На головну

Про гострі професійні захворювання

1.  Олександрівський Ю. А. Прикордонні психічні розлади при соматичних захворюваннях
  2.  АПС професійних спілок.
  3.  В ОБЛАСТІ НЕВІДКЛАДНИХ СТАНІВ ПРИ ГОСТРИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ І ТРАВМАХ органів черевної порожнини
  4.  ВЕТЕРИНАРНО-САНТІТАРНИЕ ВИМОГИ І КОМПЛЕКС ЗАХОДІВ ПРИ РЕСПІРАТОРНИХ І ШЛУНКОВО-КИШКОВИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ТЕЛЯТ І
  5.  Види випускних кваліфікаційних робіт. Випускні кваліфікаційні роботи як спосіб оцінки професійних знань, умінь і навичок
  6.  Питання 11. Сформулюйте поняття та назвіть види професійних шкідливих умов виробничого середовища
  7.  Питання 19. Шкідливі речовини та профілактика професійних отруєнь

Згідно з пунктами 7-16 Положення про розслідування та облік професійних захворювань і пунктам 2.1, 2.5, 2.6 Інструкції про порядок застосування Положення про розслідування та облік професійних захворювань, при встановленні у працівника попереднього діагнозу - «Гостре професійне захворювання (отруєння)», передбачена наступна послідовність дій.

При встановленні попереднього діагнозу «Гостре професійне захворювання (отруєння)» заклад охорони здоров'я зобов'язане протягом доби направити екстрене повідомлення про професійне захворювання працівника в центр держсанепіднагляду і повідомлення роботодавцю за формою, встановленою Міністерством охорони здоров'я РФ.

Центр держсанепіднагляду, отримавши екстрене повідомлення, протягом доби з дня його отримання приступає до з'ясування обставин і причин виникнення захворювання, по з'ясуванні яких становить санітарно-гігієнічну характеристику умов праці працівника і направляє її в державне чи муніципальне установа охорони здоров'я за місцем проживання або за місцем прикріплення працівника. Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці складається за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я РФ від 28.05.2001 р № 176.

Заклад охорони здоров'я на підставі клінічних даних стану здоров'я працівника і санітарно-гігієнічної характеристики умов його праці встановлює заключний діагноз і становить медичний висновок.

При встановленні попереднього діагнозу «Хронічне професійне захворювання (отруєння)» повідомлення про професійне захворювання працівника в 3-денний строк надсилається до центру держсанепіднагляду. Центр держсанепіднагляду в 2-тижневий термін з дня отримання повідомлення подає до установи охорони здоров'я санітарно-гігієнічну характеристику умов праці працівника і в місячний термін направляє хворого в лікувально-профілактичний заклад. Медичний висновок про наявність професійного захворювання видається працівникові під розписку і направляється страховику і в заклад охорони здоров'я, що направило хворого.

У разі гострих професійних захворювань (отруєнь), при яких захворіло (постраждало) 2 і більше осіб, повідомлення складається на кожного хворого окремо.

Заклади судово-медичної експертизи зобов'язані негайно сповістити (по телефону, електронною поштою і т. Д.) Росспоживнагляд про випадки смерті, причиною яких послужили гострі професійні захворювання (отруєння).

Росспоживнагляд при отриманні повідомлення про встановлення діагнозу гострого професійного захворювання (отруєння):

- Приступає до з'ясування обставин і причин виникнення захворювання;

- Складає санітарно-гігієнічну характеристику умов праці працівника і направляє її в державне чи муніципальне установа охорони здоров'я за місцем проживання або за місцем прикріплення працівника;

- Інформує територіального державного інспектора праці.

Заклад охорони здоров'я, яке встановило заключний діагноз гострого професійного захворювання (отруєння) в 3-денний термін подати повідомлення, в якому вказується заключний діагноз гострого професійного захворювання (отруєння), найменування встановлених або передбачуваних шкідливих виробничих факторів і причин, що викликали захворювання:

- В Росспоживнагляд;

- Роботодавцю;

- Страховику;

- До закладу охорони здоров'я, що направило хворого.

Повідомлення по заключного діагнозу направляється за формою, встановленою Інструкцією про порядок застосування Положення про розслідування та облік професійних захворювань Міністерства охорони здоров'я РФ.

Датою встановлення гострого або хронічного професійного захворювання слід вважати дату встановлення заключного діагнозу закладом охорони здоров'я.

Згідно з пунктами 7-16 Положення про розслідування та облік професійних захворювань і пунктів 3.2, 3.4 Інструкції про порядок застосування Положення про розслідування та облік професійних захворювань при встановленні попереднього діагнозу - «Хронічне професійне захворювання (отруєння»):

1 - заклад охорони здоров'я подати повідомлення про встановлення попереднього діагнозу професійного захворювання працівника в Росспоживнагляд;

2 - Росспоживнагляд в 2-тижневий термін з дня отримання повідомлення подає до установи охорони здоров'я санітарно-гігієнічну характеристику умов праці працівника, попередньо отримавши такі документи:

- Копію трудової книжки хворого;

- Результати попереднього і періодичних медичних оглядів (при наявності, по можливості, за весь період роботи);

- Відомості про наявність у працівника раніше встановленого діагнозу профзахворювання.

Заклад охорони здоров'я, яке встановило попередній діагноз «Хронічне професійне захворювання (отруєння)», в місячний термін зобов'язана направити хворого в Росспоживнагляд, який має ліцензію на експертизу зв'язку захворювання з професією.

Центр професійної патології:

1 - приймає рішення по заключного діагнозу (в тому числі щодо захворювання, яке з'явилося через тривалий термін після припинення роботи в контакті з шкідливими виробничими факторами);

2 - становить медичний висновок;

3 - в 3-денний термін направляє відповідне повідомлення:

- В Росспоживнагляд;

- Роботодавцю;

- Страховику;

Якщо виникнення професійного захворювання було обумовлено впливом шкідливих виробничих факторів при роботі на різних об'єктах, то повідомлення про встановлення заключного діагнозу професійного захворювання направляється за останнім місцем роботи потерпілого, в контакті з шкідливим фактором, що викликав професійне захворювання.

Медичний висновок про наявність професійного захворювання видається:

- Працівнику під розписку;

- Страховику;

В ОСВІТНІХ УСТАНОВАХ |  ВСТУП |  А. Особливо шкідливі умови |  В. Роботи, пов'язані з тяжкістю і високою інтенсивністю |  Розслідування та облік нещасних випадків |  Виникнення професійного захворювання |  Оформлення санітарно-гігієнічної характеристики умов праці працівника при підозрі в нього професійного захворювання |  Захворювання, встановлені Трудовим кодексом РФ |  Міністерства освіти і науки РФ |  У навчальному закладі системи освіти РФ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати