Головна

CCAdiL 10

питання: (питання з приводу аскез скоєних Шрі Туласі Деві)

Відповідь: Це недовга історія і я не пам'ятаю всі деталі. У книгах Шріли Прабгупади про це нічого не говориться, але існує касета яку записав відданий Амала бхакта і ця інформація зібрана з різних Шастр. Але також я чув і те, що старші вайшнави кажуть, що не всі ці історії приймаються нашої сампрадайей. І так як це не описано в книгах Шріли Прабгупади і з того, що є не всі зізнається нашої сампрадайей, я думаю, що не буду все це переказувати і краще будемо триматися за те, що сказано в книгах Шріли Прабгупади.

Питання: Чи прийняли супутники Господа Чайтанйі які були домохозяевами спосіб життя санйаси або як Господь Чайтанйа говорив, що санйаса це не для століття Калі.

Відповідь: Коли Господь Чайтанйа говорив, що санйаса це не для століття Калі, то Він мав на увазі санйасу майаваді. Було багато послідовників Господа Чайтанйі - санйасі. Як Парамананда Пурі, Брахмананда Бхараті і інші. Але в Писанні не говориться, що вони раніше були домохозяевами. Можливо вони були брахмачарі які відразу стали санйасі. Що ж стосується учнів Господа Чайтанйі домохазяїнів то я ніде не чув щоб вони брали санйасу як Шивананда Сена, Адвайтачарйа, Шріватса. Але в усякому разі це було дуже незвично як у випадку з Господом Чайтанйей, коли у Нього була молода дружина і стара мати яка залежала від Нього, приймати санйасу і для бенгальців це було насправді великою трагедією. Тому що бенгальці за своєю природою сповнені почуттів і вони дуже прив'язані до членів своєї сім'ї. У Бенгалії є знаменита п'єса, вона називається "Німа санйас". Це дуже довга п'єса і люди всю ніч дивляться її і все починають плакати, як Господь Чайтанйа залишив Свою дружину Вішну прийом і мати і тому ми можемо бачити, що це було дуже незвично для молодого гріхастхі приймати санйасу. Але нічого не було незвичайного в тому, що брахмачарі так і залишалися брахмачарі, а потім ставали санйасі, або люди старшого віку брали санйасу. І навіть в нашій сампрадайе Шріла Бхактісіддханта Сарасваті і також Шріла Прабхупада підтримували, то, що віддані приймають санйасу заради проповіді. Деякі віддані повинні взяти на себе цю місію, подорожувати, постійно проповідувати і поширювати місію Господа Чайтанйі по всьому світу. Прабхупада описує як Дакша прокляв Нараду Муні. У Дакши було багато синів і він був Праджапаті (первородітелем), але Нарада Муні зумів переконати всіх синів Дакши, щоб ті прийняли спосіб життя санйаси і вирушили в ліс. Дакша дуже розсердився, але так як нічого не поробиш він справив на світло ще тисячу синів. Але Нарада Муні переконав і їх щоб вони також прийняв зречення спосіб життя. І тоді Дакша сказав Нарада Муні "Ти не розумієш як слід чинити правильно. Людина спочатку повинен стати домогосподарками і перенести всі страждання сімейного людини, а потім він вже зможе краще прийняв зречення спосіб життя. А тепер я проклинаю тебе і ти не зможеш більше залишатися ніколи на одному місці". Тому Нарада Муні постійно проповідує і подорожує скрізь. Шріла Прабхупада також говорив "Мене прокляли батьки моїх юних учнів. І тепер я хочу перенести це прокляття на моїх учнів і особливо санйасі. Для того щоб я сам зміг залишатися на одному місці і переводити Шрімад-Бхагават". Тому санйасі повинні завжди подорожувати і проповідувати. Вони не можуть залишатися на одному місці більше ніж на три дні і іноді навіть не більше трьох годин. Прабхупада також говорив, що "Домогосподар повинен зробити свій будинок храмом і запрошувати туди людей приймати Прасад". Обов'язок санйасі - це подорожувати і проповідувати, йти від хати до хати, від села до села, з міста в місто, з країни в країну і всюди проповідувати.

Я думаю, що на цьому ми зупинимося бо нам потрібно підготуватися для того щоб відправитися на наступне місце нашої подорожі. Харе Крішна!

SB 3. .28-32

питання: (Без звуку).

Відповідь: Добре, що це присутнє і це дає початок. Якщо ми хочемо повернутися назад додому до Бога то ми повинні зрозуміти хто такий Крішна, яка Його форма і тоді ми повернемося.

Питання: Душа є джерело енергії для тіла і якщо це джерело енергії навіщо ж тоді тіло постачати продуктами харчування?

Відповідь: Матеріальна форма влаштована таким чином, що вона потребує постійного зміні і оновленні і форма цього тіла постійно змінюється. Наприклад якщо ви водій автомашини, то машина їде бо ви перебуваєте всередині, але тим не менш їй потрібен бензин, масло і все інше.

Питання: (Без звуку).

Відповідь: Перший вид діяльності - це майа покриває пам'ять живої істоти і жива істота в результаті цього не пам'ятає хто воно таке. Потім майа кидає жива істота в глибини невігластва і таким чином жива істота починає займатися різноманітною огидною діяльністю.

Питання: (Без звуку).

Відповідь: Це може бути і те й інше. Часто нам здається, що всі ці перешкоди нам влаштовують демони, але відданий розуміє, що насправді в цьому сенсі це все влаштовано Крішною. Тому що якщо демони лагодять нам якісь перешкоди, то ми повинні долати їх і далі проповідувати свідомість Кришни. Не можна думати так, що якщо якийсь демон лагодить нам перешкоди, то ми сідаємо і говоримо "Все - це план Крішни і тому ми більше не будемо нічого робити". Відданий повинен щосили намагатися виконати запропонований йому борг. Але він також і розуміє, що все в руках Крішни і кінцевий результат завжди в руках Крішни.

Питання: Чи є найголовніша якість в Крішни на якому відданий повинен сконцентруватися?

Відповідь: Не обов'язково! Крішна всепрівлекающ і у Нього багато різних аспектів і Він може залучати відданих по різному.

Питання: (Без звуку).

Відповідь: Ми повинні приймати це позитивно, а не негативно. Слід вважати це чимось на зразок ліки.

Питання: В Шрімад-Бхагават сказано, що коли Йадави покинуть цю Землю, то вони будуть знаходитися в п'яному стані і вони посваряться між собою. Як слід розуміти, що такі піднесені особистості і супутники Крішни могли бути п'яними? І чи можливо для кшатрія вживання алкоголю і так далі?

Відповідь: Кшатрии дуже відважні і дуже агресивні люди, тому їм в деякій мірі дозволяється здійснювати таку діяльність. Прабхупада говорив, що іноді кшатрії відправлялися в ліс і вбивали тварин, але це зовсім не означає, що вони не несли відповідальності за свої гріхи. Вони повинні були потім виконувати якісь обряди і дії щоб анулювати ці реакції, нейтралізувати їх. Але в конкретному випадку з йаду все це було влаштовано Господом і в 11-му пісні Бхагават все це докладно пояснюється. Один з молодих членів сім'ї йаду на ім'я Самба одягнувся подібно вагітній жінці і всі молоді члени цієї родини пішли до великим мудрецям і запитали "Хто народиться у цієї дівчини?". Мудреці все зрозуміли і дуже розгнівалися від їхнього вчинку. Вони сказали "Ця людина народить шматок заліза і цей шматок заліза спричинить знищення всієї вашої династії". І так вийшло, що цей Самба справив на світло шматок заліза і він був настільки цим наляканий, що всі вони стали терти цей шматок заліза перетворюючи його в порошок. Цей порошок вони кинули в воду і також кинули туди маленький шматочок який так і не змогли розтерти до кінця. І одного разу ці йаду пили рисове вино і сп'янілі вони пішли на берег моря і там посварилися. На місці тієї залізної пилу яку вони кинули в море виріс бамбук і коли вони посварилися то вони вирвали ці виросли бамбукові палиці і стали битися на них. І насправді цей бамбук внаслідок пилу викинутої ними в море був залізним і таким чином вони почали цим залізним бамбуком вбивати один одного. Але це слід вважати промислом Крішни. Таким чином Крішна закінчував Свої ігри на цій планеті.

Питання: (Без звуку).

Відповідь: Зазвичай відданий не повинен благати Крішну про матеріальне. Відданий повинен благати Крішну допомогти йому звільнитися від матеріальних бажань. Але навіть якщо людина відчуває матеріальні бажання і молиться Крішни, то таким чином він прив'язується до Крішни і Крішна йому допомагає. Ми повинні розвинути свою прихильність до Крішни і всі наші думки, вчинки, слова повинні бути пов'язані з Крішною. У людини є бажання і це природно для душі, але слід свої бажання направити в таке русло щоб задовольняти Крішну, щоб вони були приємні Крішни.

Питання: Наприклад коли наш учитель був дуже хворий то ми все дуже молилися Крішни, щоб він одужав. А Крішна знає все це. Могли ми так робити?

Відповідь: Тоді навіщо взагалі робити що небудь? Адже Крішна все знає. Крішна хоче бачити наскільки ми щирі. Крішни нічого не потрібно але ми все одно пропонуємо Йому багато різних речей. Крішна дає нам можливість використовувати свій творчий хист, свої бажання таким чином. Щоб вони були приємні Йому, щоб вони задовольняли Його і в кінці кінців Він відповідає нам взаємністю.

Питання: Насправді у Бога немає імені. Як це зрозуміти, Крішна - це вище пізнання?

Відповідь: У Крішни немає матеріальних імен та все Його імена духовні. Він - ніргуна. У Нього немає матеріальних якостей, але у Нього є духовні якості.

Питання: В одній книзі я прочитав як одного разу до Йамуне пішов професор і у нього була з собою певну суму грошей. Коли він підійшов до річки, то до нього наблизився чоловік і сказав йому, що його духовний вчитель вмирає і йому терміново потрібна ця сума грошей, інакше його гуру помре. Щоб як то довести ці свої слова Вайшнав взяв у цього професора ручку і став її доїти і коли з неї потекло молоко як з вимені корови. Те професор спробувавши його на смак не знайшов ніяких відмінностей з справжнім молоком.

Відповідь: Прабхупада каже, що зазвичай вайшнави не демонструють таку містику. Зазвичай вайшнави не займаються демонстрацією містичних сил. Іноді коли це дійсно потрібно, то це може статися, але зазвичай немає.

Харе Крішна!




 BG 10.17 Ekaterinburg |  BG 10.9 Ekaterinburg 201093 |  SB 1.1.29 Novosibirsk +231093 |  CCM 17 Vladivostok 271 093 |  SB 3.9.12 Vladivostok 281093 |  CCAL 1.150. Vladivostok 281 093 |  SB 3.9.13 Vladivostok 291093 |  SB Rostov 311093 |  SB 3.5.44 Rostov 011193 |  SB 3.5.23 St.Piterburg 031193 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати