загрузка...
загрузка...
На головну

доповнення

1.  Беспредложного ДОПОВНЕННЯ І ОБСТАВИНИ
  2.  Глава 4. ДЕЯКІ ДОПОВНЕННЯ
  3.  Заняття 7.24 ОЦІНКА ЗАСВОЄННЯ ТЕКСТОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕТОДИКИ ДОПОВНЕННЯ
  4.  Оператор повинен вносити в доповнення самі по tration. The appendices should be maintained up
  5.  Визначники, властивості, алгебраїчні доповнення, обчислення
  6.  Поняття про доповнення. Місце беспредложного (прямого і непрямого) доповнення в реченні.

Доповнення, способи його вираження

Доповнення - другорядний член пропозиції з предметним значенням. Доповнення відповідає на питання непрямих відмінків і виражається тими ж частинами мови, що і підлягає:

1) іменником або займенником-іменником у непрямих відмінках з прийменником або без прийменника:

Я читаю лист і думаю про тебе.

2) будь-якою частиною мови у функції іменника:

Він подивився на увійшов.

3) інфінітивом:

Всі просили її заспівати.

4) числівником:

Розділіть десять на два.

5) фразеологічні вільним поєднанням числівника з іменником в Р. п .:

Я купив п'ять книг.

6) фразеологічні пов'язаним словосполученням:

Я прошу тебе не вішати ніс.

доповнення пояснюють

1) основне - дієслово (приклади див. Вище)

2) іменник зі значенням дії або діяча:

Він керівник гуртка.

Він здійснює керівництво гуртком.

3) прикметник в короткій або - рідко - в повній формі:

Я злий на одного.

4) порівняльну ступінь прикметника або прислівника:

Роза ароматні інших квітів.

Він стрибнув вище батька.

Якщо додаток відноситься до перехідного дієслова або до прислівнику, називаючи об'єкт, на який спрямована дія, і виражається формою знахідного відмінка без прийменника, то таке доповнення називається прямим. Крім форми знахідного відмінка без прийменника слів будь іменний частини мови (Я вже читав ці книги), пряме доповнення може виражатися:

1) формою Р. п. Без прийменника в негативних пропозиціях: Я не читав цих книг;

2) формою Р. п. Без прийменника при перехідних дієсловах, які суміщають значення досягнення результату з кількісним значенням: Піду куплю хліба;

3) формою Р. п. При деяких говірках - присудків безособового пропозиції: Мені шкода витраченого часу.

Всі інші доповнення - непрямі.

Запозичені слова |  Усна і письмова |  функціональні стилі |  розмовний стиль |  Офіційно діловий стиль |  публіцистичний |  науковий стиль |  Ознаки пропозицію відміну |  Худ мова і наукова мова |  підлягає |

загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати