На головну

14 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Ей, хлопець, куди ти зібрався? - Насмішкувато спитав Джуффін. Він тряс мене за плечі, ніби хотів розбудити ... втім, мене, напевно, дійсно варто було «розбудити»: я досить слабо розумів, хто я такий, і абсолютно не розумів, де знаходжуся.

- Куди ми потрапили? Вірніше, так: ми потрапили хоч кудись? - Запитав я, нерішуче озираючись на всі боки. Ми стояли на сходинках якийсь сходи, в приміщенні, що нагадує звичайний під'їзд, але без дверей з номерами квартир, - воно здалося мені досить неприбраним, хоча було дуже темно, щоб по-справжньому оцінити обстановку. Звідкись зверху на нас падав слабкий промінчик тьмяного жовтуватого світла, цим ілюмінація і обмежувалася. Що я знав абсолютно точно - в Ехо ніколи не було і бути не могло таких приміщень: абсолютно інший стиль, - залишалося тільки дивуватися, що затхле повітря цього місця з гріхом навпіл годився для дихання ... Ось на моїй історичній батьківщині таких забруднений порожніх під'їздів греблю гати! Але не може ж бути, що ...

- Можу тебе привітати, сер Макс: до сих пір вважалося, що Темним Шляхом можна піти хіба що на кілька миль від будинку ... ну, деякі легендарні герої давнини часом забиралися трохи подалі. А ми з тобою тільки що з'ясували,

що Темний Шлях може провести і через Коридор між світами. До сих пір передбачалося, що: це абсолютно неможливо ... Треба буде сказати спасибі цьому божевільному Угурбадо - за таке відкриття не шкода!

- Що, ви хочете сказати, що ми потрапили в; якоїсь іншої Світ? - Злякано запитав я.

- Ага! - Весело підтвердив Джуффін. Його очі сяяли в напівтемряві, особа стало по-справжньому хижим і якимось відчайдушно молодим - одне задоволення мати справу з сером Джуффіном Халлі, остаточно перетворився на знаменитого Кеттарійского Мисливця! - Чи не вішай носа, хлопчик. Так навіть краще: на чужій території я завжди стаю більш небезпечним гравцем - так вже я влаштований ... До речі, ти і сам так влаштований, тільки для тебе ж і вулиці Ехо - чужа територія ... Так що ми зараз пограємо - отримаєш задоволення !

- Ну ось і піднімайтеся сюди, якщо так. Може, дійсно в карти перекинемося! - Несподівано запропонував чийсь глузливий тоненький голосок. Він пролунав звідкись зверху, з жовтуватого туманного напівтемряви. Я мало не полетів зі сходів, але Джуффін, здається, тільки зрадів такому обороту справи.

- Молодий ти ще в карти зі мною грати, хлопчина! - Закричав він, піднявши голову.

- А ви піднімайтеся, там вирішимо, - відповів голос.

- Ні вже, краще ти сам до нас спускайся. - Джуффін розреготався - здається, просто від надлишку енергії - і несподівано зробив різкий рух правою рукою, немов кинув вгору невидимий камінь, потім ще раз і ще.

- Ага, потрапив! - Переможно повідомив він мені. Зверху пролунало тихе шипіння, наче мій шеф розворушив ціле натовп задрімав було гадюк.

- Ну що, спускаєшся або продовжимо? - Весело запитав він.

Відповіді не було, Джуффін нетерпляче нахмурився і повернувся до мене:

- А ти не хочеш розважитися, сер Макс? Для початку можеш випробувати свій Смертний Куля - зайвий експеримент в польових умовах тобі не завадить!

- Як скажете. - Я байдуже знизав плечима.

- Ні, так не піде. Спочатку ти повинен як слід развеселіться.- Джуффін докірливо похитав головою, - Це ж полювання, хлопець! Від неї слід отримувати задоволення. Дивись! - Він підняв обидві руки, і я з подивом зрозумів, що в темному приміщенні стало не просто світло - забруднений сірі стіни засяяли сліпуче-білим вогнем, потім по ним пробігли тонкі тріщини ... Джуффін опустив руки, і все повернулося на свої місця. Нас знову оточувала темрява, неохайно розбавлена ??бризками жовтого світла. - Це просто розминка, Угурбадо! - Весело повідомив Джуффін нашому невидимому опоненту. - У мене дуже гарний настрій, тому твоє дорогоцінний притулок поки не завалилося: навіщо без крайньої потреби псувати чужі речі? Давай спускайся, радість моя. Вважай, що я просто прийшов поговорити. Якщо ми знайдемо спільну мову, я не стану віддавати тебе на поталу серу Максу, хоча у нього вже слинки течуть.

Я очманіло глянув на свого шефа, але промовчав: нехай собі меле що хоче! Джуффін тим часом вирішив, що йому слід змінити настрій: він потроху почав сердитися.

- Гаразд, як завгодно. Але тепер буде трішечки боляче! - З цими словами Джуффін зробив неймовірно красивий жест, немов натягнув тятиву невидимого лука. Через мить десь над нашими головами спалахнула приголомшлива біла блискавка, Джуффін опустив руки і розслабився, а до наших ніг звідкись зверху з гуркотом звалилося маленьке кремезне тіло. Воно збиралося покотитися вниз по сходах, але Джуффін спритно вхопив його за комір, легко підняв в повітря, гидливо підніс до свого обличчя і деякий час з цікавістю розглядав. - У що ти перетворився, Угурбадо! Від тебе ж майже нічого не залишилося, - нарешті зітхнув він, опускаючи карлика на сходинку. Той спробував вирватися, але Джуффін мертвою хваткою вчепився в його шию. Хлопець був змушений втихомиритись :: ще трохи, і Джуффін цілком міг би його придушити.

- На себе подивися! У що ти сам перетворився, Джуффін? Ти став глибоким старцем за якісь сто років. Дружба з Нуфліном не пішла тобі на користь, це слід було передбачити! А тепер ти став такий же старий, як він. Мабуть, і побачення з Темними Магістрами не за горами? - Огризнувся Угурбадо. Здається, він зрозумів, що битися поки у нього не дуже-то виходить, і вирішив хоча б посваритися.

- Ошибочка вийшла, дружок. Просто я вирішив, що солідна зовнішність немолодого джентльмена більше відповідає моїй нинішній посаді, - посміхнувся Джуффін. - А що, ти думав, що я зараз ображуся і заплачу? Ось якщо ти не покличеш свого Другого, я дійсно ображуся, можеш мені повірити! Я страшенно хочу з ним познайомитися.

- Він зараз сам прийде, - буркнув карлик.

- Здогадуюся. Ви ж тепер прив'язані один до одного, чи не так? Де один, там і інший - як зворушливо! - Посміхнувся Джуффін.

- Ти намагаєшся говорити про речі, яких не розумієш! - Зло сказав карлик.

- Можеш мені повірити, вже розумію, - весело огризнувся Джуффін. - Варто було мені на тебе подивитися ... Ти - пропаща людина, Угурбадо. Твій Другий потроху з'їдає тебе, це ж очевидно! Сер Макс, візьми собі на замітку: ось що трапляється з нехорошими хлопцями, які порушують одне з Великих Правил ...

- Що за великі правила такі? - Здивовано запитав я.

- А, нічого особливого. Просто короткий перелік основних законів Всесвіту, з якими краще змиритися ще до народження ... Одне з Великих Правил говорить, що ніхто не повинен з'єднуватися зі своїм Другим в цьому Світі. Ось на Порозі між Світом і його Темної Стороною - на здоров'я!

Від його лекції мене відволік шум - важкі ритмічні кроки лунали десь над нами. Судячи з усього, вони наближалися. Думаю, знаменита статуя ревнивого Командора і та виробляла куди менше гуркоту!

- Не переживай, хлопчик. Це всього лише друге тіло сера Угурбадо, - посміхнувся Джуффін. - Ага, ось тепер все в зборі!

Я ошелешено дивився на наближається до нас силует. Це був справжній велетень, метра три, чесне слово! Я думав, що двійник сера Угурбадо повинен бути точною копією його самого. Але яка вже тут копія! Сам Угурбадо був зростанням з семи-восьмирічного дитини. Втім, в їхніх обличчях було деяку схожість - не абсолютне і все ж цілком помітне. Так бувають схожі брати - не близнюки, а просто діти одних батьків.

- Ти твориш тут страшні речі, Джуффін. Прийшов в гості і відразу почав ображати малюка

Угурбадо - немає щоб піднятися до мене, познайомити мене зі своїм супутником, випити по кружечке Камрі і обговорити наші маленькі розбіжності ... А ти бузішь, як хлопчисько, якому страшенно хочеться витримати іспит на звання Молодшого Магістра якогось задрипаний Ордена! - В голосі велетня було стільки чудової іронії - хоч гинь від заздрощів!

- Це ти мені кажеш як великий фахівець із задрипаний Орденам? - Посміхнувся Джуффін. - Треба було відразу спуститися до мене. У мене є маленька слабкість: я намагаюся не ходити туди, куди мене так наполегливо кличуть ... Принаймні, якщо запрошення виходить від таких веселих хлопців, як ти.

- Так ось ти який став, Джуффін, - мудрий і обережний, - з убивчою іронією відгукнувся велетень. - Лойс мав рацію, коли говорив, що дружба з Нуфліном НЕ доведе тебе до добра.

- Знаєш, Угурбадо, я вже якось сам розберуся, що мене доведе до добра, а що ні, домовилися? А то ти жахливо нагадуєш мою матусю: вона теж весь час намагалася вирішити, з ким із хлопчиків мені можна грати, а з ким не можна. Залишилося тільки напнути на тебе її кухонний фартух ... Вірніше, на кожного по фартух! - Зневажливо пирхнув шеф. Він знову за комір підняв в повітря немічне тіло карлика. - Бачиш, що у мене є, Угурбадо? Так що не випендрюйся, а просто йди сюди.

- Престарілий сер Халлі намагається довести всьому Всесвіті, що він все ще лихий Кеттарійскій Мисливець, - уїдливо пискнув малюк.

- Ти у мене побубні ще! - Пригрозив Джуффін, гарненько струшуючи немічне тільце.

- Він розсердився! - Зрадів велетень. - Молодець, мумуся, він дійсно розсердився!

Ми з Джуффіном переглянулися і нестримно розреготалися. Все що завгодно, але почути, як одна частина сера Угурбадо називає другу «мумуся», - це було якось занадто! Угурбадо здивовано втупився на нас двома парами зелених очей: здається, наше раптове веселощі його здорово здивувало. Джуффін скористався загальним замішанням і швидко схопив велетня за ступню, взуті в неймовірних розмірів чобіт. Мені залишалося тільки здивовано плескати очима: я вже стільки разів переконувався в дивовижній силі свого шефа, але, коли він без видимих ??зусиль підтяг до себе такого велетня, земля в черговий раз побажала піти з-під моїх ніг.

- Ось так, - задоволено сказав Джуффін.- Тепер у мене в кожній руці по серу Угурбадо, можна повертатися додому.

- Мумуся, цей жахливий людина запрошує нас прогулятися в Ехо, як тобі це подобається? - Спокійно запитав велетень.

- Так, він такий грізний - завидки беруть, - відгукнувся Карлі ^, і вони мерзенно захихотіли.

Я мертвою хваткою вчепився в поручні. Мені дуже не подобалося їх хихикання. Щось тут було не так ... вірніше, все було не так, з самого початку! Всупереч нац ^ їм очікуванням, ці двоє виявилися неправдоподібно безпорадними противниками. Джуффін робив з ними що хотів, а вони навіть не намагалися чинити опір, тільки хихикали - але ж передбачалося, що Угурбадо виконав якусь позамежну процедуру, щоб зробитися самий могутнім чаклуном нашого Світу! Я заглянув в зеленуваті очі карлика, благо его.ліцо було зовсім поруч з моїм. Мене злякало повна відсутність будь-якого виразу - ніяких емоцій, ніяких побоювань, тільки байдужа впевненість в своїх силах і абсолютна байдужість до власної долі.

- А хлопчик-то нас боїться, мумуся! - Задоволено зауважив карлик.

- Дуже обережний хлопчик! - З лицемірним схваленням кивнула велікан.- Джуффін, а це не внучок Нуфліна часом?

Шеф уважно подивився на мене. Здається, він намагався зрозуміти, з якого це дива Угурбадо раптом вирішив зайнятися моєю персоною.

«Щось тут не так, Джуффін», - безпорадно пояснив я. Мені довелося скористатися безмовно промовою: страшенно не хотілося, щоб обидва примірники Угурбадо взяли активну участь в обговоренні цієї теми. Чесно кажучи, їх безглузде хихотіння порядком діяло мені на нерви!

«Що саме, можеш пояснити?» - Тут же запитав Джуффін.

«Вони поводяться так, ніби не можуть з вами битися. Але боюся, що це не так. - Я трохи повагався і рішуче закінчив: - Джуффін, мені чомусь здається, що вони дуже хочуть, щоб ви їх убили ... Вони тільки цього і чекають, помоему ... »

«А попросити соромляться, так, чи що? - З убивчою іронією відгукнувся Джуффін.- Гаразд, не бери в голову. Зараз ми відведемо сера Угурбадо в Ехо, посадимо під замок, допитаємо як слід, і все буде в порядку! »

«Ви впевнені?» - З надією запитав я.

«Взагалі-то я ніколи ні в чому не впевнений: так спокійніше живеться, - бадьоро відгукнувся шеф. - І взагалі, такі речі слід з'ясовувати дослідним шляхом ... »

З цими словами Джуффін почав повільно спускатися по сходах, тягнучи за собою тіла Угурбадо: карлика він ніс за комір, а велетня просто тягнув за ногу. Його голова глухо вдарялася про сходинки, але хлопець чомусь не висловлював з цього приводу ніяких заперечень. Шеф обернувся до мене:

- Давай ставай на мій слід. Макс: я збираюся повертатися додому. Сподіваюся, ти складеш мені компанію.

- Зачекайте. Давайте так: спочатку я сховаю цих красенів у себе в жмені, а вже потім ми підемо додому, - запропонував я.- Раптом вони почнуть вириватися в самий невідповідний момент!

- А що, це думка! - Зрадів Джуффін. - А ще краще - зробимо так: ти візьмеш собі одного Угурбадо, а я - іншого. Мені буде спокійніше, якщо ми розлучимо цих голубків!

Кінець його фрази потонув в жахливому гуркоті: тепер в руках мого шефа билися НЕ безглузді тіла Угурбадо, а два згустки синяво-чорної темряви. Через мить я побачив, як темрява, що оточила Джуффіна, спалахнула синюватим вогнем. Він старанно бгав це полум'я, немов збирався зліпити здоровенний сніжок з палючої руки крижаний кашки - я з власного досвіду знаю, як важко щось зліпити з такого колючого місива. Мені залишалося тільки мовчки спостерігати за його діями: якщо я і міг чимось допомогти, то не знав як.

- Ось такі справи! - Весело сказав шеф через кілька секунд. Він показав мені маленький темний клубок, який був у нього в руках.- Все, що залишилося від грізного сера Угурбадо ... Між іншим, не такий ух він виявився і грізний - ось що дивно!

Джуффін з силою жбурнув грудку темряви собі під ноги. Ще не досягнувши сходи, він зник, замість нього на сходинки гримнув мертві тіла Угурбадо. Я ледве встиг відскочити в сторону: ще трохи, і мене б прим'яла здоровенна ножищами велетня.

- Прости, Макс, я трохи не розрахував, - променисто посміхнувся Джуффін. - Який він все-таки величезний, цей сер Угурбадо, з глузду з'їхати можна!

- А що у вас з ним трапилося? - Обережно поцікавився я.

- А що, хіба не зрозуміло? - Пирхнув він. - Варто було нам з тобою завести розмову про майбутню розлуку двох половинок чудового сера Угурбадо, і його нерви не витримали. Хлопець вирішив поборотися зі мною за свободу, поки ми не приступили до здійснення своїх божевільних планів. Результат, як бачиш, в повній мірі! - Джуффін вказав на два тіла на сходинках.

- Може бути, ви їх ще й спопелити? - Запропонував я. - Мені так буде спокійніше.

- Ну, якщо це принесе тобі задоволення - будь ласка, мені не шкода! - Джуффін повернувся до цієї дивної парочки і уважно на них дивився.

- Що, не можете намилуватися наостанок? - Єхидно запитав я.

Джуффін нічого не відповів, він все ще дивився на Угурбадо. Я зрозумів, що мені не слід йому заважати - краще пізно, ніж ніколи! Ще через кілька секунд обидва тіла спалахнули сліпучо-білим вогнем і зникли.

- І навіть ніякого попелу! - Гордо сказав мій шеф.- Все добре, що добре закінчується ... А тепер пішли додому. Макс. Ти не повіриш, але у мене немає ніякого бажання досліджувати це містечко. Чесно кажучи, воно мені не сподобалося з самого початку.

- Мені теж, - кивнув я.

Потім мені довелося знову встати на слід Джуффіна, закрити очі ... Ніколи б не подумав, що мені вдасться спускатися по сходах, що не дивлячись на сходинки під своїми ногами, але сліди мого шефа були куди більш надійними провідниками, ніж мої власні органи чуття. А через кілька хвилин я зрозумів, що ніяких сходинок більше немає і взагалі нічого немає ... Втім, земля, що пішла було з-під ніг, відразу ж повернулася назад. Тільки тепер вона стала м'якою і податливою. Я відкрив очі і з подивом виявив, що стою на янтарно-жовтому килимі у вітальні сера Джуффіна Халлі. Ось це, я розумію, диво!

- Геть з мого сліду! - Весело зажадав мій шеф. - Ти вже вибач, сер Макс, але я зрозумів, що мені хочеться потрапити саме додому, а не куди-небудь ще. Зрештою, я не спав всю ніч ... Не дивно, що старим приятелям здається, ніби я постарів, - чого ж ще очікувати, при такому-то режимі!

- Тоді вам доведеться позичити мені свій амобілер, - посміхнувся я. - Чи не думаєте ж ви, що я буду добиратися на Правий Берег пішки!

- Не думаю. Але фіг ти отримаєш мій амобілер! - Злорадно хихикнув мій шеф. Потім його обличчя стрімко перетворилося в добродушну фізіономію гостинного хозяіна.- Краще пішли поклик до Управління, нехай відправлять за тобою службовий амобілер. А поки візник буде сюди добиратися, ми з тобою вип'ємо по гуртку Камрі. Зрештою, нам є що відсвяткувати!

- В такому разі я попрошу, щоб за мною прислали самого повільного візника, - кивнув я. - До речі, якщо я правильно зрозумів, наш договір знову вступає в силу?

- Який договір? - Щиро здивувався Джуффін.

- Про трьох Днях Свободи від Турбот.

- Так будь ласка! - Великодушно заявив мій шеф. - Шкода мені, чи що!

- Бідний, бідний сер Макс! Чи не буде тобі ніякого заслуженого відпочинку, і не сподівайся, - сумно сказав старий дворецький Джуффіна, опускаючи на стіл тацю з численними глечиками і блюдцями. Я здригнувся і ошелешено дивився на нього, намагаючись зрозуміти, з якого це дива старий Кімпо втручається в нашу розмову! Такого за ним зроду не водилося ... Але зрозуміло, ніякої це був не Кімпо, я міг би і відразу здогадатися!

- Маба, що ти тут робиш? - Здивовано запитав Джуффін. - Ні, я радий тебе бачити, зрозуміло, але ...

- Трохи несподівано, я розумію. В останній раз я приходив до тебе в гості років триста тому, - погодився сер Маба Калох, колишній Великий Магістр Ордена Часів назаднім Часу і саме незбагненне істота з безлічі незбагненних істот, яким подобається жити під білим небом нашого прекрасного Світу. Він прискіпливо оглянув піднос і трохи його пересунув. Тепер піднос стояв точно в самому центрі столу. Маба задоволено кивнув і привітно дивився на нас своїми темними очима, круглими, як у бурівуха, - З іншого боку, мій візит - це абсолютно нормально, Джуффін, - м'яко сказав він Коли тобі конче потрібно зі мною поговорити, ти приходиш до мене додому. А сьогодні мені самому конче закортіло поговорити з вами обома, і я прийшов до тебе - заодно допоміг по господарству серу Кімпо - хоч якась користь ...

- Як правило, якщо ти хочеш зі мною побачитися, ти мені просто снишся, і все, - посміхнувся Джуффін.

- Ну, так це коли хочу ... - протягнув Маба. - А сьогодні мені саме конче закортіло - є різниця?

- Є, - втомлено кивнув Джуффін.- Щось я погано міркую після всього цього веселощів.

- Не тільки після. Під час «веселощів» ти теж розумів неважливо, - флегматично зауважив Маба. - Втім, це не твоя вина. Просто у тебе ще ніколи не було досвіду спілкування з істотами на кшталт Угурбадо. Будемо вважати, що тепер він у тебе є ...

Весь цей час я мовчки дивився на них обох. Раптова поява сера Маби Калоха само по собі могло вибити з колії кого завгодно, а вже мене і поготів. А його слова змусили мої божевільні серця забитися в такому шаленому ритмі, що я був змушений згадати все дихальні вправи, пропагандою яких обожнює займатися сер Шурф Лонли-Локлі. Єдине, про що я в той момент шкодував, - що не можу виконати їх всі одночасно: зараз мені потрібно вжити радикальних заходів! Я вже знав без тіні сумніву, що сталася катастрофа. Втім, якась частина мого єства з самого початку знала, що ми з Джуффіном допустили якусь жахливу помилку і тепер у мого ідіотського сну з'явилися по-справжньому хороші шанси стати віщим ... але ось що це була за помилка - я по -колишньому не розумів геть!

- Що ж сталося? - Нарешті запитав я і сам здивувався незнайомому хриплого звуку свого голосу.

Вони тут же повернулися до мене. Джуффін дивився на мене здивовано, а по обличчю Маби блукало щось, що цілком можна було б сприйняти як співчуття.

- Спробуй цю Камрі. Макс, - порадив він, - вона дуже добре вийшла, чесне слово! І не потрібно так нервувати: я зараз все розповім, я ж для того і прийшов.

Я кивнув, слухняно присунув до себе кружку, рішуче заборонив своїй руці тремтіти - ще чого не вистачало! - Акуратно налив собі Камрі, так само акуратно поставив глечик на місце, порився в кишенях, знайшов сигарету. Всі ці простенькі процедури, як завжди, допомогли мені заспокоїтися. Джуффін теж потягнувся за своєю кухлем. Він з цікавістю поглядав то на мене, то на сера Мабу.

- Ну давай, що не тягни! - Нарешті попросив він. - Я все намагаюся збагнути, що таке мало статися, щоб ти раптом серед білого дня з'явився в моїй вітальні, і у мене поки немає жодної стоїть версії.

- Ти знаєш, що не в моїх звичках втручатися в твої службові справи, але на цей раз доводиться ... Ти даремно спробував вбити Угурбадо, - тихо сказав сер Маба. Потім він знову замовк, задумливо втупившись у вікно.

- Нічого собі спробував! - Пирхнув Джуффін. - Обижаешь, Маба. Я його дуже якісно вбив.

- Знаю. Але у випадку з Угурбадо такі фокуси не працюють. Гірше того: ти зробив йому неоціненну послугу.

Джуффін насупився і затарабанив пальцями по столу.

- Ти хочеш сказати, що Угурбадо все ще живий? - Нарешті запитав він.

- І не просто живий. Тепер його могутність не поступається твоєму власному, - спокійно підтвердив Маба. - А це означає, що Угурбадо став одним з найкрутіших хлопців на нашій вулиці, тобі так не здається?

- Я ж відчував, що він хоче, щоб ми його вбили! - З відчаєм сказав я.

- Так, - погодився Джуффін, - а я вважав твої слова більш ніж забавними. Ну, значить, так мені і треба!

- А ти теж гарний, сер Макс, - несподівано суворо сказав Маба Калох.- Замість того щоб діяти, ти чомусь топтався в стороні і мляво намагався щось втовкмачити Джуффіну, та й то без особливого ентузіазму ... Хто тобі сказав , що від тебе вимагається вести себе саме таким чином? Чому ти не випробував на ньому свій Смертний Куля? Чому ти не зробив хоч щось? Зазвичай ти спочатку робиш якусь дурницю, а вже потім думаєш ... і це твоя найсильніша сторона!

- Нічого дивного: Максу досі здається, що я ніколи не помиляюся, - сумно посміхнувся Джуффін.- Так що моя присутність діє на нього як кінська доза заспокійливого. Не треба на нього бурчати, Маба. Краще вже на мене ... Хоча я волів би спочатку зрозуміти: як все-таки могло вийти, що Угурбадо залишився живий?

- Угурбадо дійсно побував на зворотному боці Серця Світу - такий спритний хлопчина! - Посміхнувся Маба. - Взагалі-то я знав про це з самого початку, але мовчав ... тепер розумію, що даремно. Мені треба було відразу попередити тебе, Джуффін! Так що можна вважати, що я сам теж сів у калюжу, хоча не так грунтовно, як ви обидва ... Візит на зворотну сторону приніс нашому приятелеві Угурбадо особливе могутність, свого роду безсмертя. Забавно: все життя він боявся сутичок з серйозними противниками, а тепер. всяке поразки в битві стає його черговою перемогою. Коли хтось вбиває Угурбадо, він тут хе з'являється в якомусь іншому місці, ще більш живий і здоровий, ніж раніше. При цьому Угурбадо стає чимось схожий на свого вбивцю - по крайней мере, порівнюється з ним в силі, це точно! Так що тепер сер Угурбадо має всі переваги Кеттарійского Мисливця. Якби його вбив хтось інший, я із задоволенням додав би, що він володіє і усіма її слабкостями ... На жаль, у тебе не так вже й багато слабостей, Джуффін, так що тепер вам доведеться мати справу з куди більш небезпечним супротивником , ніж раніше!

- Кепські справи, - спокійно погодився Джуффін.- До речі, може бути, ти підкажеш - звідки взявся його Другий? Це теж подарунок зворотного боку?

- Так, - кивнув сер Маба. - Побувавши там, Угурбадо отримав можливість порушувати Великі Правила - в міру його убогій фантазії ... Ти будеш сміятися, але я впевнений, що Угурбадо закликав свого Другого не тому, що хотів розжитися якоюсь додатковою силою. Він, знаєш, Все життя таємно страждав від самотності, а тут такий шанс обзавестися ідеальним другом ... Забавно, правда?

- Цей Другий скоро його зжере, так що проблема грізного сера Угурбадо сама собою перестане бути актуальною, - посміхнувся Джуффін.

- На твоєму місці я б не дуже на це розраховував, - серйозно заперечив Маба. - Хлопець поступово вчиться мистецтву рівноваги. Він не так вже талановитий, але ... Одним словом, це саме скоро, на яке ти так розраховуєш, цілком може настати років через триста, а то й пізніше. Уявляєш, що він встигне накоїти за цей час ?! А може бути, Угурбадо пощастить і в один прекрасний день його вб'є який-небудь сердитий Вершитель. Ось тоді він вже точно владнає маленьку трудність зі своїм похитнувся здоров'ям ... і взагалі всі свої труднощі! - Він уважно подивився на мене: - Це я говорю спеціально для тебе. Макс! Ні в якому разі не вбивай Угурбадо: якщо він розживеться могутністю Вершителя, я перший почну пошуки нової квартири на далекій околиці якого-небудь іншого Миру і вам пораджу зайнятися тим же ...

- Гаразд, я не буду його вбивати, - покірно погодився я. - Втім, якщо я вас правильно зрозумів, це тепер не так вже й просто, вірно?

- Ще б! - Зло посміхнувся Джуффін. - Якщо вже я дійсно примудрився подарувати йому свою могутність ... Гаразд, наскільки я розумію, ні у кого немає бажання споглядати, як я буду в розпачі битися головою об стінку, тому відкладемо це задоволення до кращих часів.

- Взагалі-то я б не відмовився бути присутнім при такому рідкісному видовище, ну да ладно! - Розсміявся сер Маба.

- Ти мені краще ось що скажи: ти-то сам збираєшся полювати на Угурбадо? - Діловито запитав Джуффін.

- Знаєш, на цей раз я б із задоволенням поступився своїми принципами, але ... Одним словом, я не можу скласти вам компанію, хлопці. - Пане професоре Маба винувато знизав плечима Є речі, які я просто не можу собі дозволити - не можу, тому що не можу, і все тут!

- Так, я так і думав, - спокійно кивнув Джуффін.

- А чому? .. - Почав було я і тут же безпомічно замовк.

- Є речі, які майже неможливо пояснити, хлопчик, - м'яко сказав Маба. - Ну, скажімо так: якщо я почну активно втручатися в те, що відбувається, порушиться рівновага Миру, і без того досить крихке. Від таких могутніх хлопців, як я, як правило, ніякої практичної користі, одне занепокоєння!

- Маба тактовно дає тобі зрозуміти, що він дуже хороший, щоб бруднити свої всемогутні кінцівки якийсь брудною роботою! - Пирхнув Джуффін. - На жаль, це чиста правда ... Щастя, що я сам ще не встиг стати такою досконалістю, а то і мені довелося б вирушати на пенсію.

- Ну, ще пару сотень років ти точно можеш побігати, - несподівано розсміявся Маба. - А то й більше ... Тільки не забувай час від часу так само красиво сідати в калюжу, як це сталося з тобою сьогодні, і у нашого Світу ще довго не буде ніяких заперечень проти твоєї участі в його справах!

- Гаразд тобі! - Зітхнув Джуффін. - Ти б хоч підказав, де нам тепер шукати Угурбадо ... і що з ним робити після того, як ми його знайдемо.

- Не думаю, що тобі доведеться його шукати, - знизав плечима сер Маба. - Угурбадо сам з'явиться в Ехо ... якщо ще не з'явився! А ось що вам з ним робити, сам подумай. Головне, більше не намагайтеся його вбивати. Просто змирися з думкою, що він безсмертний, і подумай, як ти можеш знешкодити безсмертного. Свого часу ти так добре викрутився в подібній ситуації, коли ганявся за Лойс Пондохвой, - навіщо тобі чужі поради? На мій смак, Лойс був куди більш небезпечним супротивником, ніж Угурбадо - навіть той Угурбадо, яким він став тепер!

- На мій теж, - кивнув Джуффін. - Але тоді мені відчайдушно щастило ...

- Тобі до сих пір відчайдушно щастить, просто ти встиг до цього звикнути, - посміхнувся Маба.

- А якщо ми спробуємо заманити його на Темну Сторону? Як ти думаєш, це має сенс? - З надією запитав шеф.

- Можеш спробувати. Але на твоєму місці я б не надто розраховував на цей варіант, - задумливо протягнув Маба. - Не забувай: на Темної Сторони Угурбадо буде відчувати себе так само затишно, як ти сам.

- Так, але я все-таки піду туди не один, - зауважив Джуффін.

- Він теж! - Несподівано розсміявся Маба. - Угурбадо тепер двоє ... хвала Магістрів, що хоч не троє - це було б вже занадто!

- Зачекайте секундочку, - попросив я. - Ви мені ось що скажіть: якщо я правильно зрозумів, цього Угурбадо не повинні вбивати люди, тому що він стане таким же, як його убивця, вірно?

- Вірно, - глузливо кивнув Джуффін.- Ти хочеш сказати, що весь цей час болісно намагався перетравити цю нехитру інформацію і нарешті до тебе дійшло, - так, чи що?

- Вважайте, що так, - нетерпляче погодився я Просто я тільки що подумав: а що буде, якщо Угурбадо вб'є якусь зовсім слабка істота? Ну, якщо ми тільки згріб Угурбадо в оберемок, а вбивати його буде який-небудь немічний старий?

- А ти хвацько міркуєш! - Схвально сказав сер Маба.- Так, в цьому випадку Угурбадо все одно оживе, але прудкості у нього дійсно поменшає ...

- Здорово! - Зрадів я. - А що якщо його вб'є мрець? Може бути, сер Угурбадо запозичить основну властивість свого вбивці - бути мертвим?

3 сторінка |  4 сторінка |  5 сторінка |  6 сторінка |  7 сторінка |  8 сторінка |  9 сторінка |  10 сторінка |  11 сторінка |  12 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати