Головна

завдання

1.  III. Завдання на встановлення відповідності.
  2.  III. Завдання на встановлення відповідності.
  3.  III. КОНТРОЛЬНІ ЗАВДАННЯ
  4.  IV Завдання на встановлення відповідності.
  5.  IV. Завдання на встановлення відповідності.
  6.  IV. Завдання на встановлення відповідності.
  7.  IV. Завдання на встановлення відповідності.

7.1. До редакції районної газети надійшов лист такого змісту: "Сімдесят років ми жили при соціалізмі, а злочинність зростала, знову повертаємося до капіталізму, а злочинність зростає. Мені здається, що в цивілізованих країнах рівень злочинності вище, ніж в слаборозвинених. І зовсім незрозуміло, чому злочинність в США вище, ніж, наприклад, в скандинавських країнах. чи може хто-небудь з юристів на сторінках газети пояснити, чому злочинність існує і в чому причини її зростання? з повагою, Г. Кирпичов ".

Редактор газети попросив прокурора району дати відповідь автору листа. Уявіть, що ви районний прокурор. Введіть нотатку та здайте викладачеві на перевірку.

7.2. Чому показники злочинності в окремих регіонах країни істотно розрізняються? Чим пояснити, що коефіцієнт злочинності в сільській місцевості нижче, ніж у міській? Чому люди, зайняті важкою ручною працею, в середньому скоюють злочини частіше, ніж особи, що працюють в сферах, що вимагають високої кваліфікації і освіти?

7.3. Коефіцієнт зареєстрованої злочинності в Сибірському федеральному окрузі за 1999 р склав 2224 злочини на 100 тис. Чол. і перевищив загальноросійський в 1,26 рази. Якими факторами, на ваш погляд, обумовлений більш високий рівень злочинності?

7.4. Відомий мандрівник і дослідник В. К. Арсеньєв в чудовій книзі «У нетрях Уссурійського краю» описує такий епізод:

«Весело затріщали сухі дрова в багатті. Ми грілися біля вогню і ділилися враженнями попередньої ночі.

Я помітив, що Дерсу збирається мене щось запитати, але, мабуть, соромиться. Я допоміг йому висловитися.

- Моя чув, російські хунхузи [3] теж є. Правда це чи ні? - Запитав він, ніяковіючи.

- Правда, відповідав я, - тільки російські хунхузи ходять по одному, по двоє людей і ніколи не збираються такими великими зграями, як китайські. Російський уряд не допускає до цього.

Я думав, що моє пояснення задовольнило гольда, проте я помітив, що думки його були спрямовані в іншу сторону.

- Як це? - Міркував він уголос. Цар є, багато всяких капітанів є, і хунхузи є. У китайців теж так: цар є і хунхузи є. Як наша живи? Царя немає, капітанів нету і хунхузов немає.

Спочатку мені здалося дивним зіставлення - цар і хунхузи, але, вникнувши в сенс його слів, я зрозумів хід його думки. Раз відбувається сортування людей по станам, то повинні бути багаті і бідні, пусті і трудящі. Раз їх сортують на чесних і безчесних, то злочинний елемент відділяється, асоціюється і утворює щось особливої ??касти, по-китайськи називається хунхузами. »

Прокоментуйте діалог Дерсу Узала і Володимира Арсеньєва. Чи правий Дерсу? Чи справді в первісній общині немає касти злочинців і вона з'являється з соціальним розшаруванням суспільства?

7.5. Карл Маркс писав: «Як би не був малий якийсь будинок, але поки навколишні будинки точно так само малі, він задовольняє всім вимогам до житла суспільним вимогам. Але якщо поруч з маленьким будиночком виростає палац, то будиночок зменшується до розмірів жалюгідної хатини. Тепер малі розміри будиночка свідчать про те, що його володар абсолютно невимогливий або вельми скромний у своїх вимогах; і як би не збільшувалися розміри будиночка з прогресом цивілізації, але якщо сусідній палац збільшується в однаковій або ще більшою мірою, мешканець порівняно маленького будиночка буде відчувати себе в своїх чотирьох стінах все більш незатишно, все більше незадоволені, все більш принижено »(Маркс К. Ф. Енгельс. 2-е изд. Т. 6. С. 446).

Прокоментуйте це висловлення стосовно причин злочинності. Чи можна вважати класове, соціальне і індивідуальне нерівність однією з причин злочинності?

7.6. В. І. Ленін писав: «... Ми знаємо, що корінна соціальна причина ексцесів, які перебувають в порушенні правил співжиття, є експлуатація мас, нужда і злидні їх. З усуненням цієї головної причини ексцеси почнуть неминуче «Відмирати». Ми не знаємо, як швидко і в який поступовості, але ми знаємо, що вони будуть відмирати ».

Чи згодні ви з цим твердженням? Обгрунтуйте свою відповідь.

7.7. Яке з наведених нижче суджень представляється вам найбільш правильним і чому? (Аргументи):

А. В основі причин злочинності знаходяться певні економічні чинники.

Б. Причинами злочинності є, перш за все, дефекти суспільної свідомості.

В. Причини злочинності кореняться в індивідуальній свідомості.

Г. В основі причин злочинності лежить соціальна нерівність.

Д. Корінний причиною злочинності є біологічна природа людини.

7.8. Вивчіть наведений нижче перелік факторів і вкажіть, які з них можуть бути криміногенними, а які нейтральними і антікріміногенние:

- Невідповідність між зростаючими потребами і можливостями їх задоволення;

- Порушення правил торгівлі спиртними напоями;

- Підвищення рівня правосвідомості населення;

- Збільшення вільного часу;

- Зниження споживання спиртних напоїв на душу населення;

- Збільшення рівня доходів населення;

- Збільшення числа осіб, які вживають наркотики;

- Збільшення кількості жителів великих міст;

- Підвищення загальноосвітнього рівня населення;

- Розширення зв'язків із зарубіжними країнами;

- Висока міграція;

- Створення інфраструктури соціальних служб;

- Міграція сільського населення;

- Зниження рівня народжуваності;

- Значне переважання жіночого населення над чоловічим;

- Формування громадянського суспільства;

- Стирання відмінностей між містом і сільською місцевістю;

- Підвищення культурного рівня населення;

- Низька кваліфікація співробітників правоохоронних органів;

- Підвищення рівня морального виховання;

- Подальше вдосконалення кримінального законодавства;

- Створення інфраструктури соціальної допомоги за місцем проживання;

- Стирання кордонів між фізичною та розумовою працею;

- Духовне неблагополуччя;

- Відсутність національної ідеї;

- Споживацька психологія;

- Руйнування моральних цінностей;

- Атеїстичне виховання;

- Відродження православ'я;

- Система привілеїв для чиновників.

7.9. Згрупуйте наведені нижче фактори, що впливають на вчинення злочинів з таких підстав:

- За рівнем впливу: на злочинність в цілому, на вчинення конкретних злочинів;

- За змістом: соціально-психологічного характеру, соціально-економічного, ідеологічного, організаційного (в тому числі і правового), іншого характеру;

- В кожну з нижче виділених груп чинників спробуйте класифікувати по: а) причин злочинності (злочинів), б) умов злочинності (злочинів).

1. Щільність населення, його міграція.

2. Розкриття злочинів.

3. Вплив засобів масової інформації.

4. Зміна кримінального законодавства.

5. Дефекти правосвідомості.

6. "Омолодження" структури населення.

7. Недоліки виховання в сім'ї, школі, трудовому колективі.

8. Егоїзм, цинізм.

9. Протиріччя між потребами і засобами для їх задоволення.

10. Пияцтво, алкоголізм, токсикоманія, наркоманія.

11. Порушення принципів невідворотності покарання.

12. Недоліки в організації і проведенні профілактики правопорушень.

13. Негативні наслідки науково-технічного прогресу.

14. Побутові, сімейні, виробничі конфлікти.

15. Зменшення можливості соціального контролю за поведінкою особистості внаслідок процесів урбанізації, міграції, ослаблення традиційних зв'язків усередині соціальних груп населення.

16. Процеси глобалізації.

7.10. Використовуючи матеріали, підготовлені для вирішення завдання (4.4), складіть уявлення або окрему ухвалу про усунення причин і умов, що сприяють вчиненню злочинів.

Контрольні питання

1. Які підходи до пояснення причин злочинності вам відомі?

2. У чому відмінність «повної» і «специфічної» причини злочинності?

3. У чому відмінність динамічної (функціональної) і статистичного зв'язку і яка з них використовується для опису причинного комплексу злочинності?

4. Чим відрізняються причина і умова?

5. У чому суть "особистісного" підходу до пояснення причин злочинності?

6. У чому суть "макроструктурна" підходу до пояснення причин злочинності?

7. У чому суть "микроструктурного" підходу до пояснення причин злочинності?

8. У чому суть "метаструктурного" підходу до пояснення причин злочинності?

9. Назвіть причини злочинності на сучасному етапі.

Редактор Н. Ф. Ткачук |  КУРСУ КРИМИНОЛОГИИ |  завдання |  завдання |  завдання |  завдання |  завдання |  Деякі відомості про злочинність в Кедровський |  I. Компроміс між стратою і довічним |  Теорія суспільного договору і вигнання |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати