Головна

13 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

«Гаразд, - зітхнув я.- Взагалі-то я ні на секунду не сумнівався, що цим все і закінчиться!»

«Якщо чесно, я теж, - зізнався мій шеф. - Ну гаразд, іди умивайся, пий свій бальзам Кахарі і взагалі ставай повноцінним членом суспільства, тільки в темпі ... Відбій ».

Я мимоволі посміхнувся: я сам вже давно перестав вживати це безглузде слівце, але мої колеги все ще його згадують час від часу ...

Вмився я дуже швидко, бальзам Кахарі мені так і не знадобився: чомусь я і без нього відчував себе цілком пристойно, хоча начебто не виспався. Якщо розібратися, я взагалі не спав, а займався якимись позамежними штучками: мої візити до сера Лойс Пондохве менше всього на світі схожі на нормальний сон ... Одним словом, через чверть години я вже спустився в темне приміщення закритого трактиру «Армстронг і Елла »і безцеремонно поліз за стійку. Я здорово сподівався знайти там залишки вчорашньої кам-ри: Теххи готує її так смачно, що мій розпещений організм навідріз відмовлявся допустити проникнення в свої надра якого-небудь іншого напою. Мої пошуки увінчалися успіхом. Я поставив глечик з Камрі на крихітну жа-Ровенка і задумливо дивився в бузкові сутінки за вікном. Я і сам не помітив, як мене охопила глибока печаль - дивне почуття, не схоже на звичайну смуток або погане передчуття, але абсолютно затопила все моє єство, не залишивши місця для інших почуттів, - напевно, щось подібне відчувають перед смертю ті, хто вже давно перестав її боятися ... Глечик весело підстрибнув на жаровні, я рішуче хитнув головою, намагаючись позбутися від небезпечного, майже солодкого заціпеніння, і потягнувся за своєю коханою кухлем.

Через кілька хвилин я покінчив з цим неземним насолодою. Можна було їхати в Управління. В останній момент я вирішив залишити записку для Теххи. Взагалі-то в Світі, де існує Мовчазна мова, писати один одному записки - не модне захоплення, але я ще й не такі ексцентричні штучки відколюється час від часу! Після нетривалих роздумів я старанно зобразив на квадратику щільного паперу абсолютно кругле волохате істота: малося на увазі, що це хтось із наших кошенят - Армстронг або Елла, невелика різниця! Трохи нижче я написав: «Душа моя, сьогодні на світанку я з жахом виявив у тебе в ліжку ось це. Більш того, ти з ним обіймалася. Так що я пішов ридати на плечі у Джуффіна. Боюся, що ридати буду довго: ти ж знаєш, який я ґрунтовний! »

Я перечитав цю нісенітницю, залишився дуже задоволений і навіть не полінувався піднятися наверх, щоб покласти записку на свою спорожнілу подушку. Чесно кажучи, мені просто ще ніколи не доводилося йти від Теххи на світанку, в цей час доби я зазвичай якраз приходжу, - може бути, тому мені не хотілося, щоб вона прокинулася на самоті, не отримавши нехай навіть такого ідіотського пояснення моєму загадковому зникненню ...

У Будинку біля Мосту було майже порожньо, як завжди вранці. Але сер Джуффін встиг не тільки міцно влаштуватися в своєму кріслі, а й оподаткуватися численними підносами з «Ненажери». Навпаки - як завжди, в моєму улюбленому кріслі! - Сидів сер Кофа. Вираз обличчя у нього було саме мрійливе: Кофа якраз дегустував якесь нове печиво, останній винахід блискучої мадам Жіжінди. Ця ідилічна сценка зробила на мене саме благотворний вплив: жують фізіономії моїх старших колег абсолютно не поєднувалися з похмурої апокаліптичної тематики всього, що відбувається.

- Але ж не так уже й ти і затримався, сер Макс, хто б міг подумати! - Схвально сказав Джуффін.- Чесно кажучи, я припускав,

що ти з'явишся години через два і з порога почнеш бурчати, що не встиг поснідати ...

- Навіть не думав, що у мене така зловісна репутація! - Хмикнув я.- Втім, я дійсно не встиг поснідати, тут ви вгадали!

- А я і не сумнівався, - посміхнувся шеф. - Ти ж готовий на будь-який безсмертний подвиг, щоб зайвий раз пожерти за казенний рахунок!

Я вже посміхався до вух: ця жарт з колекції сера Джуффіна Халлі була самої бородатої і як ніщо інше сприяла віднов новлення мого душевної рівноваги.

- Ти дуже вчасно прийшов, хлопчик. Ще трохи, і я б доїв це дивовижне печиво, - привітно сказав Кофа. - Спробуй, поки не пізно.

- Зрозуміло, спробую, - посміхнувся я, акуратно витягаючи з його тарілки підсмажену печеньіце. - Я ж потім і прийшов, якщо розібратися.

Джуффін терпляче почекав, поки я закінчу хрустіти, наповню Камрі свою кружку і жестом фокусника витягну сигарету через коміра сера Кофи - здається, останнім часом у мене виявилася патологічна схильність до дешевих ефектів!

- Ти вже закінчив шарудить? - Весело запитав він.- А тепер слухай. "Головний герой твоїх чудових снів дійсно повернувся в Ехо, це абсолютно точно. До нього я поки не дістався, що само по собі досить дивно ... Але Кофа примудрився затримати його слугу, уявляєш?

- Не уявляю, - чесно сказав я. - Звідки ви його видряпали, Кофа?

- З темряви ночі, - лаконічно пояснив Кофа. Потім розсміявся і додав: - Взагалі-то я виявив цього хлопця на порозі «Джубатикского фонтану». У нього не знайшлося дюжини жмень, щоб заплатити за вхід, і він намагався показувати фокуси шановній публіці. Засовував собі в рот два кулака відразу і обіцяв місцевим випивакам, що, якщо вони скинуться і проведуть його всередину, він покаже їм дещо цікавіше ...

- Лихо! - Шанобливо відгукнувся я. - Принаймні, тепер я можу собі уявити, як протікають суворі будні нашої Міський Поліції. Вважаю, їм щодня доводиться стикатися з такими чудесами! Чесно кажучи, я їм не заздрю ??... А звідки відомо, що цей тип дійсно слуга Угурбадо? З його слів - так, чи що?

- Саме так, з його слів. Хлопець чомусь спочатку вирішив, що, коли ми дізнаємося, у якого могутнього людини він служить, ми його тут же відпустимо, та ще й вибачимося про всяк випадок! - Джуффін несподівано розсміявся. - Зараз він спить в одному з Бубутіних підвалів - не у себе ж його тримати! - Так що тобі ще належить на нього помилуватися ... Бідолаха так перелякався, коли зрозумів, що ми не збираємося його відпускати! Втім, мені здається, що страх - його природний стан: Угурбадо зовсім залякав свого вірного раба. Мездие іншим, хлопець дійсно раб: Угурбадо купив його років сімдесят тому на околиці куманских Халіфату - там до сих пір існують невільницькі ринки. Зрозуміло, не зовсім легально, але влада вважає за краще закривати очі на це неподобство. Воно і правильно, напевно: в іншому випадку Правоохоронцям Червоної Пустелі було б ніде продавати своїх численних бранців і охорона кордону швидко перестала б здаватися їм такий вже захоплюючою ... Так що наш заарештований колись належав до одного з кочових племен Червоної Пустелі.

- Він стверджує, що його народ називається Енго, - вставив Кофа.- Пам'ятаєш, хто такі Енго, Макс?

- Грішні Магістри, так він ще й людожер! - Пирхнув я. - Ох, Джуффін, розповідайте далі, а то я зараз помру від цікавості!

- Цей бідолаха говорить про свого господаря тільки у множині: «вони будуть незадоволені», «вони мені наказали» і так далі, - можеш собі уявити, які у них чудові стосунки! - Весело продовжив шеф. - Напевно, сер Угурбадо давно втратив останні залишки розуму і йому дійсно приємно постійно мати при собі цього заляканого дурника ... Що стосується того, як він до нас потрапив, це досить забавно. Ми з Кофой всю ніч нишпорили по Ехо, намагаючись виявити Угурбадо. В результаті я тільки заробив головний біль: підозрюю, що цей хлопець якимось чином відчув, що я шукаю його слід, і у нього знайшлося, що мені протиставити, - ось вже ніколи б не подумав! А Кава дісталося хоч щось!

- Ну, якщо вже я дійсно хочу когось розшукати, справа неодмінно закінчується тим, що ноги слухняно приносять мене туди, де я можу зустріти головна дійова особа ... - зітхнув Кофа.- Так що я розраховував на більше, якщо чесно! Взагалі-то мені б належало привести вам самого Угурбадо, якщо вже його дійсно занесло в Ехо ...

- Може статися, що Угурбадо вже не той, що колись ... Гаразд, там видно буде! - Задумливо сказав Джуффін. Він красномовно подивився на мене, і я зрозумів, що розвивати цю тему поки не варто: очевидно, моя дружба з Лойс як і раніше повинна була залишатися самою страшною таємницею Сполученого Королівства.

- Але якщо вже до нас потрапив цей раб, ми могли б послати по його сліду Нумміноріха, - нерішуче запропонував я. - За його запаху Нумміноріх легко знайде будинок, де ...

- Ну спасибі, сер Макс, гарного ж ти думки про наших розумових здібностях! - Пробурчав Кофа. - Як тільки я з'ясував, що цей хлопець - слуга Угурбадо, я розбудив Нумміноріха і сера шурфу заодно, так що вони вже встигли провести пару годин в абсолютно порожньому будинку біля кладовища Скауба. Нумміноріх вже надіслав мені поклик і повідомив, що останнім часом в цьому будинку тинявся двоє людей. Вважаю, одним з них був наш бранець, а другий - сам Угурбадо, хто ж ще? Але мешканець будинку розсудливо пішов звідти Темним Шляхом, так що чарівний ніс нашого Нумміноріха тут абсолютно безсилий: одного запаху недостатньо, щоб провести по Темному Шляхи цього жовторотого ...

- А сер Шурф? - Здивовано запитав я. - Він, мовляв, не новачок!

- Так, але він не зміг виявити кінець сліду, а без цього ніхто не може встати на чужій Темний Шлях, - знизав плечима Кофа.

- Значить, туди має поїхати я.- Я запитально подивився на Джуффіна.- Поищу там слід героя нашого роману. Майстром Переслідування я свого часу вже прикидався, та й з Темним Шляхом, хвала Магістрів, до сих пір з горем навпіл справлявся ...

- Так, я теж так подумав, - кивнув Джуффін. - Мабуть, мені слід скласти тебе.компанію - хіба мало що! Ну що, поїхали або спочатку допитаємо нашого свідка? У мене великі надії на твій Смертний Куля. На цей раз нам потрібно не розговорити арештованого - він і без того згоден відповідати на всі питання! - А змусити його висловлюватися більш осмислено, ніж досі. Чесно кажучи, вже після третього відповіді я зрозумів, що більше не можу слухати це дебільне лопотіння ...

- Спробуємо, - посміхнувся я. - Якщо з'ясується, що мої Смертні Кулі дійсно можуть зробити кого-небудь розумніше, я, мабуть, візьмуся за обробку всього людства. Діяти буду інкогніто і у вільний від роботи час, навіть не стану наполягати на тому, що моя праця повинна оплачуватися: в глибині душі я добрий і безкорисливий ... Уявляєте, в якому прекрасному світі ми будемо жити через кілька мільйонів років?

- Приваблива перспектива, - задумливо погодився Джуффін і рішуче покинув крісло. - Гаразд, поїхали. Допитати цього бідолаху ми завжди встигнемо ... крім того, я все-таки не вірю, що він дійсно порозумнішає, - ти вже вибач, сер Макс, але навіть твої Смертні Кулі тут не допоможуть! ... Кофа, ви поки покараульте наше чудовий заклад, ладно?

- Шкода мені, чи що? - Благодушно відгукнувся Кофа.- До того ж з хвилини на хвилину сюди заявляться сер Шурф і Нумміноріх. Я просто зобов'язаний пригостити їх чимось смачненьким після цієї безглуздої побудки за годину до світанку!

- Теж вірно ... Сер Макс, відклеюються від свого крісла, або я тебе витрушу! - Грізно пообіцяв Джуффін. Я скорчив перелякану пику і схопився на ноги.

- Панове Вельмишановні Начальники наказують мені поквапитися, - жалібно сказав я Кава. - Вони не велять мені сидіти в кріслі. А я завжди корюся їх наказам!

- З тебе вийшов би просто відмінний раб, хлопчик. Куди вже цього великороті Енго! - Схвально відгукнувся Кофа.

- Ви мені лестите! - Посміхнувся я і кулею вилетів в коридор слідом за сховався там Джуффйном.

- Ну так що це за «зворотна сторона Серця Світу?» - Нетерпляче запитав я, беручись за важіль амобілера.- І чого нам слід очікувати, якщо цей горе-кар'єрист Угурбадо дійсно її знайшов?

- Якщо вже Угурбадо побував там, нам слід готуватися до гіршого! - Несподівано похмуро сказав Джуффін. - Тому я й вирішив з тобою поїхати ...

- Розповідайте, - попросив я. - У нас є хвилин десять, а то й більше: все-таки кладовище Скауба - це вже майже інший континент!

- Твоя правда, - задумливо погодився Джуффін. - А що стосується зворотного боку Серця Світу ... Ох, Макс, я навіть не знаю, з чого почати! Ну, є така відома давня формула, в якій мовиться, що Серце Світу дарує могутність всім, а його зворотний бік - кожному. Досить красивий спосіб підпустити туману, вірно? Але крім того, існують факти. По-перше, наше славне Серце Світу, яке знаходиться в середині острова Холом і робить всіх жителів Угуланда куди більш могутніми магами, ніж інші мешканці нашого Світу, представляє собою не крапку і не пляма, а ...

- Стрижень, - кивнув я.- Чи будете сміятися, але я це знаю. Мешканці Черхавли не полінувалися прочитати нам з Кофой цілу лекцію на цю інтригуючу тему. Так що я тепер такий розумний, що мені слід ночувати в сейфі.

- А я і забув, що ти встиг отримати таке гарну освіту! - Посміхнувся Джуффін. - Тим краще: тобі буде легше зрозуміти мої пояснення ... А тепер уяви собі: якщо наша планета

насаджена на цей невидимий стрижень, один кінець якого стикається з островом Холом, то ...

- Повинен бути і інший кінець! - Енергійно закивав я.

- Молодець, міркуєш ... Тільки не забувай стежити за дорогою, добре?

- А я і стежу, - ображено сказав я. - Коли я дійсно перестану за нею стежити, ви зрозумієте це, порахувавши трупи розчавлених перехожих ... Краще скажіть, в якому місці виходить на поверхню цей самий загадковий другий кінець стержня? Що там діється?

- Нічого особливого ... Вірніше, ніхто толком не знає, що саме там твориться, оскільки там нічого немає, крім океанського дна під декількома милями води. За своє довге життя я чув безліч диких версій щодо того, що саме діється на цьому самому дні ... Не буду обтяжувати себе їх викладом, оскільки я абсолютно точно знаю, що там знаходиться насправді.

- Знаєте? - Захоплено перепитав я.

- Ага, - спокійно кивнув мій шеф. - Там живе невимовна тварюка - можливо, навіть далека родичка того чудовиська з затоки Ішма, яке цієї зими з'явилося в Хурон. Вона готова зжерти кожного, хто зважиться заявитися на її територію ... Але деяких вона випльовує - або якось інакше вивергає зі свого організму, хто її знає! - Джуффін мерзенно хихикнув - по його злорадної усмішці я відразу здогадався, якого роду версія у нього була з цього приводу! - А потім знову став серйозним, на мій смак, навіть занадто.

- Яка гидота! - Щиро сказав я. - І що за пряники покладаються героям, відважно віддали себе на вечерю цієї голодуючій звірятку?

- А ось пряники-то якраз їм покладаються самі спокусливі, - задумливо відгукнувся Джуффін. - З пащі потвори повертається зовсім інша людина ... Або навіть не людина - кому як пощастить! Загалом, вважається, що, побувавши в утробі цей тварі, будь-яка людина знаходить небачену могутність, максимально для нього можливе. У всякого є свої власні межі, чи знаєш. Але навіть самий занюхав гугландскій фермер після такої пригоди цілком міг би позмагатися хіба що з Лойс Пондохвой, оскільки таємні можливості людини майже безмежні ...

- Нічого собі! - З жахом сказав я. - Знаєте, Джуффін, здається, ця непосида земля збирається піти з-під моїх ніг!

- Вірю, - кивнув мій шеф. - Щастя ще, що дістатися туди досить важко ... Крім того, в нашому Світі не так вже й багато божевільних, готових сунутися в пащу невідомого чудовиська заради якогось можливого могутності. І найголовніше: вуха, до яких доповзла ця таємниця, можна перерахувати по пальцях.

- Так, це непогано, - зітхнув я.- Дивно, що сер Лойс туди не сунувся: по-моєму, пригода цілком в його смаку!

- Ти його ще погано знаєш, - посміхнувся Джуффін. - Пригода дійсно цілком в його смаку, тут ти не помилився. Але цей гордій Лойс завжди був абсолютно впевнений, що здатний взяти все, що йому потрібно, без допомоги всяких там екзотичних чудовиськ і взагалі без чиєї б то не було допомоги ... Власне кажучи, можеш розпитати його самого при нагоді!

- Слухайте, але якщо цей Угурбадо дійсно здійснив свою блакитну мрію ... Нам доведеться мати справу з дуже серйозним супротивником, так?

- Так, - сухо підтвердив Джуффін. І раптом несподівано посміхнувся: - Не переживай, сер Макс! Чесно кажучи, мене ще жодного разу ніхто не їв, проте у мене не так уже й мало могутності і багатий досвід спілкування з серйозними противниками, можеш мені повірити! Та ти й сам не подарунок ... Так що сер Угурбадо може починати жувати свою Скаба. Бути того не може, щоб ми - і з ким-то не впоралися! Між іншим, ми вже майже приїхали. Повертай наліво і зупиняйся біля сірого одноповерхового будинку, схожого на занедбаний сортир, - вже не знаю, як це будинок може бути на нього схожий, але наш Нумміноріх описав його саме таким чином!

Дивна річ, але сірий одноповерховий будинок, непривітно підноситься в кінці вузького безіменного провулку, дійсно чимось нагадував саме занедбаний сортир. Вважаю, це було саме потворне будівля в Ехо: при погляді на нього я так і не зміг уявити собі, що в цьому похмурому обшарпанном спорудженні колись мешкали живі люди.

- Ласкаво просимо! - Єхидно сказав Джуффін, відкриваючи переді мною розхитану дерев'яні двері.

- Та вже, варто вирушити на зворотну сторону Серця Світу і згодувати себе якоюсь невідомою звірюка, щоб в фіналі отримати в своє розпорядження таку розкішну резиденцію! Треба б і мені поклопотатися щодо цього! - Пробурчав я, гидливо оглядаючи порожній запорошений хол. - А ви, часом, не плануєте стати могутньою какашкой цієї глибоководної тварі, Джуффін? - Здається, мене починало серйозно заносити - вірна ознака того, що справа пахне гасом і іншими неприємностями!

- Я ще занадто молодий для такого відповідального кроку, - пирхнув мій шеф. - Мені б ще погратися пару тисячоліть, а вже потім можна записуватися в могутні какашки - це треба ж! .. Тепер у нас нарешті є канонічне визначення для всіх, хто погостював на зворотному боці Серця Світу, - так мило з твого боку!

- Мені тут не подобається, - чесно сказав я. - Меліфаро на моєму місці неодмінно запитав би у вас, де музика і дівчатка ... Я готовий обійтися без цих надмірностей, але мені тут страшенно не подобається!

- Можеш пояснити чому? - Тут же запитав Джуффін.

- Не можу, напевно, - буркнув я. - Або все-таки можу ... Знаєте, в юності у мене були досить дивні приятелі ... Втім, те ж саме я можу сказати про себе і зараз! Серед них траплялися найнатуральніші психи і просто хлопці з так званої «милою сумасшедшинкой», - загалом, я знав чимало людей, у яких були складності з душевним здоров'ям. Так що мені пару раз доводилося відвідувати їх в таких спеціальних закладах, де роблять вигляд, що лікують божевільних, - на мій погляд, їх там тільки більше мучать, ну так це до справи не відноситься. На моїй батьківщині це більш ніж паскудні місця, Джуффін, на тутешні Притулки Божевільних вони зовсім не схожі ... Загалом, справа не тільки в тому, що бідолахам там не дуже комфортно живеться. Може бути, найгірше гнітюча атмосфера, яка там панує: повітря безнадійно отруєний присутністю великої кількості стражденних в тісному замкнутому просторі, так що їм по-справжньому неприємно дихати. Втім, в інших лікарнях це теж відчувається, але не так гостро ... Я зрозуміло пояснюю?

- Ти не дуже зрозуміло пояснюєш, але ти так захопився спогадами, що всі ці відчуття, які ти намагався описати, на якусь мить знову повернулися до тебе, - задумливо кивнув Джуффін. - Так що я вже приблизно уявляю, про що йде мова ... А з чого ти взагалі відправився в подорож по сторінках своєї бурхливої ??юності?

- Тут така ж тяжка атмосфера, - похмуро сказав я Мені і в голову не приходило, що в цьому прекрасному світі може існувати щось в такому роді! Навіть в спальні вашого сусіда Маклука було веселіше, незважаючи на будь-яку позамежну капость, яка оселилася в його дзеркалі.

- Правда? - Здивовано запитав Джуффін. - Так, це дійсно дивно! Втім, мені теж не подобається повітря цього місця ... Гаразд, пішли прогуляємося по палацу сера Угурбадо.

Прогулянка була недовгою. З холу ми потрапили у величезну вітальню - убого обставлену, але майже стерильну. Зізнатися, я очікував, що нам доведеться працювати в куди більш антисанітарної обстановці. В кінці вітальні ми виявили стару двері, які вели в спальню. Більше кімнат в будинку не було.

- Схоже, в цьому ліжку спали двоє, - задумливо сказав Джуффін.- Невже Угурбадо повернувся в Ехо тільки для того, щоб на старості років нарешті завести роман?

- Напевно, сер Угурбадо вважає за краще спати в обнімку зі своїм вірним рабом! - Підло посміхався я. - Уявляєте, як це зворушливо?

- Уявляю. Але взагалі-то його раб, швидше за все, спав на цій підстилці. - Джуффін байдуже тицьнув пальцем у бік тонкого килимка біля порога.

- Чесно кажучи, навіть у найгірші часи я б не дозволив такий потертій ганчірці поганити своє, житло! - Гидливо сказав я.

- Ти у нас такий розпещений! Відразу видно царську особу, - посміхнувся Джуффін. - Гаразд, якщо чесно, мені не так вже цікаво, з ким спав Угурбадо. Я волів би просто знайти його самого, чим швидше - тим краще ... Прогуляйся по дому, сер Макс. Якщо Угурбадо ще не навчився літати, тут повинна бути ціла купа його слідів.

Я слухняно пройшовся по спальні, потім повільно повернувся до вітальні, намагаючись зосередитися на відчуттях в своїх п'ятах. Зізнатися, я вже почав забувати, як це робиться: з тих пір як Таємний Розшук з моєї легкої руки обзавівся штатним нюхач, мені жодного разу не довелося пробувати свої сили в якості Майстри Переслідування. Так воно й на краще: якщо вже я стаю на слід якогось бідолахи, його здоров'я, як правило, різко погіршується. Коли на чийсь слід ставала леді Меламори Блімм, у її клієнта починалася жахлива депресія, обтяжена перебоями роботи серця, а в моєму випадку справа йде ще гірше: моє тривале перебування на чужому сліді зазвичай закінчується смертельним результатом не пізніш як через годину, а то і раніше ... Так що після того, як Меламори поїхала на Арварох, життю наших підслідних загрожувала вельми серйозна небезпека, не завжди адекватна складу їх злочину. Одним словом, сер Нумміноріх Куга з'явився у нас як не можна більш вчасно: його чарівний ніс позбавив столичних злочинців від смертельної загрози, а мене - від зайвого клопоту ...

Ця нісенітниця не просто пронеслася у мене в голові: обдумавши все це, я почав обмірковувати те ж саме по другому разу, а потім і по третьому - іноді мені буває чертовски важко позбутися від нісенітниць, якій вічно до відмови забита моя безглузда голова ... але врешті-решт мені все-таки вдалося приглушити настирливий хор повторюваних думок і як слід зосередитися на вдумливої ??ходьбі по вітальні. Раптово я зрозумів, що мої ноги вже зажили якоюсь своєю, абсолютно самостійним життям: я більше не вирішував, куди мені слід повернути, тепер мої загадкові нижні кінцівки самі вибирали, куди їм ступати. Упевнена хода моїх ніг свідчила про те, що я напоровся на слід самого сера Угурбадо, а не його бідолашного раба: йти по сліду могутнього чаклуна завжди набагато легше, ніж по сліду звичайної людини ...

- Є! - Задоволено повідомив я Джуффіну. - Ось він, слід, тільки ... - Я ошелешено замовк і постарався розібратися в своїх відчуттях. Щось було не так з цим грішним слідом. Через кілька секунд я зрозумів, що саме не так: мені не вистачало ніг, щоб по ньому йти. У моєму розпорядженні було всього дві ноги - нічого дивного, в цьому відношенні я нічим не відрізняюся від інших представників роду людського! - А для того, щоб йти по сліду Угурбадо, мені було потрібно чотири ноги, не більше і не менше ... Це було більш ніж неприємно: будь-Майстер Переслідування під час погоні стає майже одержимим, тому конфлікт між нагальною потребою організму і його реальними можливостями цілком міг звести мене з розуму.

- На четвереньках він бігав, чи що ?! А може, і мені варто спробувати? - Розгублено запитав я, намагаючись взяти себе в руки.

- Що трапилося. Макс? - Нетерпляче запитав Джуффін.

- Сам не знаю. Слід один, а ноги чотири. - Мій голос вже дзвенів від отчаянія.- А може бути, це який-небудь спеціальний спосіб захисту від переслідувачів? Ви знаєте, Джуффін?

- Здається, у мене сьогодні якийсь дивний свято: збуваються всі мої найгірші побоювання, одне за іншим, - сердито буркнув мій шеф. - Зійди зі сліду, Макс. Це завдання поки не по твоїх зубах.

Я кивнув і зробив дикий стрибок в сторону - найпростіший і ефективний спосіб втратити слід. Втім, є ще один засіб, краще: для цього потрібно сер Шурф Лонли-Локлі, який просто бере Майстри Переслідування за комір і забирає кудись, від гріха подалі ...

- Що, він дійсно пересувався по будинку на четвереньках? - Весело запитав я, насолоджуючись неймовірним полегшенням.

- Якби! - Джуффін ще секунду намагався хмуритися, потім махнув рукою і розсміявся: - Ні, Макс, якби він просто повзав на карачках, у тебе не виникло б жодних проблем ... Все набагато сумніше. Судячи з усього, сер Угурбадо закликав свого Другого, і у нього це вийшло, як не дивно.

- Якого другого? - Ошелешено перепитав я.

- Ох, Макс, це так складно! - Зітхнув мій шеф. - Я, знаєш, швидше за практик, ніж теоретик ... Просто все влаштовано так, що у кожного з нас є Другий - незрозуміла частина нашого єства, яка мешкає ... якщо чесно, я не взявся б описати тобі те місце, де вона живе, але дістатися туди начебто неможливо - і це на краще!

- Ще одна Тінь? - Розгублено уточнив я.

- Можна сказати і так, хоча я не впевнений, що це допоможе тобі зрозуміти природу цієї істоти ... Абсолютно точно відомо, що Другий приходить на допомогу Варту - ти і сам бачив двійника нашого Меліфаро, коли ми йшли на Темну Сторону ... але закликати Другого в світ повсякденному житті - це, на мій смак, як-то занадто!

- Гаразд, але що ми будемо робити? - Злякано запитав я.

- Ти будеш сміятися, але наші плани не так вже змінилися, - посміхнувся Джуффін. - Зараз ми з тобою спробуємо піти за Угурбадо його Темним Шляхом, як і збиралися. Просто на його слід встану я сам, - ти знаєш, як я люблю над тобою знущатися, але цей подвійний слід ... Загалом, я поки не готовий до думки, що ти зійдеш з розуму прямо сьогодні: мені справою треба займатися, а не вiдвiдувати тебе в Притулку Божевільних!

- Дякую, сер, - ввічливо сказав я. - Приємно знати, що ви збираєтеся мене там відвідувати, в разі чого ...

- Завжди до твоїх услугам.- Джуффін відважив мені церемонний уклін. - А тепер зберися. Зараз я намацала слід Угурбадо, а ти повинен тут же встати на мій слід - він сам протягне тебе по Темному Шляхи, ти і пискнути не встигнеш!

- А у вас не буде проблем? ...- Я нерішуче зам'явся, намагаючись помягче сформулювати свої побоювання.

- Проблем зі здоров'ям - ти це хотів сказати? - Розуміюче посміхнувся Джуффін.- Так мило з твого боку турбуватися про мене, сер Макс! .. Але ніяких проблем у мене не буде. Чого ти дійсно не можеш - так це заподіяти мені якоїсь шкоди. І не тому, що я такий могутній дядько, а тому ... Гаразд, про це ми з тобою поговоримо пізніше.

- Років через двісті? - Приречено запитав я.

- Через двісті - навряд чи. Ось років через триста - ще може бути ... Який ти, однак, квапливий - єхидно зауважив мій шеф.- Гаразд все це добре, а тепер швиденько приводь себе в порядок і починай пошуки мого сліду ... І якщо можна, без цих твоїх знаменитих перекурів, добре?

- Можна і без перекурів, - великодушно погодився я. - Ви з мене мотузки в'є!

Джуффін тим часом уважно розглядав підлогу у себе під ногами. Нарешті він задоволено кивнув і зробив крок у бік. Трохи потоптався на місці і обернувся до мене:

- Давай нашарівающіх мій слід. Макс. Якщо ти зробиш це досить швидко, вважай, що з мене належить! Не таке вже й задоволення - бовтатися на кінці роздвоєного сліду цього божевільного Угурбадо.

- Божевільний - це діагноз або лайка? - Неуважно запитав я, намагаючись намацав слід свого шефа там, де він щойно стояв. Це виявилося так просто - я і сподіватися не смів! Слід Джуффіна притягував мене до себе з такою бесцеремонною силою, немов він був магнітом, а я - невагомим шматочком металевої стружки.

- В даному випадку безумець - це діагноз, - лаконічно відповів мій шеф. - Ти ж сам помітив, що повітря в його будинку пахне так само, як в ваших жахливих притулок Божевільних, а тепер ще питаєш ... Ну що, якщо я правильно оцінюю свої відчуття, ти вже знайшов мій слід, вірно?

- Вірно.

- Тоді пішли, скільки можна топтатися на місці! .. Тільки постарайся не дивитися на мене, добре? І взагалі не треба тобі нікуди дивитися. Краще закрий очі - так буде простіше.

Я слухняно закрив очі. Це мало що змінило: мої ноги корилися тільки наполегливій покликом слідів Джуффіна - можна було подумати, що мій невгамовний шеф тягне мене за собою за комір! А через кілька секунд я остаточно втратив впевненість, що у мене все ще є ноги і взагалі що б там не було: світ затремтів і зник в дзвінкій густій ??темряві, а разом з ним зник і я сам ...

2 сторінка |  3 сторінка |  4 сторінка |  5 сторінка |  6 сторінка |  7 сторінка |  8 сторінка |  9 сторінка |  10 сторінка |  11 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати