На головну

Королівська кров

1.  Be bold, be bold, but not too bold (будь сміливою, але не дуже сміливою), Lest that your heart's blood should run cold (щоб твого серця кров не бігла холодної).
  2.  ВНУТРІШНЯ середу ОРГАНІЗМУ. КРОВ.
  3.  Забір біологічних рідин для бактеріологічного дослідження (кров, ліквор, сеча, жовч, кал)
  4.  ЯКА ЗВ'ЯЗОК МІЖ ЦІ І КРОВ'Ю
  5.  капілярна кров
  6.  Королівська Опера Версаля

Думаю, в ній знайде себе кожна жінка. Хоча б тому, що кожна друга з них стає порятунком для свого чоловіка. Однак не кожному чоловікові вистачає сил зрозуміти, точніше, прийняти це. Мені не раз доводилося чути думку, що все до останнього чоловіка - самозакохані діти. Тим більше складно нам оцінити подвиг тієї жінки, яка тримає нас за руку.

Водоспад списана з дівчини, яка завжди зі мною. Якщо не фізично, то на рівні душі. Вона надихає мене, ділячись своїми думками. Вона мій кращий критик, «детектор щирості». Ночами, завершивши роботу над черговим текстом, я посилаю його їй електронною поштою. Знаючи мене краще за всіх, вона відзначає вдалі місця або виділяє вираження, де я прибрехав, надав дії надмірну художність.

Ні, Водоспад нема за вивертання себе навиворіт - за сміливість і прямоту. «Якщо ти почав писати щиро, то продовжуй це робити. Чи не викручуйся від правди ». У цьому стрижень її характеру, і саме цю рису, я думаю, дізнаються в собі багато моїх прекрасні читачки.

Вона і зараз поруч зі мною. В серце. Ми часом лаємося, розходимося в протилежні сторони, але я завжди чую її в собі. З якоїсь дивної телепатичного зв'язку. Я можу бути в іншому місті, в іншого протоки, в оточенні людей, які розмовляють іншою мовою, але все одно чую її тихий, вселяє впевненість голос. І стукіт її каблуків, і грудний сміх, і навіть слова, якими вона говорить з іншими людьми в іншого протоки. Невід'ємна частина мене. Чимала частина мого щастя.

Я впевнений: любов, яку ми відпускаємо, обов'язково до нас повертається. Примноженої. Повертається в іншому образі - спочатку приходять чужі люди, перевіряють нас, після стаючи рідними. Ось і Водоспад на початку книзі - далека. Дивиться на ситуацію ззовні, дає поради. Зближуючись з Погодою, вона стає все більше схожою на ту, що він втратив в автокатастрофі. Це визріває між ними, як плід, любов, світле початок всього. Інші слова, інші дотики - ніби продовження того, що було раніше. З минулого в сьогодення, а звідти ... Далі - не важливо. Головне те, що зараз. Однак Погода з водопаду не відрікаються від залишився позаду - це звело б нанівець усі зусилля. Як навчив нас класик, не знаючи минулого, неможливо зрозуміти справжній сенс сьогодення.

Вони стали один для одного маяками, що вказують вірний шлях. Саме в той період, коли це було потрібно найбільше. Але ж і буває, що дружба чоловіка і жінки викристалізовується в спокійну зрілу любов, вищу свою форму.

Ось ще дуже складний вибір в житті - визначити, який міст пройти, а який спалити. Завдяки Водоспад Погода не встає перед таким вибором - йому вдалося зберегти всі шляхи і одночасно вибрати той єдиний, на все життя. Погода, за логікою свого імені, повинен прийняти усі пори року, всі часи свого життя, не ховаючись ні від одного з них. Коли він робить це, то і Водоспад розкриває в його обіймах свою жіночу сутність. У найкращому сенсі цих слів. Кожна жінка шукає своє відображення в очах чоловіка. І та, хто скаже, що знайшла своє призначення в роботі, дітях, психології або в в'язанні - обманює нас або саму себе. Так вже влаштував Творець, що жінка народжується і триває нескінченно - в обіймах чоловіка.

Водоспад подарувала Погоді продовження життя. Так завжди надходить Жінка. Вона повертає віру чоловікові, коли від неї, здавалося б, нічого не залишилося. Вона дарує продовження життя ... Дитина. Я хотів такої кінцівки. На перший погляд вона може здатися сумною, але це зовсім не так. Дитина - найкраще продовження для історії життя Погоди. Її новий етап, новий вигляд.

Смерть Погоди - це прояв не жорстоке життя, а її милосердя. Це переродження. Смерть Погоди і народження його сина - дві сторони однієї медалі. Кожна з них може існувати окремо, але разом вони перетворюються в предмет, що має цінність. Він приходить до нас іншим, під іншим ім'ям, але в його венах тече та ж кров, та ж любов. І жінка, яка може оцінити це чудо, з честю проходить велике випробування своєї любові.

Образ Водоспад доповнений характером не менше хороших дівчат, які мене оточують (в Інтернеті зокрема). Їх якості збагатили характер героїні. Я зробив це не для того, щоб Водоспад виглядала в книзі ще прекрасніше. Я просто вірю, що жінки навколо нас, самі звичайні земні жінки, заслуговують найщиріших поваги і турботи.

Дякую за те що ви є. Поруч.

Свою першу книгу, «Солодка сіль Босфору», я написав на основі реальних подій. Просто взяв і переклав на папір свою історію кохання з дівчиною, на яку мріяв одружитися і з якою хотів мати дітей. Описав наші відносини аж до дрібниць - навіть про нашу собаку розповів. Але як тільки вийшла книга, як тільки вона стала бестселером і як тільки посипалися схвальні відгуки, все зруйнувалося. Ми розлучилися. Через півроку померла наша собака, а в квартирі, де ми жили, сталася пожежа. Я зробив помилку, виставивши напоказ те, що повинно належати виключно двом. Або, можливо, мені слід було заплатити свою ціну за успіх? Не знаю.

З тих пір я маю справу з вигаданими героями, ситуаціями. Реальними залишаються почуття. Вони завжди були для мене важливіше всього - сюжету, декорацій, героїв. За їх чесність ручаюсь.

«Мені тебе обіцяли» стала для мене апогеєм цієї чесності. Не заради читацького інтересу. Мені важлива чесність перед самим собою - і в цьому сенсі нічого не змінилося з першої книги. Мені здається, тільки так можна домогтися майстерності у творчості - кажучи мовою свого досвіду, а не маніпулюючи долями вигаданих героїв.

Часом людині гостро необхідно опускатися на дно існування, щоб усвідомити всю красу маленьких радостей. Торкаючись крайнощів, теж можна знайти гармонію, навчитися цінувати спокій, протягом часу. Цей шлях був мені цікавий, і я сам його пройшов. І заново відкрив для себе життя.

Почав цінувати те, що раніше не цінував. Бачити кольору, відтінки, які не помічав. Напевно, це неможливо було зробити, не втративши чогось, - на місці того, що втрачено, залишаються порожнечі бездонних ярів. І, намагаючись їх заповнити, починаєш сильніше цінувати життя. Вперше раптом розумієш, що щастя - це коли тобі нічого не потрібно в даний момент, крім того, що вже є. І дякуєш. Більше не подужає постійна сверблячка, щоб все швидше збулося, щоб швидше отримати бажане. Озираючись у минуле, дізнаєшся себе і в той же час здаєшся собі незнайомцем.

Погода теж прийшов до цього. Відмовився від образ, прийняв втрати минулого і, знайшовши в собі сили, почав жити заново. «Мені тебе обіцяли» - одна невелика історія людини, який навчився жити тоді, коли спогади - єдине, що у нього залишилося.

Навіщо мені потрібна була ця книга? Раз вже я затіяв цей відверту розмову, то не намагатимуся облагородити свої мотиви. Напевно, мені важливо було поглянути на себе з боку. Ця книга - історія повороту моєму житті, до якого прийшов після низки втрат. Хочу вірити, що хтось ще зможе поміняти багато чого в своєму житті, прочитавши цю книгу. Хочу вірити, що завдяки цій книзі хтось не заплатить більшу ціну, обійде підводні камені, знайде досвід трансформації без особистих втрат.

На жаль, ми неважливі учні і зазвичай не вчимося на чужих помилках. Але така можливість все одно існує - і нехай Доля буде для нас милостивим учителем, поблажливим до наших промахів, а ми будемо чуйними і уважними до її знакам.

«Мені тебе обіцяли» почалася так само дивно, як і закінчилася. Майже чотири жарких місяці роботи зараз бачаться мені одним днем. Ніби я сів на кухні з близькою мені людиною і поділився з ним пережитим. «Він» слухав, була розкурив не одна пачка сигарет, випита не одна кружка кави. Вся історія - як розмова одного вечора. Довірчий, щирий. Свого роду сповідь.

Раптом, в розпалі бесіди, ти ненароком помічаєш, що за вікном уже ніч. Дивишся на годинник: пішов п'яту годину розмови, нічого собі! Пора збиратися, викликати таксі. Допиває каву, встаєш з табуретки і розумієш, що ... все сказано. Все, що хотів сказати, сказав. Звільнився від наболілого, і з'явилося вільне місце для нового.

Е. С. 2010 р

Королівська кров

Бібліотека незримого Університету http://gaspod.net/

"Королівська кров": Клуб сімейного дозвілля; 2010

ISBN 978-966-14-0806-6

Ристалище замку Тайрон, Ірландія, 1518 р |  Королівський замок в Амбуазе, Франція |  Палац в Грінвічі, Лондон, квітень 1518 р |  Розділ четвертий |  Розділ п'ятий |  Розділ шостий |  Розділ сьомий |  Розділ восьмий |  Розділ дев'ятий |  Розділ десятий |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати