Головна

Як звернути людини в православну віру?

1.  II. СЛОВО у мовній / МОВНОМУ МЕХАНІЗМ ЛЮДИНИ
  2. " матеріальна цивілізація, економіка і капіталізм "Ф. Броделя: феномен культурного буття людини і повсякденна культура
  3. " Економічного людини "модель.
  4.  А) Ідеал людини
  5.  А. В. Напалков, Л. Л. Прагіна. Мозок людини і штучний інтелект
  6.  Адаптації людини і функціональні стану організму.
  7.  Активне відсікання паразитичної енергетичної зв'язку від іншої людини

- Звернути-то неважко. Важко його там утримати. Справа в тому, що молода людина повинна щось робити, він не може просто працювати свічником в храмі. Треба придумати для нього роботу, зону його відповідальності, щоб кожна молода людина розуміла: "Це моє і від мене щось залежить у житті церкви". А так в більшості наших храмів число молодих прихожан в точності дорівнює числу алтарником.

Подивіться, як діють сектанти: коли вони завербувався свого нового адепта, вони відразу посилають його на якусь роботу, на проповідь. Навіщо? Нехай цей недосвідчений проповідник помиляється, нехай набиває шишки, але зате кожна нова невдача буде змушувати його вивчати глибше якусь тему. А головне - він буде відчувати озвучуються ним тези вже як свої, а не як щось, що було йому нав'язано чужим дядьком. І в результаті у нього відбувається внутрішня солідаризація з тією ідеологією, яку він тепер проповідує.

Далеко не всі методи сектантської пропаганди нам, природно, варто запозичити, але, тим не менше, сама по собі ідея того, що молодим людям треба дати можливість для роботи в Церкві, цілком здорова. Я можу запропонувати сьогодні таку форму.

Мені здається, було б здорово, якби в наших храмах були введені послуху "акалуфов" - людей, що стоять біля дверей. Ці молоді люди могли б попарно чергувати біля входу в храм, особливо в такі дні, коли можуть зайти захожане (НЕ парафіяни, а захожане - люди, які тільки ще прокладають свою тропіночкі в храм). І ось завдання цих чергових молодих людей була б двояка.

Перша - звертати увагу на цих зайшли і, не підходячи до них, на відстані, здалеку, поглядати в їх сторону для того, щоб захистити їх при нагоді від зазіхань. Тут треба, звичайно, коректно підійти і зупинити ту саму кістляву руку, про яку митрополит Кирило говорив в травні 2002 року на московському з'їзді молоді, і сказати: "Вибачте, матінка! Благословення батька настоятеля, щоб з новозашедшімі в храм спілкувалися ми!"

Друга ж завдання - завдання-максимум - при нагоді підійти самим і запитати: "Чи не можемо ми чимось допомогти, щось розповісти?"

Я пам'ятаю свої перші місяці в Церкві: як я хотів, мріяв, щоб хтось до мене підійшов, звернувся, щось розповів. Сам я не наважувався людям себе нав'язувати, тим більше, що радянські часи були наповнені тотальним страхом парафіян один перед одним.

Таке спілкування було б корисно не тільки для тих, хто зайшов до храму; це було б важливо і для тих, хто вже в храмі. Тому що ці молоді чергові для відповідей повинні були б вивчити історію свого храму, історію, сюжет і символіку кожної іконки, яка в храмі є, повинні були б добре знати богослужіння, тобто знову ж таки історію і символіку кожного піснеспіви. Вони повинні були б уміти відповідати на основні здивування, які є у людей з приводу нашого життя і віри. І, відповідно, це спонукало б самих цих молодих чергових краще вивчати Православ'я. І це давало б їм можливість чимось ще прикипіти до церковного життя.

Очевидно, що людина, яка чергує біля воріт, буде відволікатися від молитви; і напевно для його духовного зростання це малокорисні. Тому мені здається, що такі чергові повинні існувати в досить великій кількості. Не один чоловік повинен постійно стояти біля дверей, а п'ять-шість таких змінних пар. Тоді кожна людина ніс би таке чергування раз на місяць, а на інших службах він міг би спокійно молитися.

Ще я б хотів, щоб на кожній парафії була усна бібліотека. Пам'ятайте роман Бредбері "451 ° за Фаренгейтом"? "Матриця" того віртуального світу спалила всі книги. Пожарник гасять пожежі, а вишукують залишки бібліотек і їх підпалюють. Але є підпільне братство книголюбів, які зберігають книги в пам'яті.

І на своїх зборах вони кажуть новачкам: "Ось це йде Гомер, он там сидить Данте, зараз до нас підійде Шекспір", тобто це люди, які знали напам'ять твори цих авторів. Кожна людина зберігає в пам'яті лише одну книгу, але разом вони - бібліотека.

У нашому місіонерському справі головне - це знати куди послати. Це велике вміння. Ось підходить до тебе людина з питанням, а ти його посилаєш. "Прости, дорогий, я нічого про віру тумбу-юмбу не знаю, але бачиш, там Петя стоїть, він на цю тему дисертацію написав. Він твою тумбу-юмбу знає краще і тумбаітов і юмбаітов разом узятих. Іди до нього. У тебе питання про переселення душ? Знаєш, у нас Маша просто класний фахівець з реінкарнірованію. Іди до неї, вона тобі все розкаже. у тебе питання про бойові мистецтва? Ось з цим - до Петрухе. Він вміє відрізняти айкідо від ушу. НЛО? - Нашого Ваньку вони знаєш як бояться? Піди, він тобі розкаже чому ... ". І так - про всіх сектах, що діють в цьому місті.

Знати все секти неможливо: дах поїде занадто далеко. Але нехай на прихід буде двадцять фахівців, кожен з яких знає, як вести розмову з однією з двадцяти сект.

Це порада для пуголовків ... А якщо є на прихід дітлахи, які мають кулаки міцніше голови, то і вони теж можуть внести свій вклад в справу торжества Православ'я. Я пропоную розділити ваше місто на сектори і цим рукатим дітлахам вручити ключі від кожного сектора: "Це під твою відповідальність, два рази на день ти патруліруешь свою територію і стежиш за чистотою ліхтарних стовпів і парканів, щоб ніяких сектантських-цілительських листівок там не було" .

Втім, це завдання-мінімум, а в ідеалі в кишені цих православних рекетирів батюшка міг би вкласти чудову печатку (її можна замовити в будь-якій майстерні) з написом: "Обережно, секта". Ідеш по вулиці, нікого не чіпаєш, дивишся - паркан. А на ньому оголошення: "Потомствена цілителька баба Шура лагодить ауру, вправляє чакру". Ти підходиш, що не зриває, а дістаєш з широких штанин дублікатом безцінного вантажу печатку, дихаєш на неї і від усієї православної душі припечатує. І тепер ця антиреклама працює проти баби Шури.

Цю свою мрію я бачив виконаної в Ханти-Мансійську. Там місцеві харизмати-п'ятидесятники орендували фронтон п'ятиповерхової будівлі, яке виходило на центральну площу, і повісили на ньому свою рекламу. А місцеві батюшки замовили трафарет "Обережно, секта" розміром в два поверхи і приклеїли поперек цієї реклами. Що робити сектантам? Вони ж купу грошей витратили на цю рекламу, а вона працює проти них ...

І ще я хотів би звернути вашу увагу на те, що у словосполучення "тоталітарні секти" є синонім: "югендрелігіонен" - молодіжні релігії. Погодьтеся, що бабуся-кришнаїти - це досить рідкісне видовище. Виявляється, саме тоталітарні секти, ті секти, які забирають у людини свободу, - ось саме вони симпатичні молоді! Ці секти спекулюють на юнацькому прагненні до служіння. За словами Достоєвського, "людина шукає, кому поклонитися". І значить, якщо ми хочемо, щоб юні серця йшли до нас, ми повинні запропонувати їм саме служіння.

Поширена думка, ніби "Церква занадто вимоглива, і тому молодь туди не йде", не здається мені переконливим. Молодь якщо і йде в монастирі, то в ті, де більше суворий устав життя. Молодь якщо і йде в релігію, то в ті релігійні групи, де більше вимогливості. У одного католицького богослова є цілком вірні слова: "Я виходжу з припущення, що Церква втратила своєї цілющої сили не через те, що вона занадто багато чого вимагає, але навпаки, тому, що її вимоги занадто малі - занадто слабо пов'язані з пріоритетом Євангелія . Будь Церква по-євангельському "радикальніше", їй не доводилося б бути такою законнической-непримиренної. Надмірна строгість і непоступливість відбуваються швидше від страху, радикалізм ж - дитя свободи. Тієї свободи, до якої кличе Христос "[7].

Ті, хто в сектах, - це, напевно, кращі люди Росії. Своїм відходом в секту вони довели свою небайдужість. Це не телепузики, їм щось в цьому житті треба, у них неспокійний розум, неспокійне серце. Тому просто відхрещуватися від них, говорити: "Ой, ладно, там всі божевільні", - це нерозумно. Це далеко не найгірші з тих людей, що можуть зустрітися нам на життєвих дорогах. І нехай їх думка не збігається з нашим, нехай вони помилилися, але вони помилилися в пошуку, а значить, пошук-то у них був. І якщо вони пройшли повз нас, значить, це ми щось їм дати не змогли.

Я зі свого досвіду знаю: кожен раз, коли ведеш бесіду з сектантом, якщо ця бесіда йде нормально, якщо є кілька годин для спілкування, то в кінці кінців все скінчиться визнанням на кшталт: "Так, це все здорово, добре, що мені це все пояснили. Шкода, що я цього не знав. Але ж, якщо чесно, я пробував бути православним, я пробував увійти в храм ... ". І далі йде розповідь про те, як зустріли, як подивилися і куди послали. Занадто часто вже не від Христа люди ховаються в сектах, а від нас. Значить, нам потрібно стати "християн" - тоді і люди через нас побачать Христа.

Православ'я і сучасність. Електронна бібліотека. |  Як ви ставитеся до екстремального місіонерства? Ходіння по квартирах, проповіді на вулиці. Чи є у вас досвід подібного місіонерства? |  Але ж ті ж адвентисти набагато активніше залучають до себе молодь ... |  Зараз багато відомих музикантів звернулися до віри. Чи не вважаєте ви, що після цього їх творчість стала менш цікаво? |  Я знаю, ви були на дні народження у Юрія Шевчука. Яке ваше враження від рокерів? |  Як Юрій Шевчук переживає заборона на рок-фестиваль в рамках ювілею Санкт-Петербурга? Коли він відновить гастролі? Чи не надаєте ви вплив на його творчість? |  А як в церковному світі ставляться до цієї вашої акції? |  Вибачте, а про яку нагороду йдеться? |  Але не може ж бути, щоб взагалі з середовища духовенства не роздає критичні голоси з приводу настільки нечуваної новизни, як православний рок-концерт! |  Чи не могли б ви пригадати подібну ситуацію зі своєї практики? |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати