На головну

Be ready to describe the main characters of the film

1.  A) Make a round-table talk on the state of film-making in this country. Be ready to make suggestions about the possible improvements in film-making.
  2.  Characters
  3.  Choose a thing and describe it as fully as you can to sell it. Act as a sales manager to a client.
  4.  Describe the British food and tastes.
  5.  Describe your groupmate using the familiar words.
  6.  Find a picture of nature and describe it as fully as you can. Use the topical vocabulary.

Був вечір. Аріель Едмундович Брахман тільки що запалив лампу під стелею і якраз йшов до письмового столу, на якому дзижчала машина Тьюринга і парувала кава, коли перед ним щось блиснуло пролунав гучний електричний тріск.

Аріель Едмундович відкрив рот від подиву.

Над столом, прямо над пачкою свежераспечатанних сторінок, висіла сфера, схожа на велику повітряну кулю з прозорими стінками. Всередині знаходився граф Т., в тому самому вигляді, в якому його зазвичай зображують: з двома револьверами з боків і солом'яним капелюхом за плечима. Тільки він був зовсім маленький - розміром з іграшкового ведмедика, і тримав у руці мішок з незрозумілим грецьким словом.

- Дуже добре виглядаєте, Аріель Едмундович, - сказав Т. - Видно, що відпочили.

Настала тиша, яку порушував тільки молодческій речитатив, що мчить з сірих коробок з боків машини Тьюринга:

«Оппа, оппа, скурвилися Європа, зате Жанна Фріске показала цицьки!»

Насправді Аріель виглядав не надто добре. Він був сильно наляканий, і навіть крізь загар стало помітно, як він зблід - майже розсмокталася синяк під оком зробився з синього блакитним.

- Хто це співає? - Запитав Т.

- «Сіра Розмитнення», - відповів Аріель, - це така молодіжна ... От чорт ... Так що відбувається? Чому ви тут?

- Ви, здається, ніколи не питали дозволу, щоб з'явитися в моєму світі.

- Як ви сюди потрапили?

- Дуже просто, - відповів Т. - Виявляється, вас можна викликати для спілкування за вашим власним ритуалу. Це набагато простіше, ніж я думав.

Аріель відійшов до стіни і сів на вузенький диван, обтягнутий чимось на зразок синього котячого хутра.

- Як вам сцена в Ясній Поляні? - Запитав він, намагаючись повернути собі самовладання. - Чи вдалася, так? Особливо цей індус добре вийшов - як живий. Треба йому тільки ім'я придумати ...

Т. вказав на пачку відбитків, що лежить на столі.

- Наводите марафет?

Аріель кивнув.

- Проміжна правка, - сказав він. - Пантелеймон звелів підняти всю Мітіна любов, а замість цього радикально посилити старця Федора Кузьмича. Книга буде духовна, на аудиторію від п'ятнадцяти років, тому еротичні сцени замінюємо фігурою умовчання у вигляді дев'яти зірочок. Тільки що вніс. А зараз буду ламу Джамбона прибирати.

- Чому?

- Пантелеймон розпорядився. Я, каже, такого не замовляв. А наш метафізик йому договір показує, де російською мовою написано: «створення образу прозрілого лами». Пантелеймон каже, він у вас кудись не туди прозрів. А метафізик відповідає - зате по-справжньому. Нехай, каже, хоч в книзі такий буде. Загалом, буддійську лінію веліли спростити. У тому дусі, що весь так званий тибетський буддизм - це спільний проект ЦРУ і англійської розвідки. Пантелеймон, звичайно, дурень, не вміє договір складати. Але ламу цього по-любому не шкода. А ось за еротичну лінію прикро - сорок сторінок прибрав, і яких! Всю пружну плоть, мля. Тепер нічого й не згадаєте на тому світі біля каміна. Виходить, даремно грішили, хе-хе.

- Я б на вашому місці не особливо веселився, - сухо сказав Т.

В очах Аріеля знову промайнув переляк. Він зробив серйозне обличчя.

- У вас черговий припадок богоборства?

- Та який ви бог. Ви навіть на чорта не тягнете.

- Давайте тільки без ярликів, - сказав Аріель. - Який би я не був, а я ваш автор, і ви це знаєте.

- Ви не мій автор. Ви герой, який вважає себе моїм автором. Але у книги є справжній автор, який придумує вас самого.

- Що ж, - сказав Аріель, - може, в якомусь вищому сенсі так воно і йде. Тільки мені такий автор невідомий.

- А мені відомий, - сказав Т.

- І хто ж це?

Т. посміхнувся.

- Я.

Аріель засміявся.

- Вам, мабуть, сподобалася глава про білу рукавичку, - сказав він. - А з моєї точки зору, це саме нудне місце у всій книзі. Я його взагалі збираюся викинути при остаточній правці. Разом з матюками.

- Навряд чи ви встигнете щось ще викинути або вкинуть.

Куля, в якому висів Т., став опускатися вниз, одночасно збільшуючись в розмірах, поки Т. не досяг нормального людського зросту. Його підошви торкнулися підлоги, і він виявився вартим навпаки Аріеля.

Тепер кімнату розділяла вигнута прозора стіна - немов між Т. і Аріелем повисла величезна лінза.

- Як ви це робите? - Запитав Аріель.

- Так само, як і ви раніше. Я створюю ваш світ, як ви створювали мій.

Т. витягнув перед собою руки, і прозора лінзоподобная поверхню між ним і Аріелем випросталася, розділивши кімнату точно надвоє.

- Хто дав вам силу?

Т. посміхнувся.

- Каббалисти як ви, - сказав він, - вірять, що є двадцять два промені творіння - чи п'ятнадцять, я не пам'ятаю. Але насправді є лише один промінь, що проходить крізь все існуюче, і все існуюче і є він. Той, хто пише Книгу Життя, і той, хто читає її, і той, про кого ця Книга розповідає. І цей промінь - я сам, тому що я не можу бути нічим іншим. Я був їм завжди і вічно їм буду. Ви вважаєте, мені потрібна якась ще сила?

- Ось так, - сказав Аріель з сарказмом. - Вічно їм будете. Вічність, виходить, це ви і є?

- Я, - відповів Т., - або будь-який інший, хто хоче нею бути. Тільки в вашому світі це мало кому потрібно. Ось ви, наприклад. Ви ж не хочете бути вічністю. Ви хочете тимчасово стати богом, щоб швидше відбити кредит.

Поки Т. говорив, прозора стіна між ним і Аріелем стала знову згинатися - але вже в сторону Аріеля, і в якийсь момент охопила його прозорою півсферою. Дивним чином всередині цієї півсфери виявилася і кімната, і вся її обстановка - письмовий стіл, машина Тьюринга зі своїми звуковими коробками, книжкові полиці і котячий диван, на якому сидів деміург.

Т. тепер оточувала темрява, і навколо нього нічого не можна було розібрати - видно було тільки мішок в його правій руці.

- Я ваш творець, граф, - сказав Аріель загрозливо. - Хіба ви сумніваєтеся?

- Згадайте, як ви з'явилися в моєму житті, - відповів Т. - Я виявив вас в темній комірці на баржі княгині Тараканова.

- І що?

- Це ви з'явилися в моєму житті, а не я в вашій. Який ви під три чорти творець, якщо я був уже тоді, коли вас ще не було? Порівняйте зі своєю каббалой ...

Від цих слів всесвіт Аріеля стала ще менше, остаточно зімкнувшись в кулю на кшталт того, в якому перед цим з'явився сам Т. Кімната деміурга стала зовсім крихітною, але в її іграшкових вікнах завдяки дивному оптичному ефекту були як і раніше видно зіркові розсипи далеких електричних вогнів.

Т. не знав, що саме бачить Аріель зі свого дивана, але той виявляв все більше занепокоєння.

- Що ви хочете зробити? - Запитав він.

- Мені здається, - сказав Т., - буде справедливо вчинити з вами так, як ви хотіли вчинити зі мною, добра людина. Ви планували поставити крапку в моїй долі. Замість цього я поставлю крапку у вашій.

- Ви збираєтеся мене вбити?

- Ні, - відповів Т. - Я просто закінчу цю книгу сам.

- Не кажіть нісенітниця. Реальність не така проста, як вам здається. Будь-яка всесвіт живе за тими законами, за якими створена, хоче цього творець чи ні. Книгу неможливо закінчити, чи не з'єднавши сюжетних кінців.

- Згоден, - кивнув Т., - але ви самі дали мені можливість завершити цю історію.

- Про що ви говорите?

- Ви не особливо обережні. Ви залишили за спиною одну сюжетну лінію, що не отримала продовження. Зараз мені досить просто довести її до кінця.

- Не розумію, - сказав блідий Аріель.

- У вашому опусі є мотив, пов'язаний з іменами. Пам'ятайте, Сулейман звелів вам розібратися з церковним переданням, і ви придумали легенду про гермафродита з котячою головою? За цією легендою, двері до Оптиної Пустинь відкриється, коли в жертву гермафродиту буде принесений Великий Лев.

- Чудова пам'ять, - сказав Аріель. - Дійсно, жертву ми так і не принесли ... І що?

- Все просто. Ім'я «Аріель» складається з двох слів, «Арі» і «Ель», що означає «Лев Господній». Великий Лев - це не я, а ви.

- Я? - Запитав Аріель здивовано.

Т. кивнув.

- Спасибі вашому дідусеві-каббалістом ... Я міг би привести це як остаточний доказ, що автор не ви, а я, але хіба мені потрібно щось вам доводити, Аріель Едмундович?

До цього часу зімкнулися навколо Аріеля сфера зменшилася до розмірів велосипедного колеса, і сидить на дивані деміург став походити на мешканця іграшкового будиночка в вітрині дитячого магазину. Але сонми далеких вогників в крихітних вікнах його кімнати доводили, що його світ все-таки влаштований складніше.

Десь там, серед цих вогнів, залишилися силова і ліберальна вежі, Григорій Овнюк і Армен Вагітовіч Макраудов, стара Ізергіль і кафе «Vogue», сумний хор гарлемских євреїв, Петербург Достоєвського на величезній крижині, вікно в Європу на українському кордоні, світова фінансова криза і перші боязкі паростки надії, менеджер Сулейман зі своєю службою охорони, архімандрит Пантелеймон зі своїм невидимим богом і, звичайно ж, маркетологи, щохвилини печуться про те, як їм ловчі продати все це цьому ж всьому ...

З Аріелем відбувалося щось дивне - він стиснувся разом зі своєю кімнатою, але нерівномірно, так, що його голова зробилася надто велика для зіщулився тіла. Ореол волосся над нею став дуже великим, перетворившись на подобу гриви, і Аріель дійсно став схожий на лева, тільки зовсім маленького.

Однак голос його звучав як і раніше чітко.

- Так, - сказав він, - цікаве спостереження. Мені не спало на думку ... Ось тільки де ви візьмете гермафродита з котячою головою?

- Завжди з собою, - відповів Т. - Хочете подивитися? І він підняв руку з мішком.

- Гатес, - прочитав Аріель. - Гатес? Це, здається, пекло?

- Ні. «Гадес» по-грецьки пишеться інакше. А слово «гатес» означає «коти». Але я знав, що ви оціните каламбур. Ви самі породили цей символічний ряд, Аріель Едмундович. Так не скаржтеся тепер, що він прийшов до вас в гості ...

З цими словами Т. засунув руку в мішок і вийняв звідти рудого сонного кота, спресованого лежанням в однорідну масу - знадобився деякий час, поки в ній виділилися лапи, хвіст і тіло. Останніми розкрилися байдужі зелені очі, і кіт нявкнув.

Аріель посміхнувся.

- Це ж кіт Олсуфьева. Ви через нього намагалися викликати мій дух, і досить успішно. Який це в біса гермафродит?

- Тільки наближення, - погодився Т. - Кіт не цілком гермафродит, а просто кастрований безсердечним господарем. Але ж і ви, Аріель Едмундович, не зовсім Великий Лев. Так нехай ваші недосконалості урівноважать один одного ...

І Т. відпустив кота.

Аріель не сказав нічого, але Т. здалося, що його волосся стало дибки. Схопившись з дивана, він кинувся до столу з машиною Тьюринга.

Виглядало це так, немов Т. дивився виставу в крихітному ляльковому театрі. Світиться розтруб машини спалахнуло, в ньому з'явилися тонкі рядки тексту, і Аріель заповзявся молотити по клавішах, час від часу повертаючись, щоб вигукнути набивати слова в обличчя нависли над ним величезному Т .:

- «Але коли Т. спробував просунути кота крізь кордон, - кричав він, - з'ясувалося, що це неможливо ... Зовсім неможливо! Лапи кота роз'їжджалися по непроникною поверхні кулі, як по броньованому склу, і кіт ображено нявкав, не розуміючи, що діється ... »

Однак насправді відбувалося зовсім інше.

Впавши в темряву, кіт спочатку зник з поля зору, а потім з'явився біля кордону, яка відділяла світ Т. від круглої всесвіту Аріеля. У нього явно викликало інтерес маленьке волохате істота в її центрі. Кот нявкнув і легко, як якщо б ніякої прозорої перешкоди не існувало, застрибнув усередину.

Аріель до цього часу вже не сидів за своєю машиною - він ховався під столом. Т. побачив, як кіт лапою перекинув машину Тьюринга, і все, що відбувається заслонила його руда спина.

Потім сталося щось фатальне.

Пролунав хлопок, схожий на звук розірваної шини, і сфера згасла.

Стало темно і тихо.

Тиша тягнулася кілька довгих митей. Таких довгих, що Т. почало здаватися - слідом за цим уже нічого ніколи не станеться. А потім пролунав гучний скрегіт - ніби хтось відкривав важку кам'яну двері, до якої не торкалися багато століть.

Сама двері не була видна, але чим ширше вона відкривалася, тим світліше ставало навколо.

Був ранній ранок. Т. розрізнив степ, що тягнеться на всі боки до горизонту, над яким виднілися невиразні синюваті силуети - чи то гір, то чи хмар, чи то небувалих дахів.

Прямо перед ним стояла віз з конем.

Це була звичайна селянська підвода, де лежало якраз стільки сіна, скільки потрібно, щоб зручно на ньому влаштуватися. Кінь теж була звичайнісінькою, але все ж Т. здалося щось знайоме в божевільному пурпуровому вогні, яким відливав повернений до нього очей.

Т. забрався у віз, і кінь неквапливо пішла в поле. Спочатку він тримав віжки в руках, але потім, зрозумівши, що кінь йде сама, відпустив їх і ліг в сіно.

Поступово ставало все світліше, і нарешті вдалині з'явився край сонця. Стало видно висять над головою хмари - вони були так високо, що здавалися нерухомими, кам'яними, вічними.

Т. витягнув з сіна колосок і засунув його в рот.

«Діти думають, в хмарах живе Бог. І це чиста правда. А ось цікаво, чи думають хмари? Напевно, якщо у них є думки, то зовсім короткі. І вже про Бога в собі вони точно не думають, тому що для цього потрібно знати занадто багато слів ... »

Т. раптом здалося, що житній колосок якийсь дивний на смак. Він вийняв його з рота і ретельно оглянув. Але ніяких слідів ріжків на ньому не було - колосок був абсолютно чистим. Т. посміхнувся. Немов у відповідь, кінь весело заіржав, вдарила сама себе хвостом і побігла шибче.

«Все повертається за останню заставу. Хмари, діти, дорослі, і я теж. Так хто ж зараз туди їде? На рідкість безглузде запитання, хоча його і люблять ставити всякі духовні вчителі. «Хто» - це займенник, а тут ні маєтку, ні місця. Все, що можна побачити - це, як сказав би моряк, пінний слід за кормою. Час і простір, яке маркетологи з Троїце-Сергієвої лаври породили на замовлення ліберальних чекістів, щоб не затихло благодатне бурління ринку під згасає поглядом Аріеля Едмундовича Брахмана. Адже повинен же світло щось висвітлювати. Але тепер пора додому ... »

- Але спершу слід було б підібрати цього будинку назву, - сказала раптом кінь, озираючись.

- Це неможливо, - відповів Т. - У чому все і справа.

- Чому ж, - сказала кінь. - Описати, може бути, і не можна. Але назва дати можна цілком.

- Наприклад?

- Термін, на мою думку, повинен бути російсько-латинським. Щоб показати спадкоємність цивілізації третього Риму по відношенню до Риму перше. Таким чином ми вб'ємо відразу двох Аріель Едмундович - отліжем силовий вежі і рукопожмем ліберальної ... Як вам словосполучення «Оптина Пустинь», граф?

- А де в ньому латинь?

- Ну як же. Слово «Оптина» походить від латинського дієслова «optare» - «вибирати, бажати». Тут важливі конотації, що вказують на нескінченний ряд можливостей. Ну а «Пустинь» - це порожнеча, куди ж без неї. Скільки тут відкривається смислів ...

- Щось не дуже, - сказав Т.

- Тобто як не дуже, - образилася кінь. - Та коли б я був на вашому місці ... Я б зараз так вскочила в возі на ноги і закричала: так, Оптина Пустинь! Вікно, розкрите на всі боки відразу! Так не може бути, але так є ...

Кінь йшла, повернувши голову до Т., і віз стала описувати широкий плавний коло.

- Це вікно і є я, - продовжувала вона, виблискуючи пурпуровим оком. - Я і є те місце, в якому існує всесвіт, життя, смерть, простір і час, моє нинішнє тіло і тіла всіх інших учасників вистави - хоча, якщо розібратися, в ньому немає нічого взагалі ...

- А палець будемо рубати?

Кінь заіржав.

- Було б здорово на прощання, - сказала вона запобігливо. - Можна буде назвати актом граничного неделанія у останньої застави. Якщо хочете знати, що я дійсно думаю ...

- З цим до Чапаєву.

Кінь навіть зупинилася.

- Чому до Чапаєву?

- Він кавалерист. Йому цікаво, що думає кінь.

- Та де ж я його тепер знайду?

- Знайдеш, - сказав Т. - Я виразно відчуваю, в одному Аріель Едмундович мав рацію - то, що він назвав «реальністю», обов'язково пустить де-небудь паростки. Ось нехай Чапаєв з ними і розбирається. Може, його вмовити щодо пальця. А тепер іди ...

Кінь пішла вперед, і Т. закрив очі.

Перед ним виникла знайома тьма, повна невидимого світла, який давав про себе знати безліччю невловимих відблисків. На жодному не можна було затримати увагу - він відразу зникав, але разом вони перетворювали чорноту в щось інше, не схоже ні на темряву, ні на світло. Т. подумав, що це і є єдиний образ Божий, дійсно дається зверху, тому що кожна людина з дитинства носить його з собою. І там, якщо дивитися уважно, є всі відповіді на всі питання ...

Він відчув якийсь рух, відкрив очі і побачив рудого кота - той, виявилося, вже наздогнав віз і тепер сидів у сіні поруч.

- Хочете, граф, я прочитаю вірш? - Запитала коня. - Мені здається, воно буде співзвучно моменту.

- А чий вірш?

- Моє.

- Прочитай, - сказав Т. - Цікаво.

Кінь зробила кілька кроків мовчки - мабуть, збираючись з диханням, - а потім співуче заговорила:

- Як на заході часу Господь виходять Утрьох

Заспівати про долю творіння, яка вчинила повне коло.

Кладовище музейного кладовища тягнеться за пустирем

І після довгої практики перетворюється просто в луг.

Древній ворог людства виходить качати права,

І раптом з тугою розуміє, що можна не починати.

Луг перетворюється в землю, з якої росте трава,

Потім зникає всякий, хто може їх так назвати.

Праве позбудеться, а ліве пропаде.

Тут з технічних причин в пісні можливий збій.

Але проспівано вже досить, і те, що за цим чекає,

Чи не влазить в вірш і римується тільки з самим собою ...

Зрозумівши, що віршик, Т. сказав:

- Не погано. Особливо для коня - зовсім навіть непогано.

- Дякую, - відповіла кінь. - Я, власне, до того, що застава вже поруч. Наближається межа, після якої ... Загалом, раз автор тепер ви, треба вирішити, де буде остання оглядова точка.

- Так, - погодився Т., - це правда.

Він зауважив, що рукавичка все ще на його руці - вже не зовсім біла, а вимазана в трав'яному соку. Він зняв її і кинув у бік.

Рукавичка впала в траву, зачепивши стебло, за яким повзла комашка з довгим зеленим черевцем під прозорими крилами. Вона завмерла на місці. Потім, зрозумівши, що небезпеки немає, поповзла далі. Скоро вона вибралася в смугу сонця, і на її крилах з'явилася райдужна сітка розщепленого світла.

Тоді вона зайнялася чимось дивним - притулилася до стебла черевцем, підняла голову і стала терти один об одного передні лапки. Виглядало це так, немов крихітний зелений чоловічок молиться сонця відразу двома парами рук.

Швидше за все, ніякого сенсу в цих рухах не було. А може бути, комашка хотіла сказати, що вона зовсім незначна в порівнянні з малиновим кулею сонця і, звичайно, не може бути ніякого порівняння між ними. Але дивно ось що - це величезна сонце разом з усім іншим в світі якимось дивним чином виникає і зникає в крихітному істоті, що сидить в потоці сонячного світла. А значить, неможливо сказати, що таке насправді ця комашка, це сонце, і цей бородатий чоловік у возі, яка вже майже зникла вдалині - тому що будь-які слова будуть дурістю, сном і помилкою. І все це було ясно з власних фізичних зусиль чотирьох лапок, з тихого шелесту вітру в траві, і навіть з тиші, що настала, коли вітер стих.

Be ready to describe the main characters of the film

Pete Bancini

Billy Bibbit

Old Blastic

Щоб розпустити думу, потрібен імператор |  тіні Чорнобиля
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати