Головна

Кинули виклик смерті

1.  Int 21h; Виклик функції
  2.  N - причина смерті
  3.  Адаптивні перетворення генома в відповідь на виклик середовища
  4.  АЛГОРИТМИ ОБСЛУГОВУВАННЯ ВИКЛИКІВ
  5.  Безсмертя - пройдений етап
  6.  Блокуються, що не блокуються і асинхронні системні виклики.
  7.  Божа дівчина за викликом. Спогади жінки, що пройшла шлях від монастиря до панелі

Я прибув до дону Хенаро близько другої години дня. Дон Хуан і я почали розмову, а потім дон Хуан перевів мене в стан підвищеної свідомості.

- Ось ми знову тут все втрьох, як тоді, коли ходили до тієї плоскою скелі, - сказав дон Хуан. - Цього вечора ми зробимо туди ще одну вилазку. Тепер у тебе достатньо знань, щоб зробити дуже важливі висновки про це місце і про його вплив на свідомість.

- А що особливого в цьому місці, дон Хуан?

- Цього вечора ти дізнаєшся деякі жахливі факти, зібрані древніми сліпі щодо накочує сили, і ти побачиш, що я мав на увазі, коли сказав, що стародавні бачать вирішили жити за всяку ціну.

Дон Хуан звернувся до Хенаро, який майже заснув. Він підштовхнув його:

- Не сказав би ти, Хенаро, що стародавні бачать були страшними людьми? - Запитав його дон Хуан.

- Абсолютно вірно, - сказав Хенаро твердим голосом і, здавалося, застиг від втоми.

Він почав помітно клювати носом. Через мить він уже глибоко спав: його голова звисала на груди, а щелепа відвисла. Він захропів.

Я хотів голосно розсміятися, але тут помітив, що Хенаро пильно дивиться на мене, як якщо б він спав з відкритими очима.

- Вони були такими страшними людьми, що кинули виклик самій смерті, - додав Хенаро між схропування.

- Чи не цікаво тобі дізнатися, - сказав дон Хуан. - Як ці огидні люди кинули виклик смерті?

- Як це вони наміром відхилили смерть? - Запитав я.

- Вони спостерігали за своїми олли, - сказав він. - І побачили, що ті є живими істотами з набагато більшою опірністю по відношенню до накочує силі, і вони виправили себе за образом олли.

Дон Хуан пояснив, що тільки у органічних істот пролом має чашеобразное будова. Її розміри, форма і крихкість роблять її ідеальною конфігурацією для прискорення розколу і руйнування світлоносний оболонки під напором перекидаючий сили. Оллі, з іншого боку, у яких пролом є тільки лінію, підставляють накочує силі таку маленьку поверхню, що залишаються, практично, безсмертними. Їх контейнери можуть витримувати натиск перекидаючий сили невизначено довго, оскільки волосяний зазор не представляє для неї ідеальної конфігурації.

- Стародавні бачать розвинули дуже дивну методику закриття своїх зазорів, - продовжував дон Хуан. - По суті, вони мали рацію в припущенні, що власний зазор довговічніший, ніж чашоподібний.

- Чи існує ця методика досі? - Запитав я.

- Ні, більше немає, - відповів він. - Але є деякі бачать, які практикують цей метод.

З невідомої мені причини його заява викликала в мені приступ чистого жаху: моє дихання миттєво прискорилося, і я не міг стримати його.

- Адже вони живі до цього дня, чи не так, Хенаро? - Запитав дон Хуан.

- Абсолютно вірно, - пробурмотів Хенаро крізь очевидне стан глибокого сну.

Я запитав дона Хуана, чи знає він причину того, чому я так злякався. Він нагадав мені попередній випадок в тій самій кімнаті, де вони запитали мене, чи помітив я дивних істот, які увійшли, коли Хенаро відчинив двері.

- У той день твоя точка зборки пішла дуже глибоко вліво і зібрала лякаючий світ, - продовжував він. - Ну, я вже говорив тобі це: ти не пам'ятаєш, що ти пішов прямо в дуже далекий світ і злякався там до напівсмерті.

Дон Хуан повернувся до Хенаро, який мирно хропів, причому його ноги були витягнуті прямо вперед.

- Чи не злякався він до нетримання сечі, Хенаро? - Запитав дон Хуан.

- Точно, до нетримання сечі, - пробурмотів Хенаро, а дон Хуан засміявся.

- Я повинен сказати тобі, - продовжував дон Хуан. - Що ми не звинувачуємо тебе за боягузтво. Ми самі дивимося з огидою на деякі дії древніх бачать. Я впевнений, що тепер ти зрозумів: те, чого ти не можеш згадати про ту ніч, так це те, що ти бачив стародавніх бачать, які до сих пір живі.

Я хотів запротестувати, що нічого ще не зрозумів, але не міг вимовити своїх слів. Я повинен був все знову і знову прочищати горло, перш ніж зміг вимовити хоч слово. Хенаро встав і м'яко поплескав мене по верху спини і шиї, як якщо б я поперхнувся.

- У тебе жаба в горлі, - сказав він.

Я подякував йому високим попискувала голосом.

- Ні, там у тебе, напевно, курча, - додав він і сів досипати.

Дон Хуан сказав, що нові бачать збунтувалися проти всіх дивних ритуалів древніх і оголосили їх не тільки марними, але і шкідливими для всього нашого єства. Вони пішли навіть настільки далеко, що повністю прибрали ці ритуали з того, що викладалося всім воїнам: багато поколінь нічого не знало про них. І тільки на початку ХVI століття нагваль себастьян, один з членів прямій лінії нагваль дона Хуана, знову відкрив існування цих методів.

- Як йому вдалося відкрити це знову? - Запитав я.

- Він був чудовим слідопитом, - відповів дон Хуан. - І завдяки своїй бездоганності отримав можливість дізнатися чудотворне.

Він сказав, що одного разу, коли нагваль себастьян збирався почати свою щоденну службу, а він був псаломщиком в соборі того міста, де жив, він виявив індіанця середніх років, який, здавалося, був у замішанні перед дверима церкви.

Нагваль себастьян підійшов до людини і запитав його, чи не потребує він допомоги. «Мені потрібно трохи енергії, щоб закрити свій зазор, - відповів йому людина гучним ясним голосом. - Не даси ти мені трохи своєї енергії? »

Дон Хуан сказав мені, що, згідно з цією повістю, нагваль себастьян онімів: він не знав, про що ця людина говорить. Він запропонував індіанця відвести його до приходського священика. Людина втратив терпіння і люто звинуватив нагваля Себастьяна в удавання: «мені потрібна твоя енергія, так як ти нагваль, - сказав він. - Давай спокійно вийдемо. »

Нагваль себастьян здався перед магнетичну силу незнайомця, слухняно пішов за ним в гори. Він був відсутній багато днів. Коли він повернувся, у нього був не тільки новий погляд на стародавніх бачать, але і докладний знання їх методики. Незнайомець був древнім ТОЛТЕК - одним з останніх, що вижили.

Нагваль себастьян дізнався багато чудесного про древніх бачать, - продовжував дон Хуан. - Він був першим, хто дізнався, якими потворними вони були і як помилялися. До нього це були тільки чутки.

Одного разу вночі мій благодійник і нагваль Еліас показали мені зразки цих помилок. Насправді вони показали їх нам з Хенаро разом, тому цілком доречно, що ми з ним покажемо їх тобі теж.

Я хотів поговорити, щоб ухилитися від цього: мені потрібен був час, щоб заспокоїтися і обдумати все, але перш, ніж я зміг сказати що-небудь, дон Хуан і Хенаро буквально витягли мене з дому. Вони попрямували до тих же вивітрений пагорбах, на яких ми були раніше.

Ми зупинилися в долині великого пересеченного пагорба. Дон Хуан вказав на якісь віддалені гори на півдні і сказав, що між місцем, де ми стоїмо, і природним провалом в одній з цих гір, який виглядає, як роззявлений рот, є принаймні сім місць, де древні бачать сфокусували всю силу своєї свідомості.

Дон Хуан сказав, що ті, хто бачити були не тільки знаючими і сміливими, а й досить успішними в здійсненні своїх намірів. Він сказав, що його благодійник показав йому і Хенаро місце, де древні бачать, загнані своєю любов'ю до життя, поховали себе заживо і дійсно навмисно відкинули накочується силу.

- Немає нічого в тих місцях, що могло б зупинити погляд, - сказав він. - Стародавні бачать намагалися не залишити помітних слідів - просто ландшафт. Потрібно бачити, щоб дізнатися, чим є ці місця.

Він сказав, що не хоче говорити про віддалені місцях, але відведе мене до найближчого. Я наполягав на тому, щоб знати, що буде далі. Він сказав, що ми збираємося бачити похованих бачать і що для цього ми повинні почекати до темряви, сховавшись десь в зелених кущах. Він вказав на такі - вони були приблизно за півмилі на крутому схилі.

Ми дійшли до групи кущів і влаштувалися наскільки можна зручніше. Потім він почав пояснювати дуже тихим голосом і сказав, що для того, щоб отримати енергію від землі, стародавні бачать поховали себе на час - в залежності від того, чого хотіли добитися: чим тяжчим було завдання, тим тривалішим було поховання.

Дон Хуан встав і мелодраматичних жестом показав мені якесь місце за кілька ярдів від того, де ми були.

- Двоє бачать древніх поховані там, - сказав він. - Вони поховали себе близько двох тисяч років тому, щоб уникнути смерті - не в тому сенсі, щоб втекти від неї, але в сенсі перемогти її.

Дон Хуан попросив Хенаро показати мені точне місце, де поховані стародавні бачать. Я обернувся до Хенаро і побачив, що він сидить поруч і знову глибоко спить, але до мого скоєного подив він схопився, загавкав, як собака, і побіг на всіх чотирьох до місця, зазначеного доном Хуаном. Потім він оббіг це місце, досконало наслідуючи манерам собаки.

Мені його уявлення здалося забавним. Дон Хуан майже катався на землі від сміху.

- Хенаро показав тобі щось надзвичайне, - сказав дон Хуан після того, як Хенаро повернувся туди, де ми сиділи, і знову занурився в сон. - Він показав тобі щось щодо точки збірки і сновидіння. Він сновиди зараз, проте він може діяти так, як якщо б був повністю пробудженням, і чує все, що ти скажеш. З цієї позиції він може зробити більше, ніж якби він був пробуджений.

Хвилину він помовчав, ніби оцінюючи, що ж ще сказати. Хенаро ритмічно хропів.

Дон Хуан зауважив, як легко знайти дефекти в тому, що робили стародавні бачать, хоча, заради справедливості, він ніколи не втомиться повторювати, як дивні були їх досягнення. Він сказав, що вони розуміли землю досконало. Вони не тільки відкрили і використовували поштовх землі, але також виявили, що якщо залишитися похованими, то точка зборки може налаштувати еманації, які зазвичай недоступні, а така настройка залучає незрозумілу земну здатність відхиляти безперестанні удари накочує сили. Внаслідок цього вони розробили абсолютно разючу і складну методику поховання без будь-якої шкоди для себе. У свою битву проти смерті вони навчилися продовжувати ці періоди на тисячоліття.

День був хмарним, і ніч спустилася швидко. Майже миттєво все занурилося в темряву. Дон Хуан встав і повів мене і сплячого Хенаро до величезного плоского овального каменю, який привернув мою увагу, як тільки ми прийшли туди. Він був подібний до тієї скелі, на якій ми були раніше, але був ще більше. Мені спало на думку, що той камінь, яким би величезним він не був, помістили тут навмисно.

- Це інше місце, - сказав дон Хуан. - Ця величезна скеля поміщена тут як пастка, щоб залучати людей. Незабаром ти дізнаєшся, навіщо.

Я відчув, як тремтіння побігла по моєму тілу: мені здавалося, що я зараз втрачу свідомість. Я знав, що виразно перебільшую, і хотів сказати про це, але дон Хуан продовжував говорити голосним шепотом. Він сказав, що у Хенаро, оскільки він знаходиться в стані сновидіння, досить контролю за своєю точкою зборки, щоб зрушити її, поки не досягне особливих еманацій, які можуть розбудити все, що знаходиться навколо цієї скелі. Він порадив, щоб я спробував теж зрушити свою точку збірки і пішов за Хенаро. Він сказав, що я можу зробити це, якщо, перш за все, встановлю своє непохитний намір зрушити її, а потім дозволю змістові ситуації продиктувати, куди її слід зрушити.

Після деякого роздуми він прошепотів мені у вухо не піклуватися про процедурах, оскільки більшість дійсно надзвичайних речей, що трапляються з сліпі або звичайними людьми в таких ситуаціях, відбувається саме по собі тільки шляхом втручання наміри.

Він помовчав хвилину, а потім додав, що небезпекою для мене є неминуча спроба похованих бачать залякати до смерті. Він вмовляв мене зберігати спокій і не піддаватися страху, але слідувати за Хенаро.

Я безнадійно боровся з нудотою. Дон Хуан поплескав мене по спині і сказав, що я старий горобець, а граю роль невинного свідка. Він запевнив мене, що я не роблю свідомого зусилля для утримання точки збірки, але що все люди надходять так автоматично.

- Щось збирається затулити від тебе світло життя, - прошепотів він. - Але не здавайся, оскільки якщо здаси, то помреш, і стародавні яструби звідси влаштують гулянку на твоїй енергії.

- Давай виберемося звідси, - попросив я. - Мені наплювати на відсутність прикладу потворності древніх бачать.

- Уже занадто пізно, - сказав Хенаро, тепер уже повністю пробуджений і стоїть поруч зі мною. - Якщо ми навіть спробуємо піти, ті двоє бачать або їх оллі з іншого місця вбивати тебе. Вони вже оточили нас: шістнадцять свідомостей вже сфокусувалися на тобі зараз.

- Хто вони? - Прошепотів я в вухо Хенаро.

- Ті четверо бачать і їх двір, - відповів він. - Вони знали про нас з того моменту, як ми прийшли сюди.

Я хотів піджати хвіст і бігти, рятуючи життя, але дон Хуан взяв мене за руку і вказав на небо. Я помітив, що сталося помітне зміна видимості: замість смоляний чорноти, яка стояла досі, виявився приємний сутінковий напівсвітло. Я швидко зорієнтувався по сторонах світу: небо виразно було світліше на схід.

Я відчув дивне тиск навколо голови. У вухах гуло. Мені було холодно і жарко одночасно. Я був так наляканий, як ніколи раніше, але що досаждало мені особливо, так це сумне відчуття поразки, боягузтва. Мене нудило, і я відчував себе нещасним.

Дон Хуан прошепотів мені у вухо. Він сказав, що мені слід бути напоготові і що напад древніх бачать ми відчуємо всі троє і в будь-який момент.

- Ти можеш перебратися до мене, якщо хочеш, - сказав Хенаро швидким пошепки, як якщо б щось підганяв його.

Я вагався мить. Я не хотів, щоб дон Хуан повірив, що я так наляканий, що повинен триматися за Хенаро.

- Ось вони йдуть, - сказав Хенаро голосним шепотом.

Світ перевернувся для мене догори ногами, коли щось схопило мене за ліву кісточку. Я відчув смертний холод у всьому тілі. Я знав, що ступив у залізний капкан, поставлений, може бути, на ведмедя. Все це промайнуло у мене в голові перш, ніж я віддав пронизливий вереск, такий же інтенсивний, як і мій переляк.

Дон Хуан і Хенаро голосно засміялися. Вони були у мене по сторонам не далі трьох футів, але я був так переляканий, що навіть не помітив їх.

- Співай! Співай, рятуючи життя! - Чув я наказ дона Хуана зі звуком його дихання.

Я спробував вивільнити ногу і тоді відчув гострий біль, як якщо б у мою ногу вп'ялися голки. Дон Хуан знову і знову наполягав, щоб я співав. Він і Хенаро почали відому пісню. Хенаро вимовляв слова, дивлячись на мене з відстані чи в два дюйми. Вони співали фальшиво, сиплими голосами, так безнадійно вибився з ритму і настільки вище діапазону своїх голосів, що я розсміявся.

- Співай, або ти загинеш, - сказав мені дон Хуан.

- Давай-но влаштуємо тріо, - сказав Хенаро. - Запоєм-ка болеро.

Я приєднався до цього фальшивому тріо. Ми досить довго співали на межі своїх голосів, як п'яні. Я відчув, що залізний захоплення на моїй нозі почав поступово слабшати. Я не наважувався подивитися вниз на свою кісточку, але на мить я все ж глянув, і побачив, що там не було капкана, який утримує мене: темна головообразная форма кусала мене!

Тільки надзусилля утримало мене від непритомності. Я відчув, що мене рве, і автоматично хотів нахилитися, але хтось тримав мене безболісно і з нелюдською силою за лікті і потилицю і не дозволяв рухатися. Я весь обблевался.

Моя спустошеність була такою повною, що я почав втрачати свідомість. Дон Хуан бризнув мені в обличчя з тиковкі, яку завжди носив, коли ми йшли в гори. Вода потрапила за воріт, і це охолодження відновило моє фізичне рівновагу, але не вплинуло на силу, яка тримала мене за лікті і потилицю.

- Я думаю, ти зайшов надто вже далеко в своєму страху, - сказав мені дон Хуан голосно і таким офіційним тоном, що це відразу сприймалося як наказ.

- Давайте знову запоєм, - додав він. - Давайте заспіваємо пісню з вмістом, я не хочу більше болеро.

Я подумки подякував йому за тверезість і піднесений стиль і так розчулився, коли почув, як вони заспівали «ла Валентина», що навіть почав плакати.

Через ту пристрасті,

Всі говорять,

З ним ті напасті,

Та наплювати!

Нехай навіть диявол

Стукає в двері -

Я і без правил

Готовий померти!

О, валентина, ти, валентина,

Міняю себе я на блиск твоїх очей!

І якщо я повинен

Загинути сьогодні,

То нехай це буде

Сьогодні, зараз!

Все моє єство було вражене впливом цього немислимого зміщення цінностей. Ніколи ще пісня не значила для мене стільки. Коли я почув їх, співали таку невигадливу пісеньку, які я завжди вважав що віддають дешевої сентиментальністю, я відчув, що зрозумів характер воїна. Дон Хуан вбив у мене, що воїни живуть поруч зі смертю, і з цього знання, що смерть з ними, вони витягують мужність для будь-якої зустрічі. Дон Хуан говорив, що найгірше, що з нами може трапитися, це те, що ми повинні померти, ну а якщо вже це наша невідворотна доля, то ми вільні: тому, хто все втратив, нема чого боятися.

Я підійшов до дона Хуана і Хенаро і обійняв їх, щоб висловити свою безмежну вдячність і захоплення ними. Тут я зрозумів, що ніщо вже не тримає мене більше. Без єдиного слова дон Хуан взяв мене за руку і повів, щоб посадити на плоский камінь.

- Вистава ще тільки починається, - сказав Хенаро весело, вмощуючись зручніше. - Ти тільки що оплатив свій вхідний квиток: він весь у тебе на грудях.

Він подивився на мене і обидва вони зайшлися сміхом.

- Не сідай надто близько до мене, - сказав Хенаро. - Мені не подобаються пукалки. Але і не відходь занадто: стародавні бачать ще не закінчили свої трюки.

Я присунувся до них настільки близько, наскільки дозволяла ввічливість. Мить я турбувався про свій стан, але потім все мої напади нудоти стали дрібницями, тому що до нас ішли якісь люди. Я не міг ясно бачити їх форми, але бачив людські фігури, що переміщаються в напівтемряві. У них не було ліхтарів або ліхтариків, хоча було ясно, що в цей час вони потребували них. Чомусь ця деталь турбувала мене. Мені не хотілося фокусуватися на них і я навмисно почав міркувати. Я уявив, що ми привернули увагу своїм гучним співом, і вони вийшли дізнатися, в чому справа. Дон Хуан поклав руку мені на плече. Він вказав рухом підборіддя на людей, що йдуть перед групою інших:

- Ці четверо - стародавні бачать, - сказав він. - Інші - їх оллі.

І не встиг я сказати, що вони здаються мені місцевими селянами, як почув свистячий звук у себе за спиною. Я швидко обернувся в стані повної тривоги. Моє рух було таким раптовим, що попередження дона Хуана запізнилося:

- Не оглядайся! - Почув я його крик, але його слова були тільки фоном: вони вже нічого не значили для мене. Повернувшись, я побачив, що три жахливо потворних людини підіймаються на скелю відразу ж за моєю спиною: вони скрадались до мене, їх роти були напіввідчинені в кошмарної гримасі, а руки простягалися, щоб схопити.

Я хотів крикнути на всю міць своїх легенів, але вийшло тільки агоніческое клекіт, як якщо б щось забило мені подих. Я автоматично викотився з їх досяжності і опинився на землі.

Коли я зупинився, до мене стрибнув дон Хуан - якраз в ту мить, коли орда людей, очолювана тими, на кого вказав мені дон Хуан, кинулася до мене, як шуліки. Вони зойкали, як кажани або щури. Я заволав від жаху. На цей раз у мене вийшов пронизливий крик.

Дон Хуан так швидко, як першокласний атлет, вихопив мене з їх оточення і захопив на скелю. Він велів мені суворим голосом не оглядатися, як би заляканий я не був. Він сказав, що олли зовсім не можуть штовхнути, але вони можуть залякати мене так, що я впаду на землю, а на землі олли можуть притиснути кого хочеш, і якби я впав на місці, де були поховані ці бачать, то опинився б в їх влади. Вони б розтерзали мене, поки олли утримували. Він додав, що не сказав мені всього цього, тому що сподівався, що я буду «бачити» і зрозумію це сам. Це його рішення мало не коштувало мені життя.

Відчуття, що жахливі люди знаходяться ззаду, було майже нестерпним. Дон Хуан посилено наказував мені зберігати спокій і сфокусувати увагу на чотирьох на чолі натовпу з десяти або дванадцяти. В ту мить, коли я сфокусував на них свої очі, вони, як по команді, підійшли до краю плоскої скелі. Там вони зупинилися і почали сичати, як змії. Вони рухалися взад і вперед. Їх руху здавалися синхронними: вони були такими однаковими і впорядкованими, що здавалися машинальними. Було так, як якщо б вони повторювали одне й те саме, щоб загіпнотизувати мене.

- Не дивися на них пильно, дорогий, - сказав мені Хенаро, як якщо б він звертався до дитини.

Наступну за цим мій сміх був таким же істеричним, як і мій страх. Я сміявся так голосно, що звук його перекочувався по навколишніх пагорбах.

Ті люди відразу зупинилися і виявилися, як ніби, в замішанні. Я міг розрізнити, як погойдувалися вгору і вниз форми їх голів, як ніби вони розмовляли між собою, обговорюючи ситуацію. Потім один з них стрибнув на скелю.

- Стережись! Це один з тих, хто бачить! - Вигукнув Хенаро.

- Що ми збираємося робити? - Закричав я.

- Ми можемо почати знову співати, - відповів дон Хуан, як само собою зрозуміле.

Тоді мій страх досяг своєї межі. Я почав підстрибувати і ревіти, як звір. Та людина зістрибнув на землю.

- Не звертай більше уваги на цих клоунів, - сказав дон Хуан. - Давай поговоримо як зазвичай.

Він сказав, що ми прийшли сюди для мого освіти, а я провалився так нестерпно. Мені слід реорганізувати себе. Перше, що треба зробити, це зрозуміти, що моя точка зборки зрушила і тепер затемнила світло еманацій, а перевести почуття з мого звичайного свідомості в світ, який я зараз зібрав, це дійсно пародія, так як такий страх домінує тільки серед еманацій повсякденному житті.

Я сказав йому, що, якщо моя точка зборки зрушила так, як він сказав, то у мене для нього є ще новина: мій страх нескінченно більш великий і руйнівний, ніж той, який я відчував коли-небудь в своєму житті.

- Ти помиляєшся, - сказав він. - Твоє перше увагу в замішанні і не хоче поступитися контролю - ось і все. У мене таке відчуття, що ти можеш підійти прямо до цих істот лицем до лиця і вони не зроблять тобі нічого.

Але я наполягав, що, безумовно, не в такому стані, щоб пробувати такі безглузді речі, як ця.

Він засміявся мені в обличчя і сказав, що рано чи пізно, але я вилікуюсь від свого безумства, і що взяти на себе ініціативу і зустрітися з цією четвіркою бачать нескінченно менш безглуздо, ніж думати, що я взагалі бачу. Він сказав, що для нього божевіллям було б зіткнутися з людьми, які були поховані дві тисячі років тому, і не подумати про те, що це верх безглуздя.

Я виразно чув все, що він говорив, але в дійсності не звертав на нього ніякої уваги. Я був наляканий людьми, що оточували скелю. Вони, здавалося, готувалися стрибнути на нас, особливо на мене. Вони фіксувалися на мені. Моя права рука почала смикати, як якщо б у мене був м'язовий припадок. Потім я усвідомив, що освітленість неба змінилася: до цього я не помічав, що вже світанок. Тут сталася дивна річ: некерований порив змусив мене піднятися і побігти до цієї групи людей.

У мене в цей час було два абсолютно різних почуття щодо одного і того ж події. Меншим був просто жах. Інше, більше - повну байдужість: я більше ні про що не турбувався.

Коли я порівнявся з цією групою, я усвідомив, що дон Хуан був правий: це не реальні люди. Тільки четверо з них мали якесь схожість з людиною, але вони теж не були людьми: це були дивні істоти з величезними жовтими очима. Інші були просто формами, якими керували четвіркою, яка нагадувала людей.

Я відчув надзвичайний засмучення за цих істот з жовтуватими очима. Я спробував доторкнутися до них, але не міг їх знайти. Якогось роду вітер їх розвіяв.

Я пошукав дона Хуана і Хенаро. Їх не було. Знову стало гранично темно. Я вигукував знову і знову їх імена. Кілька хвилин я борсався в темряві. Дон Хуан підійшов до мене і налякав мене. Хенаро не було видно.

- Ходімо додому, - сказав він. - Нам ще далеко йти.

Дон Хуан наголосив на тому, як добре я виконав завдання на місці поховання древніх бачать, особливо в останній частині нашого зіткнення з ними. Він сказав, що зсув точки збірки супроводжувався зміною освітленості: у денний час світло ставав похмурим, а вночі темрява заміщалася сутінками. Він додав, що два зсуви я виконав сам за допомогою лише одного тваринного страху. Єдине, що він вважав негідним - це моє потурання своєму страху, особливо після того, як я усвідомив, що воїну нема чого боятися.

- Звідки ти знаєш, що я усвідомив це? - Запитав я.

- Тому що ти звільнився: коли зникає страх, все, що пов'язує нас, зникає, - сказав він. - Олли вчепився за твою ногу, так як був притягнутий твоїм тваринам жахом.

Я сказав йому, що шкодую, що не зміг дотримуватися своєї свідомості.

- Чи не турбуй себе цим, - засміявся він. - Ти знаєш, що такими усвідомлення можна хоч греблю гати: вони нічого не додають в житті воїна, оскільки викреслюються при одному зсуві точки зборки.

Те, чого хотіли добитися ми з Хенаро, так це зрушити тебе глибше. На цей раз Хенаро був там тільки для того, щоб заманити древніх бачать. Він робив це вже одного разу, і ти увійшов так далеко наліво, що для того, щоб це згадати, тобі доведеться попітніти. Вчора твій страх був таким же інтенсивним, як і в перший раз, коли бачать і їх олли слідували за тобою до цієї кімнати, але твоє тверде першу увагу позбавила змоги тобі тоді усвідомити це.

- Поясни мені, що сталося на місці поховання стародавніх воїнів? - Попросив я.

- Оллі вийшли, щоб бачити тебе, - відповів він. - Ну, а оскільки у них був дуже низький рівень енергії, він завжди потребує допомоги людей: четверо бачать зібрали дванадцять «союзників».

Поля Мексики, а також деякі міста сповнені небезпек. Те, що сталося з тобою, могло трапитися з будь-яким чоловіком і жінкою. Якщо вони натраплять на цю гробницю, то можуть навіть побачити бачать і їх оллі, якщо вони досить податливі, щоб дозволити своєму страху зрушити точку збірки. Але одне очевидно: вони можуть померти від страху.

- Але ти дійсно віриш, що ці толтекского бачать живі досі? - Запитав я.

Він засміявся і похитав головою на знак недовіри.

- Якраз настав час, щоб зрушити трохи твою точку збірки, - сказав він. - Я не можу розмовляти з тобою, коли ти знаходишся в своєму ідіотському стані.

Він злегка вдарив мене долонею по трьом точкам: якраз по виступу ребер праворуч від клубової кістки, по центру спини, нижче лопаток, і по верхній частині правої грудної м'язи.

У мене відразу загуло у вухах. Струмінь крові потекла з правої ніздрі і щось всередині відкрилося, як пробка. Було так, як якщо б потік енергії був блокований, а потім, несподівано, перешкоду прибрали.

- Що ж, врешті-решт, є ці бачать і їх «союзники»? - Запитав я.

- Ніщо, - відповів він. - Ми були тими, хто прийшов за ними. Ці бачать помітили, звичайно, твоє поле енергії ще в перший раз, коли ти їх бачив. Коли ти повернувся, вони збиралися пообідати за твій рахунок.

- Ти казав, що вони живі, дон Хуан, - сказав я. - Ти мав на увазі, що вони живі так, як живі олли, чи не так?

- Точно так, - відповів він. - Вони, звичайно, не можуть бути живі так, як ти або я. Це було б абсурдно.

Далі він пояснив, що занепокоєння древніх бачать щодо смерті змусило їх розглянути гранично дивні можливості. Ті з них, хто обрав за взірець олли, прагнули, безумовно, знайти надійний прихисток, і вони знайшли його шляхом фіксації позиції точки збірки в одній з семи смуг неорганічного свідомості. Ті, хто бачити вирішили, що там вони у відносній безпеці: в кінці кінців, там вони відокремлені від повсякденного світу майже нездоланним бар'єром - бар'єром сприйняття, поставленим точкою зборки.

- Коли ці четверо бачать побачили, що ти можеш зрушити свою точку збірки, вони вилетіли, як кажани з пекла, - сказав він і засміявся.

- Чи вважаєш ти, що я зібрав один з семи світів? - Запитав я.

- Ні, ти не зібрав цього разу, - відповів він. - Але ти зробив це раніше, коли бачать і їх союзники гналися за тобою. В той день ти зовсім увійшов в їх світ, але проблема в тому, що ти любиш діяти нерозумно, так що ти не пам'ятаєш цього взагалі.

- Я впевнений, - продовжував він. - Що присутність нагваля обумовлює те, що учні іноді діють тупо. Коли нагваль Хуліан був ще в світі, я був тупіше, ніж зараз. Я впевнений, що, коли мене тут не буде більше, ти будеш здатний пам'ятати все.

Дон Хуан пояснив, що оскільки їм потрібно було показати тих, хто кинув виклик смерті, він і Хенаро виманили їх на межі нашого світу. Те, що я спочатку зробив, був глибокий бічний зсув, який дозволив мені побачити їх, як людей, але в кінці я правильно зробив потрібний зрушення, який дозволив мені побачити їх так, як вони є.

На наступний день дуже рано в будинку Сильвіо Мануеля дон Хуан викликав мене до великої кімнати, щоб обговорити події попередньої ночі. Я відчував себе спустошеним, мені хотілося відпочивати, спати, але дон Хуан поспішав з часом. Він відразу ж почав свої пояснення. Він сказав, що стародавні бачать знайшли спосіб використання накочує сили для пересування. Замість того, щоб померти під напором перекидаючий сили, вони осідлали накат і дозволили йому зрушити свою точку збірки до меж людських можливостей.

Дон Хуан висловив неупереджене захоплення таким досягненням. Він визнав, що ніщо інше не може дати такого поштовху точці зборки, як накат.

Я попросив пояснити відмінність між поштовхом накату і поштовхом землі. Він сказав, що земний поштовх є силою настройки тільки бурштинових еманацій. Цей поштовх підносить свідомість до немислимою ступеня. Для нових бачать це прорив в необмежену свідомість, яке вони називають повне право вільно вирішувати.

Поштовх накату, з іншого боку - це сила смерті. Під ударом накату точка зборки зміщується в нове непередбачуване положення. Тому стародавні бачать були завжди самотні в своїх подорожах, хоча всі підприємства, якими вони займалися, завжди були загальними, але компанія інших бачать в таких подорожах була випадковою, і зазвичай означала боротьбу за владу.

Я зізнався дону Хуану, що інтереси древніх бачать, якими б вони не були, звучать для мене гірше, ніж найогидніші і страшні казки. Він громоподібно розреготався. Він, мабуть, був задоволений.

- Ти все ж повинен визнати, як би це не було огидно, що ті дияволи були дуже сміливими, - продовжував він. - Я сам не люблю їх, як ти знаєш, але не можу не захоплюватися ними. Їх любов до життя, воістину, незбагненна для мене.

- Яка ж це любов, дон Хуан? Це щось нудотне, - сказав я.

- Що ж ще могло штовхнути цих людей в такі крайнощі, як не любов? - Відповів він. - Вони любили життя настільки, що не бажали з нею розлучитися. Саме так я бачу це. Мій благодійник бачив щось інше: він вважав, що вони боялися смерті, а це не те ж саме, що любов до життя. Я сказав би, що вони боялися померти тому, що любили життя, і тому, що бачили чудеса, а не тому, що були дрібними жадібними чудовиськами. Ні в якому разі! Вони помилялися, бо ніхто ніколи не зупинив їх і вони зіпсувалися, як розпещені діти, але їх сміливість була бездоганною, і таким же було їх мужність.

- Відправиться хтось в невідоме з жадібності? Ніколи. Жадібність діє тільки в світі буденних справ. Щоб прийняти виклик страхітливого самотності, потрібно щось більше, ніж жадібність - потрібно мати любов, любов до життя, до авантюри, до таємниці. Потрібно мати невичерпне цікавість і міцну кишку. Тому не говори мені цієї нісенітниці, що тобі огидно. Це неповторно!

Очі дона Хуана сяяли від внутрішнього сміху. Він поставив мене на місце, але сміявся і над цим.

Дон Хуан залишив мене одного в кімнаті, можливо, на годину. Мені хотілося розібратися в своїх думках і почуттях, але у мене не було способу зробити це. Я знав, поза всяким сумнівом, що моя точка зборки перебуває в позиції, де людина не перемагає розум, і все ж мною рухало розсудливе занепокоєння. Дон Хуан сказав, що з методичної точки зору при зсуві точки зборки ми спимо. Мене цікавило, наприклад, чи перебував я в сплячому стані для зовнішнього спостерігача, як Хенаро був сплячим для мене.

Як тільки дон Хуан повернувся, я запитав його про це.

- Ти в сплячому стані, без будь-якої натяжки, - відповів він. - Якби люди в нормальному стані свідомості побачили тебе тепер, ти здався б їм трішки хитається, навіть п'яним.

Він пояснив, що під час нормального сну зрушення точки збірки йде уздовж будь-якого краю людської смуги. Такий зсув завжди пов'язаний зі сном в ліжку, а зрушення, обумовлений практикою, відбувається в середньому перетині людської смуги і не пов'язаний зі сном в ліжку, хоча сновидец знаходиться в стані сну.

- Якраз на цьому стику нові і давні бачать розділилися в своєму пошуку сили, - продовжував він. - Стародавні бажали мати копію тіла, але з більшою фізичною міцністю, так що вони змушували свою точку збірки ковзати уздовж правого краю людської смуги. Чим глибше вони йшли вздовж правого краю, тим більше дивним ставало їхнє тіло сновидіння. Минулої ночі ти сам був свідком жахливих результатів зсуву вздовж правого краю.

Він сказав, що нові бачать зовсім відмінні в цьому відношенні, тому що не утримують свою точку збірки уздовж середнього перетину людської смуги. Якщо зсув неглибокий, як в стані підвищеного свідомості, то сновидец майже такий, як і будь-який на вулиці, за винятком деякої уразливості щодо таких емоцій, як страх і сумнів. Однак при деякій глибині сновидец, зрушується уздовж середнього перетину, стає міхуром світла. Таким чином, міхур світла - це тіло сновидіння нових бачать.

Він сказав також, що таке безособове тіло сновидіння більш сприяє розумінню і дослідженню, а це лежить в основі всього, що роблять нові бачать. Занадто олюднений тіло сновидіння древніх бачать змусило їх шукати такі ж занадто особисті егоїстичні відповіді.

Несподівано мені здалося, що дон Хуан підшукує слова. - Є ще одна людина, яка кинула виклик смерті, - сказав він коротко. - Настільки не схожий на тих чотирьох бачать, яких ти бачив, що не відрізняється від звичайного перехожого. Він зробив цей унікальний подвиг, придбавши здатність відкривати і закривати свою пролом за бажанням.

Дон Хуан майже нервово перебирав пальцями.

- Цією людиною, які кинули виклик смерті, є той древній бачить, якого нагваль себастьян знайшов в 1723 році. Цей день ми вважаємо початком нашої лінії - другим початком. Цей переможець смерті, який живе на землі вже тисячі років, змінював життя кожного нагваля, з яким зустрічався - у одних сильніше, в інших слабше, причому він зустрічався з кожним нагвалем нашої лінії з 1723 року.

Дон Хуан пильно подивився на мене. Я відчув себе дивно ніяково. Я думав, що моє замішання було результатом дилеми: у мене були дуже серйозні сумніви в достовірності цієї історії і, в той же час, у мене була абсолютно невідповідна цього впевненість в тому, що все, сказане ним, правда. Я розповів йому про своє скруті.

- Питання раціонального недовіри це не тільки твоя проблема, - сказав дон Хуан. - Мій благодійник спочатку теж бився над цим питанням. Звичайно, пізніше він згадав все, однак це вимагало багато часу. Коли ми зустрілися, він уже зібрав всі, так що я ніколи не бачив його в сумніві. Я тільки чув про нього.

Дивно те, що ті, хто ніколи не зупиняв погляду на людину, легше можуть прийняти те, що він один з первинних бачать. Мій благодійник говорив, що його труднощі виникали з того, що шок від зустрічі з таким істотою з'єднує разом радий еманацій. І цим еманація потрібен час, щоб розділятися.

Продовжуючи пояснення, дон Хуан сказав, що в міру того, як зсувається моя точка зборки, прийде момент, коли вона наткнеться на відповідну комбінацію еманацій: в цей момент докази існування цієї людини стануть для мене абсолютно очевидними.

Я відчув себе вимушеним ще раз говорити про своє неоднозначному стані.

- Ми відхилилися від нашого предмета, - сказав він. - Може здатися, що я намагаюся переконати тебе в існуванні цієї людини. Насправді я хотів сказати про те, що цей древній бачить знає, як поводитися з накочує силою, ну а те, віриш ти чи не віриш в його існування, не так важливо. Одного разу ти на досвіді переконаєшся, що він дійсно досяг успіху в перекритті проломи. Тією енергією, яку він запозичує у нагваля кожного покоління, він користується виключно для закриття цього пролому.

- Як йому вдається закрити її? - Запитав я.

- Ні шляху, щоб знати це, - відповів він. - Я говорив з двома іншими нагваль, які бачилися з ним віч-на-віч, - з нагвалем Хуліаном і нагвалем Еліасом. Ніхто з них не знав, як. Ця людина ніколи не відкриває, як він закрив зазор. Я сподіваюся пояснити це через деякий час. Нагваль себастьян говорив, що коли він вперше побачив цього древнього бачить, ця людина була дуже слабкий, він майже помирав, однак мій благодійник знайшов його хвацько витанцовиваюшім, немов він був молодий чоловік.

Дон Хуан сказав, що нагваль себастьян прозвав цього безіменного людини «орендарем», так як був вражений методом, яким він отримує енергію, орендуючи її, так би мовити, а оплачує він заступництвом і знаннями.

- Хто-небудь постраждав колись при цьому обміні? - Запитав я.

- Ніхто з нагваль, обмінюватися з ним енергією, не постраждав, - відповів він. - Зобов'язання цієї людини полягають у тому, що він візьме від нагваля трохи надлишку його енергії в обмін на дари у вигляді надзвичайних здібностей. Наприклад, нагваль Хуліан отримав ходу сили. З її допомогою він міг активізувати або присипляти ті еманації в своєму коконі, які робили його то молодим, то старим - за бажанням.

Дон Хуан пояснив, що в загальному і ті, хто кидає виклик смерті, доходять до того, що присипляють все еманації в своєму коконі, за винятком тих, які відповідають еманація олли. Таким чином вони отримують можливість імітувати в якійсь формі олли.

Дон Хуан сказав, що кожен з тих «переможців смерті», яких ми зустріли біля скелі, був здатний зрушити свою точку збірки в таке місце на своєму коконі, щоб виділити еманації, спільні з оллі, для взаємодії з ними. Але всі вони виявилися нездатними повернути її назад в її звичайну позицію для взаємодії з людьми. «Орендар», з іншого боку, здатний зрушувати свою точку збірки, щоб збирати повсякденний світ, як якщо б ніколи нічого не сталося.

Дон Хуан сказав також, що його благодійник був переконаний - і він з ним повністю згоден, що під час обміну енергій древній чаклун зрушує точку збірки нагваля, щоб виділити еманації олли в коконі нагваля. При цьому він використовує великий поштовх енергії, що звільняється цими еманації, які раптово виявляються налаштованими після такої глибокої сну.

Він сказав, що замкнута в нас енергія, в сплячих еманаціях, володіє величезною силою і незліченним розмаїттям. Ми можемо тільки смутно оцінити діапазон цієї могутньої сили, якщо врахуємо, що енергія, яка включена в сприйняття і дії в повсякденному світі, є результатом налаштування чи десятої частки еманацій, укладених в коконі людини.

- У момент смерті вся ця енергія звільняється відразу, - продовжував він. - І в цей момент живі істоти бувають затоплені абсолютно немислимою силою. І зовсім не сила накату розбиває їх проломи - ця сила ніколи не входить всередину кокона, вона лише змушує його зруйнуватися. Що затоплює їх, так це сила всіх еманацій, які раптово налаштовуються після цілого життя сонного стану. І для цієї гігантської сили не залишається іншого виходу, як через цей пролом.

Він додав, що древній чаклун знайшов спосіб для використання цієї енергії. Шляхом настройки обмеженою і дуже специфічної частини спектра сплячих еманацій всередині кокона нагваля він отримує обмежений за діапазоном, але гігантський поштовх.

- Як, на твою, він приймає енергію всередину свого тіла? - Запитав я.

- Розбиваючи пролом нагваля, - відповів він. - Він зрушує точку збірки нагваля, поки пролом не відчиняться трохи. Коли енергія знову налаштованих еманацій виходить через отвір, він приймає її до свого зазор.

- Навіщо цей древній провидець робить це? - Запитав я.

- Моя думка полягає в тому, що він спійманий в коло, який сам не може розбити, - відповів дон Хуан. - У нас з ним угоду: він робить все, щоб його виконувати, так само, як і ми. Ми не судимий його, але все ж ми повинні знати, що його стежка не веде до свободи. Він знає це, але він знає також, що нічого не може змінити - він схоплений в створену ним самим ситуацію. Єдине, що він може робити, це продовжувати своє олли-подібне існування, наскільки вдається.

Карлос Кастанеда |  вогонь зсередини |  нові бачать |  дріб'язкові тирани |  еманації Орла |  світло свідомості |  перше розуміння |  неорганічні істоти |  точка зборки |  Зрушення в нижні області |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати