Головна

Правила, пов'язані з прийняттям прасада

  1.  Аритмії, пов'язані з порушенням ритму серцевих скорочень.
  2.  Хвороби, пов'язані з порушенням харчування.
  3.  Як приклад практичного застосування викладених вище правил додавання і множення ймовірностей, розглянемо завдання, пов'язані з розрахунком надійності систем.
  4.  У пошуках виходу: відповідь на загрози, пов'язані з нестабільністю сировинних цін
  5.  Види діяльності, не пов'язані із здійсненням перевезень, наданням послуг інфраструктури та локомотивної тяги.
  6.  Виклики, пов'язані з коливанням цін на сировинні товари: Мексика і Венесуела
  7.  Гарантії і компенсації, пов'язані з розірванням трудового договору.

Ось деякі правила, пов'язані з прийняттям прасада.

1. До і після їжі слід вимити руки і прополоскати рот (якщо Ви в Індії і ходите без носок, то слід вимити і стопи).

2. Для їжі і пиття слід полозоваться правою рукою (особливо, якщо ви їсте руками - ліва рука використовується для обмивання ануса). Лівою рукою можна брати склянку з напоєм.

3. Прасад не можна викидати (в самому крайньому випадку залишки можна згодувати тваринам або покласти в річку, де їх доїдять риби)

4. Не можна торкатися до Прасаду стопами

5. Не пийте холодного після їжі

6. Не переїдайте! Шріла Прабхупада говорив: "Одна чверть шлунка повинна бути наповнена водою, половина їжею, а що залишилася чверть - повітрям."

7. Під час куштування прасада не слід обговорювати справи. Краще включити кіртан або бхаджани Шріли Прабгупади. Або хто-небудь може читати в цей час історії з «Джерела» або «Гаурангі».

8. Слід медитувати на те, як Крішна тільки що пробував це підношення. Можна також медитувати на те, як Крішна по Своїй милості дає нам цей Прасад. Можна згадувати гри Господа Чаітаньі і Господа Крішни, пов'язані з прасадом. Ось кілька з цих «прасадних» і «полупрасадних» історій.

Господь Чайтанья куштує нектар, який зійшов з вуст Крішни (ГГ, Антья 6)

Одного разу, коли Шрі Чаітанйа Махапрабху відправився відвідати храм Господа Джаганнатха, воротар у Симха-Дваро підійшов до німу і приніс свої шанобливі поклони.

Господь запитав його: «Де Крішна, Моє життя і душа? Будь ласка, покажи мені Крішну. »Промовивши ці слова, він схопив воротаря за руку.

Сторож відповів: «Син Нанди Махараджи тут; підемо з мною, і я покажу Його Тобі. »

Господь Чаітанйа відповів: «Ти справжній друг. Будь ласка, покажи Мені Господа Мого серця. », - І вони вирушили в місце, зване Джагамохана, звідки кожен може побачити Господа Джаганнатх.

«Гляди ж!» - Сказав воротар. «Ось найкраща з Особистостей Бога. Звідси Ти можеш бачити Господа до повного задоволення своїх очей. »

Шрі Чаітанйа Махапрабху встав за величезною колоною, званої Гаруда-стамбха, і глянув на Господа Джаганнатх. Але як тільки Він подивився, то побачив, що Господь Джаганнатха став Господом Крішною з флейтою у губ.

Рагхунатха Дасаєв Госвамі дуже чудово описав цей випадок у своїй книзі Гауранга-става-калпаврікша.

« 'Мій любий друже воротар, де Крішна, Господь Мого серця? Будь ласка, швидше ж покажи Мені Його. ' - Як божевільний звернувся до воротаря Господь Шрі Чаітанйа Махапрабху. Сторож схопив Його за руку, і негайно відповів: 'Підемо ж, і побач Свого улюбленого.' Нехай же цей Господь Шрі Чаітанйа Махапрабху зійде в моєму серці, і так зробить мене таким же божевільним »

Господу Джаганнатха запропонували Гопала-Валлабга-Бхога, після чого під звуки раковини і дзвіночків пройшла арати.

По завершенню арати, Прасад зняли з вівтаря, і слуги Господа Джаганнатха підійшли до Шрі Чаітанйа Махапрабху, щоб запропонувати йому трохи махапрасада.

Спершу слуги Господа Джаганнатха увінчали Шрі Чаітанйа Махапрабху гірляндою, а потім запропонували Йому Прасад Господа Джаганнатха. Прасад був настільки чудовим, що один лише його аромат, нічого вже не кажучи про смак, зводив з розуму.

Махапрасад був приготований з дуже дорогих інгредієнтів. Тому слуги захотіли запропонувати трохи Шрі Чаітанье Махапрабху.

Шрі Чаітанйа Махапрабху спробував трохи прасада. Говинда взяв залишки і загорнув у край свого фартуха.

Для Шрі Чаітанйі Махапрабху Прасад був в мільйони разів смачніше нектару, і Він залишився повністю задоволений. Волосся на Його тілі встали дибки, і безперестанні сльози текли з Його очей.

Шрі Чаітанйа Махапрабху задумався: «Звідки у цього прасада такий смак? Безсумнівно, це тому, що його торкнувся нектар вуст Крішни. »

Зрозумівши це, Шрі Чаітанйа Махапрабху відчув емоції екстатічесчкой любові до Крішни, але при вигляді слуг Господа Джаганнатха, Він стримався.

Господь знову і знову повторював: «Тільки тепер через велике удачі людина може отримати частку залишків їжі, запропонованої Господу.» Слуги храму Джаганнатха запитали Його: «Що це значить?»

Шрі Чаітанйа Махапрабху відповів: «Це залишки їжі, яку куштував Крішна, і яка таким чином перетворилася на нектар Його уст. Вона перевершує божественний нектар, і навіть такі напівбоги, як Господь Брахма можуть дістати її з працею. »

«Залишки їжі після Крішни називаються пхела. Кожен, хто отримує хоча б маленький шматочок вважається дуже щасливим. »

«Той, хто всього лише просто щасливий, не зможе отримати такий милості. Ці залишки зможуть отримати лише ті, хто здобули милість Крішни у всій її повноті.

«Слово сукріті позначає благочестиву діяльність, досконалу по милості Кришни. Той, кому випала удача отримати таку милість, отримує залишки їжі Господа, і таким чином стає гідною всілякої прославлення. »

Промовивши ці слова, Шрі Чаітанйа Махапрабху попрощався з усіма слугами. Подивившись наступне підношення їжі Господу Джаганнатха, зване впала-бхога, Він повернувся додому.

Зробивши Свої денні обов'язки, Шрі Чаітанйа Махапрабху пообідав, але Він постійно згадував залишки їжі Крішни.

Шрі Чаітанйа Махапрабху зовні займався якоюсь діяльністю, але Його розум завжди був наповнений екстатичної любов'ю. З величезними зусиллями він намагався приборкати Свій розум, але його завжди охоплював глибокий екстаз.

Завершивши Свої вечірні обов'язки, Шрі Чаітанйа Махапрабху сів зі Своїми особистими супутниками у відокремленому місці, і з великою радістю почав обговорювати гри Крішни.

За вказівкою Шрі Чаітанйі Махапрабху, Говинда приніс Прасад Господа Джаганнатха. Господь послав за Параманандой Пурі і Брахмананда Бхараті.

Потім Шрі Чаітанйа Махапрабху розділив Прасад між Рамананда Райем, Сарвабхаума Бхаттачарья, Сваруп Дамодар Госвамі, і всіма іншими відданими.

Спробувавши надзвичайну насолоду і аромат прасада, всі вони прийшли в величезне здивування.

Шрі Чаітанйа Махапрабху сказав: «ці інгредієнти, такі як цукор, камфора, чорний перець, кардамон, гвоздика, масло, спеції і лакрица. Кожен намагався ці матеріальні речовини багато разів.

«Проте», - продовжував Господь, - «в цих інгредієнтів містяться надзвичайні смаки і дивовижні аромати. Тільки спробуйте їх, і подивіться на різницю.

«Не кажучи вже про смак, навіть запах задовольняє розум, і змушує забути про будь-який інший солодощі крім нього.

«Тому, можна зрозуміти, що цих звичайних інгредієнтів торкнувся духовний нектар вуст Крішни і перетворив наділив їх усіма духовними якостями.

«Незвичайний, абсолютно зачаровує аромат і смак, які змушують забути про все інше - це атрибути вуст Крішни.

«Ми змогли отримати цей Прасад тільки в результаті безлічі благочестивих вчинків. Тепер споживайте ж його з великою вірою і відданістю. »

Голосно оспівуючи святе ім'я Харі, всі вони почали їсти Прасад. Смакуючи, вони почали сходити з розуму від екстатичної любові.

Охоплений екстатічесчкой любов'ю Шрі Чаітанйа Махапрабху наказав Рамананда Райу читати вірші, і тоді Рамананда Рай почав читати:

«Про великодушний лицарю, будь ласка, даруй нас нектаром Своїх уст. Цей нектар підсилює наше прагнення, і зменшує скорботу в матеріальному світі. Милостиво даруй нам нектар Своїх уст, яких стосується Твоя видає трансцендентні звуки флейта, оскільки цей нектар змушує всіх людей забути про всі інші уподобаннях. »(ШБ 10.31.14)

Почувши цей вірш від Рамананда Райа, Шрі Чаітанйа Махапрабху залишився дуже задоволений. Потім він прочитав наступний вірш, який у великому занепокоєнні вимовила Шріматі Радхарані.

«Моя дорога подруга, тільки в результаті багатьох і багатьох благочестивих вчинків можна отримати незрівнянно нектар вуст Верховної Особи Бога, Крішни. Для прекрасних гопи Вриндавана цей нектар відбиває бажання насолоджуватися усіма іншими смаками. Пан, який завжди жує Мадана-Мохан перевершує божественний нектар, постійно підсилюючи бажання Моя мова. »(Говінда-ліламріта 8.8)

Промовивши ці слова, Шрі Чаітанью Махапрабху охопили екстатичні любовні емоції. Говорячи як безумець, Він почав пояснювати значення цих двох віршів ...

Звільнення Сарвабхауми Бхаттачарія (по «Гаурангі»)

Розлучившись з Сарвабхаума Бхаттачарья і його учнями, Гопінатх і Мукунд попрямували до Господа Чайтані запросити Його на Прасад. Вони все ще були під враженням від спору і про все розповіли Шрі Чайтані. Сухі міркування Сарвабхауми болем відгукувалися в їх душі. Вони бачили, що Бхаттачарья робить грубі помилки і завдає образи лотосним стопах Господа. Але Шрі Чайтанья відповів їм:

- Будь ласка, не судіть. Сарвабхаума Бхаттачарья проявив до мене велику любов і турботу. Він поставився як батько і хоче, щоб Я виконував усі вимоги Саннйаса. Що в цьому поганого?

На наступний ранок Сарвабхаума запросив Шрі Чайтанья відвідати храм Господа Джаганнатха. Обидва були в чудовому настрої. Сарвабхаума посадив Його на піднесення, а сам, в знак поваги до Його Санньясу, сів на підлогу. І почав навчати Шрі Чайтанья в філософії Веданти. Відчуваючи до Нього непереборну симпатію, він говорив:

- Основне заняття кожного санньяси - це вивчати Веданту. Тому Ти повинен робити це без жодних вагань, слухаючи настанови досвідченого вчителя.

- Ти дуже милостивий до Мене, лагідно відповів Господь. - І Мій обов'язок коритися тобі!

Ці слова Сарвабхаума припали до душі, і він із задоволенням приступив до пояснення Веданти, спираючись на точку зору Шанкар.

Господь Чайтанья завжди відкидав праці Шанкар, якими зазвичай користуються філософи-маяваді. Всі їхні міркування позбавлені будь-якого сенсу, тому що дають неправильні уявлення про Бога. В їх устах Бог - це природа, космос, це все, що нас оточує. У Нього немає тіла, імені, обителі. Як же тоді Його можна любити? Вони думають, що коли-небудь самі стануть Богом. Господь Чайтанья вважав все це обманом.

Але Сарвабхаума не знав про це. Він продовжував розмірковувати протягом семи днів, і весь цей час Господь Чайтанья не промовив ні слова, не поставив жодного питання. Його обличчя не виражало ні схвалення, ні заперечень. Слухав чи Він взагалі? Бхаттачарья був абсолютно здивований. На восьмий день він не витримав і запитав:

- Я пояснюю Тобі Веданту вже сім днів, але Ти весь час мовчиш. І я в сумніві, бачте Ти мене.

- О пане, Я повний дурень, - смиренно відповів Господь. - І тому ніколи не вивчаю Веданту. Але ти наказав Мені слухати, і Я послухався. Такий обов'язок санньяси. Але зізнаюся, Я не розумію твоїх тлумачень!

- Я допускаю, що Ти погано понімешь Веданту, - сказав Сарвабхаума, - але в таких випадках люди задають питання. Ти ж зберігаєш мовчання, і я не знаю, що у Тебе на умі.

- Я дуже добре розумію сенс кожного вірша Веданта-сутри, - з посмішкою відповів Господь. - Вони зрозумілі, як день. Але твої тлумачення збивають Мене з пантелику, як хмари приховують сонце. Адже ти не роз'яснює прямого значення віршів. Ти тільки заплутує їх. Все це тому, що ти не хочеш зрозуміти -

Верховний Господь - це особистість, а не божественне світло. І якщо ти почнеш віддано служити Йому, знайдеш любов до Бога. У цьому сенс життя.

У своїх міркуваннях ти дотримуєшся Шанкар. Але стародавні Пурани розкривають істину про нього. Одного разу Верховний Господь звернувся до Шиві: «Придумай свої тлумачення Вед, щоб відвести людей від істини. Тоді вони залучаться радощами земного життя і збільшать людський рід ». Шива сказав звий дружині Парваті: «У цей вік Калі я прийду як брахман і дам помилкові тлумачення Вед». Він прийшов під ім'ям Шанкар. Шанкара народився в південній Індії, в Кералі, і створив вчення, яке відкидає Верховну Особу Бога. Так люди позбулися духовного знання.

Сарвабхаума був вражений. Він сидів нерухомо, не в силах вимолсвіть ні слова. І сказав Господь до нього:

- Не дивуйся. Хіба ти не знаєш, що навіть великі мудреці прагнуть служити Верховному Господу, бо Він виконаний незбагненного духовного блаженства. Його називають Крішною, всепрівелкающім.

Сарвабхаума дізнався знаменитий вірш «атмарама» з Шрімад-Бхагават.

- Поясни мені цей вірш! - Попросив Він.

- Перш Мені хотілося б послухати тебе, - з посмішкою відповів Господь, - а потім спробую розповісти те невелике, що знаю про це.

І Сарвабхаума почав міркувати, спираючись на логіку і граматику. Він навів дев'ять значень знаменитого вірша.

- Мій дорогий Бхаттачарья, - посміхався Господь, - ти великий мудрець! Твої пізнання безмежні, але Я розкрию тобі сенс, який вислизнув від тебе. І Господь Чайтанья, не торкаючись наведених дев'яти значень вірша, дав ще шістдесят одне! Він посилався на Шукадева Госвамі і чотирьох мудреців Кумар.

- Неможливо описати у всій повноті незбагненно прекрасні якості Верховного Господа, - на закінчення сказав Він. А Сарвабхаума, слухаючи Шрі Чайтанья, все більше розумів, хто сидить перед ним. «Немає сумнівів у тому, що Шрі Чайтанья Махапрабгу

- Це Сам Крішна, - думав він. - Я не зрозумів цього відразу через свою надмірну гордості. Я уявляв себе великим вченим, а сам завдав образи лотосним стопах Господа! »

Шрі Чайтанья відмінно бачив, що відбувається в душі Сарвабхауми. Коли він визнав себе низьким образником Господа і став шукати у Нього притулку, Господь пролив свою милість. Раптом Сарвабхаума Бхаттачарья побачив, що Шрі Чайтанья проявив вигляд чотирирукої Вішну, а потім Самого Крішни. Його обличчя було кольору грозової хмари, а у губ Він тримав флейту. І тут Сарвабхаума впав до Його стопах, прямий, як палиця. Потім він піднявся і з шанобливо складеними руками став підносити молитви. За безпричинної милості Господа він зрозумів важливість повторення святого імені та відданого служіння. У великої радості він щойно склав сто прекрасних віршів, прославляючи Господа і Його діяння. Шрі Чайтанья Махапрабгу був щасливий. Він обняв Сарвабхаума Бхаттачарья, і старого вченого захлеснула любов до Бога. Знесилений, він упав на землю. Сльози текли з очей, тіло покрилося потом, він то тріпотів, то завмирав у нерухомості. У ньому проявилися всі ознаки духовного трансу. Нарешті, він піднявся і став танцювати, оспівуючи святі імена Бога. Знову і знову він падав до лотосинм стопах Господа і, торкаючись, плакав від щастя.

Навколо зібралися супутники Господа Чайтаньи. Всі щасливі були бачити, як старий маяваді перетворився в чистого відданого Господа. Вони радісно посміхалися, дивлячись на танець Бхаттачарія. Але більше всіх радів Гопінатх!

- Це Ти по своїй беспрічнной милості звернув Сарвабхаума в відданого! - Вигукнув він, звертаючись до Шрі Чайтані.

- Ні, лише завдяки спілкуванню з тобою, чистим відданим, Господь Джаганнатха проявив до нього милосердя, - відповів Шрі Чайтанья.

Сарвабхума трохи заспокоївся і став підносити молитви. А потім вони розлучилися. Шрі Чайтанья пішов до Себе додому, а Сарвабхаума відправив до Нього, несучи прасадом Гопінатх.

На ранок Шрі Чайтанья піднявся дуже рано. Він зробив обмивання і поспішив до храму поклонитися Джаганнатха. В цей час Господь прокидався від сну. Священик приніс Йому гірлянди і Прасад Божества, і Шрі Чайтанья був дуже задоволений. Він акуратно загорнув все це в свій одяг і пішов до дому Сарвабхауми.

Сонце ще не зійшло, а Сарвабхаума вже не спав. Ледь прокинувшись, він вже співав: «Крішна! Крішна! »Зачувши це спів, Шрі Чайтанья посміхнувся. Сарвабхума ще здалеку помітив, що наближається Господа і поспішив назустріч, подумки підносячи молитви. Він шанобливо привітав Господа і посадив на килим, а потім сів поруч. Шрі Чайтанья обережно розгорнув одягу і передав Бхаттачарья Прасад. Бхаттачарья тільки піднявся з ліжка і не встиг ще омитися і обполоснути рот. Але він тут же прийняв Прасад з рук Господа, і відразу очистився. Потім він прочитав такі вірші: «Як тільки людина отримає маха-Прасад, він повинен тут же з'їсти його, відклавши всі обов'язки, навіть якщо Прасад несвіжий і сухий або його принесли здалеку. Маха-Прасад поза часом і обставин. Така воля Господа! »

Шрі Чайтанья у відповідь обійняв Сарвабхуму, і вони почали танцювати в великої любові до Крішни. Обидва, перебуваючи в блаженстві, плакали і тремтіли від щастя, по обличчях градом лився піт.

- Сьогодні Усі ж вони сповнились Мої бажання! - Вигукнув Господь, - Я бачу, як Сарвабхаума знайшов віру в маха-Прасад. Тепер ти знайдеш притулок у лотосних стоп Шрі Крішни! Ти просто перевершив себе! Невігластво більше не загрожує тобі!

Вони трохи заспокоїлися. Незабаром Шрі Чайтанья пішов до Себе, і Сарвабхаума залишився один. Він раптом відчув, що переродився. Від його гордості не залишилося і сліду. Він не бажав більше знати нічого, крім лотосних стоп Шрі Чайтаньи Махапрабгу. Тепер Веди він розумів тільки як відданий. Гопінатх Ачарья, дивлячись на нього, не міг натішитися.

На наступний день Бхаттачарья відправився в храм і по дорозі зайшов до Шрі Чайтані. Він шанобливо вклонився Йому і став молитися, каючись в минулих гріхах, а потім запитав:

- Скажи мені, що головне в відданого служіння Господу?

- Повторення святого імені, - відповів Господь. - В цей вік сварок і лицемірства тільки святе ім'я дарує звільнення від тягот життя в цьому світі. Немає іншого шляху.

Тут до них підійшов Гопінатх.

- Мій дорогий Бхаттачарья, - радісно посміхаючись, сказав він. -Нарешті збулися мої мрії!

- Яке щастя, що ми родичі! - Кланяючись, відповів Бхаттачарья. - Ти чистий відданий Господа, і тому Господь явив і мені свою милість!

Шрі Чайтанья, якому ця сцена доставила більше задоволення, обняв Сарвабхаума:

- А тепер підемо в храм, поклонімся Господу Джаганнатха!

Повернувшись з храму, Сарвабхаума нагодував маха-прасадом всіх своїх учнів, Але частина він відклав для Господа Чайтаньи. А потім на пальмовій аркуші він записав два вірша, які щойно прийшли йому в голову. Він зібрав маха-Прасад і попросив Джагадананду передати його разом з віршами на пальмовій аркуші Господу Чайтаньї. Але перш ніж Джагадананда встиг передати вірші, Мукунд вихопив лист у нього з рук і переписав їх на стіну будинку Шрі Чайтаньи. Як тільки Господь прочитав вірші, Він тут же порвав лист на дрібні шматочки. Але по милості Мукунд все віддані дізналися, про що там говорилося: «Я бджолою шукаю притулку у лотосних стоп Господа Крішни, який по своїй милості прийшов як Шрі Чайтанья Махапрабгу, щоб відкрити нам давню істину відданого служіння! Це знання було втрачено з часом ».

Ці вірші прославили Сарвабхаума Бхаттачарья і стали перловим намистом на шиї у всіх відданих. Так Сарвабхаума став чистим відданим Шрі Чайтаньи Махапрабгу. Більше він не хотів нічого чути і бачити. Сарвабхаума постійно оспівував святе ім'я і був безмежно щасливий.

Одного разу Сарвабхаума, сидячи перед Господом Чайтаньєю, прочитав молитви Господа Брахми з «Шрімад-Бхагават».

- Чому ти змінив слово «звільнення» на «віддане служіння»? - З подивом запитав Шрі Чайтанья.

- Чиста любов до Бога набагато вище звільнення від страждань! І ті, хто шукає такого освобоженія, ніколи не дізнаються смаку бгакті. Тому відданий Господа не шукає звільнення. Служіння Господу для нього найвища нагорода.

Однак Шрі Чайтанья заперечив йому:

- Але у Господа Крішни є ім'я Мукунд, тобто «притулок звільнення». Навіщо ж міняти вірш?

- Звичайно, Ти прав, - відповів Сарвабхаума, - але саме звучання слова «звільнення» викликає у мене страх і огиду. Господь Чайтанья розсміявся і міцно обняв Бхаттачарья. Так, це справді було дивом! Старий філософ-вчений, все життя шукав звільнення, тепер ненавидів це слово! Таке можливо лише з ласки Шрі Чайтаньи. Одним дотиком Він перетворив залізо сухий філософії в солодкість любовного служіння Господу. Сарвабхаума став великим відданим. Бачачи це чудо, все зрозуміли, що Господь Чайтанья - це син Нанди Махараджи, Сам Крішна. Нікому іншому таке було б не під силу. Слух про це рознісся по всьому місту, і жителі Джаганнатха Пурі на чолі з Каші Мішра прийшли шукати заступництва у лотосних стоп Господа. Така доля чекає кожного, хто почує про цей дивовижний випадок.

Господь Чайтанья куштує Прасад в будинку Адвайти-Ачар'я (по «Гаурангі»)

... Адвайта Ачарья тим часом пропонував на домашньому вівтарі всі страви, приготовані Ситой Тхакурані. Чого тільки тут не було!

Страви були розділені на три порції. Перша порція була красиво викладена на золоті тарілки і призначалася для Господа Вішну. Дві інші розклали на цільні бананове листя, які зібрали з особливою пальми. Ця пальма давала не менш тридцяти двох бананів з гілки, і всі вони були дуже солодкими.

Два пальмових листа, так само як і тарілки з золота, билш сповнені прекрасних страв: гірки розсипчастого білого рису, зверху политого жовтим топленим маслом; пряний аромат йшов від овочевого пюре і гіркою дині, приготовленої з овочами. Тут було п'ять різновидів гіркої дині, і всі вони - нектарноговкуса! Баклажани були смажене зі свіжим листям дерева ним, а салат приготований з шпинату з шматочками імбиру. Поруч стояло дивне блюдто з гороху, який предварітеьлно протерли і висушили на сонці, і ще безліч гострих і смачних страв - все просто неможливо назвати.

А скільки солодощів! Солодкий соус з квітів банана і фруктове пюре на молоці; чудові цукерки з м'якоті кокоса з сиром і маленькі печива в цукрі, - і все це у величезних кількостях! Гірками височіли солодкі кульки і кокосові горіхи, а поруч згущене молоко з рисовими печивом. Сита Тхакурані приготувала п'ять або шість кислих страв і чудовий кислий соус, печиво з очищеного маша і сочевиці, а також печиво зі свіжих бананів. сотні тарілок з бананового листя сповнені були різноманітних овочів. Великі і місткі, тарілки ці були дуже міцними, і тому з них нічого не випливало і не вивалювалися. У нових глиняних мисках розклали солодкий рис, заправлений топленим маслом, і тут же стояли три глиняних глечика, вщерть наповнені згущеним молоком. Ще Сита Тхакурані приготувала молочний рис з шматочками банана і біле молочне пюре. Кожну тарілку з рисом і овочами прикрашали квіти і листя туласі. Поруч - гори солодощів з йогурту, сиру і бананів, чаші ароматної рожевої води для втамування спраги. Неможливо описати багатство і різноманітність всіх страв, якими Адвайта Ачарья і його дружина хотіли пригостити Шрі Чайтанья і Шрі Нітьянанда.

З великою любов'ю Адвайта Ачарья розставив на підлозі всі страви і напої. Поряд з кожною порцією він влаштував м'яке сидіння і покрив його красивою тканиною. Тепер все було готове для пропозиції їжі Господу Вішну. Адвайта Ачарья сам провів цю прекрасну церемонію, і, поки Господь приймав підношення, Адвайта Ачарья запросив в сусідню кімнату Шрі Чайтанья і Шрі Нітьянанда, щоб разом з іншими відданими Вони взяли участь в кіртане. Нарешті, коли все було закінчено, Адвайта Ачарья звернувся до братів:

- Дорогі Господь Чайтанья і Господь Нітьянанда! Тепер завітайте сюди! - І урочисто відкрив перед Ними двері в вівтарну, заставлену незліченними тарілками і глечиками. Братися покликали з Собою близьких друзів - Мукунд і Харідаса, але ті шанобливо відмовилися від запрошення під приводом невідкладних справ.

Неймовірні кількості вишуканих страв приємно вразили Шрі Чайтанья, Він побачив, з якою любов'ю в цьому будинку служать Крішни. Він був дуже задоволений. Як акуратно і красиво все було розкладено! Шрі Адвайта все передбачив.

- Зізнаюся, я б навічно поклав Собі на голову лотосних стопи кухаря, який приготував для Крішни такі прекрасні страви!

Хоча Шрі Чайтанья бачив три порції прасада, Він вирішив, що всі вони призначені для Крішни, і тому попросив у Адвайти Ачар'я ще два бананових листа:

- Будь ласка, поклади нам трохи вощей і рису.

Він приготувався сісти віддалік від розставлених страв.

- Це вам, - відповідав Адвайта Ачарья. - Господу Крішни я поклав на золоті тарілки, тому сідайте тут, близько бананових.

- Але санньяси не повинен приймати так багато їжі, - з легким докором сказав Шрі Чайтанья. - Що це за зречення, якщо є такі вишукані страви? Так можна втратити контроль над собою.

- Не треба ховатися! Адже я знаю, хто ти, - почав умовляти Його Адвайта Ачарья. - Будь ласка, сідай і співаєш!

- Але Я не зможу з'їсти так багато!

- Ну добре, - змирився Шрі Адвайта, - з'їж, скільки захочеш. Решта залиш на тарілці.

Але Шрі Чайтанья, не погоджуючись, знову похитав головою:

- Ти забув, що санньяси нічого не повинен залишати після себе? Відклади Мені, Я не Насилу стільки з'їсти!

І тоді Адвайта Ачарья заговорив безпосередньо:

- Ти - Сам Верховний Господь, і Ти безмежний. Ти вміщуєш в Себе весь Всесвіт, що для Тебе цей Прасад? Досить гратися словами! Я такий радий прийняти Тебе в своєму будинку. Будь ласка, починайте їсти, досить розмов! - І Адвайта Ачарья став з глечика поливати на руки обом братам. Шрі Чайтанья і Шрі Нітьянанда злегка омилися і сіли прийняти Прасад. Обидва Вони посміхалися.

- Я нічого не їв три дні. Сподіваюся, цього вистачить, щоб вгамувати голод! - Сказав Нітьянанда Прабху, жадібним поглядом оглядаючи частування. - Але Адвайта, - розчаровано вигукнув Він, - схоже, сьогодні Мені знову доведеться постити? Я можу все це з'їсти один, але в шлунку у Мене буде порожньо!

Адвайта Ачарья смиренно склав руки, але очі його весело блищали:

- О пане! Хіба Ти не жебракуючий монах, який мандрує по святих місцях? Ти повинен бути дуже стриманий в бажаннях. Якщо Господь пошле Тобі трохи фруктів або овочів, Ти їж, якщо ж ні - постиш. До того ж Ти гість в моєму домі, і Тобі не слід сердитися. Я всього лише бідний брахман. Прийми те, що я можу запропонувати тобі, і заспокой Свої ненаситні очі!

- Ким би Я не був, ти повинен нагодувати Мене, раз Я у тебе в домі, - з удаваною гнівом сказав Нітьянаннда. - Господар догоджає гостю - так що подай їжі, скільки Я побажаю!

- Невже Ти відрікся від світу, щоб набивати живіт? Я не зрозумію, чому Ти займаєшся, що так турбуєш чесних брахманів! - Здавалося, Адвайта Ачарья не витримав.

- Ти ненаситний! Дай Тобі волю, і Ти з'їси сто кіло рису! А де я стільки візьму? Я всього лише бідний брахман! Задовольняйся і жменею. Будь ласка, їж і не виявляй Свого божевілля!

Чайтанья Махапрабгу і Нітьянанда Прабху брали Прасад, жартівливо сперечаючись з АДВАЙТА ачарьев. Господь Чайтанья їв лише половину з кожної тарілки, а решта відсував. Але Адвайта Ачарья додавав Йому щось і пропонував знову.

- Ні, Я не мого стільки з'їсти! - Протестував Шрі Чайтанья.

- Добре, їж половину, решту залиш, - умовляв Шрі Адвайта. І Господь Чайтанья, не в сіла' йому відмовити, виконував всі її бажання. Зате Нітьянанда вів себе як ненаситний ненажера.

- Я все ще голодний! - З незадоволеним виглядом говорив Він. - У мене порожній живіт! Хіба це їжа? Лише жалюгідні залишки! Краще забери їх зовсім, Я не хочу це є!

Він взяв жменю рису і жбурнув її на підлогу. Рис розлетівся в різні боки, кілька зерен рису потрапили в АДВАЙТА ачарьев. Невимовне блаженство відбилося на його обличчі, адже він доторкнувся до залишків їжі чистого відданого!

- Дорогий Нітьянанда, - радісно вигукнув Адвайта, - я отримав жадану нагороду! Ти перевершив всі очікування! Зроби мене таким же неймовірним! Ти кинув в мене залишками Свого прасада, навіть не боячись, що я брахман, і що ти можеш образити мене.

- Будь обережний! - Суворо попередив Нітьянанда. - Адже це залишки їжі Самого Крішни. Ти ризикуєш Його образити. Прасад - прояв Господа! І тоді, дорогий Адвайта, тобі доведеться запросити до себе і нагодувати, по крайней мере, сотню санньяси, щоб очиститися від такого гріха!

- О ні, ні! - Адвайта Ачарья в удаваному жаху замахав руками. Більше я цього ніколи не зроблю! Санньяси, подібні Тобі, тільки підривають підвалини життя благочестивих брахманів!

Вони продовжували перекидатися жартами. Нарешті, Адвайта Ачарья подав Шрі Чайтані і Шрі Нітьянанда глечик з ароматною водою, щоб Вони вмили руки і уста, а потім запропонував трохи відпочити. Брати прилягли, і Адвайта Ачарья подав Їм зерна гвоздики, кардамону і листя туласі освіжити рот. Він натер кожного сандалової пастою і на шию надів квіткову гірлянду ...




 Етикет поведінки у вівтарній |  Патітана паванебхйо вайшнавебхйо намо намах |  Деякі з результатів поклоніння Божествам |  Підтвердження Щирого Служіння |  Вивчення Всіх Вед |  Слава Шрімад Бхагават |  Основні принципи ведення публічних виступів |  Слава всім присутнім відданим! (3 рази) - Харе Крішна |  Нірвішеша-шунйаваді-пашчатйа-Деша-Таріна |  Прославлення санкіртани, проповіді або повторення святих імен |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати