Головна

Арсеньєв Володимир Клавдійович 8 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Вранці Манька збиралася швидко і в упор не побачила зрушити кухонних меблів. Сама Ольга аж ахнула, побачивши це з ранку, а Маньці хоч би що. І тоді Ольга подумала одну зі своїх улюблених думок про те, як звучить життя. Вона звучить так, що змолоду вона неймовірно голосно, в тому гуркоті думок і почуттів, якими живе молоде дурило, в упор не видно і не чутно тихою або вщухає життя старших. Напевно, тут підійшли б тлумачення про вібраціях, але це занадто. Ольга думає простіше: гучна життя молодих заглушає їм життя, як вони кажуть, предків. Ось Ольга і Тамбулов зрушили стіл і табуретки і зірвали випадково шторку з двох гачків, а Манька увійшла, ногою поправила табуретки, боком посунула стіл, на шторку НЕ глянула, ах, дитя ти моє, дитя, ти ще не знаєш, як швидко приходить затихання .

До вечора Ольга була готова на все сто. Щоб і горілочка, і закусочка, і сама. Він прийшов завчасно, вона встигла намалювати одне око. Конфузно зустрічати гостя, на якого поставлено все, одноокої, довелося голий і бляклий очей прикрити долонею. Тамбулов влетів як вітер, сказав, що його чекає машина, що Москва розстаралася і знайшла їм якусь дачу і тепер вони всі туди їдуть, спасибі їй за кров і будинок, і взагалі, дасть Бог, побачимося, бардак кінцевий, як і всі в живій природі, але це так здорово, що вони збираються своїм колом, вже років чотири - або п'ять? - не бачились. Дві хвилини - і він вже "з валізкою на вихід", на порозі загальмував на ній поглядом. "Око болить? - Запитав, і навіть як би співчутливо. - Промийте міцним чаєм".

І все! Навіть руки не подав. Відсалютував двома пальцями до скроні.

- Доньці кланяйтеся! - Це вже зі сходів, крізь тупіт тікання.

Ольга подивилася на себе одним нафарбованим мертвим оком, зняла долоню і побачила інший, який моргнув, як винуватий, неоправлений, з легкої червоністю століття, замучених олівцем. Око.

Шипіло в чавунці м'ясо по-монастирськи. Обалденная їжа для радості. Горілочка в морозильнику м'яко лежала на пакеті з журавлиною.

Спочатку вона ретельно вимила обличчя. Коли увійшла в кухню, там вже пахло горілим м'ясом. Вимкнула конфорку. Потім пішла і лягла на спину, без подушки. На стелі був старий слід від убитого комара. Слід Кулібіна. Їх тоді налетіла тьма, і вони їх били, били ... А цей, особливо настирливо дзижчить, нахабно відпочивав на стелі. І Кулібін тицьнув у нього ще маминої паличкою, з якою та ходила. Паличка так і продовжувала вже сто років висіти в передпокої. Найдивовижніше, що Кулібін потрапив в упоєного власної недосяжністю звіра. І на стелі відбився гумовий кружок палиці і нікчемне комарине тіло. Відтирала його потім зі столу шматочком вати в пудрі. Але до кінця не відтерла, слід сліду залишився. Зараз зі спини був майже добре видно коло і ієрогліф мертвого тіла.

Ользі було соромно так, що хоч з вікна ... За вчорашнє, за сьогоднішнє. Вона відчувала повний розлад в тій системі, яка відповідала за координацію її відносин з чоловіками. З нею не можна так поступати! Але можна скільки завгодно нагнітати в собі самій самоповагу, ієрогліф комара пищав про інше. У відносинах з чоловіками вона завжди була дурей себе самої. Завжди. Їй завжди здавалося краще, правильніше брати відносини в свої руки, бути, так би мовити, водилой - ну і що? В результаті все її романи закінчувалися нічим. Вони йшли у неї з рук, чоловіки. І ті, яких вона хотіла втримати, і ті, кого вона відпускала без жалю. Ніхто не намагався щось зробити зворотне, обхопити її руками-ногами і сказати: "Ні !!!" Навіть чоловік Кулібін, здавалося б ... Навіть Мишко. Вона тільки трохи плечем повела, і він тут же: "Я зрозумів ... Мене вже тут немає ..." Чи любив її хоч один до задихання, до того, щоб через все ... Ієрогліф відповів: "Ні!"

З цим вона у мене і з'явилася. Без обличчя, без лихих одежинок, така вся в простоті і безвиході. Жінка з натовпу. У мене як раз сиділа Оксана Срачіца. Вона показувала мені панно, зроблене цілком з поношених, що на викид, дитячих колготок. Панно було сюр. Химерна тварина дивилася на мене одним великим оком-п'ятою в бахромі ниток. Хтось.

Це було не зрозуміти, як старий панчішно-шкарпеткові матеріал зміг сказати про тебе самого більше, ніж ти сам про себе знаєш. Перед приходом Ольги я сказала Оксані, що мати в будинку такого спостерігача, як цей панчішний звір, просто небезпечно для здоров'я.

- Та що ви! - Відповіла вона. - Це ж Мотя. Він хороший.

Ольга ж вчепилася в панно намертво.

- Скільки воно коштує? - Запитала вона.

- Я не продаю, його діти люблять, - відповіла Оксана. У відмові її було занадто багато почуття.

- Чого хочуть ваші діти? - Ольга тримала Мотю за ту його частину, яка вже не була оком, а була як би шиєю, але одночасно і деревом, на якому він перебував. Взагалі Мотя міг бути деревом з оком, так само як і лівою стороною птиці, але не в тому сенсі, що правою було не видно, а в тому, що це була закінчена "ліва птах", але якщо наполягати на дереві, то дерево якраз було "правим". Хоча де ви бачили праві дерева?

- Я можу виконати якусь мрію ваших дітей, - наполягала Ольга, але Оксана витягла з її рук "шию дерева" і сказала тихо: "Та що ви!" І вислизнула з квартири не те збентежена, не те ображена, не те перелякана "цією жінкою".

- Гроші їй не потрібні! - Обурилася Ольга. - Це ж треба!

- Що з тобою? - Запитала я. - Де твоє лице?

Мабуть, те, що вона так сильно відволіклася на Мотю, збило її з пантелику, вона навіть трохи зіщулилася в своєму тілі, шукаючи те, з чим вона до мене йшла.

- Скажи, - різко запитала вона, - ось ти живеш зі своїм майже сорок років ... Це можна назвати любов'ю - чи це вже зовсім інше? ..

 * * *

Так я і стану їй говорити про себе. Немає на землі такої людини, з яким я б стала обговорювати саму себе і свої почуття до кого б то не було. Моя душа це мій строго охороняється загін. Я тут і пристрелити на кордоні можу, якщо що ... Я і сама зайвий раз не лізу туди з ревізією. Я їй вірю, моєї душі. Вона у мене дівчинка розумна. Коли я по людської підлості сотворю якусь гидоту, вона мені влаштує такий тайфун, таке торнадо, що мало не здасться. Ну що я можу сказати? Мої стосунки з чоловіком - вони під її юрисдикцією. Любов не любов, я не знаю, що це ... Але це в мене неговорімо ...

Ольга чекала на відповідь на питання, а я пішла включати чайник. Повернувшись, я сказала:

- Колись спробувавши, я відкинула зраду як непотрібний для мене спосіб життя ... Навіть якщо він радість ...

- Ну зрозуміло, - перебила вона мене. - Ти у нас тому хороша. Я ж нічого не відкинула ... Я цілком по цій справі ... І тому погана ... Я тут навіть не сперечаюся ... Навіщо прийшла? Забула ... А! Ось це ... Образливо чи ні зізнатися, що мужики у мене не тримаються, або так мені і треба?

- Чого ти хочеш? - Запитала я, коли вона мені все розповіла. - Ти сама пропонуєш необтяжливість відносин. Прийшла, двері закрила ... Якого ти чекала від цього навару?

- Значить, сама винна, - відповіла вона. - А убити я по-жіночому вже не можу? Ну, подивися на мене і скажи! Так, щоб після мене вже нікого не захотілося?

- Ще в древніх книгах сказано, що ця вода є однакова на смак з усіх джерел. Ну що ти як маленька! .. До тебе грамотний прийшов, книжки читає на ніч ... Це ж не Міша, у якого по молодості років кожен день сонцестояння. Прорахувалася ти з членкором ... Тобі що, так не терпілося?

- Так, - відповіла вона. - Не в тому сенсі! Мені хочеться причалити ...

- У тебе ще часу безліч. Ти ще й народити можеш ...

- Ні, - відповіла вона. - Ні. Хоча насправді мені нагадали довге життя. Ти права. Час ще є. Але мене так це заїло ... М'ясо приготувала. Таке зі мною було білизна. Адже зараз можна купити що хочеш. Маньку спровадила до батька, у того день народження, і вони з молодою купили гарнітур. На мої грошики, між іншим ... Маньці подобається у них бувати. Нова новина ... Я потім цілий вечір лежала і дивилася в стелю ... Жодного дзвінка, жодного ... Навіть встала перевірити, чи працює телефон. І зрозуміла: чоловік потрібен саме для таких випадків. Коли ти нікому, нікому не потрібна, він виходить із сусідньої кімнати. Бульбашки на колінах, волосята на голові ріденькі, такий нікому не потрібний, але свій. Так?

- Так, - відповіла я. - Тут є ключове слово "свій".

- А-а ... - протягнула Ольга. - Значить, мені це не підходить. Значить, правильно, що Кулібін живе в іншому місці. Я маркіза хочу. Маркіза ... Щоб у нього вистачило розуму на елегантний догляд, щоб не стрімголов ... Чорт знає що! Краще б я була фригідною, як в дитинстві. Така гарна, чиста незалежність. І зсередини тебе нічого не шкребе.

Потім вона стала просити мене вмовити Оксану Срачіцу продати їй Мотю, з Оксани перекинулася на Членова.

- От би зустрітися, щоб гордо пройти повз, - сказала Ольга. - Тут фільм дивилася. Соплячкі, років двадцяти п'яти, перераховувала тридцять своїх коханців чергового хахаля. І про кожного знайшла добре слово. Навіть таке: "мова міцний". По-перше, тридцять я б не вмістила. А по-друге ... Знаєш ... Кожен раз ... Або майже кожен ... Мені хочеться думати, що це назавжди ... Що за дурна?

Ілля Петрович

Ольга звільнилася зі школи. "Не варто того, - сказала вона мені. - Часу займає багато, гроші смішні, а здоров'я вже не те". Вона з'їздила в Париж, одяглася як лялечка. Познайомилася там з однієї російської дамою, яка возила в Москву французький товар. Дама була широкого розмаху, і Ольга відчула себе болонкою, кинутої на автобані. У пані був чоловік - повний, соковито налитої алжирець, вчинений в Університеті Лумумби. Він меланхолійно і поблажливо дозволяв жвавої дружині себе утримувати. Дивлячись на нього, Ольга подумала, що мало знає про Сході. Так сталося, що католики їй як рідні, але ось з мусульманами доля не зводила, а їх навколо як би все більше і більше, і це, напевно, щось означає, а може, і не означає нічого. Але такий матовий, такий лискучий, добре пахне і нічого не справи ющий араб похитнув її ледь-ледь заспокоєний душу. Не те щоб їй захотілося такого ж екзотичного чоловіка, ні Боже мій, а то, що навіть в Парижі ... Навіть там ділова, чіпка російська баба сама містить такого пухнастого лінивця, тому що ... Інших немає? Або така вже сильна любов, що няньканье цілком перезрілого чоловіки в радість?

У Парижі прийшла дивна думка: добре б правильно вийти заміж саме тут ... Щоб було красиво і до пари місту. І на зло цій годувальниці араба. Таке гарне зло, яке збуджує радість. Як тут не подумати, що негативний досвід нітрохи не гірше позитивного в контексті долі і життя, якщо може підбадьорити різного роду ідеї. Одним словом, добре й погане - річ зовсім не категорична. Як дивитися.

У зворотному літаку він опинився поруч, аккуратненький такий чоловік сорок шостого розміру. Сидячи Ольга не могла збагнути його зростання, тому що зростання цілком залежить від довжини ніг. Але коли їй знадобилося вийти і сусід встав, то їх очі зустрілися точно на одному рівні. Чомусь це її схвилювало. І це було незрозуміло саме в зв'язку з рівнем. Будь він вище, все було б зрозуміло. Але вона не така вже й висока жінка, за нинішніми оглоблевим мірками, коли в бій ідуть стовосьмідесятісантіметровие, а інших вже просять не турбуватися. Тут же очі в очі маленький чоловік, але чомусь здригається серце. В туалеті вона провела ревізію зовнішності. Така краса ці французькі олівчик, тільки лінією допомагають знайти форму. Вона навіть не стала підфарбовувати губи, сусід б це зауважив, а їй не потрібно, щоб він подумав про її хитрощах. Силу ж олівця він не усечет, якщо він не який-небудь там візажист - нова професія цього божевільного часу. Їй навіть рекомендували одного, але вона пошкодувала долари. Ще не той випадок, подумала, сама впораюся.

Сусіда звали Ілля Петрович. Вони розійшлися в смаку вин. Вона любила червоне і тепле, а він - біле і холодне, але вже до кінця польоту з'ясувалося, що нічого валяти дурня, обидва вони воліють гарну горілку і обидва знають свою міру. Розмова якось тупо кружляв саме навколо гастрономії, і Ольга подумала: "Це не я офлажковала тему. Я цілком можу і про інше". Потім вона подумала, що маленькі і худенькі чоловіки, як правило, ненажерливі. У неї таких не було. Так, може, і не треба? Але була та зустріч віч на одному рівні, коли, по суті, все і почалося, а це було ще коли - коли тільки ремені відстебнув. Зрештою вона не витримала і запитала, чи не працює він в системі харчування.

Ілля Петрович засміявся, і сміявся довго, навіть вдавшись до носовій хустці, найчистішому і акуратно складеного. Посміявшись і ретельно витерши всі частини особи, які могли взмокнуть, він сказав, що за професією газетяр, що вже двадцять п'ять років у пресі і пише в основному про економіку, а поговорити про їжу любить, тому як тема не здатна посварити говорять, а, навпаки, навіть при різниці смаків дуже зближує.

- Ну, не скажіть! - Засміялася Ольга. - Чи не з кожним заведеш розмову про устрицях і лангустів.

- А я про них мовчу, - відповів Ілля Петрович. - Я не провокатор.

Ольга чекала, що він запитає, чим займається вона. І вона йому відповіла б: "Я човник! Я ваша економіка!" Але він не запитав, і це було погано - показувало неглубокость його інтересу. Можна сказати, навіть його поверховість, тому що ми без своєї справи все одно що голі. Тут у Ольги все в голові змішалося, що навіть раптом подумалося: а якщо у чоловіка саме голий інтерес, на який ляд йому її професія? Але це її теж не влаштовують. До кінця польоту вони сиділи мовчки, кожен мовчав про своє, вже як би відчувалося тяжіння землі і всіх її обставин, спробуй тут врятуватися від їх голосів, гучних, настирних, тривожних, - одним словом, голосів Землі і вчепилися в неї чоловіків. Вчепилися до чорноти і крові. Напевно Землі не раз хотілося, трохи пригальмувавши, скинути з себе цю як би мислячу біомасу. Так хотілося б! Коли-небудь вона вирішиться. І це буде жорстоко, але справедливо.

Тут важко сказати, чи були це думки Ольги, вловивши в небі вібрації Землі, або Земля сама вгледів в ілюмінаторі особа однієї з розгублених жінок, зі страхом дивиться вниз, на неї, Землю. Але було як було. Думка увійшла в літак, і люди притихли, стиснулися ... Їм випало посадка. Зустріч із Землею. І вони її боялися.

Уже чекаючи випливають з підземних глибин валіз, Ілля Петрович запитав, чи зустрічає хто-небудь Ольгу. Хотілося сказати "так", це був би правильний відповідь для благополучної жінки. І вона навіть завагалася, чи не збрехати чи.

- На жаль! - Відповіла вона. - Зараз буду шукати, з ким би злучитися на машину. Одна боюся.

- Спарьтесь зі мною, - відповів Ілля Петрович.

Хоча за маршрутом зручніше було б закинути його на Савеловський, а потім її - в Мар'їно Гай, але поїхали спочатку до неї. Біля під'їзду вона попросила: "Підніміть мене на поверх. Я боюся одна в ліфті". Вже біля дверей вона простягнула йому руку, готуючись сказати все голосячи-ющиеся слова. Він взяв її руку, загнув до долоні її пальці, потім притягнув до себе. Поцілунок вийшов, можна сказати, юним і пристрасним.

- Увійду? - Тихо запитав він.

- У мене дочка, - відповіла вона. - Вона мене чекає.

- Більше ніхто не чекає?

Вона нічого не сказала, тому що образилася на питання, відповідь на який і так був ясний.

- Телефон, - сказав він.

Вона назвала і побачила, що він не записує, зрозуміла, що це так, дотримання елементарної пристойності після такого поцілунку. Але не будеш же наполягати на написанні. Зовсім бездарно.

Ілля Петрович зі смаком поцілував їй долоню і пішов, а вона стала відкривати двері: зараз на шию кинеться Манька, а потім піде потрошити чемодан ... Але в квартирі було тихо. Звичайно, перша година ночі, але як вона могла заснути?

Кинувши валізу біля порога, Ольга кинулася в спальню. Вже відкриваючи двері, зрозуміла, що робити цього не слід було. Ще з порога вона відчула чужий запах в будинку, якусь кіслость повітря в передпокої, але пояснила його тим, що Манька запустила квартиру, цього від неї цілком можна очікувати. Так подумала і кинулася і двері відкрила, а могла б, ідіотка з коридорними поцілунками, збагнути все хоч на секунду раніше.

Вони солодко спали, обхопивши один одного руками, - дочка і хлопець з не дуже чистими ногами і давно, мабуть з дитинства, неострігаемимі нігтями. Горів нічник. Світив місяць. На тумбочці стояла порожня пляшка від якогось - здалека не прочитати - вина. Манька була голою і виглядала великий, цілком розробленої жінкою, ніяких там підібганих колін і заломлених від збентеження Локотков. Ось хлопець з нею, той якраз здавався дебютантом за деякою жалкостью пози плюс - знову ж! - П'яти і нігті. Вони навіть не поворухнулися від скрипу дверей. Манька сопла голосно, з деяким клекотанням в горлі, а її коханий подсвістивал ніздрів. Ольга закрила двері і звалилася на диван. Не те щоб її це здивувало і обурило ... З тих пір як вона пронюхали запах кличе плоті у власному дитяти, вона вже була готова до цього. Вона намагалася сказати Маньці, що, якщо дійде до справи, треба бути обережною ... Але дочка крикнула, що вчити вченого - тільки псувати.

- Не смій говорити зі мною про це!

Ользі це навіть сподобалося. Це був хороший ознака, "не говори" - значить, немає потреби. Чому вона не подумала про те, що дочка пройшла вже цю школу і мати припізнилися зі своїми повчаннями? Але цього бути не могло! Де? Коли? З ким?

Зараз Ольга була вражена тим, що дочка, знаючи про приїзд матері, визнала можливим таким чином її зустріти. Що її просто винесли за дужки як величину малоістотними, інакше як все пояснити? Ольга так і лежала в темряві, настільки приголомшена, що не було сил роздягтися, вмитися, внести з передпокою валізу або там закричати благим матом і зірвати цього пазуристою сопляка, зірвати так, щоб він вдарився потилицею об підлогу (Ольга просто чула цей звук хряснувшего черепа). Її виправдають. Манька неповнолітня, а мати в афекті.

Дочка вийшла до вбиральні, тепла і сонна, вона побачила Ольгу, яку висвітлювала повний місяць.

- Ма, ти чого? - Хрипко спитала Манька. - Ти ж мала завтра!

Ольга включила торшер. Як же хороша була дочка в цій своїй молодій голость, варто і світиться, як Бог її створив. Чомусь це пом'якшило Ольгу, і хоча мозок бунтував, душа ніби шепнула йому: "Нехай. Це вже сталося".

- Він хто? - Запитала Ольга.

- Счас, - відповіла Манька і побігла все-таки спочатку до вбиральні, голосно поструілась, повернулася вже в материн халаті і сіла навпроти в крісло.

- Ти звалилася? - Запитала вона Ольгу, і в голосі її були сердечено і співчуття. - Бідненька ... Я правда думала, що завтра. Хотіла все-все прибрати ... Чим це у нас кислим пахне? Добре було в Парижі?

- Чи не поверталася б, - відповіла Ольга, але чомусь згадала цього чортова араба з його солодким духом. Полізли в голову думки про порівняльний запахів. "Я розумію, - подумала Ольга. - Я боюся з нею говорити про це. Добре б мені пересидіти в кухні, щоб хлопець зібрався і згинув. Я б викинула білизна і все забула".

- Це Вовка, - сказала Манька. - Ти його знаєш ... Він пішов після восьмого ... Зараз заробляє нечесною працею на укіс від армії.

- Що значить - нечесним? - Запитала Ольга.

- Це я фігурально! Торгує чим Бог пошле ... Ще у нього є команда по дверях. Ставлять металеві. Якщо не набере грошей на укіс, поїде до Пітера на час, щоб загубитися ... Там у нього бабуся. Правда, вона Сбрендівшій на Леніна і може Вовку не зрозуміти. Але Чечня - аргумент, а Вовка все-таки онук. Він попрідуряется перед нею ... сходить на "Аврору" там, або я не знаю куди. Мені його розбудити?

- Куди ж ночі? - Відповіла Ольга. - Ще приб'ють ... гризете потім ...

- У нього пістолет, - сказала Манька. - Але, звичайно, нехай поспить. - І вона спокійно так встала і пішла, і Ольга раптом зрозуміла, що якось плавно, майже без поштовхів і вібрацій, в'їхала в нову для себе ситуацію.

 * * *

Вона не задала дочки жодного істотного питання. Хоча б такого: чи любить вона Вовку? І давно у неї з ним? І охороняється вона? Маня збила її з пантелику абсолютно спокійним поведінкою, і Ольга подумала: "Це ж треба так! Якби сталося таке зі мною ..." Вона згадала, як прийшла тоді, в свій шістнадцятий рік, як закричала з порога не своїм голосом, а мама, царство їй небесне, зрозуміла все відразу, як ніби нічого іншого і не чекала. ... Щаслива Манька. Де б вона не знайшла цього немитого Вовку, вона сама його знайшла. Чомусь думалося, що в їх дитячому романі водила Манька, а хлопчисько просто собачка на мотузочці. Хоча хто його знає? А могла б запитати, могла ...

До ранку Ольга заснула, стягнувши з спинки дивана плед. Прокинулася, коли дочка проводжала йде навшпиньки Вовку. Крізь вії, щоб вони не побачили, що вона не спить, звернула увагу: хлопець високий і стрункий, у нього гарні кучеряве волосся і на боці правда бовтався пістолет. Ішов він тихо, по-котячому, а дочка обережно закривала двері. А валізи так і стояли нерозкриті в передпокої. З чого вона взяла, що Манька насамперед кинеться до них? Вона добре, зі смаком одягала дочку, але барахольщіцей та не стала. У ній була кулібінська кров, на яку Ольга злилася, а зараз раптом як би побачила інакше, і їй сподобалося, що вона в цій своїй частині батькова дочка.

Поштовх, який справила в житті Ольги Маня, виявився все-таки сильніше, ніж "Фауст" Гете! У всякому разі, Іллю Петровича з голови видуло геть. Тому, коли він подзвонив вже вранці, Ольга не відразу зрозуміла, хто він є. Чи зрозумів це Ілля Петрович, вловивши в голосі Ольги затримку, невідомо. Може, пояснив її тим, що жінка приборкувала звук телевізора або вимикала чайник. Ілля Петрович пропонував зустрітися негайно. "Чуєте, ніж гримлю? У мене прекрасні квартирні ключі", - сказав він. "Без натяків, - подумала Ольга - і заплуталася в слові, не знаючи, куди поставити уявне наголос. - Ось що значить користуватися словами не зі свого життя".

- Мається на увазі, що я тут же зриваюся з місця і біжу? - Сказала вона грубо, як з усіх своїх чоловіків могла б відповісти тільки Кулібіна.

- Саме це і було, - засміявся Ілля Петрович, ігноруючи грубість, знову ж як робив це Кулібін.

- Чи не вийде, - відповіла Ольга.

- Господь з вами! - Закричав Ілля Петрович. - І думати не думайте. Я зараз же заїду за вами. Зараз же! - І він кинув трубку.

Молода дівчина Маня пішла в школу. Ольга тільки що зірвала з ліжка білизна, намагаючись на нього не дивитися. Від поганої ночі у неї боліла голова, а від випитих таблеток сохло в роті. У квартирі було холодно, тому що вона навстіж відкрила балконні двері. Вона зняла лак, і нігті у неї були сині і неживі. Звичайно, можна буде просто не відкрити двері. Подзвонить-подзвонить - і піде. Можна буде не підходити до телефону. Але телефон подзвонив відразу, це була ділова, важливий дзвінок, їй пропонували на паях купити крихітний магазинчик на Патріарших ставках, звичайно, таких грошей у неї немає, але можна взяти позику ... Дзвонили з явним натиском, а це був вже перебір для одного ранку. Вона хотіла покласти трубку, але на неї все тиснули і тиснули, а тут пролунав дзвінок у двері, вона сказала, що подумає, і з діловим, стурбованим обличчям пішла відчиняти двері, готова до праці і оборони. По дорозі подивилася в дзеркало. Нічого доброго. Ні-чо-го. Чим гірше, тим краще, подумала і впустила Іллю Петровича. Тут без помилок ... Він теж побачив іншу жінку, і хоча та, вчорашня, була упакована так, що нічогісінько інтимного не проглядалося, а ця, сьогоднішня, була майже розкрита і відсутність ліфчика було виражено відверто, але це був той самий випадок, коли говорять: йшов в кімнату - потрапив в іншу. Пережити таке розчарування в оці чоловіки було вище тих сил, які зносилися цієї ночі, але це була б не Ольга, якби у неї не було глибоко на випадок війни захованого резерву.

Він їй на дух не був потрібен, цей, хай їй грець, Ілля Петрович, але знести такий погляд і відчути його думку про те, що він даремно як ідіот їздив за ключами і принижено їх канючив, - справа того не варто, ось цього Ольга залишити не могла.

- Проходьте, - сказала вона, - я зараз.

У спальні вона сіла на голий "після санації" матрац і стала швиденько "збирати себе в купку".

"Я напою його кави, розповім, що купую магазин. Факт ефектний, себе надасть ... На цій підставі, самі розумієте, мені, мовляв, не до ключів ... Я вся в пориві ентузіазму іншого властивості, так що відкладемо, і інше ... "

Вона спорудила на голові помаранчеву чалму, спустивши на лоб завиток, одягла штани і широченний блузон, особа змастила кремом до тієї міри блиску, щоб було видно: так, це крем, він знак повної довіри до гостя. Навіть, можна сказати, знак інтимності. Французькі олівчик - vive la France! - Зробили тонку графічну роботу, але в міру готовності до ролі ділової і вже з самого ранку привабливої ??жінки Ілля Петрович все далі і далі переміщався в думках Ольги в стан не по рангу беруть, в стан тих швидких клопотун, від яких суєти і тяжкості куди більше , ніж навіть разового задоволення.

У свою чергу - треба думати - і Ілля Петрович робив свої прикидки на різні повороти цієї історії. По-перше, він зазначив невідкриті і стоять на вході валізи. Його мадам вночі распатроніла його старенький тряпочних чемоданчик ще до того, як він зняв пальто.

Знову ж ... Лежить на дивані зім'ятий плед і плюшева подушка з увігнутим всередину кутом. Хтось тут спав без простирадла? Без наволочки? І такий блискуче-яскравий на товстому шарі пилу паркету босий чоловічий слід.

Тут два варіанти, думав Ілля Петрович. Або у жінки хтось вже побував тоді, звичайно, він з ключами повний придурок. Або дочка пані вже цілком доросла давалка і це її доброму молодцю довелося рвати кігті по паркету. Пилюки-то в квартирі, пилюки! Хоча, з іншого боку, відразу зрозуміло, що це пил тимчасова, що, як правило, пил тут ганяють мокрою ганчіркою. Ганяє дама. Чи не дочка. На стіні фотографія дівчинки років семи. Це могло бути знято і рік тому, і десять.

Ольга вийшла, і думки Іллі Петровича провиснули.

- Вибачте, - сказала Ольга, - моя свинятко запустила квартиру, і їй ще належить дізнатися, що я про це думаю. Ходімо пити каву, якщо вже ви прийшли. У мене через годину ділова зустріч.

Вони увійшли в кухню. Раковина горбилась немитим посудом, стіл був липким від багаторазово пролитого на нього всього ллється і протікає. Ольга лайнувся цілком виразно, без знижки на присутність гостя, дуже швидко вимила стіл, поклала на нього яскраву серветку і витончену вазу з гілкою ковили, які були відставлені на підвіконня, мабуть, молодим і поривчастим народом, що жив тут без неї. Ольга в кухні з ганчіркою, віником, чайником була швидка, але не метушлива, і якщо це слово взагалі застосовне до жінки при виконанні господарських робіт, вона тут була куди елегантніше, ніж в літаку, а про те, що вона була сексуальніше, і говорити нічого: чалма кольору каротелі просто забила вразливого людини Іллю Петровича.

Але Ольга ж і обережний його. Цій пані, зрозумів він, ключами перед знехтувати задзвенить і на диван з прим'ятій подушкою її НЕ потягнеш.

- Невимовна сила віника, - сказав вголос Ілля Петрович.

Ольга випросталася перед ним і подивилася на нього гнівно. Зі злістю, сказати було б мало.

- Вам це все йде робити, - уточнив Ілля Петрович, розводячи руками: мовляв, робити це все, кухонне.

- А вашій дружині? - Запитала Ольга. - Вашій дружині це йде?

Для Іллі Петровича це був зайвий і навіть, можна сказати, нетактовне.

Всі численні випадкові і рідкісні невипадкові жінки якось змовилися не питати у нього про дружину. Одна, правда, запитала, як, мовляв, Катя відноситься "до твого кобелізм". Це була не випадкова жінка, а, можна сказати, один вдома, і Ілля Петрович тоді просто втратив самовладання. Він прокричав щось розумне про мух і котлети, яким належить існувати окремо, і тієї, не випадковою, треба було б замовкнути, а вона візьми і підніми з подушки своє велике і біле обличчя, початковий предмет його жадання. Іллі Петровичу безумно хотілося взяти обличчя руками і м'яти його, і ум'яти, м'яти і ум'яти до якоїсь тільки йому відомою, пристрасно бажаної форми. Ось тут, після зайвого питання, він це і зробив, за що отримав такий піддамся, що хвилин десять відкашлювався і готовий був уже піти геть, але дама попросила у нього пробачення, пояснивши свою різкість тим, що терпіти не може, коли її чіпають за обличчя. Навіть власні малі діти. Вона, дурашка, так і не зрозуміла причини перерваність роману, і Ілля Петрович навіть у свій час боявся, що вона від образи на нього ляпне що-небудь Каті. Слава Богу, їх, військових, перевели на Далекий Схід, з цієї нагоди була гулянка, і він, зіткнувшись з колишньої дамою серця, сказав їй:

- Ну дай мені, дай мені ще раз помацати твоє обличчя. Ну стерпить секунду.

Дивно, але вона погодилася. І він узяв в руки особа, взяв ніжно, в рамі його пальців нерозумно стирчав ніс з надмірно химерними для російської жінки ніздрями, зближені очі були дурними, і в них чомусь світився страх. Особа хотілося знищити, але Ілля Петрович умів володіти собою, він важко зітхнув від неможливості бажаного руйнування і відпустив жінку.

- Фу! - сказала вона. - Ще трохи, і я б тобі послала поміж ніг.

Ось яка історія ясно і миттєво пронеслася перед Іллею Петровичем, коли Ольга поставила йому неправильний питання про його дружині.

- Моя дружина ... - відповів він. - Вона гарна людина.

Ольга зайшлася від сміху, потім дружньо поплескати Іллю Петровича по плечу і сказала:

- Правильна відповідь, дорогий товаришу! Так завжди і відповідайте.




 Арсеньєв Володимир Клавдійович 1 сторінка |  Арсеньєв Володимир Клавдійович 2 сторінка |  Арсеньєв Володимир Клавдійович 3 сторінка |  Арсеньєв Володимир Клавдійович 4 сторінка |  Арсеньєв Володимир Клавдійович 5 сторінка |  Арсеньєв Володимир Клавдійович 6 сторінка |  Арсеньєв Володимир Клавдійович 10 сторінка |  Арсеньєв Володимир Клавдійович 11 сторінка |  Арсеньєв Володимир Клавдійович 12 сторінка |  Арсеньєв Володимир Клавдійович 13 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати