загрузка...
загрузка...
На головну

без ліхтаря

1.  Термометр з ліхтарями
В ночі, коли ти дивишся з вікна і знаєш, як далЈко до весни, звичні контури валуна не ближче до присутності сосни. З невидимою посмішкою хитруна крізь зуби ти протягають нитку, щоб пальці (або м'язи обличчя) в своєму існуванні переконати. І серце щось кевкає в грудях, налякане страшної тишею простору, що чорніє попереду не менше, ніж сутінки за спиною. січень - лютий 1965 --------

* * *

Т. Р. З ваших очей пустившись в далеку дорогу, все норовлю - воістину далеко! - Побачити вас, хоча назад поглянути заважає закруглення землі. Ні, опуклість пагорбів невелика. Але тут і обривається пучок, що збігає з кришталевого верстата від Аріадни, вкравши в зіницю. І, отже, ось так-то, далеко, обривок милий стиснувши в своїй руці, бреду вперед. Повинно бути, не судилося нам побачитися - і їх з'єднати, хоча мій шлях, вірніше, моя стежка звужується і переходить в нитку. січень - лютий 1965 --------

Березень

Дні подовжуються. Ночі стають все коротшими. Нужда в мові свічки на очах зменшується, все швидше остигають на зорі цеглини. І від снігу до болю дні безкрайньої, ніж поле без межі. І вже ні до високого стилю, ні до простору, ні до Богу не прибитися душі. І не бачить межі своїм рухам тіло. Тільки огорожа сну ділить ці угіддя заради їх родючості. Так приходить весна. березень 1965, Норенська --------

менует

(Малюнок) Пройшла середовище та настав четвер, стоїть у кутку мімози феєрверк, і по столу розсипані колони моїх елегій, згорнутих у рулони. Біжить річкою перед очима час, і вітер пальці запускає в тім'я, і ??в ошую вже видніше не більше, ніж в одесную, днів. Холодний березень опановує лісом. Свічка на стіни дивиться з інтересом. І табурет зливається з постіллю. І місто виколотий з очей хуртовиною. квітень 1965 --------

* * *

Моя свічка, кидаючи тьмяне світло, в твій новий світ освітить бездоріжжі. А тінь моя, перекриваючи слід, там, за спиною, йде в царство Боже. І де б не ліг твій шлях: в лісах, між хмар - всюди живий вогонь тебе покличе. Чим далі ти підеш - тим далі промінь, тим далі промінь і тінь твоя проникне! Нехай далека, нехай навіть не видно, нехай змінивши - на зло віршам-прикметами, - але будеш ти завжди осяяна нехай слабким, але неповторним світлом. Нехай гасне полум'я! Нехай смертельний сон вогонь воліє запустіння. Але новий світ твій буде вражений особою у темряві і променистою тінню. до 1 травня 1965 --------

Псковський реєстр |  Румянцевої перемог |  Чаша зі змійкою |  Лист в пляшці |  Почую і відгукнися |  Einem alten Architekten in Rom |  Північна пошта |  Нові станси до Августи |  Незакінчений уривок |  уривок |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати