Головна

Ле Пріёре, 28 лютого 1923 р

  1.  Гавані 20 лютого 1928 р
  2.  Закон від 21 лютого 1913 "I монарших милостях населенню з нагоди трьохсотріччя царювання Будинку Романових".
  3.  Записка по прямому проводу Народного секретаріату Української Радянської Республіки 24 лютого 1918 р
  4.  Ле Пріере, 13 лютого 1923 р
  5.  Ле Пріёре, 29 січня 1923 р
  6.  Ле Пріёре, 30 січня 1923 р

Поки людина не відокремлює себе від самого себе, він нічого не досягне і ніхто йому не допоможе.

Керувати самим собою вельми складно. Це довгострокове завдання. Це вимагає значної енергії. Це вимагає великих витрат праці. Але це перша необхідність, саморазделеніе не вимагає великих зусиль; потрібно тільки серйозне бажання, бажання дорослої людини. Якщо людина цього не досягає, то виявляється, що у дорослої людини відсутня це бажання. І як наслідок, для нього нічого тут немає. І все, що ми говоримо зараз, стосується дорослих.

Наш інтелект, наше мислення не має нічого спільного з нами, з нашою сутністю: немає ні взаємовідносин, ні залежності. Наша думка живе сама по собі і наша сутність живе також сама по собі. Коли ми говоримо про «саморазделеніі», це свідчить, що думка повинна бути відокремлена від суті. Наша слабка сутність схильна до змін в будь-який момент, т. К. Вона залежить від багатьох впливів: від харчування, оточення, часу, погоди, інших численних факторів. Але думка залежить від дуже малої кількості впливів і настільки, що при незначному зусиллі вона зберігається в заданому напрямку; яким би слабким не була людина, він надає думки бажане напрямок. Але він ніяк не впливає на свою сутність. Потрібна надмірна влада для того, щоб направити свою сутність і зберегти цей напрям (тіло або сутність, мова йде завжди про одне й те ж диявола).

Сутність людини не залежить від нього: вона може бути в хорошому або поганому настрої, разраженной, веселою або сумною, збудженої або спокійною. Всі ці реакції виникають незалежно від людини. Він може бути в поганому настрої тому, що з'їв те, що йому не слід було.

Якщо у людини немає певних придбань, то у нього не можна нічого і попросити. Від нього не можна взяти більшого, ніж він володіє. З простої практичної точки зору людина не може нести відповідальність за такий стан. Це не його помилка, що він представлений таким, яким він є. Я також повинен з цим рахуватися, т. К. Я знаю, що неможливо чекати від слабкої людини того, що перевищує його сили. Те, що потрібно від нього, має співвідноситися з тією силою, якою він володіє. Очевидно, багато хто з вас прийшли сюди тому, що бракує сил. Вони прийшли, щоб її придбати. Це говорить про те, що вони прагнуть стати сильніше. І не можна думати, що вони вже стали сильними.

Але я говорю в даний момент про іншу нашої складової, про думки. Що стосується думки, я знаю, що кожен з вас має достатню силу, що у кожного з вас є здатність і влада діяти по-іншому, ніж він може це зробити зараз.

Думка здатна функціонувати незалежно, але вона має схильність до ідентифікації з сутністю, вона може стати функцією суті. У багатьох з тих, хто тут присутній, думка не прагне бути незалежною, адже вона тільки функція.

Таким чином, на шкоду часу, яке вони тут -провелі і всупереч навіть того бажанням, яке у них було до приходу сюди, вони виявилися в більш гіршому положенні, ніж людина з вулиці, т. Е. В положенні людини, у якого ніколи не було прагнення робити, що заманеться.

Повторю: кожна доросла людина може домогтися незалежності думки, всі, хто має це реальне бажання, можуть цього досягти. Але ніхто не намагається це зробити.

У той же час, як я вже вам казав, ми не здатні контролювати наші різні внутрішні стану, і цього не можна вимагати від нас. Коли ми будемо здатні зробити це, з'явиться нова вимога.

Для того, щоб ви чіткіше усвідомили те, про що я хочу сказати, наведу один приклад. В даний момент я спокійний, я не реагую ні на що і ні на кого, я поставив перед собою завдання встановити хороші відносини з мсьє Б, тому що я потребую ньому для здійснення моїх справ, і я можу домогтися того, що я хочу, тільки з його допомогою. Але мсьє Б. мені не подобається. Це дуже неприємна людина. Він нетямущий. Обмежений. Противний. У ньому немає нічого хорошого. Я налаштований таким чином, що весь його вигляд діє на мене. Досить того, щоб я на нього подивився, як мій настрій псується. Я виходжу з себе, коли він починає говорити дурниці. Я - людська істота, я слабий, мені не вдається переконати самого себе, що не слід бути дратівливим, але я продовжую дратуватися.

Однак я можу себе контролювати. Все залежить від мого серйозного ставлення, з яким я бажаю досягти мети і в чому мсьє Б. може мені допомогти. Якщо я буду дотримуватися подібної думки, я зможу здійснити задумане. Яким би роздратованим я не був, я згадую про своє прагнення. Даремно я буду злитися, виходити з себе, десь в моїй голові я буду згадувати завдання, яке поставив перед собою. Моя думка буде не здатна стримувати що-небудь відбувається в мені, вона не здатна змусити мене випробувати інше почуття по відношенню до мсьє Б. Але вона здатна пригадати. Я кажу самому собі: «Ти потребуєш в ньому. Не гнівайся. Не будь грубим з ним ». І якщо навіть я обізвав би його різними словами, намагався б його побити, моя думка продовжувала б закликати мене до порядку і повторювати мені, що я не мав би реагувати подібним чином. Але думка сама не здатна здійснити, що попало.

Ось що може зробити той, у якого є серйозне бажання не уподібнюватися своїй суті, ось цього, що означає «відокремити думку від сутності».

Що ж трапляється, коли думка стає просто функцією? Якщо я засмучений, якщо я втрачаю терпіння, я буду думати або, вірніше, «це буде мислити» всупереч цій досади. І все я буду бачити через призму цього почуття. До біса!

Я стверджую, що у серйозну людину, звичайного, простого людини, без особливих повноважень, але у людини дорослого, що б він не вирішив, яку б мету перед собою не ставив, його завдання залишається постійно в його думки. І далі якщо практично він не може її здійснити, то вона постійно тримається у нього в голові. І навіть якщо на нього впливають інші чинники, його думка буде напоготові. Перед ним стоїть проблема і якщо він чесний, він докладе зусиль для її вирішення, тому що він доросла людина.

Ніхто не може допомогти йому в цьому «зове», в цьому саморазделеніі з самим собою. Кожна людина повинна здійснити це сам. І тільки коли людині вдається це поділ, інший зможе допомогти йому. І тоді тільки Інститут може виявитися йому корисним, якщо в дійсності він прибув до Інституту, щоб знайти там цю допомогу.

Безсумнівно, ви згадуєте, що було сказано в попередніх лекціях з приводу того, що людина бажає. Я можу стверджувати, що багато хто з вас не знають, чого вони хочуть і не знають, чому вони знаходяться тут. У них немає сильного бажання. У будь-який момент кожен прагне чогось, але в ньому «це» бажає.

Я навів приклад того, що хотів позичити грошей у М. Б. Я можу дістати те, що бажаю, тільки надаючи першочерговість цьому бажанню, перетворюючи для себе це бажання в головну річ. І якщо кожен з вас що-небудь бажає, і якщо Інститут знає те, що він бажає, то йому може бути надана допомога. Але коли у людини мільйон бажань, все однаково важливі, то ніяке з них не буде реалізовано, т. К. Потрібні роки для здійснення чогось одного, а для мільйона ...

І правда, що нелегко хотіти, але думка повинна завжди викликати те, що вона хоче.

Єдина відмінність, яка існує між дитиною і дорослим, полягає в думці. Як у того, так і в іншого є слабкості, такі, як жадібність, образливість, наївність. І дорослому і дитині притаманні такі почуття, як любов, ненависть та інше. У них одні й ті ж функції. Та ж чутливість. Той і інший реагують, той і інший відчувають уявні страхи. Коротше, відмінностей немає. Єдина відмінність - це думка. У нас більше матеріалу, більше Логіки, ніж у дитини.

Інший приклад. М. А. обізвав мене дурнем. Я втратив свою холоднокровність і кинувся на нього.

Дитина надходить також. Але дорослий, відчуваючи те обурення, може не піти на рукопашну. Він візьме себе в руки, т. К. Якщо він вдарить М. А., то втрутиться поліція, а дорослі побоюються того, що можуть подумати навколишні люди і сказати: «Ця людина не вміє себе контролювати». Я стримую себе, побоююся, що М. А. покине мене на наступний день, тоді як я потребую ньому для виконання моєї роботи. Коротше, виникають різні думки, яким вдається або не вдається зупинити мене. І тим не менше думки зі мною.

У дитини немає логіки, немає матеріалу, і з цієї причини думка його є тільки функція. Думка не обтяжить його голову. У ньому буде «це мислить». І в даному випадку «це мислить» буде просякнуте ненавистю, іншими словами, виникне ототожнення.

Між дорослим і дитиною не існує чітко окреслених меж. Вік ще не визначає зрілість. Людина може прожити сто років і залишитися дитиною. Він може здаватися дорослим, а бути просто-напросто дитиною, якщо ми називаємо «дитиною» того, у кого немає незалежної логіки мислення. Людина може вважатися дорослим тільки з того моменту, коли його мислення набуває це якість. З цієї точки зору можна сказати, що Інститут призначений для дорослих. Тільки дорослий може отримати з цього користь. Хлопчик чи дівчинка восьми років можуть бути як дорослі, а людина шістдесяти років походить на дитину. Інститут не може перетворити людей у ??дорослих: вони повинні бути дорослими вже до прибуття сюди. Всі ті, хто входить в Інститут, повинні бути дорослими, я хочу сказати дорослими не в їх сутності, а в їх мисленні. Перш ніж продовжувати, необхідно чітко усвідомити, що кожен з вас бажає і що він може дати Інституту.

Інститут може дати зовсім небагато. Програма Інституту, його можливості виражені в декількох словах: Інститут може допомогти стати християнином. Це просто! І це все! Інститут може досягти цього за умови, якщо у людини є бажання. Але воно буде, якщо в ньому є місце для постійного бажання.

Перш ніж бути здатним, потрібно бажати. Існує три етапи: бажати, бути здатним, бути.

Інститут - це засіб. Поза Інституту можна бажати, можна бути. В даному випадку тут можна стати здатним.

Більшість з присутніх тут називають себе християнами. Практично всі «християни» в лапках. Спробуємо розглянути це питання як дорослі. Доктор X., ви християнин? Що ви про це думаєте? Чи слід любити свого ближнього або ненавидіти його? Хто може любити, як християнин? Неможливо бути християнином?

Християнин вимагає багатьох речей. Ми взяли за приклад одну річ. Хто може любити чи ненавидіти по команді? Однак християнське мораль ясно говорить, що потрібно любити людей, але це неможливо. Однак цілком очевидно, що любити необхідно. Перш за все потрібно бути здатним і тільки тоді можна любити. На жаль, з часом нинішні християни засвоїли від цього моралі тільки другу частину - любити, але вони випустили з уваги першу частину - релігію, яка повинна була б передувати другій частині. Але було б абсолютно абсурдним, щоб господь вимагав від людини того, що він не в змозі дати.

Півсвіту сповідує християнство, інша половина сповідує інші релігії. Для мене як розсудливої ??людини немає ніякої різниці: усі релігії подібні християнства. Можна сказати, що світ християнський. Розрізняються лише назви. Світ став християнським не вчора, він існує тисячі років. Християни існували до появи християнства. Отже, розсудливість мені підказує: з тих пір, як люди стали християнами, як же вони можуть допустити, щоб вимагали неможливого?

Але реальність виглядає інакше. Не все було так, як ми це зараз бачимо. Зовсім недавно люди забули першу частину цього моралізаторство. Забувши це, вони втратили засіб, яке допомагало їм бути здатними. Насправді це стало неможливим.

Нехай кожен з вас відверто себе запитає, чи може він любити всіх людей. Якщо він випив чашку кави, він любить. Навпаки, якщо він не вип'є, він не любить. Як можна називати це християнством?

У минулому не все люди поділялися чітко на християн. В одній і тій же сім'ї одних називали християнами, інших - дохрістіанамі, а третє - «нехристиянами». Отже, в одній і тій же сім'ї були люди, що належать до першої, другої і третьої категорії.

45 Але сьогодні всі називають себе християнами. Це наївно, нечесно, необачно і навіть гідно презирства називатися християнами, якщо це невиправдано. Християнин - це людина, здатна слідувати заповідям. Людина, здатний здійснити все, що потрібно від християнина, одночасно мисленням і своєю сутністю і називається християнином без лапок. Людина, яка в думках бажає здійснити те, що потрібно від християнина, але може здійснити це мисленням, а не сутністю, називається дохрістіаніном. А людина, яка нічого не може робити навіть за допомогою мислення, називається нехрістіанін.

Постарайтеся зрозуміти те, що я намагався донести до вас. Постарайтеся зрозуміти це ширше і глибше.




 Гурджієв Георгій Іванович |  ЛЮДИНА - ЦЕ багатоскладовий СУЩЕСТВО |  Одностороннє РОЗВИТОК ЛЮДИНИ Париж, серпень 1922 р |  ПЕРШІ КОНТАКТИ Нью-Йорк, 13 лютого 1924 р |  Нью-Йорк, 13 березня 1924 р |  Ле Пріёре, 30 січня 1923 р |  Нью-Йорк, 15 березня 1924 р |  ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ |  Ле Пріёре, 29 січня 1923 р |  ЧИ МОЖНА КОНТРОЛЮВАТИ ДИХАННЯ? Чикаго, 26 березня 1924 р |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати