На головну

Технологія занурення в гипно-СК-сон.

1.  Case study: «глибинна» технологія отримання інформації про латентних процесах на соціальних об'єктах
  2.  CASE-технологія створення інформаційних систем
  3.  I. Технологія організованого спілкування школярів.
  4.  II. ІННОВІРОВАНІЕ НАВЧАННЯ - ТЕХНОЛОГІЯ саморозвитку СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ СЕРЕДОВИЩА
  5.  II. Технологія індивідуального виховного взаємодії з дитиною
  6.  III. Технологія педагогічної взаємодії з батьками школярів
  7.  OLE Технологія

Занурення складається з двох етапів:

перший - зовнішнє зосередження . Учня просять подивитися на нерухомий предмет на зразок ручка, олівець, скляну кульку, свічка або пляма на стіні. Або на рухомий предмет, наприклад на спалахує світло, обертовий диск. Після того як учневі внушат, що його повіки важкі, його просять закрити очі на рахунок 5 або 10 (або будь-який інший рахунок).

Як тільки очі закриваються, учень вступає в другу стадію процедури занурення.

внутрішнє зосередження . Учня просять сконцентруватися на внутрішньому тілесному відчутті, розслабленні і глибокому диханні. Процес можна доповнити використанням звуків, наприклад музики, дзвіночка, гонга або метронома.

Гіпнотизер говорить: "Коли ви почуєте звук дзвіночка, ви закриєте очі і під впливом мого голосу поринете в особливий сон. Ваші ноги стають важкими, дуже важкими. Ваші руки стають важкими, дуже важкими. Все ваше тіло стає важким, дуже важким. Ви занурюєтеся в глибокий, глибокий сон ". (Потім повторіть навіювання.)

Отже, загальна психотехніка СК-сеансу складається з наступних основних етапів:

1) Підготовча бесіда. Психофізіологічне розслаблення.

2) Зовнішнє зосередження уваги.

3) Переклад зовнішнього зосередженого уваги у внутрішнє зосереджене свідомість.

4) розосередження активного свідомості і створення ефективного рапорту.

5) Навіювання тексту навчальної чи іншої програми.

6) Посттрансовое кодування.

7) Активна СК-опрацювання навчальної чи іншої програми.

8) Вихід з СК.

Як ми бачимо, загальна психотехнология СК-сеансу починається з роз'яснювальної бесіди і психофізичного розслаблення, яке застосовується перед початком основної техніки занурення в СК-сон. Відомо, що стомлення зору веде автоматично до зміни стану кори головного мозку і сприяє загальному психофізичному розслабленню. Тому завдання першого (підготовчого) етапу виконується наступним чином. Учня саджають або укладають в положення зручне для сну, а потім наказують уважно, не кліпаючи, пильно дивитися на якусь точку або нерухомий предмет. Потім СК-невролог вселяє: "Тепер я почну вважати, а ви повинні на кожен рахунок закривати і відкривати очі, і так буде тривати до тих пір, поки очі не втомляться і у вас з'явиться тяжкість, сонливість і бажання очі закрити і відпочивати. Я вважатиму від 1 до 20. до того моменту, як я дорахував до 20 або ще раніше, ваші повіки стануть такими важкими, що очі закриються і ви поринете в стан глибокого відпочинку ... Починаю рахувати. Один. Ваші очі відкриті. Два. закрийте очі! Три. Відкрийте! Чотири. закрийте! З кожним рухом ваші повіки стають все більш важкими! П'ять. Відкрийте! Шість. закрийте, з'явилася сонливість? Вам хочеться спати ... спати ... спати! У вас дуже важкі повіки. сім, вісім ... стають все важче ... Ваші повіки важкі ... Дуже хочеться тримати очі закритими ... Загальний стан розслаблення, спокою і сонливості ... Дев'ять, десять ... повіки важкі, очі сонні ... непереборне бажання спати! Одинадцять. Дванадцять. Тяжкість і спокій ... Приємна знемога ... Тринадцять. Чотирнадцять. Хочеться ще більше розслабитися ... і заснути ... П'ятнадцять. Шістнадцять. Сімнадцять. Вісімнадцять. Глибоке почуття розслаблення ... відпочинку ... і спокою ... Дев'ятнадцять. Ви засинаєте ... Двадцять. Ваші очі закриті, ви розслаблені і відпочиваєте! "

Далі слід техніка занурення людини в СК-сон.

"Ваші очі закриті, я кладу палець на ваш лоб. Тепер, не відкриваючи очей, рухайте очима вгору і вниз, а я в цей час буду поступово рухати свій палець від вашого чола до потилиці. Слідкуйте очима за моїм пальцем, зосередьте на місці, де він стосується вашої голови, вся ваша увага! Ні про що стороннє більше не думайте і не відволікайтеся! Вся увага на відчутті дотику пальцем і на моїх командах! " (Рухаємо пальцем до потилиці, в такт руху очей учня, в момент руху очей від низу до верху). Коли палець досягає потилиці, знову слід наказ СК-невролога (гіпнотизера): "Тепер, коли мій палець знаходиться на потилиці, продовжуйте дивитися на нього і спробуйте відкрити очі. Ви здивуєтеся, виявивши, що не можете цього зробити! (Не дозволяйте учневі робити багато спроб побачити ваш палець і починайте повільно і плавно закидати його голову назад з коротким жорстким рухом в кінці). А тепер засинайте! Спіть! відключати і відпочивайте !!! у вас важкі ноги, тяжчають руки, все ваше тіло важке, ви все глибше і глибше занурюється в сон і не можете відкрити очі ... ви занурюєтеся в глибокий, глибокий сон, ноги важкі, руки важкі, тіло важке, глибокий сон ... ви не можете відкрити очі, спробуйте, ви не можете, не можете, спробуйте сильніше, ви не можете відкрити їх! .. Перестаньте намагатися! Перестаньте намагатися і настає глибокий, глибокий сон ... Спіть! Спіть глибше і глибше! .. Спіть! "

Далі СК-невролог чекає 2-3 хвилини, і якщо учень не зміг відкрити очі і поринув у СК-сон, то починається навчальна чи інша програма. А якщо учень маловнушаем і відкрив очі, то СК-невролог каже: "Добре! Дуже добре! У вас все добре вийшло. Вам вдалося трохи розслабитися, і тепер ми підемо далі!

Виберіть якусь точку на стелі і уважно подивіться на неї. Продовжуйте дивитися на точку і слухайте мій голос. Розслабляйтеся, поки ви дивитеся на неї. Ви відчуваєте приємне розслаблення ... все більш і більш повне. У той час як ви дивитеся на точку, ваші повіки стають важкими і сонними. Все тіло стає важче і важче ... ваші руки важкі ... безвольні і розслаблені ... ноги безвольні, важкі і розслаблені ... ноги розслаблюються ... розслабляються повністю. Поки ви дивись-ті на точку, ваші очі можуть сльозитися, блимати ... вам хочеться спати ... приємно ... спокійно ... прекрасне відчуття, тепло розтікається по вашому тілу, поки ви розслабляєтеся ще більше ... ваші очі блимають ... сльозяться ... вони скоро закриються ... скоро закриються. Коли вони закриються, ви впадете в глибокий спокійний сон ... глибокий ... спокійний сон ... мій голос все більше і більше занурює вас в сон ... скоро ви впадете в приємний стан розслаблення ... скоро ваші очі закриються. .. вам хочеться спати ... вам все важче і важче ... зосередити свій погляд ... очі закриваються ... ". Як тільки зосередження на зовнішньому об'єкті закінчується, ви просите учня сконцентруватися на його внутрішній світ:" Продовжуйте занурюватися в себе ... поки я буду вважати в зворотному порядку від 5 до 0, ви будете все глибше і глибше ... занурюватися в сон ... слухайте мій голос і заспокоюється, все глибше і глибше занурюйтесь в сон. Ви не прокинетеся до тих пір, поки я вас не розбуджу ... мій голос занурить вас глибше ... ви хочете глибше зануритися в сон. Ні про що не думайте ... ви приємно розслаблені і занурюєтеся все глибше і глибше в СК-відпочинок і сон ... Закрийте очі і відпочивайте! "Можна одночасно з цими словами зробити два-три вертикальних гіпнотичних пасу правою долонею зверху вниз уздовж лоба і очей учня. Якщо очі знову не закрилися, то слід накласти долоню на очі учня і ще раз твердо і жорстко наказати закрити очі. відпочивайте! заспокоює ... розслабляйтеся ... і відпочивайте!., (вождів 2-3 хвилини, СК -невролог продовжує навіювання.) ви приємно розслабилися і відпочиваєте ... Повіки стали важкі ... ніби налилися свинцем, важкі-важкі ... Вони склеїлися, і ви більше не зможете відкрити очі, навіть якщо спробуєте! .. Переконайтеся, пробуйте їх відкрити, але вони не відкриваються! .. "

Якщо учень не зміг цього разу самостійно відкрити очі, то можна, віддавши наказ "відпочивайте!" і вождів 2-3 хвилини, приступити до навіювання навчальної чи іншої програми. А якщо учень виявиться настільки маловнушаемим, що знову відкриє очі, то треба похвалити його, що він намагався і тепер вдалося ще більше розслабити тіло і психіку, а потім запитати його, що йому заважає ще більше розслабитися і відпочивати. Це може бути незручна поза, сторонній шум і т. Д. Усунувши всі, що заважає учневі відпочивати і заснути, СК-невролог каже: "Добре! Дуже добре! А тепер закрийте, будь ласка, очі, і ми продовжимо з вами сеанс на подальше розслаблення, відпочинок та СК-сон! Намагайтеся. у вас все добре виходить. Ми вже значно просунулися в умінні розслабитися і відпочивати. А тепер підемо далі. Ви відпочивайте, розслабтеся всією душею і тілом. відпочивайте, слухайте мій голос і засинайте. відпочивайте і розслабляйтеся ... все глибше і глибше ... А тепер, щоб не відволікатися і ще глибше відпочивати, почніть подумки рахувати в зворотному порядку від 100 до 1. З кожним рахунком все глибше і глибше розслаб-ляйте і засинайте! .. З кожним рахунком ви занурюєтеся все глибше і глибше в стан приємного відпочинку і спокою. Якщо ви раптом зіб'єтеся, то спокійно зупиніться і почніть з того місця, де збилися ... Отже, ви вважаєте і все глибше і глибше занурюється в стан спокою, відпочинку і СК -сна ... Коли долічите до 1, підійміть або поворушіть вказівним пальцем, щоб показати мені, що ви закінчили рахунок і досягли глибокого рівня розслаблення і СК-отди-ха ". Коли учень підніме вказівний палець, СК-невролог продовжує: "Добре, а тепер уявіть собі. Як ви відпочиваєте влітку на березі моря ... Ви лежите ... Світить сонце ... приємне і тепле ... Ви все більше і більше розслабляєтеся ... Представляємо далі ... Ви берете в руки прутик і креслите на піску коло, потім плавно і спокійно обводьте його ще три рази ... а потім обводить його три рази в зворотному напрямку ... і це ще більше вас розслабляє ... і ви занурюєтеся ще більше в СК-відпочинок ... А тепер ви перете крутий і починаєте креслити і прати послідовно цифри від 1 до 33 ... Почали! .. Кожна цифра, написана і стерта вами, все глибше і глибше занурює вас в стан СК-відпочинку ... Якщо ви зіб'єтеся, то поверніться до того місця, де ви, як вам здається, помилилися, і продовжуйте ... Продовжуйте писати і стирати ... і з кожною цифрою розслабляйтеся все більше і більше ... все глибше і глибше занурюйтесь в стан СК-відпочинку ... Коли дійдете до цифри «33», знову дасте мені знати вказівним пальцем! .. "

Дочекавшись, коли учень поворухне вказівним пальцем, СК-невролог знову продовжує СК-сеанс: "А тепер, в той час як я буду вважати в зворотному порядку від 5 до 0, ви все глибше будете занурюватися в сон ... Все, що я кажу, занурює вас глибше і глибше ... 5, 4, 3, 2, 1, 0 ... Все більш глибокий відпочинок і СК-сон ... Ви себе відчуваєте дуже добре! Вам приємно ... Ви відпочиваєте .. . А тепер зосередьтеся на своїй правій руці ... скоро ви відчуєте, що ваша права рука стає легкою, легкої, як пір'їнка. Ваші пальці починають ворушитися. Ваша рука починає підніматися, стаючи все легше і легше ... така легка, немов до вашому зап'ястя прив'язали повітряна куля ... піднімає руку вгору, вгору, вгору ... ваша рука стає все легше і легше, піднімаючись вище і вище ... вище ... така легка, зовсім легка ... скоро вона плавно спливе і торкнеться вашого обличчя. Коли це станеться, ви впадете в стан глибокого сну. Рука торкається обличчя, і ви занурюєтеся глибше ... ще глибше ... в той час як я тисну на ваші плечі, ви занурюєтеся глибше ... глибше .. . в той час як я тисну на ваш лоб, ви занурюєтеся все глибше. А тепер уявіть, що ви гуляєте за містом, біля чудового озера ... чистого і прекрасного. Від берега відчалює човен, човняр запрошує вас в ній покататися. Ви влазить в човен, опускаетесь на м'які подушки, занурює пальці в воду. Світить сонце, тепле і приємне ... вода під вашими пальцями тепла. Поки човен ковзає вперед, ви керуєте пальцями по воді, ви так розслаблені, все глибше занурюючись в сон ... глибше і глибше. А тепер човен скільки-знула в тінь, і тут, коли ви проводите пальцями по воді, вода холодна як лід ... дуже холодна ... ви насилу тримайте руку в воді ... ви зрадієте, коли човен знову вийде на сонце . Тепер човен вийшов на сонце, і вода під нею тепла. Поки човен ковзає вперед, ви все глибше і глибше занурюється в сон ...

Човен упливає в тунель, що веде в чудовий грот ... розливається м'який блакитне світло, і ви все більше і більше розслабляєтеся. Ви бачите красиві картини на стіні ... чудові картини, написані в м'яких тонах, ви чуєте тиху музику, вашу улюблену мелодію. Красива тиха музика, схожа на колискову, все більше заколисує вас. А тепер човен випливає на яскраве сонячне світло, і, поки вона ковзає уздовж берега, ви бачите чудові квіти ... запашні, прекрасні квіти з чудовим запахом. Ви підпливаєте до берега, виходьте з човна і піднімаєтеся по порослого зеленою травою пагорба, на якому росте яблуня ... ви бачите кілька чудових червоних яблук і зриваєте одне, відкушує шматочок ... яблуко смачне і солодке, дуже приємне ".

Такі образи, як креслення цифр на піску, човен і тунель, містять в собі всі п'ять людських почуттів. Учень «бачить» човен і картини на стінах, «відчуває» температуру води - теплу і холодну, чує музику, вдихає запахи квітів і відчуває смак фруктів. Потім СК-невролог підсилює раппорт, тобто підсилює свій вплив на учня, застосовуючи психотехніку левітації рук.

Левітація поглиблює занурення в СК-сон за допомогою сенсомоторних реакцій. Існує ще кілька простих вправ, заснованих на аналогічному принципі. Один з них - метод обертання рук. Візьміть руки учня і приведіть їх в рух. При цьому ви говорите: "Ваші руки описують коло за колом, описують коло за колом, вони обертаються в повітрі.

Рух відбувається автоматично ... вони продовжують обертатися ... коло за колом ... автоматично, вони продовжують рухатися, крутий за колом, швидше і швидше. Зупинитися неможливо ... Вони продовжують описувати коло за колом, в той час як ви занурюєтеся в сон все глибше і глибше. Ви намагаєтеся, але не можете зупинитися. Ваші руки продовжують обертатися, а ви продовжуєте занурюватися глибше ... глибше і глибше. Тепер ваші руки починають обертатися в протилежному напрямку, рухаються коло за колом ... швидше ... коло за колом. А ви продовжуєте занурюватися ще глибше, в той час як ваші руки продовжують обертатися. Ви вже не в силах зупинити їх. Вони рухаються автоматично. Ви намагаєтеся зупинити їх, але не можете ... залиште свої зусилля і занурюйтесь в сон. Тепер розслабте свої руки, і поки вони падають назад на коліна, ви все глибше занурюється в сон ... глибше і глибше ... все занурює вас в глибокий сон ".

Навіювання, які спрямовані на занурення Учня в стан СК-сну, включають в себе використання рахунку, чуттєвих образів, сенсомоторних реакцій, левітації і обертання рук, а також техніки тунелю і човника.

Зачекавши 2-3 хвилини, СК-невролог продовжує СК-сеанс СК-технікою із застосуванням СК-пасів.

Паси руками над учнем без дотиків до нього широко застосовувалися в стародавні часи, але сьогодні їм на зміну прийшли сучасні методи, такі як використання принципу зворотного зв'язку. Однак якщо треба, то паси і інші тактильні контакти поглиблюють СК-сон.

Паси відбуваються над руками, грудною кліткою і плечима учня під час подальшого занурення його в глибокий СК-сон. Очі учня закриті, і паси повинні відбуватися між очима учня і джерелом світла в кімнаті. Паси, спрямовані вниз, зазвичай використовуються для занурення в стан СК-сну, а паси, спрямовані вгору - для пробудження. Добре діє зворотний рахунок при проведенні пасів «вниз» - він підсилює занурення, і прямий рахунок при проведенні пасів «вгору» - при пробудженні.

Фізичний контакт з учнем відбувається за допомогою того, що СК-невролог кладе руки на плечі учня або тільки на одне з них і потім злегка тисне вниз, шепочучи: "Глибокий сон!" Натиски слід повторити кілька разів, щоб закріпити необхідну вам реакцію.

Паси у лоба відбуваються вказівними пальцями, які рухаються від носової перегородки пацієнта у напрямку до скронь. Коли ви дійдете до скронь, злегка натисніть на них, а потім приберіть пальці. Повторіть паси кілька разів. Дана вправа має заспокійливу і розслаблюючий ефект і особливо рекомендується для учнів, які мають проблеми з очима або страждають головними болями.

Дуже важливо, коли ви збираєтеся вдатися до фізичного контакту, заздалегідь сповістити пацієнта про ваші наміри. Скажіть йому: "У певний момент я буду робити паси навколо вашого чола, які допоможуть вам зануритися в глибокий сон" або: "Я збираюся натиснути на ваш ніготь, і коли ви відчуєте моє дотик, воно послужить вам сигналом до глибокого занурення". Натискання на нігті використовується для зміцнення всіх видів навіювання. Воно має подвійну мету: занурення і зміцнення навіювань.

Отже, виконавши 3-5 хвилин поглиблення СК-сну пасами, продовжимо процес подальшого занурення нашого «важкого» учня.

Попросіть учня порахувати про себе від 20 до 0, в той час як ви голосно вважаєте від 0 до 20. Потім накажіть зосередитися спочатку на одній частині тіла, потім на іншій - правій руці, лівому плечі, лівій руці, потилиці, зробити глибокий вдих, затримати дихання. Потім, поки він вважає в зворотному порядку від 5 до 0, ви будете вважати від 0 до 5. Всі пророблені маніпуляції дозволяють підвищити концентрацію розслабленого СК-сном свідомості.

А тепер швидко, без попередження розбудіть учня, а потім негайно знову занурте його в СК-сон. Повторне занурення в ході одного сеансу викликає подив у учня і часто позбавляє його від внутрішнього страху.

Повторіть цей терапевтичний метод занурення кілька разів, щоб кожен раз, коли учень входить в СК-стан, він занурювався глибше, ніж раніше.

У перерві між двома зануреннями скажіть: "Глибокий сон знову ... ще глибше, ніж раніше". Швидко повторіть навіювання до занурення, надавши учневі час тільки на те, щоб відкрити очі і зробити якесь легке рух. Чи не виводьте його зі сну повністю.

Підкресліть авторитарним тоном, що учень "повинен зануритися глибше, ніж раніше", в той час як ви повторюєте рахунок. Ось варіант традиційного методу рахунку: "Я буду вести рахунок різними способами. У той час як я буду вважати в зворотному порядку, ви будете глибше занурюватися в сон, а коли я буду вважати в прямому порядку, ви будете прокидатися. Тепер занурюйтесь в сон, поки я вважаю від 10 до 0 ... 10 глибше, 9 ... глибше ... 8 ... глибше ... "Коли ви дійдете до 0, змініть рахунок таким чином:" Тепер ви прокидаєтеся ... 1. .. 2 ... 3 ... тепер знову занурюєтеся в сон ... ще глибше, ніж минулого разу ... 10 ... глибше ... 9 ... глибше ... 8 ... глибше. .. "і т. д. Повторіть наведену схему кілька разів. А потім переведіть сигнали: "Коли я буду вважати в прямому порядку, ви будете занурюватися в сон, а коли я буду вважати в зворотному порядку, ви почнете прокидатися ..."

Суперечливі сигнали призводять «важкого» учня в замішання і змушують зосереджуватися краще, ніж зазвичай. Перемикання змушує його відчути різницю в стані свідомості від занурення до пробудження і дає йому чітке уявлення про те, яку роль воно відіграє в СК-метод.

Для вдалого занурення «важкого» учня дуже ефективно поєднувати рахунок з диханням. Скажіть: "Відрахуйте десять глибоких вдихів і з кожним все глибше занурюйтесь в сон". Ви можете також поєднувати рахунок, дихання і навіювання.

Отже, виконавши весь вищенаведений комплекс СК-тех-нології, СК-невролог може навіть самого «важкого» і негіп-набельного учня ввести в СК-сон, виконати навчальну або іншу програму, а потім перейти до етапу посттрансового кодування за допомогою постгипнотического навіювання.

Позитивна реакція, отримана після завершення гіпнотичного СК-сну, називається постгипнотический феноменом. Зміст постгипнотического навіювання повинно бути ретельно опрацьовано СК-неврологом разом з учнем перед сеансом. Таким чином учень привчається брати на себе відповідальність за свої реакції в процесі СК-сеансу і після нього.

Слід уникати навіювань, що впливають на ра-циональное мислення учня. Ухвалення навіювання тісно пов'язане з системою переконань людини. Тому директиви, що посилаються в Несвідоме, повинні бути реалістичні і зрозумілі. Тільки тоді на зміну небажаного поводження прийде постгипнотический феномен. Навіювання повинні відповідати реальним потребам і бажанням людини, викликати його емоційний відгук. При наявності сильної мотивації постгипнотическое навіювання зберігається роками. Іноді воно триває все життя, як, наприклад, такі навіювання: "Раз і назавжди відмовтеся від сигарети" або "Ви завжди будете таким же струнким".

Постгіпнотіческое навіювання слід підкріплювати активною роботою Свідомості. Людям, які насилу долають стрес, показані щотижневі СК-сеанси в якості профілактики накопичується напруги. Постгіпнотіческіе навіювання спрямовані на те, щоб допомогти їм зберегти стан релаксації і у важких умовах. "Що б не трапилося в родині або на роботі, ви залишитеся спокійними і будете шукати вихід із становища".

Багато професіоналів вважають, що глибина трансу в момент навіювання повинна бути максимально можливою. Зовсім не обов'язково. Глибокий рівень трансу допомагає отримати необхідну реакцію на навіювання, однак легкий транс може бути не менш ефективним, якщо навіювання повторюються кілька разів. Пам'ятайте, що учень, сьогодні знаходиться в стані легкого трансу, в наступний раз може освоїти більш глибокий рівень. Тому слід вселити йому: "Наступного разу під час СК-сеансу ви поринете в два рази глибше і станете в два рази більш досконалий".

Постгіпнотіческое навіювання найбільш ефективно, коли воно пов'язане з повсякденною діяльністю Людини, особливо якщо остання настільки ж природна, як дихання. Наприклад, посттрансовое навіювання при ожирінні: "Кожен раз, коли ви вдихаєте, ви будете почувати себе ситим і задоволеним і утримайтеся від прийому їжі до схуднення і нормалізації ваги. Кожен вдих буде наповнювати вас достатком, як якщо б ви тільки що поїли". Для людини, яка старається поліпшити фігуру, необхідно наступне поствнушеніе: "Кожен раз, проходячи повз дзеркало, ви будете згадувати, що ви повинні стояти прямо, втягнувши живіт і гордо тримаючи голову". Алкоголіку ви можете сказати: "Кожного разу, побачивши питущого людини, ви будете згадувати, що не винесеш алкоголь і вважаєте за краще залишатися тверезим. Ви замініть спиртне якимось безалкогольним напоєм. Алкоголь вам огидний!"

Постгіпнотіческое виправлення поведінки часом дає хороші результати при використанні техніки залякування. Наприклад, ви говорите людині, яка хоче кинути курити: "Якщо ви купите пачку сигарет, у вас з'являться неприємні відчуття в животі. Якщо ви закурите сигарету, відчуєте нудоту. Якщо зробите затяжку, нудота помітно посилиться. Вам доведеться викинути сигарету, інакше вас вирве ". Перед тим як вдатися до техніки залякування, обговоріть можливість її застосування з пацієнтом. Цілком ймовірно, що він вважатиме за краще інші методи впливу.

Знайдіть час обговорити з пацієнтом всі деталі майбутнього навіювання, постарайтеся як слід дізнатися його переваги. Що підходить одній людині, іншому може здатися просто жахливим.

Ще один істотний аспект постгипнотического навіювання - передача контролю над почуттями учня. До кінця сеансу, перед пробудженням ви вселяє, що він може самостійно викликати в собі необхідний феномен. У разі безсоння ви можете сказати: "Щовечора, лягаючи в ліжко, говорите собі:" Спати всю ніч. Вранці прокинутися відпочив! "Ваше самонавіювання буде таким же сильним, як і моє".

Отже, посттрансовое кодування - це стисла до однієї-двох фраз сама суть навчальної, лікувальної або іншої СК-програми.

Віктор Михайлович Кандиба |  Метод Д. В. Кандиби заснований на наступних розвиваючих заняттях. |  А тепер кілька прикладів СК-терапії по методу Д. В. Кандиби. |  Перехід від тестів до СК-сну. |  Вікова регресія. |  Тимчасова прогресія. |  Автоматичне лист. |  Груповий, або масовий гіпноз. |  Непрямий гіпноз. |  Класифікація феноменів 1 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати