Головна

файлова система

  1.  Cудебнік 1550 г. Загальна характеристика, система і джерела
  2.  GSM- глобальна система мобільного зв'язку
  3.  I.2.1. Римська правова система
  4.  II. Система дієслівних форм. Основи дієслова.
  5.  ISO (International Standart Organization), система сертифікації якості.
  6.  ISO 14004: 2004 «Системи управління якістю. Настанови щодо принципів, систем та засобів забезпечення функціонування ».
  7.  IV. Система педагогічних досліджень з методологічної точки зору

файл - Це будь-який набір інформації, збережений на диску під власним ім'ям. Файлом можуть бути програми, тексти, малюнки, набори даних і т.п. Файли зберігаються на диску у вигляді ієрархічної деревоподібної структури.

Диски позначаються буквами латинського алфавіту і знаком двокрапки. Жорсткий диск може бути розбитий на кілька логічних дисків, які позначаються буквами З :, D :, E: і т.д.

По суті папка являє собою особливий тип файлу, в якому міститься інформація про знаходяться в ній файлах і папках.

Адреса вказує на розташування файлу або папки в файлової системі. Він починається з імені диска, а потім записується послідовність назв папок. Ім'я диска називають кореневим каталогом. Адреса має ще одну назву «повний шлях».

Формат запису адреси: Ім'я диска: \ Папка1 \ Папка2 \.

Повне ім'я файлу складається з імені файлу і повного шляху. Кожен файл, що зберігається в комп'ютері, має унікальне повне ім'я. В одній папці не може бути двох файлів з однаковими іменами, в різних папках це допустимо.

Запис файлів на диск проводиться частинами. Найменша місце, яке можуть займати на диску записуються дані, становить один кластер - Це мінімальний адресованих елементів диска. Кластер може складатися з одного або декількох секторів. Обсяг сектора становить 512 байт.

Система організації зберігання файлів називається файлової системою. Windows підтримує три файлові системи: FAT16 (або просто FAT), FAT32 і NTFS. Вибір файлової системи здійснюється при установці Windows і форматуванні диска.

При форматуванні на диску виділяється системна область, яка складається з трьох частин: завантажувального сектора, таблиці розміщення файлової і кореневого каталогу.

В завантажувального сектору (Boot Record) зберігаються дані про формат диска і каталогу файлів.

В кореневому каталозі міститься перелік файлів, що знаходяться на диску. Запис про файлі містить ім'я файлу, адреса першого кластера, обсяг файлу, а також час і дату його створення.

Таблиця розміщення файлів (File Allocation Table, скорочено FAT) містить опис порядку розташування всіх файлів в кластерах даного диска, а також інформацію про дефектних ділянках диска. Кількість осередків FAT-таблиці відповідає кількості кластерів на диску, а значеннями осередків є ланцюжки розміщення файлів, тобто послідовність адрес кластерів, в яких зберігаються файли. Порядковий номер комірки FAT-таблиці відповідає адресі кластера.




 Склад персонального комп'ютера |  центральний процесор |  Системні шини і слоти розширення |  види пам'яті |  Внутрішні запам'ятовуючі пристрої |  Зовнішні запам'ятовуючі пристрої |  Пристрої введення |  пристрої виведення |  Класифікація програмного забезпечення |  Операційні системи |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати