На головну

8 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Дуже може бути, що це правда, - криво посміхнувся я. - Чим довше я живу, тим більше переконуюся, що істина просто обожнює ховатися серед найбезглуздіших тверджень ... І потім. Магістр нанка сказав мені, що в дні його молодості люди взагалі не вміли говорити неправду - навіть просто так, заради красного слівця.

- Ну, ти загнув ... - з сумнівом поволі Нумміноріх. - Мерці кохаються - по-моєму, це вже занадто!

- А то, що ти сидиш тут, це не дуже? - Зітхнув я.

- Не знаю, - обезоруживающе посміхнувся він. - До мене якось не доходить, що все це дійсно сталося ... Наче просто сон, але ж уві сні може статися все, що завгодно, правда?

- Все завжди як уві сні, - меланхолійно зауважив я.- Гаразд, тепер мені треба зрозуміти, як звідси можна вибратися ...

- Прямо зараз? - Розчаровано запитав Нумміноріх. - А може бути, трохи тут погуляємо, якщо вже ми сюди потрапили?

- Потім, - рішуче сказав я вже ти один раз прослизнув між світами, значить, зможеш робити це і надалі, що не сумнівайся. А зараз нам краще повернутися. Я не дуже надійний супутник. Мене може занести куди завгодно, або, ще гірше, - я можу забути, хто я такий і куди мені потрібно повернутися. Не хотілося б, щоб ти влип, хлопець. Так що краще я спробую просто доставити тебе додому - чим раніше, тим краще.

- Гаразд, - тут же погодився він. Трохи подумав і оптимістично додав: - Не переживай, Макс. Якщо ти раптом забудеш, хто ти і звідки, я тобі все розповім.

- Домовилися, Тільки не дуже забріхуйся, коли будеш викладати свою версію моєї славної біографії, ладно? - Розсміявся я, намагаючись привести до тями затерплі від довгого сидіння на тротуарі ноги. - А тепер підемо пошукаємо двері.

- Яку двері? - Пожвавішав Нумміноріх.

- Будь-яку, - туманно пояснив я.- Взагалі-то я волів би двері в темряві, але оскільки тут, здається, тільки-но настав ранок ... Нічого, ми просто закриємо очі - це вже не раз діяло, спрацює і зараз!

Ми пішли по вузькій і абсолютно порожній вуличці. Мені залишалося тільки радіти, що нас не занесло в який-небудь жвавий квартал: вид у нас був той ще - все-таки у жителів прекрасної столиці Сполученого Королівства досить екзотичні уявлення про гарному одязі! Думаю, навіть демократичні берлінці не змогли б байдуже споглядати розвіваються поли наших лоохі і карколомні обриси тюрбанів, а вже мої чоботи з драконьими мордами на носках цілком могли довести до інфаркту якусь вразливу стареньку ...

В якийсь момент я з подивом зрозумів, що мені хочеться, щоб наша прогулянка була довгою: я встиг здорово відвикнути від Миру, в якому народився, так що відвідування якої-небудь задрипаний забігайлівки - навряд чи в цьому занедбаному районі могла знайтися інша - здалося б справжньою пригодою не тільки Нумміноріху, але і мені самому! І все ж я відігнав цю спокусливу придумку: ще надто свіжими були спогади про моє минуле візит на «історичну батьківщину». Якби я був один, то, мабуть, все-таки роздобув би якісь нормальні шмуткі і прогулявся по Берліну: я завжди любив цей чудовий, трохи потворний,

абсолютно божевільний місто! Але зі мною був Нумміноріх, і я вирішив, що якщо він з моєї вини назавжди застрягне в чужому - і не такому вже затишному! - Світі, це буде тхнути якимось абсолютно неземним свинством ... Я уважно подивився на всі боки. Мені хотілося знайти будинок, в якому напевно нікого немає. Таких тут було чимало, але двері були не просто замкнені або забиті: винахідливий німецький розум місцевих жителів підказав їм, що двері порожньої хати слід закривати металевими віконницями, а я здорово сумнівався, що зможу впоратися з цими конструкціями.

- Тобі не подобаються всі ці двері? - Розуміюче запитав Нумміноріх.

- Мені не подобається, що до них так важко дістатися.

- А он там? - Він показав на великий двоповерховий будинок трохи в стороні від дороги. Я схвально кивнув: двері цього будинку були забиті уремія листами звичайної фанери.

- Раніше тут був магазин. Батьки іноді посилали мене сюди за хлібом, - тоном екскурсовода повідомив я, недбало стукнувши кінчиками пальців по листу фанери. Він тут же спалахнув якимось диким синюватим вогнем. Через кілька секунд від фанери не залишилося і сліду, а наші обличчя були забруднені сріблястим попелом. - А коли я поводився добре, мама давала мені одну марку, щоб я купив собі шоколадного зайця, - флегматично закінчив я. Чесно кажучи, я сам не дуже-то вірив в реальність власних спогадів: якось аж надто безглуздо виходило! Варто на порозі забитого будинку якийсь страшний, чортзна-що одягнений тип з іншого Світу, який щойно прибув сюди, розмахуючи важенним шматком металу, добутих з власного тіла, на чолі кількох дюжин безсмертних вампірів-вегетаріанців, і довірливо розповідає ще одному - теж цілком страшного! - Прибульцю якусь сентиментальну нісенітницю щодо шоколадних зайців, які дісталися, мовляв, йому в нагороду за хорошу поведінку, - нісенітниця собача, та й годі! Нумміноріх теж це відчув. У всякому разі, він недовірливо втупився на мене, потім тихенько розсміявся - напевно, уявив собі, як я з озвірілим обличчям відгризаю вухо у величезного шоколадного чудовиська, яке відчайдушно намагається чинити опір.

- Ми чогось чекаємо, Макс? - Нарешті запитав він.

- Можна сказати, що ми чекаємо мого зоряного часу - того чудесного моменту, коли я нарешті зрозумію, що робити з цим грішним замком! - Сварливо сказав я.- Взагалі-то мені нічого не варто перетворити ці двері в жменьку попелу - але що ми в такому випадку будемо відкривати? ..

- Що ж ти одразу не сказав! - Зрадів він. - Я вмію відкривати замки - будь-які! У мене був хороший учитель: в юності моя мама була Майстром, Відкриваючий Двері, в Ордені Часів назаднім Часу. Вона дійсно відкривала для них всі двері, коли це було потрібно, - і звичайні, і Таємні, навіть двері, розташовані на Темних Шляхах. У ті буремні часи це було дуже корисне мистецтво ... А потім Магістр Маба розпустив Орден, і їй довелося зажити цілком звичайним життям ... Ти ж знаєш, що їх Орден скасували ще до початку війни за Кодекс?

- Знаю. Я і самого Мабу знаю, - посміхнувся я. - Найцікавіше істота в нашому Нескучне Світі ... не здивуюся, якщо в цей момент він за нами підглядає ... і зараз дасть мені по морді, за те що я занадто багато балакаю!

«Робити мені нема чого - з тобою битися! Хоча твої губи дійсно міг би бути трохи коротше ... І потім, я не підглядаю, а спостерігаю - це різні речі ». Мовчазна мова сера Маби Калоха ледве не збила мене з ніг.

«Маба, ви дійсно тут?» - Я тут же послав йому поклик.

«Зрозуміло, немає, - глузливо відповів він. - Я в Ехо, чого і тобі бажаю ... І не відволікайся на розмови зі мною, ладно? Будемо вважати, що тобі привиділося ». Продовження не було: Маба замовк. Наскільки я встиг його вивчити, можна було не сумніватися, що більше я не дочекаюся від нього ні слова ...

- Щось трапилося? - Стурбовано запитав Нумміноріх.

- Нічего.- Я хитнув головою, розганяючи в сторони різні чепуховое думки. - Давай відкривай цей грішний замок, якщо вже такий умілець.

- Легко! - Гордо сказав Нумміноріх. Поклав праву руку на замок, заклопотано насупився і накрив її лівою рукою. Я помітив, що його особа розчервонілося, а на лобі з'явилися крапельки поту. - Готово, - повідомив він через кілька секунд. - Ледве впорався. Зовсім простий замок, але виявляється, в іншому Світі дуже важко чаклувати ...

- Так, напевно, - неуважно погодився я, беручись за ручку дверей. - А тепер дай мені руку і закрий очі. І не відкривай, поки я не скажу, що можна. Спробуємо повернутися додому.

Я і сам закрив очі, рішуче відчинив двері і переступив поріг. Земля пішла з-під моїх ніг, потім зникли і самі ноги, і взагалі все зникло, навіть я сам - залишилися тільки вологі від напруги пальці Нумміноріха, злякано стіснувшіе мою нещасну лапу.

«Це і є Хумгат, хлопець. Нічого страшного, просто тут немає нічого, в тому числі і нас, - є тільки Двері між світами, і одна з них приведе нас додому », - подумав я. Я навіть не намагався сказати про це Нумміноріху, оскільки мені ще ніколи не вдавалося толком користуватися промовою в цьому невимовному місці. Але він якимось чином мене почув: моє чуйне серце стало битися спокійніше, і я зрозумів, що Нумміноріх вже в повному порядку ... А потім мої ступні знову відчули під собою тверду опору. Я відкрив очі і виявив, що ми стоїмо на імпровізованій «станції метро», а смішний паровозик і два крихітних вагончика вже послужливо чекають, коли ми зволив покататися. Не довго думаючи, я застрибнув у вагончик, тягнучи за собою Нумміноріха. Я трохи не розрахував свої сили, так що справа кінчилася тим, що ми обидва опинилися на підлозі. Двері вагончика закрилися, і вибілені стіни підземелля повільно попливли повз вікна. Я сердито потер забите коліно, Нумміноріх тримався за лікоть.

- А тепер можна відкрити очі? - Жалібно запитав він.

- Ох, вже давно можна! - Винувато зітхнув я. - Я забув тобі сказати, за що і поплатився ...

- Ми обидва поплатилися, - посміхнувся він, демонстративно погладжуючи свій забитий лікоть. Потім відкрив очі і розгублено закліпав. - Ми що, вже їдемо в Нундах? Або ще кудись?

- Сподіваюся, в Нундах. - Я знизав плечима. - Там розберемося. Головне, що ми повернулися.

- А могли і не повернутися? - Запізніло злякався Нумміноріх.

- Зрозуміло, могли, - позіхнув я.- Я ж чесно сказав тобі, що я-не найнадійніший попутник! Проте ми повернулися, так що і говорити нема про що ... Слухай, я посплю трохи, поки ми їдемо, добре? Я втомився, як ... навіть не знаю, як хто, якщо чесно! А в Нундах мені доведеться як слід попустувати.

- Попустувати?

- Ну так. Нам же ще потрібно розібратися з паном комендантом, зажадав дармового безсмертя.

- А я про нього вже забув, - зніяковіло сказав Нумміноріх. - Спи, Макс. Я тебе розбуджу, коли ми приїдемо ...

- Боюся, що на таке диво твоєї могутності не вистачить! - Відповів я, сворачиваясь калачиком на короткому, але м'якому сидінні. - Мене навіть сам сер Джуффін іноді не може розбудити, уявляєш?

Проте виявилося, що у Нумміноріха є таланти і в такій унікальній області людської діяльності, як безжальне тормошеніем сплячих: йому все-таки вдалося розштовхати мене, так що я прокинувся як миленький і неохоче відірвав зад від м'якого сидіння. Ватяні ноги абияк винесли мене з вагона, крихітний затишний поїзд повільно поповз кудись в темряву.

- Такий могутній дядько, а прокидатися легко і з задоволенням досі не вмію, на відміну від тебе, - похмуро сказав я Нумміноріху.- Навчив би, чи що ...

- Я б навчив, - розгублено сказав він, - тільки сам не знаю, як цього можна навчити ...

- Гаразд, тоді обійдемося бальзамом Кахарі, - зітхнув я, риючись в кишенях Мантії Смерті. Знайшов, зробив хороший ковток і задоволено кивнув: життя знову стала прекрасною і дивовижною, та й спати мені більше не хотілося.

- Всього-то восьма сходинка Чорної магії, а яка сильна штука! - Меланхолійно зауважив я. - І що б я без нього робив всі ці роки ... Та гаразд, пішли-наверх.

По дорозі я тупо вважав сходинки. З'ясувалося, що їх сто дев'яносто дві - не більше і не менше. Ця безцінна інформація не видалося мені дуже корисною, проте вона міцно засіла в моїй голові ...

- А тепер будемо дружно кутатися в укумбій-ський плащ. Думаю, ранок вже давним-давно настав, так що тут, напевно, зшивається купа народу, - зітхнув я, коли ми зупинилися біля дверей, що вели в кухню, через яку вже проходили кілька годин назад.- Підемо пошукаємо пана коменданта. Врахуй: вся надія на твій ніс!

- А я весь час відчуваю його запах, - кивнув Нумміноріх. - По-моєму, він пройшов тут зовсім недавно. Може бути, ранок ще й не думало наступати ...

- Ну, може бути, - неуважно погодився я. - Все одно, давай замаскуємо.

Ми «замаскувалися», зайшли в кухню і озирнулися. Тут поки дійсно нікого не було. Ми вийшли в коридор, такий же порожній, як і раніше. Нумміноріх тут же кудись звернув і впевнено кинувся в невідомому напрямку, так що мені залишалося тільки стежити за тим, щоб крокувати з ним в ногу: коли двоє людей надягають один плащ, життя відразу ж стає схожа на якийсь дурний спортивний атракціон.

Ми бродили по коридорах хвилин десять. Двічі нам назустріч траплялися невеликі групи молодих людей в коротких формених лоохі, але вони не звертали на нас зовсім ніякої уваги.

- Ось тут він і сидить, - шепнув Нумміноріх, зупиняючись перед масивними дверима темного дерева. Її поверхня була прикрашена майстерним різьбленням. На нас сердито подивилися дивні морди якихось екзотичних звірюк. Зелені камені, які замінять їм очі, здавалися мені живими: вони дивилися на нас настороженим поглядом раптово розбуджених хижаків.

- Це Правоохоронці дверей, - шанобливо сказав Нумміноріх.- Рідкісна штука, сорок перший щабель Чорної магії. Напевно, залишилися з колишніх часів - зараз таких не роблять ...

- Вони не дадуть нам увійти? - Розуміюче запитав я.

- Взагалі-то для того вони й існують, щоб нікого не пускати, - кивнув він. - Але я знаю, як з ними домовитися.

- Правда? - Здивування запитав я.

- Ну так. Я ж казав тобі, що моя мама раніше була Майстром, Відкриваючий Двері ... Вона багато чому мене навчила. Ми з нею часто грали у зломщиків - це була моя улюблена гра. Жили ми в дуже старому будинку, який дістався нам у спадок від її діда, і на дверях маминого кабінету теж були такі Варти. Мені було всього п'ятнадцять років, коли я навчився сам заходити в цю кімнату!

- Здорово! - Іскріння сказав я. Я швидко підрахував в розумі і зрозумів, що в п'ятнадцять років жителі цього неквапливого Миру ще зовсім малюки - щось на кшталт наших чотирирічних карапузів, так що Нумміноріх, напевно, був вундеркіндом ...

Колишній «вундеркінд» тим часом ласкаво погладжував тонкі контури різьблення. Врешті-решт він вислизнув з-під поли плаща, сів навпочіпки і довірливо притулився лобом до одного з Вартових. Він щось говорив цим надверним створінням, так тихо, що я нічого не міг розібрати.

- Ось і все, - посміхнувся він, обертаючись до мене. - Ми домовилися. Вони нас пропустять.

- І яку суму ти тепер повинен перевести на їх рахунок у Швейцарському банку? - Пирснув я.

- Що? - Ошелешено перепитав він. - Яка банку?

- Нічого, просто моя чергова ідіотська жарт, придатна виключно для особистого користування, що не звертай уваги, - втомлено відповів я. - Все-таки ти дійсно геній, хлопець!

Він ще кілька секунд повозився з замком, і двері безшумно відчинилися. Ми увійшли в напівтемний хол і знову зупинилися: тепер потрібно було вибрати, за який з чотирьох однакових білих дверей ховається наш клієнт.

- Він там! - Нумміноріх впевнено тицьнув вказівним пальцем в напрямку однієї з них.

- Добре, - кивнув я. - Залишайся тут. Думаю, я швидко впораюсь. Нехай плащ залишається у тебе ...

- А може, краще піти туди разом? - Несміливо заперечив Нумміноріх. - Мало що...

- Саме так! - Сумно посміхнувся я. - Я буду метати Смертні Кулі і взагалі творити Магістри знають що. Не потрібні мені всякі там нещасні випадки на виробництві ...

- Де? - Перепитав він.

- Де, де ... Потім! - Я накинув на нього свою половину плаща і рішуче відчинив двері.

Сер Капука Андагума сидів в масивному кріслі біля вікна і задумливо перебирав в руках маленькі самописні таблички. Моя поява виявилося для нього справжнім сюрпризом: я ще ніколи в житті не бачив настільки стрімкої зміни почуттів на людському обличчі. Здивування змінилося розумінням, а потім в його очах з'явилося таке відчай, що моя рука і приготувалася метати Смертний Куля, почала безвольно опускатися уздовж тіла, - думаю, його чари тут були ні при чому, я потрапив в мережі звичайної жалості, найдавнішою з пасток , в яку раз у раз трапляються добірні екземпляри хороших, по суті, мисливців ... Це була нескінченно довга секунда: я встиг задихнутися від його жаху і гніву, подумати, що ми з ним дуже схожі, - я і сам би, напевно, на його місці відчував щось подібне! - Взяти себе в руки і нагадати собі, що я прийшов сюди не для чергових експериментів зі своїми надприродними здібностями до співпереживання, а для того, щоб покарати людину, якій спало на думку, ніби він може розпоряджатися чужими життями як власним банківським рахунком. Так що в кінці цієї «безрозмірною» секунди моя ліва рука знову піднялася до лиця, пальці звично склалися в пучку, і крихітна отруйно-зелена кульова блискавка з неприємним чавкающім звуком вп'ялася в лоб коменданта Нундах.

Вже потім я зрозумів, що дивом встиг його випередити: красиві доглянуті руки коменданта якраз почали підніматися вгору, а губи розімкнулися - напевно, для того, щоб створити якусь смертоносну древнє заклинання ... Але мені так і не вдалося дізнатися, який саме сюрприз він для мене приготував, - передати не можу, як мене це радує!

- Я з тобою, господар. - Його голос звучав так тихо, немов сер Капука Андагума пручався і докладав жахливі зусилля, щоб зовсім не вимовляти цих слів.

- Пішли, - лаконічно сказав я. Комендант Нундах слухняно піднявся з крісла і попрямував до дверей. На ньому була тільки тонка домашня Скаба, але він не став озиратися в пошуках лоохі. «Все правильно, наказу одягатися від мене не надходило, а власних міркувань у дядька більше немає - ні на одну тему!» - З огидою подумав я. Чесно кажучи, мені було глибоко наплювати, що сер Капука Андагума може підчепити нежить. Але я вчасно зрозумів, що його легковажний костюм здатний викликати деякі підозри у оточуючих - хіба мало хто зустрінеться нам по дорозі! - І вирішив перестрахуватися.

- Спочатку одягніться. - Я зупинився біля дверей і машинально потерся потилицею об прохолодне дерево. Це виявилося чертовски приємно - можна було подумати, що я все життя мріяв саме про такому задоволенні, і ось збулося нарешті!

Комендант тим часом поспішно загорнувся в темно-червоне лоохі, яке витягнув з майже невидимого, вбудованого в стіну шафи.

- Я готовий, господар, - мляво повідомив він.

- От і славно. Тепер пішли. - І я, не обертаючись, вийшов в хол. Нумміноріх з полегшенням перевів подих, побачивши мене, цілого і неушкодженого, і понуро крокуючого за мною коменданта. Він поспішно зняв укумбійскій плащ - напевно, для того, щоб ми не наступили на його невидиму ногу.

- Ну що, тепер ми відвеземо його в Ехо? - Щасливим голосом запитав він. Я похитав головою, потім подумав: а чи не краще зробити так, як пропонує Нумміноріх? Відвезти цю наволоч, Андагуму, в Ехо, віддати хлопцям Багуди Малдахана, нехай замикають його в одній з комфортабельних камер Холом на пару століть, відповідно до гуманними законами Сполученого Королівства ... Так, так було б простіше, і потім, я б дорого дав, щоб прямо зараз відправитися додому. Але я абсолютно точно знав, що мене не влаштовує такий кінець цієї паршивої історії. Орден Довгого Шляху на чолі з самим Магістром нанка вже в безстрокової посиланням, назавжди зник з цього Світу - в цьому у мене не було сумнівів, що б там я не наговорив нанка на прощання! А адже в глибині душі я був абсолютно впевнений, що відповідальність за все, що сталося лежала аж ніяк не на них. Залишалося сподіватися, що їм доведеться до душі солодкий запах квітучих лип на східній околиці Берліна і пивний присмак крові їх нових сусідів заодно ... А для пана коменданта у мене вже був готовий зовсім інший сценарій. «За чужі життя можна заплатити тільки своїм власним», - вперто думав я. Не знаю вже, з чого мені спало на думку, що я і є той самий єдиний і неповторний хлопець, який уповноважений вирішувати питання такого роду ...

- Ми не повеземо його в Ехо, - сухо сказав я Нумміноріху. - Замість цього ми з сером Андагумой зробимо невелику заміську прогулянку. Він покаже мені околиці, ми будемо нюхати якісь орхідеї, лякати болотних птахів і все таке ... А ти забирай Друппі, сідай в амббілер і дуй звідси зі швидкістю вітру. Ми з сером Андагумой проводимо вас до воріт, щоб обійшлося без зайвих розпитувань. Жди меня в Авалаті - в тому самому трактірчіке на центральній вулиці, повз якого ми проїжджали. Думаю, я швидко вас наздожену.

- На чому це ти зібрався нас наздоганяти? - Похмуро запитав Нумміноріх.- Якщо я поїду на нашому амобілере ... Правда, у мене в жмені є ще один, але не думаю, що він зможе проїхати хоча б дюжину миль за цими грішним болотах.

- Так, проблема, - погодився я Але зараз ми з нею разберемся.- І повернувся до коменданта: - Скажіть мені, на чому ви їздите по околицях?

- Для таких поїздок у нас є амобілери зі спеціальними колесами, господар, - мляво відгукнувся він. - Вони цілком можуть проїхати по будь-якій дорозі, навіть в цей час року.

- Ну ось бачиш, - посміхнувся я Нумміноріху, - не тільки ми з тобою такі розумні!

- Макс, мені не подобається, що ти збираєшся десь блукати з цією людиною, - вперто сказав він. - Ти ж хочеш його вбити, так?

- Я не хочу, - м'яко поправив я.- Просто так треба.

- Тоді підемо разом. Мені буде спокійніше ... Мало що може трапитися!

- Може, - кивнув я.- Але поки воно буде думати, траплятися йому чи ні, ти будеш просто чекати мене в Авалаті, хлопець. І не потрібно витрачати час на дискусію, добре? Все одно я вже все вирішив.

- Добре, що не будемо втрачати час, - погодився Нумміноріх. - Просто скажи чому? Якщо вже я зміг пройти в інший Світ за твоїми слідами ... Чому мені не можна прогулятися з тобою по ГУГ-ландської болотах?

- Тому що я не хочу перекладати на тебе частина відповідальності за те, що збираюся зробити, - зітхнув я. - Я прийняв рішення, думаю, це не дуже гарне рішення, але я твердо має намір його виконати. І відповідальність за його наслідки повинна лежати тільки на мені. А якщо ти будеш присутнім, ти станеш співучасником. Тепер зрозуміло?

- Зрозуміло, - похмуро кивнув він, потім повернувся і вийшов в коридор. Ми мовчки дійшли до дверей, що вели в нашу кімнату. Нумміноріх зайшов туди і через кілька хвилин повернувся в супроводі зовсім щасливого Друппі з нашими дорожніми сумками напереваги - на щастя, ми так і не встигли їх розпакувати.

- Не ображайся на мене, добре? - Якомога м'якше сказав я. Нумміноріх здивовано похитав головою:

- Я і не думав ображатися. Макс. Просто сумно все це ... І потім, мені дуже не хочеться залишати тебе одного.

- Мені і самому не хочеться залишатися одному, - сумно посміхнувся я. - Але я вже залишився один, раз і назавжди.

- Що ти маєш на увазі? - Насупився він.

- Сам не знаю, - зітхнув я. - Не звертай уваги, добре? У мене був важкий день, і моя нещасна дах вже не просто з'їхала, а полетіла і зникла за горизонтом ... Тільки не питай мене, що за «дах» і куди вона «з'їхала», а то наша розмова затягнеться до Останнього Дня Року ... Краще просто їдь в Авалаті і дочекайся мене, добре? Сподіваюся, я повернуся і по дорозі додому ми зможемо обговорити всі ці милі лексичні непорозуміння ...

Потім я велів коменданту пояснити своїм підлеглим, що раптовий від'їзд Нуммінорі-ха - це абсолютно нормальне явище. Він, зрозуміло, виконав мій наказ, і через кілька хвилин наш амобілер виїхав за ворота. Друппі поривався вискочити з машини, щоб скласти мені компанію - напевно, він теж не хотів залишати мене одного, - але Нумміноріх щось йому шепнув, і пес спокійно ліг на задньому, сидіння. Коли вони виїхали, мн® стало так сумно, що я мало не завив, задерши голову до прозоро-білому ранковому небі. Ще трохи, і я б послав поклик Нумміноріху - мовляв, передумав, повертайся, забери мене звідси, і разом поїдемо додому ... Але виявилося, що парадом вже давно командую не я, а якийсь впертий незнайомець, раптово виявив в темній глибині мого єства. Він був тим, хто приймає рішення і діє не роздумуючи, а моєму доброму приятелеві Максу залишалося тільки мовчки чекати, коли йому дозволять повернутися - якщо ще дозволять! ..

Так що я, зрозуміло, не завив і не став кликати Нумміноріха. Замість цього я тихо прошепотів коменданту, що мені потрібен амобілер, придатний для поїздок по тутешніх місцях. Через кілька хвилин я отримав щасливу можливість оглянути товсті, масивні колеса наданого нам амобілера: вони здалися мені вдалим компромісом між нормальними колесами і божевільними танковими гусеницями, які я свого часу нахабно присобачили до власного транспортного засобу. Потім я сів за важелі, сер Андагума покірно влаштувався поруч, і ми виїхали за ворота.

- Тут поблизу є місце, де ви хотіли б ви померти? - Ввічливо запитав я свого бранця.

- Я ніде не хочу вмирати, господар, - флегматично зауважив він.

- Так, зрозуміло ... Дурне питання вийшов! - Невесело посміхнувся я. - Гаразд, тоді просто скажіть мені, яка з доріг веде до боліт?

- Тут всі дороги ведуть до боліт, господар. Крім того, по якій поїхав твій супутник, - це дорога в Авалаті, а там майже немає боліт.

- Гаразд, тоді їдемо на південь, - вирішив я. - Мені сподобався пейзаж за вікном кабінету Магістра нанка. Будемо сподіватися, що вся територія його колишніх володінь виглядає так само чарівно ... Вам подобаються ці місця, сер Андагума?

- Мені взагалі не подобається Гугланд, - мляво повідомив він.- Щоранку я дивився у вікно і розумів, що ненавиджу цю землю ... річ, - м'яко сказав я.

- Не можна ненавидіти землю, на якій живеш, - м'яко сказав я. - Мені б хотілося, щоб ви її полюбили - хоча б зараз. - Я хотів додати ще щось, потім подивився на байдуже обличчя своєї жертви і заткнув: які вже тут розмови!

- Тепер мені тут подобається, господар, - покірно сказав сер Андагума. Мені страшенно захотілося дати собі по морді, але це було так само марно, як і мої ідіотські спроби поговорити з ним по душам наостанок ...

Через кілька годин я зрозумів, що амобілер далі не проїде. Думаю, навіть справжній всюдихід тут був би марний: грунт стала такою топкою, що мої чоботи грузли в ній мало не по щиколотку. Все ж я досить довго брів світ за очі, плутаючись у високій білястої траві. Комендант покірливо ступав слідом за мною. Зрештою я зупинився і озирнувся. Нас обступають безмежне море трави такою ж світлою, як бляклої похмуре небо над нашими головами. Подекуди темніли плями води. Найменше це місце було схоже на знайомий мені Мир - здавалося, мене випадково занесло в абсолютно безлюдне простір, що існує лише в уяві якогось безнадійного божевільного. Я неуважно подумав, що саме так повинні виглядати пейзажі Дантова лімба, ось тільки тут не було навіть сумних привидів якихось місцевих Вергілія ... Йти далі мені не хотілося, повертатися до амобілеру - теж. Так що я просто зупинився і деякий час мовчки дивився в якусь неіснуючу точку. Сер Андагума байдуже сопел за моєю спиною. Я знизав плечима і повернувся до нього:

- Останній наказ, пан комендант. Зараз вам доведеться відправитися на прогулянку по цих місцях - без мене. Ви повинні знайти якусь хорошу трясовину. Нехай вона вас поглине. Після цього ви будете вільні від необхідності виконувати мій дурний накази ... і від необхідності жити далі заодно.

- Добре, господар. Я знайду трясовину і дам їй себе поглинути, - покірно сказав він і пішов кудись вперед. Я міг не сумніватися - цей бідолаха чесно виконає мій наказ: а що йому ще залишалося робити ?! Деякий час я тупо дивився, як миготить серед високої болотної трави його червоне лоохі, потім повернувся і пішов назад.

Через півгодини я зрозумів, що заблукав. Нашого амобілера ніде не було. Вірніше, він десь був, зрозуміло, але я ніяк не міг його виявити.

- І навіщо тобі взагалі потрібна була ця піша екскурсія, дорогенька? - Глузливо сказав я собі. - Ти цілком міг віддати йому той же самий наказ і залишитися в своєму амобілере ... І взагалі ти міг віддати йому цей грішний наказ прямо в його спальні і спокійно їхати додому ... Втім, у тебе завжди були проблеми з головкою!

Я ще не закінчив говорити, коли відчув, що моя права нога підозріло глибоко занурилася в топку грунт. Мене кинуло холодний піт. Я поспішно витягнув ногу і втупився

на чобіт. Я зрозумів, що загруз майже по коліно. Мене охопила справжнісінька паніка: до сих пір мені не приходило в голову, що я цілком можу розділити страшну долю своєї жертви. Я зовсім не знав цих місць, ніколи не бродив по таємним стежками між трясовини і взагалі ще. ніколи в житті не гуляв по болотах, у мене не було навіть який-небудь елементарної палиці, щоб намацувати шлях, так що у гугландскіх боліт були хороші шанси отримати моє тіло в вічне володіння.

Потім я повів себе так нерозумно, що самому не віриться: я дозволив собі рехнуться від страху і прожогом помчав кудись вперед, приминаючи тендітні стебла трави. Я побіг ще швидше, що майже не торкався ногами землі, - можливо, саме тому мені досить довго вдавалося не загрузнути. Здається, я щось кричав, по моїх щоках текли сльози, а моє тіло раз у раз зводила судома: воно вже передчувало, як буде корчитися в холодній глотці болота ... Раптово я спіткнувся, впав долілиць і відчув, як під моїм животом повільно відкривається голодний зів трясовини: мені здалося, що я стрімко занурююся в топке липке місиво бруду, а потім мені стало абсолютно все одно, тому що я нарешті знепритомнів, - все-таки іноді небеса бувають милосердні!

1 сторінка |  2 сторінка |  3 сторінка |  4 сторінка |  5 сторінка |  6 сторінка |  10 сторінка |  11 сторінка |  12 сторінка |  13 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати