На головну

15 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Мрець ?! - Захоплено перепитав Джуф-фін.- Слухай, Маба, тобі не здається, що цей хлопчик щойно знайшов геніальний вихід з положення?

- Може бути, - задумливо сказав сер Маба. - Так, ідея приваблива ... Але де ви візьмете мерця, який вийде на полювання за Угурбадо?

- Звичайний тимчасово ожилий мрець ... - Я знизав плечима. - Я ж можу торохнути будь-якого покійничка своїм Смертним Кулею і наказати йому все, що спаде мені в голову, в тому числі і вбити Угурбадо, - чому б і ні ?!

- Ну ось бачиш, Джуффін! Навіщо тобі мої поради? - Посміхнувся сер Маба. Він покинув крісло, із задоволенням потягнувся, взяв зі столу тацю з порожньою посудом і повільно пішов у напрямку кухні. На порозі він зупинився і обернувся до нас: - Що-небудь ще, панове?

Я ошелешено дивився на людину в дверному отворі. Це був не сер Маба Калох: на нас запитально дивилися зморшкувате обличчя старого Кімпо.

- Дякую, Кімпо. Більше нічого не треба, - спокійно відгукнувся Джуффін. Він уважно подивився на мою спантеличену фізіономію і розуміюче кивнув: - Нічого дивного. Макс. Якщо вже Маба і приходить в гості, це куди більше схоже на хороше мана, ніж на дружні посиденьки зі старим приятелем, - він же у нас з примхами ...

- Повністю з вами згоден, - зітхнув я. А потім обережно запитав: - А наш з вами заслужений відпочинок тільки що накрився, я правильно зрозумів?

- Ти все правильно зрозумів, - задумливо кивнув Джуффін. - Ну що, сер Вершитель, прогуляємося на Темну Сторону і назад?

- Теж нічого собі захід! - Шанобливо погодився я.

- Ось і я так думаю ... На Темної Сторони набагато легше боротися, особливо тобі. Крім того, якщо ми почнемо ганятися за Угурбадо по Ехо, справа цілком може скінчитися тим, що ми спільними зусиллями рознесемо в прах все місто ... Але такі речі слід проробляти в хорошій компанії. Взагалі-то ми можемо запросити з собою тільки сера шурфу і Меліфаро ... До сих пір у мене жодного разу не було приводу пошкодувати, що серед наших колег так мало обранців Темної Сторони, але сьогодні я волів би, щоб нас було трохи більше. З іншого боку, мені не дуже хочеться просити допомоги у Нуфліна: він тут же вирішить, що має повне право дізнатися всі подробиці цієї справи, в тому числі і ті, які я не готовий йому повідати ... Та й часу на це немає. За останні сто років хлопці з Ордена Семілістніка геть забули значення слова швидко ... Гаразд, будемо сподіватися, що ми впораємося своїми сіламі.- Джуффін відчайдушно позіхнув і рішуче піднявся на ноги. - Поїхали в Управління, Макс. Благо візник уже цілу годину тинявся біля моїх воріт ...

- А леді Сотофа? - Нерішуче запитав я. - Ви ж якось мені говорили, що будь-яка жінка на Темної Сторони відчуває себе як вдома. А вже така, як наша леді Сотофа ... Можу собі уявити! І потім, мені здається, що вона відмінно знає значення слова швидко ...

- Дивно, що я сам про неї не згадав, - здивовано сказав Джуффін. - Я зараз же пошлю їй поклик і запрошу на прогулянку ... Знаєш, Макс, по-моєму, спілкування з Угурбадо не пішла мені на користь. Наврочив він мене, чи що? Що сталося з моїм могутнім інтелектом ?!

Джуффін сердито замовк і втупився в одну точку. Але через кілька секунд по його обличчю вже блукала сама лірична усмішка: мій шеф розмовляв зі своєю старовинною подружкою. На мій погляд, це неземне задоволення тривало трохи довше, ніж цього вимагали наші обставини, але я великодушно відмовився від свого права на єхидні коментарі.

- Все, ось тепер можемо їхати в Управління! - Нарешті посміхнувся Джуффін. - Сотофа пообіцяла, що буде чекати нас в кінці шляху ... Який ти все-таки молодець, що згадав про неї. Макс!

- Компліментами ви від мене не відбудетеся! - Злорадно сказав я. - Вимагаю підвищення платні ... хоча, з іншого боку, навіщо воно мені, це підвищення ?! Нам і без того мало не щодня виплачують якісь катастрофічні суми ... Гаразд, вважайте, що з вас просто належить ціла дюжина Днів Свободи від Турбот, коли вся ця свистопляска благополучно закінчиться, і ладно!

- Та хоч рік, - зітхнув мій шеф. - Але ти ж перший не витримає і запитів на службу!

- Запрошені, - погодився я. - А потім ще років двісті буду згадувати, як мені не дали спокійно дожити до кінця відпустки, і публічно заявляти, що ви мене нещадно експлуатується!

- Як ти добре розпланував своє життя, хлопчик! - Сумно посміхнувся Джуффін. - На двісті років вперед, це треба ж ... Слухай, а тобі не здається дивним, що ми все ще тупцюємо в вітальні, замість того щоб сидіти в амобілере і їхати в напрямку вулиці Мідних горщиків?

- Здається, - серйозно кивнув я, прямуючи до виходу. - Але я вже змирився з тим, що зі мною кожен день трапляються якісь чудеса!

Зрозуміло, я сам вчепився в важіль амобілера. Візникові довелося влаштуватися на задньому сидінні і триматися обома руками: мені закортіло встановити черговий особистий рекорд. Горбатого могила виправить - що правда, то правда! Джуффін всю дорогу мовчки сидів поруч зі мною. На мій погляд, він мовчав досить похмуро - наскільки сер Джуффін Халлі взагалі здатний бути похмурим. Мені страшенно хотілося почути від нього якусь заспокійливу нісенітницю щодо того, що ми, мовляв, такі круті хлопці, що всякі там угурбади нам байдуже, але я так і не дочекався нічого в такому роді. Втім, обговорювати наші службові секрети в присутності візника начебто і не видають ... Так що я скористався паузою і послав поклик Теххи.

«Знаєш, я збираюся піти в загул, мила, - довірливо повідомив я, - в компанії свого шефа і ще пари-трійки колег. Боюся, що тобі доведеться відпочивати від мого стомлюючого суспільства ... навіть не можу сказати скільки! »

«Гуляти будете на Темної Сторони?» - Розуміюче запитала Теххи.

«Я такий передбачуваний зануда, так?» - Засмутився я.

«Ні, ти зовсім непередбачуваний зануда, - ніжно відповіла Теххи. - Коли я знайшла на подушці твою записку, мене трохи удар не вхопив: взагалі-то вважається, що близькі люди пишуть один одному листи тільки в тих випадках, коли збираються попрощатися назавжди ... Але потім я все-таки її прочитала і зрозуміла, що все не так страшно ».

«Я не знав, що тут так серйозно ставляться до листів, - винувато сказав я Просто мені не хотілося, щоб ти відчула себе самотньо, коли прокинешся і побачиш, що я не маю ... А вийшло тільки гірше».

«Вийшло просто чудово, - заспокоїла мене Теххі.- Уявляєш, як я зраділа після того, як зрозуміла, що ти всього-на-всього вирішив мене розважити!»

Ми ще трохи поговорили, це задоволення тривало, поки я не зупинив амобі-лер біля службового входу в Управління Повного Порядку.

«Я здорово сподіваюся, що наша прогулянка по Темної Сторони не розтягнеться на роки, - сказав я. - Якщо чесно, я вже хочу до тебе повернутися! »

«Так, було б непогано ...» - задумливо відповіла вона. На цій оптимістичній ноті ми і попрощалися.

- Йдемо, Макс, - м'яко сказав Джуффін.- Ось вже не думав, що твоє обличчя здатне потрясти світ таким ліричним вираженням!

- А воно ліричне? - Неуважно перепитав я, переступаючи. поріг Будинку біля Мосту. - Так, це нікуди не годиться! Я закрию ганьбою свою плащ Смерті, і слабкими нервами городяни перестануть грюкає в обморок при звуці мого імені ... - Я скорчив звірячу пику - в усякому разі, я страшенно сподівався, що вона у мене саме звіряча! - І дико завращался очима.

- Ну ось, тепер з твоєї фізіономією все в порядку! - Посміхнувся шеф.- У всякому разі, вона у тебе більше не лірична, це точно.

- Сподіваюся! - Пирхнув я.- Я ж так старався ...

Сер Джуффін легенько стукнув по дверях кабінету Меліфаро.

- Припиняй займатися дурницями, які ти називаєш службовими обов'язками, і приєднуйся до нашого суспільства.

- Ну хіба що на хвилинку! - Меліфаро намагався говорити обуреним тоном матері-героїні з дюжиною немовлят на руках, яку легковажні подруги молодості запрошують на партію в бридж.

- Я тебе надовго не затримаю, - миролюбно погодився наш шеф.- Просто прогуляємося на Темну Сторону, і все. Наскільки я знаю, це рідко забирає більше декількох годин ... або декількох років - як пощастить!

- А, все-то! - Легковажно погодився Меліфаро. Потім до нього дійшов сенс сказаного, і з його фізіономією стався ряд істотних змін. Через секунду вона перетворилася в досить стурбоване обличчя, яке й покладається мати при собі кожному мандрівникові в невідоме.

- Щось трапилося? - Діловито запитав він.

- Ще б не трапилося! - Злорадно підтвердив наш шеф. - По дорозі розповім, скільки встигну ... Хороший день, сер Шурф!

- Ми йдемо на Темну Сторону, панове? - Ввічливо уточнив сер Лонли-Локлі. - Я якраз хотів дізнатися, чи є у мене півгодини, щоб ...

- Не знаю, навіщо тобі потрібні ці самі півгодини, але їх у тебе немає, - рішуче сказав Джуффін.- Йдемо прямо зараз.

- Гаразд, - флегматично кивнув Лонли-Локлі.- Зізнатися, я тільки хотів передати серові Кава кілька службових справ, які вимагають негайного завершення. А він обіцяв приїхати через дюжину хвилин ...

- Кава я встиг послати поклик, поки ми їхали. Так що він вже в курсі, що йому доведеться доводити до розуму твої справи ... та й мої заодно, - заспокоїв його Джуффін. - Кому я не заздрю, це леді Кеккі і серу Нумміноріху: здається, Кофа збирається серйозно за них взятися ... Сподіваюся, хлопці без нас впораються.

- А куди вони подінуться! - Оптимістично заявив Меліфаро.

- Ось і я так думаю, - кивнув Джуффін, прямуючи до сходів.

Ми квапливо спустилися на підвальний поверх Будинку біля Мосту, а потім ще нижче, туди, де починаються справжні підземні лабіринти. Я до сих пір не дуже-то орієнтуюся в цих грішних підземеллях, якщо чесно! Але зараз у мене був не просто хороший провідник, а цілих три хороших провідника. Воно й на краще - я взагалі люблю надмірності!

По дорозі Джуффін розважав Лонли-Локлі і Меліфаро захоплюючою історією нашої бурхливої ??зустрічі з сером Угурбадо. Втім, я і сам прислухався до його виступу з інтересом: мені завжди подобалося слухати чуже виклад подій, в яких мені самому довелося брати участь! Зрозуміло, версія Джуффіна була гранично короткою - щось на зразок шкільного твору на тему «Як я провів літо», в якому події цілих трьох місяців людського життя якимось чином запихаються на одну сторінку, та й то великим почерком!

Потім Джуффін покінчив зі своєю сагою, деякий час ми мовчки кружляли по коридорах, таким темним, що навіть наша хвалена угуландская здатність орієнтуватися в темряві тут не дуже-то допомагала - мені, у всякому разі.

- Макс, ти ще не забув, яку силу мають твої слова на Темної Сторони? - Несподівано запитав Джуффін.

- Я нічого не брякні, не переживайте, - розуміюче посміхнувся я. - Якщо хочете, я взагалі рота не відкрию: так всім буде спокійніше!

- Навпаки, - зітхнув мій шеф, - на цей раз вся наша надія на твої палкі промови. По-перше, я здорово сподіваюся, що, якщо ти покличеш Угурбадо на Темну Сторону, він просто не зможе відмовитися від такої привабливої ??пропозиції. А по-друге ... Знаєш, Макс, якщо Маба прав і Угурбадо дійсно розжився моїм могутністю, твій знаменитий балакучий язик може виявитися нашим єдиним вартим зброєю!

- Навіть так? - Пригнічено запитав я.

- Ага, - незворушно підтвердив шеф. - Судячи з усього, я сьогодні знаходжуся не в кращій формі, що, на жаль, вже не раз довів на ділі. Меліфаро і сер Шурф знають про Темної Сторони тільки те, чого їх навчив я сам, тому Угурбадо має перед ними солідну перевагу. Можливо, Сотофа зможе здивувати нашого противника який-небудь милою несподіванкою, але я поки не впевнений ... У чому я дійсно впевнений, так це в тому, що на Темної Сторони ніхто не може протистояти волі Вершителя, в тому числі і я сам. А це означає, що і Угурбадо не зможе ... Тільки не забудь те, про що так довго і нудно твердив Маба: ти не повинен вбивати Угурбадо ні за яких обставин. Навіть якщо тобі здасться, що це необхідно для порятунку наших життів.

- Та пам'ятаю я, пам'ятаю, - єхидно посміхнувся я. - Вічно ви так! У вряди-годи у мене з'явився шанс кого-небудь убити, а ви відразу: «Не можна, не можна!» Отакий ви все-таки тиран і деспот, сер ...

- Я залишуся тут, - несподівано сказав Меліфаро. Він різко загальмував, зробив кілька невпевнених кроків кудись убік і рішуче кивнув, - так, саме тут.

- Гарне місце для Варта, - погодився Джуффін. - Я б і сам краще не вибрав. Залишилося тільки попрощатися.

Ми підійшли до Меліфаро, і він обійняв нас, всіх трьох відразу. Його руки були неймовірно важкими і теплими, а ще через мить я відчув, що точно така ж важка тепла рука опустилася на моє плече десь ззаду. Я вже давно перестав бути новачком на Темної Сторони, але спогад про дотик таємничого двійника нашого Меліфаро досі змушує мене холодеть від невимовного жаху, я і сам не знаю чому ...

- Я запам'ятаю вас, - тихо сказали два однакових голосу.

Тепер можна було йти далі: передбачається, що після цієї нехитрої процедури наш Страж зможе забрати нас з Темної Сторони, якщо раптом виявиться, що ми повинні все кинути і терміново забирати звідти ноги ... Зробивши кілька кроків, я обернувся туди, де нерухомо стояли два абсолютно однакових Меліфаро, спина до спини, - два чітких сяючих профілю на тлі непроникною чорноти. Я навіть трохи пригальмував, зачаровано пялясь на це неймовірне видовище. Шурф Лонли-Локлі поклав мені на плече руку в здоровенною захисної рукавиці.

- Ти забавно влаштований. Макс, - флегматично зауважив він. - Ти вже не раз бачив це видовище ... і безліч інших куди більш дивовижних речей! І все одно мені щоразу доводиться мало не силою відтягувати тебе від Варта ...

- Він того вартий, - зітхнув я.- Крім того, сьогодні у мене є зайвий привід подивуватися ... Цей загадковий двійник, який щоразу приходить на допомогу Меліфаро, нічим не відрізняється від нього самого. А панове Угурбадо такі різні!

- Зрозуміло, - знизав плечима Джуффін. - От якби наш Меліфаро збожеволів і вирішив запросити свого Другого трохи пожити в Ехо, через деякий час ти не впізнав би їх обох! Другий може вижити в нашому Світі, тільки якщо йому буде дозволено харчуватися силою свого двійника ... і не однієї лише силою! Ти ж сам бачив, яким малюком став Угурбадо. А колись він був досить високий. Може бути, трохи нижче нас з тобою, але зовсім трохи. А цей Другий поступово поїдає його тіло, тому він і став таким величезним ... Найсумніше в цій історії, що, покінчивши зі своїм безрозсудним двійником, Другий і сам швидко помре, як би він не роз'ївся ...

- Пристрасті які! - Мимоволі зіщулився я. А потім вирішив, що такий похмурий розмова просто необхідно розбавити яким-небудь легковажним відступом, і поспішно додав: - Але знаєте, я не думаю, що нашому Меліфаро когданибудь захочеться зробити таку дурість! Якби поруч з ним тинявся його симпатичний двійник, хлопці тут же почали б бурхливо з'ясовувати, хто з них більше подобається дівчатам взагалі і леді Кенлех зокрема ... Уявляєте?

- Що ж! - Розсміявся шеф. Я раптом з подивом побачив, що його сміх вилітає з рота маленькими грудочками різнобарвного туману. Вони тремтячи завмирали в повітрі, намагаючись триматися ближче до голови Джуффіна, і повільно танули, як пластівці весняного снігу. Непроникна темрява встигла змінитися зеленими сутінками - я і не помітив, коли це сталося. Я раптом зрозумів, що стіна, уздовж якої ми йшли, давно перестала бути стіною вузького підземного коридору під будівлею Управління Повного Порядку. Тепер це був невисокий паркан, що оточував якийсь пустельний сад - нерухомий, сяючий, щось невиразно бурмоче. Був тут і вітер, але він не ворушив ні напівпрозорі гілки дерев, ні підлоги моєї Мантії Смерті, раптово забарвилася в неприродний смарагдовий колір. Вітер Темної Сторони легше побачити, ніж відчути: його сріблясті потоки повільно, але невблаганно насувалися на мене, а потім вислизали кудись в сторону, так і не доторкнувшись до мого обличчя. Все це було так чудово і так знайомо ... хоча кожне нове подорож на Темну Сторону зовсім не схоже на попередні: такі чудеса не терплять повторень!

- Ми вже на Темної Сторони, так? - Тихо запитав я. Не те щоб мені дійсно потрібно підтвердження, просто позначилася моя дурна звичка коментувати очевидне. Джуффін мовчки кивнув.

- Зрозуміло, а де ж ще! - Весело відгукнувся Лонли-Локлі. Посмішка на його обличчі була найкращим свідченням того, що ми дійсно забралися на Темну Сторону Ехо: в Світі цей серйозний хлопець просто не здатний посміхатися!

- Я вас вже зачекалася, панове. Знаєш, Джуффін, мені навіть спало на думку, що ти вирішив мене розіграти. Ще трохи, і я б почала подумувати про гідне відповіді! - Сміх леді Сотофи звучав як срібний дзвіночок. Я обернувся на її голос і очманіло втупився на свою старовинну приятельку. Одного разу - три роки або цілу вічність тому, одним словом, колись неймовірно давно! - Мені довелося побачити, як маленька сива бабуся перетворюється в сліпучу красуню. І все ж я був приголомшений, побачивши перед собою чорняву юну леді з неймовірно довгими віями, вузькими темними очима і приголомшливою фігурою.

- Бх! - Захоплено сказав я. - Леді Сотофа, це вже перебір! Особисто я зараз здатний тільки смиренно лежати у ваших ніг і тихо поскулівала від захвату. Невже ви думаєте, що ми будемо з ентузіазмом ганятися за якимось там Угурбадо замість того, щоб просто витріщатися на вас?

- Будете, будете, куди ви подінетеся! - Безапеляційно заявила вона.- Ти вже вибач, милий, але на Темної Сторони я завжди непростимо добре виглядаю, з цим нічого не поробиш ...

- Пане професоре Макс, негайно припини приставати до дівчини! - Весело зажадав Джуффін.

- А я ще й не починав! - Мрійливо протягнув я.

- Ходімо, пошукаємо гарне місце, - нетерпляче сказала невпізнанна леді Сотофа. - Чого я дійсно не люблю, так це тупцювати на місці і чекати, коли хтось скаже, що пора зайнятися справою!

- Пора зайнятися справою! - Тут же заявив Джуффін, і ці двоє нестримно розреготалися.

Але через кілька хвилин нам все-таки вдалося вирушити в дорогу. Деякий час я мовчки дивився на всі боки: залишалося тільки шкодувати, що у мене всього два ока. Зараз я б не відмовився ще від кількох пар: пейзажі Темної Сторони Ехо того варті! Коли я був тут минулого разу, вузькі вулиці примарного міста здавалися мені виткані з немислимих відтінків чорного кольору: Темна Сторона постає перед кожним з нас такий, який ми готові її побачити, а мене в той раз зовсім збило з пантелику назва цього незбагненного місця - досить романтичне, але більш ніж умовне ... Нарешті Джуффін звернув в смутно знайомий мені маленький дворик і зупинився в самому центрі круглої площадки, вимощеній дрібними невідшліфованих камінчиками.

- Ми тут вже були, коли полювали за Одинокими Тінями, пам'ятаєш. Макс? - Спросілон.- Ця ділянка Темної Сторони відповідає твоєму дому на вулиці Старих монеток. Тут тобі буде набагато легше боротися, та й нам теж, мабуть ...

- Дуже гарне місце, - схвально сказала леді Сотофа. Вона швидко пройшлася по дворику, прискіпливо оглянула один з каменів у себе під ногами і знову повернулася до нас.

- Радий, що тобі подобається, - посміхнувся Джуф-фін .-- У тебе непоганий смак, особливо коли потрібно вибрати майбутнє поле бою ... Гаразд, тепер просто поклич Угурбадо, Макс. З власної волі він сюди не з'явиться.

- Може бути, від мене сьогодні не так багато користі, як зазвичай, але я все-таки спробую прикрити твій дорогоцінний тил - все краще, ніж байдикувати! - Лонли-Локлі несподівано весело мені підморгнув. Вираз обличчя у нього при цьому було саме легковажне.

- Ще б! Мій тил - це надбання всього Сполученого Королівства! - Важливо погодився я. А потім задер голову до неба - поки ми бродили по Темної Сторони, воно встигло змінити колір в неймовірний ліловий відтінок - і закричав: - Угурбадо! Іди сюди негайно!

Зрозуміло, нічого особливого не сталося. Грім не гримнув, небес не розкрилися, і неймовірна парочка, яка якимось чином була єдиним і неподільним сером Угурбадо, не звалилася на наші голови. Угурбадо вважав за краще просто зайти у двір з вулиці, без жодних там дешевих ефектів. Втім, ефекти йому були не потрібні: чесно кажучи, поява цієї комічною парочки в темному отворі воріт абсолютно мене вразило. Я чомусь був упевнений, що нам доведеться ще довго чекати свого супротивника, - більш того, я здорово підозрював, що моє нахабне заяву, звернене до байдужому неба, взагалі не спрацює і нам доведеться болісно шукати вихід з цієї безглуздої ситуації. Якщо зовсім чесно, мені навіть трохи хотілося, щоб саме так все і вийшло і передмову до прийдешньої «великій битві» виявилося якомога довше: я взагалі обожнюю відкладати на потім будь-які неприємності, якщо вже їх неможливо зовсім уникнути ...

- Що, ти вже скучив? - Іронічно запитав велікан.- Ми ж зовсім недавно бачилися, маленький сер Вершитель. Який ти, однак, безглуздий!

- А ми його зачарували! - Єхидно сказав карлік.- І не одного його. Ти тільки подивися, мумуся, тут зібралося так багато могутніх чаклунів! Їм здається, що справа того варта ... Напевно, твій зріст вселяє їм певну повагу.

Ще не доказала цю фразу, карлик сів навпочіпки, швидко обхопив руками коліна, велетень повторив його рух з точністю дзеркального відображення, і я виявив, що на мене котяться дві кулі синюватого т »гня, маленький і великий. У якийсь момент мені здалося, що все, ось ми і дострибалися, - я відчував це кожною клітинкою свого тіла. Я так розгубився, що угробив цілу секунду, міркуючи, що мені тепер слід зробити, - розкіш, яку я навряд чи міг собі дозволити! На щастя, я був не один. Леді Сотофа стрімким стрибком скочила на маленький куля, граціозно похитнулася і почала перебирати ногами, наче все життя була циркачкою - тієї самої дивно-тоненькою дівчинкою на кулі, свого часу зачарувала іспанця Пабло ... Небезпечний сяюча куля покотився кудись в сторону, подалі від нашої теплої компанії, другий мить завагався і слухняно пішов за ним - здається, леді Сотофа надала всім нам абсолютно неоціненну послугу. Але тепер справа була за мною: все краще, ніж жалібно кричати в порожнечу, благаючи нашого всемогутнього Варта Меліфаро забрати мене подалі від цього жахливого чаклуна Угурбадо!

- Ти не повинен намагатися заподіяти нам шкоду, Угурбадо, - владно сказав я. Це прозвучало так безглуздо, що мені стало трохи соромно. Проте в отворі воріт тут же знову з'явився силует велетня. Він кривився, як від зубного болю, але стояв струнко. А сяюча куля під ногами леді Сотофи Зменшився і знову став тим, чим був з самого початку, - маленьким людським тілом. Вона швидко зістрибнула на землю і відійшла в сторону.

- А що мені ще з вами робити, якщо не намагатися заподіяти шкоду? - Передражнив мене карлик. Він повернувся до свого величезного двійникові: - Пішли звідси, мумуся.

Велетень кивнув і почав розгортатися в сторону вулиці.

- Ти не повинен йти звідси без мого дозволу! - Гаркнув я. Зізнатися, я був просто в захваті від того, що відбувається: скільки разів мені вже доводилося переконуватися, що на Темної Сторони мої слова набувають чинності наймогутніших заклинань, і все ж кожне черговий доказ цього дивного факту стає для мене приємним сюрпризом!

Велетень застиг на місці, карлик подивився на мене з невимовною ненавистю - втім, я цілком міг зрозуміти його почуття!

- Ну і що ти від мене хочеш, Вершитель? - Зло запитав він Вбивати мене ти не станеш:

тепер ви з Джуффіном такі розумні, що хоч пам'ятник вам став навпроти Королівського Університету! Що, будемо просто сидіти на Темної Сторони і дивитися один на одного? Чи не найгірше, що може трапитися: свою справу я вже зробив, так що часу у мене багато ... У кого дійсно немає часу тут тинятися, так це у вас, панове!

- Яке це свою справу ти зробив? - Тут же запитав Джуффін. Спочатку я навіть не впізнав голос шефа: у мене волосся на голові дибки встало від його хрипкого шепоту. Напевно, саме так говорить сама смерть - причому тільки з тими, хто якимось чином примудрився довести її до сказу!

- А я не зобов'язаний відповідати на твої питання! - Усміхнувся карлик.

- Негайно відповідай на його питання, Угурбадо, - тут же втрутився я.

- Можна і відповісти ...- посміхнувся велетень. - Думаю, вам буде приємно дізнатися, що, поки ви гуляєте по Темної Сторони і втрачаєте час на балаканину, Ехо, цей ваш дорогоцінний гадючник, стає порожнім містом ... Воно й на краще: мені ніколи не подобалися місця, в яких тиняється трохи не сотня тисяч людей одночасно!

- Що ти зробив з Ехо? - Я не почув ні власного питання, ані чуття Угурбадо: в моїх вухах лунав пронизливий дзвін, який вказує на фатальну несправність в моєму організмі. Перед моїми очима ожили страшні сценки з цього грішного пророчого сну - мені вже не був потрібен відповідь Угурбадо, я остаточно зрозумів, що з Ехо, чудовим містом з моїх снів, який одного разу погодився стати декорацією до мого життя, трапилося щось непоправне, і зараз мені хотілося тільки одного: власними руками розірвати обидва тіла Угурбадо на дрібні шматочки, почекати, поки він оживе, і повторювати цю процедуру, поки я сам не помру від знемоги ...

- Негайно відповідай, що ти зробив з Ехо? - На цей раз я закричав так, що листя з дерев посипались.

- Нічого особливого. Просто ваші дорогоцінні городяни змушені трохи полежати в ліжку: вони тепер хворіють. Анавуайна - не надто велика неприємність. Нікому не буде боляче, вони навіть не втратять свій знаменитий апетит ... Просто трохи полежать в своїх затишних ліжечках, а потім благополучно переберуться в свої не менше затишні гробики. З деякими трапляються речі й гірше! - Карлик говорив все це безглуздим пісклявимтолосом, немов я був маленьким дитиною і він вважав за свій обов'язок переконати мене в тому, що розбита коліно - це ще не кінець світу.

- Анавуайна? - Розгублено перепитав я. - Джуффін, що це ще така вже погана така? .. - Я не договорив, бо побачив обличчя свого шефа. Воно здалося мені примарно блідим, немов хтось прибрав кольорове зображення перед тим, як вимкнути всяке зображення взагалі ...

- Мені треба повертатися, - тихо сказав шеф. - Макс, ти вже сам розбирайся з цією історією. Хлопці тобі допоможуть, а я повинен бути в Ехо. Може бути, ще не пізно ...

Не встиг я усвідомити сенс його слів, а Джуффін вже зник. Тепер нас залишилося тільки троє, якщо не брати до уваги подвійного красеня Угурбадо, звичайно. На обличчі леді Сотофи був написаний відвертий жах. Сер Шурф виглядав не набагато краще. Я зрозумів, що найстрашніше вже сталося і не має значення, яким саме словом називається настигшая нас біда - хай навіть це буде красиве слово «анавуайна», схоже на ім'я якийсь дивовижної жінки ельфійських кровей, яка різниця! Земля йшла з-під ніг з неймовірною швидкістю. Світ навколо мене тремтів і танув, розсипаючись на мільйони дрібних яскравих вогників. Все ставало сяючим і тьмяним одночасно, і мені навіть подобався цей несподіваний дарунок долі: нічого не розуміти, нічого не відчувати і взагалі не бути - в той момент мене цілком влаштовувала така анестезія. Але потім я відчув гострий біль у грудях - там, де з недавніх пір був похований невидимий і невідчутний меч Короля Мёніна, - і з подивом виявив, що зброя знову належить матеріального світу: різьблена руків'я меча нахабно стирчала з моїх грудей.

- Ох, який сердитий маленький Вершитель! - Іронічно протягнув велетень. Карлик схвально хихикнув, але швидко відступив назад і сховався за спину свого дивного двійника - здається, він зробив це майже машинально. В принципі, хлопця можна було зрозуміти: думаю, що з боку я виглядав як ватажок який-небудь зграї живих мерців. Це припущення здалося мені і моторошним, і дурним одночасно, проте воно змусило мене посміхнутися. А коли я посміхаюся, це завжди означає, що життя триває.

Моя рука мимоволі потяглася до руків'я меча, і в цей момент мене збила з ніг неймовірної сили ляпас. Звідкись здалеку пролунав захоплений вереск карлика: «Вони б'ються, мумуся, вони вже б'ються!» - А потім я тимчасово втратив здатність вникати в сенс його висловлювань. Цього разу у мене був куди більш вагомий привід розпрощатися з реальністю, ніж кілька секунд тому, але я не дозволив собі цю розкіш. Замість того щоб відрубуватися, я спробував підвестися і здивовано втупився на Лонли-Локлі. Він присів навпочіпки поруч зі мною. Обличчя в нього було саме винувате.

- Вибач, Макс, але мені здалося, що ти збираєшся вбити свого бранця, - м'яко сказав він, - а сер Джуффін говорив, що це абсолютно неприпустимо ... Чесно кажучи, у мене не було часу, щоб обміркувати свої дії, тому я просто постарався збити тебе з ніг, поки не пізно.

- Ти не дуже розстроїшся, якщо дізнаєшся, що я не збирався вбивати цю чарівну парочку? - Єхидно запитав я. Потім обома руками обхопив голову: я був майже впевнений, що вона цілком може розсипатися на шматочки!

- Ти не збирався його вбивати? - Здивовано запитав Шурф. - А навіщо ти взявся за меч?

- Поняття не маю, - зітхнув я. - Може бути, просто тому, що він якимось чином є частиною мого тіла. Хапаються ж деякі за серце ...- З цими словами я мимоволі покосився на свої груди і з полегшенням виявив, що меч Короля Мёніна знову став невидимим і невідчутним, як йому і належить. Здається, ляпас сера шурфу не тільки оглушила мене, а й допомогла мені якось впоратися з власним могутністю, абсолютно вийшли з-під контролю.

4 сторінка |  5 сторінка |  6 сторінка |  7 сторінка |  8 сторінка |  9 сторінка |  10 сторінка |  11 сторінка |  12 сторінка |  13 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати