Головна

V.3.5. видання Дигест

  1.  IV.3.5. Кодекс Феодосія (Codex Theodosianus)
  2.  IV.4.6. Назва Corpus juris civilis і його видання
  3. " МИР ЯК ВОЛЯ І ПОДАННЯ "(опубліковано в 1818, доповнювалося в виданнях тисячі вісімсот сорок чотири і 1859) - твір Шопенгауера.
  4.  V.3. Дигести як джерело римського права
  5.  V.3.3. структура Дигест
  6.  ЄВАНГЕЛЬСЬКА ІСТОРІЯ В дореволюційне видання

Як і багато пам'ятників юридичної думки, Дигести виявилися втраченими в тому справжньому вигляді, який був затверджений Юстиніан в якості законодавчого акту.

Залишилися пізні рукописи. Серед них виділяються дві. По-перше, Флорентійська рукопис VI - VII століття (Littera Florentina). По-друге, манускрипт XI - XII ст. (Littera Vulgata). Критичне вивчення цих рукописів було вироблено в XII столітті фахівцями школи глоссаторов, перш за все з Болонського університету.

Спочатку Дігести були відомі у вигляді трьох самостійних частин, які становлять зміст окремих рукописів: 1) Disegtum vetus (книга 1-я - книга 24-я, титул 2); 2) Infortiatum (титул 3 книги 24-й - до книги 38-й); 3) Digestum novum (книги 39 - 50). Ці назви, може бути, з'явилися тому, що знаменитий дослідник Дигест Ірнерій (XI століття) спочатку мав у своєму розпорядженні лише 1-ю і 3-ю частини, і тільки згодом була виявлена ??2-я частина, яка і була названа Informatium.

Перше друковане видання, що об'єднало в собі Дігести з іншими частинами Corpus juris civilis, було здійснено Д. Готофредом в 1583 році на латинській мові. На жаль, до теперішнього часу повний переклад Дигест на російську мову ще не було здійснено. Тому велике значення має знайомство навіть з фрагментами Дигест.




 V.2.3. Введення Інституцій Гая в науковий обіг |  Про громадянське право і природному |  Про способи придбання латина римського громадянства |  Про речі |  Про те, чи можуть малолітні що-небудь відчужувати |  Про Фальдіціевом законі |  про зобов'язання |  Про купівлю та продаж |  V.3. Дигести як джерело римського права |  V.3.3. структура Дигест |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати