Головна |
Гра «Магазин соків». Освіта прикметників від іменників: сік з яблук (який?) - Яблучний, з груш, зі слив, з абрикосів, з апельсинів і т.д.
Вчити складати описовий розповідь за планом. (Що це? Якої форми? Якого кольору? Який на дотик? Який на смак? Які страви
можна приготувати?)
- Гра «1, 3, 5». Груша, яблуко, вишня, черешня, персик і т.д.
Заняття 9. Звуки П - Т - К
цілі:
корекційно-освітні:
- Вчити дітей порівнювати звуки П - Т - К за акустичними і артикуляційних ознаками;
- Розширювати словник по темі «Комахи» і закріплювати вміння вживати іменники в родовому відмінку;
корекційно-розвиваючі:
- Розвивати у дітей дихання і голос;
- Розвивати мімічну мускулатуру особи;
- Розвивати звукобуквенний аналіз і синтез складів і слів;
- Розвивати дрібну моторику;
- Вчити орієнтуватися на тетрадном аркуші;
корекційно-виховна:
- Виховувати у дітей дбайливе і дбайливе ставлення до маленьких мешканців природи.
устаткування: картинки із зображенням комах, картина із зображенням частин тіла комах, картинки зі звуками П, Т, К, дзеркала, олівці, зошити.
хід заняття
/. Організаційний момент.
Сяде той, хто перетворить тверді склади в м'які.
Па-па-па - пя-пя-пя Ка-ка-ка - кя-кя-кя
Та-та-та - тя-тя-тя і т. Д.
//. Розвиток загальної, дрібної і артикуляційної моторики. Робота з розвитку дихання і голосу.
1. Загальне розслаблення
Туки-туки-туки-тук - Рубаємо, рубаємо щодуху. | Діти стоять і енергійно махають руками. |
Потихеньку сідайте Спляча ви вдаючи. | Сідають на свої місця і «засинають». |
Добре нам відпочивати, | Встають. |
Але пора вже вставати! |
Слова цієї вправи можуть використовуватися кожен раз при переході до вправи з розвитку загальної моторики.
загальне розслаблення | Заняття 2. Звук і буква А | Масаж особи (див. Заняття № 1). | Лексико-граматичні ігри. | Розвиток загальної моторики | Робота з розвитку дихання і голосу. | V. Вправи з розвитку лексико-граматичної сторони мовлення. | Розвиток загальної моторики | V. Вправи з розвитку лексико-граматичної сторони мовлення. | Розвиток загальної моторики. |