Головна

глава 13

  1.  Chapter One (глава перша) The Eve of the War
  2.  I. ГЛАВА Про самадхи
  3.  II. ГЛАВА Про ДУХОВНОЇ ПРАКТИЦІ
  4.  III. ГЛАВА Про НЕЗВИЧНИХ ЗДІБНОСТЯХ
  5.  IV. ГЛАВА ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ
  6.  Аліментні обов'язки батьків і дітей (глава 13).
  7.  вісімнадцятий ГЛАВА

Орсон висмикнув зі стіни дротик, обережно зняв з нього шоколадний батончик і сховав у кишеню. А дротик акуратно прибрав в алюмінієву тубу для зразків з кришкою, що закручується.

- Тільки не їж цю шоколадку, Док! - Попередив Брейгель.

- Чи не торкайся мене як ідіота, - глузливо подивився на фламандця біолог.

- Що? - Здивовано звів брови той.

- Я мав на увазі ... - Орсон спрямував замислений погляд на стелю. - Напевно, я хотів сказати щось інше?

- Так як вам вдалося мене витягнути? - Запитав Камохін.

Осипов посміхнувся і показав два Пакаля з павуками.

- Опа! - Здивовано підняв брови Камохін. - Це як же?

- Знайшли тут, між плит.

- Навіщо тобі отруєний батончик, Док? - Знову почав приставати до Орсону Брейгель.

- А як ти збираєшся шукати пастки? На дотик?

- Док, ми живемо в двадцять першому столітті, - фламандець посміхнувся і показав біологу мовляв. - Якщо пастка - це ще один захований Пакаль, то прилад запищите, як тільки ми підійдемо до неї.

- А якщо немає?

Брейгель спантеличено прикусив губу.

- Саме так, - посміхнувся Орсон з найвищим почуттям власної гідності.

І, розмахнувшись, закинув уже неабияк пом'ятий шоколадний батончик подалі в темряву.

- Чи не компостують мене, Ян. - Біолог поправив сумку на плечі і, підсвічуючи ліхтариком, впевнено рушив уперед.

- Може бути, ти хотів сказати «Не Прес»? - Запитав, наздогнавши його, Брейгель. - А, Док?

- Може бути, - не став сперечатися англієць. - Я знаю росіянин не так добре, як ти. Але тим не менш ти ж мене зрозумів?

- А як щодо торкань?

- Яких ще торкань?

- Ну, ти сказав: «Не торкайся мене, як ідіота». Або щось на зразок того.

- Я хотів сказати - не чіпай мене, як ідіота! Ось!

- Все одно незрозуміло.

- Може бути, «не поклав мене за ідіота», Док? - Припустив Камохін.

- Може, і так, - знову погодився Орсон. - А що, росіяни так кажуть?

- Кажуть, - підтвердив Камохін.

- Дивно, - знизав плечима Орсон.

- Що саме?

- Та у вас все дивно. - Англієць підібрав з підлоги шоколадку і знову кинув її. - Ось ти, наприклад, побував не на тій Землі.

- Що значить не на тій?

- Істота, з яким ти сидів на дереві, було схоже на людину?

- Це і була людина! Не такий, як ми, але все одно людина!

- Дуже добре, - кивнув біолог. - А істоти, що напали на вас, були схожі на крокодилів?

- Так, але вони вміли лазити по деревах!

- Між іншим, еволюцію на Землі ніхто не відміняв. І живі істоти продовжують змінюватися, пристосовуючись до мінливих умов навколишнього середовища.

- І людина теж? - Запитав Брейгель.

- А чим ми гірші за інших? - Посміхнувся Орсон.

- Я думав, ми краще, - сказав фламандець.

- Помиляєшся, - запевнив його вчений. - Ми змінюємося так само, як їжаки, єхидні і крокодили. А може бути, навіть швидше за них. Тому що живемо в отруєних містах і їмо чортзна-що. Наприклад, гамбургери, чіпси і хот-доги, запиваючи їх колою і кавою.

- Чим поганий кави? - Здивувався Брейгель.

- Існує тільки два здорових і корисних напою. - Англієць, як Черчілль, виставив два пальця. - Чай і пиво!

- А як же молоко? - Запитав Осипов.

- Я мав на увазі напої, придумані людиною.

Орсон підняв шоколадний батончик, посвітив на нього ліхтарем, як ніби хотів переконатися, що з ним все в порядку, і знову запустив його вперед.

- Так ось, повертаючись до еволюції. Місце, де побував Ігор, могло бути нашим майбутнім.

- Шутишь? - Недовірливо покосився на біолога Камохін.

- Ні, - незворушно спокійно відповів той.

- Якась дивна це майбутнє, - помахав рукою Камохін. - Чи не таке, яким я його уявляв.

- А що ти уявляв? Літаючі міста? Робота на кухні? Відпустка на Місяці?

- Ну, щось на зразок того, - трохи зніяковіло зізнався стрілок.

- Забудь, - ледь помітно посміхнувся Орсон. - Нічого цього не буде.

- Чому?

- Глобальне потепління призведе до глобальної екологічної катастрофи. Велика частина суші виявиться затопленою. Відповідно, поштовх до подальшого розвитку отримають водоплавні види тварин. Домінувати серед них будуть, природно, хижаки. Людям же доведеться пристосовуватися жити на невеликих залишилися ділянках суші і, можливо, на деревах. Природно, ні про яке промисловому розвитку в таких умовах говорити не доводиться.

- Але я не бачив ніяких слідів того, що було раніше.

- А що саме ти б хотів побачити?

- Вдома ... Якісь інші штучні споруди ... Адже якщо дерева росли з води, значить, глибина там невелика.

- Ну, по-перше, ти бачив лише незначну ділянку території світу майбутнього. А по-друге ... Знаєш, скільки часу буде потрібно для того, щоб сучасні міста повністю зникли з лиця землі? За умови, що людей не стане і не буде кому займатися реконструкцією і відновленням старіючих будівель?

- Скільки?

- Сто років.

- Не може бути!

- В усьому винні бетон, друже мій. Він фарбує і тріскається куди швидше дерева або цегли. У тріщини потрапляє вода, яка, замерзаючи, розриває бетонні плити і балки зсередини. У країнах з жарким кліматом є інші фактори, які роблять сучасні споруди вкрай недовговічними. Так, наприклад, висока вологість і температура згубні для металевих несучих конструкцій. Одним словом, якщо через сто років після того, як люди покинуть міста, ми опинимося на території одного з нинішніх мегаполісів, ми не побачимо нічого, що вказувало б на присутність тут колись людини. Якщо, звичайно, ми не станемо виробляти археологічні розкопки.

Шоколадний батончик знову полетів вперед, підтверджуючи тим самим, що шлях безпечний.

- А чому навколо було темно? - Запитав Камохін.

- Ти ж сам сказав - ніч.

- Це я так подумав.

- Вважаю, твоя думка близька до істини.

- Але на небі не було зірок.

- Значить, було хмарно.

- А то, що людина, що сиділа на дереві, не любив світло і міг бачити в темряві?

- Слухай, звідки я знаю? - Скривився Орсон. - Я не захищаю дисертацію, а просто так ... Міркую вголос. Я не готувався спеціально до цього виступу.

- Тобто нас чекає майбутнє на деревах в оточенні злісних крокодилів? - Запитав Брейгель.

- Ну, щодо нас я сильно сумніваюся, - посміхнувся Орсон. - Це тільки в кіно мутація відбувається за кілька хвилин. Але якщо говорити про наших далеких нащадків, то я б сказав, що подібне дуже навіть може бути. І, на мій погляд, це не найгірша доля, що може чекати людство.

- Але це означає, що Сезон Катастроф закінчиться?

- Про це краще спитай у Віка, - спритно відпасував питання Орсон.

- Док-Вік, що скажеш?

- У тій реальності, де побував Ігор, Сезону Катастроф могло і зовсім не бути, - відповів Осипов. - З іншого боку, темрява і дивні істоти, як на дереві, так і в воді - все це може бути наслідком чергового розлому ... Взагалі, мені не хочеться займатися порожніми спекуляціями на цю тему. Ігор міг побувати де завгодно - в минулому, в майбутньому, в іншому вимірі, на іншій планеті ...

- А як тобі здалося? - Запитав Брейгель у Камохіна.

- Що саме? - Не зрозумів той.

- Де ти побував?

- Не знаю.

- Ну, чисто по відчуттях? Повинен же ти був щось відчути?

- Я відчував тільки те, що я мокрий ... І запах якийсь дивний ... Сірчистий.

- Сірчистий? Це як?

- Не знаю - мені так здалося.

Орсон підняв шоколадку і вже звичним рухом руки, ніби граючись, кинув її вперед.

Батончик зник в темряві.

За мить коридор осяявся полум'ям.

Вогненна куля спалахнув в центрі проходу, зі зловісним скворчаніем швидко розрісся, заповнивши собою весь периметр, потім знову стиснувся до розмірів футбольного м'яча. І - зник. Наче нічого й не було.

- Ми залишилися без шоколаду, - сказав Брейгель.




 глава 2 |  глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати