На головну

6 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- А куди ми їдемо? - Нарешті запитав Нумміноріх.

- У колишню резиденцію Ордена Семілістніка. Милостивого і Єдиного, - зітхнув я. - Думаю, що в фіналі ми потрапимо в гості до сера нанка еку, Великому Магістрові Ордена Довгого Шляху, оскільки тепер в гугландской резиденції господарюють саме вони ...

- Як це - господарюють? - Здивувався Нумміноріх.- І взагалі, що це за Орден Довгого Шляху? Ніяких Орденів, крім Ордена Семілістніка, після Битви за Кодекс начебто не залишилося ...

- Ото ж бо й воно, що «начебто»! - Похмуро посміхнувся я. - Магістр нанка і його хлопці - найдавніші істоти в цьому світі. Кілька дюжин тисячоліть тому, мало не за часів Халл Волохатого, вони поховали себе заживо: зарилися в землю, щоб знайти безсмертя, блукаючи по стежці Мертвих, - май на увазі, я просто цитую туманні пояснення самого Магістра нанка, з яких я сам свого часу не зрозумів ні слова ... А пару років тому ці красені з'явилися на Зеленому Кладовище Петгі. Спочатку ми взяли їх за ожилих мерців і почали з ними боротися, у міру своїх скромних можливостей. А Джуффін і сер Шурф в цей час, як на зло, віддалилися від Миру, щоб втихомирити Дух Холом, який зібрався було потанцювати, і цьому лиходієві Джуффіну прийшло в голову, що мене цілком можна залишити за старшого, - можеш собі уявити ... Одним словом, навіть згадувати не хочеться!

- А ти мені ніколи не розповідав цю історію. - Нумміноріх скорчив скривджену пику.

- Тому й не розповідав, що не хочеться згадувати, - похмуро буркнув я. - Все було досить нудно: ми старанно вбивали цих самих мерців, а вони завзято оживали, знову і знову.

Зрештою мене занесло Магістри знають куди - в той час я був украй наївним хлопцем ... і дуже старанним. А тому чесно намагався знайти хороший засіб, щоб покінчити з ожившими мерцями раз і назавжди ... Як я ще примудрився повернутися додому - ось що мене досі вражає! А коли я все-таки згорнувся, з'ясувалося, що ніякі це були не мерці, а просто справжнісінькі стародавні чаклуни. Магістр Нуфлін вирішив, що з ними не слід сваритися, краще просто зробити їм хороший подарунок: розкішна резиденція і величезний шматок землі подалі від Ехо - саме те, що потрібно! Вони не заперечували, так що все начебто залишилися задоволені ... З тих пір я жодного разу не чув, щоб хто-небудь згадував про магістр нанка і його хлопців: все якось, не змовляючись, вирішили, що про них краще забути . І вони самі, напевно, подумали про те ж ... Так що, можна сказати, ми з Орденом Довгого Шляху зрозуміли один одного з півслова і чудово порозумілися!

- А що ці хлопці стільки часу робили під землею? - З цікавістю запитав Нумміноріх. - І чим вони займаються тепер?

- Під землею вони «поневірялися по стежці Мертвих» і шукали безсмертя, я ж уже сказав, - зітхнув я.- Тільки не питай, як вони це робили: мене з ними не було, можеш мені повірити. А чим вони займаються зараз ... Боюся, що саме це нам з тобою і належить з'ясувати, друже!

- У тебе такий похмурий вигляд ...- обережно почав Нумміноріх.

- Так? - Неуважно перепитав я. - Ну вибач, більше не буду. - Я зобразив наймерзотнішу зі свого багатого арсеналу фальшивих посмішок. - Так краще?

Нумміноріх тихенько хихикнув і кивнув, а я замовк, задумливо втупившись в білуватий сутінки тунелю за вікном. Мені слід було гарненько пригадати все, що я знав про це грішному магістра нанка і його легендарному Ордені Довгого Шляху ... Через кілька хвилин я був змушений зізнатися собі, що не знаю про них майже нічого: виключно ті загальновідомі факти, які я тільки що повідомив Нумміноріху. І ще я пам'ятав неправдоподібно юне обличчя сера нанка, його холодні сині, як у моїх кошенят, очі, нетривалу світську бесіду з ним в кабінеті Джуффіна і наше більш ніж офіційне прощання біля воріт Каггі Ламуха: Джуффін велів мені проконтролювати від'їзд цих незбагненних істот з Ехо . Мене вони, здається, боялися - Магістр нанка абсолютно щиро повідомив мені, що мої Смертні Кулі цілком могли покласти край їх майже нескінченного існування, - а я-то, дурень, за святою водою мотався! Так що з тих пір його люди вважали мене найнебезпечнішим істотою в Ехо. Цей неймовірний тип взагалі не скупився на сумнівні компліменти: на прощання він сказав, що наша веселенька організація набагато більше скидається на якийсь зловісний Орден давніх часів, ніж на поліцію, нехай навіть і «таємну», - здається, сер Джуффін Халлі був приємно площині настільки високою оцінкою нашої дивної діяльності! У фіналі бесіди сер нанка Ек запевнив нас з Джуффіном, що він і його люди не представляють ніякої небезпеки для Сполученого Королівства. «Невже ви думаєте, що можна повернутися з подорожі, подібного до нашого, і як і раніше цікавитися такою нісенітницею, як номінальна влада?» Я вирішив, що він говорив абсолютно щиро, та й шефу, судячи з усього, теж так здалося: по крайней міру, він досить байдуже розпитував мене про їх від'їзді і ні разу не згадувало існування Ордена Довгого Шляху - поки не з'ясувалося, що мені потрібно вирушати в Гугланд .... Від роздумів мене відірвав Нумміноріх.

- Макс, ми вже нікуди не їдемо, - нерішуче сказав він.,

- Так? Ну, якщо не їдемо, значить, вже приїхали, - неуважно сказав я. Потім озирнувся, встав і підійшов до дверей. Вона слухняно відчинилися. - Виходить, дійсно приїхали, - резюмував я.- Ну що, пішли подивимося, де ми опинилися. Тільки закутатися в наш укумбійскій плащ, добре?

- А ти? - Тут же запитав Нумміноріх.

- А я переб'юся, - посміхнувся я. - Знаєш, у мене немає причин ховатися - швидше вже голосно тупотіти ногами і стукати кулаком по столу, щоб підтримати свою грізну репутацію. Мене тут, здається, побоюються. Втім, з цими хлопцями важко щось сказати напевно ... У будь-якому випадку нехай думають, що я приїхав один. А ти просто ходи за мною, дивись, слухай ... І не втручайся, ладно? Тільки спостерігай.

- Як скажеш, - кивнув Нумміноріх.

- Так, і ось ще що. Ти зрозумів, як слід поводитися з цим транспортним засобом? - Запитав я, піднімаючись з місця.- Потрібно просто тупнути ногою і сказати: «Я чекаю».

- Так, я зрозумів, - кивнув Нумміноріх. - А чому? .. - Він зам'явся, намагаючись покорректнее сформулювати цілком закономірне питання.

- Чому я тобі це пояснюю? А тому ... У мене немає довідки з дюжиною печаток, що зі мною неодмінно все буде в порядку. - Я відповів йому підходящої цитатою з усної творчості сера Джуффіна Халлі. Зовсім недавно висловлювання мого шефа на цю тему змушували мене холодеть від жаху, а тепер я повторив його моторошнувату сентенцію з байдужою усмішкою - не знаю вже, з чого це я став таким «великим героєм»! - Якщо зі мною трапиться якась фатальна гидоту, це зовсім не означає, що ти повинен лягти на землю і померти від відчаю, - м'яко додав я.- Цілком може статися, що тобі доведеться їхати звідси самому. Сподіваюся, ця підземна дорога без проблем відвезе тебе в Нундах, а звідти ти вже якось виберешся, я не сумніваюся!

- Виберуся, - зітхнув Нумміноріх. Думаю, йому не дуже-то сподобався коротко змальований мною сюжет, але, на превеликий задоволення, хлопець утримався від яких би то не було коментарів.

Ми нарешті вийшли з вагончика і озирнулися. Тьмяне помаранчеве сяйво в глибині підземного коридору наводило на думку, що населені місця знаходяться десь в тій стороні, і ми просто пішли на світло, як два величезних, але не дуже кмітливих нічних метелика. Втім, про присутність Нумміноріха я знав тільки теоретично: Кофін плащ уже зробив свою справу - хлопець став невидимкою. Залишалося сподіватися, що у хлопців з Ордена Довгого Шляху немає якихось спеціальних домашніх рецептів від цього простенького мани ...

- Ну зрозуміло, сер Макс не міг просто взяти і відправитися спати в таку-то ніч! До речі, сьогодні молодик, ти знав про це? - Весело запитав хтось, виступаючи з помаранчевої імли у мене за спиною. Я здригнувся, пальці моєї смертоносної руки самі склалися для клацання, але я не дав волю дрімучому інстинкту самозбереження, а просто обернувся. Ну да, а чого я ще очікував: ззаду виявився сер нанка Ек власною персоною.

Може бути, пан комендант повірив нашій удаваною позіхання і моїм спробам наочно продемонструвати свій ідіотизм, а може бути, не так він був простий, цей вельможний пан Капука Андагума, не знаю ... Як би там не було, а Великому Магістрові Ордена Довгого Шляху не склало особливих труднощів передбачити мої нехитрі дії і вийти мені назустріч. Я хотів було пріщелкнуть пальцями, щоб все-таки спустити на нього свій Смертний Куля - а вже потім розбиратися, що до чого! - Але рука навідріз відмовилася коритися моїм наказам, я не міг навіть поворухнути пальцями. Замість того щоб злякатися, я мало не загарчав від злості: що мене по-справжньому дратує, так це власна безпорадність!

- Не треба так сердитися. Кожен захищає своє життя як може, правда? Не потрібно зі мною битися, сер Макс. Я тобі не ворог - по крайней мере, сподіваюся на це. - Пане професоре нанка підійшов зовсім близько, його сині очі на мить зустрілися з моїми, потім він відвернувся. Великий Магістр Ордена Довгого Шляху і раніше здавався зовсім юним, але погляд його був мертвим, як у старій черепахи, на спині якої притулилися слони, які підтримують земну твердь.

- Що ж стосується твого візиту ... Я не вгадав, а просто знав, що ти сьогодні прийдеш, - додав він. - Я багато чого знаю заздалегідь, а ось вгадувати не вмію зовсім. Це різні речі.

- А сер комендант все-таки рвонув до вас за підмогою, так? - Обережно запитав я.

- Не зовсім так, - знизав плечима Нанка.- Він прийшов сюди не за підмогою, а тому, що я йому велів. Андагума не був упевнений, що йому дійсно так вже потрібна наша допомога, він багато розмірковував після зустрічі з тобою і твоїм супутником і нарешті вирішив, що ви не є небезпечними. Можливо, на його місці я б теж так подумав, не знаю ... Ти справді не здаєшся небезпечним при першому знайомстві, сер Макс. Ти дуже хитрий.

- Та вже, знайшли самого великого хитруна всіх часів! Коли я вчився в школі, у нас було таке чудове вираз: «Сказав - як в калюжу пернул». Вибачте, сер нанка, але саме це ви і зробили, - гірко посміхнувся я. - Гаразд, Магістри з ними, з моїми розумовими здібностями, ви краще скажіть, що за справи у вас з паном комендантом?

- Тобі цікаво? - Байдуже спитав він. - Гаразд, розповім. Думаю, ти будеш незадоволений, але тут вже нічого не зміниш ... Може бути, ти погодишся піднятися наверх? Там зручніше розмовляти. Мені було б приємно вважати тебе своїм гостем. І потім, з тих пір як мені і моїм хлопцям вдалося вибратися з могил, я недолюблюю підземелля. Вони мають наді мною дивну владу, і мені доводиться робити над собою зусилля, щоб знову не поїхати в нескінченну подорож по Тропе Мерців.

- Чи можемо піднятися, чому б і ні! - Кивнув я. - Тільки ... Якщо ви дійсно хочете вважати мене своїм гостем, сер нанка ... Знаєте, поки я не можу поворушити пальцями, я відчуваю себе не гостем, а полоненим. Може бути, ви залишите в спокої мою кінцівку? Я можу дати вам чесне слово, що не буду нападати першим.

- Ну, якщо це так важливо ...- з сумнівом поволі нанка. Він говорив таким тоном, немов нам було років по десять і я хотів покататися на його велосипеді: з одного боку, він розумів, що хорошій людині гріх відмовляти, а з іншого - страшенно не хотів виконувати моє прохання.

- Важливо, - твердо сказав я.

- А твоєму слову можна вірити? - Обережно уточнив він. - Знаєш, сер Макс, найбільшим сюрпризом для мене і моїх хлопців став той факт, що тепер все люди досить часто говорять неправду. У наш час це було неможливо: слова мали нищівною силою. Сказана вголос брехня тут же намагалася обернутися правдою. Іноді це виходило, і така подія вважалося дивом. Але частіше збрехав просто помирав на місці, оскільки його сили не вистачало на те, щоб перетворити брехливе твердження в справжнє ...

- Та вже, хлопцям з багатою уявою напевно доводилося нелегко в ті часи! - Криво посміхнувся я.- Чи знаєте, сер нанка, я, звичайно, не помру, якщо збрешу вам сім мішків гречаної вовни ... Проте моєму слову цілком можна вірити. Просто дайте мені можливість самостійно розпоряджатися власною рукою, так буде краще для всіх.

- Чому? - Насторожено запитав він.

- На це є кілька причин. По-перше, я дійсно не збираюся бешкетувати ... по крайней мере, поки у всім не розберуся, а розбираюся я, як правило, довго. По-друге, я зазвичай намагаюся виконувати свої обіцянки - просто тому, що це допомагає від нежиті. А по-третє ... - Я посміхнувся і відчинив свою плащ Смерті. Тупий біль в грудях ось уже кілька хвилин сповіщала мене про те, що меч Короля Мёніна, зазвичай невидимий і невідчутний, уважно прислухається до нашої розмови. Я опустив очі і переконався, що відчуття мене не обдурили: меч знову став видимим, його різьблені рукоять нахабно стирчала з моїх грудей, надаючи мені безглуздий вигляд незрозуміло навіщо ожилого небіжчика. - Ось він, мій головний аргумент, - весело сказав я. - Це дивне зброю намагається в міру своїх сил піклуватися про мою безпеку, коли я сам не можу про неї подбати. Мені ще можна довіряти - сяк-так! - А ось йому - ні. Я сам ніколи не знаю, що він може утнути. Одного разу ця божевільна залізяка в один присід винищила всіх ельфів Шімуредского лісу, проти яких я взагалі нічого не мав ... Якщо ми владнаємо проблему з моєю рукою і я отримаю можливість діяти відповідно до обставин, меч, швидше за все, заспокоїться і повернеться на місце .. . Сподіваюся, що так він і зробить, тому що мені, знаєте, боляче!

- Дивний спосіб зберігання особистої зброї. Ніколи такого не бачив! - Шанобливо відгукнувся Магістр нанка. - Добре, я звільню твою руку. Але постарайся не пускати її в справу, добре? Ми - не вороги, швидше вже - союзники, можеш мені повірити.

- Уже вірю, - посміхнувся я, із задоволенням поворухнувши пальцями своєї лівої руки - нарешті вона була в моєму розпорядженні! - Бачите, сер нанка, - ніяких Смертних Шаров та інших ввічливих жестів! Так що можете повторити своє запрошення, я з задоволенням його прийму.

- Ласкаво просимо на мою територію. Вершитель, - церемонно вклонився він.

На мій превеликий подив, нам не довелося дертися по сходах. Мало того, що мені тільки що довелося покататися на мініатюрної версії метро, ??тут ще й ліфт був.

- Це ваш винахід або залишилося від колишніх власників? - Поцікавився я.

- Від них. Але нам довелося поламати голову, а потім добре потрудитися, щоб змусити цю річ працювати, - відповів нанка Ек. Він приклав долоню до низького стелі кабіни, і вона слухняно поплила нагору. У цьому тісному темному спорудженні я відчув себе по-справжньому незатишно, але тут в мій лікоть вчепилася невидима лапа переляканого Нумміноріха - а я-то зовсім про нього забув! - Напевно, хлопець зовсім втратив голову: на відміну від мене, він ще ніколи в житті не мав справи з ліфтами. Його перелякане дотик подіяло на мене самим позитивним чином: я відчув себе старим, мудрим, досвідченим і відповідальним за все, що відбувається - одним словом, заспокоївся. Ліфт тим часом доставив нас наверх.

Ми вийшли з кабіни, і я здивовано озирнувся по сторонах. Зрозуміло, я очікував, що цей грішний ліфт привезе нас в яке-небудь приміщення - просто тому, що ліфтів властиво перевозити людей з одного приміщення в інше. Зовсім ні: ми стояли в чудовому саду, мало не по коліно в соковитою, сирої, червонуватою траві. На віддалі біліли тонкі стовбури якихось незнайомих дерев. Чомусь було світло, хоча, за моїми розрахунками, до ранку залишалося ще кілька годин.

- Ми не на вулиці, а в холі другого поверху, - розуміюче посміхнувся сер нанка. - Зараз прийнято відгороджуватися від рослин кам'яними стінами - так, немов, у вас немає з ними нічого спільного. У наш час люди були розумнішими: вони пропонували деяким рослинам оселитися разом з ними. Недостатньо просто посадити кущ в своєму будинку - в цьому випадку він буде відчувати себе бранцем. Його потрібно саме запросити.

- І рослини приймають запрошення? - З розуміючою усмішкою запитав я.

- Іноді. Дивлячись хто попросить, - цілком серйозно відповів він. - Май на увазі, сер Макс: цей сад - наше головне алібі.

- Чому саме алібі?

- Тому що ... Якщо в ході нашої бесіди ти раптом вирішиш, що я і мої люди - закінчені лиходії і нам немає місця під твоїм прекрасним небом, повернися сюди і ще трохи подумай. Не так уже й ми жахливі, якщо ці прекрасні нерухомі істоти з радістю погодилися жити поруч з нами.

- Саме з радістю? - Єхидно уточнив я.

- Запитай у них, - незворушно знизав плечима сер нанка. - Думаю, ти зможеш поговорити з деревами, якщо дуже захочеш. Може бути, навіть з травою, не знаю ...

Я недовірливо похитав головою, але вирішив утриматися від коментарів.

- Якщо ти не проти, я хотів би показати тобі, як ми живемо, а вже потім давати пояснення, - ввічливо сказав Великий Магістр. - Ти не відмовишся від невеликої прогулянки?

- Чи не відмовлюся, - посміхнувся я.- Тут так добре, що я б погодився і на велику прогулянку.

- Наші володіння не так вже й великі, - зітхнув сер Нанка.- Вірніше, вони дуже великі, але нам вдалося переробити на свій смак лише частина цієї величезної резиденції. Решта приміщень ми просто замкнули до тих часів, коли нашої сили вистачить на те, щоб обжити і їх, так що там немає нічого ... і нікого - крім летючих мишей і жаб, я вважаю.

- Жаб і кажанів? - Машинально перепитав я. - Що ж, їм теж треба десь жити ...

- Всім треба десь жити, - авторитетно підтвердив Магістр нанка. Потім він знову рушив у глибину саду, а я відправився слідом. Нумміноріх тримався поруч - тепер я весь час відчував його присутність, моє чуйне друге серце то здригалося від його тривоги, то солодко завмирало від його веселого цікавості. Ніяких власних емоцій у мене поки чомусь не виявлялося. Тонка гілка невідомого дерева м'яко полоскотав мій потилицю, коли я проходив повз, з трави вилетіла велика червонокрилий бабка - все це здавалося чудовим сном, який і снився-то не мені, а моєму супутнику, а я був просто одним з персонажів цього чарівного бачення.

Нарешті трава під моїми ногами непомітно перетворилася на такий же червонуватий ворс килима. Тепер ми йшли по широкому коридору.

- Якщо ти не заперечуєш, давай зайдемо в Велику Вітальню, - кілька нерішуче сказав нанка. - Моїм хлопцям буде приємно з тобою привітатися. Вони трохи хвилювалися з приводу твого візиту, і якщо ти погодишся випити кухоль Камрі в нашому суспільстві, це всіх заспокоїть: в наш час вороги ніколи не збиралися разом за кухлем Камрі. Думаю, зараз у Великій Вітальні сидять всі наші. Або майже все ...

- Так? Але ж зараз ніч, - з сумнівом зауважив я.

- А ми, знаєш, нічні птахи, як і ти сам.

- Був, -посміхнувся я.

- Чому був? - Насупився він.

- Колись я був нічним птахом, а тепер мені все одно, коли не спати. Вночі або днем ??- як вийде!

Магістр нанка розуміюче кивнув і з силою вдарив долонею по стіні. Частина стіни тут же зникла - від'їхав кудись в сторону, а саме зникла, - і ми зробили крок в гущу абсолютної темряви, яка відкрилася в отворі. Втім, виявилося, що тонкий шар темряви був чимось на зразок фіранки: через мить я вже мружився від м'якого янтар-но-жовтого світла, заливають величезну кімнату.

- Це сер Макс, думаю, ви його добре пам'ятаєте, - лаконічно оголосив нанка. Потім він повернувся до мене і просто сказав: - А це ми, Вершитель.

- Бачу, - кивнув я, мимоволі зіщулився під нерухомим поглядом кількох дюжин пар очей, таких же непроникно байдужих, як очі самого нанка. Чуйне серце, колись безцеремонно вилучене Джуффіном у моїй загадкової Тіні, стислося від захоплення, неабияк приправленого невимовним жахом. В той нескінченно довгий мить я нарешті зрозумів, що ці хлопці - не люди. Вони могли бути ким завгодно, тільки не людськими істотами, - хіба мало як вони виглядали! Їх крижані очі були мертвими, як мені здавалося раніше, - просто з них на мене дивилася невідомість ... Найдивовижніше, що мені дуже сподобалися ці дивні чужинці. Більш того, я відчував себе цілком своїм в їх не дуже затишній компанії.

- Ти справді все розумієш, - схвально зауважив Магістр нанка. - Ми не схожі на людей, серед яких протікає твоя нинішня життя. І тим більше - на тих, серед кого ти народився і виріс ... Але ми трохи схожі на тебе самого. Іноді ти злякано відсахується від дзеркала, тому що з його глибини на тебе дивиться незнайомець, яким ти все ще боїшся бути, - хіба не так?

- Можливо. Я не знаю, - зізнався я.- Гаразд, Магістри з нею, з моєї «нелюдською суттю»! А ось що ви там говорили щодо спільного розпивання Камрі, сер? Я б не відмовився, чесне слово!

- Зрозуміло, - посміхнувся нанка. Він підняв руки до стелі і щось пробурмотів. Кімната на мить наповнилася пронизливим холодом, немов хтось відкрив кватирку назустріч крижаному зимового вітрі. Величезний чорний силует безшумно вислизнув звідкись із-за спин присутніх. Щось, що заміняє йому руки, опустило на підлогу величезну тацю, заставлений глечиками і гуртками. Потім таємнича тінь зникла, а піднос залишився.

- Хто це був? - Здивовано запитав я.

- Один з наших дивних приятелів, - байдуже посміхнувся нанка. - Кілька таких тіней увязались за нами, коли ми покидали Стежку Мерців, - ми й самі не знаємо, що вони таке ... Ясно одне: вони чомусь не можуть повернутися туди, звідки пішли. Істоти дуже прив'язані до нас - вірніше буде сказати, що вони харчуються теплом наших тіл і без нас їм не вижити. Нас це цілком влаштовує. Вони хороші слуги - могутні, невимогливі і покірні.

- А це нічого, що тіні забирають «тепло ваших тіл», - ви ж так висловилися? - Обережно уточнив я.

- Нічого страшного, не так вже й багато їм треба, - знизав плечима нанка.

- У всякому разі, у вас дивно смачна Камрі, - посміхнувся я, дістаючи з кишені сігарету.- Якщо її готують ці примарні типи ... Знаєте, я б не відмовився завести парочку таких корисних хлопців у себе вдома!

- Я із задоволенням подарував би тобі одну таку тінь, але боюся, що ніхто з них дійсно не зможе з нами розлучитися, - з сумнівом протягнув сер нанка.

- Це не прохання, - розсміявся я, - просто комплімент вашому частування, сер!

- Все одно нам було б приємно зробити тобі корисний подарунок, - ввічливо заперечив він.

Решта присутніх теж потягнулися за кружками. Вони як і раніше мовчали і вивчаюче свердлили мене своїми дивними нерухомими очима. Забавно: мене абсолютно не бентежили їх пильні погляди - напевно, соромитися можна тільки людей, а людей тут не було ...

- Так хто ви, сер нанка? - Нарешті спитав я Ким ви стали? Взагалі-то ви цілком можете сказати, що це не моя справа, і матимете рацію, але ... З іншого боку, не я починав розмову на цю тему! А тепер мені стало цікаво.

- А чого ти, власне кажучи, хочеш? - Посміхнувся Магістр Нанка.- Щоб ми сказали тобі, як ми називаємося? Можу тебе засмутити: ми ніяк не називаємося. Ніякого терміну не існує і не передбачається, оскільки у нас немає бажання придумувати собі назву. Хіба що ти сам даси нам яке-небудь ім'я ...

- До чого тут назва! - Відмахнувся я. А потім безпорадно подивився на свого співрозмовника: - Я просто хочу зрозуміти, що з вами сталося. Ви ж самі сказали, що ми схожі! Та й говорити було не обов'язково: я сам це відчув ...

- Хочеш, щоб ми поставили тобі діагноз? - Розуміюче розсміявся Магістр нанка. - Нічого не вийде, хлопець! Ми з тобою дійсно схожі, але тільки в одному: ми перестали бути людьми, оскільки з'ясували, що, вмираючи, людина зовсім не зобов'язаний залишатися тим же самим істотою, яким одного разу народився. А що стосується тебе ... ти, власне кажучи, ніколи і не був справжньою людиною.

- Як це? - Ошелешено спитав я.

- А так, - байдуже знизав плечима Нанка.- Знаєш, сер Макс, розголошувати чужі таємниці - не моє хобі. Та й ні до чого тобі ці таємниці. Коли-небудь ти все дізнаєшся про себе без будь-якої сторонньої допомоги - і це дивовижне відкриття залишить тебе абсолютно байдужим, повір мені на слово!

- Гаразд, - зітхнув я. - Вільно вам, панове, інтригувати ні в чому не винних людей!

- Людей ?! Ну вже немає! Хіба що ні в чому не винних вершителів ... - єхидно посміхнувся Магістр нанка. - Гаразд, не вішай носа, сер Макс. Вважай, що тобі пощастило. Я - старий чоловік і прожив довге життя ...- На цьому місці він відверто захихикав: мабуть, згадав, яким юним здається його обличчя.- І знаєш, що я тобі скажу? Чим довше живеш серед людей і чим краще їх пізнаєш, тим більше хочеться перетворитися на що-небудь інше ... Нам це врешті-решт вдалося, а тобі навіть намагатися не треба, так що всі переваги на твоєму боці!

- Вважайте, що ви мене переконали, - покірно погодився я. Чесно кажучи, мені не дуже подобалося, що Нумміноріх отримав щасливу можливість бути присутнім при нашому маревному діалозі: хотілося б і далі вважати його своїм добрим приятелем, але я не був упевнений, що у хлопця вистачить великодушності змиритися з робочою гіпотезою про мою «нелюдську природу» : все-таки ксенофобія - могутня штука ... І взагалі я здорово за нього турбувався. Хоча б тому, що у мене не було ніяких гарантій, що стародавня магія Укумбійскіх островів дійсно здатна відвести очі цим дивним хлопцям. Може бути, вони давно знають про присутність Нум-міноріха - знають, але мовчать до пори до часу ...

- Тебе щось турбує? - Розуміюче запитав Магістр нанка.

- Ага, - невесело посміхнувся я, повертаючи на піднос порожню кружку. - Можна сказати, мене все турбує. Все потрошку. Зокрема, ці ваші загадкові натяки. Коли я чогось не розумію, то починаю нервувати, а в даному випадку я не розумію взагалі нічого ... Гаразд, людина я там чи ні, але я прийшов до вас не просто так, а у справі. Так що давайте краще поговоримо про загадкові втечі ув'язнених з Нундах. Це ж ваші фокуси, я все правильно зрозумів?

- Це не фокуси, - м'яко сказав Магістр нанка. - Це необхідність. Мені не дуже хочеться так швидко приступати до ділової частини нашої розмови: взагалі-то я збирався спочатку показати тобі наші володіння. Але якщо ти наполягаєш ...

- Ми цілком можемо поєднати приємне з полезним.- Я рішуче піднявся з м'якого килима. - Давайте прогуляємося і побалакаємо заодно.

- Як скажеш, - кивнув він. Стало зрозуміло, акуратно поправив складки темного лоохі і подивився на своїх людей. Вони відповіли йому такими ж уважними поглядами. Я зрозумів, що вони прощаються. Це не було схоже на Безмовну мова і взагалі не було схоже ні на що - просто я смутно відчув: між ними щось відбувається ... А потім легка прохолодна хвиля незнайомих відчуттів накрила мене з головою, і на якусь мить я остаточно перестав бути сером Максом з Ехо. Здається, я дійсно став одним з цих істот - легкої порошиною, стрімко несеться кудись по волі вітру в компанії інших таких же пилинок ...

Я прийшов в себе вже в коридорі, абсолютно не розуміючи, коли і як я встиг вийти з кімнати. Магістр нанка Ек стояв поруч і з цікавістю мене розглядав.

- Що це було? - Тихо запитав я.

- Нічого особливого, - флегматично відповів він. - Просто ти якось примудрився втрутитися в нашу бесіду. І тобі це майже вдалося, як не дивно.

- Так це була бесіда? - Отруйно уточнив я.

- З усіх слів, які мені відомі, слово «бесіда» більше, ніж будь-яка інша, підходить для позначення того, що відбувалося, - сухо сказав він.- Зрозуміло, це не схоже ні на звичайну розмову, ні на Безмовну мова. Ми можемо ставати одним істотою - в тих випадках, коли потрібно багато сказати один одному, а обставини не сприяють довгої бесіді. Тоді нам вистачає кількох секунд, щоб кожен дізнався, що думають і відчувають все решта ... Дивно, що тобі вдалося втрутитися в наш діалог! Ти що-небудь запам'ятав?

- Нічого, - похмуро зізнався я. - Тільки вітер ...

- Який вітер? - Здивовано запитав нанка.

- Не знаю, - зітхнув я. - Просто вітер. Ми були порошинами, і він нас кудись ніс ...

- Так, ти дуже забавно все сприймаєш! - Несподівано розсміявся він, гостинно відкриваючи переді мною маленьку різьблену дверцу.- Подивися на всі боки, сер Макс. Цей коридор - одне з кращих місць в нашій резиденції. Я сам доклав руку до його обробці.

Я слухняно озирнувся. Хвалений коридор виявився довгою широкою стежкою між густими заростями якихось пахучих вічнозелених кущів, зимно Кута в тонкі клапті туману. За кущами туман густішав, так що стін не було видно - можна було подумати, ніби їх немає зовсім.

Я підняв очі до стелі і посміхнувся від несподіванки: над нашими головами переливалася справжнісінька веселка. Повітря тут був холодний і ароматний - такий дивовижний коктейль, змішаний з запахів свіжої трави, вогкості, диких квітів і вмираючих листя можна вдихати хіба що в лісі раннім осіннім ранком!

- Тобі нравітся.- Магістр нанка не питав, а задоволено констатував факт, тому я вирішив, що можу не відповідати, - думаю, здивований захват був більш ніж розбірливо написаний на моєму обличчі.

- А тут мій кабінет.- Він спритно пірнув в саму гущу заростей, я розгублено пішов за ним.

1 сторінка |  2 сторінка |  3 сторінка |  4 сторінка |  8 сторінка |  9 сторінка |  10 сторінка |  11 сторінка |  12 сторінка |  13 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати