Головна

Мотиви вибору професії

  1.  XVI. Прийняття рішень. процес вибору
  2.  Алгоритм автоматичного вибору кроку
  3.  Алгоритми вибору для кільцевих архітектур
  4.  Б) Онтологічні мотиви в античній ідеї субстанції
  5.  Багатство вибору дає вам більше можливостей досягти успіху
  6.  Введіть наступні критерії вибору.
  7.  Види центрування, принципи їх вибору шліцьових з'єднань.

- Згадайте, що таке «мотив»? (Мотив - це внутрішнє спонукання людини до діяльності. Мотивами можуть бути потреби, інтереси, прагнення, почуття і думки.)

- Послухайте витяги з оповідання Чехова «Дітвора» і покажіть, як одна і та ж діяльність може бути викликана різними мотивами.

Тата, мами і тітки Наді немає вдома ... В очікуванні повернення Гриша, Аня, Соня і з простих Альоша сидять в їдальні за обіднім столом і грають в карти. Грають діти на гроші. Ставка - копійка ...

Грають з азартом. Найбільший азарт написаний особі у Гриші ... Грає він виключно через гроші. Не будь копійок на блюдечку, він давно б уже спав ... Страх, що він може не виграти, заздрість і фінансові міркування наповнюють його стрижену голову, не дають йому сидіти спокійно, зосередитися ...

Сестра його Аня, дівчинка років 8-ми ... теж боїться, щоб хто-небудь не виграв ... Копійки її не цікавлять. Щастя в грі для неї питання самолюбства.

Інша сестра - Соня ... грає в лото заради процесу гри ... Хто б не виграв, вона однаково регоче і плескає в долоні.

Альоша ... У нього - ні користолюбства, ні самолюбства. Чи не женуть з-за столу, не вкладають спати - і на тому спасибі. Сів він не стільки для лото, скільки заради непорозумінь, які неминучі при грі. Жахливо йому приємно, якщо хто вдарить або вилає кого ...

П'ятий партнер - Андрій ... до виграшу і до чужих успіхів відноситься байдуже, тому що весь занурений в арифметику гри, в її нескладну філософію: скільки на цьому світі різних цифр і як це вони не переплутуються! ..

- Отже, чим ви керуєтеся при виборі майбутньої професії? (Наявність здібностей; престижність професії; матеріальна забезпеченість; привабливість змісту освіти; бажання батьків; традиції сім'ї; інтерес до даної професії.)

- Наскільки важливим є правильний вибір професії для людини? Прокоментуйте наступний факт:

Якщо продуктивність праці працівника, правильно обрав професію і залученого до робіт з бажанням, прийняти за 100%, то у людини що працює, але неправильно вибрав професію, вона буде дорівнювати 50%, а у працюючого без бажання, та до того ж ще й неправильно вибрав професію , - 30%.

- А чи завжди правильно люди роблять свій вибір?

- Що обов'язково необхідно враховувати при виборі професії?

Після обговорення цього питання на дошці і в зошитах з'являються поради молодим людям, які обирають майбутню професію:

1. Необхідно переконатися в тому, що при виборі професії ви не помилилися в оцінці власних здібностей і потреб.

2. Ви повинні добре собі уявляти, де ваші знання згодом вам знадобляться, де вони будуть затребувані.

3. Вибираючи майбутню професію, ви повинні добре знати, чим вам доведеться займатися, т. Е. Представляти коло ваших обов'язків, плюси і мінуси майбутньої роботи.

4. Зіставте вподобану вам спеціальність до суспільних потреб суспільства.

На сьогоднішній день існує п'ять варіантів діяльності людини.

 Група професій  приклади
 Людина-природа  Біологи, фізики, геологи
 Людина-техніка  Інженери, конструктори, водії
 Людина-людина  Вчителі, психологи, журналісти
 Людина-знакова система  Філологи, програмісти, статистики
 Людина-художній образ  Художники, актори, поети, музиканти

Для того щоб не помилитися у виборі професії, необхідно пройти тест, який виявить вашу професійну спрямованість.

Тест «Професійна орієнтація»

Якщо наведені нижче висловлювання добре передають ваш характер, обведіть кружком відповідні літери. Ви можете поставити стільки гуртків, скільки вважатимете за потрібне, але прагнете обмежити свій вибір тільки тими висловлюваннями, які підходять вам більше всього.

1. А. Я люблю командні види спорту. Б. Я захоплююся розгадуванням кросвордів. В. Я завжди готовий дати пораду, якщо іншим він потрібен. Г. Мені подобається говорити по телефону. Д. Я машинально малюю в своїх записниках.

Е. Мені подобається все навколо.

2. А. Мені подобається працювати руками. Б. Я завжди складаю список справ, які потрібно виконати. В. Я б вважав за краще працювати на самого себе, ніж на когось іншого. Г. Мені подобається допомагати людям. Д. Мені подобається напружувати свою уяву. Е. Я сильний в природничих науках.

3. А. Я вмію поводитися з інструментами. Б. Моя кімната завжди знаходиться в зразковому порядку. В. Я волів би працювати над одиночній тюремній камері, а в колективі. Г. Я не соромлюся висловлювати свою думку. Д. Мені подобається йти в ногу з модою. Е. Я люблю читати енциклопедію поспіль, сторінку за сторінкою.

4. А. Я вважаю за краще перебувати на відкритому повітрі, ніж в приміщенні. Б. Математика - це те, що я знаю найкраще. В. Я волів би брати участь в поданні, а не спостерігати за ним. Г. Коли мені потрібно вирішити проблему, я вдаюся до чужого раді. Д. Я завжди приймаю рішення самостійно. Е. Мене цікавить природа.

5. А. Домашні тварини доставляють мені масу задоволення. Б. Мій почерк акуратний і розбірливий. В. Я б хотів зробити політичну кар'єру. Г. Я веду щоденник. Д. Я вважаю за краще працювати самостійно. Е. Я розбираю речі, щоб зрозуміти, як вони влаштовані.




 Марксистське вчення про суспільство |  Робоча сила як товар |  Передумови виникнення марксизму |  Марксизм і ревізіонізм |  Розвиток знань про суспільство |  Уроки 10-12. З історії російської філософської думки |  Російська філософська думка XI-XV1H ст. |  Філософські шукання XIX ст. |  Погляди В, С. Соловйова |  Суспільні потреби і світ професій |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати