загрузка...
загрузка...
На головну

Вірші на пляшці, подарованої Андрію Сергєєву

1.  анакреонтические вірші
  2.  Андрія Курбського
  3.  боги стихій
  4.  ГЛАВА 1. демонічних стіхіалі
  5.  Глава 10. СТИХІЙНІ ГРУПИ І МАСОВІ РУХУ
  6.  ГЛАВА 2. Світлі стіхіалі
  7.  Дезінфекційні заходи в районах стихійних лих і катастроф.
1 На схилі років я на огорожу вліз Я задовольняв свій інтерес до однієї затворниці і знаючи що між нами прохідна я підтягнувся на руках пірнала в хмарах Місяць і вгору з радіо лунали обривки вальсу і я Місяцем замилувався я примостився між копій відкрився вид балтійських топей до дівчини в гуртожиток я ліз а побачив володарку небес 2 я, о моя мила, назад дивлюся і знову ті згадую краю, де не чути Филомеле, краю, де небесний крейда більша за земну дошки. Я вчився там жити, доходив від туги і розфарбовував двері, бігав до ставка, чекав то, чого тепер не чекаю. 3 Цинтия дивиться назад, тому і бачить: входить Проперций в сад, в руках у нього квіти. Проперций дивиться вперед. Цинтия, де ж ти? А Цинтия в рот води набрала. Політ орла Цинтия в хмарах дивиться. Чи не чує, що говорить її коханий друг. Клубочиться троянд аромат навколо Проперція, і навколо дерева, дерева шумлять, шумлять. 4 На жаль, з Москви знову я повинен виїхати. Я дожив: залишився без грошей і жоден ледар не видасть мені, як не проси, на таксі. 1966 --------

* * *

Зумівши відгородитися від людей, я від себе хочу відгородитися. Чи не огорожа з тесаного жердин, а дзеркало тут більше згодиться. Я озирався похмурі риси, щетину, горбки на підборідді ... Трельяж для розлучається подружжя, мабуть, найкращий вид перегородки. У нього влазять сутінки в вікні, край оранки з величезними шпаками і озеро - як пролом в стіні, увінчаною ялиновими зубцями. Того гляди, що з озерних дірок та й взагалі - через будь-яку калюжу сюди полізе сторонній світ. Іль цей поповзе назовні. 1966 --------

* * *

Сутінки. Сніг. Тиша. Вельми тихо. Аполлон повернувся на Демос. Сутінки, сніг, нарешті, сама тиша - позбавить мене, сподіваюся, від необхідності - прости за зухвалість - пояснювати самий факт листи. Свята скінчилися - я не дам збрехати своїм рима. Залишки вологи замерзають. Небо Белей паперу рожевіє на заході, немов там складають зім'яті прапори, розбирають гасла по складах. Ці рядки, в твої пальці потрапивши (коли всі в них зрозумієш ти), побіліють, оскільки ти на слово і на око не віриш. І ти настільки порозовеешь, наскільки побіліють листи. Загалом, в словах моїх новизни вистачить, щоб не нудьгувати сороку. Строкатість липня, зелень весни осінь перетворює в чорні рядки, і зима читає її закиди і зачитує до білизни. Ось і заметіль, як в лісі голка, гуде. Від Бога і до порога біло. Ні коми, ні складу. І це значить: ти все прочитала. Струшувати пластівці небезпечно, строго кажучи, з твого чола. Нема - листи. Тільки крик сорок, які не розуміють справи пошти. Але білизна взагалі запорука того, що під нею ховається те, що перетвориться згодом в нирки, в точки, в буяння зелені, в букви рядків. Нехай не безсмертя - перегній вбере мене. Різниця тільки в поле цих іменників. У ньому тим більш немає переваги переді мною. Радію, зустрівши сороку в поле, як угледів берег Ной. Так втішає мова співака, перевершуючи самоЈ природу, свої закінчення без кінця по падежу, по числу, за родом змінюючи, Бог знає кому на догоду, дивлячись у воду очима плавця. 1966 --------

* * *

Напівголосно - звичайно, не на повний - прощаюся назавжди з твоїм порогом. Чи не ворухнеться град, що не стрепенеться весь від голосу приглушеного. З Богом! По сходах, на вулицю, в темряву ... Перед тобою - околиці в диму, простір боліт, вечірня прохолода. Я не перешкода погляду твоєму, твоїх слів сумним - не перешкода. І що воно - звідси не видно. Пучки трави ... і модрин оздоблення ... Тобі не в радість, мені не в благодать безлюдне, обсяг пам'яті, доступний. 1966 (?) --------

* * *

1 День скінчився, як якщо б вона була жива і, сидячи біля вікна, дивилася на сідають в сосни світило згасаючого дня і нe хотіла запалювати вогню, а спалахи яскраві морозної віспи в склі перевершували Чумацький Шлях, і чай був випитий, і пора заснути. .. День скінчився, як робили всі дні її великий і нестерпного життя, і сонце сіло, і в склі запалилися НЕ суцвіття зірок, але мряці; жодна свічка не спалахнула, і чай був випитий, і, задремивая в кріслі, ти прокидався, здригаючись, якщо раптом мостина рипнуть ненароком. Але то був скрип, що не викликаний нічиїм присутністю; приходом чи нічним, доглядом чи. То був звичайний скрип розсохлої дерева, чий вік дає можливість самому порипувати, твердячи, що ні до чого ні ті, хто викликати цей звук могли б, ні той, хто міг розчути цей вигук. День скінчився. І з точки зору дня все було справді скінчено. А якщо що залишалося - залишалося для іншого дня, як якщо б ми влізли, знехтувавши чистописання, на поля, що дають нам право на довготи, тягнучи свій чай, заходи, вензелі віконної рами, шарудіння, дрімоту. 2 Вона так довго прожила, що дні тепер при всій своїй різноманітності здатні, ймовірно, тільки хіба то повторювати, що робили вони при ній. <1966?> * Вірш відсутня в СІБ, наводиться за публікації в журналі "Зірка", 1989 р, за повідомленням Олексія Голіцина. - С. В. --------

* * *

Спочатку в безодню впав стілець, потім - впала ліжко, потім - мій стіл. Я його зіштовхнув сам. Не хочу приховувати. Потім - підручник "Рідна мова", фото, де вся родина. Потім чотири стіни і піч. Залишилися пальто і я. Прощай, дорога. Зніми кільце, випиши вісник мод. І можеш плюнути тому в обличчя, хто місце моє займе. 1966 (?) --------

пророцтво |  однією поетесі |  Дві години в резервуарі |  під завісу |  Зимовим вечором на сіннику |  Осінь в Норенской |  Пісенька про свободу |  Фламмарион |  Наслідування сатирам, складеним Кантемиром |  Зупинка в пустелі |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати