Головна

Шрі Чайтанья Махапрабгу. 1 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Махапракаша і ознаки божественності.

Саннйаса від Кешави Бхараті.

Звернення Сарвабхауми Бхаттачарія.

Паломництво до Південної Індії.

Цар Пратапарудра.

Паломництво у Вріндаван.

Звернення маяваді Бенареса.

Шикшаштака.

Нектар отрути розлуки.

Догляд.

Господь Чайтанья з'явився в Навадвіпе ввечері в повний місяць місяця Пхалгуна (27 лютого) 1486 року вибравши Своїми батьками брахмана Джаганнатха Мишра і його дружину Шачідеві. Своїм сяйвом Він затьмарював тисячі бездоганних лун, і, оскільки на звичайній місяці присутні плями, їй стало соромно, і вона вирішила сховатися за темної планетою Раху. Таким чином, буквально через кілька годин після з'явлення Господа почалося місячне затемнення. Традиційно в Індії люди зустрічають затемнення, заходячи в води Ганги або іншої священної річки. Так було і на цей раз в Навадвіпе. Знаючи про майбутній затемненні, не тільки благочестиві індуси зайшли по пояс у воду і голосно повторювали святі імена Господа: «Харі! Харі! », До них приєдналися навіть мусульмани. Сміючись, вони передражнювали індусів: «Харі! Харі! »- Тому що інше значення цього слова -« злодій ». Вони навіть не здогадувалися, що в цей час Господь Харі, що з'явився як син матері Шачи, про Себе сміявся над ними ще більше - як спритно Він перехитрив їх і змусив повторювати святі імена, хоч і не зовсім чисто, але все одно без образ! Таким чином, весь всесвіт наповнилася звуками святого імені, і нечисленні віддані, які жили тоді в Навадвіпе, плавали на хвилях блаженства, відчуваючи, що відбувається щось незвичайне.

Дідусь Господа Чайтаньи, Ніламбара Чакраварті, будучи вченим астрологом, склав Його гороскоп і назвав новонародженого «Вішвамбхара», хранитель Всесвіту. Гороскоп дуже примітний. Висхідний знак, Лев, містить в собі місяць, що є необхідною ознакою для аватари Господа. Це відображає місію Господа - захистити праведників і підтримати релігійні принципи у всесвіті. Практично всі яскраві особливості виявлених ігор Господа можна прочитати в цьому гороскопі: рання смерть батька, смерть першої дружини, санньяса, неперевершена харизма, величезна кількість послідовників, вищий ступінь релігійності, місіонерська діяльність, трансцендентне «безумство» любові до Крішни, відсутність власних творів. Мула-даша, особлива система планетних періодів, яка блискучим чином пророкує події життя Господа Рамачандри, також з вражаючою точністю описує всі етапи в іграх Господа Чайтаньи. Смерть батька, перший і другий шлюби, «пандітскіе» гри, паломництва - потрапляють на період Раху, що знаходиться разом з Сонцем у Водолії (1486 - 1504 рр.). Господь Чайтанья як лідер руху санкіртани в Навадвіпе діє в період Сонця (1504 - 1510 рр.). У віці 24 років в період Місяця (1510 - 1511 рр.), Що знаходиться у висхідному знаку з Кету, Він приймає санньясу. Потім, протягом цього періоду та періоду Кету (1511 - 1515 рр.) Він мандрує по місцях паломництва, після чого протягом періодів Сатурна і Марса, які обмінюються знаками Скорпіона і Козерога (1515 - 1534 рр.), Він живе життям аскета в Пурі , відчуваючи біль розлуки з Господом і прагнучи знайти Його. І, нарешті, на початку періоду Венери (Овен, одна тисяча п'ятсот тридцять чотири) Він повертається в вічну обитель чистої любові до Шрі Шрі Радхе і Крішни, виконуючи вищу дхарму. Але давайте відвернемося від астрологічних подробиць і просто насолодитись передбаченнями, які зробив Ніламбара Чакраварті Джаганнатха Мішра:

- Сприятливі знаки на тілі твого сина, а також час народження, говорять про те, що в ваш будинок прийшла велика особистість. Розташування зірок у той момент обіцяє велику удачу. Прийде час, коли Він принесе звільнення всіх трьох світах, щедро роздаючи те, про що мріють напівбоги і святі у Всесвіті: Господь Шива, Брахма-творець і Шукадева Госвамі. Хто зустрінеться з Ним, забуде про мирських радості й прикрості. Твій син принесе найбільше благословення світу. Навіть останні безбожники схиляться до Його лотосним стопах. Він - саме уособлення вічної релігії, захисник корів, брахманів і вайшнавов, а також люблячий і відданий син своїх батьків.

Твій хлопчик народився взимку, і в цьому прихований глибокий сенс. Він виконає найбільшу місію, гідну Самого Господа Нараяни: встановить закони вічної релігії для безбожного століття Калі, «зими» в змінюють один одного «пори року» - чотирьох півднях. Він наповнить світ співом святого імені Харі, кожній душі дасть відчути солодкість спілкування з Господом. Насправді, неможливо розповісти весь дивовижний гороскоп твого сина, але як ти щасливий, Джаганнатха Мішра, ставши батьком настільки славного дитини! Це зійшла на небі місяць Навадвіпи!

Сітадеві, дружина Адвайти Ачар'я, дала хлопчику ще одне ім'я - Німай. По-перше, він народився під деревом ним, а по-друге, це дерево має властивість відганяти сили зла, і взагалі, це найкраще ім'я, яким любляча мама може називати свого маленького малюка.

Ще з дитинства Німай правдами і неправдами спонукав усіх навколо вимовляти святі імена Господа. Час від часу Він починав ревіти - та так, що ніхто не знав, як Його зупинити. Але поступово, досвідченим шляхом, Шачімата і її подруги виявили, що дитина Сам замовкає, коли вони починають співати імена Харі, і тому в будинку Шачімати святі імена звучали постійно. Або ж Німай спеціально що-небудь влаштовував, так що оточуючим нічого не залишалося, як голосно вигукувати імена Вішну або Нрісімха. Тому Його з любов'ю називали також «Гаура-пики» - або «той, чиє тіло кольором подібне до золота, і хто завжди оточений ім'ям Господа Харі».

Одного разу на подвір'я Джаганнатха Мишра заповзла величезна чорна кобра, і Німай, задоволений, почав возитися з нею. Насправді, це був Ананта Шеша, який заздрив білою заздрістю змію калій, на клобуках якого ні за що, ні про що в Свій час танцював Крішна. Але батьки приймаючи цього не знали, і тому ця сцена привела їх в жах. Зрештою, криками і ударами палиць про землю змію вдалося прогнати, але бешкетник Німай ще якийсь час гнався за нею, намагаючись схопити її за хвіст.

Іншим разом двоє злодіїв, спокушені коштовностями, які прикрашали тіло маленького приймаючи, підхопили Його на плечі і стали забирати далеко-далеко, щоб в затишному місці зробити свою чорну справу. Німай із задоволенням об'їхав у них на шиї півміста, по дорозі змушуючи купувати Собі різні солодощі, а потім зробив так, що вони принесли Його назад до будинку Джаганнатха Мишра. Перелякані впливом божественної енергії Господа, вони зняли приймаючи з плечей і пустилися навтьоки.

Одного разу Німай з друзями виявили ціле сімейство щенят. Будучи самим «основним», Німай вибрав Собі найкрасивішого цуценя і заявив: «Цур, це Мій!» Його друзі намагалися протестувати, але Німай гордо забрав цуценя до Себе додому. Коли Шачімата побачила, що її брахманіческій малюк притягнув додому собаку, їй стало погано, і вона спробувала змусити приймаючи відпустити собаку. Але ніякі вмовляння не діяли, і цуценя довелося залишити вдома. На наступний день, коли Німай побіг купатися на Гангу, Шачімата потихеньку відв'язала цуценя з прив'язі і відпустила на вулицю. Коли Німай повернувся і не знайшов цуценя, Він влаштував такий рев, що всі мешканці будинку пустилися на пошуки собаки, тільки щоб Господь заспокоївся. Вони обшукали пів-Навадвіпи, коли перед їхніми очима, нарешті, представлені приголомшливе видовище. На центральній ринковій площі вони побачили, що загубився цуценя, але що він робив ?! Він стояв на задніх лапах, здійнявши передні до неба, і голосно, хоча і з щенячим акцентом співав: «Радхе, Радхе, Говінда! Радхе, Радхе, Говінда! »Потім, у всіх на очах, з неба спустився квітковий корабель з Вайкунтхі, щеня зійшов на нього і, оспівуючи святі імена, відправився назад в духовний світ.

Одного разу Німай став є бруд, і, коли вражена мама Шачи запитала, навіщо Він це робить, Він почав проповідувати їй в дусі філософії маявади: «Дорога матуся, врешті-решт, яка різниця? Що бруд, що солодощі - все це прояви землі, і Моє тіло теж складається з землі. Тому, навіщо ти Мене лаєш? »Шачімата подивилася на Нього і відповіла:« Хто ж навчив Тебе такий нісенітниці? Звичайно, і бруд, і солодощі - це прояви землі, але якщо є землю в формі солодощів, то тіло буде ставати сильним і здоровим, а якщо є землю в формі бруду, то ти захворієш ». Задоволений, що Його мама, хоча і звичайна жінка, так легко і переконливо спростувала філософію маявади, Він пообіцяв, що більше ніколи не буде так чинити.

Одного разу Німай три рази з'їдав страви, приготовані їх гостем-брахманом для пропозиції своєму Божеству Гопала. Розгніваний Джаганнатха Мішра був готовий не знаю, що зробити зі своїм пустуном-сином, але гість умовив його не гніватися на маленьку дитину. Коли ж глухої ночі Німай в четвертий раз з'явився перед вівтарем, брахман зміг тільки в знемозі застогнати. Тоді Німай явив йому Свій божественний образ Крішни і сказав, що, задоволений Його відданістю, Він особисто прийшов, щоб прийняти його підношення. Дотримуючись Господню сторожу, брахман, нікому не розповідав про побачене, а залишився жити в Навадвіпе, щоб мати можливість спостерігати за подальшими божественними іграми Господа Вішвамбхари.

У віці близько восьми років Німай почав вчитися, і незабаром він став найбільшим знавцем санскриту у всій Навадвіпе. Уособлення гордості і марнославства, він приставав до всіх Пандіта, змушуючи їх відповідати на Його каверзні питання. Його улюбленою забавою було робити якесь твердження, після чого просити опонента спростувати його. Коли опонентові це не вдавалося, Він робив це Сам, після чого просив спростувати Його власне спростування, що, як правило, Йому знову доводилося робити Самому. Незабаром Він відкрив власну школу санскритської граматики, і сотні учнів збиралися мало не з усієї Індії, щоб вчитися під Його керівництвом. Зазвичай віддані, чужі пустим спорах і філософствування, побачивши Його, переходили на інший бік вулиці, а то і зовсім розгорталися і йшли в протилежному напрямку, щоб тільки не зіткнутися з цим юним невгамовним вченим. Разом з тим, їх, як магнітом, вабив прекрасний вигляд Вішвамбхари, і вони весь час молилися Крішни, щоб Той зробив приймаючи відданим. Коли в черговий раз, бажаючи уникнути столконовенія з Господом, віддані перевагу врятуватися втечею, Німай сказав, звернувшись до Своїх друзям: «Я знаю, чому вони так поспішно пішли. Вони знають, що логіка і суперечки - це безцільна трата рідкісної людського життя. Але зачекайте! Пройде зовсім небагато часу, і Я стану найкращим з усіх вайшнавов! »

Господь - Най-Най-Самий. Коли Він робить щось, Він обеззброює і затьмарює собою всіх. На відміну від нашої гордості, Його гордість виправдана. Якщо Він хоче перевершити всіх у ерудиції, хто може Йому перешкодити? А якщо Він хоче стати найкращим відданим, то де та сила, яка зупинить Його?

У віці чотирнадцяти років Німай одружився на Лакшміпріі. На жаль, незабаром Лакшміпрія загинула від укусу змії, і Шачімата вмовила Його одружитися ще раз - на Вішнупрія, дочки королівського Пандіта. Вішнупрія стала великою відданою Господа, і протягом довгих років свого життя, навіть після прийняття Їм Саннйаса і догляду Господа Чайтаньи з цього світу, була джерелом натхнення для багатьох вайшнавів.

Одного разу знаменитий Кешва Кашмірі Пандіт, який переміг своїми знаннями та ерудицією безліч вчених мужів по всій Індії, прийшов в Навадвіпу, щоб помірятися силами з місцевими вченими мужами. Чи не на жарт перелякані, Пандіта вирішили: «Нехай він спочатку посперечається з нима. Кажуть, що несприятливо потрібно відтягувати якомога далі. Якщо ж дивом Німай переможе, то ми скажемо, що якщо його зміг перемогти лише юнак, то де вже йому змагатися з нами ». На прохання приймаючи Кешаво Кашмірі протягом години склав більше сотні віршів, що прославляють мати Гангу, після чого Німай процитував йому по пам'яті п'ятдесятий вірш, і вказав на властиві йому переваги і недоліки. Вражений пам'яттю і ерудицією приймаючи, пандит не знайшов, що відповісти. Учні приймаючи стали сміятися над вченим, але Німай зупинив їх і сказав, щоб ті виявляли належну повагу. Цієї ночі богиня Сарасваті явилася уві сні до Кешаво Кашмірі і розкрила йому божественну природу Вішвамбхари. На наступний ранок Кашмірі Пандіт припав до лотосним стопах Господа і став великим відданим.

Після смерті батька Господь Вішвамбхара відправився в Гаю, щоб провести поминальні обряди. Там Він прийняв Ішвару Пурі Своїм духовним вчителем і отримав від нього посвяту. Вирушаючи в Гаю уособленням гордості, Він повернувся втіленням смирення. Святе ім'я не покидало Його уста, і Він використовував всі можливості, щоб служити відданим. Відчуваючи, що Господь почув їх молитвам, віддані проливали на Нього свої благословення. Німай залишив Свої заняття логікою і граматикою і присвятив Своє час Крішна-Катха і оспівування святих імен Крішни.

Цей період санкіртана-ліли відповідає вічним ігор Господа Чайтаньи в Навадвіпе Голока Вриндаван. Подібно ігор Крішни, «день» там умовно ділиться на вісім відрізків часу, які низкою змінюють один одного. Під кінець ночі Господь Гауранга відпочиває у Себе будинку. Під ранок Він встає, приймає обмивання і снідає. Пізніше ранок Він проводить в суспільстві Своїх відданих, які читають нектарного шлоки, намагаючись таким чином полегшити біль розлуки з Крішною, яку випробовує. Днем Господь Гауранга відправляється зі Своїми супутниками на берег Ганги, де робить безліч дивовижних ігор: неймовірні кіртан, танці, обговорення Крішна-лив, театральні вистави і всякі інші чудеса. Після обіду Господь разом з відданими гуляє вулицями Навадвіпи, притягаючи до Себе очі і серця всіх її мешканців. Увечері Він повертається додому, де Шачімата і Вішнупрія отримують можливість нагодувати Його нектарного прасадом. Нарешті, пізно ввечері Господь вирушає в будинок Шріваса Тхакура, де разом з відданими вони всю ніч проводять в божественному танці і кіртане. Після цього Господь повертається додому, де лягає спати, і Вішнупрія отримує можливість служити своєму чоловікові, масажуючи Його стопи. Звичайно, це опис передає тільки загальну канву ігор Господа, оскільки кожен день і кожну мить в духовному світі унікальне й неповторне.

Господь Чайтанья не тільки Сам куштував нектар спільного оспівування святих імен Господа, але і посилав Своїх супутників закликати приєднатися до руху санкіртани всіх мешканців Навадвіпи. Славну історію про звільнення Джага і Мадхья ми розповімо в наступному розділі, присвяченій Господу Нітьянанда. Поступово до руху санкіртани Господа Чайтаньи приєднувалося все більше і більше людей - всіх каст і укладів життя, і, нарешті, воно вихлюпнулося на вулиці міста у вигляді масових Харіна. Ось як це сталося:

«Йшов час. Господь продовжував нічні кіртан зі Своїми близькими супутниками, не допускаючи до них нікого іншого. Побожні жителі Навдвіпи дуже засмучувалися, що їх не пускають на ці кіртан Господа, і звинувачували в цьому безбожників і негідників. Вони скаржилися: «Через ці вічно незадоволених невідданих ми не можемо бачити свято цього дивного киртана, який відбувається щовечора. Вони знають тільки одне - критикувати інших, і тому вони не гідні споглядати цю надзвичайну кіртан-лилу Господа. Німай Пандіт закрився від цих чінітелей занепокоєнь, але, на жаль, навіть порядні люди не можуть туди увійти. Всі знають, що Німай Пандіт - дуже піднесений відданий Крішни, Його серце чисто і бездоганно. І якщо ми будемо зберігати тверду віру і відданість Йому, то ми насправді зможемо побачити Його кіртан і танець ». Хтось із благочестивих людей вимовив: «Давайте просто підемо туди і почекаємо, і тоді наші очі зможуть вскус чудовий танець приймаючи. Німай Пандіт з'явився в Навадвіпе, щоб звільнити весь світ. Я запевняю вас, що Він принесе спільне оспівування святого імені Бога в кожен будинок і кожне місто ». Таким чином, всі благочестиві люди примножували свої добрі заслуги, а порочні, завдяки своїй критиці, лише збільшували свої страждання.

З настанням світанку всі ці віддані вирушили побачитися з Німа Пандітом. Всі принесли для Господа якісь дари: одяг, банани, фрукти, йогурт, ДХІ, квіткові гірлянди і т.д. Побачивши Господа, вони впали на землю в дандаватах. Господь благословив їх, сказавши: «Та знайдете ви любов до Крішни! Не втрачайте час на пусті розмови, просто повторюйте святе ім'я Крішни! »

Потім Господь дав їм святе ім'я: «Тепер вислухайте від Мене маха-мантру:« Харе Крішна, Харе Крішна, Крішна Крішна, Харе Харе, Харе Рама, Харе Рама, Рама Рама, Харе Харе ». Кожен день повторюйте цю мантру запропоноване число кіл. Таким способом можна досягти вищого соврешенства, тому постійно повторюйте ці імена, бо для цього немає ніяких правил або обмежень. Ви можете збиратися вп'ятьох або вдесятьох у себе вдома і повторювати або співати цю мантру, плескаючи в долоні або підігруючи на Каратале. Коли ви будете разом співати, то співайте також: «Харайе нама Крішна. Ядав намах. Гопала Говинда Рама Шрі Мудхусудана ». Співайте всі разом, усією сім'єю: з батьками, братами, дружинами і дітьми ».

Отримавши від Господа мантру і вказівки щодо того, як її повторювати, радісні віддані принесли поклони Господу і вирушили по домівках. Строго слідуючи повчанням Господа, вони стали весь час повторювати ім'я Крішни, медитуючи на лотосних стопи Господа. До кінця дня вони збиралися в собі додому і голосно співали святі імена, весело ляскаючи в долоні і підігруючи на Каратале.

Таким чином, Господь Чайтанья почав надихати усіх взяти участь в спільному воспевании святого імені. Він заходив до відданим, обіймав їх і увінчував їх гірляндами, так роздуваючи в них іскру відданості. У найбільшому смиренні Він просив всіх: «Мої дорогі брати, будь ласка, служите Крішни».

Бачачи Господа в такому настрої, віддані переповнялися духовними почуттями, починали плакати і з ще більшим завзяттям оспівувати святі імена. Тепер в спільному воспевании брав участь весь місто. Віддані дістали барабани, раковини і Каратале, які вони зазвичай використовували під час свята Дурга-пуджи, і почали радісно підігравати кіртану. Все місто було оповите трансцендентними звуками імені Господа.

Якось, голосно співаючи ім'я Крішни, повз проходив Шрідхара, торговець тарілками з бананового листя. Почувши гучний кіртан, в захваті він почав танцювати. Коли інші віддані побачили, як танцює дорогою відданий Господа Чайтаньи, вони оточили його і почали співати. Шрідхара переповнювали духовні емоції. Він почав кататися по землі, постійно оспівуючи ім'я Крішни. Коли невідданих побачили це, вони почали сміятися над ним: «Тільки подивіться на нього! Цей бідолаха теж став вайшнава. У нього немає грошей навіть на одяг і їжу, але раптом він почав проявляти всі ці ознаки екстазу. Все це просто показне. Всі вони живуть за рахунок інших, але тепер влаштували цей недоречний свято ». Атеїсти продовжували вивергати подібні образи, в той час як віддані незворушно продовжували оспівувати ім'я Крішни.

Одного разу повз проходив Казі, мусульманський мировий суддя. Він почув гучний спів імен Господа в супроводі барабанів, Каратал і раковин і почав згадувати, що йдеться в Корані щодо інших релігій. Казі закричав: «Схопити їх! Подивимося, що зможе зробити мені ваш учитель Німай Пандіт! »У страху перед мусульманськими фанатиками віддані розбіглися. Варта, яка супроводжувала Казі, почала обсипати відданих побоями і розбивати мріданг, наводячи на всіх жах. Казі сказав: «Схоже, ні з того, ні з сього в Навадвіпе почався сплеск індуїзму. Я суворо покараю злочинців. Зараз вже пізно, і я відпускаю вас, але якщо я побачу це ще раз, я зверну вас всіх в іслам ».

Кожен день підступних Казі посилав в місто стражників, щоб ті стежили, не співають чи де-небудь кіртан. Прединние прийшли у відчай і причаїлися, боячись покарання Казі і його людей. Заздрісні безбожники були на боці Казі. Вони говорили: «Імена бога потрібно повторювати про себе. Які писання кажуть, що імена Бога потрібно голосно кричати? Вони отримали справедливе покарання за порушення ведичних приписів. Вони не бояться переступити суспільні норми. Нарешті цей зарозумілий Німай Пандіт злякається перед Казі, а цей тиняються всюди Нітьянанда перестане веселитися. За те, що ми говоримо правду в очі, вони називають нас безбожниками. Нарешті Навадвіпа позбудеться від цих шарлатанів! »

У страху перед Казі, віддані не протестували. Вони вирушили до Господа і доповіли: «Ми припинили кіртан в страху перед Казі, який послав сотні стражників прочісувати вулиці і будинки. Нам доведеться покинути Навадвіпу і перебратися в інше місце, і ми прийшли, щоб сказати Тобі про це ». Коли Господь Чайтанья почув, що хтось намагається зупинити рух санкіртани, Він прийшов в лють. У гніві Він виглядав майже як Господь Шива під час руйнування всесвіту. Його голос нагадував гуркіт грому, і, побачивши раптову зміну в Господі, віддані обхопили щоки руками, як ніби просячи у Господа прощення за помилки, якої не робили.

Господь сказав: «Нітьянанда, готуйся! Негайно слід обійти всіх вайшнавів і збери їх на вулицях. Я очолю процесію киртана і проведу її по всій Навадвіпе. Подивимося, чи зможе хто-небудь що-небудь зі Мною зробити. Ви побачите, як я спалю дотла будинку Казі. Сьогодні я пущу на кожного нескінченні потоки любові до Бога. Сьогодні безбожники зустрінуть свою останню годину. Не витрачайте ні хвилини, мої брати! Відправляйтеся і донесіть це послання до кожного. Скажіть їм, що якщо вони хочуть побачити містичне могутність Крішни в дії, нехай захоплять з собою палаючі факели. Я зруйную палац Казі, продовжуючи при цьому кіртан. Всюди в цьому творінні живуть Мої віддані, і коли Я тут, їм нема чого боятися! Ідіть, перестаньте турбуватися, а після обіду приходьте! »

Віддані відразу ж розійшлися по домівках, смакуючи щось незвичайне і забувши про все інше. У всіх будинках були чутні збуджені голоси: «Німа Пандіт поведе санкіртану і буде танцювати на вулицях Навадвіпи!» Для багатьох тисяч відданих, журиться, що вони не могли бачити танець приймаючи Пандіта, ця новина стала джерелом невимовної радості. Кожен зробив собі свій власний факел. Віддані навіть змагалися, у кого факел більше. Заготовили величезні бочки з маслом для просочення. У ті часи Навадвіпа була густо населена. Нескінченними потоками люди стікалися зі своїх будинків на вулиці. Хто міг порахувати ці мільйони факелів ?! Жінки, діти і люди похилого віку були порушені, смакуючи щось незвичайне. Поступово групи відданих стали направлятися до дому приймаючи Пандіта.

Коли Господь Чайтанья почув, що по Його прохання все вайшнави зібралися біля дверей Його будинки, Він вийшов до них і став організовувати їх в групи. В одну з груп головним танцюристом був призначений Адвайта Ачарья, в іншу? Харідас, а в третю - Шріваса Пандіт. Погляд Господа впав на Нітьянанда, але той негайно сказав: «Я не відійду від тебе ні на крок, Мій Господь. Мій єдиний борг - це весь час бути біля тебе. Я ніколи не зможу залишити Твої лотосних стопи, які зберігаю глибоко в Своєму серці. Хто Я такий, щоб танцювати без Тебе? Моє віддане служіння - це бути завжди з Тобою! »Коли Господь Чайтанья побачив потоки сліз екстазу, що течуть з очей Нітьянанди, Він обійняв Його і залишив у Своїй групі. Так бажання всіх були виконані. Одні очолили свої групи, а інші залишилися співати і танцювати поруч з Господом.

Тепер, будь ласка, слухайте уважно опис цього «нагару-киртана», бо це розрубить все ланцюга кармічних реакцій. Ось деякі з присутніх головних відданих: Гададхар Пандіт, Вакрешвара, Мурари, Шріваса Пандіт, Гопінатх, Джагадіш, випр Гангадаса, Рамай, Говінданандана, Чандрашекхар, Васудева, Шрігарбха, Мукунд, Шрідхара, Говінда. Джагадананда, Нандана Ачарья, Сукламбара. Віддані Господа Чайтаньи незліченні, і я не знаю їх всіх по іменах. В майбутньому Ведавьяса запише всі їхні імена в Пуранах. Простому смертному не під силу описати, як Господь танцював з усіма Своїми різними супутниками. Санкіртана-лила Господа унікальна. Її було являло ще жодне втілення. Киртан набирав силу і радість Господа теж поступово зростала. Віддані плавали на хвилях піднесеної радості. Господь, чоловік богині процвітання, танцював на вулицях Навадвіпи, і кожен, хто бачив Його, позбавлявся від усіх печалей.

Почало сутеніти, але віддані були повністю охоплені кіртаном, забувши про матеріальний світ. Мільйони чоловіків, жінок і дітей висипали з дверей своїх будинків, зважаючи на рухомі натовпи людей, і їх гучне оспівування святих імен Господа лунало по цілому світові. Але ось зазвучав голос Господа, і віддані відповіли Йому з тим же ентузіазмом, вигукуючи ім'я Господа Харі. Потім, як за помахом чарівної палички, одночасно все запалили смолоскипи. Мільйони палаючих факелів висвітлили темне небо, друга мільйонів сердець, освітлених чарівними факелами неперевершеного блаженства. Ніяким словам не під силу описати це чудове видовище. Неможливо було зрозуміти, чи був це день або повний місяць ніч, або, можливо, Крішна Сам зійшов в образі Свого брахмаджьоті.

Господь ще раз голосно прокричав ім'я Господа Харі, і віддані зібралися навколо Господа, оточивши Його кіртаном. Шиї всіх відданих були увінчані гірляндами, а їх тіла прикрашені сандалової пастою і ароматною кункумой. У кожного в руках були якісь музичні інструменти, і разом вони виглядали більш могутнім, ніж тисячі левів. Господь поглянув на всі боки, щоб подивитися на Своїх відданих слуг, з нетерпінням готових виконати для Нього будь-яке служіння. Він почав танцювати, підносячи відданих на невимовні висоти блаженства. Всі почали голосно співати, і кожен, хто бачив прекрасне луноподобное особа Господа, позбавлявся від пекучого болю матеріального існування.

Чарівні погляди Господа відтіняли привабливість мільйонів купідонів разом узятих. Я не можу знайти відповідних аналогій, щоб описати красу Господа, проте я спробую зробити це лише за Його милості, інакше хто може наважитися взятися за таку непосильну задачу? Він сяяв, подібно горі із золота, а Його тіло, умащения сандалової пастою, часом нагадувало висхідну повний місяць. Його хвилясті чорне волосся були прикрашені ароматними гірляндами з квітів Малатья. Чудова посмішка на Його губах могла підкорити серця незліченних муз. Його лоб прикрашала ідеальна тілака з сандалової пасти з червоною крапкою посередині. Він оспівував імена Харі, здійнявши руки до неба, і гірлянда, що досягала колін, розгойдувалася в такт кожному Його руху. Його підняті руки сяяли, подібно витонченим золотим колонах. Його тіло буквально намокли від нескінченних потоків сліз екстазу, поточних з його нагадують пелюстки лотоса очей.

Його екстатичні переживання наростали, і волосся на його тілі встали дибки, подібно вічно свіжим квіткам кадамба. Його чарівні влажноватой червонуваті губи були виключно чарівні, оголюючи симетричний ряд перлинно-білих зубів. Довгі, зігнуті дугою брови практично досягали скронь. Його сильні плечі шокували сором царя слонів. Його груди була надзвичайно повною, і через неї вільно звисав брахманіческій шнур.

Лакшмі деви і Туласі деви постійно моляться про притулок Його лотосних стоп. Цей Всевишній Господь був зі смаком одягнений в найчистіші вишукані одягу. Злегка кирпатий ніс виглядав дуже аристократично, а могутня шия нагадувала шию лева, царя джунглів. Він височів над усіма, і Його тіло було пропорційно складено, нагадуючи золоту гору.

Всі, хто бачив Його, не могли втриматися, щоб не відгукнутися про Його божественність і прекрасному вигляді. Всім мільйонам людей, що зібралися там з цієї урочистої нагоди, надзвичайно пощастило, бо вони змогли побачити Перелестнов трансцендентне особа Господа. Вони просто невідривно дивилися на Нього, залучені Його красою, і голосно вигукували імена Господа, щоразу охоплюються хвилями неконтрольованих емоцій.

Городяни чудово прикрасили двері своїх будинків стволами бананових дерев, горщиками з водою, листям манго і зеленими кокосовими горіхами. Всюди горіли лампади, а на вівтарях стояли підноси з йогуртом, зерном і травою Дурбе. Все це відбулося як за командою якогось невидимого голосу. Чоловіки, жінки, діти - все виходили на вулиці і приєднувалися до кіртану, охоплені радістю, забувши про все. Побачивши, як безтурботні городяни залишають свої будинки без нагляду, один злодій подумав: «Ось чудова можливість гарненько поживитися!» Але через мить звуки святого імені проникли в його серці, і, очистившись від схильності красти, злодій теж приєднався до решти, радісно співаючи солодкозвучних трансцендентне ім'я Господа Харі.

Вулиці були всипані повітряним рисом і монетами, які кидали городяни, вітаючи проходить повз процесію, після чого вони самі приєднувалися до Харінама. Будь ласка, не вважайте ці описи перебільшенням. Такі події звичайні там, де присутній Верховний Господь. У Шрімад Бхагават описується, що коли Господь Крішна був в Двараке, Він одночасно був присутній в сотнях тисяч палаців, оброблених мармуром і дорогоцінним камінням. А в Харівамше описується, що коли Господь Крішна купався разом з Ядав в солоному океані, який оточував Двараку, весь океан моментально перетворювалася в солодкий нектар. І тепер, коли той же самий Всевишній Господь співав і танцював, практично не пам'ятаючи себе, цілком природно, що відбувалися всі ці сприятливі явища. Море людей сколихнулося і повільно потяглося вперед, подібно поточної поруч Гангу. Всі вони співали і танцювали, оточивши танцюючу золоту фігуру Господа. Адвайта Ачарья, Харідас Тхакур, Шріваси Пандіт і інші близькі супутники Господа вели великі групи співаючих і танцюючих відданих, які відчувають надзвичайне блаженство від присутності Господа.




 На шляху до бхакті-раси. |  Формула кохання. |  Крішна - Верховна Особистість Бога. |  Спонтанні прояви емоцій. |  Глава4. Історія руху санкіртани. |  Мадхвачарья. |  Ачар'я Мадхва-сампрадайі. |  Мадхавендра Пурі. |  Хрідайам ТВАД-Алока-катарам |  Ишвара Пурі. |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати