Головна

Методичні вказівки 13 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Впровадження зовнішнього референції

Лідери є майстрами впровадження зовнішньої референції - тому ви і робите те, що вони говорять. Вони дбають про те, щоб, виступаючи, стояти на високій платформі; ви, звичайно, не часто побачите їх нижче аудиторії. Вони часто розвішують свої портрети більше, ніж в натуральний зріст, які дивляться на людей зверху вниз. Ми знаємо одного ведучого семінарів, який під час семінару позаду себе поміщає таку афішу зі своїм зображенням, а з двох сторін ставить два великих телевізійних монітора з крупним планом свого обличчя.

Релігійні лідери теж багато роблять, щоб відбити у послідовників полювання думати про інші можливості. На одному відкритому зібранні, яке ми відвідали, молода людина задав дуже розумний (з моєї точки зору) питання одному широко відомому гуру. Гуру відреагував, сказавши з важливістю: "Я різьбяр по дереву, ви шматок дерева. Минулого місяця студент вирішив не робити того, що я сказав, на наступний день він потрапив в автомобільну катастрофу і помер".

Грег: Це сильно схоже на військових!

Френк: Ви вважаєте, що армія це не культ? (Сміх) Я завжди думав, що це одне і те ж.

Не випадково, що військові особливо віддають перевагу більш молодих рекрутів, більшість з яких ще не встигли розвинути сильну внутрішню референцію. Хоча ми і не великі шанувальники військових, часто виживання військового підрозділу дійсно залежить від негайного і беззастережного підпорядкування наказам. Залишається сподіватися, що хлопець, який чи накази, знає більше, ніж ви, і знає, що робить; але навіть якщо це не так, ймовірно, буде краще слідувати його наказам, ніж діяти як ізольований індивід.

Кріс: Інша річ, яку я випробував, виявилася для мене відкриттям. Я прийняв зовнішню референцію і уявив, що отримую інструкції, які були або плутаними, або такими, яких я не розумію. Це було дуже тривожне переживання. Я отримав цю велику, яскраву, близьку картину, але вся вона була розмитою.

Вірно. Якщо ви приймаєте, що прав хтось інший, а потім вам підносять потік незрозумілого пихатого дурниць -ви, ймовірно, вирішите, що отримали адекватні інструкції, але не можете їх зрозуміти. Це може виявитися серйозною трудністю.

Сенді: Це схоже на те, що часто відбувається в школі з маленькими дітьми. Учитель є авторитетом, тому передбачається, що він знає. А він дає дітям заплутують інструкції, і вони не знають, що їм робити. Це одна з причин того, чому багато дітей погано вчаться в школі.

Енді: Я дивився навколо, коли ви попросили нас виконувати цю вправу, і зауважив, що поза кожного дійсно змінювалася, коли ми переходили від зовнішньої референції до внутрішньої. При зовнішньої люди більше нахилялися вперед, а при внутрішній - більшість людей трохи відхилялися назад.

Гарне спостереження. При зовнішньої референції люди також більш схильні піднімати голову вгору і розплющувати очі; при внутрішній голова зазвичай відсувається назад і повіки відкриті менше.

Коли і що робити

У більшості ситуацій ви поступите краще, якщо будете мати внутрішню референцію, так щоб ви могли приймати свої власні рішення у відповідності зі своїми власними цінностями і всієї наявної інформацією. Часто внутрішня референція також дуже сильно корелює з виживанням. Віктор Франкл виявив, що багато вижили в концентраційних таборах були здатні зберігати свій ВНУТРІШНІЙ вибір навіть в ситуаціях, які, здавалося б, повністю контролювалися іншими. Виживають ракові хворі також часто внутрішньо створюють альтернативи своєму житті, замість того щоб пасивно приймати вручений їм вирок. "Експерти" кажуть їм, що вони помруть через 6 місяців - а вони не погоджуються. Якщо це можливо для людей в настільки безнадійних обставинах, наскільки більше це можливо для нас?

Однак в тих випадках, коли хтось інший ДІЙСНО знає більше, ніж ви, краще спрацює зовнішнє відчуття. Наприклад, якщо ви приведете дитини в пункт швидкої допомоги, то має сенс покластися на судження лікаря, а не витрачати час на те, щоб вивчитися на лікаря і самому прийняти рішення.

У такі моменти ваша власна інформація настільки неповна, що правильно буде визнати кого-небудь іншого зовнішнім референтом для конкретного контексту, принаймні на якийсь час. Більшість людей робить так кожен раз, йдучи до лікаря, до водопровідника або будь-якого іншого людини, що є експертом в чомусь, про що вони знають дуже мало. Коли ви так чините, звернення до зовнішньої референції строго контекстуалізовано і вмонтувати ВСЕРЕДИНУ внутрішньої референції, що інтегрує обидва її виду. Ви як і раніше ретельно вибираєте, коли корисно довіряти чиїмось чужої думки, і як і раніше можете використовувати всі способи перевірки, які дозволяють ваші мінімальні знання. Якщо ваш лікар радить вам використовувати п'явки, або водопровідник пропонує зробити стічний колодязь без кришки у вашій житловій кімнаті, ви можете вирішити, що вам треба пошукати іншого експерта!

Хозе: Один з випадків, коли я прийму зовнішню референцію - це якщо я дивлюся на те, що хтось мені каже, і мені більше нема з чим це порівняти, тому що я нічого про це не знаю. Ще один випадок - коли я подивлюся, що говорив цей чоловік в минулому, і побачу, що зазвичай він бував прав.

І те й інше - приклади вмонтування зовнішньої референції у внутрішню.

Створення внутрішньої референції

Багато людей вважатимуть за краще стати більш ефективними в самостійному прийнятті рішень, ніж бути під впливом думки оточуючих. Якщо ви хочете мати сильну ВНУТРІШНЮ референцію, подбайте про те, щоб у вас були способи породжувати альтернативні репрезентації за рахунок внутрішнього або зовнішнього пошуку йди за рахунок обох. Ці альтернативні внутрішні репрезентації повинні бути щонайменше настільки ж спонукають, як і репрезентації, отримані від інших людей.

Якщо ви хочете мати більше внутрішньої референції, подумайте про ситуацію, коли ви були більш зовні орієнтовані, ніж хотіли б; наприклад, ви пішли чиєюсь порадою, а рада виявився поганим. Ви можете повернутися до цього моменту, взяти репрезентацію того, що говорив цей інша людина і стиснути її, відсунути подалі від себе, зробити її більш розпливчатою або менш кольоровий і т. П. Тоді ви станете реагувати на неї слабший, і будете мати більше місця для створення своїх вЛАСНИХ альтернативних репрезентацій. Ви також можете досліджувати це минуле подія і знайти перші ознаки того, що цій людині не варто довіряти, або пошукати упущені вами можливості провести перевірку, яка могла б вчасно дати вам цю інформацію. Потім розповсюдьте на майбутнє те, чому ви навчилися.

Як стати "безстрашним" перед авторитарними фігурами

Ми використовували цю техніку з людьми, яких лякають авторитарні постаті. Думаючи про людину, який вселяє йому страх, клієнт зазвичай говорить щось на кшталт: "О, так. Я його бачу. Картина велика, яскрава і близька, і вона десь високо". В цьому випадку ми просимо його зробити картину поменше, відсунути її трохи далі, зрушити вниз і зменшити яскравість. Це дозволяє йому думати про когось авторитарному без того, щоб бути пригніченим, і без необхідності погоджуватися з тим, що той говорить. Стає легше звертатися з іншою людиною як з рівнею, а не як з Великим Братом.

Вам може також знадобитися явно впровадити захисний голос, як у Керолін, який за допомогою багаторазових питань перевіряє слова іншої людини з точки зору її цілей, досліджує наслідки виконання того, що хтось говорить і пропонує альтернативні можливості. Якщо хтось має тільки ОДНУ репрезентацію ситуації, він може діяти відповідно до неї, навіть якщо ви зробите її маленької, туманною і далекою. У наступному розділі ми опишемо конкретний метод навчання людей тому, як виробляти свої власні оцінки і рішення.

Люди, що реагують на інших

Деяких людей не надто лякають авторитарні постаті, але вони надмірно чуйні до потреб інших, при цьому нехтуючи своїми. Це призводить до "перегорання" і часто має подібну структуру з заляканістю. Щоб стати надмірно чуйним на потреби інших, спочатку створіть репрезентацію того, чого хоче ця людина. Потім або зробіть цей образ великим, яскравим і близьким, або візьміть його крупним планом і зробіть панорамним, так щоб він заповнив ваш візуальний екран і у вас не було б місця для картин того, чого хочете ви. Якщо все, що ви можете бачити, це потреби оточуючих, то саме на це ви і будете реагувати. Ці картини зазвичай НЕ вище, ніж вони бувають при заляканості.

Як протиотруту:

1. Подумайте про когось, на кого ви надмірно реагуєте, нехтуючи своїми потребами.

2. Відзначте, як ви бачите цю людину думкою. Чи є картина великий і близькою, може бути панорамної? Чи має його голос певна якість, яке унеможливлює його проігнорувати? (Якщо вам важко визначити важливі субмодальності, Зіставте цей образ з образом кого-небудь, на кого ви не так сильно реагуєте.)

3. Наведіть образ цієї людини / його потреб подалі від себе і зробіть його менше, тьмяніше, менш кольоровим і т. П. Якщо спочатку він був панорамним, зменшіть панораму до маленької картини в рамці перед собою. Дозвольте його голосу стати тихіше або змінити тональність корисним чином до тих пір, поки ви не відчуєте, що вже не так сильно пригнічені потребами цієї людини.

4. Тепер створіть ще один екран того ж розміру, яскравості і на тій же відстані від себе, як і образ потреб іншої людини. Запитайте себе: "Чого хочу Я?", І помістіть свої відповіді в цю нову рамку.

5. Тепер ви дивитеся на два екрани: на одному представлені ваші бажання, на іншому - бажання іншої людини. Запитайте себе: "Що найбільше відповідатиме потребам / бажанням, ЯК мене, ТАК І іншу людину?" У певних контекстах або з певними людьми може бути більш підходящим зробити ваші власні потреби понад (або менше) важливими, ніж потреби інших. Чи легше вам реагувати на ті й інші тоді, коли вони досить збалансовані?

6. Розповсюдьте обраний вами спосіб бачення вещёй на відповідні ситуації в майбутньому.

Якщо хтось має зовнішню референцію, то щодо просто допомогти йому стати більш внутрішньо орієнтованим. Більшість людей, які добровільно шукають допомоги, це люди з сильною зовнішньою референцией. Зрозуміло, у них може бути менше свідомих частин, які мали б іншу думку! Сильно зовнішньо орієнтовані люди схильні питати вас, що робити, а потім слідувати всім вашим вказівкам, оскільки вони приймають, що ви маєте рацію. Оскільки зазвичай не дуже важко змусити їх прийняти ВАС як їх зовнішнього референта, ви можете просто сказати їм: "Я думаю, що, поза всяким сумнівом, ви повинні приділяти більше уваги вашим власним бажанням і думати самі". Якщо людина зробить це, він почне створювати більш сильну внутрішню референцію. Якщо він відмовляється робити те, що ви просите, він ТАКОЖ більшою мірою діє відповідно до внутрішньої референції - вирішуючи сам, замість того, щоб робити, що скажуть інші.

Зворотній зв'язок

Якщо люди з внутрішньої референції відкриті для зворотного зв'язку і інформації ззовні і сприймають її, то вони і їхнє оточення, швидше за все, щасливі. Якщо ви хочете стати більш сприйнятливим до думок інших і краще використовувати вхід, ви можете зробити ваші власні ідеї менш примушувати (менше, туманніше, далі), звільняючи місце для інших репрезентацій. Ви можете зробити думки інших примушують хоча б настільки, щоб це змусило вас розглядати їх.

Якщо людина всього лише трохи неуважний до зворотного зв'язку, запитаєте його, чи є в його картинах будь-які інші люди, коли він приймає рішення. Можливо, що ні. Попросіть його додати дружину, дітей, начальника і будь-яких інших людей, яких будуть зачіпати його рішення, а потім попросіть його звернути увагу на те, як ці інші люди відреагують на запропоноване рішення або дію. Це викличе корисний зрушення до вміння помічати зворотний зв'язок. Строго кажучи, це скоріше втручання в ЗМІСТ, ніж в субмодальность ПРОЦЕС, але це дуже корисно для того, щоб допомогти комусь стати більш зовнішньо-орієнтованим. Хтось, що має зовнішню референцію, швидше за все, вже має багато інших людей в своїх картинах. У деяких рахунок йде на тисячі! Для них може бути корисним поекспериментувати з прийняттям рішень без такого великого числа спостерігачів.

Деякі люди з внутрішньої референції доходять до крайності: вони наперед приймають, що вони мають рацію, і ігнорують думки інших. Ці люди зазвичай роблять настільки значні образи своїх власних думок, що немає місця навіть для розгляду інших репрезентацій. Коли людина закритий для зворотного зв'язку, буде набагато важче змусити його змінитися, оскільки він заздалегідь запрограмований нехтувати чужими думками - включаючи ваші!

Людина з сильною внутрішньою референції рідко шукає допомоги; він швидше за виявиться людиною, які звертаються до суду, або непоступливим чоловіком. Працюючи з будь-ким, закритим для зворотного зв'язку, ви повинні дуже ретельно синхронізуватися з його системою переконань - а її частиною є те, що він має рацію, а ви неправі. "Ви явно знаєте багато більше про свою ситуацію, ніж я міг би коли-небудь дізнатися; велика частина того, що я можу - це робити скромні припущення, в слабкій надії, що ви могли б вирішити, що одне або два з них могли б , можливо, стати корисними для вас ". Все, що ви хочете, щоб він зробив, має бути якомога ретельніше оформлено як ЙОГО ідея, або хоча б як ЙОГО рішення. "Ви вже сказали мені, як це важливо для вас. Ось вам ще парочка ідей, які можна врахувати - про що ви, без сумніву, вже думали раніше і самі -які могли б зробити ваші плани ще більш завершеними". Синхронізується з переконанням людини в тому, що у вас немає нічого, до чого варто було б прислухатися, ви парадоксальним чином стаєте людиною, до якого варто прислухатися.

Якщо людина повністю закритий для зворотного зв'язку, це, ймовірно, більш небезпечно - особливо для тих, що оточують - тоді як конфлікт надмірно орієнтований зовні. Подумайте про ваших знайомих, які потрапляють в цю категорію. Це люди, які думають: "Щоб знати, що я маю рацію, я не потребую, щоб бачити чи чути щось ззовні". Ці люди не шукають в навколишньому світі значиму для них інформацію: уточнення, спростування, додаткові знання і т. П. Вони також не чують зворотний зв'язок навіть худа, коли вона їм пропонується, так як вони зазвичай говорять собі: "Я вже знаю, що я прав, тому навіщо турбуватися? " Зміна екстремальної внутрішньої референції такого роду дуже важко, тому що в момент, коли ви говорите щось, що посягає на те, про що ця людина ЗНАЄ, що це вірно, він говорить: "Ніколи!" Робота з людиною такого роду - справжній виклик, тому що він живе в дуже вузькій і специфічної реальності. Параноїдний суб'єкт - чудовий приклад такого роду.

Селлі: Як же ви обходьте це?

Ну, абсолютно надійних [27] методів немає, але є ряд вещёй, які ви можете спробувати; більшість з них приховані.

Параноїдні або будь-якого іншого недовірливому людині ви можете сказати: "Не довіряйте мені! Навіть якщо я не хочу вам нашкодити, я можу зробити це випадково. Я хочу, щоб ви були дуже пильним і уважно перевіряли все, що я скажу і зроблю, щоб бути впевненим, що ТЕ, щО МИ РОБИМО ТУТ РАЗОМ - ДЛЯ ВАШОЇ КОРИСТІ ". Знову ж, інструктуючи людини не довіряти вам - що він і так в будь-якому випадку буде робити - ви парадоксальним чином стаєте заслуговує на довіру. Роблячи це, ви можете вставити ряд пресуппозиций і рефрейминга, які виявляться корисними пізніше. Наприклад, три пропозиції в лапках, наведені вище, вводять розрізнення між наміром, поведінкою і результатом, а також пресуппозиций, що можна працювати разом, і що це може принести людині користь.

Замість того, щоб пробувати змінити систему переконань людини, часто набагато простіше використовувати її як важіль, щоб змусити його робити те, що ви хочете. Після ретельної синхронізації ви можете використовувати всі інші інструменти НЛП, поки вони неявні або перебувають у відповідній рамці. "Оскільки ви набагато розумнішими за інших членів вашої сім'ї, вам буде дуже легко і просто бути добрим і м'яким до них, поки вони повільно вчаться тому, що ви вже знаєте". "Оскільки ви настільки впевнені, що ви маєте рацію, що не буде шкоди в тому, щоб уважно вислухати думки вашої дружини і ретельно розглянути їх, як якщо б вони були настільки ж важливі, як ваші власні. Тільки людина, яка невпевнений у своїх поглядах, став б цьому опиратися ".

Людина, закритий для зворотного зв'язку, зазвичай погоджується, що довіряти іншим небезпечно. Після синхронізації з цим ви можете вказати, що інше часто будуть вести себе нерозумно, а це може нашкодити йому, тому важливо знати, що вони думають - незалежно від того, наскільки це може бути далеко від цілі. Звідси один невеликий крок до того, щоб вказати йому на важливість врахування чужих суджень при прийнятті власних рішень. Ще більш важливо ПРОДЕМОНСТРУВАТИ, що бути закритим для зворотного зв'язку може виявитися для нього небезпечним. Ви можете зробити це на прикладі його минулих неприємностей, або на моментальне прикладі під час сеансу подружньої або сімейної терапії, або ви можете створити таку ситуацію самі.

Інша альтернатива - повністю обійти свідоме мислення, використовуючи метафору або структури гіпнотичного мови, звертаючись до ігнорованих і менш свідомим частинам людини.

Іноді ви можете досить дізнатися про систему вірувань людини, щоб ретельно синхронізуватися з нею, а потім "випадково" зруйнувати її, вказуючи на непослідовності або протиріччя або за допомогою щирих прохань роз'яснити вам ваше здивування. Однак якщо ви пробуєте це, будьте дуже обережні. Якщо це не вдасться, ви втратите раппорт (можливо, назавжди); а якщо будете мати успіх в руйнуванні його реальності, у нього можуть з'явитися всякі дивні речі.

Наша улюблена історія на цю тему - про один психічно хворому у ветеранському госпіталі в Пало-Альто, верівшем, що він Бог. Він був дуже гордим і відчуженим, і ніхто не міг вступити з ним в контакт. Дон Джексон, ДУЖЕ спритний психолог, запропонував продемонструвати, як можна до нього пробитися. Коли пацієнта привели, йому запропонували стілець поруч з Джексоном. Пацієнт бере стілець і відсуває його далеко в сторону, і потім сідає в царственої манері, і мовчки дивиться на групу з виразом неймовірного переваги і зневаги.

Після розглядання його протягом декількох хвилин, Дон Джексон підходить до нього, шанобливо стає перед ним на коліна, схиляє голову і каже: "Мабуть, ви Бог. Оскільки ви Бог, тільки ви заслуговуєте ключі від цього госпіталю", і ніжно кладе своє кільце з лікарняними ключами в долоню пацієнта. Він робить паузу, а потім каже повільно: "Однак, якщо ви Бог, ви не маєте потребу в цих ключах". Потім він встає і йде назад до свого стільця і ??сідає. Пацієнт сидить кілька хвилин, осмислюючи, дуже схвильований, а потім підстрибує, підсуває свій стілець до Джексону, сідає, пильно дивиться йому в очі і схвильовано каже: "Ей, хлопець, ОДИН з нас БОЖЕВІЛЬНИЙ!"

Комунікація Дона Джексона, як словесна, так і несловесна, синхронізувалася зі світом пацієнта, а потім вказала на протиріччя в ньому. Той пацієнт МІГ відповісти:

"Хоча я не потребую ключах, тому що я Бог, я все одно візьму їх", але він НЕ ЗРОБИВ ЦЬОГО.

Джон Розен робить те ж саме трохи менше тонко. З пацієнтом, який вірить, що він Бог, Джон бере чотири або п'ять сильних помічників, насильно валить пацієнта на підлогу, сідає йому на груди, а потім каже: "Якщо ви Бог, як ми, прості смертні, можемо пришпилити вас до підлоги? ви абсолютно безпорадні. Якщо ви Бог, то давайте, знищіть нас ". Розен наполягає на контакті: дуже важко залишатися кататоніків, коли хтось сидить у тебе на грудях і кричить на тебе. Якщо пацієнт відвертає голову. Розен вистачає її і повертає її назад, а якщо він закриває очі. Розен відкриває їх! Якщо потрібно, він готовий продовжувати це багато годин поспіль. Це може здатися грубим, однак пацієнту дуже важко це проігнорувати.

Річард: Я виявив, що деякі люди з сильною внутрішньою референції мають також сильні полярні реакції.

Це хороше зауваження. Іноді ви можете використовувати це як важіль "Ну зрозуміло, така людина, як ВИ, НІКОЛИ не зможе навчитися демонструвати свій інтелект, пристосовуючись до інших людей, які важливі для вас".

Крайні варіанти внутрішньої і зовнішньої референції цікаві, і контрасти між ними можу навчити вас деяким корисним розрізнення. Звичайно, більшість людей потрапляють десь між крайнощами; у них є якийсь спосіб породжувати альтернативи тому, що говорять хтось інший, і якийсь спосіб порівнювати і оцінювати їх. Внутрішня і зовнішня референція є функцією від субмодальностей, які людина використовує для конструювання альтернативних репрезентацій. Часто ви можете допомогти йому знайти кращий спосіб досягати його цілей, попросивши його поекспериментувати зі зміною цих репрезентацій.

На закінчення ми хочемо попередити вас про інший спосіб вмонтування референції, який менш очевидний і набагато менш корисний. Ви можете мати зовнішню референцію і вмонтувати внутрішню референцію всередину неї! Багато лідерів культів схожі на людей з внутрішньої референції: вони говорять іншим, що робити. Однак вона вбудована всередину зовнішньої референції: відчайдушну потребу мати велику групу приголосних з ними послідовників. Оскільки ця система настільки закольцована (єдиний важливий аспект вірування полягає в тому, що певне число інших людей теж поділяє його), вона і набагато більш тендітна. Якщо послідовники залишають його, світ лідера руйнується. Джим Джоунс - перший приклад, але є і багато інших; є навіть кілька таких в маленькому світі НЛП. Пітер Гобл добре сказав про це в наступному вірші:

діяч,

Бережіться шукає учнів

місіонера

діяча

всіх, що звертають в свою віру

всіх, які стверджують, що знайшли

шлях на небеса.

Тому що звук їх слів

це мовчання їх сумнівів.

Алегорія вашого звернення

підтримує їх в їх невпевненості.

Переконуючи вас, вони силкуються

переконати себе.

Вони потребують вас

кажучи, що ви потребуєте них:

тут є симетрія, про яку вони не згадують

в своїй проповіді

або в зборах

у потайних дверей.

Підозрюючи кожного з них

Ставтеся з побоюванням і до цих слів,

тому що, разубеждая вас,

я знаходжу нове свідоцтво,

що немає найкоротшого шляху,

взагалі немає дороги,

немає мети.

Стратегія реагування на критику

Одна з фундаментальних пресуппозиций НЛП полягає в тому, що "Не існує такого явища, як невдача; існує тільки зворотний зв'язок". Це прекрасна думка, яка вказує в дуже корисному напрямку. Однак для більшості людей це просто дотепна фраза, яка сама по собі не змінює їх переживання або реакцію. Більшість людей (приблизно 70%) реагують на критику миттєвими захльостує поганими відчуттями. Потім вони намагаються вибратися з емоційної ями, яку тільки що для себе вирили, вдаючись до допомоги раціоналізації, НАМАГАЮЧИСЬ досягти хорошого стану, НАМАГАЮЧИСЬ бути об'єктивними і т. П. Оскільки вони вже в поганому стані, зазвичай жодна з цих спроб не спрацьовує досить добре . І оскільки велика частина їх зусиль спрямована на відновлення доброго стану, зазвичай вони не витягують належної користі з будь-якої інформації зворотного зв'язку, що міститься в критиці. Якщо вони все ж використовують цю інформацію, то, як правило, набагато пізніше.

В якості іншої крайності деякі люди (можливо, 20%), реагують на критику, просто заперечуючи її. Вони захищають себе від будь-яких поганих почуттів, але в той же час не дозволяють собі навіть розглянути, чи не є якась частина одержуваної ними критики достовірної або корисним зворотним зв'язком.

Третя група (менше 10%) може вислуховувати критику без того, щоб миттєво відчувати себе погано. Вони також можуть уважно розглянути, чи містить критика корисну зворотний зв'язок, і використовувати цю зворотний зв'язок продуктивним чином, щоб змінити своє майбутнє поведінку.

Зрозуміло, ці три групи не є жорсткими категоріями. Ймовірно, ви можете знайти приклад кожного з цих стереотипів у своєму власному житті - в залежності від стану вашого розуму, контексту, особистості того, хто критикує, рамки і т. П. Більшість з нас потрапляють в погані стану, негативно реагуючи навіть на найменш шкідливе зауваження. У більшості з нас бувають часи, коли ми перебуваємо в настільки гарному стані, що незалежно від того, наскільки жорстко нас критикують, можемо сприймати це просто як цікаву інформацію.

Кілька років тому ми зацікавилися внутрішньою структурою, що дозволяє "фахівцям" по конструктивному реагування на критику робити це з такою легкістю. Ми промоделювали певну кількість людей, яких характеризує дуже успішне реагування на критику з користю для себе. Хоча є невеликі варіації, всі вони використовують один і той же базовий внутрішній процес, і цієї стратегії можна легко і швидко навчити інших людей.

приклад

(Наступний транскрипт - відредагований варіант відеозапису, де Стів демонструє впровадження цієї стратегії на Карлі, учаснику одного з наших Семінарів Рівня Практиків в січні 1987). Ми також включили деякі наступні коментарі, зроблені Карлом двома тижнями пізніше.

Під час демонстрації ми збираємося зробити дві речі. Одна полягає в тому, що я хочу продемонструвати впровадження самої стратегії і проходження через різні відгалуження цієї стратегії і т. Д. Інша річ, яку я збираюся зробити - це продемонструвати непомітний спосіб впровадження стратегії, а саме виконання цього в дисоційованому стані. І це буде для вас не так-то легко, Карл, тому що ви ж не любитель дисоціації, вірно?

Карл: М-м, немає, я люблю робити дисоціацію.

Ви можете це зробити? (Гм-м-м.) О'кей. Прекрасно. Отже, я хочу, щоб ви зробили наступне: побачили Карла он там в будь-якої ситуації, в якій хтось може дати якусь зворотний зв'язок, яка може бути витлумачена як критика. Ви просто бачите це онде, О'кей? (Карл трохи відхиляється назад.) Ну ось! Так то краще. Добре. Ви можете бачити його так далеко, як вам зручно. Ви можете помістити лист плексигласу ось тут, якщо хочете. (Карл посміхається і киває.) О, вам це подобається, правда? Окей добре. І я хочу, щоб ви залишилися в цьому дисоційованому стані. Ось що ви будете робити: спостерігати, як ВІН проходить через цю стратегію. Tax що ви будете просто спостерігачем, і ваша функція як спостерігача це в будь-який момент помітити, якщо У НЬОГО там з'являться які-небудь проблеми. Тоді ви можете дати мені знати про них, і ми зможемо зробити що-небудь, щоб з ними впоратися, (О'кей.)

О'кей, прекрасно. Отже, ви просто будете спостерігати за цим. А інший спосіб створити для людини рамку - це сказати, що ми просто збираємося випробувати це там, що ми не збираємося впроваджувати це в нього раніше, ніж виконаємо до кінця там і переконаємося, що там все в повному порядку; ми не збираємося нічого робити з ним тут. Правда, це в певному сенсі обдурювання. Але це дуже корисне обдурювання для деяких людей, які дійсно насторожені: "Н-ні-т ... не лізьте в мої мізки", або щось в цьому роді. У певному сенсі, вірно те, що це не буде впроваджено до того і без того, щоб були враховані будь-які екологічні міркування. Тому ця частина затвердження вірна. Однак, коли ви бачите себе геть там, що виконує це, ви також вчіться за допомогою само-метафори всередині. Отже, це саме ви збираєтеся вчитися новому способу реагування на критику, так як я вважаю, що вам не дуже-то подобається той спосіб, який є у вас зараз. Чи не так?

Карл (хитаючи головою): Жодним чином, Хозе. Мені він не подобається.

Окей добре. Отже, побачте його там, а через кілька миттєвостей нехай хтось інший скаже щось, що може бути витлумачено як критика. І те, що ВІН збирається робити, є щось дуже, дуже важливе. Він збирається диссоціюватися від критики, (О'кей.) А ви будете спостерігати за ним. (Карл: диссоциированного, в той час як я диссоциирован.) Правильно, в той час як ви диссоційовані. (О'кей.)

Це щось на зразок процедури роботи з фобією, коли ви маєте тримісну дисоціацію, і функція та ж сама. Отже, хтось збирається сказати щось Карлу. А ви можете просто вигадати те, що хтось може підійти і сказати йому. А цей Карл, що знаходиться там, збирається якось утримати це на відстані (О'кей) аж до моменту, коли у нього буде можливість повністю оцінити це. Він може зробити це двома способами. Він може почути слова і представити їх надрукованими в просторі на відстані витягнутої руки. Або він може чути ці слова, але на відстані, (О'кей.)

І він може робити це кількома різними способами, а ви можете просто дивитися і спостерігати, як він це робить. Отже, спостерігайте за ним в той час, коли він чує критику. І це якісь критичні зауваження про нього. І він збирається утримувати їх на відстані витягнутої руки. Він збирається залишитися дисоційованому від них. І він збирається потім створити картину про те, що являє собою ця критика; краще у вигляді фільму. Таким чином, він збирається створити репрезентацію критики, залишаючись в дисоційованому стані, (О'кей.) А потім він збирається порівняти цей фільм з фільмом з найкращої наявної у НЬОГО інформацією про цю ж саму ситуацію. Це зрозуміло? (Так.) О'кей. Щоб оцінити і сказати: "Ну, чи є в цьому сенс?" Чи є який-небудь спосіб, яким він міг би отримати з цього сенс? Тепер, коли ви спостерігаєте, як він робить це, чи може він досягти якогось розуміння цього? Чи є сенс в тому, що хтось міг сказати про нього таке?




 Методичні вказівки 2 сторінка |  Методичні вказівки 3 сторінка |  Методичні вказівки 4 сторінка |  Методичні вказівки 5 сторінка |  Методичні вказівки 6 сторінка |  Методичні вказівки 7 сторінка |  Методичні вказівки 8 сторінка |  Методичні вказівки 9 сторінка |  Методичні вказівки 10 сторінка |  Методичні вказівки 11 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати