загрузка...
загрузка...
На головну

Питання Функції користувача в мові Паскаль.

1.  C. Питання 41. Показники стану, руху і використання основних фондів
  2.  I. ДО ІСТОРІЇ ПИТАННЯ
  3.  I. Метаморфози кореня, спеціалізовані на запасающей функції
  4.  I. Психолингвистика як розділ науки про мову.
  5.  I. Розбір основних питань теми.
  6.  I. Лютнева революція і національне питання
  7.  I. Функції 1 сторінка

Функції в Паскалі

Підпрограма - автономна частина програми, що виконує певний алгоритм і допускає звернення до неї з різних частин загальної програми.

У мові Паскаль існує два види підпрограм: процедура (PROCEDURE) і функція (FUNCTION).

Набір вбудованих функцій в мові Паскаль досить широкий (ABS, SQR, TRUNC і т.д.). Якщо в програму включається нова, нестандартна функція, то її необхідно описати в тексті програми, після чого можна звертатися до неї з програми. Звернення до функції здійснюється в правій частині оператора присвоювання, із зазначенням імені функції і фактичних параметрів. Функція може мати власні локальні константи, типи, змінні, процедури і функції. Опис функцій в Паскалі аналогічно опису процедур. Відмінні риси функцій: - результат виконання - одне значення, яке присвоюється ім'я функції і передається в основну програму;

- Ім'я функції може входити в вираз як операнд.

Функція, певна користувачем, складається з заголовка і тіла функції. Тема містить зарезервоване слово function, ідентифікатор (ім'я) функції, взятий у круглі дужки, необов'язковий список формальних параметрів і тип повертається функцією значення. Тіло функції являє собою локальний блок, за структурою аналогічний програмі:

function <ім'я> (Формальні параметри): тип результату;

const ...;

type ...;

var ...;

begin

<Оператори функції>

end;

У розділі операторів повинен бути присутнім, принаймні, один оператор, що присвоює імені функції значення. В точку виклику повертається результат останнього такого присвоювання.

Звернення до функції здійснюється на ім'я з необов'язковим зазначенням списку аргументів. Кожен аргумент повинен відповідати формальним параметрам, зазначеним в заголовку, і мати той же тип.

Приклад. Написати підпрограму-функцію ступеня аx, де a, х - будь-які числа. Скористаємося формулою: ах = ex ln a

program p2;

var f, b, s, t, c, d: real; {Глобальні параметри}

function stp (a, x: real): real;

var y: real; {Локальні параметри}

begin

y: = exp (x * ln (a));

stp: = y; {присвоєння імені функції результату обчислень подпр-ми}

end; {Опис функції закінчено}

begin {початок основної програми}

d: = stp (2.4, 5); {Обчислення ступенів різних чисел і змінних}

writein (d, stp (5,3.5));

read (f, b, s, t); c: = stp (f, s) + stp (b, t);

writeln (c);

end.

Питання Коротка історія розвитку обчислювальної техніки (ОТ). |  Питання Поняття про машинному мовою |  Питання 3 Мова Паскаль. Структура Паскаль-програми. |  Питання Типи даних в мові Паскаль. |  Питання Етапи розвитку мов програмування |  Питання Об'єктно-орієнтоване програмування. |  Питання Основні етапи моделювання. |  Питання 18. Структура і архітектура ЕОМ. |  Питання Процесор. |  Питання Внутрішня і зовнішня пам'ять |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати