Головна

Фразімах

О Фразимаха (2-я половина V ст. До н. Е.) Відомо ще менше, ніж про Продіка. Стверджують, що він був вихідцем з Халкедона. Судячи зі збережених згадками, він дуже глибоко вдавався в діалектику суспільного життя.

Платон РоШ.1338 С - 344 А. Так слухай, сказав він, [Фразімах]: справедливим я називаю не що інше, k; ik корисне найсильнішому ... Будь-яка влада дає :); і <(> 1 мул, згідні з її користю ... Давши ж закони, корисні для себе, вона оголошує їх справедливими для підданих і порушника цих законів накази нает як того, хто кривдить і противника правді ... У всіх містах справедливе одне і те ж: це - користь постановленої влади ... Овчари або волопаси піклуються про благо овець або биків, годують їх і ходять за ними, маючи на увазі ... благо панів і своє власне ... ті ж думки у ставленні до підлеглих у самих правителів товариств ... як би звідси витягти свою користь ... Справедливість і справедливе ... є благо чуже, тобто користь людини найсильнішого і правителя, а, власне, для повинною і службовця це - шкода. Людина справедливий всюди виграє менш, ніж неспра-всдлііий ... Літі же всього дізнаєшся це, коли дійдеш до несправедливості цілковитою, яка кривдника робить найщасливішим, а скривджених і не бажають ображати - найнещасливішими. Така тиранія.

(Пер. В. Н. Карпова)

Гіппій

Гіппій з Еліди (2-я половина V ст. До н. Е) спростовував загальну значимість державних

I

законів, вважаючи їх насильством над окремою людиною. Загальнозначущі закони, наприклад шанування батьків, він вважав встановленими від богів. Гиппию приписували заняття математикою, астрономією, музикою, граматикою та іншими науками.

Платон Prof. 33 7 С. Закон ... будучи тираном лю-дей, часто діє насильно, проти природи.

А. ЗАГАЛЬНІ ПЕРЕДУМОВИ а. принципи буття |  античність |  С. вчення про атомах |  D. Виникнення світу |  античність |  F. БИОЛОГИЯ а. походження тварин |  '. Про органи тіла |  Н. ФИЛОСОФ І ДЕРЖАВА Ь. Філософ як член суспільства |  '. Яким чином досягти ЕУЕГТО |  софісти |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати