Головна

Газові горілки

1.  газові закони
  2.  Газові і рідкі забруднювачі.
  3.  Гомогенні газові реакції
  4.  НАЙБІЛЬШІ ГАЗОВІ РОДОВИЩА СВІТУ
  5.  Нафтові і газові родовища-гіганти в зоні Перської затоки
  6.  Термодинамічні газові процеси ідеального газу

Газовий пальник винайдена в 1855 році німецьким хіміком Р. Бунзеном. З появою її споживання горючих газів різко зросла - спочатку для освітлення вулиць, а потім і для інших цілей.

На підприємствах громадського харчування широке застосування знайшли газові апарати. Основною частиною таких апаратів є газовий пальник, яка служить для утворення суміші горючого газу з повітрям, подачі її в камеру згоряння і спалювання.

Газовий пальник повинна забезпечувати можливість запалювання газоповітряної суміші, регулювання подачі газу і повітря, а також гарантувати при правильній її експлуатації ретельне перемішування пального газу з повітрям, стійке горіння і повне згоряння горючого газу.

Робота пальника вважається стійкою; якщо тривале горіння газу відбувається без відриву і проскакування полум'я.

Залежно від способу змішування газу з повітрям газові пальники поділяються па дифузійні і інжекційні.

У дифузійних пальниках змішання газу з повітрям відбувається безпосередньо в камері згоряння одночасно з процесом спалювання горючого газу. В інжекційних пальниках змішання газу з повітрям відбувається всередині самої пальника. Це змішання може бути частковим або повним. У пальник часткового внутрішнього змішання надходить тільки частина повітря (30-60%), який носить назву первинного. Для повного спалювання газоповітряної суміші, що виходить з пальника, необхідний додатковий (вторинний) повітря. У пальниках повного внутрішнього змішання все повітря надходить всередину пальника, змішується

з газом і у вигляді суміші переходить в камеру спалювання.

Незважаючи на велику конструктивну відмінність інжекційних пальників, всі вони мають такі основні елементи: сопло, регулятор подачі первинного повітря, змішувач, насадку.

Сопло призначене для подачі газу в пальник, подсоса (інжекції) повітря. Виходячи з сопла з великою швидкістю, газ створює в змішувачі розрядження, яке сприяє засмоктуванню первинного повітря.

Регулятор подачі первинного повітря знаходиться в торцевій частині пальника і служить для подачі 40-60% первинного повітря.

Змішувач служить для змішування газу з первинним повітрям. Складається він з конфузора (звуженої частини), циліндричної горловини і дифузора (розширеної частини). Така форма трубки сприяє кращому перемішуванню газу з первинним повітрям, що подається регулятором. При зміні швидкості струменя газу відбувається зміна кількості засмоктуваного первинного повітря, завдяки чому співвідношення між газом і повітрям зберігається постійним. Це співвідношення встановлюється регулятором подачі 'первинного повітря.

Насадка служить для подачі газоповітряної суміші до отворів і створення певної форми і розміру полум'я. Насадка пальника здійснює підсмоктування вторинного повітря і повинна відповідати формі і розмірам поверхні нагрівання апарата.

Пальник Конфорки має горілчаних насадку конічної форми з ковпачком для підведення вторинного повітря, по колу якого розташовані отвори для виходу газоповітряної суміші.

Трубчаста пальник має трубчасті насадки різної форми.

Кільцева пальник має насадку у вигляді кільця, по колу і радіусів якого розташовані отвори для виходу газоповітряної суміші.

Щілинна пальник має насадку у вигляді вузької щілини.

Факельна пальник має насадку у вигляді короткої трубки з конічним отвором на кінці. Вона може бути виконана з кожухом і без нього.

Запальники є різновидом газового пальника. Призначені вони для запалювання пальників в важкодоступних місцях. Запальник містить усі частини конфорки. Насадка запальника виконана у вигляді короткої трубки з отворами і служить стабілізатором горіння, що запобігає відрив полум'я від пальника. Первинне повітря надходить в запальник через отвори в змішувачі. Запальник має гачок для підвішування.

Безполуменевий пальник інфрачервоного випромінювання називається також мікрофакельного, оскільки струменя газоповітряної суміші згоряють у ній майже миттєво без помітного факела, що свідчить про хімічну повноті спалювання газу. Пальник складається з тих же елементів, що і звичайна, але відрізняється від неї конструкцією насадки. В даний час насадки безполуменевий пальників виготовляють з керамічних плиток, кожна з яких має близько 700 циліндричних отворів діаметром 1,5 мм. Сумарна площа всіх отворів становить 45-50% загальної площі плитки.

У безполуменевий пальниках замість керамічних насадок можуть використовуватися насадки з металевої сітки, виконаної з жароміцного металу, зокрема з ніхрому.

Пальника інфрачервоного випромінювання забезпечені електрозапальник для розпалу й рефлектором, за допомогою якого спрямовуються інфрачервоні промені.

У безполуменевий пальниках значна кількість тепла передається випромінюванням, а продукти згоряння майже не містять чадного газу, крім того, пальник має високий к.к.д. Насадки пальників можуть бути розташовані в будь-якій площині, що збільшує область їх застосування. Недоліки зазначених пальників - їх висока чутливість до змін параметрів горючого газу і втрати стійкості в роботі при зміні тиску газу перед соплом.

Правила експлуатації газових пальників зводяться до наступного:

1. в важкодоступних місцях пальника запалюють за допомогою переносних запальників;

2. при закритому регуляторі первинного повітря полум'я запальника підносять до вихідних отворів насадки пальника, потім відкривають кран перед пальником і підпалюють суміш. Після цього закривають кран переносного запальника і регулюють подачу повітря.

За характером і кольором полум'я можна судити про правильність горіння газу. При нестачі повітря полум'я сильно подовжується і в ньому з'являються жовті коптять мови, які свідчать про неповному згорянні газу. При правильному (повному)

згорянні газу і незначному надлишку повітря полум'я майже прозоре з синьо-фіолетовим ядром в середині кожного факела. При значному надлишку повітря полум'я різко коротшає, стає майже безбарвним і горить з подтресківаніем.

Ознаками неправильної експлуатації пальника є:

1. проскок полум'я в пальник - швидкість виходу газоповітряної суміші менше швидкості поширення полум'я;

2. відрив полум'я від пальника - швидкість виходу газоповітряної суміші більше швидкості поширення полум'я.

Загальні відомості про теплове обладнання. Охорона праці і техніка безпеки |  Законодавство з охорони праці та техніки безпеки |  Організація роботи з охорони праці |  Виробничий травматизм |  Пожежна безпека |  За способом обігріву |  електронагрівальні елементи |  електронагрівальні елементи |  Варильно-жарильне обладнання |  Різновиди, техніка безпеки |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати