Головна

МАРГІНАЛЬНА АНТРОПОЛОГИЯ

  1. " Культурна "антропологія
  2.  антропологія
  3.  АНТРОПОЛОГИЯ
  4.  антропологія
  5.  антропологія self
  6.  АНТРОПОЛОГИЯ ІСТОРИЧНА
  7.  антропологія права

ЗМІСТ

ПЕРЕДМОВА

ВСТУП

ГЛАВА 1. ПРОБЛЕМА маргінальних В АНТРОПОЛОГІЇ

Поняття межі і маргінальності

Специфіка маргінальної антропології

Методологічні засади маргінальної антропології

Основні поняття маргінальної антропології

ГЛАВА 2. маргінальний ФЕНОМЕНИ ЛЮДСЬКОГО БУТТЯ

гра

Свято. Сп'яніння. чудо

  1. Реалізм. Прагматичний сенс свята і сп'яніння. відпочинок
  2. Міфологія. Символічний сенс свята і сп'яніння. ритуал
  3. Магія. Екзистенціальний сенс свята і сп'яніння. карнавал
  4. Метафізика. трансцендентальний сенс свята і сп'яніння. Містерія
  5. Містика. Апофатичний сенс свята і сп'яніння. Похмілля

Подорож. Паломництво. туризм

Провінція

Образи дитинства в антропології

Рефлексія. Наука і релігія як антропологічні феномени

Творчість як маргінальний феномен

ГЛАВА 3. маргінальних ФІГУРИ

Герой. Жрець. цар

Постмодерніст. Чернець. юродивий

злочинець

ВИСНОВОК

ТЛУМАЧНИЙ СЛОВНИК

КАТЕГОРІЇ ТЕКСТУ

Додаток: ПЛАН КУРСУ ЛЕКЦІЙ "МАРГІНАЛЬНА АНТРОПОЛОГИЯ"

БІБЛІОГРАФІЧНИЙ СПИСОК

Присвячується ... всім

ПЕРЕДМОВА

За змістом передмову - це те, що стоїть перед наступним за ним Словом. Але і сама передмова теж слово, слова: Мої слова, які будуть стояти перед словами автора монографії з маргінальною антропології, вірніше по її проблем. А що ж стоїть перед моїми словами? Ймовірно, яка зобов'язує сила жанру, що позначається як передмова. Прочитавши за своє життя безліч передмов, розумію, якими різними вони можуть бути. Саме фундаментальна відмінність: передмови пишуть до інших і до самих себе. Ситуація заплутується.

В такому випадку краще всього зазирнути в тлумачний словник В. і. Даля. "Передмова, - написано у нього, - обумовлювати що або наперед', попереджав, предизвещать, говорити або писати Кь чому предісловiе, предісловную мова, вступ, пояснення последующаго". Як бачимо, слово містить величезну кількість смислів або того, що в роботі С. п. Гуріна названо "методологіями". Складаючи передмову, я можу скористатися цими рівнями розгортання і розуміння передмови як тексту, в якому я предісловлю, і про щось предуведоміть, сповістити заздалегідь, про щось домовитися, щось пояснити. Спробую це зробити.

Попереднє повідомлення. Читач тримає в руках текст, присвячений проблемам маргінальної антропології. Є антропологія класична, а є некласична. У некласичної антропології особливий інтерес для дослідника представляють феномени, що не піддаються контролю, розрахунку та управління, завжди поодинокі і неповторні. Вони і можуть бути названі маргінальними, вони і маркують антропологію як маргінальну. У роботі названо величезна кількість таких феноменів в створі між сверх-буттям і ніщо.

Я спробувала скласти список названих феноменів і зрозуміла, що для цього потрібно переписати в глосарій всю книгу. Перед нами надзвичайно щільний, гранично насичений текст, де автор як ґрунтовний дослідник (може бути, одержимий) ви-злежуватися все слова, здатні фіксувати маргінальні стану. Деякі маргінальні феномени виділені особливо і проаналізовані у відповідних розділах.

У розділі другому прекрасний параграф про гру, майже моторошний (або апофатичний) за красою тексту параграф про свято, сп'янінні, диво, невеликий, але витончений і сумний параграф про подорож, паломництво, туризмі. У главі третій перед читачем постають маргінальні фігури: герой, жрець, цар і один з царів - Микола II. Укладають цей ряд (коло) фігури постмодерніста, ченця і юродивого. Серед маргінальних фігур немає філософа, вірніше, є філософ тільки однієї "масті" - постмодерніст. Чи не автор це монографії (а, може бути, автор передмови)?

Повідомлення заздалегідь. Ні, це не автор монографії. Звертаю увагу читача на два дуже важливих місця в монографії. Перш за все це кінець параграфа про специфіку маргінальної антропології. Автор стверджує, що велика увага до феноменам маргінальної антропології та відповідного досвіду може бути конструктивним тільки тоді, коли його вписано в контекст християнської традиції.

І далі - заключний параграф третього розділу і всієї книги, де стверджується, що все, саме все - і піднесене, і жахливе, що відбувається з людиною в світі - все з приводу і навколо одного - його відносин з Богом. Будь-які думки, слово, вчинок європейської людини за останні дві тисячі років (останні?) - За або проти Христа. Мабуть, я можу заздалегідь сповістити, що робота написана філософом, глибоким дослідником, обдарованою людиною, основний дар якого - православна віра.

Домовленість. Мені здається, що при читанні монографії С. п. Гуріна слід особливо поставитися до розділу "методології". Шість сторінок вражаючого по щільності тексту про текст і його рівнях. Розділ цікавий і сам по собі, але так само і як частина загального задуму. Ці методології реалізовані в роботі, причому в будь-якому її розділі або малому абзаці все разом: від логічного рівня до апофатического. Зізнаюся, що мені б хотілося виявити, що про царя, покладемо, написано на метафізичному рівні, а про свято і пияцтво - на герменевтическом або феноменологическом. Але зробити цього не вдалося.

Всі рівні виявляються всюди, як океан у краплині. У теорії організацій (а текст - це один з типів організацій) це називається рекурсивним. Зверну увагу читача на одну важливу деталь методологій. Шість з них названі по концепту "N. і текст", де N - знання, пізнання, розуміння, свідомість, інтуїція, екзистенція. Сьома і восьма - інакше: "текст і N.", де N - буття і ніщо. На метафізичному і апофатичному рівні Тексту надається статус анігілюють або трансформує сили. Тут - не до жартів.

Пояснення. Хотілося б дати його з приводу топіки тексту монографії. Вона - неклассічна. Глави розрізняються за розмірами, відсутній авторське перепрошуюче або будь-яке інше пояснення і цього, і вибору маргінальних феноменів і фігур. Чому це так? - Тому що будь-яке пояснення того, як заповнити наявні лакуни і недо-сказання призвело б до того, що текст став би нескінченним і ніколи не був би за- кінчений.

Він потенційно нескінченний, як відома книга у Х. л. Борхеса. Актуально він може виглядати тільки так, як він виглядає. У ньому з точки зору нескінченності майже нічого немає (це не онтологія і навіть не антологія), але в той же час в ньому є все, щоб самому читачеві продовжити (або почати?) Заданий в ній творчий хід і підтримати екзистенційним зусиллям заявлені в книзі символи Віри. Тому дана книга і присвячена: всім.
 Проф. Т. п. Фокіна

Цей текст не рекомендується читати.
 Цей текст не рекомендується читати людям.
 Цей текст не рекомендується читати людям, які не досягли святості.




 Поняття межі і маргінальності |  ГЛАВА 1.§ 2. Специфіка маргінальної антропології |  ГЛАВА 1. §3. Методологічні засади маргінальної антропології |  феноменологічний рівень |  інтуїтивний рівень |  екзистенціальний рівень |  метафізичний рівень |  апофатичний рівень |  ГЛАВА 2. маргінальний ФЕНОМЕНИ ЛЮДСЬКОГО БУТТЯ |  ГЛАВА 2. §2. Свято. Сп'яніння. чудо |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати