На головну

Лекція №5. Розміри 7 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

«Засипай! - Наказала вона собі. - Користі не буде, якщо станеш турбуватися через це нахабу. І перестань про нього думати!

Але куди ж він пішов? »

- Я з'їздив в місто і накупив тобі цілий гардероб. Шикарний! - Оголосив Барлет на другий ранок, чекаючи Джейн на першому поверсі. - Ну, не те щоб шикарний ... В цьому містечку магазинів-то раз-два та й усе. «Шкіряний» - це бальні сукні до підлоги, оксамитові накидки ... А я взяв тебе брючки і кашемірові светри. Але відмінної якості. Хоча ти і в наших вбраннях виглядаєш приголомшливо.

- Ще б пак. - Вона зморщила ніс, оглядаючи свої непомірно вільні джинси і темно-синій светр з чужого плеча. - Я, звичайно, вдячна вам всім за цю жертву, але з великим задоволенням одягнутися в речі, які не будуть волочитися за мною по підлозі. А зошит для малювання купив?

Бартлет кивнув:

- Це виявилося трохи складніше. Але в одній крамниці я виявив невеликий папером асортимент.

- А як вам вдалося відшукати працюють магазини в таку рань? Зараз ще тільки початок десятого!

- Господиня магазину одягу зглянулася і відкрила раніше. Аж надто у мене був жалібний вигляд, напевно, коли я перед її вітриною стояв. Наймиліша особа!

Джейн жваво уявила собі, як тане серце цієї пані, побачивши Бартлета - до такої міри, що вона відкрила магазин завчасно.

- Дякую вам за клопіт. Але можна було і не поспішати.

- Жінка в скрутному становищі будь-якого роду завжди не в своїй тарілці, а для більшості модний одяг і самооцінка - синоніми. Ти, звичайно, не така, як всі, але я вирішив, що і тобі це не зашкодить. - Він повернувся до виходу. - Піду принесу згортки з машини.

- Стривайте. Він обернувся.

- Що таке?

- Учора ввечері біля стайні я бачила якусь людину. Світловолосий і щупленький, як хлопчисько. Не знаєте, хто це?

- Це Джок Гевін. Один з працівників Макдафа. Він живе в кімнаті при стайні і волочиться за Макдафом, як песик. Славний хлопчина! Дуже тихий. І, мені здається, якийсь загальмований. Він тобі не докучав?

- Та ні, я його тільки в вікно бачила. Але його явно щось дуже цікавило в цьому замку.

- Я ж кажу, він трохи не в собі. Навіть уявити не можу, що він там робив. Якщо буде турбувати, скажи мені, я проведу з ним роботу.

Вона посміхнулася. Бартлет заспішив у двір. «До чого ж він милий, - подумала Джейн. - Добрий, уважний. Другого такого пошукати ».

- Господи, боже ти мій, Бартлет знову за своє. Від її посмішки не залишилося і сліду. Вона повернулася обличчям до Тревору.

- Не зрозуміла?

Він удавано зіщулився:

- Так ... До слова прийшлося. Я не мав на увазі нічого поганого. Схиляюся перед владою, яку він має над слабкою статтю.

- Він благородний і турботливий чоловік.

- Я на його фоні здорово програю. Що ж, після стількох років пліч-о-пліч з Бартлетом залишається тільки змиритися зі своєю долею. - Він подивився товаришеві вслід. - А що це він говорив з тобою про Джок Гевін? Хлопчисько до тебе підходив?

- Ні, але вчора ввечері я бачила, як він стоїть і дивиться на замок. Стало цікаво, хто він такий.

- Я скажу Макдафу, щоб тримав його подалі.

- Я не проти, якщо хлопчина захоче зі мною поспілкуватися. Просто хотіла знати, хто він.

- Ну ось, тепер знаєш. Снідати будеш?

- Я не голодна.

Він взяв її під лікоть.

- Тоді сік і каву. - Під його рукою Джейн напружилася, і Тревор різко додав: - Заради бога, не з'їм ж я тебе! Що ти мене так боїшся?

- Я не боюся. - Це була правда. Вона напружилася не зі страху. Чорт, як же з цим боротися? Вона висмикнула руку. - Просто не треба мене чіпати!

Він зробив крок назад і підняв руки.

- Так добре?

Ні не добре. Диявол, їй хочеться відчувати дотик цих рук!

- Дуже добре. - Дівчина повернулася і пішла на кухню. Джейн відкрила холодильник, коли її наздогнав Тревор.

- Нічого відмінного тут немає, - заперечив він. - Ти ершішься, як дикобраз, а я ... Ну, в даний момент мова не про мене. Але нам обом стане легше, якщо ми виробимо більш прийнятну форму співіснування.

- Мені з тобою ніколи не було легко. - Вона дістала пакет апельсинового соку. - Ти до цього і не прагнув. Щоб з людиною було легко, його треба знати, а ти нікого до себе не підпускати. Тебе цілком влаштовує ковзати по поверхні і час від часу тільки вмочати в воду хвіст.

- Мочати хвіст? - Він посміхнувся краєчком губ. - Це такий евфемізм?

- Розумій як хочеш. - Вона налила сік в склянку. - Сенс від цього не змінюється. Тобі подобається низький стиль? Можу влаштувати. Безпритульні завжди вільно володіють ненормативною лексикою, сам же пояснював Маріо, що я не теплична квітка.

- Це вже точно. Якщо чесно, ти мені нагадуєш одне витка рослина з Джорджії. Красиве, сильне, ніщо їх бере - дай волю, і весь світ заполонить.

Вона надпила соку:

- Бур'ян мабуть?

- Само собою! З ним ніякого сладу. - Він посміхнувся. - А крім того, ти непередбачувана. Сьогодні вранці, наприклад, я був абсолютно переконаний, що ти кинешся в атаку - ти ж не виносиш ніяких недомовок. Однак ж ти цього не робиш. І навіть начебто йдеш від розмови. Мені довелося його самому затівати. - Тревор уважно подивився на дівчину. - Я, напевно, тебе сильно засмутив. Ти ще не готова. Тобі потрібен час.

Господи, та він її бачить наскрізь!

- Ти мене не засмутив ... - Вона подивилася йому в очі. - Ні, засмутив. Причому навмисно. Ти не терпиш, коли ситуація виходить з-під контролю, і надумав мною маніпулювати.

- Навіщо мені це?

- Не хотів, щоб я задавала питання, і вирішив переключити мою увагу на інше.

- На що? На секс? - Він похитав головою. - Все набагато складніше. Тобі полювання задавати питання? Став.

Джейн набрала повітря:

- Джо каже, ти замішаний в якоїсь гидоти. Це правда?

- Так.

- Більше нічого не скажеш?

- Пізніше. Ще питання? Вона подумала:

- Учора ввечері ти кудись ішов. Куди?

Він здивовано підняв брови.

- Ти мене бачила?

- Бачила. Так куди?

- На стадіон.

- Що?

- Це легше показати, ніж пояснити. Якщо хочеш, я тебе туди відведу.

- Коли?

- Наприклад, сьогодні ввечері. Після вечері. Днем у мене справи.

- Які справи?

- Деякі дослідження.

- Це я вже чула. Треба думати, ти вивчаєш сувої?

Тревор кивнув:

- І не тільки. Я намагаюся скласти докупи два і два.

- Що ще за «два і два»?

- Як тільки у мене буде цілісна картина, я тобі все поясню.

Вона в обуренні стиснула кулаки:

- А мені ніж накажеш зайнятися?

- Оглянь замок, погуляй по території, поріс, ще раз подзвони Єві і послухай, який я негідник.

- Ще раз? Ти знаєш, що я дзвонила Єві?

- Ти ж сама сказала, що Джо дізнався, що я загруз у гріху.

«Ах так, звичайно», - згадала Джейн.

- Але я не говорила, що Єва назвала тебе негідником.

- Може, і не назвала. Вона мені симпатизує. Через силу, але це факт. Однак я впевнений, що вона вважала за свій обов'язок висловити свою недовіру. - Він підняв голову, щоб побачити реакцію Джейн. - І запевняю тебе, твій телефон я не прослуховував. Мені немає діла до того, що ти говориш своїм батькам.

Джейн повірила:

- Я приїхала сюди, щоб отримати відповідь на свої питання. В іншому випадку я тут не залишуся. Я дала тобі два дні, Тревор.

- Це ультиматум?

- Ще який! - Вона скривила губи. - Таке формулювання тебе більше надихає? Ти ж любиш азартну гру, ризик. Ти довгі роки заробляв ризикованими операціями, так?

- Як ти мене завжди надихає! Так підеш зі мною ввечері на стадіон?

- Піду. Раз мені потрібні відповіді, я буду отримувати їх усіма доступними способами. - Вона поставила склянку в мийку. - А тому я не стану обстежити замок і гуляти по території. - Джейн повернулася до виходу. - Я піду до Маріо, може, він не проти поспілкуватися щільніше. - Вона обернулася. - Тревор, хочеш парі?

- Не хочу. - Він зустрівся з нею поглядом. - Але ти повинна пам'ятати, що за кожне гріхопадіння йому доведеться відповідати, і я буду реагувати відповідно.

Джейн змінилася в обличчі. Негідник! Так спритно відбити у неї бажання до своєї ж затії!

- А якщо я скажу, що мені плювати?

- Це буде неправдою. - І різко додав: - Біжи! Ти хотіла вивести мене з себе - тобі це вдалося. Не сумніваюся, що Маріо буде в захваті від твого візиту.

Так, бажаної реакції вона домоглася, але чомусь торжества не відчувала. Вона хотіла взяти реванш, розлютити його, пробити цю холодну, непроникну стіну. І це їй вдалося. Але він примудрився звернути її тріумф в патову ситуацію.

- А чого ти хотіла? - Тревор не зводив з неї очей. - Я тобі не хлопчик з Гарварда, яким можна крутити, як тобі заманеться! Ти граєш по-крупному і повинна бути готова до того, що твій блеф розкриється.

Вона відвернулася і попрямувала в хол:

- Це не було блефом.

- Та вже краще б було, - долинув до неї його тихий голос.

Дівчина вже стояла на сходах. Вона не обернеться. Чи не покаже йому, як збентежила її його прихована загроза. Чи не налякала, а саме збентежила. Вона відчувала неспокій, невпевненість і небезпека одночасно. Це було нове відчуття. Це і є ходьба по краю прірви? Саме це відчуває Тревор, коли ...

Викинь це з голови. Забудь. Вона з'ясує всі, що можна, у Маріо і при цьому не підставить хлопця, а ввечері випитає як слід Тревора.

Стадіон ... Який ще стадіон?

Ні, забудь про Тревор, не думай про нього, угамуй запал. Зосередитися на Маріо і Цирі.

- Тримай Джока Гевіна подалі від Джейн, - сказав Тревор, ледь Макдаф відповів на дзвінок. - Я не хочу, щоб він тут крутився.

- Він їй нічого не зробить.

- Чи не зробить, якщо ти не підпустиш його ближче, ніж на сто метрів. Вчора ввечері вона його бачила і тепер задає питання.

- Я не збираюся замикати його, як худобу в хлів. Хлопчику двадцять років.

- Ага! Твій хлопчисько ледь не вбив мого охоронця, коли йому здалося, що той представляє для тебе небезпеку.

- Він його налякав. Нічого було бути на конюшню. Я ж тобі сказав: туди вам вхід заборонений.

- Тільки ти не сказав, що тримаєш там ручного тигра. Він Джеймсу зашморг накинув - той і оком моргнути не встиг. Якщо б ти не втрутився, він би вже був мертвий.

- Все ж обійшлося! Нічого страшного не сталося.

- І з Джейн Макгуайр не повинно трапитися. У неї сильно розвинена інтуїція. Якщо вона про нього питає, значить, відчула недобре.

- Я проконтролюю.

- Та вже, будь ласка. Інакше це доведеться зробити мені. - Тревер натиснув відбій.

Пішли вони всі в біса!

Макдаф сунув телефон в кишеню і попрямував до імпровізованої теплиці, обладнаної Джоком в задній частині стайні.

- Джок, я ж тобі сказав: тримайся від неї подалі! Той здригнувся і відірвався від розсади гарденії, над якою саме порався.

- Від Ціри?

- Вона не Циран. Вона Джейн Макгуайр. Я ж тобі казав, я не проти її перебування тут. Ти вчора до неї підходив?

Хлопець похитав головою.

- Тоді як вона тебе побачила?

- Її поселили в твоїй кімнаті. Я бачив, вона стояла біля вікна. - Він насупився. - Даремно вони це зробили. Це твоя кімната!

- Я не заперечую. Мені все одно де спати.

- Але ти ж господар!

- Джок, слухай, що я тобі кажу. Мені все одно!

- А мені ні. - Він подивився на свої квіти. - Це особлива гарденія, з Австралії. В каталозі сказано, що вона витримує сильні вітри. Думаєш, не брешуть?

У Макдафа в горлі встав ком.

- Може, і не брешуть. Я знаю живі істоти, здатні виживати в неймовірно суворих умовах.

Джок дбайливо торкнувся світло-кремового пелюстки:

- Але це ж квітка.

- Потерпи, все побачимо, правда ж? - Він помовчав. - Мені знову дзвонила твоя мама. Хоче з тобою побачитися.

- Ні.

- Джок, ти її ображаєш. Той похитав головою:

- Я їй більше не син. Не хочу дивитися, як вона плаче. - Його погляд зупинився на Макдафе. - Якщо тільки ти не накажеш.

Макдаф стомлено хитнув головою:

- Ні, цього я тобі наказувати не стану. А от щодо Джейн Макгуайр я серйозно говорю: не наблизишся до неї. Обіцяй мені, Джок.

Той не відразу відповів.

- Коли вона стояла біля вікна, я бачив тільки силует. Вона стояла так прямо ... Голова високо піднята. Була схожа на ірис або нарцис ... Я уявив собі, як ламається стебло, і мені стало шкода.

- Ніякої стебло тобі ламати не треба, Джок. Не підходь до неї! Обіцяй.

- Якщо ти так хочеш - не підійду. - Він кивнув. - І близько не підійду. - Він знову повернувся до гарденії. - Сподіваюся, вона виживе. Якщо виживе - подаруєш її потім моїй мамі?

Господи, ну що за життя!

- Чому не подарував? - Макдаф відвів погляд. - Їй сподобається.

Статую вона побачила з порога. Бюст на колоні біля вікна. На ньому грав сонячний промінь, і від цього голову статуї немов оточував мерехтливий німб.

- Прекрасна, скажи? - Маріо відірвався від перекладу і піднявся назустріч дівчині. - Підійди ближче. Вона сама досконалість. - Він узяв Джейн за руку і підвів до статуї. - Але ти це, напевно, і без мене знаєш. Ти її вже бачила?

- Ні, тільки на фотографіях.

- Здивований, що Тревор її тобі не показав. Ви ж з ним давно знайомі?

- Певною мірою. Але до статуї Ціри руки все не доходили, - неуважно промовила Джейн. Вона не могла відірвати очей від голови скульптури. Подібність була разючою, але її більше займала думка про те, що скульптор бачив живу Ціру своїми очима. Може бути, вона йому навіть позувала. Позувала дві тисячі років тому! І в той же час статуя не виглядало давнім, а вираз обличчя був rife менш сучасним, ніж фотографія з обкладинки глянцевого журналу. Циран зухвало дивилася в світ, розумна й іронічна, на що вказував легкий вигин губ, який робив її разюче живий. - Ти маєш рацію, вона чудова. Мені говорили, існувало багато статуй Ціри, але ця, напевно, найбільш вдала.

- Тревор, у всякому разі, теж так вважає. Він до неї дуже трепетно ??ставиться. Не хотів, щоб я тут працював, але я наполіг. Сказав, мені потрібно натхнення. - Особа Маріо осяяла пустотлива усмішка. - Я розцінюю це як свою велику перемогу. Тревора нечасто вдається переспорити.

Як дивно було стояти і дивитися на обличчя, яке вже так змінило її життя, причому в самих різних аспектах. Її сни, історія чотирирічної давності, коли вона мало не загинула ... І ось тепер - новий виток спіралі, і в центрі його - Циран. Дивне, зачаровує почуття. Джейн з працею відірвала погляд від скульптури.

- А вона тебе надихає?

- Та ні, але я люблю її розглядати, коли закінчую роботу. Спочатку було таке відчуття, ніби вона тут і зі мною розмовляє. - Молода людина наморщив лоб. - Але я читав в Інтернеті, що Єва Дункан зробила реконструкцію одного черепа, дуже схожу на статую Ціри. Я не помилився?

- Це була фальшивка. Вона дійсно робила реконструкцію одного черепа, що відноситься до того періоду. Тревор запозичив його в одному музеї в Неаполі. Але це була не Циран.

- Прости, промах дав. Напевно, так захопився перекладом її сувою, що пропустив щось повз вуха.

- Її сувою, - луною відгукнулася Джейн. - Не знала, що такі є. Тревор мені тільки по дорозі сюди сказав. Раніше тільки розповідав, що є якісь сувої про Ціру.

- Вони були в окремому скрині, скриня був захований в ніші в задній стіні бібліотеки. Тревор сказав, він їх спершу не знайшов, а потім обвалом, мабуть, стіну стронулся. Він вважає, Циран хотіла їх заховати.

- Дуже може бути. Я переконана, що, коли вона була наложницею Юлія, той не заохочував її розумових вправ. Тіло - ось що його цікавило.

Маріо посміхнувся:

- Це випливає і з сувоїв, які він їй присвятив. Хочеш почитати?

- А скільки їх всього?

- Дванадцять. Але там багато повторів. Він був у захваті від Ціри. І ще, судячи з усього, він захоплювався відвертими сценами.

- А вона про що писала?

- Її сувої цікавіше, але не такі пікантні.

- Ось жалість! Даси прочитати? Маріо кивнув:

- Учора ввечері Тревор мені подзвонив і дозволив тобі все показати. Сказав, тебе напевно найбільше зацікавлять саме її сувої. - Він кивком голови показав на м'яке крісло в кутку кімнати. - Я принесу тобі переклад першого. Там тобі буде зручно, і світла більше.

- Я можу піти до себе. Юнак похитав головою:

- Коли я тільки найнявся до Тревору, я дав обіцянку ні на мить не випускати переклади й оригінали з уваги.

- А він не пояснив, чому?

- Він сказав, ці тексти є вкрай важливими і моя робота дуже небезпечна, так як за ними полює хтось Грозак.

- І все?

- Все інше мені було нецікаво. Навіщо знати зайве? Мені немає діла, що там Тревор з Грозаком не поділили. Для мене мають значення тільки сувої.

Це було видно. Його темні очі світилися, а рука м'яко погладжувала рукопис.

- Напевно, у Тревора є право встановлювати свої правила щодо цих сувоїв, але я все ж буду наполегливішим тебе.

- Ну, ти ж не я. І життя у нас, схоже, була дуже різна. Я виріс на півночі Італії, в селі поруч з монастирем. У ранньому дитинстві працював в монастирському саду, а потім мене допустили до роботи в бібліотеці. Я скріб підлогу, поки коліна не здирати до крові. А в кінці тижня святі отці на цілу годину підпускали мене до книг. - Маріо задумливо прицмокнув губами. - Такі старі були книги, в розкішних шкіряних палітурках. Ніколи не забуду запаху цих сторінок. А шрифт ... - Він покрутив головою. - Це було щось прекрасне. Витвір мистецтва! Мені здавалося дивом, що люди можуть бути настільки освіченими і мудрими, щоб створювати такі книги. І все це зайвий раз доводить, що час - ніщо, правда? Вчора або тисячоліття тому - ми все одно живемо. Щось змінюється, а щось залишається незмінним.

- І довго ти пропрацював в монастирі?

- До п'ятнадцяти років. У свій час навіть священиком хотів стати. А потім відкрив для себе радість любові ... Або потягу. - Він скрушно похитав головою. - Словом, я зробив гріхопадіння. Святі отці були в мені вкрай розчаровані.

- Впевнена, що твій гріх був зовсім нестрашним. - Джейн згадала своє дитинство на вулиці і в підворіттях, де гріх був способом життя. - Але ти маєш рацію, у нас з тобою зовсім різне минуле.

- Що не заважає нам із задоволенням спілкуватися. Побудь тут, прошу тебе! - Він посміхнувся. - Мені буде цікаво спостерігати тебе за читанням цих рукописів. Незвичайне буде видовище! Як якби вона ... - Він запнувся. - Правда, зараз, коли ти поруч зі скульптурою, я помічаю багато відмінностей. Та й взагалі, ти зовсім не ...

- Базіка! - Не втрималася від посмішки дівчина. - Чи не парся, Маріо!

- Гаразд. - Він видав зітхання полегшення. - Іди сюди, сідай. - Він уважно перегорнув папери у себе на столі. - Я спочатку перевів їх з латині на сучасний італійський, а потім - на англійську. Потім зробив все це заново, просто щоб переконатися, що не допустив неточностей.

- Бог ти мій!

- Так захотів Тревор, та я б і сам так зробив. - Він вийняв з тоненькою папки кілька пробитих степлером листків і приніс Джейн. - Я хотів почути її голос.

- І почув? - Джейн дбайливо взяла листки в руки.

- О, так, - тихо промовив Маріо і повернувся на робоче місце. - Мені залишалося тільки слухати.

На титульному аркуші стояло: «Циран I».

Циран!

Ох ти, як Джейн розхвилювалася. Уже кілька років їй знаком і образ цієї римлянки, і історія її життя, але прочитати вилиттям на папір думки - це щось зовсім інше. Це все одно що побачити її живою.

- Щось не так? - Стривожився Маріо.

- Ні, ні, все в порядку. - Джейн випросталася і перегорнула сторінку.

Що ж, Циран, можеш говорити, я слухаю.

Люцерн, Швейцарія

- Ви дозволите? А то все столики зайняті. Едуардо відірвався від газети і подивився на незнайомця з чашкою еспрессо в руці. Він кивнув.

- Щоб захопити столик, сюди треба раніше приходити. Звідси кращий вигляд на озеро. - Старий подивився на залиту сонцем водну гладь. - Втім, воно прекрасно, звідки не дивись. - Він підсунув до себе газету, звільняючи місце на столі. - Природа ... Вона гріє нам душу.

- Я тут вперше, але не можу не погодитися з вами.

- Ви турист?

- Так. - Чоловік посміхнувся. - А ви, напевно, місцевий. Живете тут, в Люцерні?

- З тих пір, як вийшов на пенсію. Живу в центрі міста удвох із сестрою.

- І щоранку приходите сюди, щоб насолодитися цією красою? Щаслива людина!

Едуардо знизав плечима:

- Краса не наїсися. А на пенсію більше чашки кави з круасаном не купиш. Ось і весь мій сніданок. - Він знову подивився в бік озера. - Але я, звичайно, людина щаслива. Ви маєте рацію, ця краса живить душу.

- Добре Люцерн знаєте?

- У нас містечко маленьке. Тут і знати особливо нічого. Незнайомець подався вперед.

- Тоді, може, погодьтеся показати мені інші пам'ятки? Я не такий багатий, але ваша праця буде винагороджена. - Він пом'явся. - Якщо вас це не образить.

Едуардо потягував каву і розмірковував над несподіваною пропозицією. Людина начебто чемний, висловлюється культурно, не хитається безцільно, як багато хто з прибувають в Люцерн туристів, а таких тут цілі натовпи бродять. Напевно, викладач або держслужбовець - одягнений звичайно і, судячи з усього, недорого. І, схоже, йому знайоме поняття «гордість жебраків». Шанобливий, а застиглий в його очах боязке запитання звучить привабливо ...

Чому б і ні? Зайві гроші не завадять, та й приємно відчувати себе корисним. Дні зараз довгі, не знаєш, як час вбити, а життя пенсіонера виявилася зовсім не такою, як він її собі уявляв. Тепер він розумів, чому люди похилого віку часто в'януть і опускаються, коли відпадає необхідність щоранку відправлятися на роботу або у справах. Едуардо повільно кивнув:

- Думаю, ми домовимося. А що конкретно ви хотіли б побачити, містер ...

- Прошу вибачення. Яка невихованість! Я не представився. - Він посміхнувся. - Мене звуть Ральф Вікман.

Актос, писар, що дав мені цей сувій, застерігає, щоб я не писала нічого, що може не сподобатися Юлію, велить мені бути обережною.

А мені набридло бути обережним. І здається, мене більше не хвилює, що це може прочитати Юлій і, не дай бог, розсердитися. Життя стало зовсім безрадісною, і мені нестерпна думка про те, що він буде розпоряджатися моєю душею так само, як розпоряджається тілом. Мені не можна ні з ким говорити - раптом Юлій дізнається і буде їм шкоду, але я знаю спосіб відправити тобі цей сувій, Пія. Про тебе він не знає, так що ризику тут немає. З тих пір як Юлій дізнався, що я зійшлася з Антонієм, він тримає мене під невсипущим наглядом. Іноді мені здається, чи не збожеволів він. Він каже, що збожеволів від любові, але ж він нікого, крім себе, не любить. Він підкупив Антонія, щоб той мене кинув, і думав, що я покірно прибіжу назад і житиму під його ярмом.

Я не буду нічиєю рабинею. Ці люди розуміють тільки дві речі: тіло жінки і золото. І я сказала Юлію, що він може знову користуватися моїм тілом, але за умови, що плата буде гідна. Чому б ні? Я дізналася, що таке любов, а Антоній мене зрадив. Але скриня золота буде означати для нас свободу і безпеку до кінця наших днів.

Юлій впав в лють, але в кінці кінців дав мені те, що я просила. Сказав, щоб я тримала його в підземному ході під охороною і щоб він був упевнений, що я не порушу нашу умову і не ховатись з цим золотом. Я зрозуміла: він розраховує, що пересититься мною і тоді забере свої гроші назад. Але цього не станеться, я про це подбаю.

Якщо я що і вмію, так це зробити чоловікові задоволення.

І тримати це золото в заставі він теж не зможе. Воно моє, моїм і залишиться. Я вже почала переговори зі стражниками, які його охороняють. Ще трохи, і вони будуть на моєму боці.

А далі вся надія на тебе, Пія. Мій слуга Домінік доставить його тобі разом з моїми інструкціями. Після цього він виїде з Геркуланума і сховається в селі, на випадок, якщо Юлій дізнається, що він мені допомагав. Я веліла йому узяти з собою Лео, адже після мого відходу Юлій вб'є всіх моїх близьких. Він не подивиться, що Лео ще дитина, він же божевільний!

Тобі теж треба буде сховатися. Я попрошу Домініка запам'ятати з твоїх слів, де ти будеш, і передати мені.

Сподіваюся, мені вдасться переправити тобі цього листа. Навіть не знаю, що краще - послати його вперед, щоб ти встигла підготуватися, або ж відразу передати з Домініком, коли він приїде до тебе з золотом. Треба буде це скоріше вирішити.

Мені хочеться дотягнутися до тебе хоча б через цей лист. Раптом ми більше ніколи не побачимось? Боюся, така небезпека існує.

Ні! Я вірю - все буде добре. Я не дозволю Юлію здобути наді мною верх. Тільки прошу тебе, зроби, як я сказала.

З любов'ю, твоя Циран.

Господи! Джейн зловила себе на тому, що у неї тремтять руки. Вона зробила глибокий вдих і спробувала опанувати себе.

- Потужно, так? - Маріо дивився на неї зі свого місця. - Яка жінка!

- Так правда. - Джейн подивилася на папери. - Судячи з усього, вона вирішила, що зуміє переправити цей лист без ризику. Ти зараз переводиш її другий сувій? Юнак кивнув:

- Тільки почав.

- Значить, ми не знаємо, чи вдалося їй вивезти золото з підземного ходу до виверження?

- Ще не знаємо.

- А відомо, хто ця Пія? Маріо похитав головою:

- Схоже, її близька подруга. Може, теж актриса?

- Тревор сказав, що, судячи з свит Юлія, ні рідні, ні близьких друзів у Ціри не було. Був тільки слуга Домінік - колишній гладіатор. І хлопчик, якого вона підібрала на вулиці.

Маріо кивнув:

- Так, Лео.

- Імені Тревор не називав. Але, напевно, він. Так хто ж така Пія?

- Не здивуюся, якщо Юлій знав про Цирі не так багато, як йому здавалося.

Це правда. Циран явно не хотіла допускати Юлія в своє приватне життя. Тільки в ліжко.

Маріо помітив розчарування на обличчі Джейн і розвів руками:

- Вибач. Я ж кажу - я тільки почав. Але Джейн не терпілося дізнатися більше.

- Я тебе розумію, - поблажливо промовив Маріо. - Але переклад вимагає часу. Важливі не тільки слова, а й відтінки сенсу. Тут потрібна особлива ретельність, щоб не помилитися. Тревор взяв з мене слово, що я буду гранично точним у перекладі.

- А Тревора краще не розчаровувати. - Джейн здалася. - Гаразд, буду чекати. - Вона зморщила ніс. - З нетерпінням!

Маріо засміявся, взяв іншу папку і встав.

- Чи не хочеш почитати щось з сувоїв Юлія?

- Звичайно. Цікаво дізнатися його думку про Цирі.

Але з твоїх слів я роблю висновок, що сюрпризів не буде. - Вона взяла з його рук папку і з ногами залізла на крісло. - А ввечері, може, покажеш мені що-небудь нове з її другого сувою? Він похитав головою:

- З цим сувоєм у мене проблеми. Він зберігся гірше першого. Футляр був частково пошкоджений.

Ну що ж, вона зазнає. Лист Ціри до Пія не тільки підтвердило силу її характеру, але і відкрило цілий новий пласт інформації. Сувої Юлія теж можуть виявитися цікавими, а зайнятися їй все одно нічим - до самого вечора, коли Тревор поведе її дивитися цей стадіон. Джейн зітхнула:

- Тоді я посиджу тут. Можливо, буду, як муза, стимулювати тебе працювати швидше.

Прочитавши чотири сувою Юлія, Джейн піднялася і віднесла всю папку Маріо.

- Ну і мерзотник був! - Зітхнула вона. - Хтивий козел.

Маріо хмикнув:

- Тілом?

- На сьогодні - так. Він нічого не пише про саму Цирі, все тільки про її чудовому тілі. Потім ще почитаю. А зараз мені потрібно перерву. Піду у двір, поріс. - Вона посміхнулася. - Як повернуся, знову буду тебе дошкуляти.

- Буду радий, - байдуже відгукнувся Маріо, занурений в роботу.

Джейн вийшла. Подумки вона заздрила цій молодій людині, його захопленості. Для неї ж, після стількох років очікування, сувої Юлія з'явилися розчаруванням. Про життя Ціри Тревор вже їй розповів, а сексуальні фантазії Юлія були принизливими і викликали у неї роздратування. Їй не терпілося прочитати другий сувій Ціри.

Що ж, доведеться почекати. Так що забудь на час про Цирі і займи себе справою. Це дозволить вбити час, перш ніж знову взятися за порнографічні замальовки Юлія.

Пройшла година. Джейн сиділа на бортику фонтану і малювала стіни з бійницями. Скучіща. У замку було щось інтригуюче, у нього напевно славна історія, але їй нема за що було зачепитися. Суцільний камінь на вапняному розчині ...

Раптом відчинилися ворота стайні.

- Ти знову сердишся, так?

Вона підняла голову. В отворі стояв чоловік. Ні, не чоловік - юнак. Юнак років двадцяти.

Бог мій, яке обличчя!

Прекрасне. Слово «симпатичний» підійшло б йому не більше, ніж статуї грецьких героїв. Він був прекрасний як бог. Скуйовджене світле волосся обрамляли вродливе обличчя, на якому виділялися сірі очі, пильно вивчають її з стурбованим і одночасно безневинним виразом. Так, Бартлет мав рацію, коли сказав, що Джок Гевін - загальмований і інфантильний юнак.

Лекція №5. Розміри 1 сторінка |  Лекція №5. Розміри 2 сторінка |  Лекція №5. Розміри 3 сторінка |  Лекція №5. Розміри 4 сторінка |  Лекція №5. Розміри 5 сторінка |  Лекція №5. Розміри 9 сторінка |  Лекція №5. Розміри 10 сторінка |  Лекція №5. Розміри 11 сторінка |  Лекція №5. Розміри 12 сторінка |  Лекція №5. Розміри 13 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати