загрузка...
загрузка...
На головну

файлова система

1.  III. Система МВС Росії
  2.  IV. МОВА ЯК СИСТЕМА І СТРУКТУРА
  3.  UltraPulse Encore - компактна СО2-лазерна система для прецизійної абляції, вапоризації, різання і коагуляції м'яких тканин.
  4.  V. осмислення, узагальнення и сістематізація Нових знань
  5.  V. ПОЛІТИЧНА СИСТЕМА СУСПІЛЬСТВА.
  6.  V. Сістематізація и узагальнення Нових знань, умінь и навічок
  7.  VIII. ПОЛІТИЧНА СИСТЕМА: ОСНОВНІ ІНСТИТУТИ ТА ЇХ ВЗАЄМОДІЯ

Щоб спростити роботу з дисками, їх поверхня розбивається на кластери, які, в залежності від використовуваної файлової системи і обсягу диска, можуть мати різний обсяг. Від розміру кластера найчастіше залежить ефективність роботи ПК.

В даний час використовуються файлові системи FAT 16 (для запису адреси розміщення файлів використовується 16 біт), FAT 32 (32 біта) і NTFS.

Якщо ви використовуєте файлову систему NTFS, будьте готові до того, що деякі каталоги, особливо ті, в яких знаходиться багато дрібних файлів (наприклад, каталог SYSTEM в робочому каталозі Windows), будуть відкриватися з деякою затримкою. Справа в тому, що час від часу операційна система оновлює мітку останнього доступу до файлів, а під час перегляду великої кількості файлів вміст LOG-файлу, в якому міститься інформація про проведені операції, зберігається на жорсткий диск, що призводить до уповільнення роботи ПК.

Щоб відключити функцію оновлення мітки, слід внести до реєстру деякі зміни:

? запустіть редактор реєстру;

? знайдіть рядок: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ FileSystem;

? створіть новий параметр DWORD;

? ім'я параметра має бути NtfsDisableLastAccessUpdate;

? значення цього параметра має дорівнювати 1 (одиниця);

? перезавантажте комп'ютер.

Як уже згадувалося, файлова система є невід'ємною частиною операційної системи.

Основою файлової системи є диск або будь-який розділ на диску, виділений в окремий логічний диск. Кожен диск має власну унікальну назву або, як найчастіше говорять, - ім'я.

ім'я диска - Літерне позначення від А до Z, що дозволяє організувати всі диски, встановлені в комп'ютері, в єдину систему. Ім'я диска задається раз і назавжди, що дозволяє уникнути конфлікту через раптом змінився шляху до файлів і каталогів. Вважається, що флоппі-дисковод завжди має ім'я А :, другий флоппі-дисковод - букву В, а всі інші, починаючи з С :, віддані в розпорядження жорстких дисків, приводів CD-ROM і інших пристроїв, що підключаються до шин SCSI, IDE, USB. Іноді термін "ім'я диска" плутають з терміном "мітка тому", що не зовсім вірно, т. К. Мітка тому є додатковим ідентифікатором будь-якого диска, який створюється під час форматування диска, в той час як ім'я диска залежить від типу пристрою, що підключається ( дисковод, жорсткий диск) і способу його підключення.

Іншими словами, мітка тому є логічним ідентифікатором, який в будь-який час можна змінити без будь-якої шкоди для роботи комп'ютера, а ім'я диска є фізичним ідентифікатором, при зміні якого можуть з'явитися збої в роботі комп'ютера. Хоча і тут можна зробити кілька відступів:

? як правило, жорсткий диск або розділ, з якого відбувається завантаження Windows, в будь-якому випадку стає диском С :, навіть якщо фізично цей диск підключений як друге або третє (четверте) пристрій. Це справедливо для всіх версій операційних систем Windows, крім ХР. У ній використовується дещо інший підхід до позначення дисків - диски отримують імена згідно їх фізичному підключенню, т. Е. Жорсткий диск, підключений як Primary / Master, буде завжди першим (диск С :), навіть якщо завантаження здійснюється з диска Secondary / Master. Такий підхід допомагає уникнути плутанини;

? для будь-яких пристроїв зі змінними носіями інформації, таких як приводи CD-ROM, Iomega ZIP, ім'я диска може змінюватися без особливих проблем, т. К. Все програми, що запускаються з них, зазвичай використовують "поточний диск", так що якщо ім'я диска змінюється з D: на Е :, ніяких особливих проблем не виникає. Хоча якщо ви запускаєте програми, наприклад, з компакт-диска за допомогою ярликів, тоді будьте готові, що кожен раз при зміні імені диска вам доведеться змінювати їх властивості, прописуючи новий шлях до програми. Від цього недоліку позбавлена ??операційна система Windows XP, де імена дисків призначаються згідно з тим, в якому порядку вони з'явилися в системі, т. Е. При підключенні нового диска його ім'я складатиметься з букви, наступної за буквою приводу;

? якщо новий підключається диск розбитий на два і більше логічних диска, то вам слід звернути увагу на таку особливість. В операційній системі спочатку відображаються всі активні розділи всіх підключених дисків, а вже потім відображаються всі інші розділи в тій послідовності, в якій вони йдуть. Так, наприклад, якщо раніше підключений диск був розбитий на два диска, а підключається диск має всього один розділ, то в системі ці диски отримають наступні імена - активний розділ першого диска отримає букву С :, активний розділ другого диска отримає букву D :, а вже другий розділ першого диска отримає букву Е :. Це може викликати плутанину, яка може привести або до випадкового видалення файлів "ні з того диска", або до порушення роботи всіх програм, розташованих на другому розділі першого диска, т. К. Все ярлики будуть вказувати на диск D:, на якому цих програм просто-напросто немає. Недолік усунуто в операційній системі Windows XP, де всі диски отримують імена в порядку їх підключення до системи;

? щоб зменшити ймовірність появи збоїв в роботі комп'ютера, кожному з логічних дисків рекомендується задати унікальну мітку тому, яка може запобігти випадковій втраті даних після зміни структури імен всіх дисків.

Найменшій одиницею виміру інформації в комп'ютері є файл.

файл - Це сукупність пов'язаних між собою записів на носії, що розглядаються операційною системою і програмами як єдине ціле. Кожен файл має ідентифікаційне ім'я, розширення і шлях доступу до нього. При записі файлу йому задаються певні атрибути. Це розмір, дата створення і зміни, а також такі атрибути, як:

? "Системний" - Атрибут вказує на те, що файл є системним. Наявність цього атрибута в операційних системах Windows може блокувати видалення файлу, а також його зміна і переміщення в інший каталог, що необхідно для безвідмовної роботи комп'ютера. Особливо високий пріоритет атрибут має в операційних системах Windows 2000 / XP. Іноді для системних файлів навіть не можна змінити атрибути;

? "Прихований" - Атрибут дозволяє ховати деякі файли, які, на думку користувача або програм (операційної системи), не повинні ні змінюватися, ні віддалятися, ні переміщатися в інші каталоги. Зазвичай використовується в парі з попереднім атрибутом (для системних файлів) або окремо (для всіх інших файлів). Іноді використання цього атрибута призводить до появи збоїв в роботі деяких програм, які просто-напросто не можуть виявити файл з атрибутом "прихований";

? "Архівний" - Цей атрибут не має особливого сенсу, він вказує на те, що файл готовий до архівації;

? "Тільки для читання" - Цей атрибут дозволяє захистити файл від випадкового або навмисного зміни або видалення, хоча він, звичайно, не дає стовідсоткового захисту. Якщо файл має атрибут "тільки для читання", то практично будь-які з існуючих програм відмовляться зберігати зміни зроблені в ньому. Винятком є ??всі файлові менеджери, які зроблені "за образом і подобою" Norton Commander'a - в них, звичайно, буде виведено додаткове попередження, що файл доступний тільки для читання, але записати зміни все одно дозволять, так що будьте уважні!

ім'я файлу - Ідентифікатор файлу, що складається з певної кількості символів латинською або національною мовою (в тому числі цифр). Обмеження на кількість символів в імені файлу накладає використовувана операційна система.

В операційних системах Windows ім'я файлу може складатися з 255 символів як латинського, так і національного алфавіту, можна використовувати цифри і службові символи. При цьому слід також враховувати наступні обмеження:

? серед службових символів деякі використовувати не можна. Це - , <\>, <:>, *, , < ">, <<>, <>>, <|>. При спробі введення цих символів система видасть попередження про помилку, хоча іноді виникають казуси, коли вона все-таки "приймає" ім'я, що містить один із зазначених символів, після чого файл неможливо ні відкрити, ні видалити. Ситуація виправляється за допомогою таких програм, як Scan Disk, Norton Disk Doctor і їм подібних. Чи вирішено проблему в Windows XP, де заборонені символи ви просто-напросто не зможете ввести у вікно запиту імені файлу, або вони автоматично видаляються при введенні імені з буфера обміну;

? не можна використовувати такі імена файлів, як CON, PRN, NUL, AUX, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, COM1, COM2, COM3, COM4, ??CLOCKS. Ці імена відповідають іменам стандартних апаратних ресурсів комп'ютера. Заборона на імена заданий, в основному, для сумісності зі старими програмами, які можуть невірно зреагувати на подібне ім'я файлу і викликати збій в роботі комп'ютера;

? допускається використовувати в імені файлу прогалини, але деякі програми не зовсім коректно обробляють їх. Це стосується в першу чергу до старого програмного забезпечення, розробленого для роботи в MS-DOS. Подібні ситуації можна "обійти", використовуючи замість пробілу символ підкреслення <_>. Якщо ви хочете знайти файл, в імені якого містяться прогалини, доведеться взяти фразу в лапки, що дозволить уникнути проблем з пошуком;

? варто відзначити, що операційна система при підрахунку сумарної кількості символів в імені файлу "захоплює" ще і всі символи, наявні в дорозі до кожного файлу. Тому якщо файл розташовується в каталозі з дуже довгим ім'ям, то довжина його імені може виявитися обмеженою. Всього допускається до 260 символів в "повному імені" файлу, що містить як безпосередньо його ім'я, так і всі символи шляху до нього; операційна система не розрізняє прописні і заголовні символи. Тому імена, наприклад, text.txt і ТЕХТ. ТХТ, з точки зору операційної системи, абсолютно однакові;

? для сумісності з операційними системами MS-DOS і Windows 3. ХХ ім'я файлу складається з двох частин: "стандартної", використовуваної також в MS-DOS, і "розширеної", використовуваної в Windows, починаючи з версії 95. У всіх версіях MS -DOS прийнята так звана система 8.3, при якій ім'я файлу складається з восьми символів, а розширення з трьох символів. Якщо файл створений в Windows, то ім'я для MS-DOS ( "псевдонім") генерується автоматично. При цьому слід мати на увазі, що при наявності файлів з однаковим псевдонімом використовуються тільки шість перших символів, а останні два змінюються на знак <~> і номер файлу (наприклад, ADMINI ~ 1.TXT). Якщо файлів зі схожими псевдонімами дуже багато, залишаються тільки перші дві букви, а інші шість символів генеруються. Також варто відзначити, що в MS-DOS вкрай не рекомендується використовувати російські символи, належним чином вони будуть тільки в вікні емуляції, а в "чистому" MS-DOS, як правило, їх не можна буде ні відкрити, ні видалити, ні навіть скопіювати.

Розширення файлу - Послідовність символів латинською або національною мовою, призначена для ідентифікації типу файлу. Як стандарт було прийнято, що розширення завжди складається тільки з латинських символів або цифр, а довжина його становить три символи, хоча операційні системи Windows дозволяють використовувати більшу кількість символів, наприклад, чотири. Для сумісності з застарілими операційними системами класу MS-DOS і Windows 3. ХХ слід все-таки дотримуватися загальноприйнятих стандартів, тим більше що MS-DOS часто використовується в якості основи завантажувальних дисків для установки і відновлення інших операційних систем.

Шлях доступу до файлу - Ідентифікатор, що містить ім'я диска і назву каталогу, в якому міститься файл.

Каталог - Це спеціальний файл, в тілі якого містяться записи, які вказують на файли і підкаталоги, логічно що знаходяться в даному каталозі. Фізичне ж розміщення файлів ніяк не пов'язане з їх логічним розташуванням в каталогах і підкаталогах. У всіх IBM-сумісних комп'ютерах структура каталогів має ієрархічну структуру, т. Е. Кожен каталог може містити в собі ще один або кілька каталогів, які можуть, як містити файли, так і бути порожніми. Вимоги до імені каталогів такі ж, як і до файлів.

Аналогічними є терміни "директорія" і "папка". Перший термін є повним аналогом терміна "каталог", а другий термін має дещо розширений зміст. Наприклад, папкою може вважатися будь-яка сукупність службових ярликів, яка фізично не виділена в окремий каталог, хоча в операційній системі відображається у вигляді окремої папки. Яскравий приклад - панель управління.

Вимоги до імені каталогів точно такі ж, як і для файлів, - як під Windows, так і під MS-DOS.

Існує кілька термінів, які використовуються спільно з терміном "каталог". Це такі терміни, як "кореневий", "поточний", "батьківський", "робочий", "підкаталог".

Кореневий каталог - Фактично це і є диск (розділ), так як кореневий каталог містить в собі абсолютно всі призначені для користувача файли, починаючи від файлів, які створюються операційною системою при установці, закінчуючи різними файлами, які створюються користувачем в процесі роботи на комп'ютері. Його назва може складатися з 11 символів латинського або національного накреслення, а також з цифр і будь-яких допустимих символів. Щоб уникнути проблем з роботою старих програм, рекомендується задавати ім'я кореневого каталогу латинськими літерами і не використовувати російські символи. Варто також відзначити, що ім'я кореневого каталогу і мітка тому - це одне і те ж. Ім'я задається або при форматуванні диска, або в будь-який інший момент (у властивостях диска).

Поточний каталог - Каталог, який зараз використовується. Як тільки ви відкриваєте будь-якої іншої каталог, він тут же стає поточним. При цьому слід мати на увазі, що в MS-DOS (навіть у вікні емуляції) під час запуску програм з поточного каталогу не обов'язково вказувати повний шлях до запускаємо файл, а в разі використання декількох каталогів шлях вказувати слід тільки для тих, які не є поточними . Саме тому іноді рекомендують для полегшення обробки групи файлів скопіювати їх в один каталог. Варто відзначити або навіть нагадати, що для вільної роботи з різними каталогами так само, як і з поточним каталогом, слід користуватися змінної path, яка вказує, де, крім поточного каталогу, потрібно шукати файли і програми. В операційній системі Windows "за замовчуванням" пошук ведеться, наприклад, в каталозі C: ??\ WINDOWS і його підкаталогах, тому іноді достатньо скопіювати туди часто запускаються файли, наприклад архіватори, щоб до них був доступ з будь-якого каталогу.

підкаталог - Каталог, що знаходиться в іншому каталозі. Цей термін не може бути застосований до каталогів, розташованим в кореневому каталозі, т. К. він має найбільш високий рівень. Завдяки розвиненій системі підкаталогів вся файлова система на дисках, які використовуються в IBM-сумісних комп'ютерах, нагадує ієрархічне дерево. Кожен з підкаталогів може мати будь-яку кількість підкаталогів нижчого рівня і т. Д Підкаталоги потрібні, наприклад, для поділу типів файлів, що полегшує їх пошук і використання. Яскравий приклад - каталог Мої документи, В якому містяться підкаталоги Мої відеозаписи, Моя музика, Мої малюнки. Для опису структури дисків також використовується термін "дерево каталогів".

Батьківський каталог- Каталог, в якому міститься поточний каталог.

Робочий каталог - Каталог, який використовується для розміщення програмних і тимчасових файлів суворо певної програми або групи програм. Іноді в налаштуваннях програми слід примусово задати робочий каталог, в іншому випадку ви не зможете її запустити або використовувати деякі її функції. Не можна плутати робочий каталог з каталогом для тимчасових файлів, т. К. В ньому програмних файлів немає і бути не може.

Крім ситуацій, описаних раніше, каталоги мають ще цілий ряд обмежень:

? кореневої каталог може містити тільки 512 файлів з короткими іменами. Це обмеження залишилося від MS-DOS. Саме з цієї причини стала застосовуватися система каталогів, т. К. Будь-який інший каталог має властивість "розтягування", в результаті чого кожен каталог може містити стільки файлів, скільки вміститься на диск.

Варто відзначити, що дане твердження справедливо для жорстких дисків, в той час як для тих же гнучких дисків максимальну кількість файлів в кореневому каталозі обмежена числом 224. В операційній системі Windows ситуація ускладнюється ще й тим, що в ній використовуються довгі імена, які можуть ще більше обмежити максимальну кількість файлів. Як уже згадувалося раніше, важливо не стільки сама кількість файлів, скільки сумарна довжина імен файлів, тому чим більше в кореневому каталозі файлів з довгими іменами, тим менше їх кількість поміститься в нього;

? якщо при копіюванні ви не вказали явно каталог, в який слід копіювати файл, то він копіюється в кореневий каталог зазначеного диска.

ПОНЯТТЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ |  Робочий стіл Windows. |  Операційні системи типу DOS |  файлові менеджери |  Пошук файлів і каталогів |  Куди дівається вільне місце на диску? |  FORMAT : / FS: NTFS / A: 4096 |  Видалення файлів і каталогів |  Архівація даних та програми стиснення |  ВВВВВLLLLLAAAAA |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати