Головна

Фоно-когнітивний контрапункт: фон - ... - фон - ко

  1.  Глобальний контрапункт: лок - ... - лок - глоб.
  2.  Иньский контрапункт: ян - ... - ян - інь.
  3.  Когнітивно-стилістичний контрапункт: ко - ... - ко - стіл.
  4.  Когнітивно-фоновий контрапункт: ко - ... - ко - фон.
  5.  Локальний контрапункт: глоб - ... - глоб - лок.
  6.  Янський контрапункт: інь - ... - інь - ян.

Ця формула зручна в делікатних ситуаціях, коли потрібна тривала підготовка перед тим, як сформулювати своє прохання, думка і т. П. Іноді процес проголошення фонових фраз затягується - рівно до тих пір, поки протагоніст не стане ясно, що партнер готовий до сприйняття когнітивного закінчення :

- Весна! (Фон) Травка вже всюди повилазили ... (фон) зазеленіли, свіженька така ... (фон) І вітерець такий ласкавий ... (фон) Ніжний, що вабить ... (фон) Ручьи біжать всюди ... (фон) Тріска на тріску - і то лізе. (Фон) Можна, я тебе поцілую, Фотінія? (Ко)

- (В магазині) Я - чоловік серйозний. (Фон) Вже немолодий, але і не старий. (Фон) Ні в якому разі! (Фон) Словом, в самому розквіті сил і засобів. (Фон) Загалом, костюм мені потрібен, піджак та брюки. (Ко)

Вправа 13. У таких ситуаціях і в п'яти ситуаціях за своїм вибором придумайте звернення за формулою "фоно-когнітивний контрапункт".

1. Запрошення неофіційне коханої жінки на концерт.

2. Пред'явлення претензії серйозної давньої до домашньої тварини.

3. Знайомство в міжміському автобусі з цікавим чоловіком, читає журнал "Мисливство та рибальство".

4. Покладання чималому відповідальності за принциповий конфлікт на ляльку.

5. Пропозиція офіційне діловому партнерові.

відповідь.

1. - Я - любитель випендритися, особливо вечорами. (Фон) І деякі ідеї і сьогодні у мене є. (Фон) Не всі ж повз життя бочком-бочком протиратися ?! (Фон) Сьогодні на стріту Ананій співає - пішли, Манефа ?! (Ко)

2. - (звертаючись до свого коту) Життя - це постійні пошуки компромісів. Між людьми, і між людьми і тваринами теж. (Фон) Я принаймні, в цьому напрямку завжди намагаюся, Епіфан. (Фон) (ображено) А ти мене давно і послідовно ігноріруешь! (Ко)

3. - Дуже добре, коли у чоловіка є своє хобі. (Фон) Полювання - це, напевно, дуже захоплююче. (Фон) І риба - вона така верткий - як її тільки живу вдається схопити, незрозуміло. (Фон) Вона і мертва із рук вислизає. (Фон) А ви, цікаво, одружені? (Ко)

4. - Я з тобою завжди чемно розмовляю. (Фон) Намагаюся, по крайней мере. (Фон) І на мене не можна кричати. (Фон) І ти це прекрасно знаєш, Машенька. (Фон) Так що - сама винна! (Ко)

5. - Наша фірма "Карапуз" надійна. (Фон) Відома на ринку більше 10 років. (Фон) Ми ніколи не підводимо своїх партнерів. (Фон) Пропоную вам дитячі іграшки оптом з великою знижкою - не пошкодуєте! (Ко)




 Модальна формула "рибка": М2 - М1 - М2. | " Фонова рибка ": фон - ко - фон. | " Когнітивна рибка ": ко - стіл - ко. | " Когнітивна жаба ": ко - фон - ко. | " Стилістична жаба ": стіл - ко - стіл. |  Зуб Мамонта і Квітка Зорі | " диадического рибка ": ян - інь - ян. | " диадического жаба ": інь - ян - інь. |  Агнія та її батько | " Холістична жаба ": лок - глоб - лок. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати