Головна

Уникайте помилкових стимулів

  1.  Алгоритм логічного аналізу висновків зі складних суджень
  2.  Балкові металеві прогонові будови з складних прокатних профілів.
  3.  Блок №3 - "блок помилкових знань і самозахисту програми".
  4.  В ОБЛАСТІ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ
  5.  В ОБЛАСТІ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ В КЛІНІЦІ ВНУТРІШНІХ ХВОРОБ
  6.  В ОБЛАСТІ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ ПРИ ГОСТРИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ І ТРАВМАХ органів черевної порожнини
  7.  Види безсполучникових складних речень

Намагаючись кинути палити за допомогою методу сили волі, багато курців намагаються підвищити мотивацію, висуваючи помилкові стимули.

Ось кілька прикладів таких стимулів. «На ті гроші, які я заощаджу, ми всією сім'єю зможемо провести чудовий відпустку». Подібний підхід здається логічним і здоровим, але на жаль помилковим, оскільки будь-який поважаючий себе курець віддасть перевагу палити 52 тижні в році і не брати відпустку. У будь-якому випадку, внутрішньо курець сумнівається, і не тільки тому, що йому доведеться утримуватися від куріння протягом 52 тижнів. Не впевнений він і в тому, що зможе отримати задоволення від відпустки, проведеного без сигарет. Подібний підхід призводить лише до того, що робить жертву, яку, як йому здається, приносить курець, більш значною. А це, в свою чергу, збільшує цінність сигарети в його уявленні. І все це замість того, щоб зосередитися на іншій стороні проблеми: «Що я отримую від куріння? Навіщо мені потрібно курити? »

Ще один приклад: «Я зможу дозволити собі купити нову машину». Так, це правда, подібний стимул може змусити вас утримуватися від куріння, поки ви не купите машину. Але як тільки відчуття новизни проходить, ви починаєте думати, що вас обділили, тому рано чи пізно знову потрапляєте в ту ж саму пастку.

Іншим типовим прикладом служить угоду кинути палити, укладену з колегами на роботі або членами сім'ї. У таких угод зазвичай є перевага: вони усувають спокуса на якийсь час протягом дня. Проте, вони теж зазвичай закінчуються невдачею внаслідок наступних причин.

1. «Помилковий стимул». Чому ви повинні кидати палити лише тому, що кидають інші? Подібний стимул лише підсилює відчуття значущості принесеної вами жертви. Прекрасно, якщо всі курці одного разу щиро захочуть перестати палити. Однак ви не зможете насильно змусити їх кинути, хоча всі вони потай і хочуть цього. Поки вони не готові кинути палити, подібні угоди лише будуть надавати додаткову цінність сигарет і посилювати бажання курити. Подібні угоди перетворюють їх учасників в таємних курців, що ще більше підсилює відчуття залежності.

2. Теорія «паршивої вівці», або «кругової поруки». Відповідно до методу сили волі курцеві потрібно період розплати, протягом якого він постійно чекає, що бажання курити зникне. Якщо він здається, то приходить відчуття спіткала його невдачі. Відповідно до цього методу рано чи пізно один з учасників угоди зобов'язаний здатися. Тоді решта учасників отримують відмовку, якої вони так довго чекали. Це не їх вина ... Вони-то витримали б ... Це через Джона вони опустили руки ... Правда ж полягає в тому, що більшість з них вже таємно порушили угоду.

3. «Поділ відповідальності» - стимул, прямо протилежний теорії «паршивої вівці». Тут страх вдарити в бруд обличчям в разі невдачі не такий страшний, оскільки він розділений з іншими. Кидаючи курити, курець відчуває дивне відчуття величезної перемоги. Коли ви кидаєте палити на самоті, в перші кілька днів захоплення ваших друзів, родичів і колег може послужити великої підтримкою. Коли одночасно кидають курити кілька людей, відповідальність ділиться порівну і, відповідно, знижується і захоплення.

Інший класичний приклад хибних стимулів - так звана «хабар» (наприклад, коли батько обіцяє підлітку певну суму грошей за відмову від куріння, а також пропонує парі: "Я дам тобі 100 фунтів стерлінгів, якщо програю"). Колись в одній з телепрограм наводився такий приклад. Поліцейський, який намагається кинути палити, поклав в пачку сигарет двадцатіфунтовую банкноту. Він уклав угоду з самим собою: він може знову закурити, але раніше йому доведеться спалити цю купюру. Це допомогло йому не курити протягом декількох днів, але в кінці кінців він все ж спалив ці двадцять фунтів.

Перестаньте обманювати самих себе. Якщо курця не зупиняють ні 50.000 фунтів стерлінгів, які середньостатистичний курець витрачає за все життя на сигарети, ні ризик страшних хвороб, що становить один до двох, ні життя зі смердючим диханням, ні душевні і фізичні муки, ні рабська залежність, ні презирство з боку більшої частини суспільства і низька самооцінка - навряд чи фальшиві стимули зможуть хоч скільки-небудь змінити ситуацію. Вони можуть привести до одного - посилити відчуття жертвопринесення. Дивіться на протилежну сторону перетягували канат.

Що дає мені паління? АБСОЛЮТНО НІЧОГО.

Чому мені необхідно курити? У ВАС НЕМАЄ ПОТРЕБИ ПАЛИТИ! КУРІННЯМ ви караєте САМОГО СЕБЕ.




 енергія |  Куріння розслабляє мене і вселяє впевненість |  Зловісні чорні тіні |  Метод сили волі |  Бійтеся скорочення куріння |  Нерегулярні курці, підлітки, некурящі |  таємний курець |  Громадська звичка? |  вибір часу |  Чи буду я сумувати за сигарети? |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати