На головну

16 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Може бути, ти сам і не мав наміру вбивати Угурбадо, хлопчик, але меч Мёніна дуже хотів дізнатися смак його крові, - несподівано сказала леді Сотофа. - Це дивне зброю звикло приймати самостійні рішення, і плювати він хотів на твої плани! Май це на увазі на майбутнє ... Так що цілком може бути, що сер Шурф надав неоціненну послугу всім мешканцям нашого Світу. Хоча ти щось зараз навряд чи готовий зі мною погодитися ...

- У всякому разі, не раніше, ніж у мене перестане боліти голова, - пробурчав я. - Між іншим, я як раз збирався нею думати, а тут такий конфуз!

- Ну, це як раз можна влаштувати, - посміхнулася вона. Потім підійшла до мене, недбало провела рукою по моїм волоссю - від потилиці до чола. Я відкрив було рот, щоб заявити, що тут потрібні більш рішучі заходи, але з подивом зрозумів, що відчуваю себе так добре, немов тільки що отримав в подарунок новеньке тіло.

- Ну ось, тепер все в порядку, - схвально кивнула леді Сотофа, - можеш використовувати її за призначенням. Тільки вирішуй швидше, добре? Якщо в Ехо дійсно прийшла анавуайна ... Нам всім слід повернутися в Світ якомога раніше. Там зараз кожен чаклун на вагу золота!

- Ось ось! - Глузливо сказав велетень. Обидва Угурбадо дивилися на нас з видом переможця. Дивно: він стояв тут абсолютно безпорадний, зв'язаний по руках і ногах моїми наказами, але особи його світилися неприхованим торжеством.

- На твоєму місці я б просто наказала йому залишатися тут і нічого не робити, - м'яко сказала Сотофа. - У нас ще буде час подумати, як з ним вчинити. А зараз...

- Ти чуєш? Ці панове жахливо зайняті. Так що сьогодні нас не вбиватимуть, мумуся, - посміхнувся карлик. - Вони хочуть, щоб ми трохи відпочили в цьому чудовому містечку. Ти радий?

- О, вони такі гуманні, ці хлопці! - Погодився велетень. - Скоріше вже вони знову поб'ються, захищаючи один від одного наше життя ... Мені страшенно сподобалася ляпас, яку отримав наш маленький Вершитель!

- Мені теж! - З ентузіазмом підхопив карлик. Я раптом зрозумів, що ці безглузді хлопці дійсно щиро вірять, що їх єхидні зауваження можуть вивести мене з себе. Вже не знаю, як там у сера Угурбадо були справи з могутністю - йому так і не вдалося продемонструвати нам всі свої досягнення в галузі прикладної магії, - але його вміння читати в людських серцях мене аж ніяк не вражало. Знав би він, що мені щодня доводиться вислуховувати від чудового сера Меліфаро, - куди вже йому, бідоласі!

- Ви впевнені, що, залишившись тут, він не зможе нічого накоїти? - Обережно запитав я у леді Сотофи.

- Так, якщо ти правильно сформулюєш свій наказ, - кивнула вона.

- Я хочу, щоб ти залишився на Темної Сторони, Угурбадо, - нерішуче почав я. Трохи подумав і посміхнувся. Смішок вийшов самий що ні на є зловісний - сам від себе не очікував! Але осенившая мене ідея цілком того коштувала. - Я хочу, щоб ти став кам'яною статуєю, нерухомим і безсилим. Я хочу, щоб ти нічого не міг зробити - ні тут, ні в Світі. Але ти повинен залишатися живим і усвідомлювати все, що з тобою відбувається. А років через сто я відвідаю тебе, щоб дізнатися, як тобі це сподобалося ...

Я побачив, що тіло велетня звела судома. Він застиг в безглуздій і досить незручній позі: трохи нахилившись в сторону, ноги широко розставлені, ступні розгорнуті всередину, одну руку він чомусь підняв на-віч, інша безсило звисала вздовж тіла. Карлик пручався довше: його маленьке тіло корчилося ще кілька секунд. Це моторошне видовище чомусь відгукнулося справжнісінькою фізичним болем в моєму шлунку.

- Одного разу ти вдавишся своєю могутністю, дурень! - З ненавистю прохрипів він.- Ти будеш корчитися від болю, як дикун, посаджений на палю, і тоді ... - На цьому місці маленький сер Угурбадо перервав свій виступ і нерухомо завмер поруч з величезним двійником.

- Яке гарне прокляття! - Посміхнувся я. - Навіть шкода, що тобі не вдалося договорити до кінця: мені страшенно цікаво, які ще гидоти може сказати така неприваблива садова скульптура своєму творцеві!

Я підійшов до скам'янілої парочці і не відмовив собі в задоволенні недбало клацнути їх по носі - по черзі. По-перше, дешевий випендрьож - це моя стихія, а по-друге, мені страшенно хотілося переконатися, що Угурбадо дійсно скам'янів.

- Як ви думаєте, хлопці, це була гарна ідея? - Про всяк випадок перепитав я у своїх супутників. - Якщо у вас є пропозиції получше, я ще можу все переграти ...

- Це була просто шикарна ідея! - Посміхнувся Лонли-Локлі. - Ти його не вбив, а результат приблизно той же ...

- Мені теж здається, що це непоганий вихід. У всякому разі, на якийсь час ... - задумливо сказала леді Сотофа. - Мені треба повертатися в Ехо, Макс. Вам теж, але вас забере ваш Страж, а мені доведеться вибиратися самостійно ... Побачимося в Світі, хлопчики. Я молю Темних Магістрів, щоб обставини нашої зустрічі були не таким сумними, як обіцяє моє серце. - Вона різко розвернулася, квапливо перетнула двір, вийшла на вулицю, обернулася, на секунду завмерла в темному отворі воріт, помахала нам на прощання і розчинилася в густих зелених сутінках. Я сумно подивився їй услід. На моє плече лягла важка рука Лонли-Локлі.

- Ей, Меліфаро! - Тихо, але наполегливо покликав він.

- Ну нарешті хоч хтось зрозумів, що кричати не обов'язково. Зазвичай ви все кричите так, що у мене вуха закладає! - Посміхнувся Меліфаро.

Я й отямитися не встиг, як все встало на свої місця. Чудеса закінчилися: зеленкуваті сутінки Темної Сторони змінилися знайомої темрявою підземного коридору, та й наш Меліфаро знову був в єдиному екземплярі, як і належить будь-яка нормальна людині.

- Скільки часу нас не було? - Тут же стурбовано поцікавився я.

- Запитай чогось легше! Невже ти думаєш, що мій час тече так само, як час тих, хто залишився в Світі? - Пирхнув він. - Можу сказати одне: вас не було досить довго. Я вже з ніг валився, коли тут з'явився шеф. Він поспішав нагору, немов йому терміново припекло до вбиральні, але все-таки вибрав час, щоб трохи мене розбуркати, - саме добру справу, яке цей лиходій здійснив за своє довге життя!

- Так? - А ви не можете поговорити на ходу, панове? - Сухо спитав Лонли-Локлі. - Боюся, що нам теж слід поспішити. Якщо Угурбадо говорив правду ... У нас не кожна хвилина, а кожна секунда на рахунку!

- Так, звичайно, - винувато сказав я.

Ми піднімалися нагору майже бігом. З'ясувалося, що говорити нам особливо немає про що: Меліфаро відмінно знав, що відбувалося на Темної Сторони, оскільки стежив за кожним нашим кроком, як і належить Варту. А про те, що в цей час творилося в Світі, він не мав жодного уявлення, як і ми самі. А що стосується нормальної людської балаканини - боюся, що у нас було трохи не той настрій, вряди-годи ...

Коридор Управління Повного Порядку здався мені величезним і дуже порожнім. Щось було не так з цим чудовим місцем, один запах якого раніше завжди змушував мене мимоволі посміхнутися, бо саме тут я був по-справжньому вдома!

- Тут стало погано, - несподівано сказав сер Шурф.- Ви відчуваєте? У повітрі пахне тривогою - зовсім як в Смутні Часи ... Мені це не подобається.

- Та вже, музики, кольорів і красивих дівчат ми тут безумовно не виявимо! - Буркнув Меліфаро. Його обличчя здалося мені страшенно втомленим - вперше в житті я подумав, що сер Меліфаро не так вже молодий, та й я сам ... Грішні Магістри, тільки думок про старість і смерть мені зараз не вистачало!

На нашій половині Управління нікого не було - навіть молодших службовців, яких тут, як правило, в надлишку. Ми з Меліфаро застигли на порозі і мовчки переглянулись: найбільше на світі нам обом зараз хотілося запанікувати, але цю розкіш ми якраз не могли собі дозволити ні за яких обставин!

- Зачекайте, зараз я пошлю поклик серу Джуффіну ... або ще кому-небудь, якщо знадобиться, - рішуче сказав Лонли-Локлі. Він сів у крісло і втупився в одну точку. Ми з Меліфаро як по команді витріщилися на нього. Взагалі-то кам'яна фізіономія сера шурфу - не та книга, в якій можна прочитати про почуття, але ми здорово сподівалися на свою проникливість і могутній інтелект - вважається, що у нас начебто є і те і інше, при такій-то професії! Через кілька секунд ми трохи розслабилися: нам здалося, що Лонли-Локлі дійсно зв'язався з нашим шефом і тепер старанно запам'ятовує його інструкції - у нього були спокійні і зосереджені очі відмінно вимуштруваного референта, а не відчайдушний погляд людини, тільки що остаточно усвідомити, що все пропало.

- Я пошлю поклик Кенлех, дізнаюся, Що робиться вдома, - шепнув мені Меліфаро. Відійшов до вікна, присед на підвіконня. Через мить він уже посміхався з таким полегшенням, що я міг не сумніватися: що б там не творилося в Ехо, а з леді Кенлех все в повному порядку!

Я зайшов в наш з Джуффіном кабінет і вражено зупинився: там не було нашого Куруша! Спочатку мені страшенно захотілося забути про все на світі і кинутися на пошуки бурівуха, але потім я зрозумів, що Куруш цілком може перебувати там же, де і сам Джуффін, - мені слід було просто почекати кілька хвилин, поки Лонли-Локлі закінчить свою Безмовну бесіду і введе нас в курс справи. Тому я просто сів в крісло, машинально відкрив ящик письмового столу, намацав там пляшку з бальзамом Кахарі, зробив невеликий ковток дивовижно смачного напою, здатного творити справжні чудеса з втомленими людьми, і дбайливо заховав пляшку за пазуху: я підозрював, що поспати мені вдасться ще не скоро. Потім я порився в кишенях своєї Мантії Смерті, дістав сигарету, закурив, майже не відчуваючи ні смаку, ні запаху. Проте цей звичний процес змусив мої серця битися в більш стриманому ритмі. Через кілька секунд я заспокоївся настільки, що зважився послати поклик Теххи: найбільше на світі я боявся цього моменту, оскільки розумів, що відповіді може й не бути. Але вона відгукнулася майже миттєво, і я ледь не помер від захоплення.

"У мене все добре. Макс. Все добре, наскільки це зараз можливо, - відразу сказала вона. - Ти щойно повернувся з Темної Сторони? »

«Так. Мене довго не було? »

«Всього три дні, але ... Ти ще не знаєш, що відбувається, так?»

"Я нічого не знаю. Сиджу в абсолютно порожньому Будинку біля Мосту і чекаю, коли Шурф з'ясує обстановку і пояснить нам з Меліфаро, як ми будемо жити далі ... А що відбувається в Ехо? »

«Епідемія, - коротко відповіла вона. Трохи помовчала і додала: - Анавуайна. На мій смак, це сама капосна річ, яка взагалі може статися. Навіть якби Світ звалився ... Знаєш, це було б якось гігієнічніше! »

«Гігієнічніше ?! - Ошелешено перепитав я. - Ну ти даєш!"

«Ти сам все побачиш, - м'яко сказала Теххи. - Взагалі-то я воліла б знати, -що ти все ще шляєшся по Темної Сторони і не збираєшся повертатися. Але напевно, ти не зможеш піти моєю порадою. Вважається, що Таємний Розшук існує для того, щоб усіх рятувати і все таке ... А зараз саме час зайнятися порятунком всіх бажаючих, так що і тебе пріпашут! »

«А це означає, що я не зможу повернутися до тебе сьогодні ввечері, - сумно додав я. - І завтра вранці, і, чого доброго, післязавтра ... Не найкраща новина! »

«Ти в жодному разі не зможеш повернутися до мене - принаймні, поки все це не закінчиться, - відгукнулася Теххі.- У місті епідемія, Макс. А це означає, що кожен рятується як може ... Більшість городян замкнулися в своїх підвалах, і я в їх числі. У маленькому закритому приміщенні легше протистояти хворобі. У всякому разі, у деяких це виходить. Сподіваюся, що і потуги своєї вистачить, щоб не пустити в свій будинок цю заразу! »

- Вибач, Макс, але нам слід поквапитися. - Пане професоре Шурф обережно потряс мене за плече Закінчуй розмову, добре? Ти вже з'ясував, що леді Теххи жива, - як на теперішній час це єдине, що має значення!

- Так, звичайно, - покірно погодився я. - Зараз, Шурф. Мені потрібно попрощатися. Він кивнув і тактовно вийшов з кабінету.

«Макс, ти більше не можеш зі мною розмовляти? - Розуміюче запитала Теххі.- Це не страшно. Тепер я знаю, що ти живий, все інше не має значення ... »

«Я буду часто говорити з тобою, поки все це не закінчиться, ладно?» - Чомусь запитав я. Можна подумати, що у Теххи могло з'явитися раптове відраза до розмов зі мною!

«Часто не обов'язково, - відгукнулася вона.- Не думаю, що у тебе будуть час і сили ... Але роби це хоча б зрідка, ладно?»

«Гаразд», - луною відгукнувся я.

- Розповідай, Шурф, - попросив я, виходячи в Зал Загальною Роботи. - Ти вже знаєш, що діється в місті і куди всі поділися? Тому що я не встиг дізнатися майже нічого ...

- У Ехо прийшла анавуайна, як і обіцяв сер Угурбадо, - діловито повідомив Шурф. - Капосна історія - та ти і сам встигнеш це зрозуміти, варто лише вийти на вулицю ... Є і хороші новини: всі наші колеги живі, Його Величність Гуріг теж в повному порядку, зрозуміло. Воно й не дивно: по-справжньому могутні люди можуть збудувати стіну між собою і хворобою.

- До нас це теж відноситься? - Обережно уточнив я. - Взагалі-то я не знаю, що слід робити для того, щоб вибудувати цю саму стіну ...

- А тобі взагалі не потрібно нічого робити, - м'яко сказав Лонли-Локлі. - Цей таємничий меч Мёніна, який якимось чином прижився в твоїх грудях, захистить тебе ще й не від таких бід! Що стосується нас з Меліфаро - будь спокійний, наші тіла відмінно знають, що потрібно робити, щоб впоратися з хворобою, а вже сил у нас вистачить ще й не на такі дива ... На жаль, з більшістю городян справа йде зовсім інакше: у них немає могутності, щоб боротися з прокляттям анавуайни. Шанс є тільки у тих, хто встиг сховатися в якомусь закутку на самому початку епідемії. Решта приречені.

- Невже їх не можна вилікувати? - Здивовано спитав я Ці хлопці з Ордена Семілістніка - вони ж можуть мало не все на світі, якщо вже свого часу їм вдалося завалити всі інші Ордена, хіба не так?

- Для того щоб вилікувати кожного хворого, потрібно застосувати Білу магію сто сорок першого ступеня, - сухо сказав Лонли-Локлі. - Будь-який Молодший Магістр Ордена Семілістніка впорається з цим завданням, але вони не можуть дозволити собі розкіш вилікувати всіх хворих: наш крихкий Світ просто завалиться, якщо в Ехо буде відбуватися так багато магічних обрядів одночасно. Ти ж сам знаєш, що Кодекс Хрембера, який забороняє громадянам Сполученого Королівства експериментувати з високими ступенями Очевидною магії, - не особиста примха Магістра Нуфліна, а сувора необхідність, що б не думали з цього приводу колишні Магістри розпущених Орденів ... Знаєш, Макс, я впевнений, що сер Джуффін сам тобі все пояснить куди краще, ніж я. Він просив нас приєднатися до них якомога швидше: Таємний Розшук тимчасово переїхав в його будинок, так що поїхали.

- Гаразд, поїхали, - розгублено кивнув я. І вже на ходу запитав Меліфаро: - Ти ж уже поговорив з Кенлех, так? Як справи у неї і її сестричок?

- Вони живі і абсолютно здорові, - лаконічно відповів Меліфаро. Трохи подумав і з задоволенням додав: - Здається, ці твої дівчата - куди більш могутні відьми, ніж я смів сподіватися! Кен весело повідомила мені, що вона «трохи розхворілася», - можеш собі уявити, як мене порадувала ця чудова новина! - Але потім приїхали Хейлі і Хелві, напоїли її якийсь «смердючою водою», і через півгодини все було в порядку ... Тепер вони всі втрьох сидять в твоєму Мохнатому Будинку і жахливо дивуються, що «все слуги кудись поділися» , - така мила наївність, цілком в їх дусі!

- А як себе почуває сер Манга? - Обережно поцікавився я.

- Ну, за моє сімейство можна не переживати! - Заусміхався Меліфаро. - По-перше, їх маєток досить далеко від Ехо, а по-друге ... Знаєш, свого часу Манга був далеко не останньою людиною в Ордені Таємної Трави. Кажуть, що він був навіть крутіше свого власного батька - мого знаменитого дідуся Філо! Інша справа, що йому досить швидко все це набридло ... Одним словом, мої старі почуваються куди краще, ніж хто б то не було!

- Хороша новина, - посміхнувся я. - Ох, хлопці, а на чому ж ми поїдемо?

Я настільки звик до того, що на вулиці перед входом в Управління Повного Порядку завжди стоїть кілька порожніх службових амобілеров, що їх відсутність здалося мені найстрашнішим свідченням спіткала нас лиха.

- Здається, нам доведеться йти пішки, - задумливо сказав Лонли-Локлі. - Не так уже й близько, але години через півтора будемо на місці.

- Біля Волохатого Будинки стоять два амобілера: один мій, а другий - той, що я віддав сестричкам, - згадав я. - Вірніше, не варті, а стояли, але я не думаю, що в Ехо раптом знайшовся такий великий герой, якому спало на думку викрасти мій амобілер ... Туди можна дістатися всього за чверть години, якщо жваво перебирати ногами.

- Так, це краще, ніж йти пішки до будинку сера Джуффіна, - погодився Шурф.

- Краще, - флегматичним луною підтвердив Меліфаро. При денному світлі його обличчя здалося мені ще більш втомленим - ось вже не подумав би, що це можливо! Я мовчки дістав з-за пазухи пляшку з бальзамом Кахарі і простягнув йому. Після другого ковтка ця бліда тінь знову перетворилася в нормального сера Меліфаро - до моєї невимовною радості.

- Що, ти з ним взагалі ніколи не розлучаєшся, з цим пійлом? - Запитав він. В його голосі була гримуча суміш єхидства і подяки - цілком в його стилі!

- Іноді розлучаюся, - незворушно заперечив я. - Ось тільки що розлучився, наприклад ... Віддавай назад моє майно: ти вже такий бадьорий, що дивитись гидко! Тільки що був такий тихий, інтелігентний молодий чоловік ... А тобі не потрібно ковток цього чарівного зілля, сер Шурф? Я знаю, що ти залізний, але сьогодні якийсь особливо безглуздий день!

- Дякую не потрібно. День дійсно цілком безглуздий. Але не такий уже й втомився ... - задумливо протягнув Лонли-Локлі.

Прогулянка по пустельних вулицях Ехо з самого початку здавалася мені досить безрадісним способом скоротати час. Одного тільки виду забитих дошками дверей нашого улюбленого «Ненажери Бунби» вистачило, щоб камінь ліг на мої завмирають від туги серця - втім, на них вже і без того лежала вельми солідна пірамідка, акуратно викладена з каміння, які хлібом не годуй - дай полежати на людському серці! Теплий вітер доносив до нас ледь відчутний солодкуватий запах. Він не був схожий на запах розкладається плоті, швидше вже на тонкий, але неприємний аромат якихось незнайомих духів, але чомусь діяв на мене гнітюче - може бути, просто тому, що був занадто чужим: на моїй пам'яті в Ехо ніколи так не пахло ... Одним словом, я з самого початку розумів, що того Ехо, який я знав і любив, більше немає і, напевно, вже ніколи не буде, що нам доведеться йти по пустельних вулицях зовсім іншого міста - можливо, все ще прекрасного, але вмираючого ...

Але дійсність виявилася куди гірше. На щастя, у мене занадто убоге уяву, так що я не дуже-то уявляв собі майбутнє нам задоволення ... Навіть коли ми повернули за ріг і я побачив людський скелет, що лежить в калюжі темної тягучою рідини, у мене вистачило розуму вирішити, що цього не може бути, просто тому, що бути цього не може!

- Це анавуайна, Макс, - сказав Лонли-Локлі, співчутливо дивлячись на мою збентежену фізіономію. - Пішли звідси, у тебе ще буде можливість надивитися на такі речі ...

- Але чому скелет? - З жахом запитав я, мимоволі прискорюючи крок. - Якби просто мертве тіло, це я б ще якось зрозумів ... І чому він валяється на вулиці, в якийсь калюжі?

- А ти думаєш, що в Ехо зараз є бажаючі покинути свої рятівні підвали і зайнятися прибиранням вулиць? - Похмуро хмикнув Меліфаро. - Добре ж ти все собі уявляєш!

- Ще один скелет! - З відчаєм повідомив я, поспішно відвертаючись від нового видовища. - І знову в калюжі ... Але чому скелети? Що, їх хтось обгризає? - Я сам здригнувся від цього безглуздого припущення - але що ще я повинен був думати ?!

- Це анавуайна, - незворушно повторив Лонли-Локлі.- Тіло хворого стає рідким і поступово витікає, як дощова вода з тротуару. З деякими людьми це трапляється дуже швидко, а деякі живуть досить довго, витікаючи крапля за краплею, - це може тривати дюжину днів і навіть довше. Але кінець завжди один. - Він кивнув у бік ще одного білого остова. - Тільки кістки залишаються твердими, але одних кісток недостатньо, щоб вижити ... В юності мені довелося пережити таку ж епідемію. Правда, це відбувалося майже за триста років до смути Пір і наш Світ ще не був таким тендітним, як зараз, - вірніше, ми просто не знали, що рівновага вже похитнулося і наші заклинання в будь-який момент можуть змусити Світ впасти. Так що в той раз вижили майже все ... принаймні ті, у кого вистачило грошей, щоб заплатити хорошим знахарів, і кмітливості, щоб звернутися за допомогою в самому початку: після того як у хворого починає текти серце, будь-які заклинання безсилі!

- Так ці калюжі ...- Я не договорив, оскільки мені не дуже-то хотілося обтяжувати себе формулюваннями: все і без того було ясно - ясніше нікуди! Лонли-Локлі відмінно мене зрозумів: він мовчки кивнув і знизав плечима, немов хотів сказати, що не відповідає за необдумані вчинки якихось незбагненних вищих сил, які не тільки створили цей чудовий Світ, але і не полінувалися скласти для його жителів пару-трійку хороших проблем - щоб нікому не було нудно!

- А тут зібралася ціла компанія, - похмуро констатував Меліфаро, показуючи нам велику калюжу навпаки трактиру «П'яний дощ», в якій плавала добра дюжина скелетів. - Напевно, це була їхня улюблена забігайлівка ...

- Напевно, - спокійно погодився Лонли-Локлі. - У кожного свій спосіб прощатися з життям. Коли людина бачить, що його тіло почало текти, він може бути абсолютно впевнений, що скоро помре. При цьому у вмираючого нічого не болить, він ще може пересуватися - по крайней мере, поки у нього є хоч якась подоба ніг - і навіть не втрачає свідомість до останньої миті свого згасаючого життя. Багато людей в таких випадках просто відправляються на останню прогулянку, щоб ще раз подивитися на світ, який їм належить покинути, заглянути в ті місця, де їм подобалося бувати ... Напевно, це правильно.

- Я б просто відразу збожеволів, якби ...- На цьому місці я забобонно запнувся, потім продовжив, оскільки мені було конче потрібно виплеснути назовні хоч якусь частину страху і відрази, раптово заповнили все моє єство, наче я був порожній кухлем, в яку

можна налити все, що завгодно: - Бачити, як твоє тіло витікає по краплині, і знати, що смерть невідворотна ... Жах який!

- Не так-то просто збожеволіти, душа моя! Особливо якщо дуже хочеться, - з несподіваною гіркотою сказав Меліфаро. - Так що і не мрій! Зазвичай людина навіть уявити собі не може, як багато він здатний витримати ...

- Це якраз не привід для жалю, - незворушно заперечив сер Шурф. - Краще триматися до останнього ... Не знаю вже навіщо, але так дійсно краще!

- Це ти нам говориш як великий фахівець? - Розуміюче посміхнувся я.

- Саме так, - спокійно погодився він. - Свого часу мені довелося особисто спробувати обидва варіанти по черзі. Так що я знаю, про що говорю ... А що це там відбувається?

Я втупився туди, куди показував Лонли-Локлі. Біля парадного під'їзду невисокого житлового будинку на розі вулиці хмуриться хмар і вулиці Ліхтарів стояв новенький амобілер. Навколо амобілера тинятися кілька дюжин людей - гадаю, їх зовнішній вигляд міг повалити в глибокий шок кого завгодно! У одного з хлопців майже не було особи: розпатлане волосся абияк прикривали грудку желеобразного місива - все, що залишилося від його голови. Серед його супутників траплялися найжахаючі екземпляри: оголені кістки замість кистей рук, чорні діри на обличчях, все ще зберегли людські риси, у одного з цих бідолах була неправдоподібно тонка студенистая шия, яка вже не могла утримувати голову в нормальному положенні, так що вона безпорадно бовталася, звисаючи на груди, як якийсь жахливий кулон ... Деякі ще здавалися абсолютно нормальними людьми, але страшні мокрі плями на їх ошатних лоохі і темні густі калюжки під ногами не залишали місця для сумнівів: їхні справи були настільки погані, наскільки це взагалі можливо .

- Старовинні приятелі вибралися на свою останню прогулянку, щоб померти в хорошій компанії - так, чи що? - З жахом запитав я.

- Не думаю, - серйозно заперечив Меліфаро. - Вони не схожі на людей, які збираються просто назавжди попрощатися з вулицями, де минуло їхнє життя. Тут щось інше ... Ага, тепер мені все зрозуміло!

- Що тобі зрозуміло? - Похмуро поцікавився я.

- Це елементарна засідка. І тепер я знаю, на кого зібралися пополювати ці кандидати в небіжчики. Бачиш?

З під'їзду вийшов чоловік в біло-блакитному лоохі Ордена Семілістніка. Натовп вмираючих загрозливо насунулася на нього. Хлопець нерішуче завмер на місці, але заходити назад в будинок чомусь не став ..

- Треба рятувати колегу, - похмуро сказав Меліфаро, - вони не дадуть йому виїхати!

Лонли-Локлі мовчки кивнув і почав обережно знімати захисні рукавиці зі смертоносних рук. Сяючі напівпрозорі кисті блиснули в тьмяному промінні сонця. Довгі кігті розсікли повітря і блиснули сліпуче-білим вогнем - я і забув, як це буває красиво! Один з городян на мить завмер в неприродній позі, потім його покалічене тіло спалахнуло і зникло - від нього не залишилося навіть жмені попелу. Натовп обернулася до нас. Краєм ока я помітив, що Меліфаро підвівся навшпиньки і зробив кілька дивних танцюючих кроків, з силою розмахнувся, і ціла зграйка маленьких кульових блискавок полетіла в бік цієї кошмарної компанії. Три знівечених тіла впали на землю, але інші поспішно наближалися до нас і не збиралися зупинятися.

- Дій, Макс! - Гаркнув на мене Шурф. - Це вже не наші нешкідливі городяни, а люди, яким по-справжньому нічого втрачати. У разі чого вони спробують просто впитися зубами нам в горло - декому здається, що вмирати веселіше у великій компанії ...

Я квапливо кивнув і звичним рухом клацнув пальцями лівої руки. Крихітний кульку пронизливо-зеленого світла стрімко подолав відстань між нами і нападниками і вдарився в безпорадно бовтається голову того самого хлопця.

- Я з тобою, господар! - Глухим, утробним голосом повідомив той, осідаючи на землю. Натовп на мить завмерла: зрозуміло, їм дійсно не було чого втрачати, але у більшості жителів столиці страх перед моєю мантії Смерті давним-давно став чимось на зразок поганої звички ... а звички рідко помирають раніше своїх господарів!

- І все-таки ти не хотів його вбивати, так? - Співчутливо запитав Шурф, заносячи свою смертоносну руку для нового удару. - Хіба ти не бачиш, Макс: для нього це було б швидше хорошим подарунком.

- Я сам не знаю, чого я хотів! - Буркнув я і пригнічено глянув на свого новоспеченого раба, намагаючись збагнути, який корисний для всіх нас наказ я міг би йому віддати ... і тут мене осінило: численні жертви моїх Смертних Шаров вже не раз дисципліновано виконували найнеймовірніші прохання: мерці починали відповідати на питання, закінчені безумці ставали усвідомлюють свої дії нудними, безсонні засипали непробудним сном, злочинці самостійно добиралися до своїх тюремних камер, - одним словом, чого тільки не було!

- Почекай секундочку. Шурф, - попросив я. Лонли-Локлі неохоче опустив занесену для удару руку: хвала Магістрів, у нього вже не раз була можливість переконатися, що деякі мої вимоги, з розряду особливо ідіотських, слід виконувати беззаперечно.

- Я хочу, щоб ти одужав, - захриплим від хвилювання голосом сказав я, звертаючись до моторошного покаліченого суті, безпорадно сидить в калюжі рідини, в яку поступово перетворювалося його тіло. На мій превеликий подив, він тут же підняв голову і ошелешено дивився на мене сірими очима, безглуздими, як у новонародженого. Так він в якомусь сенсі і був новонародженим: його шия знову стала нормальною - якщо вже йому вдалося підняти голову! - А це означало, що і всі його тіло ...

- От і все. Тепер просто залишайся живим і здоровим - так, немов з тобою взагалі нічого не сталося, - тоном дитячого доктора сказав я. На мій смак, фраза вийшла досить дурної, зате її зміст повністю відповідало нашим насущним потребам.

- Я буду живим і здоровим, господар, - покірно погодився той.

- Ось і славно ... А тепер я наказую тобі звільнитися від моєї влади і стати нормальною людиною - тим, ким ти був до того, як захворів. - Я витер спітніле чоло порожнистої Мантії Смерті і з полегшенням посміхнувся: на обличчі мого пацієнта з'явилося цілком осмислений вираз. Хлопець намагався розібратися, що з ним сталося, але поки він зрозумів тільки одне: його смерть, яка здавалася невідворотною, скасовується, відкладається на невизначений термін, - Господи, а якого ще Магістра треба того, хто хвилину тому був упевнений, що робить свої останні кроки по цій прекрасній землі! Його товариші по нещастю знову повільно рушили у напрямку до нас, але тепер ними керує не безумство смертників, а відчайдушна надія.

- Ти його вилікував, чудовисько! - Здивовано сказав Меліфаро. - І ніяких заклинань, ніякої забороненій магії - все виявилося так просто!

- Так просто, що самому не віриться, - посміхаючись до вух, погодився я і повернувся до наших недавнім ворогам: - Ну що, будемо лікуватися, хлопці? Можете не відповідати, сам знаю, що будемо! - З цими словами я підняв ліву руку і швидко защелкал пальцями: мені здалося, що розумніше спочатку перетворити всіх цих бідолах в моїх вірних рабів, а потім влаштувати їм груповий сеанс інтенсивної терапії, один на всіх.

5 сторінка |  6 сторінка |  7 сторінка |  8 сторінка |  9 сторінка |  10 сторінка |  11 сторінка |  12 сторінка |  13 сторінка |  14 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати