Головна

Методичні вказівки 6 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

4. Розробіть бажане я-уявлення і перевірте: Спочатку розробіть бажане Я-уявлення в тій же системі, в якій репрезентовані стимул, а потім з'ясуйте, як на нього впливають ті ж самі дві аналогові субмодальності. "Як змінюється ваша реакція на зображення себе, володіє великою кількістю виборів, коли ви підсилюєте або послабляєте цю конкретну субмодальность?"

5. Огляд даних: У цій точці ви повинні мати наступне:

а. Стабільно присутнє ключове уявлення, що запускає обмеження; і як можуть бути використані дві сильнодіючі аналогові субмодальності для варіювання інтенсивності проблемної реакції.

б. Бажане я-уявлення в тій же системі сприйняття, що і стимул; і як ті ж два субмодальності можуть бути використані для посилення або ослаблення реакції клієнта на подання бажаного Я-образу.

6. План: як використовувати ці два субмодальності, щоб зв'язати стимул з Я-прсдставленіем. Легше і найбезпечніше планувати для стимулу і Я-уявлення окремо.

а. Стимул. Визначте, як ви можете змінити ці дві субмодальности, щоб почати з інтенсивною реакції на стимул, а потім послабити її.

б. Я-уявлення. Визначте, як ви можете змінити ті ж два субмодальності, щоб почати зі слабоінтенсівной реакції, а потім посилити її до максимальної інтенсивності.

в. Зіставте а) З б), щоб визначити початковий стан, як стимулу, так і Я-уявлення і переходи, які приведуть вас до кінцевого стану обох.

кинестетический помах

Хоча більшості людей легше робити зоровий або слуховий помах, ви можете також виконати помах в кінестетіческой системі за умови, що ви дуже обережні у використанні тактильної, а не мета-кінестетики. Стимулом могло б бути відчуття чиєїсь руки на вашому тілі або чийогось дихання на шиї, але не мета-кинестетическая чуттєва реакція відрази чи страху. Ви можете з'ясувати, які тактильні субмодальності - тиск, протяжність, місце розташування, текстура, рух, тривалість, температура, частота і т. П. - Можуть бути використані для посилення / ослаблення проблемної реакції при змаху.

Я-уявлення диссоциировано, як ніби ви тягнете і торкаєтеся свого власного тіла в просторі перед собою, відчуваючи спокійну розслаблену силу в цьому компетентному собі, збалансованому, з прямим хребтом - або як би ви не представляли компетентність кинестетически. Потім ви можете використовувати субмодальности, щоб зробити помах від тактильних відчуттів стимулу до тактильним відчуттям Я-репрезентації, точно так, як ви зробили б це в зорової або слухової системі.

Іноді, роблячи помах в кінестетіческой системі, корисно виконати його послідовно як до асоційованого, так і до диссоциированного бажаного Я-відчуття. Це відрізняється від того, що ми робимо при зоровому або слуховому помаху, в яких ми завжди закінчуємо дисоційованому Я поданням. Коли я робив кінестетичний помах, закінчуючи дисоційованому "Я", люди іноді скаржилися, що у них немає нового відчуття, щоб замінити на нього старе в тому ж місці. Коли я додав помах до асоційованим кинестетическим відчуттям, клієнти були задоволені. Оскільки відчуття асоційованого нового "Я" поширюються по всьому вашому тілу, вони замінять вихідні ключові відчуття, де б вони не розміщувалися.

міжсистемний помах

Ви могли б також виконати помах в двох системах одночасно, - наприклад, використовуючи одну зорову і одну слухову субмодальності. Ми рекомендуємо не робити цього, якщо тільки у вас немає безумовної впевненості в тому, що дві найсильніші субмодальности відносяться до двох різних систем сприйняття; ПЛЮС ваш клієнт легко може виконати завдання. Зазвичай клієнтові легше, якщо ви виберете ту одну систему сприйняття, яка представляється найбільш для нього значущою, і зробите помах в цій системі. Потім ви можете перевірити і з'ясувати, чи змінив цей помах автоматично субмодальность в іншій системі сприйняття. Якщо немає, можете виконати помах також в іншій системі.

Помах є неймовірно потужною технікою, яка може бути використана при широкому колі проблем. Хоча вона здається простою, насправді вона досить складна. Скрупульозна увага до всіх обговорених нами деталей дасть вам можливість створювати потужні помахи, які глибоко змінять ваших клієнтів при невеликих зусиллях.

Майте, однак, на увазі, що всі ці слова тільки вказують на реальність, якої є ви, що працює з клієнтом. Кінцевим авторитетом є досвід клієнта. Загалом, ваша мета - знайти стимул, що запускає проблемна поведінка / реакцію, і використовувати його, щоб послати мозок клієнта в більш корисному напрямку. Зробіть все, що зможете, щоб досягти цього.

приклади

1. У певних ситуаціях Боббі була дуже чутлива до голосу своєї дочки. Конніра виявила, що найсильнішими субмодальностями є гучність і опозиція "панорамний - точкове джерело" голоси. У взмахе голос дочки починався голосно і панорамно, а бажаний Я-голос тихо і з точкового джерела. Потім голос дочки затихав до точкового джерела, в той час як Я-голос ставав панорамним і посилювався до оптимальної гучності.

2. Емі сильно реагувала на голос свого колишнього чоловіка. Як тільки вона про нього думала, з'являлися сльози, - що спочатку кілька ускладнювало збір інформації! Стів виявив, що гучність була однією з субмодальностей, сильно впливали на її реакцію; зменшення гучності голосу сильно полегшило збір додаткової інформації.

Інший і могутнішою субмодальность виявилося положення в просторі. Емі описала це так: "Ліва сторона - для людей; права - для вещёй", - вельми незвичайна організація. Якщо вона носила голос колишнього чоловіка з положення біля свого лівого вуха до правого вуха, її реакція на голос слабшала драматичним чином. Таким же чином змінювалася і її реакція на свій "Я-голос", пов'язаний з потенційними можливостями. Стів виконав з нею помах, почавши з гучного голосу її колишнього чоловіка біля лівого вуха і її дуже тихого "Я-голосу" біля правого. У міру того як ці два голоси швидко мінялися місцями, голос колишнього чоловіка загасав, а "Я-голос" посилювався до оптимальної гучності. Коли Емі виконала це в перший раз, її обличчя розпливлося в нестримної усмішці. Ці субмодальности були для неї настільки потужними, що один - єдиний помах змінив її назавжди.

3. У Джорджа було дві картинки - того, "що є" і того, "що було", чергувалися подібно листками перекидного календаря. Швидкість і розмір посилювали його реакцію - почуття депресії. Група Джорджа стала в глухий кут перед тим, як провести тут помах, так як саме швидкість чергування цих двох образів і була для Джорджа найбільш потужною субмодальность в створенні депресії, в той час як бажаний Я-образ зазвичай представлений всього однією картинкою. Конніра попросила Джорджа створити ДВА мінливих бажаних Я-образу, щоб отримати відповідність ключовому стимулу: один образ - себе, здатного отримувати бажане, а інший - себе, здатного отримати ще БІЛЬШЕ бажаного. Чергуючи ці два образи, Джордж отримував потужну позитивну реакцію. Помах почався з двох ключових картин - великих і дуже швидко чергуються. Вони сповільнювалися і скукожівается, в той час як листки Я-образів, колишні спочатку маленькими і нерухомими, збільшувалися в розмірі і починали рухатися швидше.

4. Кожен раз, коли дружина Деніела робила якусь критичне зауваження, він думав, як би їй відповісти, і бачив, як його слова "... відскакують від неї назад до мене, мов промінь лазера, який мене знищує". Головними субмодальностями були швидкість і розмір. Коли ми робили з ним помах, цей ключовий образ стиснувся і сповільнилося до нерухомої картини, в той час як само-репрезентація почалася з маленької майже незмінне зображення, яка збільшувалася і перетворювалася в фільм.

5. Рон скаржився на те, що деякі люди виводять його з себе. Коли він наближав зображення того іншу людину, ми бачили посилення реакції, яка йому не подобалася, - тому ми знали, що на нього вплине дистанція. Коли ми збирали інформацію про те, що йому потрібно було зробити для породження цієї гнівної реакції, стало ясно, що вона могла привести до насильства. Його тіло стало нахилятися вперед в "атакуючої" позі, - а ми знали, що в минулому він мав схильність до фізичного насильства.

Тоді ми попросили його спробувати зробити ключовий образ тривимірним. Роблячи це, Рон відчув дуже сильну реакцію, - але це було якісна зміна, а не просто посилення або ослаблення інтенсивності. Коли Рон зробив ключовий образ тривимірним, все його тіло обм'якло і розслабилося. Він виглядав більш чуйним до того іншій людині навіть без створення Я-образу, який міг би впоратися з такою ситуацією. Рон повідомив, що третій вимір зробило іншої людини набагато більш цілісним і завершеним на вигляд, а не тим плоским чином, на який легше розлютитися.

Виконуючи помах, ми зазвичай використовуємо субмодальности, що змінюють тільки інтенсивність. Ми подумали, що третій вимір цілком можна було б використовувати з Роном, оскільки сама ця субмодальность здалася нам дуже корисним ресурсом.

Коли ми приготувалися робити помах з Роном, він заперечив. "Якщо ми це зробимо, я не зможу утримувати їх усіх на відстані". Ми запропонували йому додати в образ "нового Рона" ті якості, які забезпечать йому як ресурси, що дозволяють взаємодіяти з людьми на близькій відстані, так і здатність тримати людей на дистанції, коли він того захоче. "Побач такого Рона, який може вирішити, коли він хоче близькості, а коли вважатиме за краще дистанцію, а також вибрати будь-яку проміжну можливість. Цей Рон може бути здатний бачити інших як цілісних людей, одночасно сприймати як їх позитивні, так і негативні якості, так щоб він міг краще розуміти їх і більш ефективно реагувати ".

Це допомогло, але Рон і раніше заперечував: "Мені потрібен спосіб бути в безпеці, ви відбираєте мій спосіб перебувати в безпеці. Мені потрібен інший спосіб бути в безпеці".

Коли ми запитали Рона "в безпеці від чого? Яким чином ти хочеш бути в безпеці?", Він не зміг нам відповісти. Тому ми сказали наступне:

"У тебе є якесь розуміння того, що означає для тебе безпеку, хоча ти і не можеш висловити це словами (використовуючи жест Рона для безпеки) ... Тепер закрий очі і дозволь собі несвідомо відчути, ніж для тебе є ця безпеку ... І дозволь цьому несвідомому знання перенестися в образ такого Рона, який може досягати безпеки іншими способами. тобі навіть не потрібно точно знати, як він збирається знайти безпеку; тобі не потрібно точно знати, які додаткові вибори у нього є. Але, дивлячись на нього, ти можеш зрозуміти, що він здатний мати таку безпеку, ... і не чекай, поки не зможеш побачити на цій картині, що він у безпеці - в такій безпеці, в який тільки може бути людина ... Я припускаю, що він буде в набагато більшій безпеці, ніж колишній Рон, бо він буде в безпеці міцнішим, більш реальним, більш тривимірним чином ... "

Коли ми запитали "Як це там, нагорі, виглядає? Коли ти дивишся на нього, ти знаєш, що він у безпеці?", Рон сказав: "Так, це виглядає добре і безпечно, і ще багато чого іншого".

Потім ми допомогли Рону у виконанні помаху - від близького плоского ключового образу особи іншої людини, який відсовувався вдалину, стаючи тривимірним, до бажаного Я-образу, який спочатку був далеким і плоским, і, наближаючись, ставав тривимірним. Рон повідомив пізніше, що і взагалі в житті у нього з'явилося набагато більше простору, він рідше відчував себе спійманим або стиснутим.

Внутрішній досвід Рона узгоджується з нашим знанням про те, що робить можливим прояв насильства, як у великих масштабах, так і в сім'ях. Коли країна готується до війни, карикатуристи зображують ворога як би не цілком людиною. Вороги стають плоскими карикатурними персонажами або монстрами. Коли ми дивимося на інших людей, як на трехмёрних повноцінних людських істот, таких же як ми самі, нам набагато важче вдаватися до насильства.

6. Мері прийшла до мене (Конніра), щоб схуднути. Вона сказала, що пробувала багато всякого, але не могла схуднути. Вона була переконана, що причина була гормональної, оскільки ніщо інше не спрацювало, але хотіла спробувати НЛП.

Коли я запитала її, чи не переїдає вона, вона сказала, що так не думає. Я запитала, чи немає яких-небудь особливих видів їжі, до яких вона б відчувала нав'язливий потяг. Вона сказала, що, на її думку, немає, але, може бути, вона з'їдає дуже багато пончиків. Я не отримувала сильної словесної або несловесной реакції, але продовжувала збирати інформацію і виконала вибух нав'язливості, а потім помах.

Наступного тижня я говорила з Мері по телефону. Вона сказала: "Після того сеансу протягом чотирьох днів я була зовсім іншою людиною. Я без всяких зусиль втратила вісім фунтів і відчувала себе зовсім по-іншому, а потім все розвалилося". Я запитала її, чи є у неї хоч якесь уявлення, що змусило все розвалитися. Вона сказала, що не знає, тому ми призначили нову зустріч, щоб з'ясувати, що слід робити далі.

На наступному сеансі я знову запитала:

- Як ви думаєте, що сталося такого, що змусило розвалитися ваші нові можливості?

- Я не знаю

- Ну, спробуйте вгадати

- Мені довелося б все вигадати. Не схоже, щоб у моєму житті сталося якесь зміна, яка змусила все це розвалитися

- Чудово, приступайте і вигадуйте

- Я вважаю, це могло бути те, що у нас завжди відбувається з сином; а може бути і ось що: я недавно сумнівалася, чи роблю я щось путнє у своєму житті. Крім того, ситуація в родині зараз дуже невизначена, тому що ми не впевнені, чи дійсно ми переїдемо до Австралії. Я вважаю, це може бути якось пов'язане.

Вона згадала і ще про одне додаткове Стрессорами, про який я вже не пам'ятаю. Судячи з того, що вона розповіла, матеріалу тут було досить для декількох років традиційної терапії.

Я почала з питання про те, що вона мала на увазі під "тим, що у них завжди відбувається з сином". У відповідь вона розповіла довгу історію про те, як у неї є син від першого чоловіка, з яким був поставлений діагноз "маніакально-депресивний психоз" і який протягом багатьох років періодично потрапляє в психіатричні клініки. Вона відчувала велику відповідальність за його існування - вона була винна в тому, що принесла в світ маніакально-депресивного сина. Вона була переконана, що маніакально-депресивний психоз є спадковим, а її колишній чоловік був маніакально-депресивним, тому вона тепер думала, що не повинна була мати від нього дитину. Цей син час від часу телефонував їй по телефону і погрожував самогубством. По суті справи вона говорила: "Я винна в тому, що ця проблема існує, і з цим нічого не можна вдіяти".

Коли вона описувала свої проблеми, найсильніша несловесна реакція у неї була, коли вона говорила про свого сина, тому я вирішила попрацювати з цим. Коли він дзвонив їй, під час розмови вона уявляла собі його обличчя. Як тільки вона уявляла собі його обличчя, вона впадала в безресурсного стан, тому я вирішила використовувати цей стимул, щоб допомогти їй побудувати помах. Я попросила її: "Дозвольте виникнути образу тієї вас, яка здатна конструктивно впоратися з цією ситуацією - тієї Мері, для якої це не є проблемою".

Мері сказала: "О'кей, я її бачу", але по її виду не можна було сказати, щоб те, що вона бачила, викликало у неї великий інтерес. За її несловесной реакції мені було ясно, що образ, який вона бачить, не буде мати достатні ресурси, щоб впоратися з описаної нею ситуацією. Я стала перераховувати додаткові ресурси, які вона, можливо, захотіла б додати: "Я хочу, щоб ви подумали деякий час про те, які додаткові ресурсів ви могли б захотіти для тієї Мері, щоб в результаті ви побачили когось ще більш привабливого для вас. Я не впевнена, які ресурси вона знайде особливо цінними, але ви можете подумати: не могла б принести їй користь здатність прощати себе за минулі помилки - здатність залишати минуле позаду себе - помічати, що їй не подобається в її минулому поведінці, і вчитися на цьому. Їй не обов'язково борсатися в минулому. вона може йти вперед і використовувати свої минулі помилки як ресурси для того, щоб у все більшою і більшою мірою бути тією людиною, яким вона хоче бути ". Це викликало у Мері позитивну реакцію, тому я допомогла їй додати такий ресурс.

"І може бути, ця Мері - людина з великою кількістю виборів, як їй поводитися зі своїм сином. Ви можете відчути це, навіть не знаючи конкретно, які це вибори. Може бути, ця така Мері, яка може дозволити своєму синові більше покладатися на свої власні ресурси, і не відчувати себе винуватою, коли він загрожує їй самогубством. їй не обов'язково відчувати себе винуватою, тому що це пішло б йому тільки на шкоду.

"І я знаю, що у вас є тепер молода дочка і чоловік, з яким ви щасливі. Можливо, ця конструктивна ви знає, як бути для вашої власної дочки взірцем ставлення до своїх помилок. Ваша дочка теж буде робити помилки, і вона дивиться на вас, щоб побачити, як реагувати на ці помилки. чи хочете ви, щоб вона все життя страждала через помилки, яку зробила в минулому? Можливо, ця Мері може показати своїй дочці кращий спосіб справлятися з помилками -прощать себе, але не забувати помилки, а вчитися на них ". На це Мері відреагувала ще краще. Тепер вона сяяла, дивлячись на образ себе з новими виборами, тому я приступила до помахом.

Кілька місяців по тому Мері повідомила мені, що на цей раз зміна збереглося. Вона легко скинула вагу і була дуже задоволена своїм новим життям.

Зрушення важливості критеріїв

Для деяких людей особисті задоволення чи розваги важливі настільки, що їм так ніколи і не вдається багато чого досягти. Для інших настільки важливий успіх, що вони ніколи не знаходять часу розслабитися і отримати задоволення від життя. Слова типу "задоволення" і "успіх" вказують на критерії - стандарти для оцінки, які можуть бути застосовані в самих різних ситуаціях. Багато різні заняття можуть доставити "задоволення", і ще багато хто може принести вам "успіх". Деякі заняття навіть можуть дати вам і те й інше. Критерії - це те, для чого ви щось робите. Це номинализации [20] - такі, як "навчання", "корисність", "краса" і т. П. - Які можуть бути використані для оцінки результатів в самих різних контекстах. Критерії дають нам корисний спосіб організовувати наше життя за допомогою генералізації.

Буває так, що критерій надто або недостатньо важливий. Часто критерії на кшталт "бути правим", "подобатися іншим" або "влада" набувають в житті людини таку значимість, що він стає неврівноваженим і відчуває особисті труднощі або постійне невдоволення оточуючих.

Зрушення Критеріїв є потужною технікою, що дозволяє змінити значимість критерію. Коли ви працюєте з віруваннями, дуже часто ви змінюєте обмежує вірування на його протилежність. Людина каже: "Я вважаю, що не зможу навчитися", а ви переключаєте це на "Я вважаю, що зможу навчитися" - дискретний зрушення. Однак, маючи справу з критеріями людини, ви дуже рідко захочете повністю змінити їх на протилежні. Повна протилежність зазвичай не потрібна і не бажана. Замість цього ви регулюєте відносну важливість критеріїв, роблячи їх більш-менш важливими. Ви робите "бути правим" менш важливим критерієм або "отримувати задоволення" більш важливим - аналоговий зрушення. Це дозволяє вам тонко налаштувати основу поведінки, оскільки всі ми поводимося так, щоб реалізувати критерії, які вважаємо важливими.

Вчора хтось сказав, що люди працюють або для того, щоб відповідати своїми критеріями, або не працюють зовсім. Це сильне твердження, але воно вірно. Якщо будь-яка діяльність не задовольняє жодному з ваших критеріїв, вона не буде для вас цікавою. Подумайте про все те, що інші роблять охоче, а ви знаходите тривіальним або неясним. Повинно бути, ці заняття якимось чином задовольняють деяким їх критеріям, але не задовольняють вашим.

Часто проблеми виникають в ситуаціях, де два критерії вступають в конфлікт. Наприклад, ви опиняєтеся перед вибором - догодити оточуючим або зробити те, що здається найкращим вам. Саме в таких випадках здатність уточнювати критерії може виявитися дуже важливою.

Перш ніж ви зможете регулювати критерії, вам треба отримати уявлення про те, як людський мозок ЗНАЄ, що є важливим. Як мозок людини кодує критерії, так що коли людина думає про "навчання" або "розвазі", він автоматично знає, наскільки це важливо, і його поведінка вибудовується в послідовність без усвідомлених роздумів про це? Щоб з'ясувати це, як перший крок треба виявити ієрархію КРИТЕРІЇВ: кілька критеріїв, перерахованих в порядку значимості. Другим кроком буде вивчення субмодальних відмінностей між цими критеріями, а третім - використання цих кодувань для регулювання проблемного критерію. Оскільки виявлення критеріїв може бути для когось із вас в новинку, ми це продемонструємо. Навіть якщо ви вже робили це раніше, я пропоную вам приділити цьому пильну увагу; деякі люди роблять це по-іншому, не тим способом, який ми пропонуємо вам засвоїти.

Виявлення ієрархії критеріїв

Хто хотів би, щоб була виявлена ??його ієрархія критеріїв?

Кріс: Я.

Спасибі, Кріс. Я хочу, щоб ви подумали про щось тривіальне, що ви могли б зробити, але не станете. Наприклад: "Я міг би встати на цей стілець, але не встану", або "Я міг би кинути шматочок крейди через кімнату, але не кину". Чи можете ви придумати що-небудь щодо тривіальне на зразок цього?

Кріс: Підібрати людини, який голосує на дорозі.

Добре. Ви могли б підібрати людину, але ви не станете. Але що ж зупиняє вас від того, щоб його підібрати?

Кріс: Майстер, який працював у мене, одного разу підібрав на дорозі людину, яка змусила везти його двісті миль, тримаючи на мушці пістолета; і я не хочу, щоб зі мною трапилася така ж історія.

Таким чином, критерій, який задіяний тут, можна назвати "безпеку" або "виживання". Це набагато більш високий критерій, ніж те, з чого я хотів почати. Так як ми вже маємо справу з життям і смертю, швидше за все ми знаходимося майже у вершини ієрархії Кріса. Заради демонстрації давайте змінимо зміст. Подумайте про що-небудь набагато більш тривіальний, типу того, що ви могли б стояти на стільці або колупати в носі при людях, але не станете.

Кріс: Я міг би випити кави, але не стану.

Так, а це не перенесе нас знову на вершину вашої ієрархії? Для деяких людей пити каву - все одно, що пити миш'як; це порушує критерій, до складу здоров'я, який знаходиться якраз на вершині їх ієрархії, - тому вони не роблять цього. Чи дійсно вживання кави знаходиться для вас досить низько?

Кріс: Добре, я можу придумати що-небудь нижче цього; я міг би сьогодні помити посуд, але не стану.

Прекрасно, це звучить досить низько. "Миття посуду" - це специфічна поведінка. Наступний крок полягає в тому, щоб ідентифікувати ціннісний критерій, який утримує його від виконання цього дії. Ну, так що ж, Кріс, зупиняє вас від миття посуду?

Кріс: Посуду для миття недостатньо багато.

О'кей, ми як і раніше не маємо критерію, тому я поставлю запитання інакше. Кріс, чого ви досягаєте тим, що не миєте посуд?

Кріс: Ну, вона накопичується до розумного кількості, а потім я її мою всю відразу.

А миттям всього посуду відразу чого ви досягаєте?

Кріс: Це зберігає час.

О'кей, таким чином, значущим критерієм є "збереження часу". Зауважте, що він сформулював критерій позитивно - як то, що він буде зберігати або чого буде досягати, а не уникати. Той же критерій міг бути сформульований як "не гаяти час". Важливо, щоб всі критерії були сформульовані позитивно, без будь-яких заперечень. Причини цього ми обговоримо пізніше.

Тепер переходимо до наступного кроку. Я хочу з'ясувати, що для Кріса важливіше заощадження часу. Кріс, що б змусило вас вимити сьогодні посуд в будь-якому випадку, навіть, незважаючи на те, що при цьому ви б "даремно витрачали час"?

Кріс: Якби я чекав в гості якогось незнайомця.

І знову він пропонує вам ситуацію, подія, обставина: "Який-небудь незнайомий чоловік приходить в гості". Для Кріса це той додатковий КОНТЕКСТ, який обумовлює, що він вимиє посуд. Ну, і чого б ви досягли миттям посуду в цій ситуації? Що тут для вас важливо?

Кріс: Сприйняття мене моїм гостем почнеться на нейтральній грунті.

Чи буде правильно сказати що-небудь типу: "Я б зробив певне враження?" (Кріс хмуриться.) Як би ви могли перефразувати це, щоб для вас це було точно? Ви бачите, що йому не дуже сподобалося, як я це висловила. Для нього це не підходить.

Кріс: Ні, я не хочу спеціально створювати якесь враження, позитивне або негативне. Той, хто приходить в мою квартиру, повинен приймати її такою, яка вона є. Однак брудний посуд знаходиться нижче мого критерію нейтральності, яка полягає в тому, щоб не був "ні занадто акуратним, ні занадто неакуратним.

Добре, давайте назвемо цей критерії "почати з нейтрального враження". (Ммм-гмм.) Це трохи довгою; я люблю, якщо можна, використовувати одне або два слова - але, я думаю, це передасть його думку. Йому не сподобалося, як я це сформулювала, а я безумовно хочу використовувати щось, що має сенс для нього. Його перший критерій - "заощадження часу", другий - "почати з нейтрального враження":

 Поведінка  контекст  критерій
 1. Не мити посуд  Накопичилося недостатня кількість  заощадження часу
 2. Мити посуд  В гості приходить незнайома людина  "Почати з нейтрального враження"
 3. Не мити посуд - -

Тепер нам потрібно ідентифікувати ще більш високий критерій. Зберігаючи контекст незмінним, ми знову ставимо під поведінку заперечення. Зауважте, що контекст є кумулятивним: як і раніше є лише трохи брудного посуду, і ще в гості приходить якийсь незнайомий чоловік. Ви можете кожен раз щось додавати до контексту, - але вам не дозволено змінювати те, що вже було визначено. Кріс, маючи даний контекст, що змусило б вас не мити посуд, навіть якщо, не вимивши її, ви ризикували б не почати на нейтральній грунті?

Кріс: О, це якби я готував їжу.

А за цієї умови чого б ви досягли, залишивши посуд невимите?

Кріс: Ну, якщо хтось приходить, а їжа готується, то я не намагаюся перемити весь посуд, щоб все блищало чистотою, тому що я люблю подавати вага в гарячому вигляді.

Добре. А в чому важливість того, щоб подавати все гарячим? Ми ще не отримали критерію.

Кріс: Досконало приготування: я добре готую.

Тепер у нас є критерій. І я підозрюю, що для вас "досконалість" в цілому важливіше, ніж "починати на нейтральній грунті" з людьми, - що в свою чергу важливіше "заощадження часу".

Тепер згадайте, що у нас як і раніше лише трохи брудного посуду, і в гості збирається прийти якийсь незнайомий чоловік, і ще ви готуєте їжу. У цьому контексті, що б змусило вас все ж вимити посуд, навіть, незважаючи на те, що це порушить критерій "досконалості приготування"?

Кріс: Якби в залишенні посуду немитої було щось негігієнічно.

"Негігієнічно" - це заперечення, тому я хочу змінити його на щось позитивне, типу "дотримання гігієни" - якщо це зміна формулювання прийнятно для Кріса. (Так добре. Тепер, що змусило б вас залишити посуд немитої, навіть, незважаючи на те, що це порушило б гігієну?

Кріс (довга пауза): Якби поблизу сталося щось надзвичайне, наприклад пожежа в будівлі, де знаходиться моя квартира.

Тепер ми наближаємося до критерію з високою цінністю. Окей, що б ви зберігали або чого б досягали, реагуючи на таку подію?

Кріс: Збереження життя.

Ми досягли "збереження життя". Зазвичай це коштує досить високо в списку.

Кріс: "Збереження життя" -це, насправді, трохи зависоко. Це, швидше за "збереження безпеки", безпеки оточуючих.

О'кей, ви "зберігаєте безпеку", реагуючи на подію замість того, щоб мити посуд. Ставки на те, мити посуд або не мити, явно ростуть! Тепер, Кріс, що змусило б вас все ж мити посуд, навіть якщо через це ви не зможете зберегти безпеку оточуючих, коли в наявності подія?

Кріс: Якби масштаби події перевершували мою здатність на нього впливати.

Зауважте, що ця відповідь не веде до більш важливого критерію; він просто позбавляє "збереження безпеки" значення шляхом зміни існуючого контексту. Ви перетворили подія в щось, на що ви не можете впливати. Що ще вам доведеться додати до контексту, який ми зараз вже маємо - невелика кількість брудного посуду, прихід незнайомця, приготування їжі і ще подія, - щоб ви знехтували "збереженням безпеки"?

Кріс: Я вважаю, що не став би мити посуд, якби зміг прийняти якусь участь в подоланні кризи. Вірно, це ми вже встановили. Що змусило б вас мити посуд, навіть якщо б ви і могли якимось чином взяти участь в подоланні кризи?




 Методичні вказівки 1 сторінка |  Методичні вказівки 2 сторінка |  Методичні вказівки 3 сторінка |  Методичні вказівки 4 сторінка |  Методичні вказівки 8 сторінка |  Методичні вказівки 9 сторінка |  Методичні вказівки 10 сторінка |  Методичні вказівки 11 сторінка |  Методичні вказівки 12 сторінка |  Методичні вказівки 13 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати