загрузка...
загрузка...
На головну

пророцтво

1.  ПРОРОЦТВО
  2.  Пророцтво Іони.
  3.  Пророцтво 'Амос'.
  4.  Пророцтво 'Михей'.
  5.  Радіопрограма № 13 (01.10.2002 р) Бюджет 2003 року і пророцтво Гоголя.
М. Б. Ми будемо жити з тобою на березі, відгородившись височенною дамбою від континенту, в невеликому колі, спорудженому саморобної лампою. Ми будемо в карти воювати з тобою і слухати, як несамовитий прибій, покахикувати, зітхаючи непомітно, при дуже сильних подувом вітру. Я буду старий, а ти - ти молода. Але вийде так, як вчать піонери, що рахунок піде на дні - не на роки, - залишилися нам до нової ери. У Голландії своєї навпаки ми розведемо з тобою город і будемо устриць смажити за порогом і сонячним харчуватися восьминогом. Нехай шумить над огірками дощ, ми Загора з тобою по-ескімоські, і з ніжністю ти пальцем проведеш по дівочої, незайманої смужці. Я на ключицю в дзеркало гляну і виявлю за спиною хвилю і старий Гейгер в олов'яної рамці на вицвілій і пропотевшей лямки. Прийде зима, безжально крутячи осоку нашої покрівлі дерев'яної. І якщо ми зробимо дитя, то назвемо Андрієм або Ганною. Щоб, до зморщеному личку щеплений, що не забутий був російський алфавіт, чий перший звук від видиху триватиме і, отже, в прийдешньому утвердиться. Ми будемо в карти воювати, і ось нас разом з козирями віднесе від берега звивистість відливу. І наша дитина буде мовчазно дивитися, не розуміючи нічого, як метелик б'ється про лампу, коли настане час для нього назад перебратися через дамбу. 1 травня 1965 --------

* * *

"Камерна музика". 5 Ніч. Камера. Дзига хуяріт прямо мені в зіницю. Сьорбає чай черговий. І сам собі здаюся я урною, куди доля згрібає сміття, куди плюється кожен сміття. Колючого дроту ліра маячить позаду вбиральні. Болото всмоктує схил. І вартовий на тлі неба цілком нагадує Феба. Куди забрів ти, Апполон! 24 травня 1965, КПЗ --------

* * *

Маятник про двох ногах в кирзових чоботях, цокаючий в хаті при ходьбі. Витягнуто, як яйце, біліє обличчя начебто білої тарілки, позбавлене стрілки. У ящику з тиші, від стіни до стіни, в напівтемряві. Вперше вниз головою. Пам'ятник самому собі, одному, що не вершник зі списом, чи не обеліск - вгору вістрям диск. травень 1965 --------

* * *

У селі Бог живе не по кутах, як думають насмішники, а всюди. Він освячує покрівлю та посуд і чесно двері ділить навпіл. У селі він - в надлишку. У чавуні він варить по суботах сочевицю, пританцьовує сонно на вогні, підморгує мені, як свідкові. Він огорожі ставить. Видає дівчину за лісничого. І жартома влаштовує вічний недоліт об'їждчиків, що стріляє в качку. Можливість же все це спостерігати, до осіннього прислухаючись свисту, єдина, в загальному, благодать, доступна в селі атеїстові. 6 червня 1965 * Датовано 1964 SP. - С. В. --------

* * *

Дзвіночок дзвенить - попереджає чоловіка не пропустити річницю. Кульбаба в зеніт задирає головку безтурботне - в ній більше думок, ніж днів. Вибігає на бровку придорожню в термін ромашка - неточний, одноразовий, терміновий пророк. Строкатість польових злаків помагає груди від задухи. Кашка, сумка пастуша від будь-яких больових відчуттів зіницю відразу готові позбавити. Життя, дружок, що не хата адже. Але про це мовчок, щоб іншим не на шкоду (усюди вуха: і справа, і зліва). Лише пучку Курослепов довіряєш секрет. Дзвіночок тремтить під бджіл з вулика під кінець липня. У тиші деренчить горох-самостріл. Розширюється поле від образливої ??неволі. Я на рік постарів і в костюмі блазня від жорстокості многоочітіі ховали під захистом трав'яного щита. 21 липня 1965 --------

Румянцевої перемог |  Чаша зі змійкою |  Лист в пляшці |  Почую і відгукнися |  Einem alten Architekten in Rom |  Північна пошта |  Нові станси до Августи |  Незакінчений уривок |  уривок |  На смерть Т. С. Еліота |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати