Головна

А як в церковному світі ставляться до цієї вашої акції?

1.  Будьте пристрасні у вашій роботі і в ваших шуканнях ».
  2.  У першій частині вашої другої книги сказано, що який батько душею, такий і остов дитини, а що оці означає сколіоз - викривлене світогляд батька або щось ще?
  3.  Важливий фактор вашого життя, що поступається лише здоров'ю
  4.  Відновлення колишніх відносин, які існували в вашому житті.
  5.  ВИ, А НЕ ЗОВНІШНІ ОБСТАВИНИ, ПОВИННІ КЕРУВАТИ ВАШОЇ ЖИТТЯМ
  6.  Досягнення стану і заволодіння ним залежить від вашої здатності переживати цей стан.

- Реакція була несподівано хороша. Більшість знайомих мені єпископів і священиків поставилися схвально або хоча б з інтересом. В інтернеті деякі "активні миряни", звичайно, трохи побурчали, але в офіційній церковній пресі - досить позитивні відгуки.

У мене навіть виникло побоювання, що гряде "атака клонів", що по єпархіях почнуть "клонувати" такі заходи (що вже й сталося в Запоріжжі і Ярославлі). Перець все-таки повинен залишатися перцем, а не ставати основною стравою. А рок-концерт був, звичайно, такою собі перчинкою в нашому церковному житті.

Але думки Патріарха ми не знали.

Проблема в тому, що перш простір місіонерства і простір звичайної церковного життя були чітко розділені. У перші три століття християнської історії була активна місія, але не було ще сформованого образу благочестя; все вирувало в церковному житті. А потім церква стала імперською. Місія не вмерла, але вона стала вестися далеко від очей прихожан: ось тут імперія, де все за статутом і все пристойно, а за кордоном імперії і на її околицях працюють місіонери. Як вони працюють з язичниками - імперія про це не знає і лише аплодує їхнім успіхам. І, значить, місіонери були досить вільні у виборі засобів своєї роботи.

Сьогодні ж вперше церковне і місіонерське простору переплелися. Місіонера одночасно слухають невіруючі і сектанти, уїдливо налаштовані студенти і перелякані ними православні бабусі. Виходить, що місіонер повинен вміти жертвувати своєю репутацією в очах церковних людей заради їх невіруючих братів.

Той концерт в Петербурзі був такий жертвою. Але юродство буває "Христа ради", а буває "себе заради". Майже рік ми чекали відповіді на це питання: що ж ми таке сотворили на Святках - схуліганілі або все ж створили церковну справу? Лише мова Патріарха в день Москви 7 вересня розставила всі потрібні точки над усіма необхідними "i".

По-перше, Патріарх сказав, що церковна проповідь може і повинна звучати і в концертних залах, і на спортивних майданчиках. По-друге, вручив премію Петербурзької єпархії, яка при врученні нагороди була презентована саме як організатор рок-концерту (у всякому разі більш ніяких інших справ цієї єпархії при нагородженні не згадувалася). Ну а оскільки на тому рок-концерті проповідь виголошував саме я [10], то і моє нагородження в той же день теж виявляється знаком, що допомагає зрозуміти ставлення першоієрарха до цієї нашої незвичайної акції.

Православ'я і сучасність. Електронна бібліотека. |  Що таке для вас православна молодь? |  Як звернути людини в православну віру? |  А богослужіння на місіонерсько-молодіжному прихід може чимось відрізнятися? |  Як ви ставитеся до екстремального місіонерства? Ходіння по квартирах, проповіді на вулиці. Чи є у вас досвід подібного місіонерства? |  Але ж ті ж адвентисти набагато активніше залучають до себе молодь ... |  Зараз багато відомих музикантів звернулися до віри. Чи не вважаєте ви, що після цього їх творчість стала менш цікаво? |  Я знаю, ви були на дні народження у Юрія Шевчука. Яке ваше враження від рокерів? |  Але не може ж бути, щоб взагалі з середовища духовенства не роздає критичні голоси з приводу настільки нечуваної новизни, як православний рок-концерт! |  Чи не могли б ви пригадати подібну ситуацію зі своєї практики? |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати