На головну

Лекція №5. Розміри 19 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Що ти робиш? - Запитав Тревор.

- Замовляю машину в аеропорт. Вона сказала, Айдахо. Я лечу в Айдахо.

- Чи не ти, а ми летимо в Айдахо, - уточнив Тревор.

- Чому просто не поїхати за ними навздогін? - Нетерпляче вигукнув Маріо. - Ми б їх швидко наздогнали. До того ж Джок міг їй і збрехати. Візьме і змінить напрямок, як на шосе виїдуть.

- Джок з нею сторгувався, - сказав Макдаф. - Я взагалі не впевнений, що він в такому стані здатний на складні рішення.

- А раптом? - Тревор повернувся до Маріо. - Ти з ним в останні дні більше всіх спілкувався.

Маріо подумав і невпевнено похитав головою:

- Він весь час балансує на межі. Те голова начебто прояснюється, і він майже нормальна людина, а то знову суцільний дурман.

- Тоді вони їдуть в Айдахо. - Тревор розкрив сумку і почав запихати в неї речі. - Рвемо звідси.

Два дні до акції

- Нам би бензину долити, - сказала Джейн. - Попереду стоянка далекобійників, на таких зазвичай смачно годують.

- Так. - Джок подивився на яскраво освітлену заправку. - І кава хороший. - Він посміхнувся. - Дивно: якісь дрібниці я добре пам'ятаю, а головного ніяк пригадати не можу, весь час вислизає.

- Скільки ти пробув у Рейлі?

- Чи не згадаю. Всі дні злилися воєдино. - Він задумливо наморщив лоб. - Може, рік. А може, півтора.

- Довго. - Джейн підрулила до колонки. - І ти ж був зовсім молодий ...

- Мені тоді так не здавалося. Я вважав себе дорослим, здатним на вчинки. Здатним на все. Самовпевнений був, дуже самовпевнений. Ось чому я з такою легкістю погодився працювати на Рейлі. Я був впевнений, що чуття мене не обдурить. - Він посміхнувся. - Ось Рейлі мені і показав, так?

- Судячи з усього, Рейлі великий майстер своєї справи. - Джейн вийшла з машини. - Я заллю бак. А ти йди всередину і візьми нам кави. Шлях неблизький.

- Занадто багато не заливай. - Джок теж вийшов. - Тільки щоб вистачило до найближчого міста.

- Що?

- Там кинемо машину і візьмемо напрокат іншу. Господар буде нас шукати за цим номером.

- А ти хитрун! Джок похитав головою:

- Тренування. Не можна довго користуватися однією машиною. - Він гірко посміхнувся. - Це викликало б у Рейлі невдоволення - а значить, чекай покарання.

- Яким чином?

Він знизав плечима:

- Не пам'ятаю.

- Все ти пам'ятаєш! Ти пам'ятаєш набагато більше, ніж говориш. Всякий раз, як не хочеш говорити, посилаєшся на пам'ять. Добре придумано!

Джок занервував.

- Вибач. Я правда не пам'ятаю! - Повторив він. - Піду візьму каву.

Поки знову не рушили в дорогу, Джейн зберігала мовчання.

- Я не хотіла тобі докучати. Просто трохи нервую. Адже ми підібралися до нього впритул. Ти впевнений, що знаєш, де він ховається?

- Упевнений на всі сто. - Джок підніс склянку до губ. - Ми поїдемо туди, де мене навчали. Він глибоко переконаний, що я ні за що не зламали закладену їм програму, і тому напевно до сих пір там і сидить. В іншому випадку це було б рівнозначно визнанню своєї поразки, а Рейлі для цього занадто пихатий.

- А раптом ти помиляєшся?

- Є ще кілька місць, де він може перебувати, і, головне, він упевнений, що мені про них невідомо.

- А як тобі вдалося дізнатися?

- Це не моя заслуга. Я тоді нічого свідомо не робив. Його економка, Кім Чан, в перерві між заняттями обмовилася.

- А чим вона з тобою займалася?

- Чим займалася? Сексом. Секс - це рушійна сила. Рейлі, поряд з усім іншим, використовував його для придушення волі. А Кім витончено володіє різними способами заподіяння болю в сексі. Їй це дуже подобається.

- Дивуюся, як Рейлі допустив поруч з собою людину, яка не вміє тримати язика за зубами.

- Кім б нізащо не зізналася йому, що проговорилася. Так вона, може, і не пам'ятає, що говорила. Вона теж впевнена, що його зомбування гарантовано від злому, а значить, можна не бути обережним. Вона з ним вже більше десяти років.

- Вони близькі?

- Тільки в тому сенсі, що забезпечують один одному хліб насущний. Він ділиться з нею владою, а вона натомість виконує будь-які його накази.

- Схоже, ти її непогано пам'ятаєш, - сухо зауважила Джейн. - Ніяких провалів.

- Кім любила «займатися» зі мною на свіжу голову, ні під гіпнозом, ні під наркотиками.

- Ну, вже тепер-то ти з ними обома поквитаєшся!

- Так.

- Чи не чую ентузіазму. Ти ж казав, що ненавидиш Рейлі!

- Ненавиджу. Але не можу зараз про це думати.

- А що таке?

- Це може перешкодити. Коли я думаю про Рейлі, не можу зосередитися ні на чому іншому. А повинен знайти його і зробити так, щоб він не нашкодив господареві. - Юнак змінив тему: - Судячи з карти, найближче місто - Солт-Лейк-Сіті. Якщо залишити машину в аеропорту, її ще довго не почнуть шукати. Ми наймемо іншу тачку, а потім виконаємо цей фокус ще раз, в ...

- Бачу, ти вже все продумав. - У словах Джейн вчувалися саркастичні нотки. - Я себе відчуваю безсловесним шофером.

Джок невпевнено повернувся до дівчини.

- А ти думаєш, не варто так робити? Вона зітхнула:

- Звичайно, варто! Просто я на взводі. У тебе чудова ідея. Зупинимося в Солт-Лейк. У мене кілька додалося оптимізму, хоча твій шантаж ще не прощений! І все одно я готова визнати, що у тебе в таких справах досвіду куди більше мого, навіть якщо ти і дієш на автопілоті. Це все одно що вдарити по Рейлі його ж зброєю.

Джок досить посміхнувся:

- Тобі теж так здається? Мені від цієї думки легше стає. - Він ще раз звірився з картою. - Тепер треба буде взяти джип. У найближчі дні на Північно-Заході обіцяли заметіль. Там, куди ми їдемо, в таку погоду без джипа не проїдеш.

Добу до акції

- Далеко ще? - Джейн напружено вдивлялася вперед. - Навіть розділової не видно! - Дорогу перед джипом все більше замітало завірюхою.

- Ще трохи. - На колінах у Джока лежала карта. - Кілька миль.

- Яка глухомань! Двадцять миль їдемо, а жодної заправки.

- Це в дусі Рейлі. Він любить, щоб ніяких сусідів. І ніяких питань.

- Те ж саме Тревор мені говорив про замок Макдафа. - Джейн зиркнула. - Але є й інша сторона медалі: в таке місце і допомога не викличеш. Ти говорив, коли доберемося до Рейлі, ти дозволиш мені подзвонити в поліцію або кому я вважатиму за потрібне. Але ти не говорив, що, щоб сюди дістатися, їм доведеться долати пургу в первозданній глушині.

- Ти до мене несправедлива. Я ж не знав, що буде буран. Та й який це буран? Ось подивимося, що буде години через два. - Джок посміхнувся. - Рейлі, звичайно, хитромудрий, як сатана, але не думаю, що йому під силу викликати снігову бурю. Просто нам не пощастило.

- Тебе це ніби й не засмучує. - Джейн уважно йому в обличчя, осяває світлом приладів. Джок був напружений, зосереджений і весь насторожі. Він рвався в бій, очі збуджено блищали. Він був схожий на хлопчиська в передчутті небезпечну пригоду.

- А що мені засмучуватися? Проти снігопаду я нічого не маю. Рейлі мене навчив діяти в будь-яку погоду. Говорив, що, коли на людину обрушується стихія, він найменше очікує нападу.

- Але сам він, виходить, готовий до всього?

- Мабуть. Тільки він вважає, що ми в Шотландії. Чи не прогав попереду поворот направо. - Хлопець теж примружився. - Звертай. Десь через милю побачиш будинок.

Джейн ахнула:

- Уже Рейлі?

- Ні, старий мисливський будиночок. Руїна, але там є газовий обігрівач, ти зможеш зігрітися, поки допомога не прийде. Ще є вогнище, тільки ти його не розпалюй. Звичайно, в таку негоду навряд чи хто помітить дим, але краще не ризикувати.

Вона вже бачила халупки - і справді жалюгідне видовище. Вікна забиті дошками, ганок покосилася.

- Ти мене тут кинеш?

- Це найбезпечніше місце. Але за умови, якщо дотримуватися граничної обережності.

Джейн підрулила до будиночка:

- А далеко ми від того місця, де Рейлі? Хлопець не відповів.

- Джок, ти мені обіцяв! Мені треба буде пояснити Тревору, де його шукати. Чорт забирай! Так скажи ти нарешті! Мені ж треба знати!

Він кивнув:

- Та права. - Джок вибрався з джипа і ступив до дому. - Заходь. Мені тут треба дещо зібрати, а часу зовсім мало. - На його обличчі промайнула посмішка. - Не можна збиватися з темпу.

Всіх меблів в хатині було - кульгавий стіл, два стільці, газовий обігрівач, про який говорив Джок, та в кутку на підлозі побитий міллю спальник. Джок запалив обігрівач і розклав на столі карту штату.

- Дивись, ми з тобою ось тут. - Він зняв рукавички і пальцем провів до точки на кордоні з Монтаной. - А тут у Рейлі штаб-квартира. Колись це була факторія, але Рейлі її купив, переобладнав, прилаштував дві тисячі квадратних футів. Велика частина нових приміщень - під землею. Там же його особисті апартаменти - спальня і кабінет з окремою кімнатою для зберігання документів. А поруч - його улюблена кімната, там він тримає свою античну колекцію.

- АНТичну колекцію?

- Це кабінет, в якому все полки заставлені артефактами з Геркуланума і Помпеї. Стародавні рукописи, документи, книги з історії. Монети, безліч. - Він тицьнув в іншу точку. - Потайная двері ведуть з його кабінету до вертолітного майданчику.

- Скільки у нього там людей?

- Зазвичай за все один або два охоронці. Головна тренувальна база знаходиться через кордон з Монтаной. А в цьому будинку живуть тільки Рейлі, Кім Чан і той об'єкт тренування, яким в даний момент Рейлі посилено займається. - Він скривив губи в усмішці. - Улюбленець.

- Таким, як ти.

- Так, як я. - Джок ткнув в розташування бази. - Але якщо дати йому можливість зателефонувати на базу, сюди злетяться цілий рій вбивць. Скажи Треві-ру, щоб ні в якому разі цього не допустив.

- Напасть треба несподівано?

- Його важко застати зненацька. У нього по всьому околишньому лісі висять відеокамери, та ще через рівномірні проміжки встановлені міни. У будинку є кімната охорони, звідки по моніторам ведеться стеження за територією. Звідти ж можна привести міни в дію. Будь чужа людина на території стає легкою мішенню.

- І в такий буран їх все одно побачать?

- Видно буде гірше, звичайно. Але не виключаю, що цього буде достатньо.

- А часових всього двоє?

- Та й то не завжди. Коли вся територія проглядається, зайві люди не потрібні. - Джок підійшов до оббитих вагонкою стіни, обома руками натиснув на якісь точки, і секція шести футів в ширину подалася углиб, відкривши погляду великий дерев'яний ящик. - Тут все спорядження. І хай допоможе їм бог!

- Було б краще, якщо б ти їх дочекався і сам привів до Рейлі.

Він похитав головою:

- Більшого запропонувати не можу. - Джок відкрив ящик. - Йди сюди.

Джейн підійшла і зазирнула:

- Господи, та в тебе тут цілий арсенал! - Ящик був забитий автоматичними гвинтівками, ручними гранатами, ножами, пістолетами ...

- Рейлі наказував бути в постійній готовності. У нього по всьому штату напхані тайники зі зброєю. Цей - найближчий до його штабу. Перед кожним завданням мені належало вибрати тут собі зброю. Я взагалі-то не був упевнений, що воно ще тут. - Юнак гірко посміхнувся. - З іншого боку, навіщо Рейлі позбавлятися від зброї, якщо він впевнений, що я ніколи більше не стану нормальною людиною? Напевно, використовує його для підготовки свого нинішнього підопічного. - Він узяв собі пістолет, гвинтівку, моток дроту, динамітну шашку і пластикову вибухівку. - Стріляти вмієш? - Джейн кивнула, він простягнув їй пістолет, а собі дістав інший. - Тримай при собі. Ні на хвилину не випускай з рук!

- Не турбуйся.

Він повернув їй мобільний телефон:

- Тепер ти сама за себе.

- І ти теж. Тільки це неправильно!

- Ні, правильно. Тому що я так вирішив. Господи, до чого ж приємно самому приймати рішення! - Джок попрямував до виходу. - Залишайся тут, що не висовуйся, і все буде добре. - З вулиці повіяло морозом і снігом. І в наступну мить Джок зник.

Відправився за Рейлі, не втрачаючи взятого темпу. Хай допоможе йому бог!

Джейн включила телефон і набрала номер Тревора.

- Залишайся на місці, - сказав Тревор. - Ми в Бойз. Скоро будемо в тебе.

- Я одна нікуди не піду. Ще, чого доброго, заблуджуся в лісі і натрапимо або на міну, або на камеру. Джок і так у великій небезпеці. - Вона подивилася в вікно, сніг все валив і валив. Снігопад явно посилився. - А ти не можеш подзвонити Венаблу? Нехай ЦРУ або нацбезу оточать район!

- Спершу я повинен переконатися, що ти в безпеці.

- Я в безпеці.

- Чорта з два! Ти під самим носом у Рейлі. А крім того, операцію такого масштабу без підготовки не проведеш. Особливо якщо врахувати, що ці відомства вічно гризуться між собою. Вони тільки злякають Рейлі, чого доброго - він подзвонить на базу, про яку Джок говорив. А якщо у нього і справді кругом лазівки, то він легко від них улізнет. - Вона чула, як він щось говорить в бік. - Макдаф тут карту вивчає. Судячи з усього, нам до тебе година їзди. Вертольотом - хвилин п'ятнадцять. Ми негайно виїжджаємо. Макдаф каже: якщо погода дозволить, він організовує нам вертушку. - Вони знову порадилися. - Маріо відправимо прямо зараз на джипі з зимовими колесами. Так чи інакше ми до тебе доберемося. - Він дав відбій.

Джейн теж відключила зв'язок. На душі стало легше. І тепліше. Вона не одна. Можна в будь-який момент набрати Тревору і почути його голос.

Кого вона намагається обдурити? Ніколи в житті вона не відчувала себе такою самотньою і беззахисною. До лігва Рейлі якась миля!

Зате вона озброєна. Вона міцніше стиснула «магнум» 357-го калібру.

Джейн просунула ніжку стільця в ручку вхідних дверей і згорнулася калачиком поруч з обігрівачем. Спасибі, є цей рефлектор, хоча б від холоду не вмреш. Втім, і від спеки теж.

Ну, давай, Тревор! Дістанемо цю наволоч!

Поруч хтось був.

Джок зупинився, завмер і прислухався.

Він відійшов від мисливського будиночка всього на кілька сот ярдів, коли щось відчув.

Тепер і почув теж. Похрускування снігу під ногами.

Де?

Звук долинав з боку дороги. Звідки він прийшов.

Хто? Охоронці завжди ходили навколо будинку, але так далеко не заходили. Правда, тепер, зв'язавшись з Грозаком, Рейлі цілком міг посилити охорону.

Але якщо це охоронець, його не повинно бути чутно. Беззвучно переміщення - цього в програмі навчання у Рейлі приділялася особлива увага. Шум - це прояв необережності, а Рейлі необережності не прощає.

Ще один крок - сніг знову хруснув.

Кроки наближаються до будиночка, де він залишив Джейн.

Чорт, цього йому тільки не вистачало. І так часу в обріз!

Встигну.

Він розвернувся і тихо рушив назад.

Через снігопад видимість була не більше кількох ярдів.

Попереду замаячила темна фігура. Висока. Дуже. Довгі ноги...

Тримай дистанцію.

Тихіше!

Пам'ятай: діяти треба тихо.

Куди вони зникли? Після дзвінка пройшло не менше години. Джейн подивилася на годинник. Годину з чвертю. Рано ще панікувати. Дороги в жахливому стані, а в останні півгодини пурга посилилася. Тепер сніг валив суцільною стіною. Може, Тревор чогось не врахував?

У двері постукали.

- Джейн!

Дівчина різко села. Вона знає цей голос. Слава богу, вони тут. Вона схопилася на ноги, метнулася через кімнату і витягла стілець з ручки дверей.

- Де ви так затрималися? Я вже стала боятися ... По зап'ястя вдарили ребром долоні, і вона впустила пістолет.

- Прости, Джейн. - В голосі Маріо чулося жаль. - Сам я б не став. Але в житті багато чого буває. - Він повернувся до свого супутника. - Ну ось, Грозак, все, як обіцяв.

Грозак. Джейн в подиві втупилася на незнайомця. На вигляд - дійсно той, чию фотографію їй показував Тревор.

- Маріо!

Він розвів руками.

- Джейн, це було необхідно. Ти з золотом Ціри, схоже, ділиш пальму першості в числі інтересів Грозака, і мені довелося ...

- Досить балакати! - Перебив Грозак. - Я тут не для того, щоб ти тут ляси точив. - Він підняв руку і навів дуло на Джейн. - Виходь! Пора нанести візит Рейлі. Ти собі уявити не можеш, як він буде радий тебе бачити!

- Пішов ти!

- Ти мені потрібна живою, але невелике поранення не береться до уваги. Або ти крокуєш зі мною, або я прострелю тобі ногу. Рейлі ти і така зійдеш.

Джейн не вірила своїм очам. Маріо! Маріо - зрадник!

- Маріо, це ти зробив? Той знизав плечима:

- Джейн, роби, що він велить. Часу у нас небагато. Я боявся, Тревор мене випередить, але вертоліт сів на крихітному аеродромі неподалік, і він тепер намагається знайти машину.

- Я був дуже розчарований, - сказав Грозак. - Я-то розраховував вас обох Рейлі уявити. Була б мені гарантія.

- Якщо Тревор сюди з'явиться і не знайде мене, він підніме на ноги поліцію.

- Якщо Тревор сюди з'явиться, він зіткнеться на ВИКМАН, а той з великим задоволенням пустить його в витрата раніше, ніж той кудись подзвонить.

- Вікман теж тут?

- Скоро буде. Мав прибути десять хвилин тому. Напевно, снігопад його затримав. - Грозак посміхнувся. - І припини тягнути час! У мене ще сьогодні купа справ. Завтра влаштовуємо феєрверк.

- Нічого в тебе не вийде, Грозак! Ти все одно програєш.

Той хохотнул:

- Маріо, ти чув? Я їй гармату до пузу приставив, і я ж ще й програю.

- Я чув. - Маріо наставив пістолет Джейн на Грозака. - Ти й справді програв, Грозак.

І вистрілив тому межи очі.

- Мій Бог! - Ахнула Джейн, дивлячись на осів Грозака. - Ти ж його вбив ...

- Так. - Маріо безпристрасно дивився на розпростертого Грозака. - Дивно. Я думав, що побачу задоволення, а нічого схожого. Даремно він так з моїм батьком обійшовся! Я, правда, Грозаку сам сказав, що не маю до батька ніякої прихильності і він вільний надійти з ним на свій розсуд. Але так-то навіщо? Це мене зачепило. Для мене ця справа стала дуже особистим. Джейн, не вірячи, втупилася на нього.

- Так, батьковбивство - це дуже особисте.

- Я ніколи не вважав його своїм батьком. Хіба що в ранньому дитинстві. Але він пішов і кинув нас з матір'ю в цій смердючій селі, де нам доводилося орати від зорі до зорі, тільки щоб не померти з голоду.

- Відхід з родини не карається смертю. Він розвів руками:

- Я цього не планував. Грозак і сам не знав, що до цього дійде. Тільки в разі, якщо мені буде потрібно зміцнити своє становище. Але в замку він нікого зачепити не міг, а я зі своїм перекладом просувався повільніше, ніж йому хотілося. Я був єдиним в замку, хто міг зробити те, що йому потрібно. І я повинен був бути поза підозрою.

Джейн похитала головою:

- Але я ж пам'ятаю, в якому ти був шокований, коли це сталося. Такого стану жоден актор не зіграє!

- Я і був в шоці. У мене був наказ не вступати з Грозаком в контакт, поки не здобуду інформації про те, де шукати золото. Він не хотів, щоб я себе виявив. Добротний план! Напевно, тому і моя реакція на смерть батька була такою правдоподібною. Мерзотник!

- Ти з самого початку працював на Грозака?

- З того дня, як мене найняв Тревор. На наступний день я повинен був виїжджати в Шотландію, але Грозак завдав мені візит і зробив пропозицію, від якої я не зміг відмовитися.

- Золото? Юнак кивнув.

- Але я дуже швидко переконався, що це була брехня. Навіщо йому було платити мені золотом, коли він міг використовувати його як козирну карту?

- Дійсно!

- Я в той вечір йшов нарозхват. Мені подзвонив Рейлі і пообіцяв винагороду, якщо я дам йому знати, коли Джок покине замок. Здається, він Грозаку не надто довіряв. Я теж цього подонку не вірив. І став готувати власний план.

- Подвійна гра?

- За цими правилами всі грають. Коли ми виїхали з замку, я подзвонив Грозаку і сказав, що ви їдете в Штати. Потім набрав номер Рейлі і уклав угоду. Рейлі хотів бути впевнений, що Джок не заговорить. І ще йому будь-що-будь потрібна була ти. Або золото. Або те й інше разом.

- Так ось чому тобі знадобилися ці бесіди з Джоко ... Ти збирався його вбити?

Маріо насупився:

- Якби я переконався, що він нічого не пам'ятає, цього б не було потрібно. Я не Грозак і не Рейлі. Я не вбиваю без розбору. А якби Джок щось згадав, я закликав би ВИКМАН, він якраз на цей випадок пасся біля будинку, в передгір'ях.

- Але Джок тебе перехитрив. Він не сказав тобі, що пам'ятає. Грозак на тебе не розлютився?

- Ще й як, але у вас на хвості висів Вікман. Я сказав Грозаку, щоб дали Джоку привести тебе в саме лігво, а потім я б йому повідомив, де і коли тебе взяти.

- Саме так ти і вчинив. Маріо сумно хитнув головою:

- Ти не розумієш! Я роблю це не тому, що мені так хочеться. Але я не такий, як ти. Я люблю жити з комфортом. Мені потрібен хороший будинок, красиві старовинні книги, картини. Я жадібний.

- Ти зіпсований.

- Може бути. - Він повів пістолетом. - Але коли познайомишся з Рейлі, я в твоїх очах буду святим. Наскільки я знаю, Рейлі вкрай неприємна особистість.

- Ти справді поведеш мене до Рейлі?

- Звичайно, причому негайно. - Маріо глянув на годинник. - Тревор з Макдафом часу даремно не гають. Мабуть вже наступають мені на п'яти.

- Навіщо ти це робиш? Тобі ж це з рук не зійде!

- Чи зійде. Я вручу тебе Рейлі. Повідомлю йому, що було про золото в останньому листі Ціри і де в замку лежить переклад. Він віддає мені обіцяні гроші, і я відвалюю. Якщо наткнуся на Тревора з Макдафом - скажу, що ти в руках Рейлі, а я як раз мчав повідомити в поліцію.

- А я скажу їм правду.

- Навряд чи тобі дадуть таку можливість. Рейлі зробить звідси ноги і тебе прихопить із собою. Він півжиття готував собі потаємні ходи і лазівки, ЦРУ за ним уже десять років ганяється - і все даремно. Немає підстав думати, що цього разу вони досягнуть успіху. - Маріо знову рушив дулом. - Досить балакати! Треба поспішати.

- А якщо я відмовлюся, ти, треба думати, теж будеш погрожувати прострелити мені коліна?

- Мені б цього дуже не хотілося, Джейн. Ти мені дуже симпатична.

Але він це зробить. У людини, спокійно віддав рідного батька на заклання, рука не здригнеться. Може бути, з Рейлі пощастить більше. У будь-якому випадку стояти під прицілом пістолета - справа безперспективна. Джейн зробила крок до виходу.

- Йдемо! Рейлі мабуть зачекався.

Маріо відчинив двері. Заметіль юшила по обличчю. Вони пройшли повз трьох запорошених снігом автомобілів.

- Ми хіба не поїдемо? Маріо похитав головою:

- Рейлі сказав, що, якщо не знати код дезактивації хв, вони вибухнуть при спробі під'їхати до будинку. А коди він ні в якому разі давати не захотів. Велів йти пішки через ліс. Треба з узлісся йому зателефонувати, і він відключить міни, як тільки побачить нас через відеокамеру.

Сніг йшов такий щільною стіною, що в трьох футах попереду нічого не було видно. Як, цікаво, Рейлі розгледить щось в відеокамери?

- Маріо, відмовся від своєї затії! - Промовила Джейн через плече. - Поки твоє єдине злочин - це те, що ти вбив пропащого вбивцю.

- І став пособником терориста. Таких або вбивають на місці, або садять довічно. Я свій вибір зробив, коли Грозак мене найняв. Захотів розбагатіти. Може, ще й вийде. - Маріо раптом зупинився як укопаний. - Стій! Ми майже під лісом. - Він набрав номер. - Рейлі, це Маріо Донато. Вона в мене. Ми йдемо до вас. - Він вислухав відповідь. - О'кей. - Маріо дав відбій. - Нас вітатиме ціла команда. Кім Чан і нинішній протеже Рейлі - Чад Нортон. - Він посміхнувся. - Черговий Джок. Черговий слабак.

- Джок НЕ слабак! Він жертва.

- Щоб тобою так маніпулювали, треба мати від народження слабку волю.

- А не боїшся, що з тобою таке теж може статися?

- Ніколи! - Він змахнув пістолетом. - І з тобою, думаю, теж.

- Але ти не проти надати Рейлі таку можливість!

- Якщо опинишся такий же слабачкой - туди тобі і дорога. - Маріо посміхнувся. - А може, тобі пощастить і тебе врятує цей недоумок Джок. - Він махнув у бік лісу. - Йдемо!

Дівчина забарилася. Варто увійти під дерева, і вона на прицілі у Рейлі.

- Джейн!

- Іду. - Вона рушила вперед. - З пістолетом не посперечаєшся. Вистрілити я тобі, правда, не дам ... - Джейн різко розвернулася, нога з вивертом зметнулася вперед, чобіт припав якраз по дулу пістолета. Зброя відлетіло в сніг, і в такий ударом вона поклала Маріо ударом в живіт. - Слабачкой, кажеш? Сучий ти сину!

Маріо застогнав і впав на коліна.

Джейн стукнула його по шиї, і він впав навзнак.

- Ах ти, ненаситна мерзотна сволота! ..

Чорт, він впав зовсім поруч з пістолетом. І вже тягне руку!

Джейн пірнула в сніг. Рука намацала ручку. Холодну, мокру, слизьку ...

Маріо вже осідлав її і став вихоплювати зброю.

- Сука! Ти і є слабачка. Так Рейлі тебе ... Джейн спустила курок.

Він сіпнувся, як маріонетка, в подиві витріщивши очі.

- Ти ... мене ... вбила. - З куточка рота побігла тонка цівка крові. - Боляче ... - Він впав на Джейн. - Холодно ... Дуже холодно ... Навіщо я ... - Він в останній раз сіпнувся і застиг.

Джейн струсила тіло з себе і подивилася. Очі Маріо так і залишилися відкритими. У них застигло здивування. І смерть. Дівчина опустилася в сніг, її била дрож. Так і сиділа, незворушно. Треба звідси вибиратися. Лігво Рейлі всього в декількох милях. Може, навіть і постріл було чути.

Ще хвилину. Вона вбила людину, і ця думка била по голові, як молотом. Джейн все згадувала, яким був Маріо, коли вони познайомилися, яким вона його тоді сприймала. Зараз його мертве обличчя стало м'якше, молодше - він знову перетворився на того хлопчика, якого вона колись побачила, приїхавши в замок.

Все напускне. Все наскрізь брехливе!

Зберися! Вибирайся звідси.

Вона встала на ноги.

- Що, чорт візьми, тут ... - прозвучало десь ззаду.

Джейн машинально розгорнулася і направила пістолет.

- Спокійно!

Макдаф! Джейн впустила руку.

- Дякуємо. - Він ступив до вбитого. - Грозак? Або Рейлі?

- Я.

Шотландець різко обернувся:

- За що?

- Він працював на Грозака і таємно уклав угоду з Рейлі. Хотів здати мене йому.

Макдаф побіжно посміхнувся:

- А тобі це не сподобалося. - Посмішка згасла. - Що про Джок чутно?

- Чи не бачила його з тих пір, як він залишив мене в хатині. А де Тревор?

- Я тут. - Тревор підійшов. - Я тут трохи відстав. Непередбачена затримка. - Він подивився на Маріо і стиснув губи. - Шкода, що він мертвий. Я б йому показав! Ти не поранена?

Дівчина хитнула головою.

- А що за затримка?

- Вікман. Поруч з хатиною в заметі лежить його труп. - Він подивився на Джейн. - У будиночку ми знайшли Грозака. Це Маріо?

Джейн кивнула:

- А ВИКМАН теж він?

- Не знаю. Навряд чи. Хоча ... Грозак мав з ним зустрітися. Може, Маріо і його ... - Вона похитала головою. - Не знаю. Але нам треба звідси вибиратися. Постріл могли чути.

Макдаф похитав головою.

- Я був зовсім поруч і то ледве розчув. Сніг приглушує звуки. - Він покосився на Тревора. - Що скажеш?

- Я чув, але дуже глухо. - Він подивився на дівчину. - Давай підемо до машини, і ти розповіси, що трапилося.

- До машини? - Джейн завмерла і вп'ялася очима в лісову гущавину. - Я тому не піду. - Вона швидко повернулася до Тревору. - Маріо попередив Рейлі, що ми з ним йдемо до дому. Рейлі повинен був відключити міни, як тільки нас засекут відеокамери. Чому б цим не скористатися? - Тревор хотів заперечити, але вона зупинила його жестом. - У таку пургу вони тебе від Маріо не відрізнять. Зростанням і статурою ви схожі. Якщо йтимеш, нагнувши голову, і так, щоб пістолет було видно, вони тільки мене і розглянуть.

- І що ти будеш робити, коли проникнеш в будинок? - Запитав Макдаф.

- По обстановці. Біля входу нас повинні зустрічати Кім Чан і новий протеже Рейлі на ім'я Нортон. Якщо повз них проскочимо - далі у них навряд чи міни стоять. Може, відразу і самого Рейлі побачитися. - Вона рушила в бік лісу. - Йдемо ж!

- Не піде! - Відрізав Тревор. - Вертайся до машини і їдь.

Джейн похитала головою.

- З огляду на обставини, це хороший план! Ми можемо притиснути Рейлі і добути інформацію, щоб зупинити задум Грозака.

- Твій план ні до біса не годиться! - Огризнувся Тревор.

Вона повернулася до Макдафу.

- Може, тоді ви зі мною? Зовні ви менше підходите, але в таку погоду зійде. Джек, мабуть, уже десь там. І ви зможете бути поруч з ним. Вас же тільки це турбує?

Він посміхнувся:

- Саме так. Веди мене.

- Ні! - Тревор з шумом вдихнув. - Гаразд, піду з тобою. - Він підняв капюшон куртки. - Іди. Перших ста метрів буде досить, щоб зрозуміти, купилися вони чи ні.

Макдаф розвів руками:

- Я, здається, знову безробітний. Доведеться, отже, самому Джока шукати.

- Як?

- Я відмінно вмію давати раду протипіхотними мінами. В Афганістані досвіду понабирали. І камери відключати вмію. Часу, правда, піде багато, але в кінцевому підсумку я пройду.

- Якщо не злетить у повітря, - зауважила Джейн. Він кивнув:

- Але в такому разі я їх здорово відверну. - Шотландець попрямував до лісу, забираючи вліво. - Піду через п'ять хвилин після вас. Якщо пощастить, як тільки вони вас засекут, вся увага буде на вас.

Лекція №5. Розміри 1 сторінка |  Лекція №5. Розміри 2 сторінка |  Лекція №5. Розміри 3 сторінка |  Лекція №5. Розміри 4 сторінка |  Лекція №5. Розміри 5 сторінка |  Лекція №5. Розміри 6 сторінка |  Лекція №5. Розміри 7 сторінка |  Лекція №5. Розміри 8 сторінка |  Лекція №5. Розміри 9 сторінка |  Лекція №5. Розміри 10 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати