На головну

5 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Обидва рази в лікарні чергував мій колега Гленкоє Муана, - з готовністю повідомив КИРОЛ.

- Але ти повинен знати хоч щось з його слів! - Наполегливо сказав я.

- Я не хотів нічого знати, - флегматично повідомив знахар. - Мені з самого початку здалося, що так буде краще ...

- Чому? - Насторожено запитав я. - Розкажи детальніше.

- Тому що ... Я не знаю, як пояснити, господар. Два роки тому, якраз на наступний день після першого втечі з лікарні, я вирішив обговорити цю подію з Гленкоє: спочатку воно здалося мені досить кумедним - немов списаним з якихось старовинних поліцейських хронік. Але Гленкоє не захотів говорити на цю тему. Він тільки подивився на мене так, ніби у нього в родині хтось помер, а я дозволив собі пожартувати з цього приводу ... І він ще довго не відводив від мене погляд, а потім відвернувся. Важко пояснити чому, але мені стало по-справжньому страшно, навіть якийсь неприємний холодок пройшов по спині, а потім я встав і вийшов з його кімнати. До сих пір я вважав Гленкоє своїм добрим приятелем - в моєму випадку це дуже багато, оскільки друзів у мене немає зовсім. Але з тих пір ми більше ніколи не розмовляли вечорами за кухлем гугландского пива, тільки говорили про роботу - і це була не моя ініціатива, а його ... Гленкоє дуже змінився за останні два роки.

- Як саме він змінився? - Поцікавився я.

- Мені важко пояснити, господар, - винувато сказав КИРОЛ. - Гленкоє ненабагато молодший за мене, а виглядав зовсім як хлопчисько ... Можна було подумати, що з нас двох він старше, хоча у нього не з'явилося ні зморшок, ні сивого волосся. І потім, мені стало важко довго перебувати з ним в одному приміщенні ...

- Ти кому-небудь говорив про свої спостереження? - Нетерпляче запитав я.

- Ні. Я боявся, - просто відповів він Останнім часом я живу в постійному страху і навіть почав до нього звикати ... Таке іноді відбувається з людьми, що опинилися далеко від дому ... але я все-таки знахар і можу розпізнати наближення божевілля . Тому не думаю, що у мене просто здали нерви ...

- Добре, будемо вважати, що з твоїми нервами все гаразд, - неуважно кивнув я. І задумався. По крайней мере, тепер мені було абсолютно ясно, що розмова на цікаву для мене тему слід продовжити з цим самим загадковим сером Гленкоє. Здається, він цілком міг. виявитися щасливим володарем якийсь абсолютно ексклюзивною інформацією. - Гаразд, - нарешті вирішив я. - Тепер скажи мені: твій колега чергує в лікарні один або поруч з ним крутиться багато народу?

- Коли як, - знизав плечима КИРОЛ. - Звичайно, у нас там завжди знаходяться два чергових молодших знахаря, кілька помічників з числа ув'язнених і ще кілька стражників, щоб доглядати за ними і за нашими пацієнтами заодно. Але у нас з Гленкоє є свій кабінет, туди зазвичай ніхто не заходить без попиту ...

- Дуже добре. Тоді зробимо так: зараз ти відведеш мене в лікарню, потім проводиш в цей самий кабінет, а якщо твого колеги там немає, знайдеш його і скажеш, що тобі потрібно поговорити з ним наодинці, - одним словом, придумаєш що-небудь. І не потрібно його боятися: вважається, що я можу впоратися з чим завгодно!

- Добре, господар, я не буду боятися, - покірно кивнув КИРОЛ Тахх. Потім він вийшов в коридор, а я щільніше загорнувся в свій плащ-невидимку і пішов за ним. Сутула спина бідолахи здавалася мені дуже безрадісним видовищем, але я нагадав собі, що приїхав в Нундах працювати, а не насолоджуватися життям ...

Цього разу ми досить довго кружляли по коридорах, в кінці кінців спустилися вниз і знову почали кружляти. Я з жахом зрозумів, що, якщо залишуся без провідника, мені загрожує реальна небезпека кілька днів поневірятися по цим безликим переходах, дико озираючись на всі боки, поки я не вирішу плюнути на конспірацію, зняти свій укумбійскій плащ і не своїм голосом закричати: «Рятуйте! »Нарешті ми зупинилися перед маленькою загратованій дверима.

- Ці двері ведуть в приймальню, а звідти можна потрапити в наш кабінет, - мляво пояснив КИРОЛ.

- Ти не пояснюй, а давай заходь, - втомлено зітхнув я.

- Добре, господар. - Він кивнув, заклопотано порився в кишенях, пролунав мелодійний дзвін численних ключів, нарешті знайшовся потрібний. Ще кілька секунд КИРОЛ Тахх витратив на квапливі спроби потрапити ключем у замкову щілину. У фіналі неслухняна двері все-таки відкрилася, і ми увійшли в невелику напівтемну кімнату. У дальньому кутку слабо мерехтів крихітний скляну кульку, наповнену світиться газом. Мій тимчасовий «вірний раб» квапливо перетнув приймальню і відчинив переді мною важку, оббиту якимось темним металом двері. Тут було набагато світліше, ніж в приймальні, так що я мимоволі примружився, намагаючись розгледіти обличчя людини »сидить за громіздким письмовим столом, - здається, ця обшарпана меблі могла вважатися новою хіба що в веселу епоху правління Короля Мёніна, та й то з натяжкою!

- Це наш кабінет, - повідомив мій провідник.

- З ким це ти розмовляєш, Кир? Щось трапилося? - Мляво поцікавився високий ламкий голос. Я вирішив, що вислуховувати їх діалог мені абсолютно ні до чого, і квапливо клацнув пальцями лівої руки. Черговий Смертний Куля слухняно зірвався з кінчиків пальців і швидко кинувся до мого нового знайомого. Через мить маленька пронизливо-зелена кульова блискавка з неприємним чавкающім звуком вп'ялася в лоб Гленкоє Муани. Він глухо зойкнув, схопившись руками за голову, і підвівся зі стільця. Слідом за цим почалися справжні сюрпризи.

Кисть його правої руки миттєво опухла: пальці стали товстими, як сардельки, а через кілька миттєвостей це вже було схоже на все що завгодно, тільки не на верхню кінцівку істоти, що належить до роду людського. Потім жахлива рука з тріском лопнула. Бідолаха КИРОЛ зойкнув і відступив за мою спину - я б і сам із задоволенням за кого-небудь сховався, якщо чесно! - А його колега, скромний тюремний знахар сер Гленкоє Муана, хрипко розсміявся і погрозив мені пальцем лівої руки, з якої поки нічого надприродного не відбувалося.

- Чи не буде тобі сьогодні ніяких таємниць. Вершитель! - Життєрадісно повідомив він. Після цього задушевного обіцянки його голова теж почала збільшуватися в розмірах. Я відразу зрозумів, чим це закінчиться, і встиг зачинити двері. Майже в той же момент з кабінету пролунав гучний хлопок, а я здригнувся від огиди, оскільки іноді моє грішне уяву відрізняється зайвою жвавістю ...

- Ти ж знахар, сер КИРОЛ, - винувато сказав я через кілька секунд. - Ось ти і зайди туди: подивися, що сталося ... хоча я і так здогадуюся, звичайно *

- Добре, господар, - флегматично відгукнувся той і відкрив двері.

Я покосився на забруднений кров'ю підлогу і поспішно відвернувся: надто вже неапетитно!

- У Гленкоє чомусь лопнула голова, - дисципліновано доповів КИРОЛ.

- Бачу, - зітхнув я. - Гаразд, пішли звідси ... Проведи мене в мою кімнату - ти ж знаєш, де знаходяться покої для приїжджих?

- Так, я знаю, - погодився КИРОЛ. Ми знову вирушили в мандрівку по пустельних коридорах і сходах, але так нікого і не зустріли - Нундах починала здаватися мені майже незаселеним місцем! Через кілька хвилин я з полегшенням виявив себе перед знайомою дверима.

- Тепер слухай мене уважно, сер КИРОЛ, - сказав я, беручись за ручку. - Зараз ти підеш до себе в кімнату, ляжеш у ліжко і спатимеш, поки тебе не розбудять. А коли ти прокинешся, то забудеш про мене і заодно про все, що трапилося за моєї участі ... І ось ще:

в момент пробудження ти звільнишся від моєї влади, ясно?

- Ясно, господар, - байдуже кивнув бородань. Він розвернувся і повільно пішов по коридору. Я подивився йому вслід, потім суворо сказав собі, що з хлопцем все буде в порядку, а у мене немає часу на порожні роздуми про те. що відбудеться завтра, і штовхнув свою двері.

Опинившись у вітальні, я першим ділом поліз в свою дорожню сумку за пляшкою з бальзамом Кахарі: всі ці неземні переживання подіяли на мене самим нехитрим чином - смертельно захотілося спати. Але після невеликого ковтка цього безвідмовного зілля я відчув себе заново народився. Насамперед я послав поклик Джуффіну: мої новини були немов спеціально створені для його вух. Шеф слухав мене не перебиваючи і не перепитуючи, здається, він навіть затамував подих - подія абсолютно небувале!

«Я починаю шкодувати, що сам не поїхав в Нун-ду, - нарешті зізнався він. - Чи не тому, що ти не впораєшся, хоча всяке могло бути, звичайно ... Просто мені все це вже так цікаво - далі нікуди! »

«А мені не дуже! - Невдоволено сказав я. - Ще ніколи не траплялося, щоб мій Смертний Куля перетворював живої людини в таку капость! Цей хлопець лопнув, немов складався з одних мильних бульбашок: спочатку рука, потім голова ... Згадати страшно! »

"Не перебільшуй. Макс, - сухо відгукнувся Джуффін. - Ну лопнула у нього голова - теж мені трагедія всіх часів і народів ... Але твій Смертний Куля тут ні при чому - вірніше, майже ні при чому. Просто на цього бідолаху хтось наклав дуже гарне закляття: думаю, хлопець дійсно дещо знав про останні події в Нундах. Я і сам маю у своєму арсеналі парочку подібних заклять: вони спрацьовують не після того, як людина порушить обітницю мовчання, а завчасно. У той момент, коли Гленкоє Муан вразив твій Смертний Куля і він поза волею приготувався зробити все, що ти побажаєш, в тому числі і відповісти на всі твої питання, це таємниче закляття показало себе у всій красі, з усіма наслідками, що випливають ... Не бери в голову. Макс. І взагалі, чи не відволікайся на всякі дурниці. Ви з Нумміноріхом влипли в досить небезпечну переробку - все набагато серйозніше, ніж я думав з самого початку ... Знаєш, у мене є дуже хороша ідея. Не треба вам сидіти в Нундах і колекціонувати докази того, що в цьому згубному місці твориться якась чортівня: на мій смак, тепер це абсолютно очевидно. Краще, якщо ти просто сховаєш пана коменданта в своїй жмені і ви швиденько змиє з Нундах - прямо сьогодні вночі. Будете їхати так швидко, як тільки можливо, і навіть ще швидше. Привезеш мені цей подарунок, а вже я його як слід допитаю: я здорово підозрюю, що на ньому цілком може лежати таке ж закляття, як на цьому бідоласі знахаря, але боязко сподіваюся впоратися з будь-яким заклинанням ... »

«Гаразд, - з полегшенням погодився я. Трохи подумав і про всяк випадок перепитав: - А вам не доведеться скандалити з цього приводу з Магістром Нуфліном? »

«Можеш не переживати. Як тільки Нуфлін дізнається подробиці смерті Гленкоє Муани ... Та він із задоволенням підпише наказ про арешт всіх службовців Нундах поголовно - так, про всяк випадок! »

«Тоді немає проблем. Чесно кажучи, я з задоволенням перекласти це недобре діло на ваші могутні плечі, а сам піду дивитися кіно: з мене, мабуть, поки вистачить! »

«Ну, взагалі-то ти можеш не надто тішити себе ілюзіями щодо прийдешніх кінопереглядів, - підступні хмикнув мій шеф. - Але ось в Нундах вам з Нумміноріхом поки робити нічого, це точно ... І не забудь відправити мені поклик після того, як ви опинитеся за воротами: почувши цю втішну новину, я ляжу спати з легким серцем ».

«Добре, не забуду», - пообіцяв я. І відправився будити Нумміноріха.

Коли мені доводиться витягувати з ліжка ні в чому не винного живу людину, я відчуваю себе закінченою сволотою. Масові вбивства - це я ще розумію, а ось будити ближнього свого я, як правило, відмовляюся навідріз ... Але торсати сера Нумміноріха Кугу я б погодився хоч по дюжині разів на день! Цей чудовий тип почав посміхатися ще до того, як, відкрив очі.

- Ніколи в житті не бачив, щоб людина прокидався з таким задоволенням! - Шанобливо сказав я.

- Чому? - Здивувався він. - Все-таки кожне пробудження - це повернення до життя ...

- Твоя правда, - задумливо погодився я. - А мені і в голову не приходило ... Хороша формулювання - велика сила! Гаразд, йдемо, вип'ємо який-небудь чарівної погані з іншого Світу: після всього, що сталося, поки ти спав, я не ризикну викликати місцеву прислугу і вимагати Камрі - чого доброго, мої нещодавні дурні жарти щодо отрути виявляться самим що ні на є зловісним пророцтвом!

- Ого! - Очі Нумміноріха стали зовсім круглі від цікавості, він кулею вилетів з-під ковдри і поспішив слідом за мною в вітальню, на ходу кутаючись у тепле темно-вишневе лоохі.

Ще півгодини моєму житті були прожиті найприємнішим чином: я витягнув з Щілини між світами здоровенну кухоль гарячого шоколаду для Нумміноріха і чашку кави для себе, із задоволенням закурив і почав докладно викладати йому історію своєї першої самостійної прогулянки по НУВС. Хлопець був у такому захваті, немов я розповів йому страшну казку.

- І що ми тепер будемо робити? - Бадьоро запитав він, коли я замовк і відставив убік порожню чашку.

- Брати в полон пана коменданта і тікати звідси, - зітхнув я. - Власне, тому я тебе і розбудив. Ти ж зможеш знайти дорогу туди, де ми з ним вечеряли, а потім піти по його запаху?

- Легко! - Гордо посміхнувся Нумміноріх.

- Тоді пошлі.- Я неохоче покинув своє крісло: дай мені волю, я б все справи на світлі відклав на потім - тільки заради того, щоб дати своїй дупі ще трошки погрітися на м'якому сидінні! Друппі неохоче підняв сонну морду і запитально подивився на мене одним оком - друге око був закритий і напевно ще бачив якийсь чудовий собачий сон.

- Тебе це запрошення не стосується, щасливчик, так що можеш спати далі! - Посміхнувся я. Друппі задоволено закрив очей і солодко засопів, а я повернувся до Нумміноріху.

- Свого часу сер Кофа і леді Кеккі дослідним шляхом виявили, що ця могутня ганчірочка цілком може заховати від цікавих очей двох осіб одночасно, - урочисто повідомив я, розмахуючи перед носом Нумміноріха старим укумбійскім плащом.- Так що будемо гуляти в обнімку, душа моя !

- Як скажеш, - погодився він.- Якщо начальство велить з собою обніматися, значить, треба слухатися ... Ти ж у нас начальник, сер Макс?

- Ага, - хмикнув я. - Ще який! Жарти жартами, а бродити по коридорах, закутавшись в один плащ на двох, виявилося вельми сумнівним задоволенням. Добре ще, що ми з Нумміноріхом майже однакові на зріст! Втім, після того як нам назустріч попалася група м'язистих хлопців у формених коротких лоохі - очевидно, щось на кшталт патруля, що стежить за порядком, - і мирно протопавши повз, не звертаючи на нас ніякої уваги, я тут же змирився з тимчасовими незручностями: що б ми робили без такого чудового укумбійского талісмана!

- Ну ось, за цими дверима і знаходиться зал, де ми вечеряли, - шепнув Нумміноріх, зупиняючись в тому самому холі, в якому я недавно побував. Взагалі-то він міг би не дуже старатися знижувати голос. Стражник - здається, це був той самий хлопець, якому «пощастило» випробувати на собі дивне вплив мого Смертного Шара, - не звертав на нас ніякої уваги завдяки давньої магії укумбійскіх чаклунів. Я обережно взявся за ручку дверей, і ми увійшли в парадну їдальню. Тепер оца була порожньою, темної і, відповідно до законів жанру, жахливе.

- Напевно, сер Андагума вийшов звідси через якусь іншу двері, - тихо сказав Нумміноріх. - Тут його запах дуже слабкий. Йдемо до того місця, де він сидів ... Ага, зовсім інша справа! Він пішов кудись туда.- Мій напарник невпевнено махнув рукою.

- Ну, тоді і ми підемо «кудись туди», - погодився я.

Ми перетнули просторий зал, потім пройшли в якесь маленьке приміщення, заставлені столами, на яких громадилися порожні підноси. Невелика скляні двері безшумно відсунулася в сторону при нашому наближенні, і ми потрапили на кухню - втім, я тут же зрозумів, що це була не справжня кухня, а щось середнє між власне кухнею і обіднім залом: судячи з усього, саме тут їжу акуратно розкладали по тарілках, перш ніж вона потрапляла на стіл.

- Зачекай хвилинку. Макс, - зніяковіло попросив Нумміноріх, нерішуче останавліваясь.- Я хочу як слід розібратися. Кухонні запахи дуже сильні, вони заважають зосередитися.

- Охоче ??вірю, - посміхнувся я. - Вони навіть мені заважають зосередитися, хоча я начебто не нюхач ... і не такий вже голодний!

- Все, йдемо, - з полегшенням сказав Нумміноріх через кілька секунд. - Я вже розібрався. Він пішов туди!

Ми вирушили в дальній кінець кухні, де виявилася зовсім вже крихітна двері, що ведуть на сходи.

- Так, тут в одному плащі на двох не пострибаєш! - Зітхнув я. - Гаразд, нехай він буде на тобі: все-таки ти йдеш попереду ... А я як-небудь викручуся в разі чого.

- Дякую, - ввічливо подякував Нумміноріх - можна було подумати, що я віддав йому свою останню цукерку! Він загорнувся в плащ і рішуче попрямував вниз, а я відправився за ним, бурмочучи собі під ніс, що, мовляв, «хлопчика знайшли сходами скакати». Власне бурчання, як завжди, підняло настрій - не те щоб зовсім погане, але все-таки порядком зіпсоване недавнім «вибухом» в тюремній лікарні: на мій невибагливий смак, це вже ні в які ворота не лізло!

Ми спускалися все нижче і нижче. Коли я почав підозрювати, що нам довелося влипнути в самий нехитрий варіант нескінченного подорожі, випадково виявивши сходи, що ведуть до центру планети, Нумміноріх раптово зупинився, так що я на повному ходу врізався в його спину - все-таки цей грішний плащ зробив його справжнім невидимкою ! - І ми обидва мало не гримнув на долівку.

- Дивись, Макс, що тут діється! - Здивовано сказав Нумміноріх, оглядаючи темний тунель, осяяний слабким світлом одного єдиного скляної кулі зі світловим газом. - Ти знаєш що це таке?

- Можеш собі уявити, здається, знаю! - Не менше здивовано відгукнувся я, а потім нерв але розсміявся: найменше на світі я очікував виявити тут рейки, та ще й на глибині декількох дюжин метрів під землею, - це було здорово схоже на справжнісіньке метро! - Там, де я народився, люди нерідко користуються підземним транспортом, - відсміявшись, сказав я. - Прокладають під землею такі ж дивні доріжки - це називається «рейки», - а по ним їздять потяги. Вони схожі ... чорт, взагалі-то вони не схожі ні на що з того, що тобі доводилося бачити!

- Ну, якщо вони їздять, то повинні бути хоч трохи схожі на амобілери, - розважливо сказав Нумміноріх.

- Боюся, що це не так, - посміхнувся я.- Скоріше вже вони нагадують вузькі коридори, а в них стоїть багато-багато крісел ... тільки у цих коридорів є колеса, які пересуваються по рейках з досить пристойною швидкістю.

- Дивно, - знизав плечима Нумміноріх.- Гаразд, все це дрібниці, а от куди подівся пан комендант? Спочатку я подумав, що його спальня знаходиться в підземеллі, але тут немає нічого схожого на спальню ... І його запах дуже сильний в тому місці, де ми з тобою зараз стоїмо, - очевидно, комендант топтався тут не менше півдюжини хвилин, а потім зник: слід обривається, і все!

- Напевно, він просто поїхав, - задумливо сказав я.- Сер Капука Андагума поїхав від нас на метро ... З глузду з'їхати можна!

Але я не став сходити з розуму, а просто послав поклик Джуффіну. Коротко виклав йому суть проблеми і вичікувально замовк.

"Ось воно як! А я-то, наївна людина, сподівався, що по ночах сера Андагуму можна застати в його спальні ... Кажеш, все це жахливо схоже на підземні шляхи твого Миру, які я бачив в кіно? А знаєш, здається, я здогадуюся, чиє це спадок, - задумливо сказав шеф.- Ще задовго до початку смути Пір неподалік від Нундах була споруджена найрозкішніший з численних провінційних резиденцій Ордена Семілістніка: хтось із Гуріг - чи то П'ятий, то чи шостий - дарував їм мало не половину земель за Гугландскім затокою з умовою, що Орден візьме на себе додатковий обов'язок: наглядатиме за Королівської каторжній в'язниці. Думаю, хлопці з Семілістніка цілком могли побудувати підземну дорогу між своєю резиденцією і Нундах: вдале поєднання практичної зручності і романтичної таємничості - такі штучки цілком в їх стилі! А потім справи Ордена пішли так добре, що хлопці остаточно закинули свою найвіддаленішу від столиці резиденцію, так що про підземному шляху просто забули за непотрібністю ... Між іншим ^ ці самі землі Магістр Нуфлін великодушно подарував нашим старим приятелям ... »

«Ордену Довгого Шляху? - Перебив я.- Ці милі «зловісні мерці", хай їм грець! Ох, Джуффін, здається, зараз я починаю розуміти, чому тут може пахнути! »

«Тільки зараз?» - Незворушно перепитав мій шеф.

«Між іншим, я з першого дня нашого знайомства намагаюся вам пояснити, що я ідіот, а ви не вірите!» - Зловтішно сказав я.

«Ну, вважай, що ти мене нарешті переконав!» ??- Не менше злорадно відгукнувся Джуффін.

«Гаразд, все це добре, - зітхнув я, - а ви можете підказати мені, як користуватися цією самою підземкою?»

«Не можу, - незворушно відповів Джуффін. І тут же великодушно додав: - Але я знаю одного хлопця, який напевно може дати тобі саму кваліфіковану консультацію. Зараз пошлю поклик Нуфліну: кому і бути в курсі всіх таємниць цього грішного підземелля, як не йому! Зачекайте кілька хвилин, добре? »

«А куди ми подінемося!» - Посміхнувся я. «Тільки одне питання наостанок. Макс, - м'яко сказав мій шеф. - Який стан справ з твоїми мудрими серцями? Тебе не терзають передчуття неминучої біди і все в такому дусі? »

Я тут же провів коротку ревізію своїх потаємних відчуттів і з подивом виявив, що нічого мене не мучить, - навіть дивно, з огляду на обставини, що склалися!

«Нічого, - чесно сказав я Джуффіну. І нерішуче додав: - Але взагалі-то не такі вже вони мудрі, мої серця! Принаймні не завжди! »

«Не завжди, - погодився він. - Тільки в разі смертельної небезпеки. Ну що ж, будемо вважати, що вона вам поки не загрожує ... Гаразд, чекайте, зараз ми розберемося з Магістром Нуфліном і його підземним дивом ».

Я присів навпочіпки і з задоволенням закурив. Нумміноріх мовчки влаштувався поруч і запитально подивився на мене.

- Чекаємо »- лаконічно пояснив я.

- Ага, - погодився він.

Через кілька хвилин я виявив, що серед моїх нечисленних думок затесалася чужа. Мовчазна мова Великого Магістра Нуфліна Мони Маха була настільки вкрадливою, що я ледь не пропустив початок нашої бесіди.

«Ти таки хочеш сказати, що дістався до моєї Дурною Темної Стежки, хлопчик?» - Запитав він з нотками схвалення в голосі.

«Дурна Темна Стежка? Ви хочете сказати, що це так називається? »- Здивовано перепитав я.

«Можеш собі уявити, коли старий Нуфлін ще не був таким старим, він теж любив трохи пожартувати», - туманно пояснив він. Я вже давно помітив, що за старим водиться звичка говорити про себе в третій особі, але в поєднанні з безмовними промовою його манера виражатися остаточно збивала мене з пантелику: мені весь час здавалося, що ніякого діалогу між нами немає, просто мені в голову лізуть якісь -то дивні думки про магістр Нуфліне.

«А ти вже бачив такі дороги раніше?» - Тим часом запитав він.

«Так, - відповів я. Трохи пом'явся і нерішуче додав: - Такі підземні дороги є там, звідки я прийшов ... Ви ж знаєте історію моєї появи в Ехо, я нічого не плутаю? »

«Ну, як тобі сказати ... Вважається, що знаю. Тобто я знаю ту версію, яку вважав за відповідною для вух старого Нуфліна цей хитрий кеттаріец, твій безпосередній начальник, - посміхнувся Великий Магістр.- Втім, старому Нуфліну цілком достатньо вислухати всі ті дурниці, які наспіх ввдумал Джуффін, щоб сформулювати власну версію .. . Гаразд, хлопчик, все суєта суєт, а вже наші з Джуффіном спроби обвести один одного навколо пальця - і поготів! Знаєш, але ж я побачив цю «Дурну Темну Стежку» в одному зі своїх снів: колись, дуже давно, мені теж снилися сни, і це було досить забавно ... Думаю, мені просто наснився твій Світ або ще який-небудь схожий. А коли в моєму розпорядженні опинилися всі підземелля, прориті під гугландскімі болотами, я згадав свій дивний сон про підземну дорогу і вирішив пожартувати - правда, ніхто, крім мене, не мав щасливої ??можливості посміятися з цього жарту! »

"Ще б! Найкращі жарти завжди призначені тільки для двох: для того, хто жартує, і ще для якогось гіпотетичного невидимого, всюдисущого і всерозуміючого співрозмовника, якого швидше за все просто не існує, - розуміюче відгукнувся я.- Загалом, я знаю, що ви маєте на увазі! »

«Мабуть, - здивовано погодився він. - Гаразд, тепер про справу. Наскільки я зрозумів зі слів твого начальника, тобі необхідно скористатися моєю Стежкою. Подивися уважно: десь там на рейках повинні бути колеса. Встань на карачки, приладнав ці колеса до своїх кінцівок і голосно крикнув: «Я готовий». Тут же з'явиться чорна людина, дасть тобі добрячого стусана, так що ти отямитися не встигнеш, як будеш на місці ... »

Я не міг повірити, що Великий Магістр Нуф-лін Мони Мах дійсно це сказав. Я не наважувався навіть перепитати, тільки тупо дивився в темряву перед собою, оскільки не міг Ошель-повільно дивився на свого далекого співрозмовника. В даний момент я хотів зрозуміти тільки одне - хто з нас збожеволів: я, сер Нуфлін або ми обидва ?!

«Не звертай уваги, хлопчик!» - Раптово розсміявся Нуфлін. До сих пір я думав, що Мовчазна мова не годиться для того, щоб сміятися, але виявилося, сильно помилявся: Безмовний сміх Великого Магістра Нуфліна був схожий на досить сильну лоскіт, що причаїлася десь в глибині мого тіла. Я з полегшенням зітхнув: здається, нічого страшного не сталося, просто найважливіша персона в Сполученому Королівстві жартувати зволить, а я-то, дурень, переполошився!

«Це було моєю улюбленою жартом років чотириста тому, - нарешті пояснив Нуфяін. - У той час такого роду інструкцію отримував від мене всякий новачок, якому потрібно було, відправитися в Нундах по моїй підземної дорозі. Вони говорили «ой" і хапалися за голову, але йшли вниз: наказ є наказ! А я сидів у своєму кабінеті і чекав, коли черговий бідолаха надішле мені поклик, розгублено скаже, що на рейках немає ніяких коліс, і злякано запитає, чи не переплутав чи він що-небудь ... Гаразд, повеселилися - і вистачить. насправді все ще простіше, хлопчик. Потрібно тупнути ногою і сказати: «Я чекаю». через кілька хвилин за тобою приїде така кумедна візок. Вона швидко довезе тебе до нижнього поверху моєї колишньої резиденції, і від тебе не потрібно ніяких екстравагантних дій ... і зауваж: тобі навіть не доведеться платити за квиток, так що можеш сказати мені «спасибі»! »

«Тим краще для королівської скарбниці! - Бадьоро відгукнувся я. - Я ж тут у службових справах. Серу Донді Меліхаісу довелося б відшкодовувати мені дорожні витрати, а з мене б цілком сталося кілька спотворити цифри - в свою користь, зрозуміло! »

«Ой, що ти твориш, хлопчик? На твоєму місці я б не став необачно визнаватися старому Нуфліну, що ти здатний так зло пожартувати Над нашим бідним Дондік, - посміхнувся Великий Магістр.- І врахуй, сер Макс: сміх сміхом, а після цієї розмови я не полінуюся час від часу особисто перечитувати твої звіти про витрати! »

«І горе мені, якщо вони здадуться вам занадто фантастичними! - Зітхнув я, - Але взагалі-то я просто пожартував, сер. Хотів ще трохи підняти ваше і без того піднесений настрій ».

«Ну так можеш вважати, що у тебе це вийшло!» - З абсолютно винятковим єхидством відгукнувся Нуфлін.

Потім він кудись подівся, не попрощавшись, - його голос просто перестав звучати в моїй свідомості, так що я ще кілька хвилин насторожено прислухався до своїх нутрощів: а раптом Магістр Нуфлін все ще розповідає мені щось цікаве, а моє розсіяна увага як -то само собою встигло переключитися на щось інше ... Нарешті я зрозумів, що наша бесіда дійсно закінчилася. Тупнув ногою і нахабно заявив:

«Я чекаю!» - Відповідно до отриманої інструкцією.

- Чого ти чекаєш? - Стрепенувся Нуммінен-рих.

- Чого треба, того і чекаю, - втомлено посміхнувся я. - Зараз дочекаюся, і побачимо.

Через кілька хвилин тиша підземелля була порушена веселим перестуком коліс. Нумміноріх боязко дивився в темряву, так я і сам відчував себе не зовсім у своїй тарілці: у мене просто в голові не вкладалося, що зараз ми покатаємося на метро, ??- на мій невибагливий смак, це вже ні в які ворота не лізло! Проте з темряви виринув маленький потяг: симпатичний, майже іграшковий паровозик і два таких же іграшкових вагончика.

- Що це. Макс? - Тихо запитав Нумміноріх.

- Треба думати, місцевий різновид метро. - Я знизав плечима. - Дурна Темна Стежка, якщо користуватися термінологією Магістра Нуфліна.

- Дурна Темна Стежка? - Пирснув Нумміноріх. - Так, в цьому щось є !.

Вагончики тим часом слухняно зупинилися поруч з нами, двері безшумно відчинилися, я рішуче увійшов і озирнувся. До наших послуг було кілька акуратних крісел, візерунки на старій оббивці яких висвітлював слабкий блакитне світло крихітних світильників під стелею.

- Давай заходь, - обернувся я до Нумміноріху, - а то зараз відстанеш від поїзда - і що тоді накажеш робити ?!

Він квапливо увійшов, двері зачинилися за ним беззвучно і швидко, як зачиняються пащу хижої риби - моє розпалене уяву завжди готове підсунути підходить до випадку порівняння, від якого мороз по шкірі! Поки я утихомирював незаплановану адреналіновий бурю в своєму дурному організмі, а Нумміноріх розгублено озирався на всі боки, маленький потяг впевнено набирав хід. За курними стеклами вікон смутно мерехтіли білі стіни тунелю.

1 сторінка |  2 сторінка |  3 сторінка |  7 сторінка |  8 сторінка |  9 сторінка |  10 сторінка |  11 сторінка |  12 сторінка |  13 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати