Головна

Операційні системи

  1.  B. процес, при якому для повернення системи в початковий стан потрібні витрати енергії.
  2.  C. Астигматизм, обумовлений асиметрією оптичної системи, сферична аберація, астигматизм косих пучків, дисторсия, хроматична абеpрація.
  3.  IBM Power 7 | Нові серверні системи
  4.  II. Визначення закону руху системи.
  5.  XI. ГРОМАДСЬКІ ОБ'ЄДНАННЯ ЯК ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ.
  6.  XII. Громадські об'єднання як інститут політичної системи.
  7.  XII. Тоталітарна система: поніятія І ХАРАКТЕРНІ ОЗНАКИ

1) У 1993 році розроблена та впроваджена в госпіталі ветеранів воєн № 3 м Москви система «ЕВЕРЕСТ». Система забезпечує інформаційну підтримку діяльності служб і підрозділів госпіталю, зниження витрат на обслуговування госпіталю.

2) Також в 1993 році створена ІМС «Амулет Поліклініка» для великих і середніх ЛПУ амбулаторного типу, що працюють за програмами обов'язкового і добровільного медичного страхування.

3) У 2004 році випущений типовий варіант системи під назвою «Інтерін Promis», яка підтримує діяльність всіх служб медичного закладу: від документообігу та фінансового обліку до ведення клінічних записів про пацієнта.

4) Система «ЕСКУЛАП» є однією з найсучасніших АІС ЛПУ. Встановлено в онкологічній лікарні № 62 м Москви. автоматизовані:

- Приймальне відділення (АРМ реєстратора, АРМ лікаря приймального відділення);

- Лікувальне відділення (АРМ постової сестри, АРМ старшої медичної сестри, АРМ лікаря);

- Аптека (АРМ провізора, АРМ клінічного фармаколога);

- Операційна (планування операцій, відеотрансляція;

- Статистика (АРМ «Статистика»).

Питання 29. Територіальна інформаційна медична система -інтегрована система збору, обробки, передачі та зберігання даних про стан здоров'я населення, навколишнього середовища, матеріально-технічній базі та економічних аспектах функціонування служби охорони здоров'я регіону.

Сучасна територіальна ІМС є трирівневою структуру:

1) БД фельдшерсько-акушерських пунктів і дільничних лікарень;

2) ІМС установ районного і міського підпорядкування, міських центрів державного санітарно-епідеміологічного нагляду, органів управління охороною здоров'я;

3) ІМС обласного підпорядкування (включаючи бюро медико-соціальної експертизи), органів управління охороною здоров'я, органів Росздрава, Росспоживнагляду, ОМС.

Інтеграція даних забезпечується тим, що інформація БД нижнього рівня, які формуються в окремих медичних закладах, направляється в єдину територіальну БД (по мережах або на магнітних носіях).

Поряд з вертикальними зв'язками, що забезпечують інформацією районний / міський і регіональний рівні управління, в територіальній ІМС реалізуються горизонтальні зв'язки між медичними установами. Вони дозволяють лікарям різних ЛПУ оперативно отримувати необхідну їм первинну інформацію про зміни в стані здоров'я пацієнтів.

Включення до складу територіальних ІМС моделей дозволяє на об'єктивній основі прогнозувати ситуації (напнрімер, в області захворюваності, епідеміологічної ситуації, потреби в медикаментах і ін.), Оптимізувати розподіл ресурсів і структуру медичних установ в умовах наявних обмежень, планувати заходи та підтримувати прийняття рішень.

Функції територіальних ІМС:

1. Формування та ведення регіональної бази даних;

2. Ведення реєстру населення;

3. Ведення реєстрів на окремі групи населення;

4. Аналіз стану здоров'я населення, включаючи аналіз малюкової, дитячої та материнської смертності;

5. Формування статистичних показників (стану здоров'я населення, роботи ЛПУ);

6. Оцінка забезпеченості та потреби в основних видах медичної допомоги;

7. Оперативне управління службами: швидка допомога, станція переливання крові);

8. Контроль епідеміологічної ситуації;

9. Аналіз стану навколишнього середовища;

10. Моніторинг роботи ЛПУ;

11. Планування і прогнозування розвитку установ і служб.

Питання 30. Географічна інформаційна (геоінформаційна) система - Це система візуального представлення географічно або координатно «прив'язаною» проблемно-орієнтованої інформації. Географічні програмні засоби поєднують переваги обробки даних, якими володіють бази даних, з наочністю карт, схем і графіків. Це забезпечує швидкий аналіз інформації, що особливо зручно для отримання особою, яка приймає рішення, швидкого загального враження про ситуацію.

Питання 31. Федеральна інформаційна медична система охорони здоров'я -це інтегрована система збору, обробки та зберігання даних про стан здоров'я населення, навколишнього природного середовища, матеріально-технічної бази і економічних аспектах функціонування галузі охорони здоров'я. Федеральна ІМС спирається на БД територіальних, відомчих ІМС і спеціалізованих федеральних регістрів.

Єдина федеральна ІМС є комплекс федеральних ІМС різного напрямку: клінічного, лікарського, соціально-гігієнічного, екологічного, організаційного, фінансово-економічного, кадрового, матеріально-технічного, підпорядкованих різним відомствам і фондам.

Питання 32. Державна система моніторингу здоров'я населення Росії - Це система оперативного стеження за станом і зміною здоров'я населення, що представляє собою постійно удосконалюється механізм отримання різнорівневої інформації для поглибленої оцінки і прогнозу здоров'я населення за різні часові інтервали.

Комп'ютерний моніторинг здоров'я передбачає регулярний збір і накопичення даних, одержуваних на будь-яких рівнях ієрархічної системи охорони здоров'я і у відомчих медичних установах протягом усього життя людини. Основою для цього служать територіальні та проблемно-орієнтовані системи збору, переробки, зберігання і аналізу поповнюється медичної інформації пацієнтів.

Класифікація комп'ютерних моніторних систем:

1. Контроль медико-демографічних показників: народжуваності, захворюваності, інвалідності, смертності;

2. Періодичний контроль стану здоров'я - диспансерні огляди населення (загальні, професійних груп, вікових груп та ін.);

3. Епідеміологічний моніторинг по нозологічних групах (вроджені вади розвитку, онкологічна патологія, туберкульоз, психічні хвороби, СНІД та ін.);

4. Соціально-гігієнічний контроль, наприклад, медико-дозиметричний і медико-екологічний моніторинг;

5. Моніторинг генетичних процесів в популяції і окремих субпопуляція населення країни.

Питання 33. Електронна охорона здоров'я - Це система, спрямована на вирішення всього спектру завдань охорони здоров'я населення, що реалізується на основі всеосяжного електронного документообігу (обов'язково включає персональні медичні дані), що забезпечує оперативний доступ до всієї інформації, можливість її спільного дистанційного аналізу лікарями і контактів лікарів з пацієнтами на основі телемедичних технологій .

При практичної реалізації єдиного інформаційного медичного простору в першу чергу необхідно вирішувати питання інтеграції даних на пацієнта, т. Е. Перехід до персоноцентрірованному підходу, Без якого неможливо зібрати всі розсіяні по різних установах відомості про стан здоров'я людини (результати диспансерних оглядів, обстежень, інформація про захворювання та проведеної терапії). Більш того, ставиться питання про створення «Електронного паспорта Здоров'я» громадянина Російської Федерації, який повинен містити чітко визначений набір демографічних відомостей і даних про стан здоров'я індивідуума.

Єдиний інформаційний простір системи охорони здоров'я - Узагальнена або розподілена база первинних статистичних даних про стан здоров'я людей, навколишнього середовища і комплексі установ, служб і відомств, які забезпечують охорону здоров'я населення в рамках певної території.

Операційні системи

Операційні системи

1. Мережеві операційні системи - це комплекс програм, які ...

     забезпечують одночасну роботу групи користувачів
       користувачі переносять в мережі з одного комп'ютера на інший
       забезпечують обробку, передачу та зберігання даних на комп'ютері
       розширюють можливості багатозадачних операційних систем

2. Основними функціями операційних систем є ...

   управління оперативною пам'яттю (розподіл між процесами, організація віртуальної пам'яті)
   мережеві операції, підтримка стека мережевих протоколів
     початкова завантаження при включенні комп'ютера
     виконання аналітичних обчислень

3. «Кошик »в OC Windows - це папка для ...

     тимчасового зберігання вилучених в процесі роботи файлів
       зберігання протягом 24 годин всіх видалених файлів
       зберігання всіх файлів, видалених за останні 24 години
       зберігання файлів після виконання команди вирізати

4. В даному вікні відсутня ___ меню.

     контекстне
       системне
       пиктографическое
       горизонтальне

5. Для зміни фонового малюнка на екрані монітора

 в ОС Windows у вікні «Властивості: Екран» необхідно перейти на вкладку ...

     "Робочий стіл"
       «Заставка»
       «Оформлення»
       «Параметри»

6.

Операційною системою є ...

   MS DOS
     MS Office
     MS SQL
     MS Visual Studio

7. Виділена частина панелі задач називається ...

   областю повідомлень
     панеллю швидкого запуску
     панеллю інструментів
     панеллю стану

8. Процес установки і настройки програмного забезпечення для роботи в операційній системі називається ...

     інсталяцією
       відновленням
       форматуванням
       компіляцією

9. Деякі пункти меню праворуч відзначені крапками. Вибір такого пункту ...

     розкриває діалогове вікно для введення додаткової інформації
       розкриває вкладене меню
       запускає програму на виконання
       розкриває додаток

10. Основними функціями операційних систем є ...

     завантаження програм в оперативну пам'ять
     забезпечення призначеного для користувача інтерфейсу
       початкова завантаження при включенні комп'ютера
       виконання математичних обчислень

Рішення:
 Основу системного програмного забезпечення складають програми, що входять в операційні системи комп'ютерів.
 Основні функції ОС:
 - Виконання за запитом програм тих досить елементарних (низькорівневих) дій, які є загальними для більшості програм і часто зустрічаються майже у всіх програмах (введення і виведення даних, запуск і зупинка інших програм, виділення і звільнення додаткової пам'яті та ін.);
 - Завантаження програм в оперативну пам'ять і їх виконання;
 - Стандартизований доступ до периферійних пристроїв (пристрої введення-виведення);
 - Управління оперативною пам'яттю (розподіл між процесами, організація віртуальної пам'яті);
 - Управління доступом до даних на енергонезалежних носіях (таких як жорсткий диск, оптичні диски і ін.), Організованим в тій чи іншій файлової системи;
 - Забезпечення призначеного для користувача інтерфейсу;
 - Мережеві операції, підтримка стека мережевих протоколів.
 Додаткові функції ОС:
 - Паралельне або псевдопараллельное виконання завдань (багатозадачність);
 - Ефективний розподіл ресурсів обчислювальної системи між процесами;
 - Розмежування доступу різних процесів до ресурсів;
 - Організація надійних обчислень (неможливості одного обчислювального процесу навмисно або помилково вплинути на обчислення в іншому процесі), заснована на розмежуванні доступу до ресурсів;
 - Взаємодія між процесами: обмін даними, взаємна синхронізація;
 - Захист самої системи, а також призначених для користувача даних і програм від дій користувачів (зловмисних або через незнання) або додатків;
 - Розрахований на багато користувачів режим роботи і розмежування прав.

11. До складу інтегрованого пакета Microsoft Office входять ...

     додаток для роботи з діловою графікою
     система управління базами даних
       векторний графічний редактор
       растровий графічний редактор

Інтернет запроc

1. У таблиці наведені запити до пошукового сервера. Номери запитів в порядкузростання кількості сторінок, які знайде пошуковий сервер по кожному запиту, відповідають послідовності ___ (для позначення логічної операції «АБО» використовується символ |, а для операції «І» - символ &).

     3-2-1
       3-1-2
       1-3-2
       2-3-1

2. Для пошуку інформації в мережі Інтернет за допомогою пошукових систем (наприклад, Google, Rambler, Yandex, Yahoo!) користувачі задають ...

   ключові слова
     теги
     пошукові слова
     словникові слова

3. Задано адресу електронної пошти в мережі Інтернет - postbox@yandex.ru. Іменем власника цього електронної адреси є ...

   postbox
     yandex
     yandex.ru
     postbox @

мережі

мережі

1. Якщо адреса сервера - www.academia.edu.ru, То ім'ям домену верхнього рівня в ньому є ...

   ru
     www
     edu
     edu.ru

2. Апаратне забезпечення локальної обчислювальної мережі включає ...

   робочі станції, сервер, комунікаційне обладнання
     робочі станції, комунікаційне обладнання, персональні комп'ютери
     комунікаційне обладнання, сервер
     комп'ютери, підключені до мережі і забезпечують користувачів певними послугами

3. Персональний комп'ютер, підключений до мережі і забезпечує доступ користувача до її ресурсів, називається ...

   робочою станцією
     сервером
     хостом
     доменом

4. Пристрій, що забезпечує з'єднання адміністративно незалежних комунікаційних мереж, - це ...

   роутер
     хост
     домен
     концентратор

5. Мережеві операційні системи - це комплекс програм, які ...

   забезпечують одночасну роботу групи користувачів
     користувачі переносять в мережі з одного комп'ютера на інший
     забезпечують обробку, передачу та зберігання даних на комп'ютері
     розширюють можливості багатозадачних операційних систем

6. Заданий адреса електронної пошти в мережі Інтернет - pochta@mail.ru. Іменем поштового сервісу в ньому є ...

   mail
     pochta
     mail.ru
     ru

7. проксі-сервер мережі Інтернет ...

     забезпечує анонімізація доступу до різних ресурсів
       забезпечує користувача захищеним каналом зв'язку
       дозволяє зашифрувати електронну інформацію
       використовується для обміну електронними підписами між абонентами мережі

8. Шлюз - це пристрій, який ...

     дозволяє організувати обмін даними між двома мережами, що використовують різні протоколи взаємодії
       дозволяє організувати обмін даними між двома мережами, що використовують один і той же протокол взаємодії
       з'єднує мережі різного типу, але використовують одну операційну систему
       з'єднує робочі станції

9. Мережним протоколом є ...

     PPP
       WWW
       ECP
       URL

Рішення:
 PPP (Point to Point Protocol) - протокол канального рівня, що дозволяє використовувати для виходу в Інтернет звичайні модемні лінії.
 ECP (Enhanced Capability Port) - порт з розширеними можливостями.
 URL (Uniform Resource Locator - єдиний покажчик ресурсів) - однаковий визначник місцезнаходження ресурсу. Це стандартизований спосіб запису адреси ресурсу в мережі Інтернет.
 WWW (World Wide Web - Всесвітня павутина) - розподілена система, що надає доступ до пов'язаних між собою документів, розташованим на різних комп'ютерах, підключених до Інтернету.

10. Постачальником Інтернет-послуг є ...

     провайдер
       комп'ютер, підключений до Інтернету
       браузер
       модем, підключений до мережі Інтернет

12. На сервері graphics.sc знаходиться файл picture.gif, Доступ до якого здійснюється по протоколу ftp. Правильно записаним адресою зазначеного файлу є ...

     ftp://graphics.sc/picture.gif
       ftp: //picture.gif/graphics.sc
       ftp: //graphics.sc.picture.gif
       ftp://picture.gif.graphics.sc

13. Відповідно до стандарту швидкість передачі інформації по мережі може вимірюватися в ...

     Кбіт / с
       Кбайт / хв
       Кбіт / хв
       Кбайт / с

14. Для швидкого переходу від одного www-документа до іншого використовується ...

     гіперпосилання
       браузер
       сайт
       тег

15. Документ запитується зі сторінки сайту університету за наступною адресою: http://university.faculty.edu/document.txt. Доменним ім'ям комп'ютера, в якому знаходиться документ, є ...

     university.faculty.edu
       university
       faculty
       university.faculty

17.Комп'ютер, підключений до Інтернету, обов'язково повинен ...

     отримати IP-адресу
       мати встановлений web-сервер
       отримати доменне ім'я
       мати розміщений на ньому web-сайт

18. Для перегляду web-сторінки за допомогою ...

     браузери
       Інтернет-портали
       брандмауери
       програми хешування

19. Найбільш ефективним засобом контролю даних в мережі є ...

     паролі, ідентифікаційні карти і ключі
       системи архівації
       RAID-диски
       антивірусні програми

20. Міст - це пристрій, що з'єднує ...

     дві мережі, що використовують однакові методи передачі даних
       дві мережі, що мають однаковий сервер
       робочі станції однієї мережі
       абонентів локальної обчислювальної мережі

21. Для того щоб налагодити обмін електронними повідомленнями, що мають цифровий підпис, необхідно передати одержувачу повідомлень ...

     відкритий ключ шифрування
       закритий ключ шифрування
       вид вашої цифрового підпису
       використовуваний вами алгоритм шифрування

22. топології локальних обчислювальних мереж є ...

   зірка, шина, кільце
     ромашка, сфера, зірка
     серверна, доменна, термінальна
     корпоративна, адміністративна, змішана

23. Найбільш ефективним способом захисту локального комп'ютера від несанкціонованого доступу при його включенні є ...

   використання програмно-апаратних засобів захисту
     установка пароля на BIOS
     установка пароля на операційну систему
     використання новітньої операційної системи

24. Комп'ютер, підключений до мережі Інтернет, може мати два наступних адреси:

     цифровий і доменний
       цифровий і призначений для користувача
       символьний і доменний
       прямий і зворотний

25. В Інтернеті використовуються різні сервіси: електронна пошта, телеконференції, Інтернет-пейджер, Інтернет-крамниця. Д. Сервісна система, за допомогою якої можна спілкуватися через мережу Інтернет з іншими людьми в режимі реального часу, має найменування ...

   IRC
     Windows Chat
     Slideshare
     FTP

26. Система обміну через Інтернет миттєвими повідомленнями називається ...

     ICQ
       IRC
       URL
       GPS

27. Мережевий сервіс FTP призначений для ...

     переміщення даних між різними операційними системами
       проведення відеоконференцій
       перегляду web-сторінок
       «Скачування» повідомлень та доданих файлів

28. Найбільш ефективним способом захисту локального комп'ютера від несанкціонованого доступу при його включенні є ...

     використання програмно-апаратних засобів захисту
       установка пароля на BIOS
       установка пароля на операційну систему
       використання новітньої операційної системи

29. Як відомо, IP-адреса комп'ютера складається з чотирьох чисел, розділених крапками. Кожне з чисел IP-адреси може приймати десяткові значення від 0 до ...

   
     
     
     

30. Необхідно надіслати електронного повідомлення віддаленого адресату. При цьому одержувач повинен знати, що це саме те саме повідомлення. Для цього потрібно ...

     використовувати цифровий підпис
       послати повідомлення по секретному каналу зв'язку
       заархівувати повідомлення
       закрити повідомлення паролем

31. Для того щоб налагодити обмін електронними повідомленнями, що мають цифровий підпис, необхідно передати одержувачу повідомлень ...

     відкритий ключ шифрування
       закритий ключ шифрування
       вид вашої цифрового підпису
       використовуваний вами алгоритм шифрування

32. Для створення web-додатків не використовується мова ...

     ALGOL
       PERL
       JAVA SCRIPT
       PHP

вірус

1. Для знищення («викусиванія») вірусу після його розпізнавання використовуються ...

     програми-фаги
       програми-фільтри
       програми-ревізори
       програми-вакцини

2. Шкідлива програма ___ проникає в комп'ютер під виглядом іншої програми (відомої і нешкідливою) і має при цьому приховані деструктивні функції.




 програмування |  Програмне забезпечення |  експертні системи |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати