загрузка...
загрузка...
На головну

Веди мене від нереального до реального, веди мене з темряви до світла, веди мене від смерті до безсмертя ".

1.  III. Комплекс клінічних критеріїв, наявність яких обов'язково для встановлення діагнозу смерті мозку
  2.  III. МІФИ ПРО СМЕРТЬ І повторюю життєвого циклу
  3.  IV. Додаткові (підтверджують) тести до комплексу клінічних критеріїв при встановленні діагнозу смерті мозку
  4.  Quot; Ангели смерті ", або серійні вбивці з жіночим обличчям
  5.  VI. Встановлення діагнозу смерті мозку і документація
  6.  Ангели смерті », або серійні вбивці з жіночим обличчям
  7.  Б) Ідея смерті

Основний інтуїцією індо-арійської філософської рефлексії стає уявлення про безглуздість земного буття і прагнення до якомусь трансцендентному змістом. Цим змістом повинен виявитися якийсь Абсолют, джерело всякого буття, початок і кінець світобудови.

Тексти Упанішад оповідають, що, коли учень запитав мудреця Яджнявалкья, скільки існує богів, він відповів: троє тисячі триста зо три. Учень, відчуваючи, що вчитель не сказав йому всієї правди, продовжував наполягати на своєму питанні. Яджнявалкья відповів: ці три тисячі триста три боги - лише прояви, богів же - тридцять три. Врешті-решт він визнав, що Бог тільки один.

Примітний ще один діалог з Упанішад. Відлюдник каже синові:

• Принеси мені плід смоковниці.
    • Ось він, пан.
    • Розламай його.
    • Я розламав його, пан.
    • Що ти бачиш в ньому?
    • Ніжні зерна, пан.
    • Розламай одне з них. Що ти бачиш в ньому?
    • Нічогісінько, пане.
    • Це тонка частина, якої ти не помічаєш. З неї виникла вся велика смоківниця. Ця найтонша сутність є в усьому світі. Це істина. Це є в мені і в тобі.

Іншими словами, існує якась субстанція, яка є принципом єдності. Вона присутня в людині, і в той же час є початком Всесвіту. Якщо увійти в себе, сольёшься зі світовим Абсолютом. Це і є Атман.

Тексти свідчать:

Його вигляд неможливо побачити,

А. В. Дьяков |  Філософія буддизму |  Короткі відомості про арійську завоюванні Індії. |  І єдине те, що стало всім цим. |  Філософія Санкхья. |  Філософія йога. |  Переказ про Сіддхарті. |  Чотири благородні істини. |  Філософські аспекти вчення Будди. |  Що здається вічним - зникне; високе знизиться; де є зустріч - буде і розлука; все, що народжене, помре ". |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати