Головна

22 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

А потім мені стало не до розмов із самим собою: у мене ще ніколи не було стількох вагомих причин їхати з максимально можливою швидкістю, і навіть ще швидше. Це відволікало від сумної нісенітниці, весь час намагалася зачарувати мене, це відволікало мене навіть від необхідності пам'ятати про самого себе ... і потім, мене дійсно чекали в Ехо - досить вагома причина, щоб залишатися живим, незважаючи ні на що!

Пізно ввечері я в'їхав під арку Воріт Каггі Ламуха. Через кілька хвилин мені довелося здорово зменшити швидкість: виявляється, в Ехо як і раніше було повнісінько бажаючих роз'їжджати по широким мостовим вулиць Старого Міста в нічний час. Зовсім недавно це викликало б у мене звичний напад роздратування, але тепер моє серце завмирало від захоплення: по порожніх вулицях я вже накатав під час епідемії, і мені не сподобалося ... Я на повні груди вдихнув запах свіжого вітру з Хурон і відчув на щоках яку -то мокру капость: здається, я все-таки пустив сльозу.

А ще через кілька хвилин я вихором пролетів коридором Управління Повного Порядку: я був абсолютно впевнений, що застану Джуффіна в нашому кабінеті, не знаю вже чому ... Мій шеф дійсно сидів у своєму кріслі, на його плечі дрімав настовбурчений Куруш.

- Я повернувся, - лаконічно повідомив я.

- Бачу, - спокійно кивнув він. Потім посміхнувся і гостинно поплескав по сидінню сусіднього крісла: - Влаштовуйся, сер Макс. Ця нещасна меблі зовсім без тебе знудьгувалася.

Я слухняно сів у крісло, відкрив було рот і тут же знову його зачинив: здається, мій балакучий язик раптово оголосив страйк - але ж мені коштувало хоча б поцікавитися, скільки я був відсутній на цей раз ...

- На цей раз тебе не було лише три доби - так мило з твого боку! - Джуффін як і раніше був в курсі моїх уповільнених думок.

- Так, дійсно, - глибокодумно підтвердив я. Джуффін докірливо похитав головою: - Не можу сказати, що ця прогулянка пішла тобі на користь, хоча ... Мабуть, без неї було б ще гірше.

- Так, напевно ...- машинально погодився я. А потім здивовано повідомив: - Знаєте, здається, я нарешті хочу жерти. Все-таки я на рідкість примітивно влаштований!

- І це - твоє кращу якість, - схвально зауважив мій шеф.

Через кілька хвилин я з жадібністю вп'явся зубами в здоровенний шматок ще теплого пирога - його знайомий аромат свідчив, що мадам Жіжінда благополучно пережила епідемію, і ця новина ставилася до розряду тих, які повинні були допомогти мені по-справжньому оцінити те, що я живий.

- До речі, дуже може бути, що ви даремно мене годуєте: Махи вважає, що від мого могутності нічого не залишилося, - з набитим ротом повідомив я.

- Та я й сам бачу, - байдуже знизав плечима Джуффін. - На твоєму місці я б не надто цьому радів: через дюжину днів ти будеш в такій хорошій формі, що нікому мало не здасться!

- Через дюжину днів? - Здивувався я. - А Махи говорив ...

- Вважай, що він потрудився розповісти тобі страшну казку, щоб в майбутньому ти був обережнішим, - посміхнувся Джуффін.- Бідолаха вирішив, що тебе це пройме, - от уже не очікував від нього такої наївності!

- Напевно, справа в тому, що він не так вже й багато зі мною спілкувався. - Я і сам не помітив, як почав посміхатися.

- Мабуть! - З ентузіазмом погодився Джуффін. Піднявшись з крісла, він докладно потягнувся до хрускоту в суглобах і з посмішкою подивився на мене. - Хочеш ще трохи посидіти на моїй шиї, сер Вершитель? Я маю на увазі, що можу дозволити тобі трохи поспати на килимку біля входу в мій будинок.

- Це здорово, - посміхнувся я. - Я просплю там три доби, а потім прокинуся і спробую повірити, що потрапив в Ехо всього пару годин тому ...

- Тільки не дуже захоплюйся, - розсміявся шеф. - Пане професоре Лонли-Локлі не переживе, якщо завтра з'ясується, що ти поняття не маєш, хто він такий ...

- Головне, щоб в Кодексі Хрембера не було статті про покарання за втрату здатності впізнавати сера Лонли-Локлі, а то моя нова життя в цьому прекрасному світі почнеться з відсидки в Холом. - Я відчайдушно позіхнув і запитав: - Ну, де він, цей ваш килимок біля входу? Здається, я більше не можу без нього обходитися!

По дорозі я цілеспрямовано куняв, а опинившись в добре знайомої спальні на першому поверсі величезного особняка, я відключився як миленький, навіть не встигнувши привітатися з Хуфом. Цей пухнастий малюк заздалегідь влаштував засідку на моїй подушці - судячи з усього, він був ясновидцем!

Я так і не виконав свою погрозу проспати три доби, але зробив все, що міг: чесно спав до заходу. Коли я нарешті прокинувся, в спальні було майже темно: холодні промені сонця, що заходить не могли пробитися крізь густе листя вічнозелених дерев під вікном.

«Ну нарешті сталося! - Пане професоре Джуффін тут же прислав мені поклик - більш ніж оперативно! - Приводь себе в порядок і приїжджай до Будинку біля Мосту. Тут уже повно бажаючих побачити тебе, - не знаю вже чому, але хлопцям здається, що вони зазнають від цього насолоду! »

«А що, дивись - дійсно зазнають! - Задумливо погодився я. - Гаразд, я вмиюся і приїду ... Тільки майте на увазі: мене знову треба буде годувати ».

«Вчора годувати, сьогодні знову годувати ... Все-таки ти страшний зануда!» - Захоплено відгукнувся мій шеф.

Через півгодини я відчинив важкі двері, що ведуть на нашу половину Будинки біля Мосту, і з задоволенням переконався, що цілком здатний ощасливити як мінімум шість чоловік: хлопці дійсно вирішили, що мене необхідно укладати в обійми, і робили це з деяким небезпечним люттю. Тільки Джуффін мудро вирішив не брати участі в цій знущальною процедурі: він споглядав їх звірства, сидячи в своєму кріслі. Здається, це видовище подобалося йому не менше, ніж мультфільми про Тома і Джеррі ...

Через кілька днів я з подивом зрозумів, що відсутність Теххи не перетворився моє життя на пекло. Моя біль залишалася при мені, і мені не раз хотілося дико завити, втупившись на зеленуватий шмат ущербної місяця ... але між мною і збожеволівши від самотності бідолахою Максом швидко виник примарний, але непроникний бар'єр. Якимось чином у мене вистачало відчуженості, щоб ні на хвилину не забувати, що його біль не має до мене жодного відношення. Лойс мав рацію: напевно, я дійсно можу обходитися без чого завгодно ... і без кого завгодно, якщо вже на те пішло!

В якийсь момент я виявив, що можу заснути в просторій спальні на третьому поверсі Волохатого Будинки. Мої кошенята зраділи цій зміні: у всякому разі, вони тут же завели звичку забиратися в мою постіль. Від їх муркотіння тряслися стіни, а мій біль йшла кудись далеко - так далеко, що я не виявляв її в своїх снах, і це було краще, ніж нічого ... Сестрички теж були в захваті від мого товариства - у всякому разі, вони зворушливо намагалися якось узгодити своє загадкове розклад з моїм дивним ритмом життя, щоб хоч раз в день скласти мені компанію за чашкою Камрі. І взагалі, в моїй вітальні весь час хто-небудь тинявся: здається, мої колеги тільки й чекали моменту, коли я нарешті переберуся в свій «палац» і там можна буде влаштувати щось на зразок комфортного філії таємного розшуку. Якщо чесно, їх постійна присутність здорово допомагало мені пам'ятати, що моє життя - сама чудова штука, що б не трапилося ...

У мене з'явилися нові традиції. Коли видавався вільний вечір - а в ті дні це траплялося дивно часто, - я неодмінно виводив Друппі на прогулянку по найближчих кварталах. Мій пес довго не міг повірити, що життя може бути настільки прекрасною, але я докладав усіх зусиль, щоб останні сумніви вилетіли з його кудлатою голови ... Рідкісні перехожі не так вже поспішали переходити на інший бік вулиці, побачивши моєї Мантії Смерті, серед них навіть траплялися герої, які чемно бажали мені гарного вечора: очевидно, у наших городян був свій спосіб сказати мені «спасибі» за вдале вбивство бідолахи Угурбадо ... Мої колеги швидко оцінили цей екстравагантний спосіб проводити час і з задоволенням складали мені компанію: здається, самолюбству панів Таємних Сищиков здорово подобалася можливість пройтися по місту в суспільстві самої величезної псини в Сполученому Королівстві! Особливо старався Нумміноріх - він взагалі намагався не пропускати жодної прогулянки. На мій превеликий задоволення, у хлопця виявився справжній талант вичавлювати з мене рекордна кількість щирих посмішок: цей геній примудрявся обставити навіть Меліфаро!

Наш маршрут проходив повз вузького двоповерхового будинку, викладеного з крихітних рудих цеглинок: можна було подумати, що його будували гноми! Коли я висловив це припущення, Нумміноріх кивнув з найсерйознішим виглядом:

- Дуже може бути. Бачиш це вікно нагорі? Людям такі ні до чого!

Я з цікавістю глянув угору і побачив крихітне віконечко під самим дахом: його розміри дійсно наводили на думку, що над плануванням будинку потрудилися гноми, - я здорово сумнівався, що в це вікно можна просунути нормальну людську голову!

- Напевно, там сидить жахливо надутий, незадоволений все на світі гном і п'є Камрі, - задумливо сказав Нумміноріх. - А чому б і ні? У Ехо щодня виявляється яке-небудь новеньке диво!

- Він їсть варення, - твердо сказав я. - Маленький, незадоволений все на світі чоловічок просто зобов'язаний жерти варення - банками!

- А чому саме варення? - Діловито поцікавився Нумміноріх.

- Не знаю. - Я знизав плечима. - Просто мені так здається ...

У цей момент Друппі чомусь вирішив привітно привітатися з якимось невдахою перехожим, і нам з Нумміноріхом довелося тимчасово відволіктися від захоплюючої бесіди: ми були змушені силою відтягувати наше доброзичливе чудовисько від його черговий симпатії і заодно приводити до тями цього бідолаху - хлопець уже змирився з думкою про свою загибель в пащі мого грайливого «цуценя» ...

Ще кілька вечорів ми з Нумміноріхом витріщалися на крихітне віконце і з задоволенням розвивали свою гіпотезу.

- Ні, все-таки чому саме варення? - Питав він, коли ми в черговий раз проходили повз улюбленого нам будинку.

- Гноми люблять варення. - Я відповідав безапеляційним тоном фахівця в цій галузі. - Ну а що йому ще жерти, сам поміркуй!

Цей чарівний маразм тривав до тих пір, поки в один чудовий вечір я не застиг на порозі нашої половини Будинки біля Мосту, з подивом прислухаючись до нестримного реготу, що долинав з кабінету Джуффіна.

- До вас можна? - Ввічливо запитав я, відкривши двері. - А то ви так ірже, що мені завидно ...

- Можна, можна! - Гостинно сказав шеф. - Ох, Макс, тут сер Меліфаро розповідає дивовижні речі!

- Мабуть що-небудь про голих жінок. Вірно, душа моя? - Єхидно посміхнувся я, безцеремонно сідаючи на підлокітник його крісла.

Меліфаро вважав за свій обов'язок зобразити на своєму обличчі вираз ображеної невинності. Вийшло не дуже-то, але я великодушно відмовився від коментарів. Втім, через секунду він розплився в усмішці.

- До мене сьогодні прийшла одна мила леді ... - почав він.

- Ну ось, я ж сказав! - Пирхнув я. - Гола мабуть?

- Сам ти голий ... - гордовито огризнувся Меліфаро. І, подумавши, резонно додав: - На вулиці вже досить холодно: осінь - не найкращий час для прогулянок в голому вигляді, тобі так не здається?

- Гаразд, не гола так не гола, - миролюбно сказав я. - І що у неї сталося?

- Можеш собі уявити: в її будинку завелося найдивніше привид, про яке мені коли-небудь доводилося чути! Уже кілька днів воно господарює в коморі, під самим дахом: поїдає варення, яке там зберігається, і нікого туди не пускає. Лається на господарів будинку чистіше, ніж пан Мохи на своїх клієнтів ... Вона його сама бачила. Маленький такий чоловічок ...

- Ой! - Тихенько сказав я. Здається, у мене було таке винувате обличчя - далі нікуди! - А де вона живе, ця твоя відвідувачка?

- По сусідству з твоїм незачесаним палацом - на вулиці Маленьких млинів ... У неї дуже старий будинок, він складний з зовсім крихітних цеглинок - так будували за часів Короля Мёніна або ще раніше ... Та ти його тисячу разів бачив!

- Тоді точно «ой»! - Скрушно сказав я. - Кличте сера шурфу, хлопці, нехай веде мене в Холом. Сподіваюся, це доставить йому задоволення:

він вже давно збирався ...

- Ти хочеш сказати, що це твої витівки - захоплено запитав Меліфаро. Джуффін вже знову реготав так, що скла у вікні дзвеніли.

- Навіщо тобі це знадобилося, хлопчик, ти сам-то можеш пояснити? - Нарешті запитав він.

- Та нічого мені не знадобилося, - зітхнув я. - Ми з Нумміноріхом щовечора ходимо повз цей будинок: пасемо моє домашнє чудовисько, і все таке ... Коротше кажучи, ми просто жартували. Побачили крихітне віконечко під самим дахом і вирішили, що там неодмінно повинен жити сердитий гном ...

- З тобою все ясно, сер Вершитель! - Джуффін захоплено покрутив головою. - Я ж казав, що через дюжину днів твоє могутність буде на місці ... Боюся, що тепер у тебе його навіть трохи більше, ніж потрібно! Знаючи твою нелюбов до мовчання, я, мабуть, просто подам у відставку: скоро Ехо перетвориться в який-небудь ідіотський паноптикум - воно мені треба ?!

- А може бути, це Нумміноріх такий могутній? - З надією запитав я. - Чого тільки не буває ...

- Не намагайся перекласти відповідальність за те, що трапилося на бідного хлопчика! - Посміхнувся мій шеф. - Врахуй, сер Макс: тепер ти просто зобов'язаний купити у цих нещасних людей їх будинок - і за дуже хорошою ціною!

- Щоб відшкодувати їм витрати за з'їдене варення? - Розуміюче запитав я. - Взагалі-то я ніколи не збирався колекціонувати нерухомість ...

- А будиночок-то недешевий, між іншим ... Та гаразд, я, мабуть, спасу тебе від зайвих витрат, - великодушно заявив Меліфаро. - Тобі пощастило: коли-то я починав свою кар'єру в нашому Притулку Божевільних саме в якості мисливця за всякими безглуздими привидами.

- Моє привид НЕ дурне! - Ображено заявив я.- Моє привид ... Одним словом, це найкраще привид у Всесвіті!

- Пристрасті які! - Шанобливо сказав Меліфаро. - Воістину ти велика людина, про Фангахра! Проте я спробую врятувати залишки варення цієї бідної леді ... - Він кулею вилетів з крісла, мало не перекинувши його разом зі мною, і стрімко зник у коридорі.

- Я б не відмовився ще кілька років мати тільки такі труднощі! - Мрійливо сказав Джуффін, неохоче піднімаючись з місця і кутаючись у теплу зимову лоохі. Він подивився на мене і знову нестримно рассмеялся.- Привид жере варення - це треба ж було додуматися! ..

Приблизно за годину до світанку в нашому кабінеті з'явився сер Кофа і великодушно відпустив мене додому: здається, йому просто закортіло затишно подрімати в своєму улюбленому кріслі, яке за сумісництвом є і моїм улюбленим кріслом, - ось вже дійсно сама нерозв'язна з наших службових проблем! Я вирішив скористатися можливістю і прогулятися додому пішки - якісь півгодини, якщо йти зовсім вже неквапливо ... Проходячи повз багатостраждального будинку на вулиці Маленьких млинів, я подивився вгору. На цей раз в крихітному віконці було темно: напевно, цей герой Меліфаро вже встиг розібратися з сердитим привидом! Залишалося сподіватися, що воно не дуже на всіх нас образився ...

У моїй вітальні горіло світло. За столом сидів Шурф Лонли-Локлі, він уткнувся в якийсь старовинний фоліант - цей приголомшливий хлопець останнім часом здорово захопився розкопками покладів старих книг, які захаращують підвальне приміщення Волохатого Будинки ще з тих незапам'ятних часів, коли він був не моїм житлом, а університетською бібліотекою. Я розуміюче посміхнувся: Шурф вже не раз залишав мій будинок далеко за північ, засидівшись над яким-небудь зовсім вже неймовірним чтивом, але на цей раз він здорово перегнув палицю!

- Це хто? - Не обертаючись, запитав він.

- Сам не знаю, - бовкнув я і завмер на місці, приголомшений власним відповіддю. Шурф обернувся і уважно подивився на мене.

- Щось не так. Макс?

- Та ні, все так, - зітхнув я. - Просто ти запитав, хто це, а я раптом зрозумів, що вже не дуже-то знаю, хто я такий ...

- Я розумію, - серйозно кивнув він.

- Зате я не розумію, - безпорадно посміхнувся я. - Але напевно, це і не обов'язково ...

СНОСКИ

[1] Вікіпедія. Референдум. http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D1%83%D0%BC_25_%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BB%D1%8F_1993_%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B0

11 сторінка |  12 сторінка |  13 сторінка |  14 сторінка |  15 сторінка |  16 сторінка |  17 сторінка |  18 сторінка |  19 сторінка |  20 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати