Головна

CCM 19.151 Samara

  1.  BG 18.48 Samara 270696
  2.  BG 18.65 Samara
  3.  CC.LC and SRG Samara 120695
  4.  CCM 20.124 Samara 140797
  5.  CCM 22.104 Samara 150797
  6.  Samara State Aerospace University

питання: (Без звуку).

Відповідь: Це небезпечно так думати, тому що можна заразитися такою хворобою думаючи "Який сенс ходити на кіртан або на клас". І якщо віддані можливо і недосконале проводять кіртан відповідно тим повчанням які дав Шріла Прабхупада і читають книги Шріли Прабгупади, то ми повинні слухати це. Таким чином ми лише підгодовуємо своє помилкове его думаючи "Ось цей відданий хороший, а ось цей нехороший, а ось цей точно поганий" і ми починаємо судити інших розмірковуючи таким чином разращівая своє помилкове его. Зрештою це завжди закінчується тим, що ми робимо висновок "Я самий кваліфікований, а всі інші неофіти і тому немає сенсу взагалі відвідувати їх лекції або кіртан". І якщо серед відданих розвинеться такий настрій. Те кожен буде боятися давати клас, думаючи "Я такий некваліфікований і як же я можу давати клас?" і все врешті-решт закінчиться тим, що не буде ні лекцій ні кіртанов. Всі віддані будуть ходити пригнічені. Проте не дивлячись на те, що ми все в кінцевому підсумку є неофітами, потрібно намагатися продовжувати і навіть просунуті віддані повинні приходити. Є навіть лист Шріли Прабгупади одному учневі яка не відвідувала програми, Прабхупада писав "Ми зараз знаходимося у Вріндаване і тим не менше я прошу своїх учнів проводити кіртан, проводити класи. Я там сам присутній і мене це задовольняє. Тільки будь ласка не думайте, що ви стали найкращим Парамахамса ніж ваш духовний вчитель ".

Питання: Чи повинен учень прагне до ініціації сам або почекати поки його рекомендують авторитети?

Відповідь: Обидва варіанти мають бути присутні. Потрібно бути сповненим ентузіазму і бажати цього, але також і бути готовим почекати поки це прийде.

Питання: Якщо відданий робить образи але не розуміє, що він їх робить. Що може очікувати такого відданого?

Відповідь: Зазвичай якщо він скоїв образу то інші віддані можуть сказати йому про це. Можна навіть очікувати, що Сам Крішна йому підкаже які помилки він робить. І якщо він робить якісь образи по відношенню до інших відданим, то Крішна дасть йому знати, що він накоїв, для того щоб він міг виправити це .. Крішна готовий прийняти наше недосконалість. Крішна не дасть нам згнити в цьому світі не виправивши своїх помилок.

9630 CCM 19 LC instract RG Suharevo 130796

питання: Гуру Махарадж! Ми знаємо, що ви завжди задоволені коли відданий стабільний в служінні. якщо відданий хоче змінити служіння або ашрам, як ви до цього поставитеся? Чи потрібно радитися з вами?

Відповідь: Поза сумнівами, що відданий проходить через різні ступені свого життя і тому він іноді може потребувати зміни служіння або в зміні ашрама, але людина не повинна цього робити за своєю власною примхою. Він повинен обдумати це питання дуже серйозно. Найкраще обговорити це питання з ким із старших відданих в цій місцевості. Якщо старші віддані вважатимуть це за необхідне можна повідомити про це і духовного вчителя. Але не обов'язково, що звернення до духовного вчителя має відбуватися з приводу найменшої зміни служіння. Але якогось старшого відданого серед місцевих керівників потрібно звичайно довести до відома і особливо президента храму, тому що президент храму відповідальний за служіння відданих в храмі. Найголовніше не виробляти будь то змін на основі якихось забаганок і примх. Ми можемо звичайно думати, що ми кваліфіковані краще всіх. Новачок може легко попастися на вудку Майї і вона може йому підкинути якийсь пропозицію "Так це рішення в свідомості Крішни!", Але насправді він замість розвитку просто деградує. Що ж стосується тих людей які збираються почати життя Ґріхастга, то вони повинні бути дуже серйозними в духовному житті бо в сімейному житті постійно йде боротьба за підтримку і тому слід створити належний баланс для того щоб і підтримувати свою сім'ю і при цьому залишатися відданим. Інакше відданий просто потоне в цьому океані мирських проблем пов'язаних з підтриманням своєї сім'ї. Не потрібно ускладнювати своє життя, вона повинна бути простою. Потрібно регулярно рано вставати, читати книги і по можливості приходити в храм оспівувати Святе Ім'я.

Питання: Ваша Божественна Милість! Вчора ввечері духовні вчителі розповідали свої спогади про Шріли Прабгупади. Чи не могли б ви теж щось розповісти?

Відповідь: Я був відданим в Лондонському храмі з 1971 по 1975 рік. Нам пощастило тому що Прабхупада в 71-му, 72-ом, 73-му роках приїжджав до нас щоліта і якийсь час був у нас. І мені також пощастило тому що мені вдавалося супроводжувати його на кількох проповідницьких програмах. Я був в групі санкіртани і у нас був автобус. У ті часи було не так багато транспорту і наш автобус був мабуть найкращим. І кілька разів мені надавалася можливість вивозити Шріли Прабгупади на ранкові прогулянки. Шріла Прабхупада завжди був дуже серйозний і дуже занурений в свідомість Кришни. І коли я вів автобус Шріла Прабхупада або тихо повторював мантру або повторював пошепки "Шикшаштака". Шріла Прабхупада був надзвичайно уважний до всього того що відбувається навколо. Одного разу ми поїхали в "Рідженсі парк" для того щоб там прогулятися і навколо було припарковано дуже багато різних машин. Цей парк такий круглий і ми їздили навколо нього і шукали місце де встати, зрештою я побачив місце де можна було поставити автобус. Я був трохи стурбований бо Шріли Прабгупади треба було трохи прогулятися, потім повернутися в храм і давати там клас і я став повертати до цього порожнього місця, але там виявилася табличка «не паркується" і тільки я спробував зупинитися як Шріла Прабхупада відразу помітив цей знак і сказав "Не зупиняйся тут". Але потім ми врешті-решт знайшли місце. Ці ранкові прогулянки бували досить цікавими я пам'ятаю кілька разів коли там ночували бродяги і бездомні на лавках. І коли віддані проходили повз них то вони читали вголос джапу. Ці бродяги прокидалися і говорили "Хто тут турбує мене?", Але як тільки вони бачили Прабхупада як відразу ж виявлялося повагу до нього. Прабхупада говорив їм "Доброго ранку!" і вони теж відповідали йому "Доброго ранку!". В 72-му році Прабхупада брав участь в ряді таких великих потужних проповідницьких програм і зокрема одна була з назвою "Кензін таун хол". Це був величезний зал і він був до країв заповнений людьми. І в кінці цієї програми один християнин піднявся з місця і почав задавати дуже образливі питання. І Прабхупада попросив відповісти на ці питання відданого. Івакі Нандана встав і дав такий потужний з великою переконливістю відповідь який розбив це питання в пух і прах і коли він закінчив свою відповідь, то весь зал зааплодував. Я сидів поруч з вйасасаной Прабхупади і Прабхупада повернувся до мене і на його обличчі була посмішка подібна сонця. Прабхупада був дуже задоволений тим, що його учень зумів так переконливо відповісти. Також Прабхупада їздив до Шотландії для того щоб встановити там Божества і наша група санкіртани поїхала туди разом з ним, щоб розрекламувати його візит. І перед тим як відправитися з Лондона ми в магазині купили невеликі Божества Джаганатх. І коли ми вже були в Шотландії я запитав Прабхупада "У нас група санкіртани і чи можемо ми мати у себе ці Божества Джаганатх?". І він сказав "Так! Вони можуть бути у вас і ви можете зробити для Них такий будиночок з дверцятами і все. Що ви їсте ви повинні спочатку пропонувати Божествам! Найголовніше, щоб все було чисто, а потім запропоновано". Я запитав його "Нам потрібно постійно проводити арати?". Він сказав "Так, по можливості можете проводити арати, але ці божества храмові і тому тут неможливий такий регульований стандарт, тому по можливості проводите, але найголовніше що все щоб ви їли, ви пропонували Божествам". Також я пам'ятаю як в Шотландії в місті Глазго в якому то великому міському залі Шріла Прабхупада давав програму. Цей зал був також заповнений людьми і все з великим ентузіазмом поставилися до лекції Шріли Прабгупади. І в кінці лекції один хлопець пройшов через весь зал, підійшов прямо до сцени і таким дуже зухвалим голосом сказав Шріли Прабгупади "Я Бог". І Прабхупада сказав йому "Ти не Бог, а ти дог" і весь зал вибухнув оплесками. У 1973 році Прабхупада приїхав до нас на Ратха Ятру, фактично він приїжджав на Ратха Ятру три роки поспіль. І це була найбільша Ратха має ядра і якраз на той час мій брат в Бога Маха Вішну Свамі отримав спадок 7 тисяч фунтів стерлінгів і я переконав його пожертвувати мені тисячу, щоб я купив автобус і міг поїхати до Ірландії і там проповідувати. Це був перший храм в Ірландії і Прабхупада послав нас туди, щоб ми відкрили цей храм. Решта 6 тисяч фунтів Маха Вішну Свамі витратив на Ратха Ятру, в ті часи це були дуже великі гроші. І він збудував велику і прекрасну колісницю для Ратха ятри, там також споруджено дуже великий пандал. І коли віддані робили колісницю, яка була в 35 футів, то вони зробили так щоб вона могла збільшуватися до 50 футів. Поліція вимагала щоб колісниця була не вище 35 футів і коли вони прийшли дивитися на неї то вона саме стільки і була, а потім коли поліція пішла то вони підняли її ще більше. Це була остання Ратха має ядра на цій площі, але на щастя це була і сама екстатично Ратха має ядра. Зазвичай вйасасану Шріли Прабгупади кріпили прямо на цій колісниці і в 1971 і 1972 році Шріла Прабхупада прямо так і їхав на цій вйасасане. Віддані які вели кіртан сиділи прямо на цій колісниці співали кіртан через величезні колонки. Прабхупада зійшов з вйасасани і покликав відданих щоб вони також зійшли і оточили його. І так він всю дорогу танцював в оточенні відданих. Він піднімав руки до неба і підстрибував, іноді він повертався обличчям до Господа Джаганатх і все віддані були в великому екстазі. А потім коли вони дісталися до цієї площі Прабхупада дав там лекцію. І в одному з коментарів до Чайтанйе чарітамріте Прабхупада написав, що після цієї Ратха ятри місцева газета опублікувала одну статтю де була також і фотографія, де колісниця Ратха ятри стояла поруч з колоною Нельсона яка є дуже високим монументом і фотограф так сфотографував, що колісниця виявилася вищою ніж ця колона і в заголовку були слова "Колісниця відданих Харе Крішна перемогла колону Нельсона". Шріла Прабхупада був дуже задоволений цим і він навіть написав про це у своєму коментарі. І в тому ж році Шріла Прабхупада встановив Божества Радха-Гокул-Нанда. Це був дуже екстатично фестиваль і Шріла Прабхупада сам особисто вимив Божества. Він був не дуже то задоволений вйасасаной яку зробили віддані. Вони пообдіралі всякі причандали з каміна і інших речей і з усього цього зробили потім вівтар і вйасасану. І ця вйасасана була такою дуже гострою і як би спрямованою кудись. Шріла Прабхупада запитав тоді "Що це? Сидіння для Господа Шиви?". Але все таки не дивлячись ні на що фестиваль був дуже екстатично і Шріла Прабхупада запропонував першу аратіку цим Божествам і потім він разом з усіма відданими танцював навколо Божества у вівтарній кімнаті. Є фільм знятий тоді, а також багато фотографій, де Прабхупада танцює з руками піднятими до неба, кілька фрагментів з його ігор.

Питання: Ваша Святосте! Розкажіть будь ласка про чотирьох стадіях ванапрастхі, а також про різницю між рівнем Брахмана і розумінням Брахмана.

Відповідь: Я нічого не знаю про чотирьох стадіях ванапрастхі. Є чотири ступені санйаси. Перший ступінь - це коли він залишає свій будинок, переселяється куди не будь на околицю села і там для нього яка був невелика хатина і члени його сім'ї приносять йому їжу туди. Другий ступінь - це коли людина вже не приймає Прасад від членів своєї сім'ї, але живе поки також на околиці села і або збирає пожертви, або харчується якимись залишками зерна і т.п. третій ступінь - це коли він залишає своє село, подорожує і починає залежати тільки від пожертвування і милостині. Остання щабель - це коли відданий занурений в любов до Крішни і він повністю залежить від того, що йому пошле Крішна. Мадхавендра Пурі був великим відданим стоять на цьому ступені Парамахамса.

Друга частина питання, різниця між рівнем Брахмана і розумінням Брахмана. Істинний рівень Брахмана це займатися відданим служінням. Слово Брахман позначає "духовний". Коли ми наприклад читаємо про рівень Брахмана, то Прабхупада пояснює, що це людина яка піднявся до рівня духовного розуміння. Крішна - Парам Брахман. Розуміння Брахмана може ставитися до теоретичного розуміння духовного життя, але усвідомлення і розуміння цього рівня означає практичне застосування цього знання.

Питання: Дорогий Гуру Махарадж! Скажіть будь ласка як позбутися страху?

Відповідь: Прийміть притулок у Крішни! Крішна - це Абхай Чаран, у Його лотосних Стоп немає страху. Чим більше ми залежимо від Крішни, тим більше в нас віри в те, що Він нас захистить при будь-яких обставинах.

Питання: Ваша Святосте! Ви сказали, що спілкування з відданими очищає серце людини і він відчуває бажання прийняти ініціацію у гуру, не могли б ви пояснити цей момент?

Відповідь: Спілкування з відданими очищає, бо віддані займаються відданим служінням і тому Крішна еманірует з них. Буквально через їх слова, дії і думки. Ось чому спілкування з відданими очищає. І також завдяки спілкуванню з відданими людина дізнається про сам процес відданого служіння. Він дізнається про необхідність прийняття духовного вчителя. Він бачить приклади того як інші віддані взяли духовного вчителя і слідують його повчанням дуже серйозно. І тому той хто щирий завдяки спілкуванню з відданими також захоче слідувати про їх стопах. Віддані завжди проповідують І якщо хто потрапляє в спілкування з відданими, то йому пояснять про необхідність залишатися в цьому суспільстві і необхідності прийняття духовного вчителя. Таким чином він переконається в важливості цього. І природно що якщо спілкування йде правильно то це бажання практикувати віддане служіння правильним чином стає все сильніше і сильніше.

Питання: Щоб очистити наші бажання потрібно направити їх на Крішну, на Його задоволення, а як бути з бажанням займатися гріховної діяльністю. Як очистити ці бажання?

Відповідь: Існують чотири принципи: відмова від вживання м'яса, відмова від азартних ігор, відмова від інтоксикацій, відмова від незаконного сексу. Але існує заміна. Замість м'яса ми їмо Прасад, замість інтоксикація також Прасад. Замість гріховної діяльності здійснюємо позитивну діяльність кіртан, служіння Божествам. Шріла Прабхупада говорив, що багато людей люблять ходити в ресторани влаштовувати там галасливі вечірки, танцювати і так далі. Ми також влаштовуємо фестивалі, танцюємо, співаємо і приймаємо смачну їжу. Ми повинні просто бути дуже зайняті в духовній діяльності, щоб у нас просто не залишалося часу на гріховну діяльність. Поступово відданий таким чином звикне в свідомості Крішни і втратить будь-який інтерес до гріховної діяльності.




 SB 3.25.25 Moscow 111093 |  Сс9348 SB 2.10.7 Moscow 310393 |  SB N Lec |  C 240798 Layer-3 |  CCM 8gl |  CCM 8gl |  CCM 8gl |  CCM 8gl |  CCM 8gl |  CCM 8gl |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати