На головну

10 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Уявляю, - сонно погодився я. - І що було далі? Звідки взявся цей сердитий гном?

- З лісу, - пояснив Нумміноріх.- І не він один. Приблизно через годину на галявині почали з'являтися більш ніж дивні візитери. Спочатку прийшли якісь підозрілі типи, обвішані рогатками Бабум старовинної конструкції, - думаю, це були справжнісінькі розбійники! Вони про щось пошептались зі старим, і він їх відпустив. Потім стали приходити якісь звірі, сер Бонто їх гладив, годував якоюсь нісенітницею, яку діставав з кишень, і теж відпускав ... І, нарешті, з'явилися гноми, ціла дюжина. Я очам своїм не вірив: чесно кажучи, досі я думав, що гноми жили на землі Сполученого Королівства колись в давнину, а потім кудись зникли. А виявилося, що нікуди вони не зникли. Просто ховатися стали краще, чи що? .. З ними старий шепочеться досить довго. Потім гноми пішли, і він сказав мені, що тепер ми можемо по-справжньому розслабитися, оскільки гноми за безнадійні справи не беруться, а вже якщо щось починають, то неодмінно доводять до кінця. Після цього він влаштувався зручніше на купі листя і заснув, а я заліз в амобілер і теж задрімав ... Так, потім був ще такий цікавий епізод. Я прокинувся від гавкоту Друппі і трохи розуму не втратив: до галявини повзла кілька дерев. Вони пересувалися повільно, спираючись на корені. Це було так моторошно! Але тут прокинувся старий, він підійшов до дерев, щось їм сказав, погладив їх по стовбурах - в точності як ти гладиш своїх кішок, - здається, дерева теж були готові замуркотав! Потім вони пішли, а сер Бонто знову заснув. Я сидів як на голках: весь час чекав, хто ще до нас заявиться. Але нікого більше не було. А на світанку повернувся цей гном, і з ним прийшли ви ...

- Який крутий дядько цей сер Тумата Бонто! - Шанобливо сказав я. - Знаєш, я вже засинаю ... Ти пошлеш поклик Джуффіну, ладно? Скажеш йому, що все в порядку, а я зв'яжуся з ним, як тільки прокинуся.

- А я вже встиг послати йому поклик, - гордо повідомив Нумміноріх. - Як тільки побачив, що ви йдете. Він велів мені зробити це відразу ж, щоб йому не довелося переживати зайву дюжину секунд.

- «Переживати», це треба ж! Так мило з його боку, - винувато зітхнув я. - Взагалі-то існує наша внутрішньовідомча легенда, яка свідчить, що серу Джуффіну Халлі все по фігу, в тому числі і наявність мого дорогоцінного тіла в світі живих. Не можу сказати, що я в неї коли-небудь по-справжньому вірив, але все одно будь-наочне спростування цієї романтичної теореми приносить мені збочене задоволення ... Будь другом, сер Нумміноріх, пішли йому поклик і перекажи мою останню фразу, слово в слово !

Після цього я нарешті відрубали - як з'ясувалося, на фантастично довгий термін. Я спав до самого Богни - а туди ми добиралися мало не цілу добу, оскільки Нумміноріху довелося досить довго чекати порома на переправі. Мої героїчні супутники якимось чином примудрилися закинути моє спляче тіло на заднє сидіння - вони стверджували, що це дійство відбувалося під солодку музику страшних лайок, що вилітали з мого рота. Поки Меламори і Нумміноріх в особах переказували мені подробиці цієї визначної події, я встиг зробити висновок, що за час моєї відсутності в світі, що не сплять людей вони встигли подружитися, - втім, це я міг передбачити з самого початку, не вдаючись до допомоги кваліфікованих ворожок!

У Богни ми затрималися на пару годин: всім нам було конче потрібно помитися, переодягнутися, та й хороший сніданок в крихітному трактірчіке з дивною назвою «Сяючий ніс» виявився тим самим подією, заради якого цілком варто народитися ... Меламори нарешті розлучилася з зім'ятий картатим пледом і переодяглася в одне з моїх Туланського лоохі. Я тут же остаточно усвідомив: на цю прекрасну леді зовсім неможливо дивитися без солодкої тремтіння в колінах, - от уже не думав, що мені ще коли-небудь доведеться випробувати класичний набір запаморочливих відчуттів, доступних тільки дуже молодим і по вуха закоханим хлопцям ...

Після сніданку Нумміноріх заявив, що тепер заднє сидіння по праву належить йому. Заперечення щодо цього знайшлися тільки у Друппі, якому завжди здавалося, що валятися на м'якому сидінні набагато приємніше, ніж під ним. Але бідоласі мимоволі довелося погодитися з нашим рішенням - просто тому, що нас було троє, а він один, - типові витрати демократії! Загалом, Нумміноріх нарешті приступив до перегляду сновидінь, що скупчилися за час його тривалого неспання, а ми з Меламори нерішуче переглянулися.

- Хочеш сісти за важіль або покататися? - Запитав я.

- Не знаю ... Спочатку все-таки покататися. Тільки ти будеш гнати так швидко, як вмієш, ладно? Як в ту ніч, коли ми їхали з Магахонские лісу ...

- Швидко - це запросто! - Посміхнувся я.- Але «як в ту ніч» у нас все одно не вийде. Сьогодні вранці все може бути тільки як «сьогодні вранці». Так воно й на краще ...

- Твоя правда, - задумливо погодилася вона і захоплено замовкла: я якраз вирулив на заміську дорогу і розігнався так, що гусениці від землі відривалися. Приблизно через півгодини Меламори обережно доторкнулася до мого плеча.

- Макс, - тихо запитала вона, - а ти можеш зробити так, щоб ніхто з нас не помер - ні ти, ні я?

- У сенсі - взагалі ніколи? - Уточнив я. - Боюся, що ні. Ось Магістр нанка Ек був великим фахівцем в цьому питанні, але з моєї легкої руки він назавжди покинув наш прекрасний Світ ... Втім, я можу спробувати його відвідати. Може бути, він буде такий люб'язний, що прийме мене хоча б на засідання підготовчої групи при своїй школі ...

- Та ні, я маю на увазі - хоча б найближчим часом, - несміливо сказала Меламори. - Все так чудово, і мені зовсім не хочеться вмирати. Мені взагалі ніколи цього не хотілося, але зараз особливо ...

- А з якого дива ти повинна помирати, та ще й прямо зараз? - Здивовано запитав я - і осікся, бо до мене нарешті дійшло. Ну зрозуміло: коли-то - чи то три, не те чотири нескінченно довгих роки тому - ми з Меламори зустрілися в Кварталі Побачень, а люди, що зустрілися там, повинні заздалегідь змиритися з думкою, що в їх розпорядженні всього одна ніч. Вважається, що безумці, які ризикнули продовжити це задоволення, приречені - принаймні один з них. Власне кажучи, саме з цієї причини Меламори стрімголов втекла з моєї спальні на світанку, а потім ми обидва пройшли через справжнє пекло, поки нам не вдалося сяк-так переконати себе, що у хорошій дружби дійсно є деякі переваги перед пристрастю ... Чесно кажучи, я навіть не згадав про це, коли дивовижна птах, прилетіла рятувати мене в саме серце гугландскіх топей, перетворилася в справжню живу жінку.

- Я забув, - винувато сказав я. - А ти ... Ти весь час про це пам'ятала?

- Не знаю ... - Вона здивовано знизала плечима. - Після того, як я прокинулася поруч з тобою, я чомусь була абсолютно впевнена, що більше ніщо не має значення, все дурні події минулого скасовуються ... Мені здавалося, ми обидва щойно з'явилися на світ під цим чудовим небом і ніякого минулого у нас взагалі не було. А тепер я виспалася, переодяглася, зрозуміла, що все відбувається насправді, подумала ... А коли починаєш думати, в голову лізуть самі похмурі думки! Ні, я все одно ні про що не шкодую - хоча б тому, що це безглуздо! - Але мені дуже не хочеться, щоб хтось із нас помер ... Я подумала: а раптом ти можеш зробити так, щоб з нами все було в порядку?

Я не знав, що їй відповісти, і тому просто звернувся до самого надійного джерела інформації: мудрому, байдужому суті, яке мешкає в темній глибині кожного з нас, і знає абсолютно все, але вважає за краще мовчати - чи говорить таким тихим шепотом, що нам

доводиться змусити себе надовго заткнутися, щоб розібрати невиразне бурмотіння цього таємничого порадника ... А коли я обернувся до Меламори, то вже знав відповідь.

- Все в порядку, мила! Мені навіть робити нічого не доведеться. Вважай, що цій грішній зустрічі в Кварталі Побачень ніколи не було, а якщо щось і було, то не з нами. - Я сам здивувався впевненості власного тону. - Іноді минуле тане, як сліди на снігу. Цих смішних хлопців, які зустрілися в Кварталі Побачень, вже давно немає, так що доля зіб'ється з ніг, розшукуючи їх ...

- А хто тоді ми? - З полегшенням розсміялася Меламори.

- Поняття не маю, - чесно зізнався я. - Якась дивна птиця, яка прилетіла з Арвароха, і вкрай звихнувся Вершитель - солодка парочка, нічого не скажеш ...

- Твоя правда, - захоплено погодилася вона.- Такі хлопці просто не могли заблукати в Квартал Побачень - що їм там робити ?! - Вона здивовано похитала головою і задумливо додала: - Слухай, так виходить, що нам не обов'язково ... Я маю на увазі - зупинятися на досягнутому?

- Не тільки не обов'язково - просто неприпустимо! - Серйозно підтвердив я. Потім ми обидва розсміялися - і це було так здорово, що голова йшла обертом ...

Мої спогади про фінал нашого повернення в Ехо оповиті такою кількістю солодкого туману, що я навіть не наважуюсь їх ворушити: звичайному живій людині просто не може бути настільки добре, але мені все ж було!

Коли я зупинив амобілер навпроти Будинку біля Мосту, ніч як раз починала думати про відхід на спокій. Мої супутники солодко спали: Нуммінен-рих, як справжній джентльмен, поступився Меламори заднє сидіння, але у нього виявився справжній талант клювати носом в сидячому положенні. Я хотів було їх розбуркати, але потім передумав: навіщо? Немає нічого кращого, ніж кілька зайвих хвилин здорового сну на свіжому повітрі ... до того ж я здорово підозрював, що у сера Джуффіна Халлі є кілька не надто ласкавих слів, призначених виключно для моїх вух, і буде краще, якщо я почую їх прямо зараз. Я і так відкладав цей неприємна розмова, скільки міг: всю дорогу з шефом спілкувався Нумміноріх, а я старанно передавав численні привіти і з завмиранням серця чекав, коли Джуффін остаточно розсердиться і сам пришле мені поклик, але цього так і не сталося ...

Я штовхнув важкі двері службового входу і з подивом зрозумів, що її тихий скрип в точності відтворив якусь танцювальну мелодію, смутно знайому мені з дитинства. Я ще трохи посмикав двері, але мелодія не повторилася і взагалі двері навідріз відмовлялася скрипіти.

- Ти ж сам знаєш, що нічого не можна повернути! - Сумно посміхнувся Джуффін. Він стояв в дверному отворі і спостерігав за моїми безглуздими маніпуляціями з дверима. - Це відноситься не тільки до подій, які здаються тобі важливими, а й до таких дрібницях, як дверний скрип ...

- Повернути, може бути, і не можна. Але іноді воно повертається саме, - розгублено заперечив я.

- Ну хіба що саме, - неуважно погодився мій шеф, - Ну що, ми так і будемо стояти на порозі?

- Як скажете, - посміхнувся я. - Ви - Пане Почтеннейший Начальник, вам видніше ...

- Ну, якщо я начальник, тоді підемо в кабінет, - запропонував Джуффін.- Сподіваюся, твої подорожні не змерзнуть.

- Вони - хлопці загартовані! - Пирхнув я. - До того ж я поки не хочу, щоб вони прокидалися, а значить, так воно і буде.

- Ось як? - Джуффін здивовано підняв брови. - Ну добре. Значить, мені доведеться звикати до думки, що ти вже дещо зрозумів ...

- Я нічого не зрозумів, - чесно зізнався я, закриваючи за собою двері, що ведуть в наш кабінет. - Просто мету що попало і іноді потрапляю в точку ...

- А іноді - дупою в трясовину, - глузливо сказав Джуффін. - Щасливий ти, однако! Навернути стільки дурниць за якісь нещасні добу і залишитися в живих ... Ось це, я розумію, видатне досягнення!

- А все, що я навернув, - це були дурниці? - Пригнічено запитав я.

- Все або майже все ... Що стосується Ордена Довгого Шляху - мені подобається, що їх більше немає в нашому прекрасному світі: вони стали зовсім чужими! Не думаю, що ми змогли б ужитися ... Але з чого ти взяв, що маєш право використовувати свою колишню батьківщину як комору, в яку можна звалювати все небезпечні іграшки, яким не знаходиться місця в твоїй нинішньому житті?

- Ну треба ж їм було кудись переселитися! - Винувато пояснив я. - А околиця Берліна - таке гарне місце ...

- Як би там не було, а твоя витівка здорово похитнула рівновагу Миру, в якому ти народився, сер Макс, - зітхнув мій шеф.- І тепер тобі доведеться жити з думкою, що рано чи пізно тебе притягнуть до відповідальності ...

- І що зі мною буде? - Злякано запитав я.

- Не знаю, - байдуже відповів Джуффін. - Коли «воно» з тобою «буде», сам побачиш! Сподіваюся, що коли-небудь мені доведеться почути кінець цієї історії з твоїх власних уст ... Так, пішли далі. Ти можеш мені виразно пояснити, з якого дива тобі закортіло вбивати бідолаху Андагуму?

- Виразно - не можу. Хіба що невиразно, - буркнув я. По всьому виходило, що я повинен відчувати провину за цей жалісний епізод зі стратою коменданта, але я вперто продовжував думати, що вчинив абсолютно правильно, - не знаю вже чому!

- Це нормально, хлопчик, - з несподіваним співчуттям у голосі сказав Джуффін.- Ти вчинив в повній відповідності зі своєю природою. Так уже не раз було. Ти - Вершитель, а у вашого брата немає ніякого священного трепету перед дивом людського життя ... І потім, тобі було легше вбити цього бідолаху коменданта, ніж змусити себе змиритися з думкою, що в полюбився тобі чудовому чужому Світі, вміло зітканій з міцної павутини твоїх власних мрій, час від часу зустрічаються такі сволочі!

- Точно! - Здивовано погодився я, - Я і сам краще не пояснив би.

- Куди тобі! - Гордо погодився Джуффін. - Ну гаразд ... Я, власне, з самого початку хотів запитати ще ось що: з чого це ти всю дорогу не наважувався зі мною поговорити? Ти що, відкладав цю розмову, оскільки припускав, що він буде неприємним? Чесно кажучи, мені здавалося, що у нас з тобою дещо інші відносини: ти час від часу робиш дурниці, я висловлюю тобі своє глибоке захоплення з цього приводу, і всі задоволені ... Ти що, переплутав мене з генералом Бубутой і вирішив, що на твою голову обрушаться все прокляття Всесвіту, - так, чи що?

- Мені вже соромно, - зітхнув я.- Ви не повірите, Джуффін, але саме щось в такому роді мені і ввижалося ...

- Ну-ну ... - Мій шеф комічно підняв брови, потім махнув рукою і розсміявся. - Ну і що мені тепер з тобою робити? У Холом тебе посадити за кричуще порушення Кодексу Хрембера - так, чи що? Згідно із законом начебто належить ...

- Ой, а можна не зараз? - Зніяковіло попросив я.- Взагалі-то ...

- Здогадуюся, - посміхнувся Джуффін. - У тебе зовсім інші плани на залишок цієї ночі ...

- У мене зовсім інші плани на залишок цьому житті, - пояснив я.

- І про це я теж здогадуюся, - серйозно кивнув він. - Ну гаразд, твоє щастя, що ти встиг потоваришувати з Магістром Нуфліном: наскільки я знаю, він не збирається закликати тебе до своїх ніг, щоб грізно довідатися, куди ти подів державного злочинця Капука Андагуму ...

- Мені чомусь здається, що сер Нуфлін повинен бути задоволений моєю поведінкою, - задумливо сказав я Зрештою, я поховав в гугландскіх трясовинах не найбільшу світлу сторінку новітньої історії Сполученого Королівства!

- Є така справа, - неуважно підтвердив Джуффін. Здається, він думав про щось інше. Він трохи помовчав і несподівано додав: - Ох, Макс, важко мені з тобою!

- Чому? - Винувато запитав я.

- Так ось - жереш ти багато! - Цілком серйозно заявив мій шеф. - А так все в порядку ...

Я з полегшенням засміявся, Джуффін посміхнувся краєчком рота і поліз в письмовий стіл. Деякий час він там зосереджено рився і нарешті витягнув з верхнього ящика товстий зошит у ветхому полотняній палітурці.

- Тримай, Макс. - Він поклав зошит на стіл переді мною. Я обережно доторкнувся до обкладинки і тут же відсмикнув руку: вона здалася мені неправдоподібно гарячої, немов кілька годин пролежала на сонці.

- Що це? - Нерішуче запитав я.

- Це щоденник Короля Мёніна.- В голосі Джуффіна виразно відчувалася деяка невпевненість, - Взагалі-то достеменно відомо, що Король Мёнін ніколи не вів щоденник - тільки збирався, та руки не доходили ...

- Зовсім як у мене! - Посміхнувся я.

- Ну ось ...- посміхнувся він.- Проте кілька днів тому цей грішний щоденник виявився під моєю власною подушкою. Моторошнувата штучка, я вважаю!

- Чому?

- Тому що весь спадок Мёніна складається виключно з моторошнуватих штучок, - зітхнув Джуффін.- Я відкрив його на першій сторінці і виявив, що він призначається тобі, - можеш собі уявити, там навіть відповідний дарчий напис є!

Я відкрив зошит і з подивом подивився на свого шефа.

- Тут немає ніякої дарчого напису!

- А що, ти думав, що вміст цього зошита є чимось постійним? - Насмішкувато спитав Джуффін. Я знизав плечима. - Спробуй прочитати вголос те, що там написано, - попросив

мій шеф. - Не впевнений, що мені слід пхати свого довгого носа в справи двох божевільних вершителів, але ...

- Звичайно, вам цікаво! - Розуміюче кивнув я. - Я б на вашому місці вже помер від цікавості! - Я опустив очі і прочитав кілька нерівних рядків, квапливо виведених вицвілим чорнилом: «Якщо людське життя являє собою результат змови могутніх приматів проти Духа, залишається тільки сподіватися, що існує і змова проти приматів, - може бути, це змова вершителів?»

- Який змова? - Здивовано запитав я. - І звідки вашому Мёніну було відомо слово «примати»? Скільки живу в цьому Світі - ні разу не чув, щоб хто-небудь так висловлювався! Що, в юності він тягав з Щілини між світами праці Чарльза Дарвіна - так, чи що?

- Тобі видніше, який змова і які примати, - втомлено сказав Джуффін. - Думаю, що сумнівне зміст цієї зошити щоразу викладається тими словами, які зрозумілі чергового читачеві: з магічними книгами так часто буває ... Гаразд, далі читай без моєї участі. Ще трохи, і я грохнусь в непритомність, чого зі мною ще ніколи в житті не траплялося.

- Якби тут був сер Шурф, він би неодмінно прочитав вам коротку, але ємну лекцію про те, що не слід нехтувати можливістю отримати новий досвід, - посміхнувся я, піднімаючись зі стільця. - Джуффін, це нічого, якщо я почну повільно розчинятися в передсвітанковому тумані? Мені потрібно доставити додому Нумміноріха, і ще ... - Я зам'явся, розпливаючись в збентеженою усмішці.

- Можеш не підбирати вирази, - посміхнувся мій шеф. - Я знаю, що тебе чекає прекрасна леді. Май на увазі: я дуже радий, що наша Меламори повернулася - та ще й таким чудесним чином ... Тільки благаю тебе: не думай уявити себе нормальною людиною з вдалої особистим життям, сер Макс! Ваша зустріч в серці гугландскіх боліт і все, що за цим послідувало, - такі ж сліди на снігу, як і події, що залишилися в минулому. Можеш вважати, що з тих пір ви просто встигли перевзутися і тепер ваші сліди розкреслені іншими візерунками ...

- Взагалі-то мені зараз страшенно хочеться уявити себе цим самим «нормальною людиною»! - Зізнався я.- Але у мене все одно нічого не вийде, я вважаю ...

- Сподіваюся, що так ... А ти візьми з собою цю зошит, - м'яко сказав Джуффін. - Я розумію, що тобі не дуже хочеться приймати цей подарунок. Але щоденник Мёніна вже з'явився в твоєму житті, так що його не можна просто прибрати назад в мій стіл.

- Мені справді трохи не по собі, - погодився я, обережно ховаючи ніколи не існував щоденник Короля Мёніна в бездонну кишеню своєї Мантії Смерті. - Вона така гаряча, ця зошит ...

- А мені здалося, що вона неправдоподібно холодна, немов її зберігали на льоду, - посміхнувся Джуффін.- Облиште, йди, розвозили по домівках своїх підопічних ... Гарного тобі ранку, Макс!

Мій ранок дійсно було хорошим - напевно, воно стало найкращим ранком в моєму житті, тому що леді Меламори люб'язно погодилася оглянути свої дивовижні сни, поклавши голову на мою подушку ... Зрозуміло, сам я заснути так і не зміг: перевертався з боку на бік, раз у раз поправляв ковдру на засмаглих плечах своєю чудовою гості, захоплено витріщався на м'які обриси її профілю - одним словом, поводився саме так, як належало за законами жанру.

Години через три мені трохи набридло затамувавши подих прислухатися до метушливого перестуку власних сердець. Я легковажно вирішив, що щоденник Короля Мёніна - не найгірший спосіб відволіктися від цих неземних переживань, сяк-так дотягся до своєї розкиданої по підлозі одягу і витягнув зошит з кишені. На цей раз на першій сторінці не виявилося ніяких глибокодумних міркувань про «змову приматів». Та й текст, на мій превеликий подив, не була рукописним, а друкованим. Я трохи покліпав - мана, проте, не розсіялася. «Ніколи не знаєш, де тобі пощастить», - проголошувала перша фраза. «А це могло б стати непоганим початком для моєї власної історії!» - Весело подумав я, перегортаючи сторінку ...

ПОВЕРНЕННЯ УГУРБАДО

З тих пір як мене попало побувати в цій грішній Черхавле, мені щодня сниться якась дичина! - Сердито сказав я Джуффіну. - Наврочили вони мене, чи що? А, власне, чому б і ні: хлопці смертельно образилися, дізнавшись, що я не хочу все життя валятися на їх зачарованих перинах, і наврочили!

- Я навіть не стану витрачати свій дорогоцінний час на те, щоб тебе заспокоювати: ти і сам чудово розумієш, що верзеш нісенітницю! - Заявив мій шеф, дбайливо спонукаючи до мене кухоль з гарячою Камрі. - Просто ти страшенно не любиш, коли тебе будять на світанку, і перші півгодини готовий бурчати з приводу, як старий шкарбун, що передчуває черговий приступ ревматизму ... Ніхто тебе не наврочив, і так звана «дичину» сниться тобі аж ніяк не щодня - ну хіба що сьогодні, якщо не брешеш ... І заслужено, між іншим! Нічого спати на робочому місці.

- Всі претензії до раптово вгамуватися друзям вашої бурхливої ??юності, - посміхнувся я. - Я ж не винен, що вони більше не хочуть здійснювати всякі жахливі злочини. Чим тільки не доводиться займатися, щоб не рехнуться від неробства! Соромно сказати: вчора ввечері ми з Нумміноріхом і леді Кеккі опустилися до роботи на Міську Поліцію. Допомогли їм заарештувати кілька дюжин активних членів якогось дурного таємного товариства ... Все б нічого, хлопці вони цілком нешкідливі, але їх обряд посвященіявключает в себе ритуальну крадіжку якоїсь древньої реліквії - чим дорожче вона коштує, тим краще! Уявляєте, скількома нерозкритими справами їм зобов'язана Бубутіно відомство ?!

- Уявляю, - посміхнувся Джуффін. - А з якого дива ви взагалі в це вплуталися? Справа хороша, але не зовсім по нашій частині - так, дрібниця!

- Дрібниця, звичайно ... Кеккі випадково вийшла на цю милу компанію під час своїх щоденних рейдів по забігайлівках Ехо. Ну, ви ж знаєте, яка вона прискіплива! - Я повідомив це так гордо, немов леді Кеккі Туотлі була моєю власною ученицею, а не вихованкою сера Кофи. - А потім ми вирішили, що слід довести справу до кінця, якщо вже все так склалося: було б прикро, якби закінчувати нашу роботу доручили кому-небудь на зразок Чекги Жаха.

- Як ви все його любите, цього бідолаху! - Посміхнувся Джуффін. - Майже як я сам - генерала Бубуту Бохан ... Приємно спостерігати таку спадкоємність поколінь!

- Я тільки що заснув, а ви так галасуйте. Я завжди знав, що люди - галасливі істоти, але сьогодні ви якось особливо голосно розмовляєте, - докірливо сказав Куруш, ліниво перебираючись з мого плеча на плече Джуффіна. - Дайте горіхів, якщо вже розбудили!

Я тут же поліз в ящик столу, де ми з Джуф-фіном тримаємо горіхи для нашого ненажерливого розумника - в Таємний розшук прийнято вважати, що всі побажання Куруша повинні виконуватися неухильно, - а потім знову підняв очі на свого шефа.

- На мій смак, від Бубути все-таки більше користі: принаймні, він смішний ... - Я так захопився нашою балаканиною, що сам не помітив, як моє погане ранкове самопочуття підскочило до позначки «чудове».

- Лейтенант Чекта Жах теж, - авторитетно заперечив Джуффін. Він говорив так серйозно, ніби ми раптом завели суперечку про справжні причини виникнення Всесвіту як мінімум!

- Ну, смішний так смішний - вам видніше, - великодушно погодився я. - Одним словом, ми півночі бігали за цими романтичними вершками, і наші енергійні молоді співробітники зовсім мене заганяли! До речі, вони-то вже давним-давно сплять ... А ви ще обурюєтеся, що я сплю на роботі, - така жорстока несправедливість!

- Ну що ти, я не обурююся, я, можна сказати, радію ...- посміхнувся мій шеф.- А з чого ти взагалі почав скаржитися мені на життя, Макс? Тобі дійсно снилося щось капосне?

Незважаючи на більш ніж легковажний тон, голос Джуффіна здався мені досить стривоженим. Воно й не дивно: нам вже не раз доводилося розсьорбувати глобальні неприємності, які починалися з поганих снів взагалі і з моїх поганих снів зокрема ...

- Та ні, я думаю, що на цей раз нічого особливого не сталося, - розуміюче посміхнувся я.- Просто я весь вечір автоматично пхав в рот всяку гидоту - в основному ми носилися з якихось дешевих забігайлівках на околиці Старого Міста - можете собі уявити, чим там годують випадкових відвідувачів на кшталт нас! - Набігався, втомився і в довершення всього заснув в незручній позі, ось і наснилася якась дурниця: ніби за мною ганяється досить дивна парочка, велетень і карлик ... А іноді я згадував, що я - Таємний Сищик, і сам починав за ними ганятися - невелика різниця!

- Велетень і карлик? Дійсно дурниця якась, - здивовано погодився Джуффін. На його обличчі швидко змінювалися вирази задумі, нетерпіння і навіть легкої досади. - Гаразд, Магістри з ними, з твоїми дивовижними баченнями! Вирушай додому і спробуй відпочити: сьогодні мені доведеться покинути ці стіни відразу після полудня, і мені б дуже хотілося, щоб в цей час тут вештався ти.

- Що, невже я такий незамінний? - Скорботно запитав я.

- Та ні, якщо чесно ...- незворушно зізнався шеф. - Просто все так складається, що сьогодні у всіх намічаються якісь невідкладні справи, і тільки у тебе їх немає. І ще у Куруша, так, любий? - Джуффін ніжно погладив розпатлані пір'ячко задрімала було птиці. Бурівух відкрив один круглий жовтий очей, швидко зрозумів, що нічого особливо цікавого не відбувається, закрив його і остаточно наїжачився.

- Не знаю, як у Куруша, а у мене зовсім невідкладна справа, - зітхнув я. - Мені просто необхідно посидіти вдома хоча б дня три - про більше я вже і мріяти не смію! Виспатися, трохи поскучати, заодно зайти в свій царський палац і ввічливо запитати у його мешканців, чи все у них в порядку, почухати за вухом свою собаку, і все таке ... в кінці кінців, у мене ж є дівчина, Джуффін! Теххи страшенно подобається перебувати в моєму суспільстві. Якщо не вірите, можете запитати у неї.

- Як я її розумію! - Патетично вигукнув Джуффін. - Мені теж страшенно подобається перебувати в твоєму суспільстві: як правило, це більш ніж забавно ... Гаразд, сер Макс, вважай, що ти мене розчулив. Які ж все-таки сумні пики ти примудряється корчити - я зараз розплачуся! Хто тебе навчив?

- Ваш старий друг Лойс Пондохва, - єхидно сказав я.- Сниться мені мало не щоночі і все нашіптує: «Піди до Джуффіну і скорчився йому ось таку пику!» Це і є його страшна помста, я вважаю ...

- Схоже на те, - зітхнув мій багатостраждальний шеф.- З нього б сталося ... Та гаразд, нещастя! Буде тобі завтра День Свободи від Турбот.

- Я говорив про трьох ... - незворушно уточнив я.

- Гаразд, два, - миролюбно сказав Джуффін. - Навіщо тобі три? Ти ж все одно поняття не маєш, що слід робити у вільний час!

- У вас застаріла інформація, - посміхнувся я.- Мені вже пояснили, як слід поводитися в цей важкий період життя.

- Сподіваюся, що хоч ці інструкції ти отримав не від Лойс? - Джуффін зобразив на своєму хижому обличчі вираз крайнього переляку - то ще видовище, між іншим!

- Та ні, він дуже погано розбирається в питаннях культурного дозвілля, ще гірше, ніж ми з вами, - посміхнувся я. - Взагалі-то моїм мудрим наставником був сер Нумміноріх: хлопцю вдалося навіть навчити мене танцювати, уявляєте?

- Ні, - твердо сказав Джуффін.- У мене досить багата уява, але, хвала Магістрів, що не настільки ... А чому, власне, ти не їдеш додому? Я ж тебе давним-давно відпустив.

- Тому що ми з вами ще не закінчили торгуватися. Я хочу отримати три Дня Свободи від Турбот, а ви поки погодилися тільки на два ...

- Чи не бери в голову, хлопчик.- Джуффін відмахнувся від мене, як від набридливої ??мухи. - Три так три. Та хоч дюжину, якщо ти впевнений, що не встанеш з розуму від неробства! Власне кажучи, я дбаю тільки про твоє душевне здоров'я ...

- За дюжину днів, мабуть, дійсно зійду, - задумливо сказав я. - А ось три - дуже гарне число.

- Гаразд, як скажеш, - байдуже кивнув він. З Джуффіном час від часу трапляються важкі напади абсолютно незрозумілою поступливості. Наскільки я встиг його вивчити, зазвичай вони означають, що мій шеф жахливо хоче, щоб його терміново залишили в спокої.

- Все, я вже йду на фіг! - Весело сказав я, кутаючись у свою плащ Смерті.

- Дуже мило з твого боку, - меланхолійно зауважив Джуффін.- Тільки не забудь: я чекаю тебе опівдні.

- Таке хіба забудеш! - Зітхнув я. Вдома я мерщій заліз під ковдру: в моєму розпорядженні було ще цілих п'ять годин. Мої ноги були просто в захваті від перспективи провести весь цей час у витягнутому стані, та ще й на цілій горі подушок! Я так розслабився від цього неземного задоволення, що сам не помітив, як заснув, - а думав, вже не вийде ...

1 сторінка |  2 сторінка |  3 сторінка |  4 сторінка |  5 сторінка |  6 сторінка |  7 сторінка |  8 сторінка |  12 сторінка |  13 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати