Головна

Конвенція про права дитини: історія створення; основні положення Конвенції; права дітей, відбиті в Конвенції.

  1.  C) при переведенні результатів підприємства та його фінансового становища в валюту подання звітності.
  2.  Event-менеджмент - поняття, основні методи.
  3.  I. Загальні положення
  4.  I. Загальні положення
  5.  I. Основні богословські положення
  6.  I. ОСНОВНІ Богословська ПОЛОЖЕННЯ
  7.  I. Основні завдання та напрямки роботи бібліотеки

Конвенція про права дитини прийнята 1989 рік, а вступила в сили 2 вересня 1990 року, складається з 54 статей в ній 3 частини .. Основна ідея конвенції: обспеченіе інтересів і прав дітей, створення необхідних заходів для виживання, розвитку, захисту та забезпечення актив . участі подрастающ. покоління в життя суспільства.

Найважливіший правовий принцип: визнання дитини повноцінні. і правоправ. особистістю, як самост. суб'єкта суспільства.

Права дитини:

-право на життя,

-право на ім'я і набуття громадянства, право знати своїх батьків і право на їх піклування.

- Право на збереження своєї індивідуальності

- Повага прав кожної дитини незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, сост. здоров'я.

- Щоб дитина не розлучалася з батьками всупереч їх бажанню.

- Право вільно висловлювати свої погляди.

- Право на свободу вираження поглядів.

- Право на свободу думки, совісті і релігії.

- Держава - учасники уваж. права і зобов'язаний. народить., законних опікунів, керувати дит. в здійсненні його розвитку.

- Жодна дитина не може бути об'єктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте життя, сімейне життя, недоторканність житла, таємницю кореспонденції, або незаконного посягання на її честь і гідність.

- Право на однакову відповідь. обох народить. за виховання і розвиток дит.

- Держави-учасниці вживають всіх необхідних законодавчих, адміністративних, соціальних і просвітніх заходів з метою захисту дитини від усіх форм фізичного або психологічного насильства, образи чи зловживань, відсутності піклування чи недбалого і брутального поводження та експлуатації, включаючи сексуальні зловживання, з боку батьків, законних опікунів чи будь-якої іншої особи, яка турбується про дитину.

- Дитина, яка тимчасово або постійно позбавлена ??сімейного оточення або яка в її власних якнайкращих інтересах не може залишатися в такому оточенні, має право на особливий захист і допомогу, що надаються державою.

- Право неповноцінної дит. на особливу турботу.

- Право дит. на користування найбільш сучасними послугами системи охорони здоров'я.

- Право користуватися благами соц. забезпечення.

- Право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.

- Право дит. на освіту (обязат. початкове).

- Право дит на відпочинок і дозвілля.

- Повага і заохочення прав дит. на участь в культ. творчого життя

Закони України «Про освіту», «Про освіту в РФ»: рік прийняття документа; структура закону; основні положення закону в галузі освіти; принципи, на яких базується освіту.

Закон «про освіту» 1996

Закон «про освіту» 2012

Закон «про освіту» 1 992 явл. загальним, т. к.: 1. устанав. основи правового регулювання образоват. отнош. у всіх галузях освіти, структуру систем освіти і її основні елементи; 2. визначає загальні вимоги до змісту освіти, організації образоват. процесу, прийому громадян в освітні. установі. 3. закреп. загальних принципів управління системою освіти і її фінансове забезпечення; 4. регламентує правове становище учасників освітнього процесу.

Принципи 1992р. і принципи 1996р. загальні:

 * Гуманістичний характер освіти, пріоритет життя і здоров'я людини, прав і свобод особистості, вільного розвитку особистості, виховання взаємоповаги, працьовитості, громадянськості, патріотизму, відповідальності, правової культури, дбайливого ставлення до природи та навколишнього середовища, раціонального природокористування;

 * Єдність освітнього простору на території Російської Федерації, захист і розвиток етнокультурних особливостей і традицій народів Російської Федерації в умовах багатонаціональної держави;

 * Світський характер освіти в державних, муніципальних установах, що здійснюють освітню діяльність;

 * Свобода вибору отримання освіти відповідно до уподобань та потреб людини, створення умов для самореалізації кожної людини, вільний розвиток його здібностей, включаючи надання права вибору форм здобуття освіти, форм навчання, організації, що здійснює освітню діяльність, спрямованості освіти в межах, наданих системою освіти, а також надання педагогічним працівникам свободи у виборі форм навчання, методів навчання і виховання;

 * Автономія освітніх організацій, академічні права і свободи педагогічних працівників та учнів, передбачені цим Законом, інформаційна відкритість і публічна звітність освітніх організацій;

 * Демократичний характер управління освітою, забезпечення прав педагогічних працівників, які навчаються, батьків (законних представників) неповнолітніх учнів на участь в управлінні освітніми організаціями;

Принципи 1992р загальнодоступність освіти, адаптивність системи освіти до рівнів і особливостей розвитку і підготов. учнів, вихованців.

Принципи 2012р. визнання пріоритетності освіти; створення сприятливих умов для інтеграції системи освіти Російської Федерації з системами освіти інших держав на рівноправній і взаємовигідній основі; забезпечення права на освіту протягом усього життя відповідно до потреб особистості, адаптивність системи освіти до рівня підготовки, особливостям розвитку, здібностей та інтересів людини; неприпустимість обмеження або усунення конкуренції в сфері освіти; поєднання державного і договірного регулювання відносин у сфері освіти.

Права дитини і форми його правового захисту в законодавстві РФ: міжнародні та внутрішньодержавні нормативно-правові акти. Федеральний закон «Про основні гарантії прав дитини в Російській Федерації».

24 липня 1998 Президентом Російської Федерації був підписаний і набув чинності Федеральний закон «Про основні гарантії прав дитини в Російській Федерації» (№ 124-ФЗ). У ньому встановлені основні гарантії прав і законних інтересів дитини, передбачених Конституцією Російської Федерації, з метою створення правових, соціально-економічних умов для реалізації прав і законних інтересів дитини.

Держава визнає дитинство важливим етапом життя людини і виходить з принципів пріоритетності підготовки дітей до повноцінного життя в суспільстві, розвитку в них суспільно значущою і творчої активності, виховання в них високих моральних якостей, патріотизму і громадянськості.

У ст. 4 Закону затверджені цілі державної політики в інтересах дітей:

- Здійснення прав дітей, передбачених Конституцією Російської Федерації, недопущення їх дискримінації, зміцнення основних гарантій прав і законних інтересів дітей, а також відновлення їх прав у випадках порушень;

- Формування правових основ гарантій прав дитини;

- Сприяння фізичному, інтелектуальному, психічному, духовному і моральному розвитку дітей, виховання в них патріотизму і громадянськості, а також реалізації особистості дитини в інтересах суспільства і відповідно до що не суперечать Конституції Російської Федерації і федеральному законодавству традиціями народів Російської Федерації, досягненнями російської та світової культури.

Закон встановлює заходи щодо захисту прав дитини при здійсненні діяльності в області його освіти і виховання (ст. 9). Ці заходи зводиться до наступного:

1. При здійсненні діяльності в галузі освіти і виховання дитини в сім'ї, навчальному закладі, спеціальному навчально-виховному закладі або іншому яке справляє відповідні послуги установі не можуть обмежуватися права дитини.

2. Відповідно до принципів державної політики в інтересах дітей адміністрація освітніх установі не має права перешкоджати створенню з ініціативи учнів, вихованців у віці старше восьми років громадських об'єднань (організацій) учнів, вихованців, за винятком дитячих громадських об'єднань (організацій), що засновуються або створюваних політичними партіями, дитячих релігійних організацій.

3. Ті, що навчаються, вихованці освітніх установ, за винятком дошкільних установ і закладів початкової загальної освіти має право самостійно або через своїх виборних представників клопотати перед адміністрацією зазначених установ про проведення за участю виборних представників навчаються.

Якщо навчаються, вихованці не згодні з рішенням адміністрації навчального закладу, вони мають право через своїх виборних представників звернутися за сприянням і допомогою до уповноважених державних органів.

Ті, що навчаються, вихованці зазначених освітніх установ можуть проводити у позанавчальний час збори і мітинги з питань захисту своїх порушених прав

4. В освітніх установах і інших здійснюють освітній і виховний процеси установах, а також в місцях, доступних для дітей і батьків (осіб, які їх замінюють), вивішуються тексти статутів, правил внутрішнього розпорядку таких установ; списки органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб (із зазначенням способів зв'язку з ними) за місцем знаходження зазначених освітніх та інших установ, що здійснюють контроль і нагляд за дотриманням, забезпеченням і захистом прав дитини.

Згідно ст. 10, з метою забезпечення прав дітей на охорону здоров'я, в порядку, встановленому законодавством Російської

Федерації, в державних і муніципальних установах охорони здоров'я здійснюються заходи з надання дітям безкоштовної медичної допомоги, яка передбачає профілактику захворювання, медичну діагностику, лікувально-оздоровчу роботу, в тому числі диспансерне спостереження, медичну реабілітацію дітей-інвалідів та дітей, які страждають хронічними захворюваннями, і санаторно курортне лікування дітей.

У ст. 11 встановлено, що в разі прийому на роботу дітей, які досягли віку 15-ти років, їм гарантуються винагороду за працю, охорона праці, скорочений робочий час, відпустка.

Ст. 12. Захист прав дітей на відпочинок та оздоровлення

Ст. 13 про захист прав і законних інтересів дитини при формуванні соціальної інфраструктури для дітей.

Ст. 14 присвячена захисту дитини від інформації, пропаганди і агітації, що завдають шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку.

У ст. 15 про захист прав дітей, які перебувають у важкій життєвій ситуації.

Державна політика в галузі освіти: основні завдання в галузі освіти, відмінні риси розвитку сучасної системи освіти, органи управління освітою, їх функції.

Державна політика в галузі освіти відображена в основних законах про освіту. Основна задача перед державою в області політики: підвищити гарантії рівності прав кожного жителя на якісну освіту. Головна функція освітнього законодавства - розвиток особистості. Відмінна особливість розвитку сучасної системи освіти перехід від державного до державно-громадської освіти. Основна ідея державно - громадського управління сост. В об'єднанні зусиль держави і суспільства у вирішенні проблем освіти. Надання вчителям, учням, батькам більше прав і свобод у виборі змісту форм і методів організації навчального процесу у виборі різних типів освітніх установ. Для поведінки гос-ой політики в сфері освіти створюються гос-е органи управління освітою (Фед-е., Відомчі, республіканські, крайові, обласні, міст Москви і Санкт-Петербурга. Автономних областей).

1) Міністерство освіти РФ, яка очолює всю систему освіти;

2) федеральні відомчі органи управління освітою, які керують підвідомчими їм освітніми установами за профілем відповідних галузей або сфер управління (наприклад, міністерства оборони, внутрішніх справ, охорони здоров'я);

3) державні органи управління освітою суб'єктів Федерації.

Місцеві (муніципальні) органи управління освітою можуть створюватися за рішенням відповідних органів місцевого самоврядування.

Держ-ми органами управління вирішують питання: Розробка та реалізація цільових ФЕД-х і межнац-х програм; розробка гос-х стандартів; гос-ая акредитація образоват. установ, атестація пед-х кадрів; формування системи освіти в країні та конкретному регіоні; фінансування ОУ; прогнозування мережі образ-х уста .; для сучасного стану управління системи освіти характерний процес децентралізації, т. е. передача ряду ф-ий і повноважень від вищих органів управління нижчим, при кіт. ФЕД-е органи розробляють спільні стратегічні напрямки, а регіональні та місцеві органи зосереджують зусилля на вирішення конкретних фінансових кадрів матеріальних проблем.

Державний характер управління системою освіти: проведення єдиної державної політики в галузі освіти; принципи державної політики в галузі освіти; ГОСТи; державні органи управління.

Державний характер системи освіти. У країні проводиться єдина державна політика (сфера освіти проголошена пріоритетною ст.3п.1.), Т. Е. Успіхи Росії в соціально - економічній, політичне життя., Міжнарод. сферах зв'язується з успіхами в системі освіти. пріоритетність -першорядне вирішення фінансових проблем в системах освіти. Дотримання органами управління гос-х гарантій прав громадян Росії на освіту незалежно від раси, национ., Мови, статі, віку, стану здоров'я соц. положення. Держ. політика проводиться шляхом дотримання гостів (Фед-ий, національно - регіональні компоненти) з встановленням обов'язкового мінімуму в змісті освітніх програм і мах обсягу навч. навантаження. Для поведінки гос-ой політики в сфері освіти створюються гос-е органи управління освітою (Фед-е., Відомчі, республіканські, крайові, обласні, міст Москви і Санкт-Петнрбурга. Автономних областей).

1) Міністерство освіти РФ, яка очолює всю систему освіти;

2) федеральні відомчі органи управління освітою, які керують підвідомчими їм освітніми установами за профілем відповідних галузей або сфер управління (наприклад, міністерства оборони, внутрішніх справ, охорони здоров'я);

3) державні органи управління освітою суб'єктів Федерації.

Місцеві (муніципальні) органи управління освітою можуть створюватися за рішенням відповідних органів місцевого самоврядування.

Принципи гос-ой політики в обл. освіти:

1) гуманістичний характер освіти, пріоритет загальнолюдських цінностей, життя і здоров'я людини, вільного розвитку особистості. Виховання громадянськості, працьовитості, поваги до прав і свобод людини, любові до навколишньої природи, Батьківщини, родини;

2) єдність федерального культурного і освітнього простору. Захист і розвиток системою освіти національних культур, регіональних культурних традицій і особливостей в умовах багатонаціональної держави;

3) загальнодоступність освіти, адаптивність системи освіти до рівнів і особливостей розвитку та підготовки учнів, вихованців;

4) світський характер освіти в державних і комунальних навчальних закладах;

5) свобода і плюралізм в освіті;

6) демократичний, державно-громадський характер управління освітою. Автономність освітніх установ.

Болонський процес: сутність; основні цілі Болонського процесу; зобов'язання учасників; параметри Болонського процесу; рівні вищої освіти, академічні кредити, академічна мобільність. Учасники Болонського процесу, вступ Росії в Болонський процес.

У сучасний період освіти простору Європи перш за все вищу освіту, переживає період кот-й наз-ся, Болонський процес.

БП це процес зближення і гармонізації в системі освіти країн Європи, з метою створення єдиного європейського простору вищої образ-я. Офіційна дата початку процесу 13 червня 1999 р. У м Болонія міністри образів-я 29 європ-х країн прийняли декларація «Зони європ-го вищого образ-я» або Болонську декларацію. БП відкритий для приєднання ін. Країн, Росія приєдналася-сь до БП в вересні 2003р - це означала, що Росія сприймає ідеологію, цілі, завдання, стратегію розвиненого європ-го вищого обр-я і буде прагнути адаптувати їх до умов вищого рос-го образ-я, з урахуванням його традицій і досвіду. Основні цілі БП: 1-побудова європ-ї зони вищ-го обр-я; 2-формування і зміцнення Інтел-культурго, соц-го науково-технічна-го потенціалу Європи; 3-забезпечення конкурентно здатним європ-х вузів з ін-й системою обр-я по вищому якостям обр-я; 4-підвищ-е центральної ролі університету в розвитку євро-х культ-х цінностей.

Комплекс мероп-й в обл. вищого обр-я

1) прийняття системи легко читаються і відомих ступенів,

2) прийняти систему з 2 основними цінностями (незак. Вища і зак. Вища)

3) запровадити систему образ-я кредитів

4) підвищити лобільность студ. І преподов.

5) підвищити престиж європ-о образ-я в світі

Зобов учасників:

1) країни приєднані. до БП на добровільних засадах;

2) з 2005 р почати безкоштовно видавати всім випускникам вузу європ. прог-я єдиного зразка до диплому бакалавра і магістра.

До 2010р реформувати раціон-е системи образ-я відповідно до основних требов-ми БП.

Вводяться 3 рівня вищого обр-я:

1) бакалаврат;

2) магістратура;

3) докторантура.

Коректно в БП призн-ся 2 моделі: 3 + 2 + 3; 4 + 1 + 3

Розрахована модель 4 + 2 + 3 ___, т. До рос-й бокалавріат самодостатнє вище образ-е ??1 рівня технікуму, коледжу, ПТУ на відміну від багатьох західних країн не мають права видавати диплом бакалавра.

Академічний кредит-це одиниця працю-ти навчальної праці студента.

За семестр нараховується 30 академич-х кредитів. Кредити нара-ся після успеш-й здачі (полож. Оцінка підсумкового випробувальний-я з дисципліни іспиту, заліку, тесту). Кількість нарахування кредитів не залежить. Відвідуваність студента, ауд. занять вчить-ся на розсуд вузу, але не гарантує нарахування кредитів.

Академічна мобільность- це комплекс ряду умов для самого студента і для вузу. Йде він отримує початкове обуч-е

Студент повинен провчитися в зарубіжному вузі семестр або навчань. рік. він обуч-ся на мові країни або на англ, цією ж мовою здає іспити. Навчання за рабужом по програмної мобільності для студентів безкоштовно. Студент сам оплачує проїзд, проживання, харчування, мед. послуги.

У базовому вузі студенти засчіт-ся кредити якщо стажування узгоджена з деканатом. пощряется студентами совмест-е отримання подвійних фінансів. Особливу значущість європ-х образ-х спільнот - зраджує якість вищої обр-я.

Порядок створення діяльності освітньої установи. Правові основи ліцензування освітніх установ: поняття; сутність ліцензування; ліцензуючі органи і їх повноваження; документи для ліцензування. Відмова у видачі ліцензії, анулювання ліцензії.

ОУ (образ-е ??учр-е) створюється засновником з власної ініціативи і реєструється.

В реєстрації ОУне м. Б. відмовлено по мотивів не доцільності. відмова від реєстрації або ухилення від неї м. б. оскаржені в суді. Для реєстрації засновник надає документи. Уповноважений орган у країні встановлений ФЗ «Про державно-й реєстрації юридичних осіб» проводить реєстрацію в письмовій формі, повідомляє заявника.

Право юридич-го особи ОУ преобретает право з моменту гос-й реєстрації. Як юридич-е особа воно в праві: 1 здійснювати фінансову, госп-ю деят-ть передбачений. статутом; 2 осущ-ть свої права і нести зобов-ти в обл. праць-го образ-о і ін. галузей права; 3 здійснювати підбір і прийом роботи кадрів; 4 розробляти і здійснювати образів-е програми і навчальні плани; 5 преобретать імущих-ва.

Щоб отримати гос-й статус ОУ має пройти 4 стадії: 1 гос-ю реєстрацію-фінансую-е деят-ть; 2 ліцензування - право на освітню деят-ть; 3 атестація - зміст рівня освіти; 4 акредитація - право на видачу диплома з гербом.

Ліцензування. Ліцензія дає право на введення освітньої деят-ти.

Ліцензія - це важливий критерій оцінки кач-ва уста-я. Ліцензія свідчить про те, що умова осущ-е образ-го пр, відповідає гос-им і місць-м будує-м нормам і правилам.

Санітарно-особистісним нормам: забезпечують охорону здоровьяобучающ-ся і працівникам; удовлет-ет требован., що пред'являються до обладнання, навчального оснощенію ??

Ліцензійна діяль-ть в сфері образ-я на ФЕД-м рівні осущ-ся федер-й службою в сфері обр-я. На рівні суб'єктів федерації правом лицензир-я мають міністерство управл-я департаменту образ-я.

Ліценз-е на муниц-му рівні не передбачається. Основний документ кіт. регламентує ліцензійно. деят-ть в сфері образ-я - це положення про лицензир-й образ-й діяль-ти.

Не підлягають лиценз-ю:

- Образів-я діяль-ть в формі різних лекцій, стажувань, семінарів НЕ сопрвождается підсумковою атестацією та завданням документів образ-і ??

- Індивідуально трудова нед-я деят-ти

Документи: 1 заяви установи; 2 копія статуту і свід-во про гос-й реєстрації; 3 довідка про постановку на облік в податковому органі; 4 зведення про структуру ОУ, комплек-ти штатів, предпалагаемой чисельності обуч-ся і воспит-в; 5 відомості про наявність необхідних будівель, об'єкти физич. культури і спорту; 6 висновок СЕС; 7-перелік дисциплін, що входять в кожну образ-ю заяв. програму; 8- зведення про забезпечений-ти навч. лит-й, про кадрове забезпечення; 9- звіт документів

Важливий елемент ліцензії - це експертиза. її мета - оцінка кач-ва учр-я.

Ліцензія видається не менше ніж на 3 г, на практиці 5 років.

Умови відмови у видачі ліцензії: 1) наявність в док-х недостовірний. або спотвореної інформації; 2) заперечення заключ. експер-й комісії; 3) повідомлення про відмову видачі ліцензії, направ-я в теч.3х днів в письмовій формі.

Л. не дає права образ. уста, на видачу своїм випускникам док-та гос-го зразка, а також пользов-е герба, друкованого изображ-я РФ. Ці права образ. уч-е преобретает після получ-я свід-ва про гос-й акредитації.

17. Правові основи атестації освітньої установи: поняття, мета і зміст атестації, перша атестація, порядок атестації, оцінка діяльності ОУ, документи для атестації. Правові основи акредитації ОУ.

Мета атестації - встановлення відпо-я змісту рівня і кач-ва підготовки випускників ОУ вимогу ГОСТів. найважливіша умова атестації - це покладе. рез-ти підсумкової атестації не менше ніж постійних його виплат в теч-е 3х останніх років.

Атестація - це експертна процедура, направл. на виявлення кач-ва образ-ого процесу ОУ, це основна форма держ-о і гро-о контролю за деят-ма ОУ.

Атестація провод-ся Рос-м Образ-м наглядом і гос-ми органами управ-я образ. Суб'єкт РФ.

При атестації устан-ся: 1) виконання ОУ вимог гостів: -мах. обсягу навч-й навантаження; повнота виконання основних образів-х програм на основі експертизи навчальних планів, образ-х програм, зв'яз-е навч-х занять; 2) відповідність змісту, рівня і кач-ва підготовки випускників ОУ (вимогам ГОСТ на основі рез-та підсумковим аттес-й і ролі виконують-я конт-х і ін. Кваліфіковану консультацію. Робіт).

Атестація вкл-ет: 1) експертиза вмісту. образ-я (навч. планів, образ-х програм, розкладів занять, клас-х журналів); 2) експертиза кач-ва і підготовки вип-ів.

Документи: -Заяву ;, копія статуту, копія ліцензій, навч. плану; -форма і процедура проведення аттест-й, атестація технології, критерії аттес-й, визна-ся служби проваджень аттест-і .; -по підсумками складається висновок протягом 2-х тижнів після заключ-я атестацій орган видає наказ про зізнань ОУ атестації-м і неатестація-м.




 Загальна характеристика системи освіти дієздатності. |  Підготовка науково-педагогічних і наукових кадрів. Форми підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів. |  Трудовий договір: визначення, структура. Випробувальний термін. Терміновий і безстроковий трудовий договір. |  Нарахування заробітної плати педагогічного працівника. Відпустка педагогічних працівників. Тривалу відпустку. |  Тривалі відпустки педагогічних працівників |  Атестація педагогічних працівників освітніх установ: мета, принципи, етапи, тривалість, терміни атестації. |  Права і обов'язки учнів. |  Поняття і елементи системи освіти. Системоутворюючий фактор. |  Національно - регіональний компонент державного стандарту загальної освіти. |  Типи і види освітніх програм: загальноосвітні, професійні освітні, скорочені, прискорені. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати