Головна

 18 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

«Ще б не паршиво! - Погодився Махи. - Що, вам потрібно моя консультація? »

«Зрозуміло, - зітхнув я. - Джуффін сказав, що з ним ви говорити все одно не будете, - хотів би я знати чому! »

«Я дійсно не можу говорити з Джуффіном, - погодився Махі.- Бачиш, свого часу я був його вчителем ... втім, це ти і сам знаєш. А коли мені здалося, що з нас обох поки вистачить, я відпустив Джуффіна на свободу. Відпустити на волю - це не красиві слова, а необхідний в таких випадках ритуал. Його слід здійснювати, щоб розірвати зв'язок між учнем і вчителем ... Складно пояснити чому, але так дійсно краще для обох, повір вже мені на слово! З тих пір ми з Джуффіном повинні вести себе так, немов взагалі ніколи не зустрічалися. Правильніше буде сказати, що ми просто не можемо вести себе інакше. Так що справа не в тому, що я не хочу з ним говорити. Я просто не можу цього зробити, і він не може ... Вірніше, ми можемо, звичайно, - в разі крайньої потреби! - Але за таке задоволення доведеться занадто дорого платити, а це не входить в наші плани на найближчу тисячу років ... Гаразд, з цим ми розібралися, а тепер розповідай, що тобі від мене потрібно ».

«Сьогодні вдень я виявив, що мої Смертні Кулі можуть лікувати хворих, навіть самих безнадійних, - сказав я.- Але потуги своєї вистачає на чотири дюжини Смертних Шаров за один присід, ніяк не більше. Потім я тимчасово перетворююся на мішок гною ... Загалом, все це добре, але занадто мало ».

«Абсолютно з тобою згоден, - відгукнувся Махи. - Нерозумно займатися дурницями, спочатку слід покінчити з самим злом, а вже потім розбиратися з його наслідками ».

"Але як? - Спитав я Мені теж здається, що я можу щось змінити, але я не знаю, з чого почати ... і взагалі я нічого не знаю, якщо чесно! »

«Не сумніваюся, - спокійно погодився Махи. - Є один дуже простий вихід, колега. Дивно, що Джуффіну це не спало на думку ... хоча, можливо, він теж не знає, як король Халла Махун Волохатий власноруч придушив леді Анавуайну: все-таки справа була пару дюжин тисячоліть назад! »

«Леді Анавуайну ?! - Здивовано перепитав я. - Так що, Анавуайна - це ім'я якоїсь леді? »

«Можеш собі уявити. Красива леді з найдавнішого роду, одна з численних онучок Ульвіара Безликого - старого ельфа, який володів всією Хонхоной на початку часів. Вона була господинею землі, на якій тепер побудований Ехо ... Легенди свідчать, що Волохатий прийшов в гості до леді Анавуайне, сів грати з нею в карти і виграв цю землю: він давно хотів заснувати місто ближче до Серця Світу, а тут такий випадок ! Леді вміла гідно програвати: того вечора вона і оком не повела, тут же зібрала речі і поїхала з Угуланда. А Халла Махун почав будувати місто, який тобі так подобається ... Все було б добре, але, покинувши околиці Серця Світу, леді Анавуайна швидко стала божевільною старою, у якої не залишилося нічого, крім жалю про минуле, - думаю, це найгірше, що може трапитися з істотою, підвладним руйнівній дії часу! Але могутність все ще залишалося в її присутності, так що в один прекрасний день Анавуайна закликала до себе Тінь Халл Махуна - сам-то він на той час був абсолютно невразливий, але його Тінь не могла протистояти древнім ельфів закляття - і зізналася, що Волохатий сплутовал у час гри - чи то з пустощів, то йому дійсно так вже припекло виграти ... Покінчивши з допитом, леді Анавуайна вирушила до Халле Махуна і зажадала, щоб їй повернули її землі. Зрозуміло, він і гадки не мав виконувати її побажання - не такий він був хлопець, цей легендарний засновник Сполученого Королівства! Леді Анавуайна жахливо образилася, поплакала, а потім вирішила не здаватися і гарненько прокляла жителів Ехо. Тоді городянам довелося навіть гірше, ніж зараз: у ті часи майже не було досвідчених знахарів, які вміли лікувати цю заразу, - тільки сам Волохатий, його старша дочка і кілька заїжджих ельфів. Люди в страху тікали з нової столиці, але смерть знаходила їх і по дорозі ... На третій день Халла Махун з'явився на порозі притулку леді Анавуай-ни та власноруч поклав край її земне існування. Йому довелося придушити стару, оскільки ніяка зброя не могло заподіяти їй шкоду, але руки Волохатого виявилися цілком придатним інструментом ... На наступний день 6 Ехо все ще вмирали люди - але тільки ті, хто захворів раніше. Нових хворих не було. Через кілька днів усім стало ясно, що лихо минуло. Городяни поховали своїх мертвих, вписали ще одну сторінку в об'ємну літопис подвигів свого Короля і постаралися якомога швидше забути про леді Анавуайне і її прокляття. Правда, згодом їм ще не раз довелося про неї згадати: будь прокляття можна розбудити, було б бажання! Це навіть практичніше, ніж винаходити своє власне ... Але якщо помре той, хто його розбудив, прокляття знову засне. Ти все зрозумів, колега? »

«Так, - з полегшенням відповів я. - Значить, якщо ми кокні Угурбадо ... »

«Що ви з ним зробите?» - Зацікавлено перепитав Махи.

«Кокні, - гордо повторив я. - Тобто вб'ємо ... Правда, сер Маба Калох недавно прочитав нам з Джуффіном досить туманну лекцію, сенс якої зводився до того, що Угурбадо цілком безсмертний ... Але з цим ми, напевно, впораємося! »

«Не сумніваюся, - погодився Махи. - Тобі дуже хочеться опинитися в колишньому Ехо, правда? »

«Саме цього мені і хочеться більше всього на світі», - чесно зізнався я.

«Можу тебе зрозуміти, - несподівано сказав Махи. - Зі мною було те ж саме, коли я опинився на руїнах Кеттарі, і я дуже дорого заплатив, щоб повернути хоч щось ... Втім, я ні разу не пошкодував про це рішення! Ми смішно влаштовані: деякі прив'язуються до власної особистості, деякі - до інших людей, деякі - до речей, деякі - до місця ... Судячи з усього, ми з тобою належимо до останньої категорії ».

«Боюся, що я однаково легко прив'язуюся до всього, про що ви сказали», - скрушно зізнався я.

«Ти ще нічого про себе не знаєш, колего, - м'яко заперечив Махі.- Втім, в даний момент це не так уже й важливо ... Гаразд, можеш сказати мені спасибі і попрощатися. Здається, у тебе купа справ ».

«Ваша правда, - погодився я. - У мене дійсно купа справ ... і я дійсно повинен

сказати вам спасибі. Чесно кажучи, хотілося б зробити більше! »

«Встигнеться, колега. Життя - штука довга », - байдуже зауважив Махи.

На цьому наша розмова і закінчилася. Я ледь не помер від полегшення: все-таки нестерпний тягар, яка навалюється на божевільного, який вирішив перекинутися парою-трійкою безмовно слівець з сером Махи Аінті, - не найприємніше переживання! Я з насолодою притулився потилицею до шорсткому стовбура - це будь-то'образом допомогло мені відчути себе по-справжньому живим. Потім я піднявся і пішов в будинок: здається, у мене були хороші новини, спеціально для вух сера Джуффіна Халлі ... У всякому разі, у мене були хоч якісь новини, а це дорогого коштує!

- Ось тепер твоє обличчя знову схоже на людське, - схвально сказав Джуффін. - Здається, цей хитрун Махи примудрився добряче підняти тобі настрій!

- Сподіваюся, що зараз я зроблю те ж саме для вас, - посміхнувся я. - Махи зовсім впевнений, що, якщо ми вб'ємо Угурбадо, епідемія тут же закінчиться.

- Чому він так вважає? - Брови мого шефа здивовано поповзли вгору.

- Ну, якщо я правильно його зрозумів, це щось на зразок закону природи, з яким не посперечаєшся. - Я знизав плечима. - У всякому разі, Махи розповів мені про ТРМ, як король Халла Махун Волохатий довів це, власноруч убивши леді Анавуайну під час найпершої епідемії ... Ви знаєте цю історію?

- Вперше чую. Це ж було Магістри знають коли! Про події, що відбувалися в ті часи, немає майже ніяких відомостей, тільки невиразні легенди, більше схожі на казки ... Але якщо Махи каже, значить, так воно і є. Йому видніше. Якщо одного разу з'ясується, що він особисто був присутній на коронації Халл Волохатого, я навіть не стану робити вигляд, що мені важко в це повірити ...

- Та й я теж, мабуть ... - погодився я. - Гаразд, в будь-якому випадку нам слід взяти приклад з Халл Волохатого і перевірити теорію на практиці ... До речі, а чому цей самий Халла Махун був саме волохатим, а не яким-небудь ще?

- Поняття не маю, - здивовано сказав Джуффін. Потім єхидно посміхнувся: Напевно, у нього були такі ж проблеми з зачіскою, як у тебе!

- А що, у мене проблеми з зачіскою? - Я провів рукою по волоссю, внутрішньо здригнувся і спробував зв'язати неслухняні патли в якусь подобу хвоста. Джуффін з неприхованим інтересом спостерігав за моїми муками.

- Ну гаразд, красавчик, можеш вважати, що тепер на тебе можна дивитися без особливого огиди! - Великодушно заявив він. - Краще з'їж що-небудь і заодно розкажи мені, як ти собі уявляєш вбивство сера Угурбадо? Нещодавно у тебе була відмінна ідея: послати за його головою мерця ...

- Саме так. По крайней мере, в місті повнісінько кандидатів на посаду ката! - Посміхнувся я.- Навіть трохи більше, ніж хотілося б ...

- Ти маєш на увазі вмираючих? - Скривився Джуффін. - Сумніваюся, що цього буде достатньо: все-таки вони ще живі ...

- Ні, я маю на увазі тих, хто вже помер. Ці моторошні скелети, які валяються на вулицях, - похмуро пояснив я.

- Скелети? Ну ти даєш, хлопець! - Шеф подивився на мене з неприхованим захопленням - це цілком коштувало публічного вручення дюжини Нобелівських премій, але в даний момент у мене було не те настрій, щоб насолоджуватися тріумфом: зараз мене займали зовсім інші речі ... Я давно помітив, що всякі чудові події , на солодкі мрії про які було угроблю чимало дорогоцінних годин мого життя, відбуваються зі мною саме в той момент, коли я абсолютно нездатний їх оцінити!

- Ви зможете їх оживити? - З надією запитав я. - Ну хоча б так, як оживляли мерців для допиту?

- Чи зможу, чому б і ні, - кивнув Джуффін. - Правда, на це доведеться вбити купу часу: дюжину годин як мінімум. Але справа того варта ... Зачекай, Макс, а що потім? Ти збираєшся провести їх на Темну Сторону?

- Збираюся, - похмуро підтвердив я. - Немає нічого кращого, ніж приємна прогулянка в хорошій компанії ... З іншого боку - а що ще робити?

- Власне кажучи, чому б і ні, - задумливо погодився шеф.- На Темної Сторони тобі все вдається ... Гаразд, зараз я пошлю поклик лейтенанту Апурре, нехай відправить когось зі своїх підлеглих проїхатися по місту і зібрати для нас дюжіну- іншу міцних скелетів.

- Так, до речі, про Міський Поліції ... Як поживає генерал Бубута? - Запитав я. За таких обставин не слід нехтувати можливістю зайвий раз посміхнутися! Втім, на цей раз у мене нічого не вийшло.

- Бубута захворів в перший же день, - зітхнув Джуффін. - Такі здоровенні дядьки чомусь завжди здаються першими ... Зрозуміло, його тут же вилікували - як-не-як Генерал Поліції, велика шишка! - Але страху він натерпівся на все життя ... Тепер сидить вдома, приходить до тями, на вулицю не висовується - чесно кажучи, йому можна тільки позаздрити!

- Можна, - погодився я. - Але оскільки нам з вами такий кайф все одно не світить ... Може бути, поки ви будете оживляти мертвих, мені варто прогулятися по місту, вилікувати ще кілька дюжин їх товаришів по нещастю? Хоч якась користь ...

- А що, прогуляйся, - погодився Джуффін. - Тільки не перестарайтеся, ладно? Завтра ти повинен бути в дуже хорошій формі. За моїми розрахунками, десь опівдні у мене все буде готово ... Вийде досить безглуздо, якщо ми втратимо ще півдня.

- Гаразд, ви мене переконали: я не буду захоплюватися добрими справами, - пообіцяв я. Потім сховав розпатлане волосся під тюрбан, загорнувся в плащ Смерті, залпом допив остигнула Камрі і попрямував до виходу.

- Дивись, не більш трьох дюжин, сер Макс! - Строго сказав мій шеф. - І не забувай про свою звичку спати кілька годин поспіль! Сподіваюся, на світанку ти вже будеш прикрашати цей будинок своєю присутністю.

- З вас міг би вийти чудовий батько сімейства, сер! - Розсміявся я. - У мене таке враження, що, якщо я повернуся на півгодини пізніше, ви неодмінно поставите мене в кут!

- Можу і поставити, - гордо сказав Джуффін. І тут же з цікавістю запитав: - А навіщо ставити когось в кут, Макс? Що, це якийсь магічний ритуал твоєї батьківщини?

- Щось у цьому роді! - Пирснув я. - Вважається, що за допомогою цього ритуалу будь непокірне людська істота стає більш поступливим ... Тільки він не працює, я сам перевіряв!

- Може бути, цей ритуал знову набуде сили поблизу від Серця Світу? Ти ж знаєш, так часто буває ...- цілком серйозно зауважив Джуффін. На цій оптимістичній ноті я й покинув його вітальню.

Поїздка на амобілере по нічному місту виявилася схожою на сон - скоріше просто дивний, ніж кошмарний. Я не впізнавав вулиці Ехо: на моїй пам'яті вони завжди були осяяні помаранчевим світлом ліхтарів і різнокольоровими квадратиками сяючих вікон, а зараз крихітні камінчики музичних мостових тьмяно мерехтіли в зеленому світлі повного місяця. А коли я підняв голову і побачив фантастичні обриси міхура Буурахрі, повільно пропливає над загостреними дахами Старого Міста, що відбувається остаточно перестало бути схожим на реальність. Потім я згадав, що на борту цього дивовижного літального апарату повинен знаходитися сер Кофа Йох, і послав йому поклик.

«Це ви маячить у мене над головою, Кофа?»

«Маячить потрошку, є така справа, - погодився він. - А я-то думаю: що за безумець вирішив покататися на амобілере по нічному місту? Начебто обставини не сприяють такій романтичній прогулянці ... »

"Ну чому! Вони дуже навіть сприяють, - посміхнувся я. - Кофа, Джуффін сказав мені, що ви патруліруете місто. Може бути, ви знаєте, де зшиваються мої потенційні пацієнти? »

«Їдь до Воріт Трьох Мостів, ми як раз звідти. - Кофа тут же перейшов на діловий тон: - Прямо навпроти воріт стоїть новий двоповерховий будинок - знаєш, з такою смішною червоною гострим дахом, під старовину. У цей будинок недавно зайшов хлопець з Семілістніка, щоб вилікувати чергового щасливчика, а на розі тупцює біля дюжини хворих - на хлопців дивитися тошно! Але здається, вони щось затівають. Я вже викликав туди хлопців з поліції, але ти напевно приїдеш раніше ... »

«Гаразд, тоді я поїхав, - відгукнувся я. - До зустрічі, Кофа ».

«До зустрічі, хлопчик, - погодився він і, трохи помовчавши, додав: - Хотів би я, щоб ця зустріч відбулася в« Обжора "і щоб старенька Жіжінда метушилася за стійкою ...»

«Кофа, я зараз заплачу, так що краще не треба! - Жалібно попросив я. - А вона жива, наша мадам Жіжінда, ви не в курсі? »

«У всякому разі, вона ще не надсилала поклик в Іафах. А якщо вона не просила про допомогу, значить, поки не захворіла. Так що у нас з тобою є шанс ще коли-небудь спробувати її знаменитий гарячий паштет ... »- з надією відповів Кофа.

Через кілька хвилин я вже був біля воріт Трьох Мостів і хвацько загальмував за кілька кроків від невеликої купки приречених на смерть городян - втім, це видовище не було таким вже жахливим: темрява великодушно позбавила мене від страшних подробиць. Я не став випереджати свої дії вступною лекцією, а просто защелкал пальцями. Маленькі кульові блискавки з ледь чутним потріскуванням розчинялися в понівечених тілах. Мої пацієнти один за іншим всідалися на тротуар, щось покірно бурмотіли - я не дуже-то прислухався до їхніх виступів, яка різниця! Через кілька хвилин я покінчив з цим феєрверком і наказав своїм вірним рабам негайно одужати. Переконавшись, що це знову спрацювало, я з полегшенням віддав їм останній наказ: звільнитися від моєї влади, а потім порадив абсолютно приголомшеним, але щасливим людям відправлятися по домівках і постаратися спокійно дожити до кінця цього кошмару. Потім я взявся за важіль амобілера і кулею зірвався з місця: найменше на світі мені зараз хотілося почути дюжину «спасибі». Що я міг їм відповісти - «будь ласка», чи що ?!

«Кофа, у вас є ще що-небудь на прикметі?» - Я знову зв'язався з ним, оскільки вирішив, що набагато розумніше знову скористатися інформацією нашого повітряного патруля, ніж носитися по темних вулицях в пошуках чергового пацієнта.

«На Гребені Ехо, як раз навпроти мого будинку, зібралася досить велика юрба, - тут же повідомив Кофа. - Вони стоять там вже кілька годин, але це не засідка. Час від часу хтось із них стрибає в воду, інші дивляться ... Здається, вони просто намагаються померти якось інакше ».

«Їх можна зрозуміти, - похмуро відгукнувся я. - Гаразд, я туди їду ».

Натовп на мосту була куди більше, ніж мені б хотілося: там зібралося близько п'яти дюжин людей. Я вже трохи попрацював у Воріт Трьох Мостів, так що мого скромного могутності тепер могло вистачити на те, щоб вилікувати ще дві дюжини хворих, в крайньому випадку три - це якщо махнути рукою на прощальне напуття сера Джуффіна!

«Гаразд, спочатку закину пару дюжин Смертних Шаров - на кого бог пошле! - А там видно буде! »- Легковажно подумав я і швидко защелкал пальцями. Зрештою я пішов на компроміс: випустив в очманілу від несподіванки натовп вмираючих не дві і не три, а рівно дві з половиною дюжини Смертних Шаров - дуже на мене схоже, навіть моя мама в таких випадках несхвально хитала головою і казала: «Не вашим , не нашим », - в глибині душі я і сам завжди поділяв її несхвалення, але проти природи не попреш!

- Я хочу, щоб ви одужали, - втомлено сказав я своїм випадковим пацієнтам. А потім додав: - І ще я хочу, щоб ви звільнилися від моєї влади.

Після цих слів я в знемозі відкинувся на спинку сидіння. Здається, я все-таки трохи переборщив з цими грішними смертної Кулями, залишалося сподіватися, що кілька годин сну і чергова порція бальзаму Кахарі приведуть мене в порядок ... Але справа була зроблена: мої пацієнти вже піднімалися на ноги, розгублено озиралися на всі боки, - одним словом, все як годиться.

- Що з нами сталося? - Здивовано запитав один з них.

- Сталося так, що я вас вилікував, - посміхнувся я.

- А нас? - Вимогливо запитав ще один голос з темряви. І тут до мене дійшло, що я зробив жахливу помилку: мені з самого початку слід було подумати про те, що будуть відчувати інші вмирають, коли зрозуміють, що порятунок було так близько, але не для них ... і найголовніше: які заходи ці невдачливі вирішать зробити, дізнавшись, що я не зможу їх вилікувати! Я судорожно розумів, як бути. В першу чергу слід було подбати про те, щоб ті люди, яких я тільки що повернув до життя, спокійно розійшлися по домівках. Сер Шурф Лонли-Локлі справу говорив: якщо вже знахар врятував чиєсь життя, на ньому лежить відповідальність за цю людину. Я як і раніше не бачив в його затвердження ніякої логіки, але є речі, з якими просто відразу погоджуєшся, не вимагаючи доказів, - не знаю вже чому ...

- А за вас я візьмусь через кілька хвилин. Мені потрібно трохи відпочити і покурити. - Я доклав максимальних зусиль, щоб мій голос звучав впевнено і незворушно, потім демонстративно витягнув з кишені Мантії Смерті сигарету. Що-що, а ідея щодо перекуру здалася мені дуже своєчасною! - Між іншим, панове, всім, хто вже в порядку, краще відправитися додому, - недбало зауважив я. - Вам небезпечно перебувати поблизу, коли я буду лікувати інших ... Але гуляти по Ехо зараз теж досить небезпечно. Мабуть, я викличу сюди наряд поліції: хлопці розвезуть вас по домівках.

Кілька людей запевнили мене що живуть поблизу і доберуться додому самостійно. Я кивнув, і вони розчинилися в темряві: здається, їм не дуже-то хотілося залишатися в компанії своїх недавніх товаришів по нещастю. Взагалі-то я міг їх зрозуміти ... Решта підійшли ближче і стовпилися навколо мого амобілера.

Я послав поклик серу Кава і коротко описав йому ситуацію. Він зрозумів все з півслова.

«Поліцейські будуть у вас через пару хвилин: наряд з трьох амобілеров якраз зшивається біля твоєї старої квартири, це зовсім поруч, так що чекай, - тут же відгукнувся він. - Вони заберуть твоїх пацієнтів і розвезуть їх по домівках, ніяких проблем ... А що ти збираєшся робити з рештою? »

«Вилікувати їх я зараз не можу, це точно, - скрушно зізнався я.- Я і так ледве живий ... Напевно, всім буде краще, якщо вони скоріше помруть, так?»

«Так, - погодився Кофа.- Почекай, але в такому випадку тобі ж, напевно, потрібна допомога?»

"Саме так. Я ж, по суті, досить дерьмово вбивця: хіба що отрутою можу плюнути, але їх тут більше двох дюжин ... Може бути, мені слід було викликати на підмогу сера шурфу? »

«Сер Шурф зараз знаходиться у себе вдома і намагається вилікувати свою дружину, - похмуро повідомив Кофа.- Хотілося б сподіватися, що він не запізнився ... Сьогодні я остаточно зрозумів, що цей божевільний хлопець - саме дисципліноване істота у Всесвіті. Можеш собі уявити, він чесно угробив півдня, щоб домогтися аудієнції у Магістра Нуфліна і отримати офіційний дозвіл на застосування недозволених магії, - я навіть не знаю, плакати мені з цього приводу або сміятися! Всі, хто здатний лікувати анавуайну, почали зі своїх рідних і друзів, не обтяжуючи себе спробами дізнатися, що думає з цього приводу Великий Магістр Нуфлін Мони Мах, і тільки наш Шурф чомусь вважав за свій обов'язок переступати через закон ... Гаразд, зараз я сам до тебе приєднаюсь! Ти ж знаєш, я теж можу бути непоганим вбивцею, якщо дуже припече. Тільки тобі доведеться трохи затягнути паузу: ми зараз якраз пролітаємо над Воротами Каггі Ла-муха, а це не близький світ ... »

«Гаразд, я постараюся», - понуро пообіцяв я.

З темряви виринув перший з чотирьох обіцяних Кофой поліцейських амобілеров. Через кілька хвилин я з полегшенням дивилися за своїм недавнім пацієнтам: вони їхали додому під надійною охороною Міський Поліції, і я здорово сподівався, що вони ніколи не дізнаються, чим закінчилася ця історія ... Хтось обережно взяв мене за лікоть, я здригнувся і обернувся. На мене дивилися відчайдушні очі невисокою темноволосої леді. Її обличчя все ще залишалося нормальним людським обличчям - на мій смак, досить привабливим, - і з рукою, вчепився в мій лікоть, все було в повному порядку, але неохайні мокрі плями на її білому лоохі не залишали сумнівів: ця жінка була хвора так само , як і всі інші - ті, хто нерухомо стояв на мосту, довірливо чекаючи, поки я докурю і нарешті займуся їх зціленням, як і обіцяв ...

- Пане професоре Макс, - пошепки сказала вона, відпускаючи мій лікоть, - прошу вас, скажіть правду: ви ж не збираєтеся нас лікувати, правда?

Недопалок вивалився з моєї тремтячою руки. Я здивовано втупився на свою співрозмовницю - грішні Магістри, і звідки вона дізналася ?!

- Чому ви так вирішили? - Нарешті запитав я.

- Я трошки ясновидиця, зовсім трохи, - тихо пояснила вона. - Нічого особливого: я ніколи не вміла передбачати майбутнє, нічого в такому роді. Але мого таланту завжди вистачало, щоб зрозуміти, що мене намагаються обдурити, - моїх дітей це жахливо дратувало ... а тепер їх більше немає, та й мене, напевно, скоро не буде, так що і їх невдалі спроби мене провести, і моя проникливість тепер здаються мені однаково безглуздими ... Загалом, я вам відразу не повірила, сер Макс, хоча як і раніше не можу зрозуміти: чому ви не хочете вилікувати і нас? Ми щось зробили не так?

Я схопився за голову: ця мила леді навіть не пробувала на мене сердитися, вона довірливо дивилася на мене великими темними очима і щиро намагалася зрозуміти, що вони зробили не так, - це треба ж було додуматися до такого питання! Але вона чекала моєї відповіді, і мені довелося сказати правду - а що ще залишалося ?!

- Просто у мене не так вже й багато сили, леді. - Я помовчав, збираючись з думками, і з відчаєм додав: - Так вийшло, що потуги не вистачило саме на вас ... Я не хотів говорити правду, поки ті, кого я зміг врятувати, залишалися тут: мені здалося, що буде краще, якщо вони не дізнаються, що ...

- Так, напевно, так краще, - несподівано погодилася вона. - А ще ви подумали, що ми спробуємо змусити їх розділити нашу долю, - ви не хочете говорити про це, але все і так зрозуміло ... По місту дійсно бродять безумці, одержимі гнівом, але серед нас таких немає. Ви не повірите, але я навіть рада, що ви змогли врятувати хоч когось: коли стоїш так близько від смерті, життя здається по-справжньому великої річчю, навіть чуже життя! Тому ви даремно боялися сказати нам правду. Сер Макс, якщо вже все так вийшло, я збираюся попросити вас про послугу ... Адже ми прийшли сюди спеціально для того, щоб знайти іншу смерть: кажуть, що ті, чиє життя забрала анавуайна, вмирають повністю, - ви розумієте, що це значить?

- Напевно, розумію, - кивнув я.- Але не дуже-то вірю, що це може бути правдою: надто вже жахливо ... і занадто несправедливо!

- Так, але людське життя взагалі не дуже-то відповідає нашим уявленням про справедливість ... Так що ви даремно мені не вірите, сер Макс, - сумно відповіла вона. - Ця клята зараза змушує витікати не тільки тіло, витікає навіть Тінь, крапля за краплею, а мрець без Тіні - ніщо. Тому ми хотіли спробувати померти, захлинувшись у водах Хурон. На таке нелегко зважитися: якщо у тебе в запасі є хоча б хвилина життя, дуже важко змусити себе померти раніше, але це ^ залишало нам хоч якусь тінь надії ... Сер Макс, я вже зрозуміла, що вилікувати нас ви не зможете , але може бути, ви все ще можете вбивати?

- Напевно, можу, - хрипко відповів я, і запитально дивився на неї, з жахом чекаючи продовження.

- Тоді убийте нас, будь ласка, - ввічливо попросила ця мила леді.- У Ехо про вас ходили найрізноманітніші чутки. Думаю, більше половини з них не мали ніякого відношення до істинного стану речей, але ... Одним словом, я не раз чула, що люди, яких ви вбили, продовжують своє життя в інших Мирах. Для нас це хоч якийсь шанс, принаймні краще, ніж нічого!

- І ви вірите в це? - З відчаєм запитав я.

- Зрозуміло, вірю, - серйозно кивнула вона. - Я ж сказала вам, сер Макс: коли я чую неправду, я відразу розумію, що це неправда. А цим чуткам я чомусь повірила ... Загалом, якщо вже ви не можете нас вилікувати, постарайтеся нас вбити, ладно? Може бути, виявиться, що за великим рахунком це - одне й те саме ...

- Що, ви дійсно хочете, щоб я вас вбив? - До мене раніше якось не дуже доходив смисл. Напевно, я справді трохи захопився своїми смертної Кулями, яких все одно не вистачило на всіх ...

- Краще вже ви, ніж хтось інший, - твердо сказала темноока леді. - Ви ж напевно вже викликали якихось людей на підмогу, і я думаю, аж ніяк не для того, щоб вони нагодували нас тістечками наостанок!

- Все-то ви про мене знаєте! - Зітхнув я.

- Зараз - так, - погодилася вона.- Давайте більше не будемо розмовляти, добре? Дійте, сер Макс, поки у нас ще є Тіні ... і поки у мене є мужність. Адже мені дуже страшно!

- Я знаю, - тихо сказав я. - Гаразд, якщо так дійсно потрібно, я сам вас уб'ю ...

Я вийшов з амобілера, розгублено заглянув в її очі - ось вже чого я ніколи не забуду ... Я плюнув в цю дивну вмираючу жінку - жахливо безглуздо, але вона ж просила, щоб я її вбив, а отруйна слина була єдиною зброєю, які залишилися в моєму розпорядженні. Напевно, саме приголомшливий ідіотизм ситуації допоміг мені зберегти жалюгідні залишки свого розуму: найменше на світі мій вчинок був схожий на вбивство! Проте вона тут же впала як підкошена: мій знаменитий отрута вбиває незалежно від мого настрою, він працює навіть тоді, коли я сам не дуже-то вірю, що він взагалі існує ... А потім я зробив кілька кроків назустріч людям, приречено завмерлим біля перил мосту. Вони не чинили опору, вони навіть не намагалися відтягнути свою смерть, пустившись в якісь спасенні розмови, - якби я сам на їх місці, я б напевно вчепився в руку свого вбивці, благально бурмочучи: «Тільки не зараз, будь ласка, тільки не зараз ! »мене вразило довірливе мужність цих людей: вони дивилися на мене з дивною надією - а я-то думав, що в їхніх очах повинна бути ненависть до людини, який міг би подарувати їм життя, але так і не зробив цього з якихось малопереконливим, нікому толком не зрозумілих причин ... Через кілька хвилин все було скінчено: дві дюжини знівечених хворобою тел нерухомо лежали на мозаїчному настилі гребеня Ехо, а я сидів поруч, тупо втупившись в одну точку. Від мене до цього моменту залишилося не так вже й багато - лише втомлене тіло, тимчасово втратила здатність усвідомлювати те, що відбувається, і це було найбільшим подарунком долі!

- Ти і сам впорався, так? - Співчутливо запитав сер Кофа. Його голос вивів мене з рятівного заціпеніння. Я підняв голову, подивився на його стомлене обличчя і зрозумів, що просто зобов'язаний посміхнутися: неприємних вражень зараз і так вистачало, якого біса він ще повинен дивитися тужливу пантоміму на тему «сер Макс в повній прострації»!

- Ви ж знаєте, який я кровожерливий ... Викликав вас чогось, а потім залишив без роботи! Але все одно добре, що ви тут. Я вже півгодини не можу змусити себе відвести очі від цього чудового видовища - що може бути краще, ніж дуже багато мертвих тіл на мосту! Може бути, вашого могутності вистачить, щоб взяти мене за комір і запхати в амобілер?

- Краще вже я довезу тебе до будинку, - зітхнув Кофа. - Не думаю, що з тебе зараз вийде хороший візник.

- Мені теж так не здається, - погодився я. - Кофа, ви переживете, якщо я буду нити всю дорогу? Мені конче закортіло відвести душу і ...




 7 сторінка |  8 сторінка |  9 сторінка |  10 сторінка |  11 сторінка |  12 сторінка |  13 сторінка |  14 сторінка |  15 сторінка |  16 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати