Головна

Розділ четвертий

1.  Chapter One (глава перша) The Eve of the War
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  4.  III. ГЛАВА Про НЕЗВИЧНИХ ЗДІБНОСТЯХ
  5.  IV. ГЛАВА ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ
  6.  Аліментні обов'язки батьків і дітей (глава 13).
  7.  вісімнадцятий ГЛАВА

Таємний недоброзичливець небезпечніше явного ворога.

Марк Туллій Цицерон. Обвинувальна промова проти Верреса II

Рене квапливо підіймалася вгору по сходах. Вона почула досить і поспішила сховатися, поки її не виявили. Опинившись на першому поверсі, вона потопала ногами, струшуючи з туфель грудочки бруду, змахнула з сукні павутину і швидко попрямувала до королівських покоїв, де можна було з легкістю загубитися в натовпі. Отже, герцог Бекінгем - нащадок короля Едварда III, передбачуваний наступник короля Генріха, голова суду перів, перший і самий заможний лорд королівства, багатством перевершував Генріха VIII, який володів маєтками і замками в дванадцяти графствах, пов'язаний кровними і шлюбними узами з вищими колами знаті, задумав вбити короля Англії. Добре це чи погано для неї?

Як казав її вінценосний батько, в політиці не існує понять "добро" і "зло". Важливі лише наслідки. Слід ретельно розглянути реальний стан речей з різних точок зору, прийняти до уваги всіх гравців, врахувати цілі кожного з них, після чого виробити лінію поведінки, що дозволяє з вигодою для себе скористатися ходом подій.

Король залишається жити, король гине, - що для неї краще?

Якщо король Генріх залишиться живий, не зміниться нічого, за винятком хіба що майбутнього будинку Стаффорд. Якщо король Генріх загине, кардинал Уолси позбудеться свого покровителя і захисника; Едвард Стаффорд, третій герцог Бекінгем, роздобуде корону. Бекінгем був лідером незадоволених перів, вищого дворянства, очолюючи фракцію жертв Уолси - представників найдавніших і найбільш знатних родів, які втратили свої освячені часом привілеї і посади, так само як і прихильність короля, через сина м'ясника з Іпсвіча, що піднявся на самий верх ієрархії . Відповідно, насамперед Бекінгем накаже позбутися обридлого лорда-канцлера. Два ведмеді в одному барлозі НЕ уживуться. Але герцог і не підозрює про козирною десятці, яку Уолси тримає в рукаві, карті, якої кардинал без роздумів скористається в разі загибелі свого вінценосного пана. А адже саме за цією картою і полює вона, Рене.

Ось і виходить, що все її плани поки ні до чого не привели. Кардинал Уолси відмовився бути присутнім під час її подання їх величності; банкет, який він збирався дати в честь короля і кавалерів ордена Підв'язки, був відкладений. Запас вивертів і хитрощів принцеси вичерпався. І якщо замах Бекінгема виявиться успішним, у кардинала не залишиться іншого вибору, крім як розіграти свою козирну карту. Отже, в доступному для огляду майбутньому вона втратить можливість заволодіти нею. Якщо тільки...

Якщо тільки вона не завдасть удару на випередження - в разі виникнення паніки і безладу! Хіба можна вибрати для цього більш зручний момент, ніж той, коли чутки про смерть короля досягнутий вух кардинала? Хвилювання, переполох, страх, хаос ...

Отже, король Англії Генріх VIII повинен померти.

Рене, нарешті, дісталася до галереї, битком забитої запашними потім придворними. Останні сумніви щодо її власної ролі в цій зрадницької грі покинули принцесу. Її ляльководам, королю Франциску і кардиналу Медічі, були потрібні не тільки послуги шпигуна, або злодія, або найманого вбивці, або чинять перелюб, вони були потрібні їм все і відразу, причому в одній особі!

"Мета виправдовує засоби", - напучував принцесу кардинал Медічі, коли вона піднімалася на борт корабля, розкішної каравели, що чекала її зараз в доках Грейсенда. І король з кардиналом вибирали її аж ніяк не навмання. Король Франциск, вважаючи принцесу гідної дочкою її віроломного батька, який досяг успіху в мистецтві високої інтриги, зупинив свій вибір саме на ній, справедливо вважаючи, що краще її ніхто не зможе задовольнити кардинала Медічі. Вони розставили їй пастку і спокусили спокусами, цілком відповідають її положенням, поповнили її і без того розкішний гардероб екстравагантними платтями і коштовностями, передали їй у підпорядкування загін спеціально підготовлених солдатів, підписали на її вимогу всі необхідні документи і навіть дали їй в супроводжуючі маркіза за власним вибору Рене. А її заплямована репутація сприяла створенню образу вітряної красуні, яка, вступивши в любовний зв'язок з простолюдином, своїми руками зруйнувала власні шанси стати королевою в якій-небудь країні. Так що ніхто не запідозрить Рене в підступність, необхідному для того, щоб взяти участь у замаху на життя самого короля. Правда, в глибині душі принцеса і сама сумнівалася, що володіє їм. Але вона повинна зробити все, що в її силах, щоб замах вдалося. Отже, як можна допомогти змовникам, не вступаючи в їх ряди? Дуже просто - потихеньку прибираючи перешкоди, що виникають у них на шляху.

План герцога відрізнявся простотою і ефективністю. Мабуть, Анну доведеться злегка підштовхнути в потрібному напрямку. Але хто цей світловолосий юнак? Для кого він шпигував за змовниками? Він бачив її. Відтепер її життя в його руках. Втім, вірно і зворотне.

- Свавільна Рене, королівська повія Франції, - сказав у неї за спиною чоловічий голос. - Б'юсь об заклад, що через пару тижнів нова фрейліна королеви стане заїждженій кобилкою в королівській спальні.

Чутки досягли узбережжя Англії раніше її самої і, в повній відповідності зі старим прислів'ям, набирали силу і ширилися, як кола на воді. Її вважали дикої штучкою і норовливої ??повією, не забуваючи прикидати вартість її приданого в золоті і земельні володіння. Чоловіки потайки пожирали її очима. Жінки посміхалися їй в обличчя і плювали вслід. Королева Катерина прийняла її зі стриманою тривогою. Король Генріх продемонстрував їй байдуже гостинність: він зважив її на вагах свого чоловічого інтересу і вирішив залишити в спокої. Що, до речі, цілком влаштовувало принцесу. У неї не було ні найменшого бажання зв'язуватися з ще одним королем. Єдина людина, якій вона могла хоча б частково довіритися, прибуває сьогодні - її найближча подруга, леді Мері, новоспечена герцогиня Саффолк.

Рене зупинилася у зали дозорної служби, яку місцеві дотепники називали "сторожкою". Сер Генрі Марни, віце-керуючий двором короля і капітан гвардії, як раз розмовляв з черговим офіцером.

Принцеса обережно зазирнула в залу. Король Генріх, оточений натовпом підлабузників і підлабузників, перекидався жартами з придворними кавалерами, приймаючи провінційних лицарів, які прибули на урочистості. Час від часу його величність тамував спрагу вином, закушуючи екзотичними фруктами зі стоїть під рукою страви. Рене запримітила парочку духовних осіб в яскраво-червоному одязі. Відразу два кардинала? Одним з них, безсумнівно, був верховний лорд-канцлер, його високопреосвященство кардинал Уолси. А ось хто ж другий? Кардинал Кампеджо? Невже він все ще в Лондоні?

Його превосходительство посол Франції монсеньйор Пьер-Франсуа маркіз де Руже про щось мирно розмовляв зі старим герцогом Норфолк, якому вже давно перевалило за сімдесят, сином його світлості графом Суррея і сером Уолтером Деверо з почту герцога. Поки вона розглядала цю компанію, читаючи по губах маркіза, про що йде мова, повз неї до короля кинувся герцог Бекінгем в супроводі кількох шляхетних дворян, брязкати зброєю. Явно в пику Уолси герцог вважав за краще яскраво-червоний камзол, розшитий золотом, і на грудях у нього лежали важкі золоті ланцюги, які свідчать про його походження, родоводу і займаних посадах. Рене спостерігала, як голови присутніх синхронно повертаються слідом Бекінгем, чоловіки вітають герцога, а король невдоволено хмуриться. Бекінгем відважив Генріху перебільшено ввічливий уклін і завів розмову зі своєю майбутньою жертвою. Невже він уже уявляє себе таким, що сидить на троні?

Рене, придушивши абсолютно недоречну зараз глузливу посмішку, зупинила пробігав повз спритного пажа, який тримав на витягнутих руках чергове блюдо з фруктами.

- Стривай, хлопчик.

Він покосився на принцесу, і очі його спалахнули.

- Міледі ...

Цього молодика, сина одного з офіцерів варти, вона готувала до того, щоб він став її очима і вухами при дворі. Вона жестом запропонувала йому відійти в сторонку і прошепотіла:

- Бачиш, он там французький посол стоїть поруч з його милістю Норфолком? Скажи йому, що я хочу поговорити з ним наодинці.

- Звичайно, міледі. Одну хвилину. Але ... - Він опустив очі, і його щоки, ще вкриті легким пушком, залила спекотна фарба. - Нен, моя дівчина, пообіцяла дружити зі мною, якщо я подарую їй шовковий шарф.

Посміхаючись, Рене вивудити з нізвідки золоту монету.

- Зводь Нен в якусь чисту харчевню в місті, пригости її тістечками з медом, купи їй цукрового півника і букетик квітів. А на зворотному шляху, я впевнена, ти заслужиш справжній поцілунок. - Оскільки руки юнаки були зайняті важкою срібним стравою, прикрашеним карбуванням, на якому купою лежали яблука, груші, чорнослив, вишні, сливи, абрикоси, полуниця і апельсини, привезені нею в дар їх величності з Франції, Рене сунула монету в рукав його камзола і підморгнула. - Воnnе Сhance! [19]

Хлопчик засяяв.

- Дякую вам, міледі! - Він ступив було до дверей, але потім зупинився, перехопив блюдо зручніше і кинув їй чудову стиглу сливу під схвальними усміхненими поглядами вартових.

І тут принцеса побачила його - білявого незнайомця з підвалу, - пробирається через переповнену здобувачами галерею в надії отримати доступ до приймальні короля. Він височів над усіма на цілу голову, золотоволосий красень, справжній скандинав з бронзовою від засмаги шкірою! На обличчі з правильними рисами виділялися бірюзові очі, які уважно дивилися по сторонам, нічого не пропускаючи. Його левова грива, по-старомодному довга, спадала до плечей, покритих шітим золотом коміром. Наряд його був суворим, бездоганним і дуже дорогим. Шосте відчуття підказало принцесі, що молода людина чужий тут. Але хто ж він такий?

І тут він помітив її, і погляд його обпік дівчину як вогнем. Молода людина тут же змінив курс і попрямував до неї.

Між ними постало маркіз Руже.

- Ви хотіли мене бачити?

- Де ми можемо переговорити без перешкоди? - Принцеса опустила сливу в ридикюль.

- У кабінеті у каплиці. - Руже взяв її під лікоть і повів геть.

Грайливо похитуючи стегнами, Рене попрямувала поруч з маркізом, а потім озирнулася. Незнайомець зупинився біля дверей вартового приміщення, дивлячись їй услід. Посміхнувшись їй, він злегка нахилив голову на знак вітання.

"Ми неодмінно поговоримо, причому дуже скоро", - вирішила принцеса, відчуваючи, як в животі у неї утворилася щемливу порожнеча.

Ружі супроводжував її в кабінет, що примикає до королівської каплиці. Після клацання пальців маркіза священик, який стояв біля бокового вівтаря в очікуванні охочих сповідатися грішників, безшумно вийшов. Маркіз акуратно причинив за собою двері і притулився до неї спиною.

Отже, Рене безроздільно заволоділа його увагою. Одна з причин, по якій вона вибрала Ружі як супроводжуюча, полягала в тому, що він вільно розмовляв на бретонском діалекті французької, який за межами графства розуміли далеко не всі. Зараз для принцеси не було важливішого завдання, ніж зберегти в таємниці все, що вона мала йому сказати.

- Хто цей другий кардинал, з сивою бородою?

Маркіз з викликом схрестив руки на грудях.

- Кардинал Лоренцо Кампеджо. У вас є ще питання?

Рене глянула прямо в темні очі Руже. Маркіз П'єр-Франсуа де Руже був чоловіком сорока з гаком років, середнього зросту і статури, з чорними як вороняче крило волоссям і сивиною на скронях. Маркіз вважався вельми привабливим чоловіком. Будучи вдівцем, він користувався незмінною популярністю у дам при дворі французького короля, особливо у вдів, які мріють обзавестися другим чоловіком. Маркіз вважався непоганим воєначальником і майстерним царедворцем, володів великими земельними володіннями і незмінно керувався виключно особистими інтересами. Він обожнював полювання, містив кількох коханок, жив в розкоші, що вважав цілком природним. Іронія долі полягала в тому, що королі не любили його, і це неабияк дратувало маркіза. Володіючи безсумнівним нюхом на небезпеку і талантом виживати в найнеймовірніших ескападах, Руже все-таки залишався передбачуваним і пересічним істотою, оскільки надмірні амбіції заважали йому скористатися гострим розумом до своєї більшої вигоді.

Рене прекрасно знала, що він не довіряє їй, недолюблює і зневажає її за те, що вона грає першу скрипку в їх сумнівному підприємстві. Говорячи військовою мовою, його призвали на службу, зобов'язали коритися без міркувань і негайно виконувати всі розпорядження принцеси. Але найбільше маркіза дратував той факт, що їй була доручена секретна місія, про яку він не мав ні найменшого уявлення.

- Розкажіть мені про нього.

- Кампеджо? Йому вже майже півстоліття, і, за чутками, він більш доброчесна, ніж стара потворна незаймана. Що вам від нього потрібно? Тільки не кажіть мені, що вас послали для того, що б спокусити його.

Так, мабуть, розмова буде довгим. Рене зітхнула.

- Прошу вас, відповідайте на питання.

- Власне, мені більше майже нічого додати. Він прибув до Англії, щоб спонукати короля на черговий хрестовий похід проти маврів, сподіваючись роздмухати колишнє полум'я в серці молодого лева. Жебракуючий жебрак, як і всі їх плем'я.

- Де він зупинився?

- У міському палаці кардинала Уолси, на площі Йорк-плейс.

Йорк-плейс! Свята Діва Марія, нарешті, справа зрушила з мертвої точки.

- Eh bien [20], якщо вже ми заговорили про це, вважаю, що можу поставити вас до відома про те, що я з'їжджаю з готелю "Грейхаунд" і переселяюся в будинок його світлості герцога Норфолка на Стренд. Повідомляю це на той випадок, якщо вам раптом знадобляться мої послуги ... Його світлість запропонував мені погостювати у нього, і я з вдячністю прийняв його запрошення.

"Зніжений дурень! Він же використовує тебе, а потім викине як непотріб".

- Ви потрібні мені при дворі. Готель розташовується в безпосередній близькості від палацу. А до Стренд на човні добиратися ніяк не менше години, в залежності від погоди. Ми прибули сюди не для того, щоб грати в м'яч. А якщо вам так вже хочеться оглянути нову іграшку Норфолка, то раджу вам бувати там з візитами, а не жити постійно.

Ружі наїжачився.

- Для чого я вам знадобився? Або ви хочете зробити з мене кімнатного песика?

- Будьте ж мудрі, Руже. Норфолк візьметься пригощати вас вином і розкішними стравами, увійде до вас в довіру і виманить у вас якусь обіцянку. Невже ви не розумієте, що саме в цьому і полягає його намір? Він зневажає Уолси і прагне встановити особисті стосунки з королем Франциском.

- До чого ви хилите, мадам?

- До того, що вам зовсім не обов'язково налаштовувати проти себе лорда-канцлера Англії. Поки ми діємо в інтересах нашого короля, нерозумно встановлювати близькі стосунки з важливими персонами цього двору. І ви поступите мудро, якщо ваше ім'я не стануть пов'язувати з ворогами Уолси.

Маркіз подався вперед, схопив Рене за зап'ястя і ривком притягнув до себе впритул.

- Зухвала дівчина! Не смійте читати мені нотації про правила хорошого тону і придворного етикету! - Погляд його зачепився за край скромного декольте принцеси. - Для чого ми прибули до Англії? На чию ліжко вам наказано пробратися?

- Відпустіть мене, месьє, - твердо сказала принцеса. - Інакше вам доведеться пошкодувати про свою поведінку, коли вас відкличуть звідси.

В його чорних очах блиснула ненависть.

- Невже я повинна нагадувати вам про те, що прибутковий рудник в Бретані, що приносить вам левову частку доходів, знаходиться в моїй владі? - Неголосно промуркотала вона.

- Ви сам диявол! - Заревів Ружі, відмовляючись вірити своїм вухам.

- Я наказала закрити його до тих пір, поки не повернуся до Франції, успішно завершивши доручену мені місію світу.

Його очі округлилися від подиву.

- Ви брешете!

- У моїх апартаментах лежить копія королівського указу. Що ви віддаєте перевагу - побачити його на власні очі або скористатися дорогоцінним часом, ще залишилися в нашому розпорядженні, щоб відновити свою кредитоспроможність?

На обличчі маркіза відбилася безсила лють.

- Чого ви від мене хочете?

Рене зовні здавалася зовсім незворушною. У неї було безліч причин для занепокоєння, але маркіз не входив в їх число.

- Для початку я вимагаю, щоб ви відпустили мене. - Він миттєво розтиснув руку. - Ось так то краще. - Принцеса обдарувала його чарівною посмішкою. - Кардинал Йорк. Я бажаю зустрітися з ним. Аудієнція повинна бути абсолютно неофіційною і ...

- Так ось куди вітер дме? - Руже презирливо пирхнув. - Повія королівської крові відправляють вивідати державні секрети?

Рене віддала йому ляпас, і маркіз від несподіванки навіть не встиг перехопити її руку.

- Мадам, ви відчуваєте моє терпіння, - прошипів він крізь зціплені зуби. Але, поглянувши їй в очі, він раптом зітхнув і криво посміхнувся, заспокоюючись. - Коли жінка б'є чоловіка, зазвичай вона напрошується на те, щоб її поклали в ліжко. Ви цього від мене хочете? Покувиркаться на молитовній лавці?

- Ви ведете себе грубо і нестримно, та ще й богохульствуєте ж. Ні, дякую. Перекидання мене не цікавить. Я хочу, щоб ви влаштували мені аудієнцію з лордом-канцлером. Ви ще здатні здійснити такий видатне діяння? - Уважно вдивляючись в обличчя маркіза, Рене раптом зрозуміла, що, крім батога, можна пустити в хід і пряник. - Так, визнаю, я зробила деякі заходи, щоб гарантувати вашу співпрацю, оскільки мені прекрасно відомо, що ви - не з тих чоловіків, які з легкістю приймуть верховенство жінки над собою. Але я спеціально просила про те, щоб саме вас призначили супроводжувати мене.

На обличчі Ружі знову відбилася розгубленість.

- Ви спеціально просили за мене?

- Не варто так засмучуватися, месьє. Ми з вами дуже схожі, хоча вам ще потрібно багато чому навчитися.

Маркіз почервонів до коренів волосся. До сих пір він вважав її досконалим нікчемою, не розуміються в дипломатії. Але тепер Ружі поставився до неї зовсім по-іншому. Повага змішувалося з презирством. Тонкі губи розтягнулися в хижої усмішці, оголюючи бездоганно рівні зуби.

- Мої вітання, мадам. Вам вдалося зробити на мене належне враження. До сих пір я не вважав, що нашому сюзерену дуже вже пощастило з родичами, але ви, зрозуміло, гідна дочка свого батька. - Він підніс її затягнуту в рукавичку долоню до губ і поцілував. - Можете розташовувати мною у всьому, що стосується виконання нашої місії. Що ж до кардинала Йорка ...

- Я б хотіла зустрітися з його високопреосвященством і передати йому особисте послання нашого короля.

Риси обличчя маркіза знову знайшли кам'яну твердість.

- Що за послання?

Рене посміхнулася, думаючи про шовкових путах.

- Таємниця нашого мирного посольства, справжня причина нашого перебування тут.

- Скажіть мені, - пошепки почав благати він, всім своїм виглядом висловлюючи невгамовне цікавість.

- Король Франциск, - Рене свідомо мучила маркіза, не поспішаючи ділитися секретами, - має намір укласти між Англією і Францією мирову угоду, підшукавши для своєї своячку гідного чоловіка-англійця.

- Тобто для вас?

- Напевно у доброго кардинала є кілька кандидатів на прикметі, який-небудь молодий англійський герцог або син герцога ... Я адже маю завидною приданим. - Принцеса виразно знизала плечима, дозволяючи пастці зачинитися.

- Ми прибули сюди, щоб підібрати вам дружина? - Руже виглядав здивованим і одночасно вкрай зацікавленим. - Але для цього зовсім не потрібно ваша присутність. Можуть пройти довгі місяці, перш ніж закінчиться відсів кандидатів, потім ще кілька місяців займуть переговори, потім підписання шлюбних контрактів ...

- Тоді давайте скажемо так: Уолси може прискорити процедуру пошуків. Він напевно вважатиме неймовірною удачею те, що саме до нього французи звернулися з подібним проханням. - Рене не збиралася розігрувати свій фарс до кінця, але це не мало рішуче ніякого значення. Їй просто потрібно було потрапити в замок Йорка. Чим швидше тим краще. Принцеса поклала руку на атласний рукав камзола маркіза. - Прошу вас, влаштуйте мені це побачення. Мені дуже потрібно зустрітися з кардиналом в палаці Йорка - сьогодні ввечері, вночі, як можна швидше!

Ружі опустив погляд на її руку.

- Подивимося, що тут можна зробити.

Сер Уолтер, провівши французьких шпигунів до дверей каплиці, повернувся на гучну галерею, звідки він міг одночасно спостерігати за кабінетом каплиці і за входом в приймальню короля. "Найбагатша наречена в усьому християнському світі", - сказав Норфолк. Дочка покійного короля Франції, своячка нинішнього сюзерена, двічі герцогиня, позбавлена ??невинності, але від того не втратила привабливості.

Норфолк, мовчазний і стриманий, ніколи не говорив нічого без цілком певної мети. Отже, розшифрував його слова Уолтер, герцог очікує від нього, що він прийме отримані відомості як керівництво до дії. Гра, яку Уолтер намір затіяти з дорогоцінної принцесою, безсумнівно, було того варте. Завоювавши її розташування - а при удачі і опинившись в її ліжку, - він поправить похитнулося добробут власної сім'ї. Хижа посмішка ковзнула по його губах. Навряд чи залицяння за принцесою стане для нього неприємною і нездійсненним завданням. Незважаючи на її, за чутками, гострий язичок, свавільна Рене представляла собою ласий шматочок.

На очі йому попався офіцер з гвардії Валуа. Чоловік зупинився, щоб оглянути уважним поглядом переповнену галерею. Груди його часто здіймалися. Мабуть, Уолтер ризикнув би припустити, що принцеса з успіхом вислизнула від свого тіло охоронця. Дружньо посміхнувшись офіцеру, Уолтер вимовив по-французьки:

- Ви знайдете свою вінценосну підопічну в каплиці. Вона радиться там з французьким посланником.

- Дякую вам, сер. - Охоронець говорив по-французьки з сильним італійським акцентом. - Мадам абсолютно не думає про власну безпеку і весь час уникає мене, на превеликий жаль.

- Бути може, якщо ви час від часу станете надавати їй деяку свободу дій, вона з великим розумінням поставиться до вашої опіки, - чемно порадив чоловікові Уолтер. Він простягнув офіцеру руку. - Сер Уолтер Деверо.

Офіцер міцно потиснув її.

- Лейтенант Армадо Бальоні.

- Бальоні? Я знав одного барона по імені Малатеста Бальоні, володаря Спелло.

На обличчі Армадо розцвіла посмішка.

- Малатеста - мій брат! Ви зустрічалися з ним?

- П'ять років тому я бився в рядах Ліги Камбраі [21] в Італії. З вашим поважним братом ми підняли кілька заздоровних кубків і повеселилися в компанії доступних жінок. - Уолтер не став згадувати про те, що в ті часи він був простим ратником, жебраком найманцем, якого були не по кишені навіть пристойні обладунки. І тут йому в голову прийшла блискуча думка. Він посміхнувся офіцеру з змовницьки виглядом, як чоловік чоловікові. - Як ви поставитеся до того, щоб пропустити пару кухлів кислого елю і побарахтаться з завшівевшімі, зате не прокаженими дівчатами легкої поведінки в публічному домі після півночі?

Армадо засяяв.

- Con piacere! [22] Сердечно дякую вам за запрошення!

- Дуже добре! Буду чекати вас біля парадного виходу з палацу. Ага, а ось і ваша принцеса. - Уолтер підніс руку до скроні, віддаючи жартівливий військовий салют, і відійшов, щоб вона не побачила його. Всьому свій час...

Королівська кров |  анотація |  Ристалище замку Тайрон, Ірландія, 1518 р |  Королівський замок в Амбуазе, Франція |  Розділ шостий |  Розділ сьомий |  Розділ восьмий |  Розділ дев'ятий |  Розділ десятий |  Розділ одинадцятий |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати