Головна

Діловий метамова.

  1.  Аналіз ділової активності підприємства
  2.  Аналіз ділової активності підприємства
  3.  У діловій практиці прийнято дотримуватися правил чотирьох «Д».
  4.  Питання 1. Поняття управлінського обліку. Історичний опис управлінського обліку в змінюється діловому середовищі.
  5.  Ви тільки подивіться, який я ділової!
  6.  Гр. Показники ділової активності
  7.  ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ЧЕСТІ, ГІДНОСТІ І ділової репутації ПО ЗАКОНОДАВСТВА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

Коли бізнесмени проводять переговори або ділові зустрічі, метамова використовується ними в повній мірі. "Я не вважаю, що ви повинні це зробити, але ..." означає "Зробіть це!" "Бізнес є бізнес" - спроба виправдати власні неетичні дії або подібні вчинки когось іншого. Коли співрозмовник говорить, що у нього "діловий підхід", значить, він збирається вичавити з вас все, що можливо. "Давайте не будемо ходити навколо" часто є вступом, яке неминуче призведе до фрази "бізнес є бізнес" і, отже, до нерозумного і важко виконуваним вимогу.

Використання конструкції "якщо, то" дозволяє покупцеві надути продавця, висуваючи складні вимоги. "Якщо ви зможете доставити товар до першого числа, я його візьму" - проблема і відповідальність перекладаються на продавця. "Я скажу вам" і "Чому б нам не вчинити так ..." часто використовуються в якості передмов до відмови від пропозиції. "Я скажу тобі, Джон, ось що: на сьогодні ми закінчимо і повернемося до цієї розмови в понеділок!" На метамові це означає: "Ні, спасибі, і більше мені не дзвоніть. Я сам вам подзвоню!"

Власні его розквітають на переговорах махровим цвітом. Фраза "Може бути, вам буде цікаво дізнатися" означає, що співрозмовник вважає себе розумніше, мудріше і краще поінформованим, ніж ви. "Давайте подивимося на це з іншого боку" перекладається як "Ви перекручуєте факти".

Ось типовий діалог між начальником і підлеглим.

Підпорядкування: Бос, не хочу, щоб ви подумали, що я скаржуся (скарга), але (підтвердження протиріччя), як ви знаєте (поблажливість), я не отримував надбавки до зарплати вже два роки. З усім моїм до вас повагою (я вас взагалі не поважаю) хочу попросити вас розглянути моє запитання.

БОС: Вам, можливо, буде цікаво дізнатися (я розумніший), що я вже розглядав це питання (минулий час) і в цілому (не вдаватимемося в деталі) ваша робота мене цілком влаштовувала (минулий час), але (протиріччя) ви повинні (зробіть, як я вам кажу) почекати (рішення відкладено). Я обіцяю вам (немає!), Що подумаю (ваша проблема не заслуговує на те, щоб про неї думати!) І повідомлю вам, як зробити вашу роботу більш продуктивною (якщо ви самі не здатні!).

В результаті співробітник йде, заспокоюючи себе, що він хоча б зробив спробу, хоча і не розраховував на успіх, а бос говорить собі: "Бізнес є бізнес!"




 Аллан Піз, Алан Гарнер. |  Глава 1. Мотузки, або Як читати між рядків. |  Деякі подразники. |  Слова - це ще не ключ. |  Слова і емоційне навантаження. |  Наголос. |  Mетаязик одного слова. |  Мотузки двох слів. |  Маніпулятори та установки. |  Самоствердження. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати