Головна

При застосуванні методу класифікації особливо значімтот матеріал, який не підходить під уже виділені класи.

  1.  Exercise 2. Замініть виділені слова особистими займенниками.
  2.  I. Два методу підходу до робітничих мас
  3.  II. Класифікації (типології) товариств
  4.  II. Рішення логічних задач табличним способом
  5.  Абстрактні класи.
  6.  Автоматизоване робоче місце. Класифікації автоматизованих робочих місць
  7.  Автоматизоване робоче місце. Класифікації автоматизованих робочих місць

Так, традиційно вважається, що у французькій мові основою пропозиції є з'єднання підлягає зі присудком: Р1егге І г. ип Нуге з в о з м о ж н и м і розповсюджувачами (П'єр читає книгу). Вмсте з тим у багатьох випадках структурна основа пропозиції містить три члена: Р1егге а ип Нуге (У П'єра є книга). З урахуванням описаної ситуації факти другого роду можна або визнати винятком, або перебудувати класифікацію, вважаючи, що структурна основа пропозиції може бути дво-, тричленної (а можливо, містити і більше членів). Фахівці з французької синтаксису6, Враховуючи, що в сучасній французькій мові є велика група дієслів, які не вживаються без доповнення, визнають, що пропозиції з точки зору їх структурної основи утворюють два класи: пропозиції з двучленной основою і з основою, більш ніж двучленной. Так мовної матеріал і прагнення дослідників осмислити його як можна більш повно, точно і несуперечливо змушують провести коригування вже відомої класифікації.

Розглянутий приклад спонукає ввести одне правилокласифікації: не залишати б е з уваги жодного виявленого факту.В іншому випадку здійснена систематизація матеріалу не буде відображати реального стану справ.Це означає, що побудоване пояснення буде грішити неточністю, некоректністю.


Моделювання (л а т. Тойі1із - міра, про б р о з е ц) - метод, в про з зв про е якого лежить дослідження об'єктів пізнання за їх аналогів. Ці аналоги, подібність яких з досліджуваним об'єктом істотно, а відмінність - несуттєво, і є моделями.

Наприклад, при вивченні проблеми створення та розуміння текста і в лінгвістиці, і в літературознавстві використовується цілий ряд моделей комунікації. Ці моделі з різним ступенем деталізації демонструють завдання, які вирішуються в процесах створення і сприйняття тексту говорить (автором), слухає (читачем) і самим текстом (твором). В одну з найбільш повних моделей комунікативного акту включаються такі компоненти: комуніканти, процеси вербалізації і п о н і м а н і я, я з и к, текст, про б с т о я т е л ь с т в а комунікативного акту , практичні і комунікативні цілі.

Залежно від виду діяльності (повсякденному, ділової, політичної, рекламної, естетичної та ін., Що узагальнюється поняттям обставини комунікативного акту) ця модель має різне наповнення. Так, в актах літературно-художньої діяльності комуніканти виступають у функціях автора і читача, мова - як природна мова, що перетворюється в мову художньої літератури.

Дослідження створення і розуміння художнього тексту потребує висунення, наприклад, одного з компонентів моделі, при цьому всі інші «перетворяться» в фон. Якщо ми вивчаємо діяльність мовця зі створення тексту, то всі інші компоненти моделі враховуємо як такі, які допомагають розглянути досліджуваний: текст - продукт діяльності, слухає - одержувач тексту і тлумач смислу, біля витоків якого стоїть г о в о р я щ і й (а в т о р), я з и к - інструмент, к о т о р и м користується творець тексту, і т. д.

В філології найчастіше застосовуються знакові моделі(Схеми, формули, креслення, малюнки, мовні вирази і Др.). Вибір моделі здійснюється відповідно до завданням дослідження: модель замінює об'єкт, що вивчається.




 А. а. Чивокуня ОСНОВИ ФІЛОЛОГІЇ |  І як знання |  Що таке сучасна філологія? |  І все... |  Освіти. Цілі і завдання курсу |  МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ЧИТАННЯ |  російської культури |  комплексне знання |  Рубіжне значення праць Ф. а. Вольфа і його сучасників для філології |  Середина XIX - середина XX ст. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати